Hardere aanpak vrouwenhandel 'Aids aanpakken als pest, pokken en cholera Mazelen nog niet uitgewoed Korthals Altes verhoogt maximum-straf PTTvoorwaarden aan medewerking tv-actie 'Overleg over politiebeleid inhoudsloos' Coalitie ruziet over extra geld bejaarden DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 DEN HAAG (GPD) - De maximum-straf voor vrouwenhandel gaat omhoog van 5 naar 6 jaar. Daardoor wordt het mogelijk verdachten in voorlopige hechtenis te nemen. Die toe zegging heeft minister Korthals Altes (justitie) gisteren op aandringen van de Kamer ge daan. De bewindsman wil ook schijnerkenningen van buitenlandse kinderen aanpakken, zo heeft hij gisteren in een notitie aan de Kamer laten weten. Voor de vrouwenhandel wordt de wet aangepast om de bewijsvoe ring te vergemakkelijken. Tot nu toe moet het Openbaar Ministerie volgens Korthals Altes te veel af gaan op getuigenverklaringen van de slachtoffers, die onder valse voorwendselen naar Nederland werden gelokt en in de prostitutie te werk werden gesteld. Als er maar één getuigeverklaring is, is die voor de rechter onvoldoende om tot een veroordeling te komen. Staatssecretaris Korte-Van He mel zegde de Kamer toe dat vrou wen die illegaal in Nederland ver blijven en aangifte doen van vrou wenhandel, in elk geval mogen blijven om de behandeling van hun klacht af te wachten. Intussen be kijkt de vreemdelingenpolitie dan of ze in aanmerking komen voor een verblijfsvergunning. Voor het registreren van prosti- tuées (Pvd A-kamerlid Jabaaij maakte zich daar vooral sterk voor) voelde Korthals Altes niet veel. Hij erkende dat registratie de controle mogelijkheden verbetert, maar vreest te veel inbreuk op de privé- sfeer. Bovendien zou dan een volle- DEN HAAG (GPD/ANP) - CDA en WD zijn elkaar gisteren in de haren gevlogen over de besteding van extra geld voor de bejaarden oorden. Tot ongenoegen van WD- woordvoerster Terpstra had minis ter Brinkman (WVC) een motie van haar partij, die met steun van de PvdA was aangenomen, naast zich neergelegd. In de motie was gevraagd de ex tra 11,9 miljoen voor de bejaarden oorden te geven aan provincies die in moeilijkheden komen door de nieuwe wet op de bejaardenoor den. PvdA en VVD wilden speciale aandacht voor tehuizen met veel zeer oude mensen, om te voorko men dat 80-plussers nog moeten verhuizen. Aanvankelijk rekende Brink man de Kamer voor dat dat tot gro te veranderingen zou leiden. Later verklaarde de minister echter de Binnenland kort Drijfzand In Tilburg worden de zandbak ken tijdelijk omheind met hekken en voorzien van waarschuwings borden omdat door de gigantische regenval 'drijfzand' in de bakken is ontstaan. Onlangs zakten twee spe lende kinderen tot hun middel weg in een zandbak. De gemeentmaakt van alle zandbakken in de stad mo menteel bloembakken. Het gele zand wordt vervangen door zwarte grond die in het voorjaar wordt in gezaaid. Door de regen is de grond veranderd in een brij. Weddenschap De Utrechtse dominee Hans Heijkoop heeft een unieke wed denschap bedacht. Belangstellen den kunnen voor een tientje wed den of de komende week de gemid delde temperatuur boven of onder nul komt. Winnen ze dan krijgen ze over enkele weken van Hans Heij koop het verslag van zijn zwerf tocht als dakloze, die hij volgende week vrijwillig gaat ondernemen. Het tientje kan worden overge maakt op gironummer 306.300 van het Vrijzinnig Protestants Cen trum in Utrecht met de vermelding 'boven nul' of 'onder nul'. Ballonvaart Ballonvaarder Henk Brink en de F 16-piloot Willem Hageman willen op 1 juli vanaf het Canadese St. John's over de oceaan varen naar Almere. Dat gebeurt in de capsule waarmee ze twee jaar geleden van af dezelfde plaats in recordtijd vlo gen naar Flevoland. Het tweetal verwacht over de overtocht een kleine maand te doen. Achter de capsule worden twee 30 pk-moto- ren aangebracht. "Nu de ballon vaart is gelukt, kunnen we van de capsule mooi een