Haarlemmermeer kans op Wereldhandelstuin Met Wereldtentoonstelling 1994 als tijdelijk onderdeel hiervan Vervoerders vestigen zich op terrein Flora Westfriese Flora ZATERDAG 6 FEBRUARI 1988 PAGINA 11 daar ontzettend veel mee doen. We tenschappelijk is al aangetoond dat kijkparken sterk in de belangstel ling staan. Op pretparken zitten we blijkbaar niet meer zo te wachten. En dat wordt onze tuin dan ook niet". De man achter de gedachte van de wereldhandelstuin. Wie is hij precies? "Zie mij maar als degene die alles in beweging zet", zegt hij bescheiden. "Ik haal mensen erbij als er dingen moeten gebeuren die niet in mijn macht liggen. Mensen die deuren open krijgen die voor mij gesloten blijven. Het zal duide lijk zijn dat ik dit project niet in m'n eentje van de grond kan til len". Hans Nieuwland zette zich in de Floriadetijd in voor de totstandko ming van een planetarium. Dat kwam er. Binnen een halfjaar trok de 'sterrenkijker' meer dan hon derdduizend bezoekers. Dat plane tarium staat nu in dierentuin Artis. Toen de Floriade uit Amsterdam vertrok groeide bij hem de gedach te om een wereldhandelstuin te creëren. Aanvankelijk dacht hij aan de plek waar de Floriade was gevestigd. Maar dat ging niet door. Restaurant Een jaartje runde hij vervolgens een restaurant in Nieuwkoop. Pak te daarna de draad weer op. Nu zegt hij daarover: "Dat park komt er. Er is al zoveel in geïnvesteerd. Het zou zonde zijn als de klok nu wordt stil gezet. Van alle kanten wordt er en thousiast gereageerd. Kijk maar naar Haarlemmermeer. Bovendien biedt die wereldhandelstuin nog eens werk aan honderd man. Voor elke twee hectare grond, om maar eens een voorbeeld te geven, heb je een tuinman nodig om de zaak te onderhouden". Landbouw en natuur in veenweide- gebied centraal DEN HAAG/REGIO - De positie van de veehouder in veenweidege- bieden staat, evenals het behoud van de unieke natuurwaarden, cen traal in het provinciale beleid. Pro vinciaal gedeputeerde I. Günther (WD) deed die toezegging giste ren tijdens een vergadering van de statencommissie recreatie, natuur en agrarische zaken. De toezegging werd gedaan nadat met name CDA en WD hadden gepleit voor meer aandacht voor de veehouders. Ter discussie stond een eerste notitie over het toekomstige beleid van de provincie. Zuid-Holland heeft veel veen- weidegebieden. Dergelijke voor de natuur waardevolle terreinen zijn ontstaan door de hoge waterstand en het extensief gebruik door de veehouders. Allerlei bijzondere planten en weidevogels komen in deze gebieden nog voor. Daarom voeren het Rijk en de provincie een beleid dat erop is gericht deze na tuurwaarden te behouden. Een minderheid van provinciale staten, PSP/CPN/PPR, D66 en de PvdA, meenden gisteren dat er nog mee moet worden gedaan om de te ruggang van de veenweidegebie- den tegen te gaan. Door het ge bruik van allerlei machines en de grote mestproduktie worden de veenweidegebieden steeds inten siever gebruikt door de veehou ders. Daardoor lijdt de natuur schade. "Als we de ontwikkelingen hun gang laten gaan, zal een land schap dat in 800 jaar is ontstaan, in 20 jaar worden vernield door de zelfde mensen die het hebben ge maakt: de boeren", meende J. Steegh (PSP/CPN/PPR). Hij pleit te dan ook voor duidelijkere voor het behoud van de natuur. Omdat de veehouders door het hoge waterpeil allerlei moeilijkhe den hebben met de bedrijfsvoering willen CDA, WD en de kleine christelijke partijen juist meer aan dacht voor de agrariërs. "De land bouw verkeert in de veenweidege bieden in een achterstandssituatie. Daarom moet de positie van de landbouwer centraal staan", vond WD-statenlid S. Overwater. Gedeputeerde Günther stelde landbouw en natuurbehoud op één lijn. "In de veenweidegebieden zijn de natuur en landbouw tot elkaar veroordeeld", meende zij. Afge sproken werd de eerste notitie voor te leggen aan de vele betrokken or ganisaties, waarna later een nota over de problematiek zal verschij- ZATERDAG 6 FEBRUARI Katwijk optreden van het Folkloristisch Dansensemble 'Achalay', aan vang 20.15 uur in Tripodia aan het Hoornesplein. Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen. tot 17.00 uur. tentoonstelling van zelfge maakte boten van de Leidse Mo- delbotenclub, tot 20.00 uur op het Leidse Plein in de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis. optreden van El Son met 'Sam ba Latino', aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek aan de Oude Singel. troefcall- en damavond bij de jongerengroep van de Stichting Surinamers Leiden, in het clubge bouw aan het Valkenpad, Meren- wijk, aanvang 19.00 uur. Leiderdorp voorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar, 'De tante van Rood kapje', aanvang 14.30 uur in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsin gel. jazz-concert door het Gijs Hen driks Kwartet, aanvang 21.30 uur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat. carnaval bij supportersvereni ging RCL, aanvang 21.00 uur in sportpark De Bloemerd. Klaverjas- eti sjoelavond bij Con Bravura aan de Beuken schans, aanvang 20.00 uur. huis Het Arsenaal aan de LeiÖse- weg. gratis feestdag van de Maurits- groep voor lichamelijk gehandi capten, van 16.30 tot 19.30 uur in de Kimshoeve aan de Lord Baden Powellweg. Warmond concert door de Stedelijke Mu ziekschool Delft, aanvang 20.00 uur in de Nederlands Hervormde Kerk aan de Herenweg. ga, cello en Herman Uhlhorn, viool, met werken van Beethoven, Debussy en Brahms, aanvang ZONDAG 7 FEBRUARI Katwijk koffieconcert met Joke Bruijs 'D'r Moerstaal',in De Bron, aan vang 12.30 uur. Leiden tentoonstelling van zelfge maakte boten van de Leidse Mo- delbotenclub, van 10.00 tot 17.00 uur op het Leidse Plein in de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis. concert door Erik van Bruggen op het gerestaureerde orgel van de Waalse Kerk aan de Bree- straat, aanvang 19.00 uur. demonstratie pijpmaken in het Pijpenkabinet aan de Oude Vest 159a, van 13.00 tot 17.00 uur, te vens bezichtiging van uitgebreide collectie pijpen. Leiderdorp koffieconcert door de docenten van de Streekmuziekschool Rijn- Noordwijk Happy Hours met Pia Beek, van 16.00 tot 19.00 uur in het Hof van Holland. Oegstgeest concert door Marieke Blanken- stein, viool en Kyoko Hashimoto, piano, aanvang 14.00 uur in de 14.30 uur n de Prinses Marijkelaan. Wassenaar speciale open deurdienst in verband met het tienjarig jubileum van ds. R. Steenstra, aanvang 19.00 uur in de Dorpskerk. Zoeterwoude afsluiting van de aktie voor Afri ka met o.a. rommelmarkt en si- multaanwedstrijden, van 13.00 tot 16.00 uur in de Westwoudschool aan de Veldzichtstraat. Medische Diensten :éi 'Mx'KZtMJZ&K. HAARLEMMERMEER - Haarlemmermeer lijkt een tik keltje voorbarig te zijn. De groeigemeente is niet alléén, maar samen met Amsterdam kandidaat om het inrichten van een wereldhandelstuin tot een goed einde te brengen. Wie de voorkeur krijgt is op dit moment nog een open vraag. Haarlemmermeer is kandidaat. Meer niet. ling had. In datzelfde jaar werd de KLM opgericht. door Jan Westerlaken Maar dat de wereldhandelstuin er komt staat als een paal boven wa ter, zegt Amsterdamse initiatiefne mer Hans Nieuwland. Over zes jaar moet die tuin klaar zijn. De kosten - die voor rekening van de deelne mende landen en sponsors komen - schat Nieuwland op een bedrag dat rond de 40 miljoen gulden ligt. Ex clusief de grond, zo'n honderd hec tare. De lokatie van de grond en de snelheid waarmee 'zaken' kunnen worden gedaan, spelen een niet on belangrijke rol. Wat dat betreft lijkt Haarlemmermeer goed te zitten. Aan de rand van Hoofddorp, direct langs de rijksweg, heeft het een stuk grond in de aanbieding waar óp de tuin tot stand kan worden ge bracht. De bereikbaarheid is geen punt. Met de auto en de trein (Schiphollijn) kunnen bezoekers hoofd. Zegt: "Die zes jaar zullen we tot vlak voor de deur komen. Am- hard nodlg hebben om alles bü el- sterdam heeft grond in de buurt kaar te krijgen. Ik doe dat niet zelf. van de Amstel. Aanmerkelijk min- Het benaderen van de landen om der goed bereikbaar. Maar wel met aan expositie mee te doen moet een boot. En dat is zeker voor de °P het niveau van ambassadeurs tienduizenden toeristen die de Plaats hebben. De hele trein moet Die gelegenheid heeft Hans Nieuwland aangegrepen