'WD is rechtser dan ooit' 'Het zijn gewone meisjes die dit doen' CDA'er Duyn denkt niet aan opstappen Demonstratie voor behoud ziekenhuis nieuwste -probleem 'Onze jongens' weer thuis uit de Golf Twijfels over plan voor file MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 PAGINA 3 Van Mierlo ergerde zich vooral aan de manier waarop voormalig WD- leider Wiegel de liberalen vorige week bij het 40-jarig WD-jubile- um opriep het voortouw te nemen bij de bestrijding van de criminali teit. "Hoe durf je dat te zeggen, wanneer de WD'er Korthals-Altes al zes jaar minister van justitie is. Ik zeg tegen de WD: er is in eigen kring reden tot grote bescheiden heid", aldus de Democraat. Van Mierlo toonde 'grote ongerustheid' over 'presentatie en toonhoogte' van het beleid van Korthals-Altes en verweet de bewindsman de be- Driekwart WD wil Wiegel als lijsttrekker HILVERSUM (GPD) - Hans Wie gel moet bij de komende kamer verkiezingen lijsttrekker van de WD worden. Dat vinden blijken een VARA-enquète driekwart van de WD-stemmers en ruim de helft van alle mensen die in 1986 voor de Tweede Kamer hebben gestemd. Andere WD-prominenten krijgen als kandidaat-lijsttrekker nauwe lijks enige steun. Zo komt de huidige fractievoor zitter Voorhoeve niet verder dan 8 procent, hetzelfde als zijn voorgan ger Nijpels, nu minister van VROM. Minister De Korte (econo mische zaken) scoort maar 5 pro cent. Uit het VARA-onderzoek bleek ook dat de WD onder leiding van Wiegel stemmen kan winnen. Van de CDA-kiezers zegt 27 procent aan de WD te gaan denken als Wiegel lijsttrekker wordt. Daar staan 8 procent CDA-kiezers tegenover die vanwege Wiegel juist niet voor de WD zouden kiezen. De WD staat volgens de peiling op dit moment op 24 zetels, 3 min der dan nu. Het CDA verliest nog meer en zou zakken van 54 naar 49 zetels. De coalitie zou daarmee de meerderheid verliezen. De PvdA zou nu 57 zetels (+5) halen en D66 11 (+2). Binnenland kort Heijn De politie heeft vorige week don derdag een man aangehouden wiens stem volgens 'vele tips' sterk leek op die op het bandje dat in het Okura Hotel is opgenomen. De man is vrijdagavond weer op vrije voeten gesteld omdat hij niets met de zaak te maken heeft. Volgens politiewoordvoerder Geelof ko men de laatste tijd weer tientallen nieuwe tips binnen bij het nu 40 man tellende team. Hasj De politie van Nieuwegein heeft zaterdag in een leegstaand pand 1500 kg hasj gevonden met een straatwaarde van 3 miljoen gulden. Twee mannen van 29 en 31 jaar zijn op heterdaad betrapt terwijl zij het spul uit een container laadden. De hasj was afkomstig uit Sri Lanka en verstopt in een partij rubber. Beunhazen Volgens het Economisch Insti tuut voor de Bouwnijverheid wordt een kwart van de huizen, kantoren en winkels door beunha zen neergezet. Daardoor- lopen de gevestigde aannemers jaarlijk 1,5 miljard gulden mis. De stichting Bevordering Aannemersbelangen heeft nu zelf een controleur aange steld die nagaat welke bedrijven bepaalde gebouwen neerzetten. De overheid controleert daarop vol gens de stichting en het EIB te wei nig. Verknocht De Utrechtse politie heeft zater dag een 42-jarige Limburger met geweld uit zijn wagen moeten ha len nadat hij met stoel en al door de bodemplaats was gezakt. De man weigerde uit de totaal verrotte wa gen te komen, zelfb toen die al in de takel hing om te worden afgevoerd. Hij eiste dat de politie hem naar huis zou brengen en bleef zitten toen de agenten hem alleen naar het station wilden rijden. Na een proces-verbaal werd de man alsnog op de trein gezet. t scherming van de burgers tegen over de overheid te verwaarlozen. Van Mierlo besteedde vrijwel zijn gehele toespraak aan de op merkelijk felle aanval op de libera le tegenhanger. De D66-leider zei dat van alle WD-leden nu 'voor de eerste keer een principiële ideolo gische keuze' wordt gevraagd, en rekent zelfs een scheiding