NOV0 stunt tegen koploper 5?FT Docos tevreden met deling Foreholte nog niet uit race Pijnlijk verlies mannen Saturnus Leython heeft moeite met Krimpen Vrouwen Scylla stellen teleur Goed begin handbalploeg DO ST LEIDEN - In de volleybalcompe- titie hadden de mannen van Ley thon het nog knap lastig met Krim pen; toch werd het na veel span ning een 3-1 zege. NOVO zorgde •voor een regelrechte stunt door de koploper Molenwiek een 3-0 ne derlaag le bezorgen. Bij de vrou wen raakte Gemini het spoor even bijster, het verloor in drie sets van Expalvo, terwijl Leython de kop positie veroverde door een ruime 0-3 overwinning op Vierhout/Val- boval. Leython boekte een wat je noemt kantje-boord-overwinning op Krimpen, dat de laatste weken door een diep dal was gegaan. Toch is het geen slecht team, alleen voor Leython was het even vervelend, dat de wederopstanding nu uitge rekend tegen hen moest plaatsvin den. De eerste set ging zelfs verlo ren (8-15), voordat Leython beter grip kreeg op de harde serve van Krimpen. John Groen nam de ploeg op sleeptouw en zijn spel in spireerde de anderen dermate dat steeds in de slotfase van de volgen de set koelbloedig de winst werd veilig gesteld. Wel werd duidelijk dat Leython het moest hebben van werkvolleybal en niet zozeer van routine (15-13, 16-14 en 15-13). Daar de concurrenten punten lie ten liggen, nestelde het zich veel vaster op de tweede plaats. Met een ijzersterke opslag zette NOVO koploper Merenwiek onder druk en daardoor kwam de tegen stander niet in het spel. NOVO ver slapte geen moment en won na 15-8 en 15-13 ook de derde set na een 12-14 achterstand. Dit gebeur de voor een afgeladen tribune en door dit resultaat brak NOVO de competitie weer open. In de promotieklas was LUSV het aan zijn stand wel verplicht te win nen van hekkesluiter Kalinko 2, maar kon niet voldoende concen tratie opbrengen om het karwei in drie sets te klaren. Memorabel was de terugkeer van de weer herstelde Ewout van de Schaft, die een goede rentree had. LUSV probeerde er nog wat van te maken en probeer de wat combinaties uit, die niet al lemaal lukten. Daardoor kon Ka linko 2 nog een set op zijn naam brengen in de eigenlijk slappe wedstrijd (3-1). Met twee invallers uit de junioren was er in de eerste set weinig inspi ratie bij Leython 2 tegen Riva/VSC. Veel fouten zorgden voor een snel le 2-15. In de volgende set werd er meer door het midden aangevallen en dat leek succesvol, want het he le team ging beter draaien. Toch ging die set nipt verloren door wat slordigheidjes aan het eind (14-16). De derde set was een ko pie van de vorige, echter nu bleef men geconcentreerd tot het eind (15-13). Daarmee was de koek op, want in de vierde periode verviel Leython weer in zijn oude fouten (7-15 en 1-3). Rogier Schalkwijk uit de junioren maakte een prima debuut. NOVO 2-Zevenhuizen 3 was twee sets lang een open strijd, vooral tot 10-10 in de eerste set was er sprake van weinig krachtsverschil. Daar na maakte NOVO wat persoonlijke foutjes en verloor toch nog vrij sim pel met 10-15. De tweede set kreeg Zevenh. volleyballes. Pas op 12-0 slaagde de koploper erin een tegen- punt te scoren, al kwam het uitein delijk niet verder dan 15-5, NOVO had daarmee zijn kruit verschoten en kwam niet meer in zijn spel. Ze venh. 2 drukte via 6-15 en 1 -15 het verschil in klasse uit (1-3). Bij de vrouwen bezorgde Gemini zijn aanhang na de goede prestatie van vorige week een kater. Zij leed tegen Ekpalvo een duidelijke en simpele nederlaag. Expalvo paste zich prima aan aan het spel van Ge- mini en zette zijn beste blokkeers- ters op de beste aanvalsters van Gemini. Bovendien bleek de mid- denaanval van de tegenpartij beter en sneller, terwijl blok en verdedi ging aan Gemnini-zijde teveel fou ten maakten. Het betekende een 3-0 nederlaag via 15-7/15-12 en 15-12, waarmee het gat