Liboton ongenaakbaar
Deense tennissers
verrassen Spanje
Uitslagenblok WK-sprint
Terugval Guyt
PAGINA 18
SPORT
MAANDAG 8 FEBRUARI 1988
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE
Willem ll-FC Groningen 3-1 (2-1). 10. Go-
dee 1-0, 33. Eykelkamp 1-1, 38. Godee
(strafschop) 2-1, 50. Van de Borgt 3-1.
Scheidsrechter: Egberizen. Toeschou-
1 wers: 7800. Gele kaart: Beltman, De Wolf
en Roossien (allen Groningen).
FCVW-Roda JC 0-0. Scheidsrechter: Van
der Laar, toeschouwers: 8245. Gele kaart:
Valckx (VW), Van Geel (Roda).
FC Den Haag-FC Twente 0-3 (0-1). 16.
Balm 0-1, 80. Lipponen 0-2, 85. Keur 0-3.
Scheidsrechter: Bannet, toeschouwers:
5000. Gele kaart: Rutten (FC Twente).
Ajax-PSV 0-1 (0-1). 38. Lerby 0-1.
Scheidsrechter: Keizer, toeschouwers:
24.500. Gele kaart: Menzo (Ajax), Gerets,
Lerby en Koeman (PSV).
Volendam-Sparta 2-1 (2-1). 6. Lengkeek
0-1, 31. Steur 1-1, 38 Böckling 2-1.
Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers:
3.500.
Feyer»oord-AZ 7-2 (3-0) 32. Mitchell 1-0,
36. Hoekstra 2-0,40. Hofman 3-0,52. Been
4-0 (strafschop), 61. Hofman 5-0. 63.Hoek-
stra 6-0, 65. Hoekstra 7-0. 80. Van Ham 7-
1, 82. Loggie 7-2 (strafschop). Scheids
rechter: Hobé, Toeschouwers: 8294. Gele
kaart: Van der Hengst (AZ).
PSV
FC Twente
FC VW
Fortuna S.
Haarlem
Sparta
PEC Zw.
FC Utrecht
Roda JC
FC Den Bosch
Volendam
FC Groningen
FC Den Haag
AZ J
DS79
20 19 1
22 15 2
22 11 4
20 10 5
21 10 5
21 8 8
21
21 9
39 80-16
32 56-30
26 41-30
25 44-33
25 42-30
24 27-18
24 37-29
22 26-28
21 27-26
20 27-41
19 25-37
19 29-35
18 30-34
16 24-45
15 30-42
14 31-38
14 24-49
7 26-65
RKC
Veendam
De Graafschap
V.tósse
Eindhoven
GA Eagles
RBC
Heerenveen
Helmond Sp.
Excelsior
Emmen
Telstar
Heracles
21 21
21 12
22 10
20 11
20 3
DHC
Blauw Wit
Elinkwijk
Papendrecht 12 6 2 4
EDO 13 5 1 7
RVC 13 5 1 7
UVS 13 3 4 6
Wilhelmus 13 2 5 6
stelland-SJC 0-1. TOG-NEA 3-2.
SJC
13-21 Argon
13-12
Roda'23
13-20 Pancratius
12-11
Rapiditas
13-19 TOG
13-11
KBV
13-17 R.Sranang
12- 8
Amstelland
13-16 NEA
13- 4
KDO
13-12 P&T Expres
13- 3
Renova 3-1, VSV-DSS 0-0, Bloemendaal-
TYBB 1-2, Hillegom-DSOV 3-2.
12-18 VSV 13-13
12-15 DSOV 13-12
13-15 De Brug 13-11
Bloemend.
Ripperda
Hillegom
12-13 Zandvoortm. 12-
Periodekampioenen: PSV en Ajax.
EERSTE DIVISIE
RBC-Cambuur 0-0. Scheidsrechter: Van
der Leek, toeschouwers: 1500. Geel: Van
Bijstervetd (RBC), Alma (Cambuur).
Vitesse-De Graafschap 0-0. Scheids
rechter: Uilenberg, toeschouwers: 2200.
Helmond Sport-NAC 1-2 (0-1). 38. Copal
0-1,58. Gabriels 0-2,71. Van de Kerkhof 1-
2. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers:
1000. Gele kaart: Sweres en Remie (beiden
NAC).
Telstar-Excelsior 0-3 (0-1). 17. André
Wasiman 0-1, 65. De Nooyer 0-2, 80. Van
Dattum 0-3. Scheidsrechter: Van Beek.
Toeschouwers: 1000.
42 62-13
30 37-23
28 37-25
27 41-20
22 39-44
21 42-34
21 38-33
21 30-31
20 35-34
19 31-36
18 30-33
18 37-41
18 27-34
17 30-29
17 19-30
14 19-30
14 20-33
13 26-44
10 20-53
TOPSCORERS: 1.Bosman (Ajax) 17;
2.Koeman (PSV) 15; 3.Kief1 (PSV) 14;
4.Gillhaus (PSV) 13; S.Boere (Den Haag)
12; 6/7.Slagboom (DS79) en Hofman
(Feyenoord) 11; 8/10.Koolhof (Groningen),
Meyer (Ajax) en Ellerman (Sparta) 10.
Ajax 2, Fortuna 1, Volendam 1, FC VW 3,
Feyenoord 1Willem I11Den Bosch 1Den
Haag 2, Telstar 2, Veendam 2, Vitesse 3,
Heracles 2.
TOTO GELUK: 4-15-16-20-24. Toege
voegd: 3.
25-26-32-35-36-41. Reservegetal: 12.
Cijferspel: 02 27 34
BELGISCHE LOTTO: 15-16-17-27-31-37.
Reservegetal: 30.
Jokemummer: 03 61 998.
DUITSE LOTTO: 7-11-14-35-41-45. Re
servegetal: 33.
Spiel 77: 05 55 750.
W5-SPEL: 11-2-3-6-9.
KNVB AMATEURS
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: EDO-Blauw Wil 3-2,
DHC-RVC 2-0, Wilhelmus-RCH 0-3, overi
ge wedstrijden afgelast.
