'Verjaardag universiteit open karakter Deal van de eeuw is schimmenspel Bouw school met 18 bovenwoningen Opinie Voorrang voor vrouwen 'Een paar politiemensen in je zaak, dat werkt nogal legend DINSDAG 2 FEBRUARI 1988 LEIDEN Leids Universitair Fonds haalt band met maatschappij aan LEIDEN - Misschien is het opge vallen dat het monumentale pand van het Leids Universiteits Fonds (LUF) aan het Rapenburg de laatste tijd een 'open aanblik' geeft. De voorbijganger kan binnenkij ken en een blik werpen op de prachtige plafondversieringen en de bewerkte houten lambrizerin- gen. door Annemiek Ruygrok Was het LUF vroeger een ge heimzinnig instituut, waar zelfs le den van de universitaire gemeen schap niet zomaar even binnenvie len, tegenwoordig treedt het LUF steeds meer naar buiten. In dit kader past een andere vie ring van de 413de veijaardag van de Leidse universiteit. Werd vroe ger op de zaterdag voorafgaande aan 8 februari, de eigenlijke 'dies natalis', voor afgestudeerden en andere belangstellenden een serie colleges gegeven, dit jaar is er tijd ingeruimd voor een discussiemid dag (diesdialoog) met als onder werp 'Japan in een nieuw tijdperk'. Deze nieuwe manier van verjaar dag vieren heeft ook alles te maken met het feit dat het Leids Universi teits Fonds (LUF), dat de diesvie ring in samenwerking met de uni versiteit organiseert, een zeer actief alumni-beleid (afgestudeerden) voert. Volgens Kiki Rörsch van het LUF voelt de universiteit steeds meer het belang van een goede band met de afgestudeerden. Zij immers kunnen informatie over de arbeidsmarkt verschaffen, de band van de maatschappij met de uni- 'Eenrichting verkeer in Noordeinde versiteit overeind houden en zor gen voor stageplaatsen in het be drijfsleven. Ook Harm Beukers, namens de universiteit lid van de diescommis sie, onderstreept die sterke band tussen de universiteit en haar vroe gere studenten. "Oud-studenten komen immers al vaak terug voor nascholing En bovendien pro beert het LUF afgestudeerden steeds weer bij de universiteit te betrekken. Wie lid is van het LUF krijgt daarom tegenwoordig gere geld het blad Leidraad, waarin het wel en wee aan de universiteit wordt beschreven, toegestuurd. En je merkt dat er weerklank komt. Want het afscheids-college van prof. Oppenheimer onlangs, trok veel belangstelling van afgestu deerden". Projecten Het LUF organiseert overigens niet alleen activiteiten voor afge studeerden. Het Fonds zet ook een aantal projecten op touw en voor ziet in de stichting van bijzondere leerstoelen aan de universiteit. De financiële middelen haalt het fonds uit de stortingen van afgestudeer den en studenten. In ruil voor een student-lidmaatschap stort het fonds een tientje op de rekening van de studentenvereniging, waar van de student lid is. Maar van lidmaatschapsgelden alléén kan het LUF niet doen wat het nu doet. Er is in de loop der ja ren dan ook een flink bedrag bin nengekomen uit erfenissen en le gaten. Van mensen die de Leidse universitaire gemeenschap een warm hart toedragen. Maar in dat aantal begunstigers was, vanwege de automatisering, een groot gat gevallen. De afgestu deerden dreigden een vergrijsde groep te worden. "Vroeger kwam je als student bij de inschrijving het LUF-tafeltje niet voorbij. Maar toen in 1967 werd begonnen alle formulieren per post toe te sturen, verdween het aanmeldingsformu lier voor het LUF vaak in de prul lenbak. Tot drie jaar geleden wist geen student dan ook wat het LUF was. Nu het LUF de laatste drie jaar actiever naar buiten treedt, groeit de belangstelling weer", al dus Kiki Rörsch. Die 'verloren generatie van 1967' is derhalve uitdrukkelijk uitgeno digd voor de diesviering nieuwe stijl. Voor het eerst wordt een reü nie voor afgestudeerden georgani seerd. En de in dat jaar aangeko men studenten valt de eer te beurt het spits af te bijten. Van kwart over vier tot half zes wordt zater dag 6 februari in het gebouw van het LUF aan het Rapenburg 61 