met de top drie weer groter werd. Leython speelde tegen Vierhout- /Valboval haar beste wedstrijd van het seizoen en overklaste zijn te genstandster volledig. Iedere aan val betekende dit keer een punt en het arme Valboval wist niet waar het te zoeken. Voortreffelijk geleid door spelverdeelster Danka van Klaveren sloeg de aanval (Kó Pronk!) grote gaten in de verdedi ging, terwijl anderzijds blok en ver dediging van Leython prima sloten (4-15, 5-15 en 7-15) en daar kop loper Sliedrecht verloor kwam Leython nu op de eerste plaats met één punt voorsprong. In de promotieklassen maakte een vrijuit spelend NOVO 1 het VOY nog knap lastig. Menhad het initia tief, maar slaagde er niet in op de juiste momenten door te drukken. VOY won wel met 15-10,15-11 en 15-4 (3-0), maar moest daarvoor veel meer inspanning leveren dan vooruit verwacht was. NOVO 2 hield via een knappe 1 -3 zege DVC van het lijf. De thuisploeg, die in ei gen hal nog geen nederlaag gele den had, moest tegen het collectief sterk spelende NOVO 2 toch het onderspit delven. Na een verloren eerste set 15 -11trok NOVO 2 zich niets meer aan van het fanatieke thuispubliek en behield de kans op het kampioenschap volledig open door drie setzeges op rij: 12-15, 13-15, 6-15. Ridderveld tegen Gemini 2 was niet zo'n beste wedstrijd, waarin Ridderveld de eerste set duidelijk uit handen moest geven: 8-15. Toch bleek Ridderveld makkelijk tot aanvallen te komen en Gemini 2 hierop onvoldoende antwoord te hebben (15-5, 15-8). Gemini 2 ging wat beter serveren en wist on danks het wegvallen van Gisela Se- gaar (handblessure) de volgende twee sets in winst om te zetten en met 2-3 te winnen (6-15, 10-15). Een scala aan persoonlijke fouten deed Leython 2 de das om tegen VW. De pass lag niet lekker, het spelverdelen was matig en mocht de set-up wel goed liggen, dan maakte de aanval er weer niets van: kortom pure misère. VW greep deze onverwachte kans dankbaar en finishte via 15-11, 15-13 en 15-8 op 3-0. WW wikkelde ook al een slecht duel af tegen RIVA/VSC 2. Het miste Ria Verhart (rugblessure) en kwam er zwak passend en serve rend totaal niet aan te pas. RIVA kon vrijuit aanvallen en WW keek er alleen maar naar, waarmee RI VA bewees terecht bovenaan te staan (15-9, 15-3, 15-3: 3-0). Bij RW was het hetzelfde beeld van de afgelopen weken. Tegen Torna do kwam het meestal snel achter, maar enthousiasme bracht hen dan weer terug. Echter de pass - het zwakke punt bij RW - deed hen weer even snel op een onover koombare achterstand komen: (5-15, 11-15, 11-15). Gelukkig voor RW is de geroutineerde Els- beth Reitsma weer hersteld en zelf zonder training kon deze speelster moeiteloos haar positie weer inne men. GER RENES. Anja Heijnen serveert in het duel met Noordkop. De tafeltennister kwam niet tot winst. (foto Loek Zuyderduin] Kecskemethy ziet kansen VOORHOUT Jan Kecskeméthy keek gisteren met een jaloerse blik naar de manier waarop het Nederlands volley balteam zich plaatste voor de Olympische Spelen in Seoul. De huidige verantwoordelijke man van Datateam Forehol te (dat gistermiddag Jonkcars Vido met 25-16 oprolde) en oud-trainer van het nationale zaalhandbalteam, droomde bij het zien van die beelden weg naar de tijd dat 'zijn' vrou wen, die nu aan de hand van Ton van Linder lopen, een tiende plaats behaalden op het wereldkampioenschap voor B-landen. Nederlanders naar Paralympics DOORN (ANP) - Nederland zal met 112 sportlieden vertegenwoordigd zijn bij de Paralympics in Seoul. De Nederlandse Invaliden Sport bond (NIS) maakte zaterdag be kend dat het geld voor deelneming aan het toernooi voor het grootste deel vergaard is. De NIS mist nog 50.000 gulden. De bond hoopt dit bedrag de komende maanden bij een te krijgen. Met behulp van fondsen en spon sors heeft de NIS 900.000 gulden verzameld. De selectie die eind vo rig jaar bekend werd