bootje maken", aldus Brink. Veerboot Het Nederlandse sleepvaartbe- drijf ITC Holland brengt de ramp- veerboot Herald of Free Enterprise van Zuidafrika naar slopers in Tai wan. De veerboot is bij het vertrek uit Vlissingen begin oktober ach tervolgd door rampspoed. Bij Spanje brak in een storm de sleep- verbinding voor de eerste maal en raakte de schepen enige dagen op drift. Voor de Zuidafrikaanse kust brak de verbinding met de sleep opnieuw. Bij de ramp met de in maart 1987 gekapseisde Herald kwamen 189 mensen om het leven. dig oncontroleerbaar 'zwart cir cuit' kunnen ontstaan. Registratie is volgens de bewindsman alleen mogelijk als het beroep van prosti- tuée officieel erkend wordt. De minister benadrukte dat de eerste prioriteit is gelegen in het verhogen van de pakkans van han delaars in vrouwen. In een voorstel van WD-woordvoerster Rempt om een nationaal rechercheteam te formeren zag Korthals Altes niet veel. De opsporing moet volgens de minister een taak van de lokale politie blijven, omdat die met de plaatselijke situatie het beste kent. Schijnerkenning Tegen schijnhuwelijken valt vol gens de minister weinig te onder nemen. De suggestie van CDA- woordvoerster Soutendijk derge lijke huwelijken achteraf ongeldig te verklaren wees hij van de hand. De overheid kan niet treden in een dergelijke privé-overeenkomst. Tegen de schijnerkenning (een Nederlander erkent een minderja rige als zijn of haar kind waarmee het kind het Nederlanderschap verkrijgt) valt meer te doen. Bij motie niet uit te voeren, juist om dat er nauwelijks iets zou verande ren. Deze argumentatie wekte de woede van Terpstra. "Je mag toch rekenen op een eerlijk verkeer tus sen Kamer en bewindsman. Dit is op zijn zachtst gezegd onder de maat", aldus Terpstra. Volgens CDA'er Van der Heijden ten on rechte, omdat Brinkman ouderen echt niet in de kou laat staan. PvdA-woordvoerster Ter Veld wees Brinkman erop dat hij zelf had voorgesteld om overleg te ple gen over de verdeling van het extra geld. "Of trekt u die brief van 6 no vember nu weer in?", vroeg ze de minister. Ze kreeg geen antwoord. In het begrotingsdebat kwam staatssecretaris Dees tot de conclu sie dat hij de geplande bezuiniging van 26 miljoen gulden op de her stellingsoorden niet zal halen. De Arob-rechter heeft uitgesproken dat bezuinigen hier pas mag als de bezwaarschriftenprocedure is af gerond. CDA en WD haalden zich de toorn van Ter Veld op de hals met hun alternatief voor het plan van Dees. Zij willen de helft van de her stellingsoorden sluiten, een oplos sing waar ook Dees moeite mee heeft. Hij wacht liever af hoe de be zwaarschriften aflopen. Het extra geld dat hij ondertussen kwijt is aan de exploitatie van de oorden, wil hij later bij minister Ruding (fi nanciën) claimen. UTRECHT - Elke operatie-patiënt dient een aids-test te ondergaan. Dat is het duidelijke standpunt van de Utrechtse hoogleraar anesthe siologie prof. B. Smalhout. Hij wijkt daarin af van de officiële op vatting van de Gezondheidsraad, maar vermoedt dat de meeste art sen er net zo over dneken als hij. door Peter van der Maat Om dit vermoeden te staven zou volgens Smalhout een anonieme enquête moeten worden gehou den. "Een enquete onder artsen die dag-in dag-uit met bloed in aanra king komen. Naar mijn idee zal men zich vrijwel unaniem vóór een verplichte test uitspreken. Ter be scherming van de omgeving van aids-patienten". Smalhout (60) heeft zich zondag de woede van de Aids-commissie van de Gezondheidsraad op de hals gehaald. In het tv-programma Het Capitool verklaarde hij dat leden van die commissie verzwijgen voorstander van een verplichte aids-test te zijn. Uit vrees dat de pu blieke opinie zich tegen hen keert. De hoogleraar vindt dat maatre gelen met betrekking tot aids te veel worden gebaseerd op het oor deel van medici die zelf niet dage lijks in contact komen met patiën ten. "Naar de mening van de medi- cus-prakticus wordt te