der gees ten tot de mogelijkheden. Echt ver rast was hij overigens niet: "Eigen lijk wordt de WD geen nieuwe ideologie gegeven, maar slechts het tot nu toe verzwegene onthuld. De WD polariseert op die manier niet alleen met andere partijen, maar ook met zichzelf', aldus Van Mierlo. WD-fractievoorzitter Voorhoeve heeft al bij diverse gele genheden laten blijken een meer gematigde middenkoers te willen Voorhoeve reageerde gisteren voor de AVRO-microfoon door op te merken dat Van Mierlo voorba rig was met zijn kritiek, omdat de discussie in zijn partij nog moet jvorden gevoerd. "De VVD voert politie op basis van haar verkie zingsprogramma en het Regeerak koord, en die gelden beide nog", al dus Voorhoeve, die vond dat Van Mierlo beter aandacht had kunnen besteden aan wat D66 wil. De verrechtsing van de WD blijkt volgens Van Mierlo uit het rapport Liberaal Bestek, uit de no ta van het wetenschappelijk bu reau van de WD over de funda menten van de liberale filosofie, en uit de manier waarop vorige week het WD-jubileum werd gevierd. In een uiterst filosofisch betoog noemde Van Mierlo de toekomst nota liberaal bestek 'egocentrisch', het rapport over de liberale filoso fie 'dogmatisch' en een terugkeer naar de oude ideeën uit de 'onbe zorgde kindertijd van voor 1840', en het feest een 'emotionele inhul diging van de nieuwe lijn naar rechts'. Door terug te grijpen op de klas sieke grondslagen van het liberale denken maakt de WD de tegen stellingen met de sociaal-democra ten alleen maar groter. Een kabinet zonder het CDA, een oude wens van Van Mierlo, wordt daardoor volledig onbereikbaar. Het D66- congres stemde officieel in met deelneming aan de Europese ver kiezingen volgend jaar. Het milieu zal daarbij voor de partij het hoofd punt worden. UTRECHT Laten we ons maar tot de feiten beperken. Een uur voor de aanvang van de eerste Utrechtse Miss Wet T-shirt verkie zing in discotheek Cartouch trach ten twee Heilsoldaten vrijdagnacht nog enkele stichtelijke woorden onder het publiek te slijten. Disco-directeur Dick Poppes antwoordt op de vraag naar het waarom van de verkiezing: "Het is mijn taak om die jongens een leuke avond te bezorgen. Een stukje ero tiek - het is weer eens wat anders. Slaat 't niet aan, dan is het jam- door Peter van der Maat Zo'n zeshonderd jongeren, voor namelijk van het mannelijk ge slacht, verzamelen zich voor dit evenement. Een meerderheid ver heugt zich duidelijk op wat komen gaat. Presentator Ad Holland van het Venlose amusementsbureau Chique' kondigt 'de meiden' aan. Maria in tijgerbadpak, Lolina ('he lemaal uit de Philippijnen, ze had alleen maar geld voor een enkeltje deze kant op'), Marleen van 23 ('twee keer getrouwd, één keer ge scheiden'), Manuela, Ricky uit Eindhoven en Anita. Hoofdschuddend wendt een jon gen zich af: "Dit kan niks worden. In plaats van dat ze daar een paar stijle wijven neerzetten, komen ze met dit. Vulles". De meerderheid denkt er anders over. De jonge mannen verdringen zich om maar in de jury te mogen. Vooral Ameri kanen (van vliegbasis Soesterberg) tonen belangstelling. Te veel naar de mening van Ad Holland (die zijn zinnen met de uitroepen 'Jezus Christus' en 'maar het geeft alle maal niks' aan elkaar verbindt). Als HARLINGEN (ANP) - Ruim drie duizend mensen uit Harlingen en omstreken, onder wie specialisten en huisartsen, hebben zaterdag ge demonstreerd tegen de dreigende opheffing van het streekzieken huis Oranjeoord in Harlingen. Een week geleden maakte de directie van het ziekenhuis bekend dat de verpleegafdeling moest sluiten. Daarvoor in de plaats zou een grote polikliniek komen in samenwer king met met het medisch centrum in Leeuwarden. Dit plan werd ge lanceerd zonder dat de stichtings- raad hiervan van tevoren op de hoogte was gebracht. Neuroloog G. van Leersum van Oranjeoord zei op de manifestatie SCHIPHOL (GPD) - 'Onze jon