'Parallax' en het ongeloof X X X TELEVISIE TOEGELICH TV-RUBRIEK Voor Stad Radio Amsterdam is uur van de waarheid aangebroken X r X| X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X [X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X 741 PAGINA 34 ZATERDAG 6 FEBRUARI 1988 N HET WEEKEINDE Wélles nietes Het NCRV-discussieprogramma 'Welles nietes' gaat vandaag over de vraag: 'Zou u zich veiliger voelen met een wapen?' Door verhalen over het politie- en cel lentekort neemt bij velen het ver trouwen in beschermend optre den van de overheid af. In de sa menleving groeit de gedachte dat burgers zich zelf moeten be schermen en daartoe in staat ge steld moeten worden door een soepele wapenwet. Onder lei ding van Legien Kromkamp pra ten de gasten over de gevolgen van illegale wapenhandel en de oorzaken ervan. (Nederland 1, 17.40 uur) Weg van snelweg De NCRV laat in de zesde en laatste aflevering van 'Weg van de snelweg' een aantal mooie plekjes van de Po-vlakte zien. De route begint in Bergamo en loopt via plaatsen als Soncina, Sabbio- neta en Cremona naar Mantua. Daarna worden Verona en Mode na bezocht. (Nederland 1, 18.35 uur) Ander nieuws In het NCRV-programma 'Ander nieuws' wordt vandaag aandacht besteed aan de rol van de kerken in Zuid-Korea en hun streven naar een rechtvaardigder samen leving. In samenwerking met de gezamenlijke werelddiakonaten van de kerken van Nederland maakte Marcel Quartel een re portage. met als titel 'Het land van de ochtendstilte', over de be trokkenheid van de kerken bij het werk in de industrie- en ar beiderswijken. De kerk, die een enorme groei heeft doorge maakt, is in Korea het symbool geworden van vrijheid, gelijk heid en democratische rechten. (Nederland 1, 22.57 uur) de bioscoop gelegen groente- en fruitzaak werkt. (Nederland 1. 23.38 uur) Passies In de tiende aflevering van de Veronica-serie 'Passies' portret teerde regisseur Olivier Koning de architect Cees Dam. Titel van deze aflevering: 'Voor de vorm'. Als de naam van Dam valt ont staat er al gauw een discussie over voors en tegens van het Am sterdamse Muziektheater, dat Dam samen met Holzbauer bouwde. Dam ontwierp ook het stadhuis van Almere en bouwde sociale woningen en villa's. (Ne derland 2, 20.20 uur) r Nick Mancuso (rechts) als String ray, de mysterieuze eigenaar van '.en zwarte Corvette in de film die Veronica vanavond uitzendt. (foto ANP) Stingray In de speelfilm 'Stingray' die Ve ronica vanavond uitzendt, wordt de hoofdrol gespeeld door een mysterieuze figuur die in een Corvette Stingray rijdt. Omdat niemand weet hoe hij heet noemt men hem Stingray. Wie in moei lijkheden verkeert kan een be roep op hem doen. Voor wat hij doet wil hij niet betaald worden. Sabotage De NCRV zendt vandaag als nachtfilm 'Sabotage' uit, een thriller van Alfred Hitchcock. Het verhaal is gebaseerd op het boek 'The secret agent' van Jo seph Conrad. Sylvia Verloc zit in een Londense voorstad aan de kassa van een kleine bioscoop die eigendom is van haar man. Op een dag valt plots de stroom uit in het stadje. Er blijkt sabota ge in het spel. Bioscoopeigenaar Verloc wordt van die sabotage verdacht en wordt in de gaten ge houden door een politie-inspec- teur die als bediende in een naast PieterJan Rens begint zondag avond met een nieuwe showpro gramma bij de VARA: Doet ie het wel of doet ie het niet?', (foto Stingray handelt in gunsten en dat maakt dat veel mensen bij hem in het krijt staan. Op een dag doet de mooie advocate Daphne Delgado een beroep op Stingray. Haar baas, de aanklager Cantero is ontvoerd door een van de lei ders van de onderwereld. 'Stingray' werd in 1985 gemaakt door Richard Colla. Nick Mancu so speelt de rol van Stingray. (Nederland 2. 