Druppers op herhaling Selinger als de perfecte leider KNZB vraagt bedenktijd Oorlog NHV en sponsor Utrecht wil 'iets' doen voor De Wit Nederland en China in finale Cruijff als staatshoofd ontvangen Donar ldopt basketbalteam DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 PAGINA 15 DEN HAAG (GPD) - Rob Drup pers gaat zaterdag 20 februari op herhaling. Voor de tweede achter volgende keer zal'de Utrechtse at leet de nationale indoorkampioen schappen opluisteren met een re cordpoging. Net als vorig jaar neemt de Eu ropese indoorkampioen op de 800 meter in de Haagse Houtrusthallen de beste wereldprestatie over één kilometer op de korrel. Die is met een tijd van 2.18,00 in handen van de Rus Igor Lotarjev. Druppers legde vorig jaar in Den Haag de 1000 meter afin 2.18,73 en benader de het record, dat toen nog in han den was van Sebastian Coe, tot op vijftienhonderdsten van een secon de. Druppers schoot naar eigen zeg gen tekort door het oorverdovende lawaai dat de ruim 2000 belangstel- NIEUWEGEIN (GPD) - „Voetbal is op dit moment niet aktueel voor me. Ik wil eerst weer helemaal ge zond zijn". Rob de Wit (24) heeft moeite om over zijn definitieve af keuring te praten. „Ik had het me drie maanden terug zo anders voor gesteld. De trainingen bij Ajax ver liepen tot dat moment redelijk, ik had het gevoel dat ik steeds een stapje verder kwam. Maar toen kwam die terugslag, ik merkte dat het steeds moeizamer ging. Niet al leen op de trainingen maar bij alles wat ik deed. En die negatieve ont wikkeling heeft tot dit besluit ge leid". De Wit zal zich op korte termijn weer moeten melden bij het revali- datie-centrum voor therapeutische behandelingen. „Ik had dat eigen lijk al wat afgebouwd, ook al stond ik nog regelmatig onder controle. Maar door mijn lichamelijke terug slag zal het weer nodig zijn om wat extra dingen te doen zoals aan het begin van mijn revalidatie gebeur de. Ik wil graag een volwaardig be staan in de maatschappij opbou wen en daarnaast proberen sport te bedrijven op een wat lager niveau. Gewoon voor mijn plezier, ik doe dat spelletje nu eenmaal graag". Volgens Kees van Rooyen, schoonvader van Rob de Wit die ook als zijn zaakwaarnemer fun geert, is de afkeuringsaffaire te vroeg in de publiciteit gekomen. „Daar heeft Rob het mentaal extra moeilijk mee, we zouden met de verzekeringsmaatschappij en Ajax in de loop van deze week alles afronden. We wisten natuurlijk wel welke kant het opging maar nu is alles in een stroomversnelling ge komen. We worden nu aan alle kan ten door de media benaderd, ieder een wil er met Rob over praten! Voor vanavond is er een televisie gesprek met Ivo Niehe gepland maar ik weet nog niet zeker of Rob dat mentaal allemaal aankan. Hij was er een paar maanden terug nog heilig van overtuigd dat het zou lukken. Maar nu blijkt dat zijn li chaam niet tot zo'n krachttoer in staat is". Rob de Wit zal volgens directeur Arie van Eyden tot het einde van dit seizoen bij Ajax aftrainen, daar na kiest hij eventueel voor een amateurclub. Rob de Wit: „Ik zou dat graag willen. Maar op dit mo ment denk ik daar nog niet over na. Ik wil eerst proberen om wezenlij ke dingen weer goed te doen, zoals praten en lopen. Dat ging een paar maanden terug beter dan nu, dus daar moet ik nu eerst hard aan gaan werken". Bij FC Utrecht bestaart intussen plannen om voor Rob de Wit 'iets te organiseren', nu zijn vertrek uit het topvoetbal definitief is. Jacques Brand, voorzitter van de suppor tersvereniging: „Daarbij denken we niet aan een financiële actie maar aan een menselijke. De Wit moet weten dat we hem niet in de steek laten. Ik was maandagmor gen even bij hem thuis, zijn moeder had de stekker uit de telefoon ge trokken. Uit heel