gens' uit de Perzische Golf zijn weer thuis. Gistermorgen keerden ze per vliegtuig terug op Schiphol. De teruggekeerde marinemensen hebben ruim vier maanden dienst gedaan in de Golf. Ze hoeven zich er niet voor te schamen dat ze geen enkele mijn hebben gevonden, vond Commandant Zeemacht Ne derland, vice-admiraal J. van Ren- esse. "De internationale scheep vaart weet nu in elk geval dat in de sectoren waarin de Nederlandse mijnenjagers samen met de Belgi sche schepen hebben geopereerd, geen mijnen aanwezig zijn. Dat is toch ook een geruststellende ge dachte". VLISSINGEN (ANP) - De direc tie van de Koninklijke Maatschap pij De Schelde (KMS) heeft zater dagavond na dagenlang intensief onderhandelen een principe-over eenkomst met de bonden gesloten over het de inkrimping van het be drijf. Er moeten 600 arbeidsplaat sen verdwijnen, waarbij 540 ge dwongen ontslagen vallen. De partijen bereikten zaterdag overeenstemming over een sociaal plan, waarbij het loon voor 55-jari- gen tot aan het pensioen wordt aan gevuld tot 87,5 procent van hun huidige salaris. Werknemers tus sen de 50 en 55 zullen in afwachting van de sum (de vut in de metaalsec- zich de vierde Amerikaan voor de jury meldt, stuurt de presentator hem terug: "I zoek another boy". Als de jury gevormd is, volgt een pauze. Middels rap en disco wordt de grootste spanning uit de opge wonden mannenlijven afgevoerd. Ondertussen wil Ad Holland wel kwijt dat de Miss Wet Shirt-verkie zing 'razend populair' is, vooral sinds Veronica's Pin Up Club er aandacht aan heeft besteed. Zelf is hij al bijna vier jaar in deze branche dat "een aantal pseudo-deskundi- gen heeft gemeend om Oranjeoord te moeten degraderen, zonder op namemogelijkheid en zonder bed den. Oranjeoord heeft bestaans recht, het heeft geen financiële pro blemen en de verpleging vindt plaats in een persoonlijke sfeer en niet in een medische fabriek". De meeste aandacht trok de 21- jarige matroos Edwin van Maren uit Den Helder, die de ontvangst aan de zijlijn meebeleefde in een tot rolstoel gepromoveerde bu reaustoel. Hij was begin vorige week tijdens een slaapwandeling aan boord lelijk gevallen en had zijn voet zwaar gekneusd. De Golf-gangers keerden moe maar gezond terug. De algemene mening: mijnen jagen in de Golf was een bijzondere ervaring. Niet zozeer vanwege het gevaar - daar van is geen moment echt sprake geweest - maar wel vanwege de enorme belangstelling van vooral Akkoord over af slanking KMS met 600 man tor) zo min mogelijk ontslagen worden. Mensen onder de 50 krij gen een aanvulling op hun uitke ring afhankelijk van het aantal ja ren dat ze bij de KMS gewerkt heb ben. De bedrijfsschool van de KMS zal toch elk jaar 60 in plaats van 40 actief, waarvan de eerste twee in Spanje 'in het toerisme: succes ver zekerd'. Wel vier keer per week staat hij met de meiden ergens in het land. Niet alleen met het wet shirt-ge beuren, maar ook met stripvissen, waarbij het publiek met een hengel probeert lingerie van de vrouwen- lijven te vissen. De presentator wil even een mis verstand uit de wereld helpen: "Het zijn gewone meisjes die dit Namens de gemeenten Vlieland en Terschelling sprak wethouder P. Tiekstra zijn verontrusting uit over de dreigende sluiting van de klinische afdeling. "Dit bestuur draait zijn eigen nek om. Wij zijn geschokt". Als het ziekenhuis ver dwijnt moeten de eilanders en de bevolking uit omringende gemeen ten voor opname naar het zieken huis in Leeuwarden. Het actieco mité voor het behoud van Oranje oord bood de stichtingsraad van het ziekenhuis 19.000 handtekenin gen aan. Voorzitter H.A. Glastra van Loon van de stichtingsraad zei dat hij verheugd was dat zovelen achter het behoud van het zieken huis staan. NP) de media en de politieke geladen heid van de operatie. Als blijk van waardering voor hun goede gedrag en grote plichtsbetrachting kregen daarom alle afgeloste