gemaakt, is gehandhaafd. De sporters moeten vormbehoud tonen om afvaardi ging naar Seoul te rechtvaardigen. Het toernooi heeft plaats van 15 tot en met 24 oktober. Nederland is niet vertegenwoordigd in klassen met minder dan zes deelnemers en bij het wielrennen en het scher men. De NIS heeft de meeste sport lieden ingeschreven voor rolstoel basketbal (24), zwemmen (20) en at letiek (15). Rugbyers Wales ldoppen Engeland WICKENHAM/MURRAYFIELD (Reuter/AFP) - Wales heeft op de tweede speeldag van het traditio nele vijflanden-rugbytoernooi de leiding genomen. De ploeg won in Wickenham de uitwedstrijd tegen Engeland met 11-3 (0-0). Het duel werd bijgewoond door 65.550 toe schouwers. In Murrayfield zagen 62.000 toeschouwers Schotland met 23-12 (11-6) van Frankrijk win- De stand na twee speeldagen: 1. Wales, Ierland 1-2, 3. Frankrijk, Schotland 2-2, 5. Engeland 2-0. Judoka's naar Parijs NIEUWEGEIN (ANP) - De Neder landse afvaardiging naar het inter nationale judotoernooi in Parijs, dat van 12 tot 14 februari wordt ge houden, telt veertien judoka's. Bij de vrouwen verschijnen Jessica Gal, Veronique Akkermans, Jenny Gal, Chita Gross, Chantal Han, Ma rion van Dorssen en Angelique Se- riese op de mat. De mannen-ploeg bestaat uit John Ebbers, Rob Hen- neveld, Ed van de Berg, Ben Spij kers, Theo Meijer, Wil Wilhelm en Hans Buiting. Na het toernooi vol gen de mannen nog een trainings stage in Parijs. Drie schietrecords DEN HAAG (ANP) - Bij de interna tionale schietwedstrijden op lucht drukwapens, Intershoot, zijn dit weekeinde in Den Haag drie Ne derlandse records luchtgeweer verbeterd. Slotboom schoot giste ren een serie van 590 punten en met zijn teamgenoten Van Bekhoven en Memelink kwam hij tot een to taal van 1747 punten. Beide presta ties leidden tot de vierde plaats. Op hetzelfde wapen bij de vrouwen verbeterde Doppen het Nederland se record tot 389 punten. LEIDEN - In een treffen met waarschijnlijk de sterkste tegen stander in de eerste divisie tafel tennisten de vrouwen van Docos zich naar een 5-5 gelijkspel. Ook de mannelijke top van deze Leidse vereniging scoorde naar tevreden heid: tegen Gispen werd het uitein delijk 8-2. Hoewel het niet direct binnen de Docos-ambities ligt weer te pro moveren naar de eredivisie is het toch altijd minimaal eervol een ver dienstelijke pot te spelen tegen een sterker geacht team. Docos mocht dan ook met een prettig gevoel na de wedstrijd de kantine bezoeken. De 5-5 uitslag gaf reden genoeg tot tevredenheid hoewel de ware fana tiekeling pas genoegen neemt met een overwinning. Het gelijkspel was voor het over grote deel te danken aan de drie maal winnende Mar ij n Olden. Anja Heijnen daarentegen moest in al haar tegenstanders de meerdere er kennen. Angelique van den Bos deed het iets beter door eenmaal te winnen. Het dubbel werd tenslotte nog in winst omgezet, waarmee het gelijkspel een feit was. De vrouwen van Comtest/Scylla verging het iets minder voorspoe dig. Tegenstander heette Noord- kop. Het team uit Den Helder bleek alleen moeite te hebben met Heide de Haas. Zij bleek onoverwinne lijk. Judith Lepelaar was dit alles behalve. Zij speelde een niet zo sterke wedstrijd en verloor al haar partijen. Sophia Vaalburg tenslotte kwam evenmin tot winst, hoewel zij tegen Van der Aar wel even de overwinningsgeur mocht opsnui ven. Daar ook het dubbel verloren ging stokte de eindstand op 3-7. Docos kende afgelopen zaterdag een goede wedstrijddag. De man nen rolden het Culemborgse Gis pen op met 8-2. Kish Prashad was, LEIDEN - De mannen van Satur- nus kregen een pijnlijke surprise te incasseren van het Leidschendam- se EHC (rust 5-9, eindstand 13-18). Net als in Leiden bleek EHC voor de Leidenaars nog altijd een moei lijke tegenstander, al was het dit maal toch de fysieke factor die het pleit beslechtte. EHC had in de eer ste ontmoeting