weinig ge vraagd. Terwijl die juist hoogstper soonlijk in risico-dragende om standigheden verkeert". Hij zegt niemand iets te hebben willen verwijten. "Het enige dat ik schijnerkenningen worden buiten landse kinderen erkend met als enig doel hen de Nederlandse na tionaliteit te bezorgen. De kinde ren krijgen dan recht op een per manente verblijfsvergunning. Vo rig jaar zomer kwam een omvang rijke zaak aan het licht, waarbij vooral Filippijnse kinderen tegen forse betaling zo het Nederlanders chap verkregen. In een aantal arrondissementen zal het Openbaar Ministerie probe ren reeds opgemaakte erkennings akten nietig te laten verklaren. Ambtenaren van de burgerlijke stand zullen verzoeken om een er kenningsakte kritischer moeten bekijken, aldus de bewindslieden in de notitie. School stuurt leerlingen naar huis vanwege schoolgeld VELP (ANP) - De christelijke school voor lager tuinbouwonder- wijs De Rank in Velp heeft vorige week al twee leerlingen naar huis gestuurd die hun schoolgeld niet hadden betaald. Dat heeft direc teur H. van Dijk van De Rank giste ren bevestigd. Voor zover bekend zijn het de enige leerlingen die naar huis zijn gestuurd voor het niet be talen van lesgeld. Volgens Van Dijk had het schoolbestuur ouders die het schoolgeld van 1030 gulden nog niet hadden voldaan enkele weken geleden een laatste waarschuwing gegeven. "Toen halverwege vorige week bleek dat voor twee leerlin gen nog niet was betaald heeft het bestuur besloten om de kinderen van school te sturen", aldus Van Dijk. Volgens de directeur zou an ders de school het schoolgeld heb ben moeten betalen. In de gemeente Rheden (waaron der Velp valt) zijn volgens wethou der H. Palm van onderwijs niet meer gevallen bekend van leerlin gen die van school zijn gestuurd. Palm was niet op de hoogte van het besluit van De Rank. "Hoewel wij als gemeentebestuur niets met De Rank te maken hebben, betreur ik het voor zowel de school als de leer lingen", aldus Palm. Het lesgeld moet worden betaald voor iedere leerling van 16 jaar en ouder in het voortgezet onderwijs. De schoolbesturen hadden tot 1 fe bruari de gelegenheid het geld te incasseren. Op basis van het geld dat de scholen voor hun leerlingen krijgen wordt de bijdrage van het ministerie van onderwijs aan de scholen berekend. heb gedaan, is waarschuwen voor het gevaar dat emoties de zaak ver troebelen. Elke keer als aids ter sprake komt, onstaat er een golf van politiek en emotioneel geweld. Daardoor wordt iedereen huiverig om voor zijn mening uit te komen. En loop je de kans op maatregelen en voorschriften die niet op zuiver medische overwegingen tot stand komen, maar op politieke". bmainout verwijst ter onderbou wing van zijn betoog naar histori sche ontwikkelingen. "Aids is een infectieziekte die potentieel een enorme bedreiging voor de volks gezondheid vormt. Als je teruggaat in de geschiedenis stuitje op soort gelijke ziektes als de pest, pokken en cholera. Door ze stuk voor stuk puur medisch-wetenschappelijk aan te pakken, heeft de mensheid ze weten te overwinnen. Daarbij zijn adviezen van medici zonder meer door de overheid overgeno men. Begrippen als mensenrech ten, bescherming van de privacy en discriminatie speelden daarbij geen enkele rol". "Bij aids blijkt dat nu opeens al lemaal anders te liggen. Zodra je het woord 'test' in de mond neemt, staat iedereen op z'n achterste be nen. En hoe komt dat? Doordat aids zich toch nog steeds hoofdza kelijk in homoseksuele kringen manifesteert en in dit land is homo seksualiteit praktisch heilig ver klaard. Je kan er niets over zeggen zonder direct met allerlei groepe ringen in botsing te komen. Zoiets is nog nooit vertoond". Omdat medici er wel voor waken om publiekelijk uitlatingen te doen over aids, ontstaat er volgens hem een soort medische cultuur. "Men lapt de officiële voorschriften aan zijn laars. Op eigen houtje doet of DEN HAAG (ANP/GPD) - De PTT heeft besloten alleen