'Drie dagen winterslaap op sneeuwbrug 'Tweehonderd gulden voor Ajaxspeler is veel te weinig' Alphenaar Ernst Zikel niet onder indruk van ongeval in Alphen Inbrekers snel in kraag gevat PAGINA 16 W 3 REGIO VRIJDAG 5 FEBRUARI 1988 ALPHEN AAN DEN RIJN Voor Ernst Zikel is het 'iets vanzelfsprekends' dat hij met Pasen teruggaat naar het ge bied waar hij net drie dagen in een gletsjerspleet heeft gele gen. Als de 19-jarige Alphenaar zich tijdens het praten over zijn ijselijke avontuur in het Mont Blanc-gebied al verrast toont, dan is dat door de verbazing bij anderen. "Waarom zou ik niet opnieuw proberen om die bergen te beklim men? Het trekt me wel. Er zijn daar heel veel bergen waar ik nog niet óp ben geweest. Eigenlijk zouden we met Pasen naar Zuid-Frankrijk gaan, maar dat gedeelte daar bij Chamonix zegt mij veel meer" Geen emotie, geen dik aangezette verhalen, maar in plaats daarvan een opvallende nuchterheid. Hoe wel Ernst Zikel op zijn 'sneeuw brug' bijna niets kon doen, bleef hij vrijwel constant een ijskouwe: "De eerste avond dat ik daar lag, heb ik goed met mezelf gesproken en vastgesteld dat ik zou worden ge red, of dat ik dood zou gaan. Zo simpel lag het. Daar kun je dan moeilijk over doen, maar dat heeft geen zin. Later heb ik nóg een keer alle knoppen omgedraaid en zelfs mijn onderbewustzijn uitgescha keld. Dat was de enige manier om te overleven. Ik kon wel aan allerlei dingen gaan denken, maar dan was ik gek geworden". Vrije val Met zijn vaste reis- en klimgenoot Maarten van der Werff uit Uden (19) vertrok Ernst Zikel half januari naar Chamonix om daar een paar besneeuwde bergen te beklimmen. Vorige week woensdag begon de tocht, die tot 20 februari zou heb ben geduurd, als de mist niet plot seling alle plannen in nevelen zou hebben gehuld. Zikel maakte vrij dagmorgen een vrije val, schoot ruim twintig meter naar beneden en bleef steken op een plateau, waar hij pas maandagmorgen na een spectaculaire actie van een he likopter-reddingsbrigade uit zijn isolement werd verlost. Datzelfde gold voor Van der Werff die even eens zonder eten en drinken op een hoger gelegen gedeelte tevergeefs had gezocht naar hulp. Uitgehongerd, bijna uitgedroogd, 'maar geestelijk ongebroken' en met slechts een sneetje op zijn heup, werd Ernst Zikel ten slotte uit zijn koelkast gehesen. "Even was ik toen verschrikkelijk moe en zakte ik, toen ik weer vaste grond onder mijn voeten voelde, door mijn benen. Maar verder was er niets aan de hand. Op de helikop terbasis heb ik wat gegeten en door Kitty Knoop en Jan Preenen daarna zijn we naar het ziekenhuis gebracht. Waarom weet ik niet. Ze keken daar heel raar dat wij zomaar binnenwandelden. Die mensen hadden verwacht dat we er ver schrikkelijk aan toe zouden zijn". "Er waren reanimatie- en bevrie zingsteams overgekomen uit Lyon, maar die hoefden niets te doen. De temperatuur werd opgenomen: 37.2. Prima, niets aan de hand. Hoofdschuddend hebben die men sen toen maar thee en broodjes ge haald. Daarna zijn we gaan dou chen, hebben we schone kleren aangetrokken en zijn we ons gaan bezatten. Dat kon makkelijk. Vier nachten hadden we buiten gesla pen en niets uitgegeven. Daardoor hadden we toch dik honderd gul den uitgespaard, dus wat drank kon er wel vanaf'. Terugkeer Gistermorgen keerde Ernst Zikel met de trein terug in Alphen. Zijn eerste reactie: "Ik ben al bijna ver geten wat er is gebeurd. Ik ga zo snel mogelijk weer de bergen in, als ik tenminste op tijd aan geld en spullen kan komen". Ook enkele uren later is geen sprake van een te rugslag. Enerzijds is daar met de vele telefoontjes van familieleden, kennissen en de VARA, die hem