'Het team is ldaar voor finale Martin Schalkers gokt op voorjaar Geen Heerenveen voor Cruijff ;POoTTV Leo van Veen naar WV Geschorste scheidsrechter overweegt te stoppen Volleyballers rollen België in sneltreinvaart op Van. Hooydonck AMSTERDAM (GPD) De verbazing van de vele laatko- L. J J mers bij de volleybal-derby der lage landen in het pré- Titelverdediger Kuroiwa ziet af van WK sprint Utrecht-PSV weer uitgesteld Barry Hughes verlaat Sparta Barcelona aast nu op Madjer Van Haver weg bij Warmunda Fortuna lijft Pier Tol in ft VRIJDAG 5 FEBRUARI 1988 SPORT PAGINA 17 Katwijker 'knecht' van Anderson ROSMALEN Als Martin Schalkers in 1988 tot het zelfde niveau reikt als in zijn debuutjaar bij de professionele wiel renners, is het seizoen wat hem betreft geslaagd. De inwo ner van Katwijk aan den Rijn verraste door als neo-prof een redelijke Ronde van Italië te rijden en daarna in de herfstklassiekers zelfs enkele keren in het beeld van de ca mera's te verschijnen. Dat kon gebeuren omdat hij als be schermd renner deelnam aan die loodzware wedstrijden. Met de komst van Johan Capiot, Bert Oosterbosch en vooral van Phil Anderson, wordt Schalkers voorlopig in een knechtenrol ge dwongen in Neerlands vierde "Voor de ploeg zou het wel jam mer zijn", weet hij, "want het hele seizoen is er toch een beetje op ge richt. Maar ikzelf zou het niet echt vervelend vinden. De Ronde van ploeg. De aandacht ging gisteren Italië is me erg goed bevallen tijdens de presentatie van de TVM- Soms had ik wel slechte dagen, formatie (voorheen Transvemij) in maar ik wist me er toch steeds aar- het Autotron in Rosmalen dan ook dig doorheen te slaan. Het mooie uit naar de Katwijker was dat ik na de Giro eigenlijk nog het aangehaalde drie- beter ben gaan rijden. Dat was een het bijzonder naar Phil lekkere opsteker. In Parijs-Brus sel ben ik in de finale zelfs nog een niet zo ze< als wel na tal en dan Anderson, Trainer/coach wil doorgaan op hoogste niveau Profwielrenner Martin Schalkers: 'Ik heb leven'. door Fred Segaar keer weggesprongen en ook i dere belangrijke wedstrijden ging het uitstekend". Ervaring Hij leverde die prestaties onder Vorig seizoen kon de van Post leiding van Jules de Wever, van wie naar de als ploegleider debuteren- Schalkers alle vertrouwen kreeg, de Cees Priem overgestapte Dit jaar krijgt hij te maken met Australiër de twijfels over zijn fy- Cees Priem, die 'blanco' tegenover sieke gesteldheid niet wegnemen, de blonde coureur staat. "Het is al- Volgend teamarts Van den Hoog- tijd fijn als je het vertrouwen krijgt enband leed Anderson aan de ziek- zoals ik dat vorig jaar kreeg. Wat te van Bechterev (een ernstige reu- dat betreft is het nu dus weer af- matische aandoening) en met die wachten. Maar ik denk dat we aan mededeling veroorzaakte de dok- Cees zeker een goeie hebben. Hij is ter twee jaar geleden nogal wat op- natuurlijk iemand die ontzettend schudding. Een overwinning in de veel ervaring heeft. Hoe hij zich te- Grote Herfstprijs deed de critici genover mij opstelt, zal van mezelf zwijgen, maar de rol van kopman afhangen. Als ik in het vooijaar kon hij vorig jaar niet aan. Reden goed meedraai, dan zal ook Priem waarom hij op zoek mocht naar een mij steun geven. Ik hoop net zo andere werkgever, die hem binnen week alsnog ondergaan. De in België woonachtige renner moet de formatie van Cees Priem, die Jules de Wever is komen aflos- goed te rijden als vorig jaar. Dan i keuring laat kan ik wat betekenen voor de kop mannen en misschien een enkele keer voor mijn eigen kans rijden". Komt hij aan dat laatste niet toe, dan zal dat voor hem geen reden n, dankzij een goed voorseizoen zijn om zijn fiets langs de kant te een plaats in het Tourpeloton be zorgen ("Dat