een ontvangst van 'het jaar van aan komst 1967' gehouden. De reünis ten zullen worden ontvangen door rector magnificus prof.dr. J.J.M. Beenakker en LUF-voorzitter mr. P. Cleveringa. Als comité van ont vangst treedt vervolgens een in drukwekkende reeks (oud-)profes- soren aan. Bedrijven De diesdialoog is trouwens voor alle belangstellenden toegankelijk, want "het gaat erom de drempel van de universiteit te verlagen", al dus Rörsch en Beukers eenstem mig. "Van de kant van het bedrijfs leven zijn al heel wat reacties bin nengekomen. En we hebben niet iedereen aangeschreven omdat we niet weten hoe de belangstelling voor Japan bij kleine bedrijfjes hier in de regio ligt. Maar ook zij zijn van harte welkom". Om twee uur zaterdagmiddag zullen dr. J.A. Stam, hoogleraar Japankunde aan de Erasmusuni- versiteit in Rotterdam, dr. K.W. Radtke, hoogleraar Japanologie aan de Leidse universiteit, en jhr. mr. E. van Lennep, minister van Staat en voormalig secretaris-gene raal van de Organisatie voor Eco nomische Samenwerking en Ont wikkeling, inleidingen houden. Daarin komen de politieke, macro- economische en bedrijfseconomi sche aspecten van Japan aan de or de. Na vijftig minuten wordt onder leiding van dr. L. Leertouwer, hoogleraar godsdienstgeschiede nis aan de Leidse universiteit, een discussie gevoerd. Tevens zullen in de Pieterskerk, waar de diesdialoog wordt gehou den, presentaties van organisaties als de Veerstichting en de stichting Integrand te zien zijn. Deze organi saties slaan met hun activiteiten in Leiden een brug tussen student, universiteit en maatschappij. "Het is een goed teken dat op de vraag van het LUF aan dergelijke organi saties om mee te doen, direct posi tief werd gereageerd". In de Pieterskerk zijn ook het Rijksmuseum voor Volkenkunde en de vakgroep Japanse taal- en let terkunde present. Bovendien wor den demonstraties gegeven over aspecten van de Japanse cultuur, zoals Go, Origami, Ikebana en Ka- buki. De diesviering nieuwe stijl, wordt 's ochtends voorafgegaan door het traditionele, zij het inge korte, programma van diescolle ges. Zo kunnen afgestudeerden en andere belangstellenden op vele manieren kennisnemen van de brug tussen universiteit en maat schappij. Een brug die, als het aan het LUF ligt, in de komende jaren nog steviger zal worden gefun deerd. Inlichtingen over het diespro gramma: LUF, Rapenburg 61, 2311 GJ Leiden, telefoon 071-130503 of 277266. opnieuw bekijken' LEIDEN De bewoners van het Noordeinde'willen dat het plan om eenrichtingverkeer in de straat in te stellen, opnieuw wordt bekeken. Als eenrichtingverkeer niet moge lijk is, willen zij een 30-kilometer- zone. De bewoners van het Noord- einde ondervinden veel hinder van geluid, stankoverlast en trillingen, die het verkeer veroorzaakt. Ook klagen zij over het vele fout parke ren in de straat. De meeste huizen aan het Noord einde vertonen scheuren. De bewo ners vermoeden dat die zijn veroor zaakt door de toename van het ver keer in de straat. Ook is het moge lijk dat het grondwaterpeil in de straat is gezakt door de vele bouw activiteiten in de buurt. Dat zou het ontstaan van scheuren in de hand werken. Tijdens een vergadering beslo ten de bewoners gisteravond om een commissie in te stellen die over de te nemen maatregelen met de gemeente gaat overleggen. In twee uur tijd vier gewonden bij ongevallen LEIDEN - Bij vier aanrijdingen in twee uur tijd zijn gistermiddag in Leiden vier gewonden gevallen. Een 17-jarige Leidenaar brak vermoedelijk zijn rechterbeen toen hij op de kruising van de Meijers- kade en de Burggravenlaan werd aangereden door een 56-jarige au tomobilist uit Warmond. De auto wilde vanaf de Meijerskade de Burggravenlaan op en stopte voor de Leidenaar die met zijn brom fiets over de Burggravenlaan kwam aanrijden. Volgens de auto mobilist schrok de bromfietser echter, remde, kwam in een slip te recht en vloog tegen de auto aan. De jongeman is voor behandeling naar het AZL