in de Vijf Meihal al geprobeerd om de lichtvoetige Leidse aanval te ontregelen met een 4-2 defensie. Dat lukte toen niet omdat de weg naar het doel door Saturnus terecht niet door het midden werd gezocht. Maar in die wedstrijd boden de hoekaanvallers zich ook telkens weer op tijd aan. Dat bleef ditmaal in Leidschendam achterwege. Na een veelbelovende en snelle 5-1 voorsprong voor Sa turnus verzette EHC de bakens resoluut. Met de rust was de stand 9-5 voor EHC en daar mocht nie mand van de Leidse schare zich over beklagen. Na de hervatting leek de tactische ingreep van coach-trainer Roy van Gurp de juiste. De 4-2 defensie, in plaats van de 3-2-1, werd vooral ver van de cirkel opgezet om het af- standsgeschut van EHC in te dam men en balverlies te forceren. Het werkte even en dat was genoeg zoals vanouds, de sterkste en pakte al zijn potten. Ron van Veen raakte een keer het spoor kwijt tegen De Groot en Walter Englebert ging eenmalig in de fout tegen Lefer. Een week voor de Top-Twaalf verkeren Daniela Guergueltcheva en Andrzej Grubba in blakende vorm. Het tweetal won in Wiesba den de open Westduitse tafelten- nistitel. Voor de Bulgaarse bete kende het de tweede triomf in dit seizoen. Eerder won ze de open Poolse. Grubba heeft de vorm langzaam opgebouwd. Hij wil op de Top-Twaalf in Ljubljana einde lijk eens toeslaan. In Wiesbaden kwamen het afge lopen weekeinde lang niet de sterkste spelers en speelsters ach ter de tafel. Zo ontbraken Vriese- koop en Kloppenburg, die zich rus tig in Hazerswoude voorbereiden op het jaarlijkse Europese onder onsje. Hun voorbeeld vond in heel voor Saturnus om dichtbij te ko men (13-15). EHC liet zich de kost bare winst echter niet ontfutselen. De afstandschutters gingen door en werden niet voldoende afge grendeld. Het kwam Saturnus op verlies te staan (13-18). De theoreti sche kans op het kampioenschap is hiermee ook verkeken. De vrouwen van Oase pakten het in degradatiegevaar verkerende An- cora in met 12-9 (rust 4-4). De defen sies domineerden in de eerste helft en weer onderscheidde zich in die fase keepster Ans de Haas met een serie reddingen op vrije kansen en door het stoppen van twee straf- worpen. Mede dank zij haar sterke optreden in het doel kon Oase na de hervatting de winst naar zich toe trekken. Europa navolging. De Russin Boe- latova, de Hongaar Urban, de Tsje chische Hrachova, ze waren absent in Wiesbaden. Oók bij de mannen ontbraken vele toppers. De Olym pische ploeg van de Zweden, Pers- son, Waldner en Lindh, bleef bij voorbeeld thuis. Nederland was in Wiesbaden vertegenwoordigd door een B-se- lectie. Haldan trainde in Zweden, Henk van Spanje ondervond nog naweeën van zijn meniscus-opera tie en Rob Turk had wederom last van zijn achillespees. De vervan gers, Bart van Haren. Ron van Spanje en Frank Boute overleef den de eerste ronde niet. Dat zelfde lot overkwam ook Emily Noor. Pa tricia de Groot was de uitzonde ring. Zij versloeg de Hongaarse kampioene Kahn in de eerste ron de in vijf games en stuitte daarna op Katja Nolten, achter Olga Ne- mes de nummer twee van West- duitsland. HVS verloor van Snelwiek met 15- 16 na een 7-1 voorsprong met nog 10 minuten spelen voor de rust. Slecht afspelen en daarop flitsende breaks van Snelwiek, het grote Rotterdamse wapen, deden die marge kleiner worden (8-5 met de rust). Een marge die HVS ditmaal hard nodig had. Snelwiek immers moest worden geklopt om nog een kans op het kampioenschap te ma ken. Tjits de Groot maande haar pupillen echter vergeefs tot rust na weer een veelbelovende voor sprong (11-6). En weer werd Snel wiek in de kaart gespeeld in de laatste 10 minuten door gehaast schieten en slordig afspelen. De breakout van Snelwiek strafte het Stompwijkse ongeduld meedogen loos af (15-16). Die prestatie had volgens handbal- professor Kecskeméthy, de Arie Selinger van