20.45 uur) Doet ie het? Bij de VARA is zondag de eerste aflevering te zien van het nieuwe showprogramma 'Doet 'ie het of doet 'ie het niet?' Het wordt ge presenteerd door Pieter Jan Rens. Drie prominente gasten (deze keer Anita Meyer. Molly Geertsema en Pedro van Raams- donk) pleiten voor een goed, veelal kleinschalig, doel (instru menten voor een muziekkorps, een glijbaan voor een speeltuin, een video voor een clubhuis). De gasten krijgen de beschikking over een geldbedrag dat ze via een spelletje, waarbij gegokt moet worden, kunnen vermeer deren. (Nederland 1, 20.15 uur) Koot en Bie Kees van Kooten en Wim de Bie laten zondagavond bij de VPRO zien hoe ze meewerkten aan een onderzoek dat werd gehouden 'in opdracht van het ministerie van justitie door de Vakgroep Toegepaste Psychologie van de Leidse Universiteit'. Onderzocht werd: 'het gedrag van twee per sonen in een kleine afgesloten ruimte'. De leider van het experi ment, dr. B. de Kef, toonde zich verheugd over de medewerking van Van Kooten en De Bie. 'Door twee proefpersonen te vragen, die reeds lange tijd met elkaar sa menwerken, elimineren we de perikelen van de kennisma- kingsperiode en kunnen we het menselijk gedrag bestuderen van de twee celdelers in een later stadium van detentie.' (Neder land 2, 20.10 uur) Atlantis In het VPRO- kunstprogramma zondagavond een interview met Hans van Manen, een impressie van het werk van architect Van Ravesteyn die onder meer de Diergaarde Blijdorp in Rotter dam. het verzekeringsgebouw De Holland en de schouwburg de Kunstmin (beide in Dordrecht) bouwde, een portret van de organist Jos Wielakker die is gefascineerd door Mozart een overzicht over de manifesta ties die tot eind maart zullen du ren en waarin de in 1945 overle den Weense satiricus Karl Kraus de centrale figuur zal zijn. (Ne derland 2, 22.55 uur) Rijnland Sport De uitzending van Radio Rijn land Sport begint zondagmiddag om twee uur weer met de uitsla gen en karakteristieken van de wedstrijden in het zaterdagvoet bal. Daarna volgen de recht streekse verslagen. Van de voet balwedstrijden LFC - Unitas, Roodenburg - Quick. Lugdunum - Voorburg en Foreholte - Altior. Van de zaalhockeywedstrijd LM- HC - Victoria. En van de korfbal wedstrijden Fides Pacta - Samos en Danaïden - Eindhoven. Ver der ook nog een impressie van de waterpolo-ontmoeting Zijl/LGB - LZ 86. Capitool In het NOS-programma 'Het Ca pitool' wordt zondagmiddag ge praat over de affaire Oude Pe- kela. Gespreksleider is Fred Ver bakei. (Nederland 2, 12.00 uur) Wat is waar? En wat is niet waar? Is het waar dat tientallen kin deren in Oude Pekela seksueel misbruikt en daarbij gefilmd zijn - na eerst ontvoerd te zijn door clowns - zonder dat de ouders hen ooit misten? Prof. dr. Mik zegt dat het waar is, maar prof. dr. Brouwer wijt het aan mas sahysterie. De justitie staat voor een raadsel, de ouders weten het met stellige zekerheid. Nu, na maanden van intensief (of niet intensief genoeg) onderzoek we ten we nog steeds niet of het waar is of niet van dat seksuele misbruik. De hele zaak is nog altijd in raadselen en nevelen gehuld. In beide gevallen, eigenlijk. Als het waar mocht zijn, blijven er nog altijd raadselige nevelen. En als het niet waar mocht zijn, reste ren er ook weer raadselige neve len, maar dan weer andere... Nu is Oude Pekela zo nabij, zo aards, het gaat om tastbare men sen en tastbare gebeurtenissen. Dus als daar na zolang speur werk nog steeds geen absolute zekerheid en helderheid over te verkrijgen is, wat moeten we dan aan met al die paranormale ver schijnselen waarmee we in de ze vendelige Veronica-programma- reeks 'Parallax' worden gecon fronteerd? Hoe zit het nu eigen lijk met de klopgeest oftewel Poltergeist? We kregen het verhaal nage speeld van Carlo Vulcano, die aan het eind van de zeventiende eeuw tegen zijn zin door zijn va der