Cooman: geen been om op te staan Druppers toont vorm NeVoBo stelt zich kandidaat voor WK'94 Sprintster weer in conflict met de KNAU over shirtreclame Noordkorea blijft bij boycot Spelen Record Melinte Nationaal record Achmed de Kom Spierblessure velt Johnson Liverpool maakt schoonheidsfoutje Italiaanse spelers dreigen met staking Real maakt geen fout PAGINA 12 MAANDAG 8 FEBRUARI 1988 AMSTERDAM (GPD) - Mede naar aanleiding van het sportieve ^plaatsing voor Seoul) en financiële (quitte) succes van het pré-olym pisch volleybaltoernooi in Amster dam heeft de NeVoBo zich kandi daat gesteld voor de organisatie van het wereldkampioenschap voor mannen in 1994. Behalve Ne derland heeft ook Griekenland zich voor het wereldtoernooi bij de Internationale Volleybal Federatie (FIVB) aangemeld. De kandidaatstelling van Neder land gebeurde het afgelopen week einde tijdens een informele bijeen komst met bondsbestuurders, sponsors en de voorzitter van de FIVB. Ruben Acosta. die als ere gast de laatste drie dagen van het kwalificatie-evenement bijwoon de. "We zullen onze beslissing be kend maken tijdens de Olympi sche Spelen in Seoul", aldus Acos ta. "Er zal echter eerst nog heel wat overleg moeten plaatsvinden voor het zover is, want onze kandidaten moeten aan een groot aantal wen sen en verlangens tegemoetko men. Griekenland heeft bij voor beeld het voordeel dat het over gro te hallen beschikt. In Nederland is er daarentegen weer een grote steun van sponsors. Dat heb ik de afgelopen dagen zelf kunnen con stateren. De organisatie was bo vendien perfect. Daar komt bij dat het volleybal in Nederland een stormachtige ontwikkeling door maakt en dat telt in de afweging ook zwaar mee". Voor Acosta staat het in elk geval vast, dat het WK van '94 (in '90 is het evenement in Brazilië) in Euro pa dient plaats te vinden. De 53-ja- rige Mexicaans jurist, die in de zo mer van '84 de Fransman Paul Li- baud als praeses opvolgde, maakte verder bekend, dat hij in 1989 of 1990 wil starten met een zogenaam de World Leaque van acht top- teams. Deze internationale compe titie, die geheel los staat van de offi ciële toernooien, zou als het ware moeten fungeren als een soort eta lage van de beste volleyballers in de wereld. Volgens de vooruitstre vende voorman komt er een sys teem van twee groepen met elk vier landen, die via een afvalformule toewerken naar de finale. Het is de bedoeling, dat de World Leaque in twee maanden wordt afgewikkeld. Daarvoor zijn de maanden juni en juli geprogrammeerd. "Uit infor matie van de landen, die voor deel name in aanmerking zouden kun nen komen, heb ik begrepen, dat dit de twee meest geschikte data zijn, omdat er dan geen reguliere competities worden gespeeld", al dus Acosta. Dank zij de steun van sponsors zijn vijf miljoen Amerikaanse dol lars beschikbaar. Een eventueel batig saldo zal worden aangewend om de zg. 'low-level competities' in ontwikkelingslanden te financie ren. Daarnaast is Acosta in onder handeling met de Amerikaanse multinational 3M, die bereid is 12 miljoen gulden in de volleybal- sport te steken om haar naamsbe kendheid in Europa en Afrika te vergroten. Het opstarten van een World Leaque is een van de vele initiatie ven van de dynamische president, die open staat voor nieuwe ontwik kelingen en geen gelegenheid voorbij laat gaan volleybal in de media en op het internationale sportplatform te promoten. Vooral de televisie is in zijn optiek daar een uitstekend medium voor. Met veel genoegen vernam hij dan ook gisteren dat de NOS ruim vieren eenhalf uur en de Griekse tv ruim 7 uur vulden met reportages en live uitzendingen van het pré-olym pisch toernooi. Teneinde het volleybal als televi sie- en kijksport aantrekkelijker te maken zijn er ook voorstellen om de duur van de wedstrijden te be perken. Zo werden de dweilpauzes bij wijze van experiment in Am sterdam al afgeschaft en introdu ceerde de FIVB tijdens de Japan Cup en de achtlandentoernooi in Seoul