BUITENL. VOETBAL
ENGELAND: Liverpool-West Ham 0-0, Lu-
ton-Oxford 7-4, Manchester Utd-Coventry
1-0, Norwich-Watford 0-0, Nottingham F-
Chelsea 3-2, Portsmouth-Derby C. 2-1,
QPRangers-Charlton 2-0, Sheffield W-
Southampton 2-1, Wimbledon-Newcastle
0-0, Tottenham H-Everton afg.
Liverpool 25-63 Everton 25-43
Nolt.Forest 25-48 QPRangers 26-43
Manch.Utd. 26-48 Arsenal 26-42
Pisa 2-1, Pescara-Juventus 2-0, AS Roma-
Avellino 0-0, AC Torino-Ascoli 2-1, H.Ver-
ona-Sampdoria 3-1.
Napoli 18-31 Sampdoria 18-22
AC Milan 18-27'Inter M. 18-21
AS Roma 18-24 Juventus 18-18
SPANJE: Osasuna-R.Sociedad 1-2, Las
Palmas-Murcia 1-0, Cadiz-Sabadell 3-2,
Atl.Madrid-Mallorca 7-0, Athl.Bilbao-Logro-
nes 1-0, Valencia-Celta 2-0, Espanol-Betis
4-0, Sevilla-Barcelona 1-1, Zaragoza-Val-
ladolid 1-1, Sp.Gijon-Real Madrid 1-2.
Real Madrid 21-36 Athl.Bilbao 21-27
Atl.Madrid 21-30 Valladolid 21-24
R.Sociedad 20-29 CeltaV. 21-22
PORTUGAL: Salgueiros-Chaves 2-2, Pe-
nafiel-Elvas 0-0, Rio Ave-Sporting L. 1-2,
Espinho-Maritimo 3-2, Farense-Porti-
monense 2-0, Acad.Coimbra-V.Setubal 0-
0, Benfica-Covilha 4-0, V.Guimaraes-Var-
zim 3-0, Boavista-Braga 1-0, Belenenses-
FC Porto 0-0.
FC Porto 20-35 Chaves 20-25
Benfica 20-29 V.Setubal 20-24
Boavista 20-27 Belenenses 20-23
1-1, Verria-PAOK 2-1, Panathinaikos-Ser-
res 1-0, Kalamaria-Ethnikos 1-1, Levadia-
Heraklis 0-1, Panionios-Olympiakos 2-0.
Larissa 18-27 PAOKS. 18-23
OFIKr. 18-24 Panathin. 18-22
AEKAth. 18-24 Ethnikos 18-22
TURKUE: Samsunspor-Bursaspor 2-1
Sariyerspor-Zonguldakspor 3-1Malaty-
aspor-Kocaelispor 3-2, Rizespor-Galatasa-
ray 0-2, Denizlispor-Altay Izmir 1 -0, Anka-
ragucu-Sakaryaspor 0-0, Karsiyaka Izmir-
Genclerbirligi 1-0, Trabzonspor-Eski-
sehirspor 1-1, Adana Demirspor-Besiktas
2-0, Fenerbahce-Boluspor 3-1.
Galatasaray 22-50 Sakaryaspor 22-36
Besiktas 22-44 Trabzonspor 22-35
Malatyaspor 22-40 Bursaspor 22-33
EREDIVISIE: Den Helder - Orca's 56-73,
Den Bosch - Canadians 120-85, Donar -
Weert 87-88, Red Giants Haaksbergen
I, DAS-Akrides 81-56.
Den Helder 20-28 Haaksberg.
20-16
20-14
20-14
20-12
19-10
PROMOTIEDIVISIE: Gunco Voorburg 98-
73, Zaandam Utrecht 70-88, Goba - BVO
Alphen 102-86, Eindhoven Basketiers 81-
EERSTE DIVISIE B: ASVU DSS 80-66,
Early Bird Luba 102-79, Zeemacht - Be
verwijk 85-80, Lisse - Leiderdorp 63-76.
Leiderdorp 18-30 Luba 18-16
Early Bird 18-28 Beverwijk 18-16
ASVU 18-22 Lisse 18-12
Zeemacht 18-20 DSS 18- 0
EERSTE KLASSE WEST: Gunco 2 - Rot
terdam Zuid 2 95-63, Cangeroes -
Grasshoppers 83-80, MSV - Veenland 93-
92. Lokomotief - DAS 2 117-86, OSG
Voorburg 2 78-81 n.v., Midland Zoebas
72-61, Achilles - Binnenland uitgesteld.
13 9 2 2 20 29-11
13 8 3 2 19 20-13
16 31-22
16 23-15
16 17- 9
15 19-15
14 18-18
11 21-22
11 19-21
10 15-18
9 16-22
8 14-27
AFC34 12 2 3 7 7 9-24
Stormvogels 13 2 2 9 6 10-24
OERDE KLASSE C: Argon-Rapiditas 1-1,
KBV-Roda'23 1-1, P&T Expres-KDO 0-3,
Pancratius-R.Sranang gestaakt bij 1-0, Am-
Binnenland
DAS 2
18-34 MSV
18-32 Midland
18-30 Zoebas
17-26 Gunco 2
18-20 Grasshopp.
18-16
18-16
18-14
18-14
18- 6
TWEEDE KLASSE A: Jumpers - Waddmx-
veen Flyers 74-50, Voorne - Devel Devils
96-82, Elementum - Gymnova 99-59,
Springers - Cady '73 90-63, BOB Binnen-
Vrouwen
EREDIVISIE: Ahoy'RZ - Voorburg 72-53,
Hoofddorp Groningen 85-54, Canadians -
Cheetah 55-53, Jolly Jumnpers Den
Bosch 46-62.
PROMOTIEDIVISIE: MSV Racing Am
sterdam 68-69, Sea Devils - Elementum 90-
51, Lisse - Tonego 81-83 n.v., DAS -
Grasshoppers 48-77.
