Cursus voor meer begrip bejaarden mm Directeur van zwembad Het Waterbos geschorst Forse boete discotheek Starlight Opa en oma in de schoolbanken Gestolen tas in Leimuiden geplunderd teruggevonden Nieuwkoopse welzijnsraad twijfelt aan eigen nut Bezwaren niet behandeld want geld was niet op tijd NIEUWE KWEEKMETHODE W 3 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1988 RIJNSBURG - Het bestuur van het RijnsburgSe zwembad Het Wa terbos heeft directeur W.J.P. Jans sen geschorst. Tevergeefs heeft Janssen vorige week in een kort ge ding geprobeerd de schorsing on gedaan te maken. Maandag 15 fe bruari buigt het zwembadbestuur zich in een extra vergadering over de problemen. De directeur van Het Waterbos kwam eind november in opspraak nadat het personeel het vertrou wen in hem had opgezegd. Later vond nog een incident plaats tij dens een receptie in een zaal bij het zwembad. Janssen kreeg toen ru zie met twee bestuursleden. Sinds dien is de directeur ziek thuis ge bleven. Het bestuur van het zwembad stelde een onderzoek in naar het functioneren van de directeur. Bo vendien werd het financiële reilen en zeilen van het zwembad doorge licht. Daarvoor werd het verifica tiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in de arm genomen. Eind december werd verslag gedaan aan het zwembad- bestuur. Aan het bestuur werd overgelaten wat met de geconsta teerde 'onregelmatigheden' werd gedaan. Eind december besloot het be stuur de directeur voor een periode van zes weken te schorsen. Gedu rende deze tijd kon een nader on derzoek worden uitgevoerd naar het financiële beheer. Janssen leg de zich echter niet bij de schorsing neer en spande een kort geding aan tegen het bestuur, dat vorige week diende. De zitting werd achter ge sloten deuren gehouden, maar maandag werd wel de uitspraak bekend gemaakt. De Haagse recht bank maakte de schorsing niet on gedaan, omdat die al op 18 februari afloopt. •Wethouder W. Glasbergen, te vens voorzitter van het zwembad- bestuur, geeft toe dat Janssen is ge schorst. Eerder had Glasbergen ontkend dat de directeur was ge schorst. Over de vraag of de schor sing wordt verlengd, kan Glasber gen nog niets zeggen. "Vrijdag wordt verslag uitgebracht van het onderzoek, waarbij niet alleen is gekeken naar het aandeel van Janssen. Voor maandagavond heb ik het bestuur bijeengeroepen voor een vergadering over deze zaak", is het enige dat de voorzitter wil mee delen. Zowel Janssen als zijn advocaat mr. Van Leeuwen wil eerst de schriftelijke motivatie van de Haagse rechtbank afwachten, voordat mededelingen over het conflict met het bestuur worden gedaan. Scheepswerf in Ter Aar moderniseert dochterbedrijf TER AAR/DELFT - De Ter Aarse scheepswerf Bocxe gaat fors inves teren in de werf Boot in Delft, die Bocx$ per 1 januari heeft overge nomen. Directeur J. Bocxe in Ter Aar wil zijn nieuwe Delftse werf nog voor het komende watersport- seizoen hebben gemoderniseerd. "De vorige directeur van de Delftse werf heeft de zaak lang zaam afgebouwd", aldus Bocxe. "In het scheepvaartwereldje gaat zo'n bericht snel rond. We doen er nu dan ook alles aan om snel weer wat leven in de brouwerij te bren gen". De hoofdvestiging blijft in Ter Aar. De werf in Delft is sterk verou derd en voor de zomer wordt alles gerenoveerd en opgeknapt. Ook wil Bocxe extra personeel in Delft gaan aannemen. De werf in Delft heeft een grote capaciteit en een gunstige ligging, op ongeveer acht kilometer afstand van Rotterdam. Bocxe: "Ik heb geen dure auto of een driedelig pak aan op de werf. Ik werk gewoon mee in mijn overall. Dat is de enige manier om een werf goed te leiden". Grote belangstelling voor terminale zorg en stervensbegeleiding KOUDEKERK AAN DEN RIJN - In het