nog me dewerking te verlenen aan televi sie-acties als er effectieve afspra ken gemaakt kunnen worden over het aantal bellers. De PTT heeft dat gisteren besloten naar aanleiding van de telefoonstoring bij de Soundmixshow. De medewerking aan de TROS bij het programma 'De eerste de beste' komende vrij dag, waarbij kijkers telefonisch een bod kunnen doen op domino stenen, gaat in principe door. Wel zal de PTT nog nadere afspraken met de omroep maken. De PTT zal overigens geen enke le schadeclaim aanvaarden in ver band met de storing. Daarbij be roept het telefoonbedrijf zich on der meer op de aansluitvoorwaar den, waarin staat dat de ene abon nee geen overlast mag veroorzaken voor de andere. Bij de KRO waren gisteren geen nieuwe schadeclaims binnengeko men. In het weekeinde meldde zich bij de omroep een computer DEN HAAG/ROTTERDAM (GPD/ANP) - Het aantal gevallen van mazelen in ons land neemt nog steeds toe. De Gemeentelijke Ge neeskundige Diensten (GGD's) van Rotterdam en Amsterdam zijn acties begonnen om mensen als nog te bewegen hun kinderen te la ten inenten. Vorige week was er al sprake van een run op de GGD in Rotterdam. In de Maasstad over leed afgelopen weekeinde een tweede kind aan de mazelen. Van de Nederlandse bevolking is 92 procent gevaccineerd. De overige acht procent is daar tegen uit ge loofsovertuiging of een antropro- sofische levenswandel. Volgens professor J. Huisman, werkzaam bij de Rotterdamse GGD, zijn twee sterfgevallen vlak achter elkaar puur toeval. "Nor maal is het zeldzaam dat kinderen aan mazelen sterven. Pas wanneer het om grote aantallen gaat, treden er ook relatief meer complicaties op. Zoals vroeger, wanneer tien duizenden tegelijk mazelen had den. In die tijd stierven gemiddeld ongeveer twintig kinderen per jaar laat men juist dingen tégen de re gels van de overheid in. Vergelijk het met euthanasie en abortus, op dat vlak gaat ook iedereen z'n eigen gang. En dat houdt grote gevaren Niet zeuren Aids dient zijn inziens bestreden te worden "op de manier waarop epidemiën al bijna honderd jaar worden bestreden". Hij zegt: "Vroeger werd iedereen op tbc doorgelicht en ingeënt tegen pok ken. Of je wilde of niet, je moest, er werd verder niet over geouwe hoerd. Dat ging zoals dat nu nog bij vee gaat. Als zich mond- en klauw zeer openbaarde, werd er een plak kaat op het hek van de boederij ge timmerd. Dat was niet om die boer te discrimineren, maar om andere boeren te waarschuwen". "Het is nog niet eens zo lang gele den dat je bij sollicitaties een pok kenbriefje moest overleggen - daar werd niet over gezeurd. Nu blijkt het bericht dat Philips seropositie- ven (besmet met het aids-virus, red.) afwijst voldoende om heel Ne derland op z'n kop te zetten. Ik vind dat iedere firma in principe het recht heeft om zijn eigen keu ringseisen op te stellen. Dat doe ik zelf ook als ik hier sollicitanten krijg. Weliswaar niet op grond van medische overwegingen, daar is een andere afdeling voor, maar op basis van kwaliteit. Je zoekt de bes te uit. En dan discrimineer je, want discrimatie is het maken van on derscheid tussen verschillende Moeten seropositieven dus maar worden gebrandmerkt? "Als je de ze ziekte epidemologisch werkelijk tot op de bodem wil uitzoeken, moet je iedereen testen om te kij- bedrijf dat 3000 gulden schadever goeding wilde hebben, maar vol gens een KRO-woordvoerder is het nog niet duidelijk of het om een se rieuze claim gaat. Als het tot echte claims komt wil de omroep met de PTT overleggen. De Soundmixshow was volgens de KRO trouwens een klapper. Er keken ruim 6 miljoen mensen naar en de waardering was met 80 onge woon hoog. Naar de uitslag keken ruim 5,5 miljoen mensen. Dat ge deelte van de show is met 82 ge waardeerd. Ook Brandpunt, de ac tualiteitenrubriek van de KRO, trok vrijdagavond een record aan door besmetting met het virus", al dus Huisman. Een woordvoerder van de Am sterdamse GG en GD zegt dat in