vervoerd. Op de Schipholweg is even voor vieren gistermiddag een 19-jarige bromfietser uit Sassenheim aange reden. Hij reed over het fietspad langs het postkantoor, waar juist een auto, bestuurd door een 26-jari- ge man uit Zoeterwoude, van het parkeerterrein de weg op wilde draaien. De automobilist zag de bromfietser te laat en een aanrij ding volgde. De Sassenheimer is met een uit de kom geschoten schouder voor behandeling naar het AZL gebracht. Een 79-jarige Leidse is gister middag vermoedelijk met een ge broken heup naar het AZL ver voerd, nadat zij op de Haarlemmer straat was aangereden door een 26- jarige Leidenaar die daar fietste. De vrouw liep daar te winkelen en werd door de fietser aangereden, toen zij, naar zijn zeggen, uitzwenk- te. De vrouw kwam te vallen en kon niet meer opstaan. Bij het oversteken is een 17-jari- ge Leidse op de Churchilllaan aan gereden door een 52-jarige automo bilist uit Katwijk. Op de kruising Brandts Buyskade stak het meisje met haar fiets de zebra over. De Katwijker, die een aantal auto's voorbijreed, kon haar niet ontwij ken. De Leidse liep wat schaafwon den op. Op plaats van de oude Marnixschool LEIDEN - Op het terrein van de voormalige Marnixschool aan de Maresingel wordt over enkele maanden begonnen met de bouw van een school met daar bovenop 18 woningen. De oude Marnixschool is vorig jaar gesloopt omdat een opknap beurt voor het pand te duur werd. Voor hetzelfde geld kan een nieuw gebouw worden neergezet dat aan alle wensen en eisen voldoet. De combinatie van een school met wo ningen maakt het nieuwbouwpro ject in financieel opzicht nog aan trekkelijk. Bovendien blijkt het bouwen van woningen bovenop een schoolgebouw een goede ma nier om vandalisme te voorkomen. Architecte van het nieuwbouw- plan is mevrouw H. Jonkman van het architectenbureau Jonkman en Klinkhamer uit Zeist. Zij heeft een gebouw ontworpen dat met de bocht van de singel meegaat waar door het aan de kant van de Ma resingel een kromming krijgt. Op de begane grond van de nieuw bouw en deels ook op de eerste ver dieping komen 6 lokalen en enkele andere ruimtes bestemd voor de stichting voor basiseducatie 'Leids 'Vroegtijdige inspraak kan leiden tot tijdwinst' LEIDEN - Vroegtijdige inspraak kan leiden tot tijdwinst, niet in het laatst door het uitblijven van tijd rovende beroep- en bezwaarproce dures. Dit stelt de voorzitter van het wijkcomité Vreewijk, P.J. van Amersfoort, in een brief aan het Leidse college van B en W. Het col lege voelt niets voor vroegtijdige inspraak. In zijn reactie op het ver slag van de Inspraakcommissie stelt het college liever concrete be leidsvoornemens bij de burgers neer te leggen. Van Amersfoort stelt dat de'her- indeling van een aantal straten in Vreewijk juist zonder problemen is verlopen dankzij vroegtijdig over leg tussen ambtenaren en bewo nerscommissies. "Ook thans zijn voorbeelden van zo'n procedure aan de orde. Plannen voor aanpas singen aan de Witte Singel worden in nauw overleg tussen bewoners en de gemeentelijke afdeling ver keerszaken ontwikkeld", schrijft Van Amersfoort. Studiehuis' en het Regionaal Edu catief Centrum. Op de verdiepin gen komen 18 driekamerwonin gen. De entree van deze woningen ligt deels aan een galerij (achter de sin gelzijde) en vindt deels plaats via portieken (achter de Marnixstraat- zijde). De bergingen van de wonin gen komen op de begane grond. In het plan is tevens de mogelijkheid opgenomen de bestaande tuinen van omwonenden iets te vergroten en een brandpoort aan te leggen. Er blijft bovendien ruimte over voor een klein binnenterrein. De nieuwbouw zal zowel aan de Maresingel als aan de Marnixstraat iets dichter bij de rijbaan komen te liggen. Het gebouw wordt ruim 11 meter hoog. Volgens de gemeente zullen de bestaande woningen aan de Marnixstraat, wat betreft lichtinval en bezonning, praktisch geen hinder ondervinden van de nieuwbouw. Het is de bedoeling van de architecte om het nieuwe gebouw