Grasshopp. 18-34 Sea Devils 17-14
Tonego 17-28 Lisse 18-12
DAS 18-20 Amsterdam 17- 8
MSV 16-18 Elementum 17- 4
EERSTE KLASSE: Devel Devils
Shooters 85-51BVO Alphen Leiderdorp
60-66, Goba - OSG 72-61, Voorburg 2 -
BOB 63-62, Red Stars Hurricanes 67-44.
TWEEDE KLASSE: Elementum 2 -
Grasshoppers 2 50-63, Juventus - Argon
52-58, Lakers Argus 40-67, Dunckers -
Cangeroes 2 49-47, Cady 73 Zoebas 59-
JJ EERSTE KLASSE: Sparta Red Stars
87-76. BVO Alphen - Dunckers 83-60, Ele
mentum - Leiderdorp 72-98, Leiden - Goba
86-74, Rotterdam Zuid - OSG 89-63, DAS -
New Stars 89-56.
MJ EERSTE KLASSE: Jumpers Wad-
dinxveen Flyers 45-42, BVO Alphen - Voor
burg 54-51Elementum - BZ 72 31 -78, Lei
derdorp - Gunco 68-56, BOB - MSV 72-109.
ZAALKORFBAL
HOOFDKLASSE A: Wordt Kwiek-Fortuna
13-21, Groen Geel-Oost Arnhem 13-14,
TOP-SCO 15-20, KVS-Deetos 7-15.
SCO 11-20 TOP 11-8
O.Arnhem 11-19 Groen Geel 11-5
Deetos 11-17 W. Kwiek 11-2
Fortuna 11-17 KVS 11-0
HOOFDKLASSE B: Blauw Wit-LD016-16,
DKOD-Rohda 12-11, PKC-Allen Weerbaar
16-13, DOS'46-Trekvogels 8-4.
PKC 11-19 Blauw Wit 11-10
DKOD 11-17 LDO 11- 8
DOS'46 11-15 A. Weerbaar 11-6
Rohda 11-11 Trekvogels 11-2
Pernix 13-7, Pams-Het Zuiden 10-10.
AKC 11-19 DEVD 11-10
Keizer Karei 11-14 Pernix 11-10
Rapiditas 11-12 Het Zuiden 11-6
ZKC'16 11-12 Pams 11- 5
OVERGANGSKLASSE D: OEC-HKV 20-
20, Fides Pacta-Samos 14-16, Blauw
Wit'51-Deto 10-14, Swift(M)-Die Haghe 17-
Die Haghe
Fides P.
HKV
Swift(M)
11-20 Deto
11-16 Samos
11-14 OEC
11-13 Blauw Wit'51
11-4
EERSTE KLASSE F: Geldrop-Zuiderkwar-
tier 9-10, Ready-Achilles 12-13, Hoogvliet-
Klimop 13-12, Rust Roest-DKV(D) 9-6.
Rust Roest 11-18 DKV(D) 11-10
11-17 Zuiderkwart. 11-7
11-15 Geldrop 11-6
11-10 Klimop 11- 5
Achilles
Ready
Hoogvliet
EERSTE KLASSE G: Oranje Wit-KOAG
16-8, Tjoba-Kinderdijk 12-16, Vrienden-
schaar(Ha)-Animo 12-10, Albatros-Fiks 7-
OranjeWit 11-15 Animo 11-11
Vr'schaar(Ha) 11-14 KOAG 11-8
Kinderdijk 11-14 Fiks 11-8
Albatros 11-12 Tjoba 11-6
EERSTE KLASSE H: PSV-Ons Eibernest
20-11, SDO(V)-Sportlust 12-10, De Over-
kanters-Sperwers 11-7, De Danaïden-Eind
hoven 15-11 (Eindhoven degradeert).
Overkanters 11-19 Sperwers 11-9
PSV 11-18 Eibernest 11-7
Danaïden 11-17 Sportlusi 11-4
SDO(V) 11-14 Eindhoven 11-0
TWEEDE KLASSE F: Nieuw Flora-Haar-
lem 14-10 (di. 2/2), NIO-DKV(IJ) 11-10,
Vlaardingen-Nieuw Flora 18-17, Haarlem-
Vlaardingen 11-17 Olympiaan
DKV(IJ) 11-15 Crescendo
Rozenburg 10-14 NIO
Nieuw Flora 11-12 Haarlem'
11- 1
DERDE KLASSE K: Fluks-Weidevogels 9-
11, Velocitas-SDO(K) 8-7, KlOS-Ons Ei
land 17-6 (Ons Eiland degradeert), Vrien-
denschaar(B)-DES 9-8.
Velocitas 11-16 Weidevogels 10-11
SDO(K) 11-16 Vr'schaar(B) 11-9
Fluks 11-13 KIOS 9- 7
DES 10-11 Ons Eiland 11-1
DERDE KLASSE L: De Dijkvogels-ONDO
(sGr) 6-7, Sportief-Avanti 8-12, Bolnes-
Olympia 8-8, Nieuwerkerk-Tempo 11-9.
Nieuwerkerk 11-18 Avanti 11-11
Dijkvogels 11-15 Bolnes 10- 6
ONDO(sGr) 11-15 Sportief 11-6
Tempo 11-11 Olympia 10- 4
DERDE KLASSE M: De Zwervers-KNS
13-11 (KNS degradeert), WION-De Alge
mene 9-9, ALO-ODO(D) 9-9, Hou Stand-
DKC 9-11.
ALO 11-19 Algemene 11-9
Zwervers 10-16 Hou Stand 11-8
ODO 11-16 WION 10-4
DKC 11-13 KNS 11-1
Dubbel Zes-Hoekse 7-10, ODS-De Raven
10-3.
ODS 11-16 Dubbel Zes 11-10
SEV 10-15 Madjoe 10- 7
HSV 11-15 Hoekse 11- 7
Valto 11-13 De Raven 10- 1
GKV(Hg) 11-12
RES. OVERGANGSKLASSE B: TOP 2-
Asko 2 8-10, Archipel 2-VEO 2 18-8, Wordt
Kwiek 2-Allen Weerbaar 2 16-14; C: Swift
(A) 2-HKV 2 12-12, Rohda 3-PKC 3 10-16,
De Overkanters 2-DTV 2 11-4.