Nederland kwa men reacties binnen. Maar in de voetballerij is populariteit snel voorbij, daarom zou het goed zijn om voor hem iets te organiseren wat een blijvende betekenis heeft". lenden in de Houtrusthallen pro duceerden, waardoor hij en zijn gangmaker Jaap van Treijen zich niet op de hoogte hadden kunnen stellen van de tussentijden. "Opi dat probleem te ondervangen heb ben we nu een verplaatsbare elec- tronische balk laten maken", aldus Hens Brabers de wedstrijdmana ger van de nationale indoorstrijd die op 20 en 21 februari wederom in Den Haag wordt afgewerkt. Brabers was het afgelopen week einde hoogstpersoonlijk naar Stuttgart afgereisd om Druppers, die na een mislukt baanseizoen im poneerde bij zijn eerste internatio nale indoor-optreden, te strikken voor een nieuwe recordpoging. Het mislukken van Druppers record- poging vorig jaar in Den Haag be schouwt Brabers als een overtui gend bewijs van de popularities waarin de indooratletiek zich in Nederland mag verheugen. Bra bers: "We hadden buiten een der gelijk enthousiasme van het pu bliek gerekend. Dat zal ons geen tweede keer gebeuren". Niet alleen over de belangstel ling van het publiek, maar ook over de interesse van de atleten hebben de organisatoren van de NK beslist niet te klagen. De volledige natio nale top heeft zich inmiddels aan gemeld voor de titelstrijd, die de laatste mogelijkheid vormt op uit zending af te dwingen naar de EK indoor die op 5 en 6 maart in Boed apest worden gehouden. Ook de belangstelling van de 'breedtespor ters' voor de NK is overweldigend. Voor de NK jeugd, die op 13 en 14 februari in de Houtrusthallen wor den gehouden, zijn 771 inschrijvin gen binnengekomen, terwijl Bra bers voor de seniorenstrijd 974 aan- meldinsformulieren in de bus heeft gekregen. Brabers: "Dat zal ons nog wat hoofdbrekens bezorgen want niet alle inschijvingen kunnen worden geaccepteerd. In het sprinttoer- nooi bij de mannen bijvoorbeeld kunnen we maar 42 atleten plaat sen, terwijl zich er 75 hebben aan gemeld". Een luxe probleem dus voor de atletiekunie dat zich bij voorbaat verzekerd weet van suc cesvolle kampioenschappen. Bra bers: "De NK wordt een puik eve nement, zowel in kwalitatief als in kwantitatief opzicht". EK indoor Na de NK zal de 185 meter lange houten baan, die op dit moment in de voormalige ijshockeyhal wordt opgebouwd, bij opbod worden ver kocht waarna op 1 mei een begin zal worden gemaakt met een groot scheepse verbouw van het Hout- rust-complex, in februari 1989 het decor voor de Europese indoor kampioenschappen. In december zal het eerste deel van het omvang rijke renovatieplan uitgevoerd moeten zijn. Daarna volgt de herin richting van het multifunctionele sportcomplex waarin een vaste al- tiekbaan komt te liggen en dat aan 4000 toeschouwers plaats moet kunnen bieden. De totale kosten van de 'operatie Houtrust' zijn be groot op 8,6 miljoen gulden. Voor de Haagse wethouder Jack Rob Druppers tijdens zijn recor drace van vorig jaar. (archieffoto Loek Zuyderduin) Verduyn Lunel (sport en recreatie) is de haastklus op het verpauperde sportcomplex inmiddels een pres tige-object geworden. De bewinds man: "Ik besef dat het kort dag is en dat we alle zeilen moeten bijzet ten om de verbouwing vóór de EK indoor af te ronden, maar ik ben er van overtuigd dat het lukt. De snel le uitvoering van dit karwei zal het eerste record opleveren". JAAP VISSER NIEUWEGEIN (GPD) - Het dagelijks bestuur van de KNZB heeft gisteravond besloten de voordracht van George Geurtsen als waterpoloscheidsrechter voor de Olympische Spelen van Seoul in heroverweging te ne men. Het uitstel volgde op een vergadering in het bad- mintoncentrum in Nieuwegein, waarin zowel de wa- terpolocommissie