de hoofdstad zeker geen sprake is van een epidemie. "Bij ons zijn er veel minder concentraties van niet-in- geënte kinderen. De kans op een epidemie is daardoor veel kleiner". Geschat wordt dat er in de hoofd stad 3000 kinderen niet zijn in geënt. Rond Rotterdam is de situatie veel ernstiger. Met name in randge meenten als Ridderkerk en Capelle aan de IJssel waart het virus rond. Hier wonen veel mensen die om re ligieuze redenen hun kinderen niet in laten enten. Huisman: "Wanneer één kind uit een klas besmet is met het virus, gaat het binnen de kortste keren als een strovuur ver der. Ook binnen een reformato risch gezin kan het voorkomen dat negen van de twaalf kinderen ma zelen hebben. De ziekte is buiten gewoon besmettelijk, daarom blijft inenting noodzakelijk". Ouders die uit antroposofische overtuiging hun kinderen niet te gen mazelen hebben laten inenten ken hoe ver de verbreiding al heeft plaatsgevonden. Maar zo'n screen ing is uitgesloten vanwege de hoge kosten en de bewerkelijkheid. Aids moet diagnostisch net zo worden aangepakt als hepatitus, syfilis of suikerziekte. Daarbij wordt de pa tiënt ook niet gevraagd of hij er be zwaar tegen heeft dat zijn bloed wordt onderzocht. Dat gebeurt ge woon en daar heeft nog nooit ie mand tegen geprotesteerd". Seropositief-zijn betekent niet per definitie dat je aids krijgt, de kans ligt rond de vijftig procent. Een test heeft dus een geringe bete kenis en daarom is de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot be- tal kijkers: bijna 5 miljoen. KRO- programmaleider Hulshof conclu deert daaruit dat 'afgezien van de onbedoelde problemen in het tele foonverkeer', het publiek de be trokkenheid bij de jurering 'erg op prijs heeft gesteld'. Herhaling De PTT is volgens woordvoerder Lenderink niet van plan extra tech nische voorzieningen te treffen om herhaling van de storing van vrij dag te voorkomen. "Tegen zo'n massaal aanbod van telefoonver keer is niets bestand. Het is te ver gelijken met het wegennet, dat zijn geschrokken van de mazelen epidemie en de ernstige gevolgen daarvan. Antroposofische artsen hebben hun handen vol aan het be antwoorden van bezorgde tele foontjes van mensen die voor hun kinderen alsnog een mazelenprik vragen. Nederland telt volgens een ruwe schatting zo'n 14.000 antroposo fische gezinnen. Er zijn 70 antropo sofische huisartsen. De antroposo fische leer gaat ervan uit dat kin derziekten geen vermijdbaar kwaad zijn, maar een noodzakelij ke stap in de ontwikkeling van het kind. Wie geen kinderziekten heeft gehad, mist iets in zijn lichamelijke en geestelijke ontwikkeling. Daar kan hij later last van krijgen, me nen de antroposofen. Nederland heeft met rond de 95 procent het hoogste percentage in- geënten in de wereld. Een klein deel van de bevolking weigert vac cinatie op principiële gronden. Naast de antroposofen zijn er onge veer 85.000 leden van kerkgenoot schappen, die geloven dat het zon dig is ziekten te voorkomen. vordering der Geneeskunst (KNMG) tégen een verplichte test bij ziekenhuisopname. De Gezond heidsraad adviseert mensen, die in hun beroep aids kunnen oplopen, maatregelen ter voorkoming van besmetting te treffen, zoals plastic handschoenen en mondkapjes. Smalhout: "Het kan best zijn dat een seropositief persoon zelf géén aids krijgt, maar naar alle waar schijnlijkheid is hij wel infectueus. En de mensen in zijn omgeving hebben het recht om daarvoor te worden gewaarschuwd. Het is niet reëel om alleen over de mensen rechten van seropositieven te spre ken". ADVERTENTIE raakt ook absoluut verstopt als ie dereen tegelijk met de auto op stap gaat". Schade aan telefooncentrales is niet ontstaan door de storing. De centrale waar een toestel als eerste een verbinding mee moet maken, in de woonplaats of directe omge ving van de abonnee, sluit het ver keer automatisch af indien een be paald aanbod wordt overschreden. In de Bondsrepubliek zijn enige tijd geleden