RES. EERSTE KLASSE E: SMS 2-DEVD
2 11-18, DTV 3-Groen Geel 4 9-8; F: VES
2-KOAG 2 10-10, Vriendenschaar(Ha) 2-
Pernix 2 13-13, Swift(M) 2-KVS 3 13-5; G:
s Eibernest 218-11, Dee-
i, De Danaïden 3-Trekvo-
gels 2 5-15.
RES. TWEEDE KLASSE J: Samos 5-De
Vinken 2 7-20, Rohda 5-Fides Pacta Su
il, Westerkwartier 3-Blauw Wit 4 9-12; M:
Pernix 3-KVS 4 14-5, Excelsior 2-TOP 317-
10, Ons Eibernest 4-Fiks 2 9-9.
JUNIOREN E: Blauw Wit-Koog Zaandijk 8-
9, Pernix-Samos 10-5, Groen geel-Luto 16-
8. Hoger Op-BEP 7-7; G: Quick-Ons Eiber
nest 4-11, IJsselvogels-Fides Pacta 6-7,
Deetos-Fortuna 22-3, GKV(G)-Het Zuiden
e Divisie D:
in-VCW 3-0, Voorburg-Volen
dam 0-3, Allides-Tornado 1-3, OVRA-
-Zevenhuizen 2 3-2, Leython-Krimpen
3-1, Blokkeer-V. Santen 3-0.
Compaen 15-41 Tornado 15-21
Leython 15-31 V. Santen 15-20
Blokkeer 14-27 Volendam 15-17
Allides 15-26 VCW 14-14
Zevenhuizen 15-26 OVRA 15-14
Krimpen 15-24 Voorburg 15- 7
Molenwiek 14-35 Blokkeer 2 15-20
CVV
US 2
NOVO
Vierhout
14-34 Gemini/K
14-32 Utrecht
15-28 SVC
15-28 Ekspalvo
Tonegido 15-24 Kalinko
Promotieklas A:
LUSV-Kalinko 2 3-1, Skania-Radius 3
3-0, DAC 2-Vikos 2-3, VOY-Velo 3-1,
NOVO 2-Zevenhuizen 3 1-3, Leython
2-VSC 1-3.
Skania 15-42 DAC 2
Zevenhuizen 15-42 VSC
LUSV 15-31 Radius
NOVO 2 15-27 Velo
Leython 2 13-23 Oikos
VOY
15-25 Kalinko 2
14-18
14-18
14-15
15-13
15- 8
15- 3
5 3-2, Punch-GSC 3-1, VCS-SOS
3-0, Acco/DOS 3-Zovoc 0-3, VCS-
-Gem/k2 3-1.
Zovoc 15-45 Agon 15-22
Radius 15-36 Tornado 15-19
VCS 15-25 GSC 15-14
Punch 15-24 Acco/DOS 14-11
Inter Amicos 15-24 Gem/K 2 13- 6
Donar 14-23 SOS 14- 5
1e Klas:
DAC 3-SKC 1 2-2 Aarl.veen 1-WVC 1
3-0, Orion 1-Rid.veld 1 3-1, Valken
1 -Leython 3 2-2, RVV 1 -Leython 4 3-0.
Valken 1 14-25 Gemini/K 3 13-12
Leython 3 15-24 DAC 3 12-11
Aarl.veen 1 14-16 Orion 1 13—11
SKC 1 14-14 Liusna 1 13-10
Rid.veld 1 13-13 Leython 4 14- 8
RVV 1 14-13 WVC 1 13- 3
2e Klas A:
InUpGo 1 - SKC 2 3-1, Blok 77 1-VCS 2
1-3, DVO 1-Leython 5 2-2, Liusna
2-Utopia 1 0-3, Donar 3-MVKV 1 2-2.
2e Klas B:
VCO 1 -Aspasia 1 0-3, DVO 2-RVV 2
3-0, WW 1 -DAC 2 2-2, Orion 2-NOVO
3e Klas A:
Leython 6-Orion 3 3-1, Salvo 1-WW 2
2-2, Scarabee 1 -DVO 3 2-2, SKC 3-As-
pasia 2 2-2, NOVO 4-GGV1 3-0, Utopia
2-Rid.veld 2 0-3.
3e Klas B:
VCO 2-NOVO 5 3-0, LUSV 3-Leython 7
3-0, Rid.veld 3-DAC 5 3-0, WVC
2-Meerburg 2 2-2, Donar 4-lnUpGo 2
1-3.
3e Klas C:
Meerburg 1 -S 70 2 3-1LPSV1 - Valken
2 2-2, RVV 3-Rid.veld 4 3-0, VCS
3-DAC 6 1-3, Orion 4-Blok 77 2 3-1,
Setumup 1 -WW 3 3-0.
4e Klas A:
VCS 4-LUSV 4 3-1, Aarl.veen 2-DAC 7
3-1, WVV4-Leython8 1-3, Valken 3-S
70 4 vervallen.
4e Klas B:
Utopia 3-Scarabee 2 3-1, DVO 4-lnUp-
Go 4 3-1, Aspasia 3 Liusna 4 3-1, SKC
4-VCS 5 3-1.
5e Klas:
GGV 2-NOVO 6 1 -3, Aspasia 4-Orion 5
1-3, Liusna 3-Utopia 4 3-1.
Vrouwen:
Tweede Divisie D:
Madjoe-Brother 2 3-0, Voorburg 2-Dinto
2-3, Allides-Compaen 3-0, Ekspalvo-
-Gemini/K 3-0, DVO 2-VSC 0-3, Mo
lenwiek-V. Santen Haag 3-1.
Dinto 15-41 V. Santen 15-19
Molenwiek 15-37 Allides
Madjoe 15-34 Brother 2
Gemini/K 15-31 Voorburg
15-16
15-15
15-13
15- 9
15-
Derde Divisie G:
Kalinko-Thornax 2 2-2 gestaakt, Be Fair-
-RVC 1-3, Vierhout 2 -Leython 0-3,
Sliedrecht-Zevenhuizen 1 -3, AV '40-Zo-
voc 3-0, Blokkeer-V. Santen 2 3-0.