als een afvaardiging van de interna tionale arbiters hun bezwaren tegen de nominatie van Geurtsen uiteen zetten. Het voltallige bondsbestuur van de zwembond zal volgende week maandag defini tief uitmaken of Geurtsen, dan wel de Amsterdammer Peter Bookelman samen met de tweede genomineerde Fred van Dorp naar Zuidkorea mag afreizen. „We hebben met elkaar afgesproken", aldus voorzit ter Piet de Raadt van de waterpolocommissie, „om voor die tijd geen mededelingen meer naar buiten te doen. Beide partijen weten nu hoe zij over deze zaak denken, het is aan het bondsbestuur om de knoop door te hakken". Voor De Raadt breken er de komende dagen derhal ve spannende tijden aan, aangezien hij al voor de bij eenkomst van gisteravond dreigde met opstappen als de bond vast zou houden aan haar voordracht. De wa terpolocommissie adviseerde namelijk het duo Book- elman/Van Dorp voor te dragen als scheidsrechters voor het olympische toernooi, maar de KNZB week daar vanaf door de naam van Bookelman weg te stre pen en te vervangen door die van oud-bondscoach Ge orge Geurtsen. Omdat dit zonder overleg gebeurde, en1 Geurtsen volgens de commissie de laatste drie jaar geen competitiewedstrijd meer in Nederland gefloten heeft, liet niet alleen de commissie weten het oneens te zijn met de voordracht, maar sloten ook de collega's van Bookelman, bondscoach Rob Schouten en alle trainers van de hoofdklasseploegen eensgezind de rij- De bond zelf waakt er overigens voor dat er teveel conclusies aan het besluit van gisteravond verbonden moeten worden. Directeur Theo van de Klashorst: „Het is niet meer dan logisch dat het dagelijks bestuur de gesprekken van gisteravond op een rijtje zet, en die dan met de overige leden van het bondsbestuur be spreekt. Zo werkt dat nu eenmaal". AMSTERDAM (GPD) - Behalve een gerenommeerd en gelouterd volleybalcoach is Arie Selinger een perfecte strateeg. De technisch leider van het Nederlands mannen- team mocht van de organisatie, daartoe in de gelegenheid gesteld door de Wereld Volleybal Federatie, voor de start van het pré-olympisch toernooi in Amsterdam, een belang rijk deel van het wedstrijdschema inkleuren. Selinger kreeg van de FIVB welis waar geen inspraak bij het vaststel len van de openingswedstrijd (Ne derland- Griekenland), maar mocht wel de datum van één duel invullen én bovendien de competi- tieopzet bepalen. In tegenstelling tot het halve competitiesysteem dat in het twee de kwalificatietoernooi voor de Spelen in Florence (mei van dit jaar) wordt gehanteerd, maakte Se linger gretig van deze gelegenheid gebruik door de invoering van play-offs voor te stellen. De bonds coach deed dat niet zonder reden. Want deze formule bood zijn team - mede gelet op de concurrentie - bij een teleurstellende start altijd nog een herkansing op het berei ken van de finale. Daarbij wees hij en passant ook nog even op de aan trekkingskracht van het publiek voor dit strijdplan, hetgeen inmid dels met drie uitverkochte dagen nadrukkelijk is gebleken. DEN HAAG (GPD) - De goede verstandhouding tussen sponsor Erik Izaks en het Nederlands Hand bal Verbond (NHV) is omgeslagen in een sfeer die veel weg heeft van een oorlogsverklaring. De spon sor en tevens handbalscheidsrechter Izaks heeft het NHV-bestuur via een aangetekende brief meege deeld het sponsorcontract'met onmiddelllijke in gang te verbreken. Bovendien is Izaks met zijn ver eniging Datateam/Foreholte en de speelsters Mari anne Bult en Chritine Knigge partij in een kort ge ding, dat het NHV-bestuur binnenkort boven het hoofd hangt. Met de aangetekende brief waarin Izaks het spon sorcontract tussentijds wil beëindigen, maakt de NHV-sponsor zijn woorden waar die hij sprak toen enkele maanden