ook ernstige proble men met het telefoonverkeer ont staan na een oproep aan kijkers om te reageren op het programma 'Wedden Dat'. Volgens de PTT worden Westduitse kijkers nog wel telefonisch bij programma's be trokken, maar wordt een massale reactie voorkomen door organisa torische maatregelen te treffen om het telefoonverkeer te spreiden. Te denken valt volgens de PTT- woordvoerder aan het laten bellen door mensen van wie het telefoon nummer met een bepaald getal be gint. Agenten willen van bewaking Schiphol af AMSTERDAM (GPD) - De Neder landse Politiebond wil een speciale beveiligingsdienst voor de lucht haven Schiphol in het leven roe pen, omdat er binnen de Rijkspoli tie geen vrijwilligers te vinden zijn voor vaste dienst op de luchthaven. Rijkspolitiemensen uit het hele land moeten nu regelmatig vier we ken lang dienst doen op Schiphol. Volgens NPB-voorzitter Van der Linden zijn de leden van zijn bond dat werk 'spuugzat'. "Zij moeten nu telkens weer vier weken van huis en haard om met een karabijn op de schouders het publiek op Schiphol gade te slaan. Daar heb ben ze zo'n goede opleiding niet voor gekregen". Nu de Rijkspolitie er niet in slaagt in eigen gelederen voldoen de vrijwilligers voor het eentonige werk van luchthavenbewaker te vinden, oppert Van der Linden het idee op de arbeidsmarkt mensen te gaan werven. Zij zouden dan een speciale, beperkte opleiding bij de Rijkspolitie moeten krijgen. Het speciale bewakingsdetachement vervult slechts een deeltaak van de Rijkspolitie. Daarom is het niet no dig dat deze mensen een volledige politieopleiding volgen. Volgens Van der Linden zou een vast bewakingsdetachement enke le honderden banen kunnen ople veren. Tot nu toe hebben zich slechts veertig Rijkspolitiemensen gemeld, die voor een vast dienst verband op Schiphol voelen. DEN HAAG (GPD) - Het zogehe ten driehoeksoverleg tussen poli tiechefs, burgemeesters en officie ren van justitie stelt niets voor. De politie bepaalt in het algemeen zelf het beleid. Beleidsplannen lijken meer op goed bedoelde politiepoe- zie dan op bruikbare werkstukken. Aldus een rapport van een com missie onder voorzitterschap van de Rotterdamse burgemeester Pe per, dat gisteren werd aangeboden aan de ministers van binnenlandse zaken en justitie. De commissie wijst op een aantal tekortkomin gen, waarvan het gebrekkige drie hoeksoverleg het belangrijkste is. Vrijwel alle Nederlandse burge meesters doen aan dit overleg mee, maar het is veelal niet meer dan voorlichting door de politiechef. Door het gebrek aan beleid be staat er vooral bij de grote korpsen een te grote afstand tussen leiding gevende en uitvoerende politie mensen. De politieman op straat kan daardoor in de praktijk groten deels zelf bepalen waarop hij zijn aandacht zal richten. Wat precies tot de taken van de politie behoort, is bovendien niet altijd even helder. De ministers moeten daar duidelijker over zijn, zonder al te detaillistisch te wor den. De verantwoordelijkheid van de gemeenten dient beter uit de verf te komen, aldus Peper. Peper stelt een adviescollege voor dat oplossingen voor de pro blemen moet bedenken, maar mi nister Van Dijk (binnenlandse za ken) voelt daar niet veel voor: "De aanbeveling van een commissie om een nieuwe commissie in te stellen, ligt niet voor de hand". Ze, kibbcvi flckjtc, dat luidt/)- rijpe dtlcblad, daan lujC t Vli lijm, dx Ukk&ilk Ja va £icjancm vom tJedi/daMcl Proef je 't ftiukjet Langesenoritas 10 stuks 6,50. Semi-wildepanatclla 10stuks 5,50. Ciganllo 20stuks 8,80. Ook in cederhouten kisten. Prof. Smalhout vindt een verplichte aids-test heel normaal: DEMONSTRATIE DDR DEN HAAG (ANP) - Het Tweede-Kamerlid Andree van Es (PSP) en Mient Jan Faber (IKV) schrijven namen van onlangs in Oost-Berlijn gearresteerde demonstranten op een muur van kartonnen dogen, geplaatst voor de DDR-ambassade in Den Haag. (foto anp>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3