Koudekerkse bejaardenhuis Rhijndael hebben gisteravond 25 personeelsleden een certificaat ontvangen als bewijs dat zij hebben deelge nomen aan een vrij unieke cursus. De opzet is geweest om het verzorgend personeel meer begrip op te laten brengen voor de bewoners, hun leefwijze, hun ziekten en hoe hiermee om te gaan. den heeft geen officiële opleiding door het overige personeel van en anderen zijn ruim tien jaar gele- Rhijndael, dat niet direct bij de den begonnen met een verouderde zorgverlening is betrokken, maar Het is gebleken dat de mensen die in Rhijndael een verzorgende taak uitoefenen behoefte hebben heb ben gehad aan de cursus. In over leg met het bestuur is het lespro gramma voor de cursus op poten gezet. De vijf studie-avonden zijn verzorgd door cursusleidster Pau line Keekstra en afdelingshoofd Marjo van 't Hoog. Bovendien heb ben de huisarts van Rhijndael en de pastor assistentie verleend. Het ging tijdens de cursus vooral om 'wat zie je aan de bewoner en hoe ga je ermee om'. De opzet was praktijkgericht naar de bewoners toe. Een deel van de personeelsle- kennis. De onderwerpen die de lessen zijn gekozen wa die het meeste voordeel bejaardenoord zouden opleverden: speciale zorg en waarom, onbegrip wegnemen over bepaalde ziekte verschijnselen en dergelijke. Van de vijf lesavonden was er één die extra veei belangstelling trok: die over terminale zorg en stervensbegeleiding. Er bestaat grote behoefte om hierover te pra ten. Behalve door het verzorgend personeel is die avond ook bezocht wel in het huis over dergelijke zaken derwerpen hoort praten, or het Nu al hebben de deelnemers aan de cursus gezegd graag nog meer kennis op te willen doen. "We heb ben al pratend de meest urgente za ken behandeld", zegt Keekstra, "Maar het personeel is wakker ge schud nu hoor je steeds: daar heb ben we nog niet over gesproken". Van 't Hoof zegt te kunnen merken dat de cursus succes heeft: "Er wordt zinvoller verzorgd wanneer het personeel weet waarom en wat er allemaal achter zit". Mevrouw E. van Dijk (links) tekent namens het bestuur de certificaten. Naast haar P. Keekstra, cursusleidster. Daarachter ziekenverzorgster J. Lourens en M. van 't Hoog, afdelingshoofd. (foto t. spadon) Ouderenplatform Nieuwkoop wil niet in bejaardenhuis NIEUWKOOP - Het ouderenplat- form in Nieuwkoop weigert nog langer te vergaderen in het bejaar denhuis Aar en Amstel. M. Burger hout van dit platform deelde dat gisteravond mee aan de welzijns- raad. In het verleden is de overleg groep voor het houden van een ver gadering eens uitgeweken naar het bejaardenhuis, op een avond dat het gemeentehuis tot de nok toe was gevuld. Deze situatie is nim mer teruggedraaid. De platformleden vinden het vergaderen in Aar en Amstel wei nig stimulerend en hebben wet houder A. van der Most-De Ridder gevraagd of er een mogelijkheid is naar het gemeentehuis terug te ke- Vernieling in kerk ALPHEN AAN DEN RIJN - Een inbreker heeft in de Bonifacius- kerk aan de Paradijslaan in Alphen een kroonluchter en een kandelaar vernield, maar verder niets van zijn gading kunnen vinden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Discotheek Starlight moet vijf duizend gulden boete betalen aan de gemeente Alphen omdat de dansgelegenheid niet heeft voldaan aan de voorwaarden in de hinderwetvergunning. In de periode tot eind november vo rig jaar is door de gemeente ge constateerd dat buiten de disco geen toezichthouders waren geposteerd. Die zijn wel ver plicht gesteld. De voorwaarden in de hin derwetvergunning zijn vorig jaar door de Kroon aange scherpt. De dwangsom is toen vastgesteld op duizend gulden per dag indien er onvoldoende maatregelen zouden zijn getrof fen om overlast te voorkomen voor de omwonenden