het nationale handbal zeg maar, het begin van een succes volle weg naar de subtop van het mondiale vrouwenhandbal kun nen zijn. In plaats van door te bor duren op dat voor Nederlandse be grippen unieke resultaat, voelde de tot Hollander genaturaliseerde Tsjechoslowaak zich steeds meer belemmerd in de uitvoering van de werkzaamheden die volgens hem onontbeerlijk zijn om prestaties te kunnen leveren. In tegenstelling tot de NeVoBo beknibbelde het Nederlands Handbal Verbond op reiskosten van Kecskeméthy en op de kosten van oefentrips, waardoor de voor bereiding op grote toernooien op een farce uitliep. De voor vijftig procent afgekeurde oefenmeester wilde op die manier niet langer ver antwoordelijk zijn voor Oranje en nam daardoor de wijk naar Fore holte, waar hij zich momenteel voelt tegengewerkt door de bond. "Dat blijkt wel uit het feit dat Knigge en Bult niet met onmiddel lijke ingang overschrijving krij gen", aldus de oefenmeester direct na de gemakkelijke zege op het Purmerendse Jonkcars Vido. "Waarom ze zo moeilijk- doen te genover deze club is me niet duide lijk. Zeker omdat ik hier zit. Maar ik heb het Nederlands team wel op een redelijk niveau gebracht. In plaats daarvan te profiteren zoals de volleybalbond met het mannen- team heeft gedaan, doen ze er hele maal niks mee. Dus is het niet zo vreemd dat Datateam het contract met de bond per aangetekende brief heeft opgezegd. Of dat weer gevolgen heeft voor ons (Datateam is ook geldschieter van Foreholte) moeten we nu maar weer afwach ten. Hadden ze het goed aange pakt, dan hadden we met het Ne derlands team misschien zelfs de Olympische Spelen kunnen ha len". Lange weg Dat is slechts weggelegd voor het volleybalteam van Arie Selin ger. Omdat internationale presta ties met de vrouwenhandbalploeg De vrouwen van Olympia'72 zou den waarschijnlijk hoge ogen heb ben gegooid in deze competitie als zij in de eerste fase niet teveel on nodige punten zouden hebben la ten liggen. Vires et Celeritas was in deze wedstrijd alleen van afstand gevaarlijk maar de hoeken en de cirkel kregen van de beweeglijke Wassenaarse defensie bitter weinig kansen. En natuurlijk was Her- mien Goekoop op haar post! Zij stopte twee van de vijf strafwor- pen. In tegenstelling tot de Goudse ploeg bleek Olympia'72 uit alle po sities van wanten te weten. Dat maakte het verdedigen voor Vires tot een uiterst geconcentreerde ar beid. De Goudse vrouwen konden dat de volle speelduur volhouden en gingen tenslotte door de knieën (14-10). In de afdelings eerste klasse won HW'70 moeizaam van de reserves van Saturnus (16-12 na 6-6 bij de rust).' De vrouwen van HVV'70 wonnen, eveneens moeizaam van Hermes 2 (8-6, rust 3-3). De vrou wen van Saturnus maakten de Leidse nederlaag in Leidschendam nog wat triester door ook van de EHC-vrouwen te verliezen (6-11). FRANK BONTE volgens hem niet mogelijk zijn, probeert Kecskeméthy nu met Fo reholte de top te bereiken. Dat die weg wel eens langer en moeizamer zou kunnen zijn dan hij vooraf ver moedde, is hem de afgelopen we ken meermalen duidelijk gewor den. Het uitblijven van de noodza kelijke versterking en de geringe vordering in bet 'leerproces' vallen hem niet mee. Datateam ForeholteJonkcars Vido 25-16. Doelpuntenmaak- sters Foreholte: Elly Spreeuw 7, Elly van Leeuwen 6, Ellen War merdam 5, Conny van der Werf 3, Marian Mens 2, Monique Gijsman 1, Astrid Weynen 1. Gisteren kende zijn ploeg, vooral dank zij de inbreng van Elly Spreeuw en Ellen Warmerdem (sa men goed voor 13 treffers) geen probleem met het zwakke Jonk cars Vido, maar over het spel is Kecskeméthy nog niet te spreken, ondanks een bij vlagen goed uitge voerde break-out. "Je ziet het steeds beter gaan", weet hij, "veel beter in elk geval dan in het begin. We hebben het feitelijk in de eerste vier maanden verspeeld. Als het gemakkelijk gaat, zoals