geleden een drietal NHV-bestuur- deren, onder wie voorzitter Nico Witte, opstapte. Directe aanleiding was het afwijzen door de alge mene verbondsvergadering van de voorgestelde in krimping van de eredivisie van twaalf naar tien teams. Erik Izaks dreigde toen al het sponsorcontract te verbreken, „en omdat sinds die tijd het contact met het verbond tot één kort gesprek beperkt is geble ven, voel ik er niets voor te blijven sponsoren. Als er geen enkele behoefte is tot contact en als de enige inhoud van sponsoring is het logo en de naam op het briefpapier, hoeft het allemaal niet meer", aldus Izaks, die bovendien constateert dat het NHV de laatste tijd te veel negatief in de publiciteit is ge weest. „De negatieve drempelwaarde is daarmee overschreden", stelt de NHV-sponsor vast, die dit jaar nog 120.000 gulden in het handbalverbopnd zou steken. Geld dat nu dreigt weg te vallen. Hoewel het NHV-bestuur zich nog beraadt over het antwoord op de aangetekende brief zal het zon der twijfel komen tot óf een arbitragezaak óf een rechtszaak. Die rechtszaak komt er in elk geval wel maar dan van de zijde van de door Izaks gesponsor de en door ex-bondscoach Kecskemethy getrainde eerste-divisieploeg Foreholte. De vereniging, die dit seizoen graag had willen doorstoten naar de ere divisie, stelt zich achter OSC-speelster Marianne Bult en V en K-speelster Christine Knigge op. De drie partijen hebben besloten een kort geding tegen het NHV-bestuur aan te spannen. Eric Vilé is bereid gevonden de belangen te verdedigen. Via een rechtszaak willen Foreholte, Bult en Knigge aantonen, dat het NHV-bestuur ten onrech te bij de commissie van beroep heeft aangeklopt toen de straf- en'protestcommissie onlangs uitsprak dat de twee speelsters op korte termijn voor Fore holte mochten uitkomen. De commissie van beroep keerde zich van die uitspraak af nadat al eerder de afdelingen Amsterdam en Groningen bepaald had den, dat het duo zes maanden zou moeten wachten alvorens te kunnen overstappen. „De kantonrechter zal nu uitspraak moeten doen. Krijgen wij gelijk dan zou het wel eens zo kunnen uitpakken, dat al de wedstrijden die wij vanaf begin januari zonder Bult en Knigge gespeeld hebben, ongeldig worden verklaard", aldus Izaks. na, met Griekenland en Nederland, een van de favorieten voor een tic ket naar Seoel, naar het einde van de week te schuiven. De onbe kendheid met deze Aziatische op ponent vormde de belangrijkste achterliggende gedachte van deze strategie. Op deze manier hoefde de spoorleider van de nationale ploeg niet louter en alleen af te gaan op de informatie van assistent Harry Brokking en op de video banden, die hem van de Chinesse formatie ter beschikking waren ge steld, maar kon hij de ploeg zelf nog een aantal keren aan het werk zien. Het lot was Selinger vervol gens gunstig gezind, want het re sultaat van de trekking voor het evenement leverde bovendien op de tweede dag al de botsing tussen China en Griekenland op. Ofschoon de volleybalgoeroe na de openingszege op de Grieken nog verwachtte, dat zijn team in de beslissende eindstrijd opnieuw te genover de nummer drie van Euro pa zou komen staan, doorkruiste China gisteravond die voorspelling met een even verrassende als sim pele uitschakeling van de Hellenen (3-1 winst). Met als gevolg dat Ne derland, dat gisteravond in razend tempo (48 minuten) het verplichte nummer afwerkte met de Zuidamerikaanse volleybaldwerg Venezuela (3-0), zonder onver wachte misstappen, zich de rest van de week twee maal moet meten met de Aziaten. Vrijdag, in de on belangrijk geworden slotwedstrijd van de competitie, en zondag in de play-offs. „Ik moet voor de eerste wedstrijd tegen Nederland met Arie Selinger maar afspreken, dat