om op nieuw een wereldtentoonstelling naar Nederland te halen. De grond in Haarlemmermeer, denkt hij, biedt aan veertig landen de moge lijkheid te laten zien wat zij op cul tureel of wetenschappelijk terrein te bieden hebben. Egypte, aldus de Amsterdamse initiatiefnemer, zou door middel een van een pyramide de aandacht op zich kun/ien vesti gen, Griekenland zou dat middels de Akropolis kunnen doen. En Ne derland zelf kan er met de Delta werken - het achtste wereldwonder - pronken. Blikvanger van de tuin wordt het zestig meter hoge hoofd gebouw, dat in de vorm van de aardbol wordt opgetrokken. Is zes jaar niet rijkelijk aan de lange kant om zo'n park tot stand te brengen? Hans Nieuwland schudt zijn hoofdstad jaarlijks aandoen aantrekkelijke bijkomstigheid. Expo nog in gang worden gezet. Maar dat doen we pas als we definitièf weten waar de wereldhandelstuin komt. Halverwege dit jaar is dat bekend. Het streejjaar om de wereldhan- Daarom is het 20 jammer dat Haar- delstuin te openen is 1994. Een jaar lemmermeer die zaak nu al naar waarvoor Hans Nieuwland bewust .buiten heeft gebracht. Ons lesje heeft gekozen. Dan is het namelijk w£>s nog niet af. Wij zijn echter precies 75 jaar geleden dat Neder- geenszins van plan beide gemeen- land ook een wereldtentoonstel- ten tegen elkaar uit te spelen. Wie Een impressie van wat mogelijk de blikvanger van de Wereldhandelstuin wordt. (foto pr) snel beslist heeft voorsprong, dat wel". Voorkeur Hans Nieuwland ontkent met klem dat hij voorkeur voor één van beide lokaties zou hebben. Na een lichte aarzeling zegt hij toch:"lk denk dat Amsterdam wat te traag is. Amsterdam is langzaam in zijn besluitvorming. Het moet oppas sen dat het daardoor de boot niet mist. Dat is namelijk ook al het ge val met het Cosmoscentrum. Nu gaat dat naar Hilvarenbeek. Toch jammer. Wat ik heb gedaan is twee gemeenten benaderen. Ik kan niet anders zeggen dan dat we over twee leuke stekken in de regio van Amsterdam praten. Voor geen van de twee heb ik enige voorkeur". Of een wereldhandelstuin in Am sterdam niet meer publiek zou trekken? Hans Nieuwland haalt zijn schouders op. "Best mogelijk", zegt hij. "Onderzoek moet dat uit wijzen. Eigenlijk heeft Amsterdam als hoofdstad wel een beetje recht op die tentoonstelling. Ik besef dat wel. Maar aan de andere kant ligt Haarlemmermeer er hemelsbreed nog geen vijf kilometer vandaan. Uit de route? Kijk eens naar de Flo riade. Die lokatie was ook niet zo erg gemakkelijk te bereiken. De bezoekers kwamen in grote hor den. Toen de Floriade voorbij was bleken dat er niet minder dan 4.5 miljoen te zijn geweest". Op hoeveel bezoekers het park zou kunnen rekenen, weet Nieuw land niet. Hij verwacht dat dit aan tal zeker tussen de 750.000 en één miljoen zal liggen. Hoewel Nieuw land de wereldhandelstuin zeker niet wil vergelijken met een pret park als De Efteling, kijkt hij wel voorzichtig naar het aantal bezoe kers dat jaarlijks naar Kaatsheuvel komt: 2.2 miljoen. "Onze tuin wordt volstrekt anders", vertelt hij. "Wij praten over een mooi kijk- park, dat tussen de acht en negen maanden van het jaar open is. Ze ker geen concurrentie voor De Keukenhof in Lisse. Meer een aan vulling, als je het mij vraagt". Paviljoens Een wereldtentoonstelling bete kent de bouw van paviljoens. Wat gebeurt met die gebouwen als de expositie na een paar maanden wordt afgesloten? Hans Nieuwland ziet dat niet als een probleem. Zegt: "Die pavil joens blijven gewoon staan. Je kunt ze, bij voorbeeld, gebruiken om er tentoonstellingen in te hou den. Internationaal gezien kun je ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, Fagel- straat 34, tel: 218661spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stokroos 1tel: 215510. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Herengracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel:'125820. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn. Bénit, Nieuwenhuis, Horn, Wiersma, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Horn, Zocherstraat 1 tel: 766123. zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma, tel: 310420. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandt- straat 29, tel: 760947. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel: 893139, spreekuur Florijn 10, tel: 891000; zo: J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8. tel: 894539; beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Jan Campertlaan 20. tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: S.M. Plattteel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9, Voor hout. tel: 02522-30697. Wassenaar za: E. Op 't Land, tel: 13056, spreekuur: Mid delweg 21; zo: M. v.d. Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 5/2 tot vr. 12/2 door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071- 120085. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel: 01717-2525. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel: 071- 125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. RIJNSBURG - Onder het dak van bloemenveiling Flora in Rijnsburg hebben zich gisteren twee nieuwe bedrij ven gevestigd die samen in staat zijn bleomen en plan ten overal ter wereld te bezorgen. Road Air Flora is vooral een luchtvrachtexpediteur, terwijl FMA zich meer richt op het wegvervoer. Beide bedrijven onder scheiden zich van andere vervoerders, omdat ze de 'klappen van de zweep kennen' als het gaat om vervoer van bloemen en planten. Medewerker Piet Kralt van de Rijnsburgse bloemenveiling toont zich tevreden over de vesti ging van de twee bedrijven op het Flora-terrein. "Flora is meer dan alleen een veiling. Ook de dienstverlening is voor het be drijfsleven van belang. In het ex peditiecentrum zijn al bedrijven gevestigd voor het afhandelen van exportdocumenten en de douane heeft hier ook een eigen kantoor. Met de komst van de twee vervoerbedrijven, wordt de service nog completer". Road Air Flora is zes jaar gele den in Aalsmeer begonnen als onderdeel van het bedrijf Road Air. "We zijn gestart met 'bloe men en planten, maar vervoeren nu alles wat aan bederving on derhevig is. Dus ook groente, vlees en vis", verduidelijkt direc teur J.P. van der Kroef. Zoals uit de naam van het bedrijf al blijkt, wordt nagenoeg alles per vlieg tuig vervoerd. Soms "wordt ech ter gekozen voor scheepscontai ners of vrachtwagens. In Aalsmeer en in het West- land heeft het bedrijf op de vei lingen daar een vestiging. Ook op Schiphol heeft Road Air een kantoor. Dat kantoor houdt zich vooral bezig met de importactivi teiten. Nederland is nog steeds het distributieland bij uitstek. Zo worden in de Amerikaanse staat Florida vele tonnen aan siertak- jes gekocht, waarvan één of meer takjes in een bos bloemen wor den gestopt. De meeste takjes worden echter hiervandaan meteen weer uitgevoerd naar landen als Duitsland en Frank rijk. Met de vestiging in de Rijns burgse veiling mikt Van der Kroef allereerst op de export van bloemen en planten die op de veiling worden aangeboden. jDaarnaast wil het bedrijf' ook meer bloembollen als lucht- en zeevracht vervoeren. Met een half oog kijkt Van der Kroef ook naar Katwijk, in de hoop in de toekomst ook vis te kunnen transporteren. Toch blijft Road Air Flora in de eerste plaats bloemenvervoer- der. "Een secuur werk", stelt de directeur vast. "De goedkoopste vluchten zijn lang niet altijd de beste. Voorop staat dat de bloe men zo snel mogelijk ter plekke zijn. Wanneer een zending bloe men in New York één dag te laat in de winkels ligt, kan het gebeu ren dat ze niet meer te verkopen zijn". Het bedrijf kan naar alle vlieg- bestèmmingen bloemen vervoe ren, waardoor de kwekers in de ze streek meer afzetmogelijkhe den krijgen. Voor de bestemmin gen binnen Europa verzorgt FMA het vervoer, voornamelijk per vrachtwagen. F. Maat is in Aalsmeer een jaar geleden be gonnen met een interne koeriers- dienst bij de bloemenveiling. Sindsdien breidde hij het bedrijf uit met een sneldienst. "Voor expediteurs verzorgen wij onder meer de handelsdocu menten die bij ambassades en consulaten in Nederland en Bel gië gelegaliseerd moeten wor den. Ook visa kunnen wij rege len. Dergelijke zaken vergen voor de meeste bloemenbedrij- ven te veel tijd", verduidelijkt Maat. ©aarnaast is FMA een koe