strikt voor het programma 'Sonja op zondag', geen tijd voor. Ander zijds verwacht hij die terugslag ook niet: "Iedereen zegt dat ik me stoer houd en dat ik mezelf nog wel te genkom, maar dat gebeurt niet. Als het straks wat rustiger wordt, ga ik platen draaien en nieuwe tochten uitstippelen. Zo ben ik nou een maal. Ik hou mijn hoofd er goed bij. Ernst Zikel thuis aan het gebak: "Ik ben al bijna vergeten wat er is gebeurd". (foto Nanno Bloupot) Dat is, nu zo en zo was het ook daar in die spleet". "Ik heb me gelukkig aardig onder controle weten te houden, ook al heb ik er helemaal geen training voor gehad. Ja, een basiscursus bergbeklimmen van de KNAV (Koninklijke Nederlandse Alpen- vereniging, red.), maar daarmee, leer je weinig. In elk geval geen overlevingstechnieken of zo. Over leven kun je trouwens niet leren. Dat moet je zelf ervaren. Achteraf vind ik het wèl leuk om te weten dat ik zo hard kan zijn voor mezelf en dat ik geestelijk zo sterk ben ge bleven". Vèrwijten Verwijten als zouden hij en Maar ten van der Werff als 'kleine jon gens te ver zijn gegaan' wijst Ernst Zikel resoluut van de hand. Op zoek naar 'nieuwe uitdagingen' en hogere bergen, is het tweetal dan wel de weg kwijtgeraakt, maar nooit het gevoel voor realiteit. An ders dan de ervaren skiërs, die hen als beginnelingen beschouwden en volop waarschuwden, vindt Zikel dat geen onnodige risico's zijn ge nomen en dat zij 'waaghalzerij' niet tot sport hebben verheven. "Met zo'n zogenaamde ouwe rot er bij was dit ook gebeurd. Onzin wat die mensen zeiden. Natuurlijk houdt klimmen risico's in, maar die zijn nooit te groot geweest. Wij wisten wat we deden en hebben de juiste beslissingen genomen. Goed, we hadden geen ervaring in de winter, maar we zijn wel zo'n vier a vijf jaar met klimmen bezig. Vorig jaar augustus hebben we nog de Eiger Nordwand beklommen. Dat is niet niks. En dan maar doen alsof we pas komen kijken". Ernst Zikel zag dan ook bij de start woensdagmiddag nergens als een berg tegenop, totdat de mist zich vrijdagmorgen als een té venijnige tegenstander aandiende. "Tot dan toe was er niets aan de hand. De moeilijkheden ontstonden pas toen we op de ski's aan de afdaling begonnen. Op een gegeven mo ment zagen we op achthonderd meter bij ons vandaan een hut lig gen. Daar wilden we naar toe, maar toen we tweehonderd meter had den afgelegd, kwam de mist opzet ten en in een mum van tijd zat het potdicht. Plotseling verloor ik m'n evenwicht en schoot ik naar bene den. Alles duizelde voor me". "Ik probeerde omhoog te klaute ren langs het touw waarmee ik vastzat aan Maarten. Die had zich laten vallen toen ik weggleed en was daardoor bovenin gebleven. Maar er was geen beginnen aan. Het touw was bevroren en ik kreeg er totaal geen grip op. Maarten heeft zijn ski's toen als herken ningspunten in de sneeuw gezet met zijn stokken ernaast en is op zoek gegaan naar hulp". Telefoon Aanvankelijk verkeerde Ernst Zi kel nog in de veronderstelling dat zijn redding een kwestie van uren zou zijn. Maarten van der Werff had echter veel meer tijd nodig om de hut te bereiken. Toen hij daar ein delijk arriveerde, bleek de telefoon niet te werken en was ook Van der Werff aan zijn lot overgelaten. Zi kel: "Omdat ik niets meer hoorde, dacht ik dat hij ook een ongeluk •had gehad. Later nam ik aan dat hij dood was en voelde ik dat ik voor lopig aan mezelf was overgele verd". In het begin had Zikel nog wat uit zicht en kon hij zich op zijn wel erg bescheiden wintersportplaats 'nog aardig' bewegen. "Dat veranderde toen de eerste nacht die sneeuw brug gedeeltelijk instortte en een groot deel van mijn spullen met mijn