moet lukken, met de ze ploeg winnen we een klassie ker", aldus Anderson). In de Ronde van Frankrijk is meer publiciteit te halen dan in welke andere wed strijd ook. Schalkers zal er alles aan doen om zijn kopman, die het ene jaar 'alles' en het andere seizoen 'niets' presteert, zo goed mogelijk bij te staan. Maar leiden zijn in spanningen niet tot inschrijving in de Ronde, dan zal Schalkers (25) daar geen traan om laten. zetten. Hij zou niets liever willen dan een vooraanstaande rol vervul len, maar blijkt hij daarvoor niet over voldoende kwaliteiten te be schikken, dan zal hij zich schikken in het bestaan van knecht. "Als het even kan dan wil ik zolang moge lijk fietsen. Of het moet plotseling vreselijk tegenzitten. Ik kan er nu redelijk goed van leven en ik heb er bovendien lol in". Niet alleen tijdens het seizoen, maar ook daarbuiten doet Schal kers er alles aan om een hoger ni veau te bereiken. Zo verscheen hij de wintermaanden met regelmaat in het krachthonk en liep hij aan de hand van de Haagse dokter Paulus, die er op toezag dat zijn conditie optimaal bleef. Aan de vooravond van het wielerseizoen straalt hij dan ook zelfvertrouwen uit. Dat blijkt overigens niet uit krasse uit spraken. Die laat hij liever over aan Capiot, die vanwege zijn gewonnen rechtzaak (die hij aanspande om dat hij de transfer naar TVM wilde afdwingen) samen met Anderson en in mindere mate Oosterbosch (vanwege zijn langdurige kniebles sure eveneens een onzekere factor) het middelpunt van de belangstel ling stond tijdens de tamelijk sobe re presentatie gisteren. Samenwerking Cees Priem onderging de plicht plegingen nog wat onwennig. Het is voor hem zaak de schijn van een 'samenwerkingsverband' met de formatie van zijn vriend Jan Raas te voorkomen. Gisteren werd al druk gespeculeerd over de gevol gen daarvan voor de twee andere Hollandse ploegen. Martin Schal kers bekeek het van een afstand, maar volgens Priem is er straks op de fiets voor de Katwijker een vooraanstande rol weggelegd. "Hij heeft de Ronde van Italië achter de rug en dat kan natuurlijk geen kwaad. Hij is een goede ren ner, die prima in het collectief zal passen. In zijn eerste jaar is het lek ker gegaan. Hij moet gewoon met beide benen op de grond blijven staan en rustig verder werken". HEERENVEEN (GPD) - Johan Cruijff komt definitief niet als trai- ner-coach naar de eerstedivisionist SC Heerenveen. Gistermorgen was het de bij Ajax in ongenade geval len Cruijff zelf, die de in Bakke- veen wonende SC Heerenveen- voorzitter Riemer van der Velde te lefonisch op de hoogte stelde van zijn besluit, dat hij niet zal ingaan op de aanbieding van SC Heeren veen om als technisch leider van de Friese betaalde club op te treden. De SC Heerenveen-voorzitter heeft het bijzonder gewaardeerd, dat Jo han Cruijff zich heeft gehouden aan de afspraak, dat hij gisteren zou beslissen of hij wel of niet naar de club van het Abe Lenstra-Sta dion zou komen. „Niet alleen Cruijff, maar ook zijn drie zaak waarnemers hebben het correct ge speeld", aldus Riemer van der Vel- De bijzonder enthousiaste voor zitter van de bescheiden geklas seerde eerste-divisieclub wil niets weten van een stunt. „Het was ab soluut geen stunt om Cruijff naar Heerenveen te halen. Het was zeer serieus bedoeld. De reden van Cruijff om niet voor Heerenveen te kiezen is, dat hij na ruggespraak met zijn echtgenote Danny tegen over mij te kennen heeft gegeven, dat hij nog vier, vijfjaar als trainer- coach wil doorgaan op het hoogste niveau. Cruijff heeft onze aanbie ding als zeer positief ervaren. Hij verklaarde tegenover mij, dat hij vrij lang onze aanbieding serieus heeft overwogen. Nu evenwel is het verhaal Cruijff over". Over de financiële consequen