riersdienst die in heel Europa pakjes bezorgt. De ex-Rijnsburger Maat werkt al twintig jaar in het bloemen- transport. Die kennis gebruikt hij bij het vervoer van bloemen en planten in Europa. Sinds eind vorig jaar rijdt FMA met een ei gen wagen twee maal per week naar Berlijn. Andere bestemmin F. Maat van FMA (links) en J.P. v ditiecentrum van de veiling Flora. gen Worden nog uitbesteed aan deskundige bloemenvervoer- ders. "De meeste handelaren bren gen zelf hun bloemen per vracht wagen naar het buitenland. Dat is niet altijd de goedkoopste me thode. Met een halfvolle wagen naar Italië rijden, is veel duurder dan samen met anderen één vrachtwagen te laten rijden. Ook kan een vrachtwagen retourla dingen in Frankrijk of Italië mee nemen. Wij stellen ons in feite op als bemiddelaar", legt Maat de rol van zijn bedrijf uit. Lijnrijders kunnen volgens Maat meer verkopen wanneer ze ook van andere vervoerders ge- bruik maken. Een extra bestel ling kan worden uitgevoerd en bepaalde winkels kunnen vaker dan twee keer per week worden voorzien van verse bloemen. Maat meent dat de handelaar minder vaak achter het stuur moet zitten en zich meer moet richten op het uitbreiden van de klantenkring. Aan het bemiddelingsbureau voor potplanten van de veiling Flora biedt FMA ook zijn dien sten aan. Winkeliers die planten kopen in Rijnsburg, kunnen die nu laten bezorgen. Wanneer op de veiling plotseling een grote behoefte is aan bepaalde plan ten, kan het vervoersbedrijf bij kwekers snel planten laten opha len. Maar kleine partijen planten kunnen ook van de veiling Aals der Kroef van Road Air Flora meer naar Flora worden ge bracht. De praktijkervaring van Maat heeft geresulteerd in nóg een op merkelijke dienstverlening van FMA. Voor lijnrijders en expor teurs is autopech, een ongeval of ziekte van de chauffeur een groot probleem. De bloemen moeten immers op tijd en vers in de win kels liggen. Via contacten kan FMA technische hulp bieden en wordt zo nodig een andere vrachtwagen of chauffeur ge stuurd. Die kosten wegen vol gens Maat zeker op tegen het ver loren gaan van de lading. Transport is ook min of meer het thema van de tentoonstelling de Westfriese Flora in het Noord hollandse plaatsje Bovenkar- spel. De tentoonstelling wordt van 18 tot en met 28 februari voor de 55-ste keer gehouden. Ze staat dit jaar in het teken van de lucht vaart. De tentoonstelling kan dan ook voor een groot deel van af grote plateaus van bovenaf worden bekeken. Dank zij de luchtvaart kunnen de bolbloemprodukten over de - hele wereld worden verspreid. De organisatie ziet deze 55-ste Flora daarom als een eerbetoon aan het vliegtuig. Temidden van de bolbloemen zijn zes histori sche vliegtuigen opgesteld waar onder een replica van het eerste morgen hun intrek in het expe- (foto Wim Dijkman) gemotoriseerde vliegtuig in de wereld, de 'Flyer' van de Ameri kaanse gebroeders Wright uit 1903. Door de hele tuin heen staan en liggen vliegtuigattribu ten en in vitrines zijn foto's, pla quettes en andere herinneringen te bezichtigen. Dit jaar beslaat de tentoonstel ling een terrein van bijna 15.000 vierkante meter. Naast de groen- blijvende boomkwekerijgewas sen, bloeiende bomen en hees ters is er plaats ingeruimd voor de Florabeurs waar ongeveer 200 bedrijven de bezoekers allerlei diensten en produkten aanbie den. Onder de noemer 'Mechani satie' worden de laatste snufjes op het gebied van sorteer-, plant en rooimachines gepresenteerd. Verder is er een kinderboerde rij, een mijnzaal waar bezoekers bloemen en planten kunnen ko pen via de veilingklok, alsmede een expositie over modelvlieg tuigsport ingericht. De Westfriese Flora in Bo- venkarspel is donderdag 18 tot en met zondag 28 februari open van 09.00 tot 18.00 uur, op don derdag 25 februari blijven de deuren tot 22.00 uur open. Kin deren tot 14 jaar kunnen voor 5 gulden naar binnen, volwasse nen voor 10 gulden en 65-plus- sers en groepen van meer dan twintig personen betalen 8 gul den per persoon voor een kaart je. Op de meeste NS-stations zijn voordelige Trein Toegangsbil jetten te koop.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11