naar het klooster werd ge stuurd en daar de hele boel op stelten zette. Mariabeelden vie len vanzelf kapot, lampen gingen slingeren, uit het plafond daal- deeen stenenregen neer op het hoofd van de abt... Maar toen Carlo na elf maanden het kloos ter werd uitgezet (in die tijd een humane behandeling voor ie mand die van de duivel bezeten heette te zijn), hielden volgens de oude folianten al die Poltergeist- verschijnselén abrupt weer op. Ik moet u eerlijk zeggen dat ik, hoewel sceptisch van aard, met gretige graagte naar zulke pro gramma's kijk, en dat ik welis waar niet weet of ik het allemaal moet geloven of niet, maar het wel graag geloven zou. Helder ziendheid, reïncarnatie, telekine se, kortom alles wat paranormaal is heeft net als schaken mijn gro te belangstelling. Ik kan weliswaar niet schaken, ik doe er ook niks aan, maar dat geldt evenzeer voor die paranor male verschijnselen: ik kan ook geen lepels in een handomdraai verbuigen, dingen door de lucht laten vliegen (hoewel) of tafels la ten dansen, en bovendien doe ik niet aan aan al die dingen. Maar ik zou er wel een heidens plezier in hebben als het allemaal waar zou blijken te zijn. En ik heb zelfs wel eens een neerslachtige bui bij de gedachte dat we over al die zaken zekerheid zullen hebben in het jaar 2088, maar dat ik daar dan door uithuizigheid geen weet meer van zal hebben... Maar hoe zou je ook NIET kun nen geloven in telekinese, in het met de kracht van de geest ver plaatsen van voorwerpen, als je het op een glazen dus doorzichti ge tafel met je eigen ogen ziet ge beuren? De bezwerende handen van de telekinetische Fransman raak ten het eierdopje niet aan, dat zag je duidelijk, maar toch schoof dat eierdopje na een tijdje van de tafel af. Niet op even spectaculai re wijze als bij Carlo Vulcano in 1698, en zeker niet zo spectacu lair als in de film 'Poltergeist', maar toch bewoog hij, kon die Fransman Galilei nazeggen. On begrijpelijk! Maar wat David Berglas en Paul Daniels doen vind ik even onbegrijpelijk, en ik maak mij sterk dat zij zelfs middelen we ten om honderd eierdopjes bin nen 3 seconden op twintig tafels in rotten van vijf te laten rond- marcheren, zonder dat wij daar iets paranormaals in zouden zien. Alleen maar een onbegrij pelijke truc. Enfin, zo word je, bij het kijken naar 'Parallax', heen en weer ge slingerd tussen geloof en onge loof. Ik denk wel eens dat wij eer der in het bewegende eierdopje zouden geloven als we in het ge heel geen eierdopje zagen, noch een doorzichtige tafel, maar het ons alleen door iemand die daar voor gestudeerd heeft zouden la ten vertellen. „Er is een eierdopje, dat wij mensen niet kunnen zien maar daarom is het er wel degelijk.... Dat eierdopje staat op een on doorzichtige tafel, die wij ook niet kunnen zien, omdat hij on doorzichtig is.... En boven dat ei erdopje gaan onzichtbare han den heen en weer die magische krachten uitzenden die wij uit de aard der zaak al evenmin kunnen zien.... Waardoor dat eierdopje onzichtbaar heen en weer be weegt op die ondoorzichtige ta fel...." Daar zouden de mensen geen enkel probleem mee hebben. Maar een Fransman die met zijn handen heen en weer gaat over een eierdopje uit de keuken dat dan precies de andere kant op beweegt dan zijn handen - daar staan we toch een beetje wan trouwend tegenover... ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS" 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazzplatform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oog luik. 1.02- 7.00 Niemandsland Radio 2 na 18 uur 18.03 Echo. 18.15 Levenslied en Le vensleed. 19.00-7.00 Zie Radio 1 Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jon ge. met om 20.03 Elpee Pop Special; 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. VOO: 18.02 Avondstemming. KRO: 20.00 Nieuws. 