ties, die het aantrekken van Johan Cruijff voor SC Heerenveen zou hebben meegebracht heeft voorzit ter Van der Velde nooit zorgen ge had. „Johan Cruijff brengt meer geld mee dan hij zelf krijgt. De naam Cruijff staat garant voor geld. Co-sponsors en een aantal anderen in Cruijff geïnteresseerden hadden ongeacht het risico Cruijff gedekt. WAALWIJK (ANP) - Leo van Veen wordt de nieuwe trainer-coach van de Venlose eredivisieclub WV. De 41-jarige Van Veen, die aan zijn tweede seizoen bezig is als trainer van de succesvolle eerste divisieclub RKC, kwam gisteren met het bestuur van WV tot overeenstemming over een contract van twee jaar ingaande het komende seizoen. Van Veen, die in Bunnik woont, maar naar een plaats dichterbij zijn nieuwe werkgever zal verhuizen, volgt Jan Reker op, die volgend seizoen Roda JC onder zijn hoede heeft. Sinds eind vorige week waren er drie kandidaten om Reker op te volgen: Theo de Jong (FC Den Bosch), Co Adriaanse (PEC Zwolle) en Van Veen. Na gesprekken met dit trio werd de voorkeur gege ven aan Van Veen, vooral ook omdat de spelers van VW zich una niem voor Van Veen uitspraken. Dinsdag kreeg Van Veen evenwel nog een aanbieding van RKC, die financieel gezien nauwelijks on derdeed voor die van WV. Na enige bedenktijd besloot Van Veen voor VW te kiezen omdat hij naar eigen zeggen meer toekomst mogelijkheden bij die club aanwezig acht. zaterdag worden afgewerkt, maar de KNVB verplaatste de wedstrijd naar vrijdag. Van Ettekoven was de wijziging, die in het bulletin van de voetbalbond stond, ontgaan. „Ik ben aan mijn laatste seizoen bezig. De afgelopen maanden heb ik maar weinig gefloten. Na elke wedstrijd kreeg ik van de scheids- rechterscommissie twee weken vrijaf. Gezien de schorsing van zes wedstrijden, kan ik dus over drie maanden weer aan de slag. De competitie is dan zo goed als afge lopen. Je vraagt je af of doorgaan dan nog wel zin heeft", reageerde Van Ettekoven. De scheidsrechter heeft bij de KNVB wel om nadere uitleg ge vraagd over de gevolgde procedu re. „Dinsdag werd ik door de scheidsrechterscommissie op de hoogte gebracht van de schorsing, terwijl een dag eerder de complete strafmaat al in een Brabantse krant stond. Ik vind het hoogst ongebrui kelijk, dat eerst de pers wordt geïn formeerd en daarna pas de betref fende persoon zelf. Ik heb de voet balbond opheldering verzocht. Daarnaast vind ik het vreemd, dat mij geen nadere toelichting is ge vraagd. Of ik er mee stop is mede afhankelijk van de reactie van de KNVB", aldus Van Ettekoven." EDE (ANP) - Henk van Ettekoven overweegt zijn loopbaan als scheidsrechter in het betaald voet bal te beëindigen na zijn schorsing van zes wedstrijden door de scheidsrechterscommissie van de KNVB. Van Ettekoven kreeg de straf, omdat hij op vrijdag 22 janua ri niet verscheen bij de wedstrijd Veendam - De Graafschap waar voor hij was aangesteld. De arbiter uit Ede verbleef op dat moment voor zijn werk in de Verenigde Sta ten. Aanvankelijk zou het duel op nOUClt de leiding olympisch toernooi tussen Nederland en België was onge- d i ^7 kend groot. Voordat zij goed en wel hun plek hadden ge- vonden. was het duel door de nationale ploeg al min of heeft de leiding in de Ronde van meer beslist. Dankzij de bekende basis-wissel in de derde Andalusië behouden. Gisteren fi- set nam de wedstrijd vijftig minuten in beslag (15-4,15-4,15- nishtehij in de tweede etappe, van 9). Maar als Arie Selinger de jeugdige kern had laten staan, in den|roepaev^VSgeveer vê^Üg bad dat deel van,het. P"bli? k waarschijnlijk genoegen moe- renoers, die om de dagprijzen ten nemen met de slotwedstrijd van de vierde toernooidag sprintte. De ritzege ging naar de Italiaan Beppe Saronni voor de Belg Van Brabant, de