november vorig jaar nieuwe vormen van puntentoekenning. In mei van dit jaar tijdens het 'Mondo- volleybal' in Italië (een toptoernooi met o.m. de Verenigde Staten, Bra zilië, de Sovjetunie) mag een set - afgezien van de traditionele score - bij het forceren van een beslissing niet verder oplopen dan maximaal 17 punten en wordt in de vijfde set het systeem van de tie-break ge hanteerd. "Zo ontstaat er meer spanning, blijft het aantrekkelijk voor het publiek en lopen de wed strijden niet uitzonderlijk lang meer uit. Van die experimenten maken we een film, die we in Seoul zullen laten zien aan de deelne mende landen. Na de Spelen willen we deze nieuwe regels direct of in aangepaste vorm internationaal in- )EN HAAG (GPD) - Twee weken voor de nationale indoorkampioenschappen is Nelli 'ooman weer eens frontaal op de KNAU gebotst. De wereldkampioene op de 60 meter fSW DEN HAAG (GPD) - Twee weken voor de nationale indoorkampioenschappen is Nelli Cooman weer eens frontaal op de KNAU gebotst. De wereldkampioene op de 60 meter kondigde vanuit Westduitsland strijdlustig aan dat zij ook op de NK in Den Haag de naam van haar sponsor (Turbana) wil voeren. Mocht Cooman voet bij stuk houden dan zal zij, net als een halfjaar geleden bij de baankampioenschappen in Leiden, opnieuw een natio nale titel mislopen. Cooman beweert dat zij uitsluitend van haar sponsor de nodige finan ciële hulp krijgt. Bij herhaling stelt de Rotterdamse: "Van de KNAU CALGARY (Rtr) - Noordkorea blijft voorlopig bij de boycot van de Olympische Spelen in Seoul. Dat is de conclusie van Juan Anto nio Samaranch, president van het Internationaal Olympisch Comité, na een gesprek met een Noordko- reaanse delegatie in Calgary. "Ik heb geen verandering in het stand punt van de Noordkoreanen ten aanzien van de boycot van de Zo merspelen in Seoul kunnen ont- dekkken", verklaarde de Span jaard na het gesprek, dat drie kwar tier duurde. Ondanks het recordaantal deel nemende landen (161) blijft het IOC streven naar een compromis tussen beide Korea's over de orga nisatie van het evenement. In Cal gary, waar volgende week de Win terspelen beginnen, sprak Sama ranch vrij lang met de Noordkorea nen zonder tot resultaten te ko men. "De Noordkoreanen beschik ten over geen enkele bevoegdheid. Ze zijn voor het IOC-cogres geko men. De hoogste autoriteiten zijn niet aanwezig", aldus Samaranch, die nog steeds hoopt, dat de Noord koreanen het eerder gedane aan bod alsnog accepteren. Ondanks de starre houding van de Noordko- renanen heeft Samaranch geen plannen de hulp van andere com munistische landen in te roepen. NEW YORK (Rtr) - De Roemeense atlete Doina Melinte heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden in New York het Europese indoor- record op de mijl gebracht op 4 mi nuten en 21,45 seconden. Het oude record stond met 4.26,1 op naam van de Britse Kirsty Wade, die in New York als tweede eindigde. Melinte bleef met haar tijd bijna een seconde boven het wereldre cord, dat met 4.20,5 al zes jaar in handen is van de Amerikaanse Mary Decker. krijg ik niets, alleen tegenwerking. Ze zoeken het maar uit". Dat heb ben de organisatoren van de NK in door, die op 20 en 21 februari in de> Haagse Houtrusthallen worden ge houden, inmiddels gedaan en wed strijdleider Joop Kant is tot de con clusie gekomen dat Cooman de re glementen met voeten treedt. Kant: "Om te beginnen zijn de af metingen van de reclame waarmee Cooman loopt te groot volgens de regels van de internationale atle- tiekfederatie. Verder hebben wij binnen de KNAU bepaald dat op nationale kampioenschappen uit sluitend de naam van de clubspon sor of die van de bond mag worden gevoerd, maar Cooman loopt met de naam van haar privé-sponsor". Hetgeen haar een jaar geleden al in conflict bracht met de atletieku- nie, wat de drievoudige Europese kampioene toen op een waarschu wing kwam te staan. Die berisping maakte kennelijk weinig indruk want een half jaar later verscheen Cooman