20.02 KRO- Klassiek op za terdagavond, met om 20.02 Hry O Marii (Manalegenden, voor soli, koor en orkest), Martinu, 22.30 Orgelru- Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch programma. NOS: 19.00 pro- 21.14 Metierdaad hulpverlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-22.15 Gouden orgelklanken OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal ZONDAG met om 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en verlier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. AVRO: 19.02 Leu- terkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De her sengymnastiek. 20.02 Toppers van Toen. 21.02 Play it again...22.02 Dag dominee, hoorspelserie. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De nachtwacht. 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02- 7.00 Krieken met Adje Radio 2 NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Simon Carmiggelt (5). AVRO: 10.30 Uit Studio en the ater, 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Neder lands op AVRO 2. 15.02 Pim Ja cobs met muziek uit de iaren 50. KRO: 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. 18.02 Swing low. 19.00-7.00 Zie Radio 1. Radio 3 NOS: Elk heel uur nieu' 8.02 Hurrie-up. 9 02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02- 00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica religiosa et profana. 9.55 Program maoverzicht. KRO: 10.00 Eucharis tieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Mati nee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmid dag: Residentie Orkest met viool en koor. (In de pauze: praten over mu ziek). 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 VLOK KATWIJK 13.00-14.00 'Groeten en ver- zoeken', populair verzoekplaten- programma Pl-ovincie hikt aan tegen oproer-imago aan AMSTERDAM (GPD) - De toe komst van Stad Radio Amsterdam staat ter discussie. Maandag moet de provincie besluiten of in Noord- Holland een regionale omroep voet aan de grond krijgt. Komt er zo n regionale omroep, dan mag Stad Radio Amsterdam één van de vier edities moeten verzorgen. Komt er geen regionale omroep dan ver dwijnt Stad uit de ether. Maar voor een regionale omroep zullen inwoners van Noord-Hol land een tientje per jaar aan moe ten bijdragen. Ook die van bijvoor beeld Monnickendam en Edam, waarvoor de hoofdstedelijke zen der uiteraard in het verleden maar weinig belangstelling heeft ge toond. De vooruitzichten voor Stad Ra dio Amsterdam lijken somber. Niet alleen om dat tientje. Een woord voerder van de nu nog lokale om roep: „Bij de provincie zijn er nog zoveel die het beeld hebben dat Stad Radio Amsterdam een club oproerkraaiers is. Een rooie club. Dat imago is, zonder dat ze het wil len zeggen, nog steeds de bewee greden om tegen die regionale om roep te stemmen. De angst voor de grote mond van Stad". Omroepbij drage Twaalf jaar lang wordt Stad Ra dio Amsterdam al betaald uit de omroepbijdrage. Uit de pot van Brinkman, zogezegd. In het kader van de bezuinigingen kwam het diezelfde minister goed uit om het bestaansrecht ook van nog niet op gerichte regionale omroepen te re gelen. Regionale omroepen be staan al veel langer. De vroegere Rono - nu Radio Noord - bestaat al veertig jaar. Om die regionale om roepen te financieren mogen de provinciale besturen opcenten hef fen bij hun inwoners: dat wil zeg gen de inwoners verplichten tot een bijdrage van tien gulden per jaar voor die omroepen. De nieuwe Mediawet kwam niet als een donderslag bij heldere he mel en ook in Noord-Holland is er over gepraat. De regionale omroep in Noord-Holland moet vier edities krijgen. Simpelweg naar uitzend- plaats zijn dat de edities Alkmaar, Haarlem, Hilversum en Amster dam. Die plannen werden nader uitgewerkt. De regionale omroep