Italiaan Gelsi en de Nederlander Steven Rooks. De tweede etappe had een bewo gen verloop. Al na 15 kilometer ging de Spanjaard Alonso aan de haal. Hij hield zijn solo over de hel lende, kronkelende wegen vol tot de 109e kilometer aan de voet van de beklimming van een col van de tweede categorie. Op initiatief van Van Hooydonck viel daar het pelo ton in twee stukken uiteen. De tweede groep, met vedetten als Le- mond, Argentin en Gölz, liep een achterstand van ruim vijf minuten op. tussen China en Cameroun. Zelfs de bondscoach was verrast door de snelle beslissing, die zijn spelers forceerden. „We zijn de af gelopen week sterk gegroeid", stel de hij naderhand tevreden vast. „Met name Benne en Blangé ko men langzamerhand weer in het goede ritme. Voor mij zijn dit sig nalen dat het team bijna klaar is voor de finale van zondag tegen China". Zover is het nog niet. Voordat de 'Chineese Muur' defintief moet worden geslecht, nemen beide teams het eerst nog in een vrijblij vende ontmoeting tegen elkaar op. Op dat moment zitten de Belgische spelers al lang en breed thuis. Na daagse van Kopenhagen gewon- alle verwikkelingen, die zich voor nen. Het Liechtensteins/Deense het kwalificatietoernooi rondom koppel behield op de laatste avond hun deelname hadden afgespeeld, een royale voorsprong op Danny voelden zij er niets voor een dag Clark (Aus) en Tony Doyle (GBr), langer te blijven dan noodzakelijk die als tweede eindigden. De De nen Jesper Worre en Jörgen Peder- sen werden derde met een ronde achterstand. Ervan uitgaande dat de door de Belgische Volleybal Bond afge vaardigde landskampioen Lennik VC toch geen rol van betekenis zou MILWAUKEE (ANP) - Akira Ku roiwa zal het komend weekeinde zijn wereldtitel op de sprint niet is niet ingeschreven voor het to 'nooi, dat in Milwaukee wordt i houden. Met het oog op de voorbe- verdedigen. De 26-jarige Japanner reiding op de Olympische Spelen in Calgary en de kwetsbare ge zondheid van Kuroiwa achtte de Japanse ploegleiding een uitstapje naar de buitenbaan minder ver standig. Voor het weekeinde wor den op de baan in West Allis, een buitenwijk van Milwaukee, tempe raturen tot 25 graden onder het vriespunt verwacht. Kuroiwa zet zijn training liever op de binnen baan in Calgary voort. De titel- houdster Karin Kania komt wel. De Oostduitse reist even op en neer van de hooglandbaan in Butte in de Amerikaane staat Montana, .waar de Oostduitse vrouwen een trai ningskamp hebben opgeslagen. De Sovjetunie verschijnt in West Allis alleen met een mannendelégatie. Opvallende afwezige in het lijstje namen dat de schaatsfederatie van de Sovjetunie de organisatoren verstrekte is Igor Zjelezovski, we reldkampioen in 1985 en 1986. De allrounders van de Sovjetunie, in clusief de door dopinghandel in opspraak geraakte wereldkam pioen Nikolaj Goeljajev, zijn woensdag van Moskou recht streeks naar Calgary vertrokken. UTRECHT (GPD) - De Utrechtse politie wil geen extra manschap pen beschikbaar stellen voor de in haalwedstrijd tussen FC Utrecht en PSV die voor zondag 14 februari is vastgesteld. Dat betekent dat dit duel dat op zondag 24 januari te elf der ure werd afgelast, naar een late re datum verschoven moet wor den. Ted Elsendoorn bestuurslid van FC Utrecht en veiligheids-coördi nator: „Omdat op 21 februari de thuiswedstrijd tegen FC Den Haag op het programma staat, zouden er twee weken achter elkaar zoge naamde 'risico-wedstrijden' in Gal genwaard afgewerkt moeten wor den. Dat zou betekenen dat twee keer op rij extra politie ingezet moet worden en dat blijkt niet mo gelijk te zijn. De competitie-leider zal de knoop moeten doorhakken". spelen, mogen zij volgens afspraak onmiddellijk na de laatste wed strijd (vanmiddag tegen Vene