van de disco aan de Prins Hendrik straat. De overtreding van de hin derwet is vijf maal geconsta teerd. De gemeente gaat dezer dagen over tot het invorderen van de dwangsom. ALKEMADE - De ouderwetse schoolbel aan de deur van christelijke basisschool De Wegwijzer in Oude Wetering luidde gisteravond om zes uur. Daarmee werden de leerlingen uitgenodigd om naar binnen te komen. Maar niet alleen zij be zochten op dit late tijdstip de school. Vergezeld van ouders, broers en zussen, -opa's en oma's gingen zij over de schooldrempel. Schooltassen, eten en drinken hadden ze thuisgelaten want er hoefde nu niet te worden geleerd. Inte gendeel. Het tijdstip was geko men om te kijken naar het re sultaat van al hun inspannin gen van de afgelopen zes we ken. Al die tijd hebben zij gewerkt aan het project 'De school van vroeger'. Dit omdat hun éigen school dit jaar De leerkrachten van De Wegwijzer, gestoken in negentiende eeuwse schoolkledij, houden toezicht op de vorderin- 125 jaar bestaat. De werkstukken gen van 'twee leerlingen' (gemaakt door de kinderen van groep 8) in een ouderwetse schoolbank. (foto t. spadon) waren gistermiddag door de gehele school opgehangen en neergezet. Alle groepen, van de 4- tot en met de 12-jarigen, zijn op hun niveau bezig geweest om te ontdekken en weer te geven hoe het vroeger op school toeging. Daarvoor konden zij uiteraard terecht bij hun vaders en moeders maar ook bij opa's en oma's. Die hadden een aantal oude rapporten, foto's, tekeningen en handwerkstukken meegegeven om nog eens te worden bewon derd. Van oud-leerling Arie van Pelt hingen er mooie tekeningen uit de jaren 1926 tot en met 1928. Prachti ge werkstukken naar voorbeeld ge tekend: Twee huidige leerlingen, Edwin van Heek en Peter Wesseli- us, hadden een oud schoollokaal in miniatuur nagebouwd. Alleen de schoolmeester of juf ontbrak er nog aan, maar die waren in levende lijve aanwezig. De leerkrachten waren namelijk gekleed in de schoolkledij uit de negentiende eeuw. Zij hoefden ditmaal geen toezicht te houden op ondeugende leerlingen. Roede en plak bleven dus ongebruikt en met het ezels bord hoefde niemand voor de klas te staan, want ieder kende zijn les. Vol trots toonden de leerlingen hun werkstukken die zij, in tegen stelling tot andere jaren, vandaag nog niet mee naar huis mochten nemen. Het is namelijk de bedoe ling dat deze tentoonstelling in no vember weer wordt ingericht. Dan voor de vele oud-leerlingen, leer krachten, leden en bestuursleden die het officiële feest op 12 novem ber in sporthal De Tweesprong ko men meevieren. De kinderen die nu op school zit ten, hoeven echter niet zo lang te wachten. In de eerste week van juli staat het jaarlijks schoolfeest ook weer in het teken van het 125-jarig bestaan. In september wacht hen nog het driedaags schoolkamp in Bergen aan Zee. Ook dan worden verrassingen verwacht. De feest vreugde kan dus dit jaar bijna niet op. Gisteravond was er al een voor proefje dat gezien de grote belang stelling uitstekend in de smaak is gevallen. WOENSDAG 10 FEBRUARI Alphen midweekconcert in de aula i de Streekmuziekschool, Sint Jo- risplein, aanvang 19.30 uur. Leiden ledenvergadering van het CDA, na afloop beantwoorden ge- dens de perestrojka en de glas- nost', aanvang 20.00 uur in Het Gulden Vlies. Breestraat. Leiderdorp sponsorzwemmen ten bate van de actie voor Kaap Verdiö, organi satie de Leiderdorpse Reddings brigade. van 18.30 tot 22.00 uur in zwembad 'De Does' aan de Hoog- madeseweg. DONDERDAG 11 FEBRUARI Alphen openbare les in de scholenge meenschap Bospark, Bospark- weg. van 19.00 tot 21.30 uur. optreden van het Orlando Kwartet in de Oudshoornse kerk, aanvang 20.15 uur. Lelden lunchconcert door Corinne Rieske, clavecimbel, Rujuta