beman ningsleden een bronzen herinne ringsmedaille opgespeld. Na de formele ontvangst op Schiphol ging het gezelschap, bronzen herinnerings-medailles fier op de borst, per bus naar de Marine Kazerne Amsterdam, aan het Kattenburg. Daar wachtte het ongeduldige 'thuisfront': honder den zenuwachtige echtgenotes, vriendinnen, ouders en kennissen. Met spontane en emotionele be groetingen. nieuwe leerlingen aatrekken, zoals de directie wilde. Volgens FNV-be- stuurder Hofman zullen er in wer kelijkheid maar 380 mensen uit gaan. 155 werknemers profiteren van de 50-plusregeling en door na tuurlijk verloop verdwijnen er nog eens rond de 50 werknemers. Dus zullen er maar ongeveer 180 in plaats van 600 directe ontslagen vallen bij de KMS. De ruim 2000 werknemers van de KMS zullen echter 1,5 procent van hun loon moeten inleveren om uitvoering van het sociaal plan mo gelijk te maken. De bonden praten daar overmorgen met de leden doen en geen hoeren, om het zo maar eens te zeggen. Zoals andere artiesten zingen, doen zij dit. Het geeft allemaal niks, maar het is echt wel een beetje serieus be doeld. En als presentator hou ik na tuurlijk in de gaten dat het niet uit de hand loopt". Uit de grote belangstelling trekt hij de volgende conclusie: "Op het strand kan je natuurlijk genoeg bloot zien, maar mannen kijken er niet eens meer naar. In de disco vinden ze het veel leuker. Daaruit kan je opmaken dat ze dames ac cepteren, het vrouwelijk schoon graag zien". Dan breekt het Grote Moment aan. Het kost Holland weinig moei te om jongens te krijgen die de fles met water willen hanteren. De eer ste knaap vindt de fles niet vol doende en dreigt een hele emmer over Maria uit te gooien, met moei te kan hij in toom worden gehou den. De tweede jongen gaat met zijn schoenen in een bak met water staan, zet de kleine Lolina op zijn schouders, giet vervolgens het wa ter over haar en zichzelf uit. Het pu bliek is door het dolle heen, dringt het podium op. Een meisje in het publiek gilt tegen haar vriendin: „Whaa, moetje zien, hij knijpt 'r in d'r tieten". De presentator moedigt de volgende jongen aan zijn broek uit te doen. Die weigert, geduw en getrek volgt, en Holland roept: „Schiet op joh, je bent toch geen homo". We trekken ons terug uit het ge woel en raken vervuld van moralis tische gedachten. Disco-baas Pop pes hoeft het zelf ook allemaal niet te zien. „Je weet van tevoren niet dat het zo uitpakt. Maar goed, die kids hebben een leuke avond. Be kijk het met een touch of humor, je moet zoiets een beetje relativeren". PURMEREND (GPD) - Het CDA- kamerlid Duyn zal niet uit eigen beweging opstappen. Pas als de rechter een uitspraak heeft gedaan over het rijden onder invloed, zal CDA-fractieleider De Vries bekij ken of Duyn kan blijven. "Tot dat moment blijf ik zonder meer ka merlid", zo verklaarde Duyn gister middag voor de NCRV-radio. Duyn raakte vorige week weer in opspraak, deze keer omdat hij zijn auto in Utrecht op een invalide- parkeerplaats parkeerde. Eerder moest hij het woordvoerderschap over verkeersveiligheid inleveren nadat hij was gepakt voor rijden onder invloed. "Óp termijn moet men maar beoordelen of ik van de ze zaken, die zich hebben voorge daan heb geleerd. Daarom verbind ik er op dit moment ook geen con sequenties aan, al zeg ik wel, dat ook het verkeerd parkeren een in cident is geweest, dat niet had mo gen gebeuren. Het is overduidelijk dat ook politici fouten kunnen ma ken", aldus Duyn. Hij erkende wel dat het juist van een verkeersdes- kundige niet slim is om op een der gelijke plaats zijn auto te parkeren. De CDA-fractie in de Tweede Kamer is er veel aan gelegen een mogelijk vertrek van Duyn, of een ander fractielid, zo lang mogelijk uit te stellen. De eerste zetel die vrijkomt, zal worden ingenomen door voormalig staatssecretaris Brokx, die door fractieleider De Vries tot opstappen werd gedwon- door