eten naar beneden schoot. Al leen mijn slaapzak en mijn regen jack had ik nog over. De volgende dag begon het ooljC nog eens ver schrikkelijk te sneeuwen. Die glet sjerspleet waaide helemaal dicht. Dat gebeurde allemaal net toen ook dat hongergevoel begon te ko men. Dat was het enige moment dat ik even in paniek raakte. Van begin af aan heb ik me voorgehou den dat ik daar niet aan mocht toe geven. Ik probeerde alles weg te denken en zei tegen mezelf: niets telt, alleen jij". "Dat ging goed, totdat ik in slaap viel en droomde dat er iemand langs fietste en tegen me zei dat er om de hoek een hamburgerzaak was. Ik heb die helemaal leeggege ten. Eenmaal wakker heb ik op nieuw alles uitgeschakeld. Tot m'n onderbewustzijn aan toe. Vanaf dat moment heb ik echt als een mos plantje geleefd. Alleen maar zitten kijken naar het blauwe ijs, ja het is echt blauw, zonder te denken. Ik had geen benul meer van de tijd. Er zat wel een lichtje op mijn horloge maar daarmee kon ik alleen de mi nuten zien, niet de uren. Omdat het overdag ook duister bleef, wist ik dus nog niets". Staren In zijn vriesvak beperkte Ernst Zi kel zich tot 'staren', 'hele perioden goed slapen' en het maken van wat aantekeningen in zijn paspoort: "Ik heb erin gezet dat we een onge luk hadden gehad. Als ik na een paar jaar gevonden zou worden, zou niemand zich hoeven af te vra gen wat er gebeurd was. Sommi gen denken dat ik er een eng testa ment van heb gemaakt, maar dat is niet zo. Ik heb gewoon rekening ge houden met het ergste". Dat hij uiteindelijk maandagmor gen uit zijn 'winterslaap' werd ge haald, heeft Ernst Zikel voorname lijk te danken aan Pepijn van den Hoogen. Deze 18-jarige Amster dammer sloeg alarm toen hij zijn vrienden zaterdag niet op de afge sproken plaats aantrof. Zikel: "Met z'n drieën zouden we nog twee we ken tochten maken. Omdat hij ons nergens zag, heeft hij als een soort detective overal geïnformeerd. Ten slotte heeft hij de helikopter-red dingsbrigade ingeschakeld en de plek aangewezen waar we zouden kunnen zijn. Eerst werd Maarten in de hut gevonden en daarna werd naar mij gezocht. De ski's van Maarten kwamen nog net een klein stukje boven dé sneeuw uit. An ders hadden ze me waarschijnlijk nog niet gevonden. De spleet werd toen opengemaakt en vervolgens ben ik aan een touw omhoog gehe sen". Pepijn Ernst Zikel dan ook 'veel dank schuldigd'. In tegenstelling tot de houder van het pension waar het tweetal vóór de tocht verbleef. Die wordt door de Alphenaar als enige onder een lawine van kritiek bedol ven: "Hij had in actie moeten ko men toen hij ons niet meer zag. Dat is zjjn plicht, maar hij heeft hele maal niets gedaan. En uitgerekend hij durft ons dan het verwijt te ma ken dat we kleine-jongens zijn die nog van de groten moeten leren. Hoe durft-ie. Als we met Pasen weer naar Chamonix gaan, zullen we hem nog wel onder handen ne men. Want dat we daar weer gaan klimmen, dat staat vast". Schilderen-voor-goed-doel levert AVO 160.000 gulden op (Vervolg van pagina 1) NOORDWIJK - "Met de organisa tie van deze veiling hebben we wil len aantonen dat er in augustus stu denten op de arbeidsmarkt komen die lef, doorzettingsvermogen en creativiteit hebben", aldus studen te' Hilde van der Ploeg van de stu dierichting Small Business van de Haarlemse Heao. Zij en 21 mede studenten zijn het afgelopen half jaar bijna dag en nacht bezig ge weest met de organisatie van het festijn waardoor 27 door bekende door Monica Wesseling Nederlanders vervaardigde schil derijen voor een goed doel onder de veilinghamer zijn gekomen. En dat het idee is aangeslagen bewees de belangstelling: met 500 zaken mensen en