krijgt per dag drie uur zendtijd. Een uur voor nieuws en program ma's die de hele provincie raken, en twee uur editieprogramma's. Lokale omroepen Naast de regionale omroep, die uit de tientjesheffing moet worden betaald kunnen ook de lokale om roepen blijven bestaan. Maar na drukkelijk is aangegeven, dat die omroepen verschoond moeten blij ven van reclameuitingen. In Edam- Volendam heeft de lokale omroep zich laten zien met een donateurs actie onder de bevolking om de fi nancien rond te krijgen. En zo zijn er nog wel meer voorbeelden te noemen, waarbij overigens soms de 'soft sponsoring' niet van de lucht is. Bedrijven bijvoorbeeld, die worden genoemd in de lijst van medewerkenden aan de program- Stad krijgt in die voorstellen een veel regionalere betekenis dan tot nu toe. Hoewel men bij de Amster damse omroep schermt met reac- ties tot uit Hoorn en Hilversum, veel van de medewerkers van de omroep slagen er maar niet in om de namen van de omliggende ge meenten correct uit te spreken. Stad is nu nog een puur op Amster dam gerichte omroep. Een medewerkster: „We zullen als regionale omroep straks zeker ook met correspondenten in de re gio gaan werken". Nu nog telt de hoofdstedelijke zender 35 mede werkers in vaste dienst. Dat zullen er in de nieuwe regionale functie nog maar tien zijn, onder wie zeven redacteuren. In de provincieplan nen delen de vier regionale zenders directie én administratieve dien sten. Geen actie Waarom heeft de Amsterdamse omroep geen actie ontketend bij haar luisteraars? Een medewerkster: „We hebben onze aandacht helemaal gericht ge had op de provincie. Dat zijn de mensen die over het lot van Stad beschikken. Er is wel overwogen om een actie te voeren met onze luisteraars. Maat dat idee is ver worpen. We zijn bang dat zo'n actie alleen maar het oproerimago van Stad bij die Statenleden zal beves tigen." Uit een onderzoek vanuit de pro vincie zou blijken dat bijna vijftig gemeenten in Noord-Holland te gen de heffing van tien gulden ex tra zijn. Daarbij zijn gemeenten als Amstelveen, Haarlemmerliede. Diemen en Edam-Volendam. Somber Maandag vergaderen Provincia le Staten in Haarlem, Eerste punt op de agenda is de regionale om roep. Zoals het er nu voorstaat ziet het er somber uit voor de hoofdste delijke omroep. Bij de PvdA-Sta- tenleden is een meerderheid voor de regionale omroep. De WD is te gen. Het CDA is verdeeld, ook al zijn de gedeputeerden van het CDA voor. D66 is tegen. De PSP heeft problemen met de heffing. Gedeputeerde Groothof, ex- raadslid in Amsterdam: „Ik ben niet tegen Stad Radio Amsterdam. Begrijp me goed. Ik ben wel tegen deze rare manier van financiering. Alle landelijke omroepen worden gefinancierd uit de omroepbijdra gen en de reclame. Dat mag voor de regionale omroepen niet. Ik vind het onjuist om dan de burgers met een tientje per jaar extra op te zade len. Trouwens, het gaat niet alleen om Stad, maar om alle vier de edi ties". Historisch De woordvoerdster: „Dan vrees ik dat de uitzending op 31 decem ber een historische zal zijn. De laatste uitzending van Stad Radio Amsterdam. Dan heeft ook de pro vincie overigens voor een wapen feit gezorgd. Want Noord-Holland zal dan de enige provincie zijn zon der regionale omroep." Mocht Provinciale Staten de re gionale omroep laten vallen, dan wil wethouder van financien in Amsterdam, drs. Walter Etty, voor de hoofdstad de status van provin cie bepleiten om op die manier Stad Radio Amsterdam te behou den. Gaat het Rijk daarop in, dan kan Amsterdam zelf bij haar inwo ners de heffing van tien gulden doorvoeren. Etty „Ik wil er nog niet teveel over kwijt, omdat ik bang ben dat de provincie de eigen verantwoordelijkheid naar ons af schuift". 2 3 0 7 9 9 '0 '2 '5 •v 1 '5 l /9 '9 ■10 2! i2 2} 11 i is nen te leiden, waar de kinderen van profiteerden. 