Ito, gamba en Lian Huyben, blokfluit, van 12.45 tot 13.30 uur in de Ka pelzaal van K&O. Oude Vest. lezing over windmolens in Ne derland, geilustreerd met dia's, aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O aan de Oude Vest. spreekuur voor jongeren met vragen over dienstplicht bij de WDM. van 19.00 tot 22.00 uur in 1 Breehuys, Breestraat. voorlichting en begeleiding dienstweigeren, van 20.00 tot 21.30 uur in Troef, Stationsweg 32. Leiderdorp klaverjas- en sjoelavond bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur in het gebouw aan de Beuken schans. klaverjassen bij de Buitenge wonen, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsin gel. Oegstgeest thema-dag va ganisaties uit Zuid-Holland, over "Vrouwen hier en daar', van 10.00 tot 15.00 uur in het Hendrik Kra mer Instituut aan de Leidsestraat- weg 11. Warmond demonstratiewedstrijd van de tafeltennisvereniging 'Steeds Vooruit' met veelvuldig kampioen van Nederland, aanvang 20.00 uur in de sportzaal Klim Op aan de Endepoellaan. Wassenaar lezing door dr. G.A. Wagnerm, oud-topman van de Shell, over 'Ideaal en werkelijkheid', aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk. VRIJDAG 12 FEBRUARI Leiden open podium voor mensen die volksmuziek willen spelen, Folk- club Horus, café De Bruine Boon op de hoek Stationsweg/Rijnsbur- gersingel, aanvang 21.00 uur. tweede lezing in het kader van de serie 'Toekomst voorspellen. Zin of onzin?', vanavond 'Onthul- NijverdJ 20.00 uur in de Lokhorstkerk i de Pieterskerkstraat. in de serie vrijdagavond-ka- mermuziek het Helios Trio, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O. Oude Vest. Leiderdorp orgelconcert door Nico de Raad, aanvang 20.15 uur in de Dorpskerk aan de Hoofdstraat. vereniging De Billenprikkers, aan vang 21.00 uur in Hotel De Zon de Dorpsstraat, sleutelover dracht van het dorp op het ge meentehuis om 16.00 uur. ZATERDAG 13 FEBRUARI Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. rommelmarkt in de Pieterskerk, van 10.00 tot 17.00 uur. buitlopen bij Swift, over 2 tot 5 km. start 10.30 uur bij De Bult aan de Roomburgerweg. LEIMUIDEN - Een damestas die gistermorgen bij een inbraak uit een huis in Leimuiden werd gesto len, is later die dag teruggevonden aan de Kastanjelaan in die plaats. De dief bleek het alleen te hebben voorzien op de waardepapieren in de tas. nen terug naar de eigenaresse, om dat de inbreker haar persoonlijke bescheiden met de tas heeft wegge worpen. De in de tas gestopte be taalkaarten en bijbehorend pasje zijn wel verdwenen. De dader kwam het huis 's nachts binnen met de 'hengeltruc'. Via de brie venbus kon de voordeur van het slot worden gehaald, omdat deze niet was vergrendeld. NIEUWVEEN/TER AAR - Ter Aarder Ton Lek heeft op een kweke rij in Nieuwveen een geheel nieuwe kweekmethode geïntroduceerd. Het gaat om een meerlagenteeltmachi- ne waarmee twee lagen planten bo ven elkaar gekweekt kunnen wor den. De machine kan rouleren, waardoor de onderste laag boven kan komen en omgekeerd. De pro- duktie kan met behulp van deze machine in bepaalde gevallen bij na worden verdubbeld. Voor de machine bestaat internationale be langstelling. (foto T. Spadon) Man aangehouden na wilde aehtervolgingsrit Bij de botsing raakten de twee achterbanden van de auto lek. Als gevolg daarvan raakte hij op de Juliana- straat van de weg en kwam in een tuin tot stilstand. De man rende weg, maar werd vrfj snel ingerekend en overgebracht naar het politiebureau in Heemstede. Daar moest hij een bloedproef ondergaan. Volgens een woordvoerder van de Heemsteedse po litie had de man vefrdovende middelen gebruikt. De auto is in beslag genomen. Bij de achtervolging kreeeg de Heemsteedse politie assistentie van