Peter de Vries Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) brak vlak voor de jaar wisseling in een nieuw plan met dat beproefde recept. Het Haags jargon is sindsdien verrijkt met een nieuw woord: 'road-pricing'. Alles heeft z'n prijs, ook het gebruik van de (snel)weg. Wie zichzelf vaker per automobiel begeeft op de druk ste gedeelten van het wegennet, moet daar extra voor gaan betalen. Door middel van elektronische tol heffing zal die rekening vereffend worden. Invoeringsdatum: begin 1996. Tot die tijd blijft het behelpen. Korte termijn-maatregelen als het verhogen van de motorrijtuigenbe lasting met 25 gulden moeten het geld opbrengen om de eerste nood te helpen lenigen. Met geld van particuliere beleggers moeten vier nieuwe tunnels en bruggen wor den aangelegd op de meest notoire knelpunten in de Randstad. Het openbaar vervoer in de Randstad moet worden verbeterd, het parke ren moet duurder worden. Het 'mobiliteitsscenario' van Smit-Kroes bevat een opsomming van allerlei maatregelen om het fi le-probleem te lijf te gaan. De lof die ze voor die brede aanpak oogst te, verbleekt echter bij de kritiek en twijfels die na eerste lezing de kop opstaken. De Tweede-Kamer commissie voor Verkeer en Water staat heeft vandaag voor de eerste keer met de bewindsvrouwe ge praat over het plan, maar de teneur van die vergadering valt nu al te schetsen. Het wordt één grote file van twijfels. Politieke zegen CDA en WD, de twee regerings partijen, geven Smit-Kroes plichts getrouw politiek hun zegen. "Wij zijn in principe voor deze plan nen", zei CDA-woordvoerder Hen- nekam onlangs, "al steken wij de vlag niet uit". De CDA'er wil vooral dat de bewindsvrouwe meer zeker heden biedt. Wie worden die parti culiere beleggers die geacht wor den 1,4 miljard in de tunnelbouw te steken; onder welke voorwaarden zullen zij gaan werken; krijgen de investeerders een garantie van het rijk; welk financiéel risico lopen ze, én: wanneer zijn die tunnels af? De WD gaat vanzelfsprekend "in hoofdlijnen akkoord" met de plannen van de eigen minister. De loftrompet zal vandaag luide wor gen in verband met de bouwsubsi- diefraude. Nadat Brokx zijn ver hoor door de parlementaire enquê tecommissie redelijk had door staan, groeide in het CDA de vrees voor zijn terugkeer in de Kamer. Een poging Brokx naar voren te schuiven als burgemeester van Eindhoven faalde: die post ging naar de PvdA-er Van Kemenade. Thans is Brokx kandidaat-burge meester voor Tilburg. Eind deze maand moet blijken of hij op steun uit de Tilburgse raad kan rekenen. De post komt in maart vacant. Massale mestboycot STAPHORST (GPD) - Actievoe rende boeren uit geheel Nederland hebben in Staphorst een landelijk platform opgericht tegen de mest heffing. De actievoerders roepen alle veehouders op de heffing niet te betalen. Verder stellen ze zowel minister Braks (landbouw) als de boerenbonden een ultimatum. Als hun belangenorganisaties zich niet binnen twee weken achter de acties scharen, overwegen de boeren massaal hun lidmaatschap op te zeggen. Van minister Braks wordt verlangd dat hij binnen die zelfde termijn de boeren tegemoet kómt. Doet hij dat niet dan sluiten de veehouders harde acties niet uit. Daarbij wordt gedacht aan het massaal uitrijden van mest. den gestoken. Particuliere beleg gers die geld steken in infrastruc turele werken, kunnen zich op voorhand verheugen in de politie ke sympathie van de liberalen. Meer problemen hebben zij met de 'road-pricing' en de verhoging van de motorrijtuigenbelasting. Dat laatste geldt als een lastenverzwa ring voor de burger, een niet gerin ge zonde in WD-kringen. Nog erger echter is de tolheffing, die het 'Blij dat ik rij' wel erg duur gaat maken. "Misschien is road- pricing wel helemaal niet nodig", hoopte WD-woordvoeester Jorri- tsma onlangs publiekelijk. Wan neer het autopark zo razendsnel blijft groeien, stijgen