10. Kus! 12. Deel van een schip dat vaak valt en in de lucht vliegt! 13. Een insect loopt achter een noot aan in de storm. 17. Als de drank is in de man, loopt hij meestal hierin dan. 19. Muziek. 20. We roepen het voor heden! 22. In orde, beessie, we zullen 't beest verjagen. 23. Net is er in een vat. Oplossing Horizontaal: 1. De trekpleister van de Floria- de. 4. Debatteert over een ver keerde vogel die daarop zit. 8. Dat zijn wensen die anders vis sen ook hebben. 9. Als de vreemde jongedame om vee komt, schrijf dan even. 11. Doorzettende roestplekken. 14. Met medewerking van leesten. 15. De grootvader van de super markt eigenaar. 16. Bedrijf een deel van de bijbel voor je fami lie en je zult zien dat het niet echt is. 18. Een pacha en wat veren. 21. Schorten uit Zuid holland. 24. Gekke kerels in mi litaire kleding. 25. Hij verklaart waarom een voormalig land bouwwerktuig zich voedt. 26. Loopvogel 27. De beste zode voelt zacht aan. Vertikaal: 1. Daar fungeer je voor als je steeds maar de woede moet be teugelen. 2. Val dood wordt tenslotte iets anders als het te vlug gaat. 3. Gekkie! 5. Achter onder met elkaar is niet veel. 6. Er is winst te vermaken met een truitje. 7. Een streeldier lukte het om haar in goede ba De prijs van 25,- werd toegekend aan C. v. Dam, Beukenrode 81,2215 JC Voorhout. Oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan Redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Illlllllllll 15.00-17.00 'Sport', OMROEP RIJNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuwsma- gazine 21.00-22.00 Sportcarrousel MAANDAG Radio 1 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het le vende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. 12.05 Boer en tuinder. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12,56 Mededelingen voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Veronica Nieuwsradio. Met om 17.5 De we reld ir i half u Radio 2 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. TROS: 7.03 Een goede morgen met Ron Brandsteder. (8.03-8.15 Tros Ak- tua.) 9.03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 Voor 18 uur NOS: leder heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Arbeidsvitaminen. 12.03 Hol lands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 Voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade: 7.30 en 8.30 Muziekspelletje. (8.00 Nws). 8.02 Almanak. 9.00 Uit her archief. Werken voor alt. 9:30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klas- siek op maandagmorgen. Radio Kamerorkest met piano. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vier klank. (13.00 Nws.) 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klas- siek op maandagmiddag. Ariane et Barbe-Bleue. 16.00 In antwoord op uw schrijven. 16.50 KRO-Literair: over poëzie. VARA: 17.00 VARA- Radio 5 Voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Soor- tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Hulpverleners naar het dal. VARA: 10.00 Factor 5. met om 11.00 Be richten van en over ouderen. 12.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, Bericht van buiten. AVRO: 14.00 Schoolradio: Moet je horen. VARA: 14.05 Schoolradio: Dienstverle ning. AVRO: 14.20 Schoolradio: Moet je horen. VARA: 14.25 Schoolradio: Je bent wat \e eet. 14.45 Schoolradio: Chips die ie niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het ko ninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kinder magazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Mededelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weersbe- richten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersmf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de v dag.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 34