de rijkspolitie van Lisse en Hillegom. LISSE/HEEMSTEDE - Een 30-jarige Diemen is gisteravond na een wilde achtervolging door Heemstede, Hillegom en Lisse in de Julianastraat in Lisse aangehouden. De man reed met zijn personenauto op de Heereweg in Heemstede met slechte verlichting. Hij negeerde een stopteken van de politie en reed vervolgens met hoge snelheid en gedoofde lichten weg. De achtervol ging voerde door het centrum van Hillegom en Lisse. Op de kruising van de Prins Hendrikstraat en Nassu- straat in Lisse kwam hij in botsing met een personen auto. Beide auto's werden daarbij zwaar beschadigd. NIEUWKOOP - De Nieuwkoopse welzijnsraad twijfelt aan het nut van zijn bestaan. "Waar staan we na acht jaar als welzijnsraad?", vroeg H. Timmers zich gisteravond tij dens de vergadering af. Hij betwij felde of het noeste vergaderen van platforms en welzijnsraad wel zin had. "Heeft ons advies waarde en wordt het in de gemeenteraad mee genomen?" K. Klasen oordeelde van wel. In kernachtige bewoordingen draai de hij de zaak om. Hij wil dat de welzijnsraad zelf met een plan op tafel moet komen, waarin duidelijk staat wat moet worden bereikt. Hij heeft al een brief aan de leden ge schreven, waarin hij stelt dat er groepen in de Nieuwkoopse sa menleving zijn die niet aan bod ko men of door verenigingen onvol doende naar voren worden gescho ven. Voor deze groeperingen, die volgens Klasen zijn onderge sneeuwd, moet de welzijnsraad zich sterk maken. Als voorbeeld noemde hij de werkgroep 'Honger hoeft niet'. J. Tersteeg (CDA) merkte daarbij op dat hij in het welzijnsplan van de gemeente een eigen invulling mist ten aanzien van de derde wereld problematiek. In het algemeen waren de leden van de welzijnsraad van mening dat het welzijnsplan 1989-1992 reeds moet inspelen op een andere bevolkingsopbouw door de ver grijzing. Ook moet voor die jaren rekening worden gehouden met het feit dat de animo om vrijwilli gerswerk te verrichten in Nieuw koop steeds meer afneemt. DEN HAAG/HAZERSWOUDE - De bezwaarschriften van de ge meente Hazerswoude en het wijk- comité Groenendijk tegen een be slissing van gedeputeerde staten van Zuid-Holland (GS) zijn niet door de Raad van State in behande ling genomen. De gemeente en het wijkcomité hebben niet voldaan aan de voorwaarde dat binnsn een maand na het verstrijken van de termijn dat het bezwaarschrift kan worden ingediend, 150 gulden grif fierecht is overgemaakt. Beide bezwaarmakers waren gis teren naar Den Haag getogen om zich tegen de beslissing van de Raad van State te verzetten. De ge meente zei dat het geld wel dege lijk op tijd was overgemaakt, maar op de verkeerde rekening. Een ambtenaar ontving het geld en dacht dat de gemeente een of ande re nabetaling verrichtte. Hij zweeg dus. Het wijkcomité Groenendijk stortte het griffierecht wél op de goede rekening maar het kwam een dag te laat aan. De vertraging was ontstaan omdat het comité na mens 92 mensen afzonderlijke be zwaarschriften had ingediend. En dan moet 92 keer 150 gulden wor den overgemaakt. Dat was toch wel iets te gortig zo dat overleg volgde. Het resulteerde in samenvoeging van de bezwaar schriften tot één zodat slechts een maal behoefde te worden betaald. En dat gebeurde, maar te laat. De bezwaarmakers vroegen be grip voor de vergissing en het te la te storten. Zij verzochten alsnog de bezwaarschriften in behandeling te nemen. De bezwaarschriften van de gemeente richten zich tegen de grootte en invulling van het be drijfsterrein bij Groenendijk en in het geval van het wijkcomité tegen de plakpapierfabriek Fasson en an dere bedrijven. Over enige tijd zal blijken of de Raad van State de verzoeken hono reert.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16