Leython 15-30 Thornax
Sliedrecht 15-29 Vierhout
Zevenhuizen 15-29 Kalinko
AV '40 15-29 Be Fair
RVC 14-28 Zovoc 15
Blokkeer 15-25 V. Santen 215—
14-21
14-20
14-18
15-18
Mannen
1. Jansen (VSt)
2. Mey (ODI)
3. Flaim (VSt)
4. Bachvalov (Sov)
5. Henriksen (VSt)
6. Ykema (Ned)
7. Hamaya (Jap)
8. Kanehama (Jap)
9. Thometz (VSt)
10. Matovetski (Sov)
11. Mitani (Jap)
12. Thibault (6an)
13. Rönning (Noo)
500 m
38.70 (1)
38.89 3
39.17 (7)
38.96 5
39.08 (6)
39.39 (10
39.92 (17)
38.86 (2
39.34 8
38.94 (4)
39.55 (11
39.59 tl3)
39.57 (12)
1000 m
1.20.24 (1)
1.20.64 4
1.20.57 (3
1.20.66 5
1.21.38 6
1.20.32 (2)
1.21.94 (12)
1.21.64 (8)
1.21.79 9)
1.21.84 (7)
1.21.81 (11)
1.23.82 21)
1.23.56 (18
500 m
38.15 (1)
38.72 (6
38.96 (11
38.51 (3
38.70 5
38.74 7)
38.22 (2)
39.11 (13)
38.68 (4)
38.83 (9)
38.76 (8)
38.98 (12)
39.20 (14)
1000 m
1.18.01 (6
1.17.93 (5
1.17.30 (1
1.18.88 (11
1.17.86 (4
1.18.36 8
1.17.66 (2
1.18.89 (12
1.18.76 (9
1.20.36 (19
1.20.09 (16
1.18.31 (7
1.19.30 (14
155.975
156.895
157.065
157.240
157.400
157.470
157.940
158.255
158.285
158.690
159.260
159.635
160.200
15. Moriyama (Jap)
16. Hagen (Noo)
17. Boelsma (Ned)
18. Forslund (Noo)
19. Loef (Ned)
20. Richmond (VSt)
39.38 (9)
39.93 (18)
40.02 (l9)
40.77 (26)
40.11 20
40.27 (23)
1.23.71 (19)
1.24.40 (14
1.21.77 (9
1.22.55 (14
1.22.49 13
1.24.06 23
39.39 (16
39.56 (17
40.03 (25)
39.83 (20)
39.83 (20)
39.79 (19)
1.20.73 21
1.18.94 13
1.20.88 (24
1.19.40 15
1.20.82 23
1.20.12 (17
160.990
161.160
161.375
161.575
161.595
162.150
22. Pikkupeura (Fin)
23. Oberhuber (WDI)
24. Hoffmann (ODI)
25. Vernier (Fra)
26. Hinni (Zwi)
27. Repnin (Sov)
40.13 (21)
40.14 (22)
39.87 16
41.11 (27
41.99 (28
40.30 (24)
1.22.82 (15
1.24.77 25
1.29.12 28
1.24.98 26
1.28.06 27
1.23.88 (22)
40.60 (28
39.84 22
40.41 26
40.57 (27
40.65 (29)
39.36 (15)
1.20.35 18
1.21.57 (26
1.17.77 (3
1.21.41 (25
1.23.06 27
2.01.18 (29
162.315
163.160
163.725
164.875
168.200
182.190
V1° Rofhenburger (ODI)
2. Kania (ODI)
3. Blair (VSt)
4. Wang (Chi)
5. Hashimoto-(Jap)
6. Stahnke (ODI)
7. Ehrig (ODI)
8. Tokarczyk (Pol)
41.30 (1)
42.04 3
41.60 2
42.05 4)
42.14 (6)
42.05 (4)
43.13 (11
42.72 (8
1.24.93 (2)
1.24.81 (1)
1.25.83 (4)
1.26.30 5
1.27.71 (6
1.27.95 7
1.25.69 (3
41.33 (2)
41.46 (3)
41.03 1
42.37 6
42.12 (5)
42.05 (4)
43.51 (14
1.23.06 (3)
1.21.81 (1)
1.23.90 (4
1.23.58 3
1.24.74 (6)
1.25.15 (7)
1.23.90 (4)
166.625
166.810
167.495
169.360
170.465
170.650
171.435
173.340
9. Aaftink (Ned)
10. Rys (Pol)
11. Fusano (Jap)
12. Ye (Chi)
13. Class (VSl)
42.85 (9
43.41 (12
43.25 (12
43.46 15
44.20 (21
1.28.46 (8
1.29.42 (9
1.30.89 (17
1.20.26 14)
1.29.69 10
43.18 (9
44.17 (19
43.23 (10
43.03 (8
1.28.45 (13)
1.26.66 (9
1.27.51 (10)
1.28.79 (14
174.485
175.620
175.680
176.015
176.455
14. Rhead (Can)
15. Nemeth (Oos)
16. Haringa (Ned)
17. Bader (VSt)
18. Grenier (Fra)
42.44 (7
44.03 (20j
43.40 13
43.86 (18)
43.98 <19)
1.31.39 (20
1.30.10 13
1.3,1.11 18
1.30.84 16
43.43 12
43.90 (18)
43.69 (15).
43.69 (15
1.29.98 (18)
1.27.75 (11)
1.28.99 (15)
1.29.00 (16)
176.555
176.655
177.140
177.470
177.750
19. Hekkers (Ned)
20. Toda (Jap)
44.78 (23)
43.73 (l 7)
1.32.25 22
1.34.85 (24)
44.74 (20)
44.78 (21)
1.30.00 (19)
1.30.73 (20)
180.645
181.300
Promotieklas A:
WV-Leython 2 3-0, DOS-Tonegido 3
1-3, Dosko-Agon 1-3, VOY-NOVO
3-0, Ridderveld-Gem/k 2 2-3, AV '40
2-SVC 0-3.