we er iets moois van maken voor de toeschouwers", glunderde coach Zhihua Zou. „De echte finale staat per slot van rekening pas voor zon dag gepland". Zijn collega in Nederlandse dienst zal daar niet veel anders over denken en - net als gister avond tegen Venezuela en de ko mende confrontaties tegen Came- roun (vanavond) en Belgie (don derdag) - ongetwijfeld overgaan tot experimenteren. Al was het al leen maar om de kracht van zijn team te versluieren voor Zou, die na de wedstrijd tegen Griekenland benadrukte nauwelijks enig in zicht te hebben in de kwaliteiten van Nederland. Selinger kreeg dat Het bericht van de dood van Kees Pellenaars zal menige wat oude re sportliefhebber weer even heb ben teruggevoerd naar het maanlicht van de nostalgie. Naar de tijd dat de tv zijn ont wijdende werk nog niet deed en we aan de hand van Jan Cot- taars radioverslagen vol ruis uit verre oorden allemaal onze eigen Tour de France konden fantase ren. Toen we ook nog heilig ge loofden dat successeii op stevige biefstukken bijeen werden gere den en dat zich in Bordeaux jaarlijks weinig minder dan een soort Lourdes-wonder voltrok, want daar won immers 'altijd' een Nederlander. Pellenaars was de onverbidde lijke generaal van onze Tour-hel den. Wat zeer tot zijn mystiek en aparte glorie bijdroeg was dat radio-interviews met hem uiterst zeldzaam waren. Cottaar heeft mij eens verteld dat hij die zoveel mogelijk vermeed. Hij zweette peentjes als de Pel toevallig bin nen bereik van de microfoon be landde. De ploegleider kon in die dagen namelijk geen zin uitbren gen zonder vier keer 'nondedju' en vijf keer 'geneuk' erin - woor den die voor geen prijs de Neder landse ether mochten bezoedelen, want we waren toen nog een god vrezend en kuis land. Trouwens, de renners hoorde je ook niet vaak. De weinige keren dat het wel gebeurde, waren ze absoluut niet te verstaan. Hun taal léék niet eens op het Nederlands. Het verhoogde hun populariteit al leen maar. Aan het hunkerende thuisfront doemde steeds scherper het beeld op van een stel noeste, nijvere, zwijgzame lieden die in het zweet hunner aanschijn uiterst nobel bezig waren in den vreemde onze vlag ver voor die van anderen te planten. Insiders wisten toen al hoe veel van die overwinningen 'geregeld' waren via diensten, die aan Franse en Italiaanse kopstukken waren verleend. Maar ik was vijftien in het fan tastische Tourjaar 1953 en ik liep over van de sportromantiek. Pel lenaars stond op één lijn met de koningin en de ouwe Drees. Ach, ik had, gelijk Peter Pan, ook nooit moeten opgroeien. Moe-moe Over sportromantiek gespro ken. Ik bezit een artikeltje dat het Belgische blad Sportrevue in 1934 aan Pellenaars wijdde ter gelegenheid van de juist door hem behaalde wereldtitel bij de amateurs. Het stukje gaat vooral wel van de onvoorspelbare Chine zen, die zich tegen de Grieken na een zwakke start voortreffelijk her stelden en de strijd vervolgens koelbloedig beslisten. „Ik heb vanavond geconsta teerd, dat China technisch heel sterk is. Het team geeft niet veel punten weg. Vooral de blokkering heeft me verrast. Tegen Venezuela heb ik de spelers op dat punt al een aantal variaties laten testen. Van daar, dat het in de tweede set niet zo voorspoedig verliep", aldus de coach. De derde set zette hij dat pro beersel niet voort, maar kwam hij met een andere koerswijziging door de gevestigde orde (Goed koop, Brouwers, Buys, Boudrie, Leeuwerink en Avital Selinger), die de eerste twee sets de jeugdige basis-zes had mogen gadeslaan, het karwei ontspannen te laten afma ken. De Griekse coach Thanassis in op het begin van Pels wieler- carriére. Lees hoe schoon dat was en hoe schoon Belgen daar over kunnen schrijven: De Pelle is