zuela) naar eigen land afreizen. Moeilijkheden De moeilijkheden bij België ont stonden in december, toen de top clubs er achter kwamen, dat de na tionale ploeg begin februari zou deelnemen aan de pré-olympics in Amsterdam en niet in Italië in mei, waarop aanvankelijk was gere kend. Dat recht hadden de rood witte duivels overigens verworven op basis van de zevende plaats, die op het EK in eigen land was be haald. Een kwalificatie, die niet zonder geluk was afgedwongen. Want de zuiderlingen kregen pas uitzicht op plaatsing, nadat was ko men vast te staan, dat de Zweed Hakan Björne tijdens het Europees kampioenschap tegen België do ping had gebruikt. De 3-1 neder laag werd na veel tumult omgezet in een reglementaire 3-0 overwin ning, waardoor de Belgen alsnog in de finalegpoep om de plaatsen 5 tot en met 8 terechtkwamen. De verenigingen, die pas heel laat lucht kregen van de beslissing van de BVBV, protesteerden fel te gen de inschrijving. Zij (en vooral de sponsors) waren unaniem van mening dat de competitie na de vijf maanden durende voorbereiding van de internationals op het EK voorrang diende te krijgen en wensten mede om die reden hun fors betaalde spelers niet af te staan. Alleen Noliko Maaseik maakte een voorbehoud, omdat de nationale ploeg met het beeldmerk van de clubsponsor speelt. Toen duidelijk werd, dat er op het evene ment in Amsterdam geen shirtre- ROTTERDAM (ANP) - Barry Hug hes vertrekt aan het einde van het seizoen bij Sparta. De trainer heeft het bestuur van de Rotterdamse eredivisie-club medegedeeld dat hij zijn op 30 juni aflopende con tract niet wil verlengen. Hughes heeft bij Sparta vijf jaar gewerkt, verdeeld over twee termijnen. In 1980 werd de Brit aangenomen. Hij bleef tot halverwege 1983. In 1986 keerde hij voor twee jaar terug op Spangen. Vijf jaar vind Hughes welletjes, hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging. MÜNCHEN (SID) - De transfer van Rabah Madjer naar Bayern Mun- chen dreigt niet door te gaan. Het met ernstige problemen kampende Barcelona heeft het oog laten val len op de Algerijnse international, die al een drie-jarig contract heeft getekend bij de Westduitse lands kampioen, waar hij vanaf volgend seizoen zou spelen. Momenteel komt Madjer, nog eigendom van FC Porto, op uitleenbasis voor Va lencia uit. De Algerijn verklaarde gisteren liever in Spanje te blijven. LEIDEN - De zondag-afdelings club Warmunda moet op zoek naar een nieuwe trainer. De Leiderdor per Ferry van Haver gaat na twee seizoenen de club uit Warmond verlaten. De contracten van Fokke van der Reyd (SJZ), Anton Marijt (Kickers '69) en Piet Gubler (ZLC- zaterdag) werden met een jaar ver lengd. Trainer Hans Schnitker en de Voorschotense zondag vierdeklas ser SVLV hebben besloten de een jarige verbintenis aan het eind van i niet te verlengen. Een smash van Jan Posthuma (links) is de Belg Koen van SITTARD (ANP) - Pier Tol neemt na tien jaar afscheid van AZ. De Volendammer te kende woensdag een contract van anderhalf Jaar (met een optie van een jaar) bij Fortu na Sittard. De 29-jarige aan valler zal morgen in de thuis wedstrijd van de Sittardse club tegen DS '79 zijn debuut maken voor zijn nieuwe werkgever. Onlangs namen de Limburgers Nico Jalink al van de Alkmaarse club over. clame was toegestaan, haakte de vereniging af. De interne conflicten liepen zo hoog op, dat werd besloten België terug te trekken. De Nederlandse zusterorganisatie, die alle voorbe reidingen voor het pré-olympisch toernooi reeds had getroffen en het reclamemateriaal klaar had liggen, dreigde de BVBV met een schade claim van 320.000 gulden. De Ne- VoBo werd daarbij gesteund door de Wereld Volleybal Bond, die zware sancties in het vooruitzicht stelde. Niet geheel