SVC 15-43 Dosko 14-19
Ridderveld 15-33 AV '40 2 15-19
VOY 15-32 Tonegido 3 15-17
Gem/k 2 15-30 Leython 15-15
Agon 15-21 DOS
VVV
15-20 NOVO
15-11
14-
Promotieklas B:
RW-Tornado 0-3, Tonegido 2-Skania
3-0, VSC 2-WW 3-0, DVC-NOVO 2
1-3, Velo-Zevenhuizen 2 3-1, Acco-
/DOS 2-Orion 3-1.
VSC
Tornado
15-21
15-18
15-14
15-13
15-11
14- 2
LUSV 1
I, S '70
DVO 1
13- 7
13- 6
14- 4
15-36 Zevenhuizer
15-35 WW
14-33 Acco/DOS
15-31 Orion
14-27 Skania
14-21 RW
1e Klas:
VCO 1-Blok 77 1 1-3, Salvo 1-1
1-3, InUpGo 1-Liusna 1 1-f
1-Gemini/K 3 1-3, Leython 3
3-1, NOVO 3-Gemini/K 4 0-3.
Liusna 1 14-25 Blok 77 1
Gemini/K 3 14-24 NOVO 3
InUpGo 1 13-20 Salvo 1
S 70 1 14-20 DVO 1
LUSV 1 14-18 Gemini/K 4
Leython 3 15-14 VCO 1
2e Klas A:
LUSV 2-Utopia 1 3-0, GGV 1-Orion 2
3-0, DAC 2-SKC 1 2-2, Rid. veld
2-VCO 2 0-3, VCS 1 -NOVO 4 3-0.
2e Klas B:
SKC 2-Setumup 1 3-0, Leython 4-Val-
ken 13-1, DAC 4-LUSV 3 2-2, WW
2-VCO 3 3-0, Liusna 2—Rid. veld 3 2-2,
NOVO 5-DAC 3 1-3.
3e Klas A:
VCS 3-NOVO 8 3-0, RW 3-MVKV 2
3-0, InUpGo 3-WW 3 3-1, Orion 3-As-
pasia 12-2, LUSV 4-Leython 5 0-3, Sca
rabee 3-Donar 1 0-3.
3e Klas B:
Leython 6-Meerburg 1 2-2, Blok 77
3—Rid. veld 4 0-3, Scarabee 2-lnUpGo 2
1-3, NOVO 7-DAC 5 0-3.
3e Klas C:
MVKV1 -Rid. veld 5 2-2, GGV 2-lnUpGo
4 0-3, Utopia 2-RW 2 0-3, Blok '77
4-Scarabee 1 0-3, Orion 4-NOVO 6
0-3.
4e Klas A:
Aspasia 3—Rid. veld 6 3-1, SKC 4-Aarl-
.veen 1 0-3, Setumup 2-Meerburg 21 -3,
Valken 2-VCO 4 3-0.
4e Klas B:
InUpGo 6-DAC 6 0-3, Aspasia 2-DVO 3
2-2, Liusna 4-WVV 4 0-3, LUSV 5-SKC
5 0-3.
5e Klas:
Blok 77 5-Leython 7 3-1, Liusna 5-SKC
61 -3. S 70 2-VCS 4 0-3, LUSV 6-RW
4 2-2.
Internationale indoorwedstrijden te
Karlsruhe:
vrouwen: 60 m: 1. Cooman (Ned) 7,07
(beste wereldseizoenprestatie), 2. Issajen-
ko (Can) 7,15, 3. Bailey (Can) 7,15.
ver: Van Heezik (Ned) 6,51 m (klassering
niet bekend)
mannen: 60 m: 1.Williams (Can) 6,54, 2.
Chochlik ()Tsj) 6.70, 3.Heer (WDI) 6,72,
4.De Kom (Ned) 6,77.
200 m: 1. Butler (VSt) 20,68, 2. Oobeleit
(WDI) 20,94, 3. Skamrahl (WDI) 20,97,
4.De Kom 21,37 (Ned.rec).
800 m1. Druppers (Ned) 1.46,94.
Achtste finales Davis-Cup: Italié-lsraël 4-
1, Zweden-Nw.Zeeland 5-0, Zwitserland-
Frankrijk 1-4, India-Joegoslavië 2-3, West
Duitsland-Brazilië 5-0, Tsjechoslowakije-
Paraguay 5-0, Mexico-Australië tussen
stand 1-2, Denemarken-Spanje 3-2. Loting
kwartfinales: Frankri|k-Mexico/Australië,
HOOFDKLASSE: BSG-Groningen 4,5-5,5.
Rotterdam 1-SMB 9-7, Utrecht-Eindhoven
4.5-5,5, Rotterdam 2-Amstelveen 4,5-5.5,
WGM-Philidor L. 6,5-2,5.
KNSB-Schaakcompetitie
Stand hoofdklasse na vijf ronden, inclu
sief prognoses: Volmac/R'dam 8-36,
Desisco/WGM 8-30 1/2; BSG 6-271/2; Vol
mac/R'dam 2 6-25 1/2; Amstelveen 6-
241/2; Groningen 5-23 1/2; SMB' 5-21;
Eindhoven 4-19 1/2; Phil.Leiden 2-21;
Utrecht 0-20.
Uitslagen eerste klasse B: BSG 2 De
Ooievaar 5-5; Het Witte Paard (Z) - Het Wit
te Paard (SvG) 6-4; De Variant LSG 6-4;
Charlois/Europoort DSC (Delft) 71-2-21-
2; Desisco/WGM 2 - DD 4-6.
Stand: DD 10-34; Charl/Europoort 8-29;
HWP (Z) 7-28 1/2; De Variant 6-27 1/2;
Desisco/WGM 2 6-25; LSG 4-23; De Ooie
vaar 3-23; BSG 2 3-22; HWP (SvG) 3-21;
DSC 0-17.
ZAALVOETBAL
Vanavond
De Rozet Rozenburg: De Rozet-FV Snoe-
kie (20.00 uur).
Oranjeplein Den Haag: Siva Boys-Ceverbo
(20.30 uur).