geboren den 10 Mei 1913 te Terheijden, een kraaknet 'patelinske' op enkele Kilometers van Rijsbergen in Noord-Bra bant. Vroegtijdig reeds was hij een trouw bezoeker van de wie lerbaan van Ginneken en 't is daar dat Onze L. Heer hem op het heilzame idee bracht, van ook renner te worden. Sterke benen had Pelle genoeg, maar dan moest er nog monnaiebij ko men, om zich een 'racefiets' aan te schaffen. Wat deed onze aspi rant-coureur? Met het geduld van een uil bleef hij maanden aan een stuk alle Zondagen thuis en de centjes werden dubbeltjes, werden guldens en de guldens werden....een koersmachine. Maar hola! Vader Pellenaars had zijn zoon wel een deftigen timmermansstiel geleerd, maar van koersrijden had hij hem nooit iets wijs gemaakt. De Pelle kreeg simpel af verbod te koer sen. Maar hij, die zoveel maan den alles had. ontbeerd, om toch maar aan dat koersmachien te geraken, kon ditmaal toch niet aan den lust ontsnappen, om in 't geniep enkele nieuwelingskoer- sen te betwijsten. En het duurde niet lang of onze vriend had heel wat 'plaat' bijeen 'genieuwe- lingd'. Maar het duurde ook niet lang of vader Pelle hoorde van het nieuws, dat zoon-lief nog al tijd zijn leven riskeerde in baan- wedstrijden en hij besloot een ernstig woordje uitleg te vragen. De Pelle antwoordde openher- tig, dat het waar was en om de daden bij de woorden te voegen, haalde hij de gewonnen gulden uit den binnenzak en legde ze op de schoot van de moe-moe. Va Pellenaars was er toch wat door getroffen, en daar hij zijn zoon kende als een emstigen jongen, s af een kordaat be- pistma- ihij i Margaritis was op dat moment al teneergeslagen op weg naar het ho tel. De uitschakeling van zijn team vermorzelde 'de droom van Seoul". Hij weet de nederlaag later aan de energieslopende krachtsinspan ning van een dag eerder tegen Ne derland. „We waren lichamelijk en geestelijk moe. Ik heb vanmorgen geprobeerd de spelers die wed strijd te laten vergeten door veel op ze in te praten. Maar wij Gfieken zijn nu eenmaal erg emotioneel. We kunnen zoiets niet zo snel verwer ken. De jongens waren nog zo down, dat we eigenlijk niet in staat waren hetzelfde niveau van zondag te halen. Voor het toernooi had ik er al een hard hoofd in, gezien ons zware startprogramma met twee moeilijke duels in twee dagen. Aan de andere kant was het een goede ervaring voor dit nieuwe team. We hebben al veel bereikt en we zullen alles in het werk stellen om dit peil vast te houden". Dat was een geweldig stimu- i lant voor hem en een zedelijke faktor van hooge waarde er bij. Pelle voelde nu dat hij iemand achter zich had staan. Met ver dubbelden ijver oefende hij er op los. Vorig jaar won hij 27 wed strijden en 27 keer bracht hij het verdiende loon naar moeder". Wat een schitterende jongens- boekentaal. De laatste zin van het Belgi sche stukje doet wél wat ironisch aan in het licht van Pellenaars latere ploegleiderschap. Toen betichtte een aantal renners hem ervan dat hij 'moeite' had het met afspraken, regelingen en combi nes vergaarde geld te bestemder plaatse, dus bij hen, te brengen. Maar wat er ook allemaal van Pellenaars kan worden gezegd, hij heeft het vaderlandse wegren nen hoogstpersoonlijk op de kaart gezet. Een Hercules-taak, die zijn naam voor goed in onze herinnering zal verankeren. Vergelijking De Nederlandse ploeg die straks naar de Winterspelen in Calgary gaat, is piekfijn in de spidletjes gezet. De Olympiërs ontvingeneen enorme koffer, een sporttas, een weekendtas, een paar leren schoenen, maanschoe- nen, sportschoenen, slippers, twee paar wollen sokken, defilé- pak, sjaal/stropdas, blouses/over hemden, vrije-tijd pantalon, wit te pantalon, sweater, polohemd, vest, trainingspak, jack, wollen