de tientallen makers van de kunstwerken was de Win tertuin van hotel Oranje gister- avond goed gevuld. Buiten leek het of er iets gratis te halen was: overal stonden auto's dwars, dubbel en op de stoep geparkeerd. Met een klet terende regen op het glazen dak van de zaal zat de stemming er snel Veilen Veilen is een kunst, dat bleek gis teravond weer eens. Een kunst overigens die de directeur van Christie's Amsterdam, H. Nijstad, bijzonder goed verstaat. Ging het eerste schilderij, 'Blauwboek' van mr. J.J.C. AlberdingK Thijm nog voor 850 gulden weg, al snel wist Nijstad de zaal tot een hoger bod te brengen. De hoogte van het bod lijkt, al thans voor een leek, volstrekt wil lekeurig. Bij het ene schilderij werd een sprong van 3000 naar 3500 gulden gemaakt, de prijs van het volgende schilderij sprong van 3000 naar 4000 gulden. Nijstad wist met kwinkslagen de 'nietsvermoe dende' zakenmensen tot ongeken de aanbiedingen te drijven: "Twee duizend gulden voor een schilderij van het eerste elftal van Ajax is veel te weinig. Gezien de huidige trans- ferprijzen is 200 gulden'per speler echt niet genoeg". Het was wel uitkijken geblazen. Een argeloze veeg langs de neus kan je in een veilzaal duur komen te staan. Bijna werd een vrouw die gaapte, met een schilderij van 7000 gulden opgescheept. Een schilderij van Frans Mole naar werd in een mum van tijd voor 10.000 gulden aan de directeur van het bedrijf Steijn-pallets uit Voor schoten versleten. "Het is voor een goed doel en dat bieden is wel leuk", luidde het eenvoudige com mentaar van de nieuwe eigenaar. Ook het werk van Sylvia Tóth, di recteur Content Uitzendorganisa tie en zakenvrouw van het jaar 1985, bracht hetzelfde astronomi sche bedrag op. Haar werk, voor stellende een zakenvrouw, werd aangekocht door een reclamebu reau uit Badhoevedorp. Het werk van minister L.C. Brinkman met de onbegrijpelijke titel Nobisinidem, bracht 'slechts' 5500 gulden op, evenveel als het kunstwerk van Mies Bouwman. De 'Satori' van Philips' topman W. Dekker ging voor 8000 gulden 'over de toonbank', het landschap van WD-Tweede kamerlid E. Terpstra bracht 6000 gulden op. Niet in het minst door het aanste kelijke enthousiasme van de veil- meester, kwam de veiling bij de verkoop van het werk van Luns tot een hoogtepunt. Het leek alsof ie dereen zijn bordje omhoog stak. Met een onvoorstelbare snelheid steeg de prijs van werk 'De H.M. Tromp in de Middellandse Zee'. Na een uitermate spannende 'ge vecht om het werk' werd uiteinde lijk R. Bouwens uit Nijmegen, de nieuwe eigenaar. "Ik heb grote be wondering voor Luns, niet in het minst vanwege zijn eerlijkheid. Het is heerlijk om een schilderij van hem te hebben. Omdat er een goed doel mee wordt gediend, maakt een hoge prijs niet zo veel uit", verklaart Bouwens. Meewerken Het is voor de 22 studenten niet eenvoudig geweest 27 bekende Ne derlanders er toe te bewegen een deel van hun schaarse vrije tijd op te offeren voor het vervaardigen van een 'kunstwerk'. "Met name met belangrijke zakenmensen en politici hebben we problemen ge had. Je komt meestal niet verder dan hun secretaresses. Door aller lei trucs uit te halen, zo hebben we Dekker na een lezing opgewacht en is W. Smit in zijn kamer in een hotel opgezocht, zijn we er toch in geslaagd", vertelt Van der Ploeg. Gisteravond bleek dat de meeste amateur-schilders, toen ze eenmaal hun medewerking hadden toege zegd, ook met verve en enthousias me aan de slag zijn gegaan. Het idee van de studenten èn het doel waarvoor de veiling werd gehou den sloeg aan. "Een heel goed par ticulier initiatief, daar moet je wel aan meedoen", aldus E. Terpstra. Gisteravond