in Leiden opnieuw in het strijdperk met de naam van haar sponsor breed uitgemeten op haar borst. Op last van de wedstrijdlei der moest zij die afplakken, het geen de atlete van AVR weigerde. Huilend stapte Cooman vervol gens van de baan om de titelstrijd verder voor gezien te houden. In Den Haag zal Cooman straks zonder club- of nationaal tenue de baan niet eens bereiken, want alle atleten dienen zich tijdens de in- doorstrijd aan een inspectie te on derwerpen alvorens zij de arena mogen betreden. Joop Kant: "We gaan werken met een zogenaamde call-room. Daarin moeten alle deel nemers zich voor elk nummer ge zamenlijk melden. Wie ongeoor loofde reclame draagt, krijgt nog een kans om het af te plakken. Wie dat weigert, kan inrukken. Voor Nelli Cooman zal geen uitzonde ring worden gemaakt, want regels zijn regels". Om over twee weken een con frontatie met Cooman in de 'call- room' evenwel te vermijden heeft Kant aan de bel getrokken bij Arie Kaufmann, technisch-directeur van de KNAU. Kant: "Om nieuwe problemen voor te zijn heb ik Kauf- fman gevraagd of hij contact wil opnemen met Cooman om haar nog eens duidelijk op de reglemen ten te wijzen. Ik heb sterk de in druk dat Cooman door haar spon sor wordt opgestookt. Die wil de zaak op de spits drijven om er zo veel mogelijk publiciteit uit te ha len en dat is een kwalijke zaak voor de atletiek". Hoewel onderhandelaar Kauff- man weinig heil ziet in een bemid delingspoging zal hij deze week toch contact zoeken met het Rot terdamse 'probleemgeval'. "Want niet geschoten, is natuurlijk altijd mis. Toch denk ik dat het weinig zin heeft Nelli op de reglementen te wijzen, want die kent ze donders goed. Ik durf echter niet te bewe ren dat ze de reglementen over treedt om haar sponsor te plezie ren. Ik hou het er maar op dat ze een zo groot mogelijk spannings veld wil creëren omdat ze onder druk tot de beste prestaties komt. In elk geval zal ik haar van de week duidelijk maken dat ze kansloos is als ze het inderdaad op een conflict laat uitdraaien". Coomans echtgenoot Hans Fiere is evenwel een andere mening toe gedaan, want die wil doen geloven dat de houdster van het wereldre cord op de 60 meter lid is van de at letiekvereniging Turbana en dus op de NK legaal de naam van haar sponsor kan voeren. Inderdaad heeft de Rotterdamse importeur van zuidvruchten een tijdje als clubsponsor van AVR opgetreden, maar sinds 1 januari van dit jaar is er van een overeenkomst met de club van Cooman geen sprake meer. Navraag bij AVR leert dat er geen nieuw contract is afgesloten omdat Turbana slechts oog had voor Cooman en slechts een niet meer dan een symbolisch bedrag in de clubkas wilde storten. AVR-bestuurder Jean Martinot verwacht dan ook dat Cooman aan het kortste eind zal trekken als zij de sponsorkwestie op de spits zal drijven. "Ze heeft namelijk geen been om op te staan. Toch gaan we binnen de club kijken wat voor Nelli kunnen doen. Vanavond is er een bestuursvergadering en deze affaire is één van de agendapun ten". JAAP VISSER Nelli Cooman flitst weg uit de startblokken. De Rotterdamse liep i duitsland de beste seizoentijd. (f0 SINDELFINGEN (SID) - Ben Johnson, de wereldrecordhou der op de 100 meter (9,83), is gis teren niet aan de start versche nen bij atletiekwedstrijden in Karlsruhe. De Canadees liep vrij dagavond in Sindelfingen op de 60 meter een spierblessure in het linker bovenbeen op. Aanvanke lijk zag het letsel er niet ernstig uit. Zaterdagmorgen kreeg Johnson echter opnieuw last van het been. "Het had geen zin hem in Karlsruhe te laten lopen. Dat maakte de blessure nog erger", deelde zijn trainer Charlje Fran cis mee. Johnson deed in Sindel fingen een vergeefse aanval op zijn wereldrecord op de 60 meter (6,41 seconden). Na een sterke start in de finale begon de we reldkampioen op de 100 meter vlak voor de finish te trekken met het linkerbeen. "Ik neem voorlopig geen risico's. Het Olympisch seizoen is te belang rijk voor