De Zuidpias Moordrecht: FC Datagold-Bax
(20.45 uur).
Ter Specke Lisse: FC Lisse-Noordwijk
(20.20 uur).
Woensdag
THB Hal Lisse: Jan de Kuyper-Cleijn Duin
(20.30 uur).
Northgohal Noordwijk: Menken/Landbouw-
Boerenburg (20.00 uur).
De Gaasbak Voorhout: Landwer Johan-
Van Egmond (20.30 uur).
De Tweesprong Alkemade: ROAC 79-
Lugdunum (20.30 uur).
3 Oktoberhal Leiden: Zwarte Wolf-Neptu-
nus (20.00 uur); Sloos Sport-THB Boys
(21.00 uur).
De Maas Maasdam: De Maas-SC Hogen-
boom (20.00 uur).
Mannen
DERDE DIVISIE G: Actief - Kwiek Sport 15-
16, EHC - Saturnus 18-13, DWS - UVG 14-
17, Rijnstreek - Vires 16-14, Saturnus 72 -
De Treffers 21-15
Vrouwen
DERDE DIVISIE G: HVS Snelwiek 15-16,
72 - De Treffers 15-7
EREDIVISIE: Avanti-Koningsl. 6-4, Hotak-
Graauw 5-5.
EERSTE DIVISIE: Huizen-Moonen 4-6,
Shot W 2-ZTTC 7-3, A'dam78-Swift D. 9-1
TT A'dam-Salamand. 7-3, Docos-Hoon-
horst 5-5, Scylla-Noordkop 3-7.
KNSB-marathon te Assen: l.Van Kem
pen (Nieuwveen), 2.Kromkamp (Oldeholt-
pade), 3.Kramer (Oudeschoot), 7.Van der
Hoorn (Ter Aar), 9.Hagen (Lisse).
Stand vierde periode na drie van de zes
wedstrijden: 1. Van Kempen 81,3 punten.
2. Kromkamp 75, 3. Hagen 50, 4. Kramer
B-COMPETITIE DE ZUL/LGB: 400 vrij
v: 1e Maaike Parrel 4.49.1400 wissel m:
3e Robert Jansen 5.01.7; 100 school
m'71: 3e Renate Vlasveld 1.24.9; 200 rug
J71: 2e Niels Ouwerkerk 2.26.5; 3e Erwin
Siera 2.30.1; 200 wissel m.o.14:1e Sas-
kia van Varick 2.54.3; 100 wissel j.o.14:
1e Guido Reinenveld 2.47.2; 2e Stan Spij
ker 2.58.7; 100 vlinder m73: 1e Maaike
Parrel 1.12.0; 2e Amerentia Verkade
1.15.9; 100 vrij j'69: 2e Eelco Parrel 56.8;
3e Robert Jansen 57.7; 100 school j'73:
2e Laurens van Kampen 1.23.5; 3e Robbie
Dubbeldeman 1.24.8; 100 school v: 3e
Dannie Dubbeldeman 1.24.9; 200 vrij
m'71:2e Ingrid van Veen 2.19.0; 3e Paulie
Venekamp 2.22.3; 100 vlinder J'71: 1e
Niels Ouwerkerk 1.03.2; 2e Marco Blokpoel
1.04.9; 100 school j'69:2e Robert Jansen
2.43.4; 3e Onno Regensburg 2.43.8; 100
vlinder v: 2e Ingrid van Veen 1.11.8; 3e
Renate Vlasveld 1.12.0; 100 vrij m'73:1e
Maaike Parrel 1.02.7; 2e Brenda Ligtvoet
1.05.2; 3e Amerentia Verkade 1.05.8; 100
rug j'73:2e Robin Sprinkhuizen 1.12.4; 3e
Laurens van Kampen 1.13.1; 100 vrij
m.o.12:1e Saskia van Varick 1.12.0; 100
vrij j.o.14: Ie Guido Reinenveld 1.09.2; 2e
Stan Spijker 112.7; 4x100 vrij v: 1 e De Zijl
4.18.4; 4x100 wissel fn: ie De Zijl 4.15.8:
D-COMPETrTIE - NOORDWUKER-
HOUT, KATWIJK, LZ'86 2: 200 wissel
m: 1e Ronald Heemrood Katwijk 2.21.6;
100 school m'71: 1e Jessica Rebel Kat
wijk 1.21.6; 200 rug j'71: 1e Leonard
Kroon Nwhout 2.17.6; 100 vlinder m'73:
1e Diana Heemskerk Nwhout 1.15.2; 100
school j'73: 1e Dirk Haasnoot Katwijk
1.18.3; 100 school v: 1e Marieke van
Leeuwen LZ 1.23.5; 200 rug m: 1e Leo
nard Kroon Nwhout 2.23.1; 200 vrij m'71:
1e Jessica Rebel Katwijk 2.19.4; 100 vlin
der j'71: 1e Rik Beerendonk Nwhout
1.08.9; 100 vlinder v: 1e Jessica Rebel
Katwijk 1.12.5; 100 vrij m'73: Ie Diana
Heemskerk Nwhout 1.05.5; 100 rug j'73:
1e Jean-Paul Kikkert 1.08.8; 4x100 vrij v
TAFELTENNIS
EERSTE DIVISIE: Avanti 2-Middelb.Z. 4-
14, Veluwe 2-Kluis 5-13, NOAD S-OTTC 6-
12, Gaanderen 2-JCV 5-13.
TWEEDE DIVISIE: TTCV-Swift D. 3-7,
Oegstgeest 2-ITN 4-6, Nw.Vennep-Hotak
2-8, JCV 2-Barlok 7-3.
5, Polar Bears-DZV 10-6.
AZC 13-23 Zijl/LGB
HZC/R. 13-19 Brandenb,
VZC 13-17 DZV
P.Bears 13-15 LZ'86
13-13
13- 9
13- 4
13- 4
ZILLEBEKE (ANP) - Roland Li
boton heeft zich zaterdag in de
modder van Zillebeke gerevan
cheerd voor zijn teleurstellende op
treden bij de wereldtitelstrijd veld
rijden in Hagendorf. Geen van de
36 deelnemers kon zich meten met
de oud-wereldkampioen in de
laatste wedstrijd van de Superpres-
tige-reeks. De Belg won de veldrit
met ruim een minuut voorsprong
op Hennie Stamsnijder en verze
kerde zich daarmee van de Super-
prestige-bokaal.