bekende zij de smaak van het schilderen gopd te pakken te hebben; er staat al weer een nieu we doek te wachten. Het goede doel was voor W. Dek ker, topman van Philips, niet de enige reden mee te doen: "Het is heel leuk iets te doen waarvan an deren verwachten dat je het niet kunt". Dekker heeft een hele zon dag aan zijn schilderij gewerkt. Een vruchtbare zondag, want het werk bracht 8000 gulden op. Mies Bouwman heeft in haar le ven al heel veel voor gehandicap ten gedaan. Ook deze keer werd niet tevergeefs een beroep op haar gedaan. Tot haar grote verbazing bracht haar werk 5500 gulden op: "Dit is fantastisch, maar ik had ab soluut niet verwacht dat het zoveel zou opbrengen". Barry Hughes, trainer van Spar ta, reageerde uitermate verbaasd toen hem werd gevraagd naar de reden van zijn deelname: "Dit is toch een goed doel. Dan is het toch logisch datje meedoet. Het was ge woon leuk en lollig". Business De opleiding Small Business is vier jaar geleden begonnen in Haarlem. De studie is uniek in Ne derland en gebaseerd op de grote Amerikaanse Business Schools. Door een combinatie van theorie en praktijkgerichte projecten be reidt de studie de jongeren voor op een baan als zelfstandig onderne mer danwel manager in een be staand bedrijf. Toen eenmaal het idee van een veiling was geboren, hebben de studenten gezocht naar een hulp verlenende instelling waarvan de werkzaamheden aansloten op hun' opleiding. De AVO verleent gehan dicapten al 60 jaar hulp bij het zoe ken naar passend werk. De AVO behartigt de belangen van de ge handicapten en geeft ook financië le en immateriële steun aan gehan dicapten die een eigen bedrijf be ginnen. Volgens N. Henneman, begelei dend directeur van de AVO, is het ook voor zijn organisatie noodza? kelijk op korte termijn te automati seren. "Alleen door een goed sys teem van computers kunnen wij aanvragen van werknemers en werkgevers op tijd aan elkaar kop pelen", aldus Henneman. De subsi die die de AVO van de overheid krijgt, loopt evenwel steeds verder terug. Er is nog 80.000 gulden no dig om de automatisering te kun nen afronden. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, Fagel- straat 34, tel: 218661spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stokroos 1, tel: 215510. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Tay- telbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelstegracht 129, tel: 132500. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely. Smit. W. de Bruy- ne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Herengracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burggtavenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggravënlaan 102, tel: 125820. Groep 4 v. Wingerden, Lahr. v. Rijm Bénit, Nieuwenhuis, Hom. Wiersma, v.d. Waardt. Arnou. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Horn, Zocherstraat 1 tel: 766123. zo 8 uur tot 24 uur: H. Wiersma. tel: 310420. Groep 5 Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uui tot zo 8 uur: C. Keyer. tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandt- straat 29. tel: 760947. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel: 893139, spreekuur Florijn 10, tot 13 u Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat. Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13. tel: 3032: zo- S.M. Plattteel, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond Huisartsenpraktijk Oosthout, Rietpad 9. Voor hout. tel: 02522-30697. Wassenaar za: E. Op 't Land. tel: 13056, spreekuur: Mid delweg 21; zo: M. v.d. Feen, tel: 18309, spreekuur: Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 5/2 tot vr. 12/2 door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel: 071- 120085. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, 35, Wassenaar, tel: 12402. TANDARTSEN De weekenddienst voor Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38. Leiden, tel: 071- 125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. LISSE/AMSTERDAM - Drie mannen die vannacht een grote kraak heb ben gezet in Lisse, zijn vannacht bij toeval in Amsterdam in de kraag ge vat. De drie Amsterdammers forceerden even na middernacht de voor deur van de platenzaak Discoland in het winkelcentrum Blokland in Lis- se, waarna dozen in een auto werden geladen. Dat werd opgemerkt door een buurtbewoonster, die de politie alarmeerde. Vlak voordat die ter plaatse kwam, waren de daders echter al verdwenen. In de Amsterdamse wyk Osdorp zag de gemeentepolitie vannacht bij toeval drie bekenden van de politie rijden in een dure auto. De auto werd gecontroleerd, waarbij in de kofferbak de ruim 2.000 compact disc's a 50 gulden werden aangetroffen die afkomstig waren van de kraak in Lisse. VRIJDAG 5 FEBRUARI Leiden bingo in clubhuis Matilo aan de Zaanstraat 126, aanvang 20.00 concert in de Meesterserie door het Residentie Orkest onder leiding van Gaetano Delogu, met Christian Zachprias, piano, werken van Mo zart en Rimsky-Korsakow, aan vang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. flamencodans met Fiësta Gita- na, aanvang 20.15 uur in de Leid- se Schouwburg. pelslnMet HSser van m aan de Voorschoterweg, aanvang 20.00 uur. ook gelegenheid om te jokeren. rutlavond van de ruildub Ko- ningskerk in buurthuis 1 Spoortje aan de Bernhardkade. aanvang Voorschoten rommelmarkt van het Rode Kruis. Krt 20.00 uur m het gebouw uitvoering door het Wasse naars Ensemble onder leiding van Benjamin Boers, met solisten: Evelien Hagen, fluit, Ariela Megid- Schubert en Bizet, aanvang 20.00 uur in het Cultureel Centrum Wa- renar aan de Kerkstraat. Zoeterwoude toneelvoorstelling Tot weder dienst bereid', blijspel door de to neelgroep 'Anabasis', aanvang 20.00 uur in de Eendenkooi aan het Kooikerspad. ZATERDAG 6 FEBRUARI Katwijk optreden van het Folkloristisch Dansensemble 'Achalay', aan vang 20.15 uur in Tripodia aan het Hoornesplein. Leiden vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, van 10.00 tot 17.00 uur. tentoonstelling van zelfge maakte boten van de Leidse Mo- delbotenclub, van 10.00 tot 20.00 uur op het Leidse Plein in de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis. optreden van El Son met 'Sam ba Latino', aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek aan de Oude Singel. troefcall- en damavond bij de jongerengroep van de Stichting Surinamers Leiden, in het clubge- Leiderdorp voorstelling voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 'De tante van Rood kapje'. aanvang 14.30 uur in de Muzenhoff aan de Cor Gordijnsin gel. jazz-concert door het Gijs Hen driks Kwartet, aanvang 21.30 uur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat. carnaval bij supportersvereni ging RCL, aanvang 21.00 uur in sportpark De Bloemerd. klaverjas- en sjoelavond bij Con Bravura aan de Beuken schans, aanvang 20.00 uur. open dartstoernooi, inschrijven van 19.00 tot 20.00 uur in buurt huis Het Arsenaal aan de Leidse weg. gratis feestdag van de Maurits- groep voor lichamelijk gehandi capten, van 16.30 tot 19.30 uur in de Kimshoeve aan de Lord Baden Powellweg. Wassenaar concert door Herre Jan Stegen- ga, cello en Herman Uhlhorn, viool, met werken van Beethoven, Debussy en Brahms, aanvang 20.15 uur in theater De Warenar aan de Kerkstraat.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16