mij", verklaarde de 26- jarige atleet. KARLSRUHE (ANP) - Nelli Cooman heeft het ritme, dat haar op 6 maart in Budapest naar de vierde achtereenvolgende Europe se indoortitel op de 60 meter moet brengen, te pakken. In haar derde wedstrijd van een verblijf van een week in West-Duitsland verbeter de de wereldrecordhoudster voor de tweede maal de beste wereldsei- zoenprestatie. Vorige week zondag begon de Rotterdamse na een trai ningsstage in Argentinië het in- doorseizoen in Stuttgart met een overwinning in een tijd van 7,21 se conden, afgelopen vrijdag was zij in Sindelfingen opnieuw eerste met een nieuwe beste wereldsei- zoenprestatie van 7,10 seconden. Konden vrijdagavond Angela Issa- jenko (Can) en de Westduitse Ulri- ke Sarvari nog enigszins in de buurt van Cooman blijven, gister middag in Karlsruhe was zij veel sneller. Cooman won in 7,07 secon den. Issajenko, die bijna een jaar geleden bij de strijd om de eerste wereldtitels indoor in Indianapolis pas na het langdurig raadplegen van de finishfoto op de tweede plaats kwam achter Nelli Cooman, moest in Karlsruhe achthonderd ste seconde toegeven. Rob Druppers behaalde in het Westduitse circuit ook zijn derde zege. De Utrechter won in Stuttg art de 800 meter in 1.46,55, liep vrij dagavond een nieuw nationaal re cord op de mijl (3.58,40) en was in Karlsruhe opnieuw de snelste op de 800 meter in 1.46,94. Het West duitse circuit leverde zondag een vierde nationaal record op. Na het 1500 m record (4.06,40) van Elly Hulst in Stuttgart en de 4.28,08 op de mijl van de Rotterdamse in Sin delfingen, alsmede dat van Rob Druppers op de mijl, zorgde Achmed de Kom voor het vierde record. De Amsterdammer liep op de 200 meter een tijd van 21,37 se conden, waarmee hij het bijna zes jaar oude record van Marcel Kla- renbeek (21,47) in de recordboeken doorhaalde. De 60 meter leverde De Kom met 6,77 seconden een nieuw persoonlijk record op. De Kom veroverde met zijn prestatie op de 200 meter tevens een plaats in de afvaardiging naar de Europe se titelstrijd in Budapest (5 en 6 maart). Ook Edine van Heezik plaatste zich voor Budapest. De Amsterdamse, die vrijdagavond laat in Sindelfingen geen indruk kon maken, sprong in Karlsruhe 6,51 meter, waarmee zij zes centi meter boven de limiet bleef (6,45 m). Voor de Europese titelstrijd heb ben zich nu zeven dames en zeven heren heren geplaatst. Het zijn: Nelli Cooman en Els Vader (beiden 60 m), Maijan Olijslager (60 m hor den), Desirée de Leeuw en Yvonne van der Kolk (beiden 800 m), Elly van Hulst (1500 en 3000 m), Edine van Heezik (ver), Achmed de Kom (200 m), Rob Druppers (800 m), Han Kulker en Mare Borghans (beiden 1500 m), Emiel Mellaard en Frans Maas (beiden ver) en Erik de Bruin (kogelstoten). Kulker en De Bruin hebben echter laten weten in ver band met hun voorbereiding op de Olympische Spelen in Seoul af te zien van een optreden in Budapest. Bij een internationale hoog springwedstrijd in Genk deed de wereldrecordhouder Patrik Sjö- berg een vergeefse poging zijn we reldrecord met één centimeter te verbeteren en op 2,42 meter te brengen. De Zweed zegevierde in Belgie met 2,38 meter, de beste prestatie van dit seizoen. De West duitser Carlo Thanhardt werd tweede met 2,34 meter. Zaterdag avond zorgde de Bulgaarse Stefka Kostadinova voor een beste we- reldseizoenprestatie hoogspringen dames door in Piraeus over 2,04 meter te gaan. Bij dezelfde wed strijd hinkte, stapte en sprong haar landgenoot Christo Markov, de Eu ropese recordhouder in de open lucht (17,92 m) 17,45 meter. De Oos- teuropese had overigens een hec tisch weekeinde. Vrijdagavond startte zij in Sindelfingen, zaterdag in Piraeus en zondag in Karlsruhe, waar de vermoeidheid toesloeg. Voor de eerste maal kwam zij dit seizoen niet over de twee meter. Haar 1,97 meter was echter wel vol doende voor de eerste plaats. In Karlsruhe zorgde Larry Myricks (VSt) voor de beste wereldseizoen- prestatie verspringen met 8,38 me ter. Bij wedstrijden in Dallas zorg de de Amerikaan Randy Barnes voor de beste wereld indoorpresta- tie kogelstoten. Barnes, die vorig jaar als beste afstand 19,81 meter had staan, won in Dallas met 21,72 meter. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft zaterdag een schoonheids foutje gemaakt. De club van manager/speler Dalglish vergat voor eigen publiek op Anfield Road doelpunten te maken. Om dat West Ham United ook niet tot scoren kwam, moest de koploper in de league voor de zesde keer dit seizoen genoegen nemen met een gelijk spel. Liverpool bleef wel voor de tiende achtereenvol gende wedstrijd zonder tegen doelpunt. Door de remise werd de achterstand van Nottingham Forest en Manchester United, die beide overwinningen behaal den, teruggebracht tot vijftien punten. Een voetbalfeest werd Luton - Oxford, waarin elf doel punten vielen. Liverpool kreeg op eigen veld voldoende kansen om op het be scheiden geklasseerde West Ham zijn twintigste overwinning te behalen. Maar de anders zo alerte Aldridge en Beardsley misten hun gebruikelijke scherpte. Bovendien was de ploeg enigszins uit haar ritme ge bracht door het ontbreken van Gillespie en Whelan. Manchester United herdacht zaterdag de dertigste jaardag van de vliegramp bij München, waar-, bij acht van de Busby-babies om het leven kwamen. Desondanks won de ploeg met 1-0 van beker houder Coventry. Het doelpunt viel na vier minuten en kwam op naam van Liam O'Brien, die voor de tweede keer in zijn loopbaan in de basis stond. Manager Clough van Notting ham Forest dankte de benauwde zege van zijn ploeg op Chelsea (3- 2) aan zijn zoon Nigel, die zes we ken buiten spel stond door een blessure. Nigel Clough maakte in de 66e minuut het winnende doelpunt vanaf de straf schopstip. Daarvoor had Not tingham een voorsprong van 2-0 genomen door Foster en Crosby. Kort na de rust maakte Chelsea binnen vier minuten gelijk door doelpunten van Dixon en Wilson. In Luton zagen slechts 8000 toeschouwers een doelpunten- gala. De thuisclub leek tegen de gradatiekandidaat Oxford op een gemakkelijke overwinning af te stevenen. Na negentien mi nuten was het al 2-0 door Harford en Brian Stein. Oxford vocht te rug en bracht het verschil voor de rust terug tot het minimum (3- 2). Na de hervatting sloeg Mark Stein toe met drie doelpunten in elf minuten. De hattrick bracht Luton op 6-2. Hill en Phillips zorgden voor 6-4, waarna Har ford het uiteindelijke verschil op drie treffers bracht (7-4). Woens dag ontmoeten beide clubs el kaar weer, in Oxford, voor de eer ste wedstrijd in de halve finales van het toernooi om de League beker. Het gespreksthema op de acht tiende speeldag in Italië was vooral de dreigende staking van de' beroepsvoetballers. De vak bond heeft zich radicaal gekeerd tegen de voorstellen van de clubs met ingang van het volgende sei zoen een derde buitenlander toe te laten. De vakbond heeft actie plannen ontvouwd. Volgende week beginnen de wedstrijden in de Serie A uit protest een half uur later. Indien deze uiting van verzet op de vergadering van de bond en de clubs op 26 en 27 fe bruari wordt genegeerd, volgen er hardere acties. Zo liggen er plannen klaar op 6 maart mas saal te staken. Napoli behield zijn voor sprong van vier punten op AC Milan. De landskampioen won thuis met 2-1 van Pisa. AC Milan maakte tegen Cesena eveneens geen misstalp (3-0). De prestaties van beide ploegen zijn zeer sta biel. De wedstrijd van Napoli tegen Pisa had een voorgeschiedenis. In Pisa leed Napoli op de derde competitiedag zijn eerste neder laag (0-1). Het verlies werd na een Napolitaans protest op de groene tafel omgezet in een reglementai re overwinning (2-0). Napoli pro testeerde omdat middenvelder Renica door een munststuk werd getroffen en geblesseerd uitviel. De uitspraak van de tuchtcom- missie had grote gevolgen voor de competitie. AC Milan won thuis met 1-0 van AS Roma, maar verloor reglementair omdat de Romeinse doelman Tancredi door vuurwerk werd uitgescha