op te trekken uit lichtge kleurde materialen. De gemiddel de (kale) huur van de 18 woningen zal ongeveer 490 gulden per maand gaan bedragen. Het wijkcomité Noorderkwar tier wilde het liefst dat op de plek van de oude Marnixschool bejaar denwoningen waren gekomen. Omwonenden hebben er bezwaar tegen dat bij de ontwikkeling van de plannen om een onderwijsin stelling aan de Maresingel te vesti- Geheime stukken die een dag lang verdwijnen, een wethouder die een commissie foute infor matie geeft en een college dat op het laatste moment besluit ver trouwelijke offertes, waarom al maanden wordt gevraagd, toch aan de raad openbaar te maken. En tenslotte: een gemeenteraad die zijn wethouders op hun woord gelooft en een besluit neemt voordat de raad alle stuk ken heeft mogen inzien. door Gert Visser De transactie rond de verkoop van grond en de restauratie van Endegeest is in alle opzichten een bijzondere. Het is niet alleen 'de deal van de eeuw', zoals som mige wethouders menen, maar in alle opzichten ook een schim menspel van grote klasse waarin de gemeenteraad zichzelf een hoofdrol heeft toebedeeld. Het gaat er niet alleen om of de ge meente zich voor een bedrag van een miljoen gulden heeft bena deeld. Het gaat ook over de vraag hoever de raad wil gaan en durft te gaan om het politieke werk van zijn wethouders te controle- Vrijwel alle partijen waren tot voor enkele weken van mening dat de minimale informatie van het college onvoldoende was om een verantwoorde beslissing te kunnen nemen. Na een besloten bijeenkomst van de raadscom missie bleken gisteravond alleen nog het CDA, SP en LWG dat standpunt toegedaan. Opnieuw vroegen deze partijen om alle in formatie en dit keer kregen zij hun zin. Vanzelfsprekend, de gemeen teraad dient als hoogste be stuursorgaan in de stad over alle informatie te beschikken die hij nodig denkt te hebben om een juiste beslissing te kunnen ne men. Het was dan ook niet meer dan logisch geweest wanneer de raad gisteravond had besloten de beraadslaging over Endegeest op te schorten totdat de vertrou welijke stukken waren bekeken. Maar helaas, CDA-leider Walenkamp liet na hierom te vra gen. Hij wilde kennelijk niet voor de zoveelste keer een blauwtje lopen. Gezien de reac ties na afloop van de raadsverga dering heeft Walenkamp, ook al weer helaas, zijn kansen té pessi mistisch ingeschat. De college partijen (en D66) keken dan wel toe, zwegen en speelden geen ac tieve rol in deze kwestie, toch kon het voorstel van Walenkamp ook in die kring op enige, wel licht beslissende steun rekenen. Nu had de oppositie kans om te scoren maar bleef het, zoals zo vaak, bij wat morren. Met de transactie rond Ende geest zijn miljoenen gemoeid. Daarom is het op zich al merk waardig dat de raad zonder alle stukken te kennen zich in staat acht een oordeel te vellen. Nog vreemder is het dat wanneer die geheime stukken na lang aan dringen openbaar worden ge maakt, een meerderheid van de raad er niet in is geïnteresseerd. De verrassing was kennelijk zo groot dat PvdA, WD, D66 en Links Leiden op slag vergaten dat hun aanwezigheid in de ge meenteraad ook bedoeld is om de wethouders te controleren. Wethouders en raadsleden hoe ven niet bij voortduring wan trouwend tegenover elkaar te staan. Het blindelingse vertrou wen dat de vier gisteravond ten toonspreidden, is echter wel het andere uiterste. Een tekening schoolgebouw met bovenwoningen aan de Maresingel en Marnix straat. LEIDEN - Vrouwen krijgen abso lute voorrang wanneer er vacatures in de leidinggevende sector bij de gemeente moeten worden vervuld. De voorkeur g gen geen rekening is gehouden met de parkeersituatie ter plekke. Er is nu al een tekort aan parkeer plaatsen in de buurt en omwonen den vrezen dat door cursisten die per auto komen de parkeerdruk zo wel overdag als 's avonds zal toene men. Het definitieve bouwplan zal nog ter visie worden gelegd. Dan kun nen bezwaarschriften tegen het bouwplan worden