KATWIJK - Ofschoon de sluitings-
veldritwedstrijd in het Brabantse
Sint Michielsgestel René Guyt gis
teren niet dat succes opleverde
waar hij aanvankelijk naar toe op
weg was, kon de Katwijker toch
met tevredenheid op deze revan
chewedstrijd van het WK terugkij
ken. Met zijn uiteindelijke 22ste
plaats moest Guyt van de nationale
amateurselectie immers alleen de
als elfde gefinishte Marcel Gerrit
sen voor zich te laten.
Liboton, een week eerder de
nummer zes van de wereldtitel
strijd, gaf zijn overwinning in de
laatste ronde nog meer inhoud
door wereldkampioen Pascal Ri
chard op één ronde achterstand te
zetten. De Belg had vanaf de start
op het drassige parcours in West-
Viaanderen het veld aangevoerd.
Slechts Stamsnijder kon het tempo
van de voormalige wereldkam
pioen volgen. Na twee ronden be
droeg de voorsprong van het duo
op de overige coureurs drie minu
ten. Drie ronden later begon Libo
ton aan een solo. Stamsnijder ein
digde met een achterstand van één
minuut en vijf seconden. De twee
werden gevolgd door acht Belgen.
Ivan Messelis werd derde op 1.39.
Huub Kools was na Stamsnijder de
beste Nederlander. Hij eindigde als
veertiende. Henk Baars en Martin
Henriks vielen in de eerste ronde
uit met materiaalpech.
Liboton was voor het begin van
de laatste veldrit al vrijwel zeker
van de Superprestige-overwin-
ning. Hij diende slechts één punt te
vergaren, indien Stamsnijder zou
winnen.
Stamsnijder heeft het wieier-
cross-seizoen besloten met een
overwinning. In Sint Michielsge
stel was hij gistermiddag in de
sprint een fractie sneller dan Libo
ton. Reinier Groenendaal werd op
14 seconden derde.
De uitslag is: 1. Stamsnijder
(Ned) 1.11.13, 2. Liboton (Bel), 3.
Groenendaal (Ned) 0.14, 4. Kools
(Ned) 1.15, 5. Baars (Ned) 1.19, 6.
Van Bakel (Ned) 1.23, 7. Hendriks
(Ned) 1.47, 8. Herrijeken (Bel) 1.52,
9. De Bie (Bel) 1.52, 10. Vandijck
(Bel) 2.42
Zillebeke: 1. Liboton 1 uur en 1
ronde in 1.10.00, 2. Stamsnijder op
1 minuut en 5 seconden, 3. Messelis
(Bel) 1.39, 4. Ghyllebert (Bel) 3.16,
5. De Rey (Bel) 4.08, 6. Pauwels
(Bel) 4.39, 7. De Brauwer (Bel) 6.13,
8. Van Luchem (Bel) 6.22, 9. Rudy
de Bie (Bel) 6.39, 10. Monnen (Bel)
7.12, 14. Kools, 15. Van Bakel, 17.
Van de Ley (Ned), 18. Groenendaal
Eindstand Superprestige: 1. Li
boton 137 punten, 2. Stamsnijder
122, 3. De Brauwer 99, 4. Hendriks
83, 5. Baars 77, 6. Van Bakel 63, 7.
Kools 59,8. Thaler (WDI) 55,9. Mes
selis 51, 10. Groenendaal 48, 12.
Van der Poel (Ned) 33.
AARHUS (RTRyAFP/SID) - Dene
marken heeft in de eerste ronde
van de hoofdgroep van het toer
nooi om de Davisbeker ongetwij
feld voor de grootste verrassing ge
zorgd door het veruit favoriet ge
achte Spanje in Aarhus met 3-2 te
verslaan. Ruim 2.000 toeschouwers
vierden feest in de plaatselijke ten-
nishal nadat Michael Tauson, op de
wereldranglijst pas op de 309e
plaats terug te vinden, de gelouter
de Emilio Sanchez had verslagen
en voor het winnende punt had ge
zorgd. Drie uur en 21 minuten
vocht Tauson tegen de nummer ze
ventien van de wereld voor wat hij
waard was. Dat bleek gisteren on
verwacht veel te zijn. Sanchez be
gon goed, won de eerste set met 6-3,
maar verloor tot zijn verbijstering
de volgende sets met 1-6,11-13 en 4-
6. Vrijdag had Tauson al van zijn
capaciteiten blijk gegeven door
Sergio Casal met 6-4,6-3,6-3 te ver
slaan. Morten Christensen (num
mer 300 van de wereld) zorgde op
de openingsdag voor het tweede
Deense punt door een felbevoch-
ten zege op Sanchez in vijf sets. In
de kwartfinales komt Denemarken
tegenover Westduitsland te staan,
dat in Essen geen moeite had met
Brazilië (5-0). Voor India waren de
druiven erg zuur na de finaleplaats
in de vorige editie. De Aziaten ver
loren in New Delhi nu al het eerste
de beste duel in de nieuwe versie
van de strijd om de Davisbeker te
gen Joegoslavië: 2-3. Ook hier viel
de beslissing in de laatste partij. Zi-
vojinovic kon de druk beter aan
dan Vijay Amritr^j: 6-3,6-4,6-4. Om
lijfsbehoud in de hoofdgroep moet
India nu aantreden tegen Israël,
dat met 1-4 verloor van Italië.
Het Nederlands
mannentennisteam stuit dit jaar bij
de Europese titelstrijd voor lan
denploegen, het vroegere toernooi
om de Koning-Gustaafbeker, op
Zweden en Zwitserland. Dat is het
resultaat van de gisteren in Basel
gehouden loting. Nederland is in
gedeeld in groep 2 van de eerste di
visie.