vanmid dag, verslappen ze in de dekking. Iedereen wil dat een punt scoren. Om een ploeg als Foreholte te laten spelen zoals ik dat graag zie, is niet gemakkelijk. Dat lukt niet in een paar maanden. Daar duurt gewoon een paar jaar. De meisjes leren on dertussen enorm veel". Hij ziet hij zijn ploeg nog het liefst dit jaar promoveren. De uit wedstrijd tegen Aalsmeer (dat met 10-16 van Bornerbroek won) over twee weken is van doorslaggevend belang. Wint de opponent dat duel dan is het gat zes punten en kan Fo reholte promotie wel vergeten. De Voorhoutse vereniging wil die ont moeting dolgraag de beschikking hebben ever Marianne Bult en Christine Knigge en heeft daarom met advokaat Eric Vilé de winst kansen van een kort geding tegen het Nederlands Handbal Verbond onderzocht. Kort geding "Of het inderdaad zover komt, moeten we nog even afwachten", wist voorzitter Jan van der Wissel, die naar voren is geschoven als woordvoerder van de twee top- handbalsters. "Vilé wacht nog op de argumentatie van de straf- en protestcommissie. Naar aanleiding daarvan nemen we een beslissing. Worden we in het gelijk gesteld, dan overwegen we af te dwingen dat we de verloren wedstrijden waarin we zonder Bult en Knigge hebben gespeeld, over te mogen spelen. Als de uitspraak positief uitpakt, betekent dat immers dat die twee meisjes in een veel eerder stadium voor ons hadden mogen spelen. Dan hadden we die potten misschien niet verloren". Kecskeméthy weigert zich al te nadrukkelijk bezig te houden met die randverschijnselen en richt zich nu slechts op de belangrijke wedstrijd tegen Aalsmeer, dat hij minder sterk acht dan zijn eigen team. "Als we de lijn van de laatste weken kunnen vasthouden, moe ten we het kunnen redden. Dan wacht ons nog een aardig slot van de competitie". FRED SEGAAR GUIMARAES (ANP) - De Nederlandse handbalploeg heeft een vlekkelo ze start in de wereldtitelstrijd in de C-groep achter de rug. Zaterdag werd in het Portugese Guimaraes het gevreesde Turkije verslagen met 28-19 (17-8), een dag later leefden de spelers zich uit tegen handbaldwerg Enge land: 34-12 (16-7). In Portugal staat Nederland voor de opdracht de terugkeer naar de B- groep te bewerkstelligen. In Guimaraes staat winst van de poule garant voor promotie. De nationale ploeg is ingedeeld in poule B met Turkije, Engeland, Israel, Oostenrijk en België. Van dat vijftal wordt vooral opge keken tegen de duels tegen Turkije en België. De eerste hindernis werd gemakkelijker genomen dan vooraf was ingeschat. Ook zonder de gerou tineerde, bij Valencia spelende Patrick van Olphen, die zich pas maandag bij de ploeg voegt, werd Turkije eenvoudig in bedwang gehouden. In het duel tegen Engeland kwam Schuurs slechts spaarzaam in actie. Coach Van Linder gaf zijn licht geblesseerde sterspeler rust, maar de Limburger werd wederom topscorer met zeven treffers. Hij werd geëve naard door Robert Fiege. Ook de bij het Westduitse Emsdetten spelende Henk Groener bleef langs de kant. Groener liep tegen de Turken een schouderblessure op en werd gespaard voor de belangrijkere wedstrij den. Engeland was absoluut geen partij voor Nederland. Het Engelse spel leek op een ruwe combinatie van basketbal en handbal, waarbij de tegen stander moest oppassen voor kwetsuren. Nederland kwam de confrontatie ongeschonden door. De snelheid in de combinaties stond garant voor een doelpuntengala. Van 2-2 liep de ploeg razendsnel naar 10-4. Na de rust (16-7) hield Nederland de defensie elf minuten voor de Engelsen op slot (23-8). Pas daarna verloor de ploeg aan concentratie. Het maakte niet veel uit. Het einde kwam bij 34-12. Woensdag gaat de ploeg aan het serieuzere werk beginnen met het duel tegen Israel. De dag erna volgt Oostenrijk en de poule wordt afgesloten met de wedstrijd tegen België.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14