keld. Door die. gang van zaken raakte AC Milan vier punten ach ter. In Napels revancheerde de thuisclub zich tegen Pisa op sportieve wijze. Renica haalde zijn gram door in de 13e minuut 1-0 in te koppen na een voorzet van Maradona. De Argentijn maakte in de 75e minuut zelf het tweede doelpunt. Hij deponeer de een vrije trap direct achter de doelman van Pisa en bracht daarmee zijn seizoen-totaal op elf. Cuoghi scoorde voor Pisa te gen (2-1). Op identieke wijze als Maradona opende Ruud Gullit met zijn zevende seizoentreffer de score voor AC Milan in de thuiswedstrijd tegen Cesena. De Europees voetballer van het jaar stond ook aan de basis van het tweede Milanese doelpunt van Evani. In de rust werd Gullit uit de ploeg gehaald door coach Sac- chi. Zijn vervanger Massaro maakte er in de slotfase 3-0 van. Real Madrid heeft gisteren ook de lastige uitwedstrijd tegen Gijon tot een goed einde ge bracht. De formatie van Leo Beenhakker won met 2-1 en heeft nu een voorsprong van zes punten op naaste achtervolger Atletico Madrid, dat Mallorca verpletterde met 7-0. Real Socie- dad staat op zeven punten van de leider, maar heeft een duel min der gespeeld. Middenmoter Bar celona hield een punt over aan de uitwedstrijd tegen Sevilla. Barcelona doet al weken wan hopige pogingen een nieuwe oe- fenmeester naar Nou Camp te halen. Zaterdag maakte Howard Kendall, de huidige trainer van Athletic Bilbao, bekend een lu cratieve aanbieding van de Cata lanen naast zich neer te leggen. "Ik ben deze week door de club leiding van Barcelona benaderd. Maar ik voel er niets voor Bilbao te verlaten. Het bevalt me uitste kend. Ik ben pas zeven maanden bij deze club aan het werk en wil op dit moment geen onrust in de ploeg", luidde de reactie van de Brit op de geruchten over zijn vertrek bij de Baskische ploeg. In Gijon rekende Real Madrid af met de plaatselijke club. Gijon nam in de eerste helft de leiding. Kort na rust tekende de jeugd-international Vasquez voor de gelijkmaker. Die stand bleef tot zes minuten voor het einde ongewijzigd. De Mexicaan Hugo Sanchez bezorgde de Ma- drileense club toen alsnog de twee punten. Het was de acht tiende seizoenstreffer van de kleine spits. Barcelona ontsnapte in Sevilla op het nippertje aan een nieuwe nederlaag. In de slotfase zette Serna de thuisclub op voor sprong. Barcelona, dat door een rode kaart voor verdediger Ge- rardo de tweede helft met tien man speelde, kwam vlak voor het eindsignaal op gelijke hoogte door een doelpunt van Cristobal. De Westduitser Schuster en de Brit Lineker maakten hun ren tree in het elftal, maar lieten op nieuw een zwakke indruk achter. Lineker werd halverwege gewis seld. De Algerün Madjer was weer succesvol voor Valencia, dat met 2-0 van Celta won. De aanvaller, die na het vorstelijke aanbod van Barcelona hardnekkig probeert onder zijn contract met Bayern München uit te komen, scoorde één keer. Dammers Stokkel en Scholma plaatsen zich DORDRECHT (ANP) - Twee spe- Iers hebben zich in de voorlaatste ronde van de halve finales om het nationale damkampioenschap in Dordrecht verzekerd van een plaats in het eindtoernooi. Interna tionaal grootmeester Auke Schol- ma is in zijn groep ongenaakbaar en in de tweede groep stelde inter nationaal grootmeester Jos Stok kel zijn deelname aan de eindstrijd veilig. In de laatste ronde moeten de resterende vijf plaatsen worden verdeeld, maar zonder herkampen zal dat niet gebeuren. Ruim zes weken voor de nationa le titelstrijd dammen heeft Karen van Lith de eerste overwinning al binnen. De titelverdedigster speel de zaterdag in Dordrecht een partij vooruit, omdat ze op de tweede en derde speeldag van het toernooi om het nationale kampioenschap, dat eind maart in Amsterdam wordt gehouden, tentamens moet afleggen. Om die reden zette ze zich zaterdag aan het bord tegen over Barbara Graas. De 20-jarige Van Lith, derde op de jongste we reldtitelstrijd, won.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12