muts, handschoenen, zweethand jes, badjas, badlakens, handdoe ken enz. enz. Geschatte waarde zo'n 3500 gulden. Sponsors voor zagen de sporters verder van tassen met allerlei cadeaus. Waarde ongeveer 1000 gulden. Als vrije-tijds archivaris van het Nederlands Olympisch Comité kreeg ik onlangs het lijstje in handen van de spullen waarmee het NOC de Nederlandse Olym piërs voor de Spelen van 1936 in Berlijn uitrustte. "De heeren kregen een grijzë- pantalon, blauw colbert jasje, overhemd, grijze pet, riem en donkerblauwe das. Totaal f 27.75. De dames ontvingen een witte sportjurk, een blauw jasje en een linnen hoed. Totaal f20.00 Dat was alles. De rest (daaron der zelfs de voorgeschreven don kerbruine schoenen en kousen voor het openingsdefilé) was voor eigen rekening. Een grimlachje valt niet te on derdrukken. RUUD PAAUW BARCELONA (GPD) Johan Cruijff is gisteren in Barcelona als een soort staatshoofd ontvangen. Bij aankomst op het vliegveld El Prat van de Catalaanse hoofdstad werd Cruijff opgewacht door tien tallen Catalaanse journalisten, die maar in een antwoord geinteres- seerd waren: de stand van zaken rond een eventueel contract met FC Barcelona. Cruijff ontkende echter diplomatiek, dat er al onder- hanelingen zijn gevoerd om Luis Aragones op te volgen. „Tot dus verre heb ik alleen contacten met enkele bestuursleden gehad op het persoonlijke vlak, maar officiële contacten zijn er nog niet ge weest". Doel van het bliksembezoek van Cruijff aan Barcelona vormt vooral de regeling van zijn belasting schuld. In hotel Avenida Palace had Cruijff een langdurig ónder- houd met Barcelona-bestuurslid Joan Gaspart en Enric Segur, di recteur van Banca Catalana. Maar wat het resultaat van dat gesprek was, werd niet duidelijk. Sommige Catalaanse media beweerden gis teravond, dat er een principe-ak koord over de aflossing van Cruijffs belastingschuld aan Banca Catalana was bereikt. Barca-bestuurslid Gaspart ver klaarde na afloop van het onder houd, dat FC Barcelona Cruijff alle medewerking zal verlenen om met de Spaanse fiscus in het reine te ko men. Zoals bekend heeft Cruijff meermalen beweerd, dat de rege ling van zijn belastingkwestie (vol gens Cruijff een contractuele ver plichting, die Barcelona destijds op zich had genomen) een eerste vereiste is. Pas daarna kan over een eventueel contract als trainer van Barcelona gepraat worden. GRONINGEN (ANP) - Twee dagen voor de interlandwedstrijd tegen Tsjechoslowakije heeft het Nederlands basketbalteam gisteren een ne derlaag geleden. Ahrend Donar versloeg de selectie van coach Harrewijn in Groningen met 76-73. Bij rust was de voorsprong van de eredivisieclub veel groter: 39-26. Het Nederlands team maakte een matte en vermoeide indruk. De spe lers spaarden zich zeker in de eerste helft nadrukkelijk. Voor het oefendu el hadden zich Korthout (ziek) en Schilp (knieblessure) afgemeld. Het is nog onzeker of beiden morgenavond in Groningen in actie kunnen ko men. Coach Harrewijn heeft Kuipers (Den Bosch) aan de selectie toege voegd. DINSDAG 16.00-16.02 BBC 2: Under sail - Tall Sails on the Nile: zeildocumentaire. 16.25-16.50 BBC 2: Cricket: Enge- land-Australië. 22.00-23.00 SKY: Nederlands com petitie-voetbal: met o.a. de wed strijd van de week. 22.35-23.35 SCH: Australian Tou ring Car Championship. 23.00-24.00 SKY: US College Foot ball 1987/'88 om de Freedom Bowl: Arizona-Air Force. 23.20-23.50 Ned 1: Studio Sport: sa menvatting van de derde wedstrijd van het Nederlands mannenteam in het Pré-Olympisch volleybaltoer nooi in Amsterdam tegen Came- Het Venezolaanse blok probeert een smash bert af te weren. Peter Blangé (12) kijkt toe. Oranje-volleyballer Gra- (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15