de opbreng sten van de motorrijtuigenbelas ting immers eveneens vliegens vlug. PvdA-woordvoerder Castricum zal vandaag boven alles een "scep tisch" betoog houden, kondigt hij aan. De sociaal-democraten zijn blij dat Smit-Kroes is afgestapt van het klassieke 'meer wegen'-recept om de files te bestrijden. "Maar het ontbreekt helemaal aan een finan ciële onderbouwing van de plan nen. De uitwerking is zo vaag dat het onmogelijk is een oordeel over de hoofdlijnen te eeven". De PvdA'er vindt de discussie over toltunnels en road-pricing voorlopig verre toekomstmuziek. "In die acht jaar daar tussen zal toch ook wat moeten gebeuren. Je kunt niet blijven bezuinigen op openbaar vervoer en toch klagen over files. Op de korte termijn biedt dit plan minder dan niks". Castricum denkt de eerste file problemen vooral te kunnen be strijden door de autokosten afhan kelijker te maken van het aantal ge reden kilometers. Sinmpelweg be tekent dat dat de motorrijtuigenbe lasting juist omlaag moet, en de benzine duurder moet worden. Het •kabinet stelt juist voor de motorrij tuigenbelasting te verhogen, ter wijl de benzine de laatste maanden goedkoper is geworden. "Deskundigen hebben de minis ter dit pad ook gewezen", verde digt Castricum zich. Problemen voor de pompen in de grensstreek moeten maar opgelost worden door de benzineprijs in alleen de Randstad te verhogen, oppert de PvdA'er. "Per saldo kost het ie mand die 10.000 kilometer per jaar rijdt niks wanneer de benzine een kwartje duurder wordt per liter en de motorrijtuigenbelasting 30 pro cent daalt". ADVERTENTIE CURSUS CAFÉBEDRIJF 295,- Binnenkort start in Lelden (Nieuw Minerva) en in Alphen a.d. Rijn (De Bron) de cursus Cafébedrijf. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse lesavonden en kost 295,-. Men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende maanden zinvol willen besteden én een Er kend diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om in te schrijven voor deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is op 1 juni van dit jaar! Vaak wordt deze cursus zowel door mannen als vrouwen uit pure hobby gevolgd. Sommi gen hebben dan in het achterhoofd om ooit nog eens een eigen Horecabedrijf(je) te begin nen. De aantrekkende economie en toenemende vrije tijd vraagt immers om mensen met deze Diploma's. De lesstof gaat over Bier. Wijnen. Gedistilleerd. Hygiëne etc. De lessen worden zeer levendig gegeven met o.a. Dia's, vrijblijvend wijnproeven enz. Ook gaat men gezamenlijk naar een Brouwerij om de praktijk van bierbrouwerijen te zien. Met dit Vakbe kwaamheidsdiploma kan men zelfstandig een café. bar. disco, coffee-shop, petit restaurant etc. starten of overnemen. Voor een gratis folder of aanmelden kan men beden Stichting Horeca Onderwijs 076-144351. Felle aanval Van Mierlo (D66) AMERSFOORT (GPD/ANP) - De WD is rechtser dan ooit. De toenemende verrechtsing van de WD maakt sa menwerking met PvdA en D66 steeds moeilijker. Van Mierlo zei dat zaterdag in Amersfoort op het congres van zijn partij. Hij wekte met zijn opmerkingen de woede van VVD-fractieleider Voorhoeve, die vond dat de aanval 'ner gens op sloeg'. Een meisje wordt uitbundig begroet door 'haar matroos DEN HAAG Iedere werkdag staan er gedurende de spitsuren 400.000 automobilisten in de file. Hun leed vormt een onuitputtelij ke bron van ergernis. Bedrijven klagen op hun werknemers die te laat komen, terwijl de kosten van vrachtwagens die hun lading niet op tijd afleveren jaarlijks in de hon derden miljoenen lopen. Jarenlang is de oplossing voor de dreigende verstopping van de Randstad ge zocht in aanleg van meer, bredere, langere en snellere snelwegen. De Publiek door het dolle heen bij 'Miss Wet T Shirt-verldezing' 'Op het strand kun je genoeg bloot zien, in de disco is het veel leuker'. (foto GPD)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3