bij toeval doken tegelijkertijd de wildste geruchten op over het gebrek aan liquide mid delen bij de bond (onder meer als gevolg van het EK), wat leidde tot het vertrek van penningmeester Boonen. Die geruchtenstroom werd verder aangewakkerd, toen enkele spelers en de technische staf lieten uitlekken, dat zij nog een aardige som geld tegoed hadden. Gesol Als gevolg van die situatie, die nagenoeg identiek is aan de Neder landse crisis van eind '85, en na de aanhoudende onduidelijkheid over de toekomst van het nationale team diende de complete trainers- staf zijn' ontslag in. Spelverdeler Jan DeBrandt, met ruim 240 inter lands de meest ervaren speler, was het gesol eveneens zat en liet weten niet meer voor het Belgische team uit te willen komen. Om een nog groter financieel de bacle te voorkomen en het bescha digde imago te redden boog de BVBV ten slotte voor het dreige ment van de NeVoBo en vond men Lennik, de vier internationals tel lende club van DeBrandt, bereid de Belgische honneurs in Amster dam waa Die toezegging kwam niet zo maar uit de lucht vallen, want de verbleekte landskampioen zag in het toernooi een uitstekende gele genheid het door blessures ver- ADVERTENTIE waterpolowedstrijd Zijl L.G.B.-L.Z. '86 TEK zaterdag 6 februari Zwembad de Zijl 20.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKJNGSBURO Joop Buighouwt Lage Rijndijk 36 - 2316 JV leiden lel 071-224753-071 -222056 stoorde ritme enigszins te herstel len. Veel meer dan een oefensessie werd 'Amsterdam' voor de spelers dan ook niet. De prestaties waren daar de afgelopen week een lich tend voorbeeld van, gelet op de drie nederlagen tegen China, Grie kenland en Nederland en de (eni ge) overwinning op Cameroun (3- 1). Tegen Nederland kregen dé toch al aangeslagen Belgen in record- tempo een extra tik. Ze raakten zwaar ontmoedigd door de over macht van hun tegenstander, die het publiek razend enthousiast maakte met de fraaiste staffels, set ups en cross-passes. Met name spelverdeler Peter Blangé, die zijn honderdste interland afwikkelde, groeide ver boven de rest van het soepel draaiende team uit. Selinger honoreerde die stijlvolle exhibitie door in de tweede set bij de stand 14-4 de spelers één voor één een applauswissel te gunnen. Dat lukte overigens in dat korte tijdsbestek alleen nog voor Zwer ver, Blangé en Posthuma. De overi ge drie, Zoodsma, Benne en Gra- bert, kregen pas na het veilig stel len van de periode-winst een staan de ovatie. De gewezen kerngroep mocht de demonstratie-klus afma ken en mag die vanavond moge lijk om taktische redenen tegen China voortzetten. VRUDAG 13.00-16.00 Did 1 ARD-Sport extra Da- vis Cup tennis in Essen: Westduitsland- Brazilie. eerste enkelspel. 15.15-17 00 BBC 2 Sporl on friday 16.00-17.45 Did 2' Die Sport-Reportage Davis cup tennis: Westduitsland-Braziiie. enkelspel vanuit Essen. 20.25-21.00 BRT 2: Extra time 21.45-22.10 Ned 2: Sport met een sa menvatting van de voetbalwedstrijd PEC Zwolle-Haarlem, WK darts, ijshockey: Nijmegen-Heerenveen, en een portret van Aiacied Peter larsson. 22.30-22.35 SCH. Gillette Soccer Scene 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage met o.a. Davis Cup tennis vanuit Essen. 23.00-23.05 SKY: Snow Report sneeuwbenchten voor skiërs. 23.30-00.30 SKY: Nederlands competi tievoetbal: samenvattingen en voorbe schouwingen. 23.35-00.05 Ned 2 Studio Sport: samen vatting van de vijfde wedstri|d van de Ne derlandse mannenploey in het Pré- Olympisch volleybaltoernooi tegen Chi- ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Reportage. 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand: met o.a. rugby (Engeland-Wales, Schotland- Frankrijk).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17