ingediend. Eventuele bezwaren worden ver volgens behandeld in de raadscom missies. Het is de bedoeling van de gemeente om nog voor de bouw vakvakantie met de bouw te begin nen zodat de school voor het cur susjaar 1989-1990 in gebruik kan worden genomen. die al bij de gemeente werkzaam zijn, vervolgens zijn de zogenaam de externe vrouwen aan de beurt. Mochten echter geen geschikte vrouwen worden gevonden, dan worden ook de sollicitaties van mannen die bij de gemeente wer ken in behandeling genomen. Voor de lagere functies geldt dat na de interne vrouwen, de interne man nen de voorkeur hebben. De gemeenteraad stelde gister avond deze regels voor het perso neelsbeleid vast. Op deze wijze hoopt de raad meer vrouwen bij de gemeente en in het bijzonder in lei dinggevende functies aan het werk te krijgen. Van de grote partijen stemden CDA en WD tegen het voorstel van het college omdat de ze partijen menen dat de mannen die bij de gemeente werken ten on rechte worden achtergesteld bij de vrouwen. "Wij hebben verplichtin gen aan het zittend personeel. Die worden nu ondergeschikt gemaakt aan de belangen van nieuw perso neel", aldus Walenkamp. Enkele maanden geleden werd een soort gelijk voorstel nog door de ge meenteraad verworpen. Opmerkelijk was gisteravond dat de twee WD-wethouders het voorstel wel steunden. Overigens bleek ook de PvdA-fractie ver deeld: twee socialistische raadsle den stemden tegen. Portefeuille met 3 mille gestolen LEIDEN - Bij het Art Tea House aan de Stille Mare is zondag een portefeuille met 3.000 gulden in houd uit een kast gestolen. Hoe de dief is binnengekomen, is niet be kend. Juristen zijn eigenlijk maar rare mensen. Vraag ze nooit om een eenvoudige gebeurtenis even in een paar woorden weer te geven, want dat schijnen ze niet te kun nen. Nee, volzinnen hebben ze nodig. Mooie, lange, ingewikkel de volzinnen. En het liefst ook zinnen die, als ze hardop worden voorgelezen, de indruk geven dat er eigenlijk iets heel anders is ge beurd. door Wim Wegman Niet verwonderlijk dat ver dachten soms met een uitdruk king van 'hoe bedoelt u' voor zich uit staren als ze met dergelij ke volzinnen om hun oren wor den geslagen. Zoals gisteren bij de Leidse kantonrechter. Een jonge Leidenaar werd er van verdacht 'buiten een water plaats datgene te hebben ver richt waarvoor de waterplaats is bestemd'. En hij maar denken dat hij die bekeuring had gekre gen omdat hij tegen de zijkant van een urinoir had gepiest. Eigenlijk kon de verdachte zich zich al niet eens meer herin neren öf hij het wel had gedaan. "U wist natuurlijk niet waarvoor dat ding bestemd was", zei de rechter glimlachend. Hij legde de Leidenaar een boete op van 35 gulden, een tientje minder dan de officier van justitie had geëist. "Die plas van u is al duur genoeg geweest, niet?" Blaffen Een volgende verdachte liet de kantonrechter weten dat een eventuele boete hem niet zo veel kon schelen, hij wilde slechts zijn honden terug. Wat was er gebeurd. Nadat, ver schillende omwonenden hadden geklaagd over een van zijn hon den - het beest blafte aanhou dend als het alleen was - had de politie ferm ingegrepen. Agen ten waren met een brandweer- ladder naar de flatwoning van de verdachte geklommen, waarna ze de balkondeur hadden gefor ceerd en het - inderdaad hevig blaffende dier - 'in beslag' had den genomen. Voor de zekerheid hadden ze ook maar meteen de tweede hond van de verdachte meegenomen. De man, een Lei denaar, was daardoor gedwon gen om voortdurend op en neer te rijden naar het asiel in Alphen aan den Rijn, waar zijn huisdie ren waren opgesloten. Want ja, die beesten laat je toch niet zo maar in de steek. De raadsman van (ie Leidenaar probeerde de kantonrechter er van te overtuigen dat het met de overlast wel meeviel. Goed, de politie was twee keer aan de deur geweest omdat omwonenden dol waren geworden van het geblaf van het eenzame dier. En inder daad, beide keren was de ver dachte niet thuis geweest. Maar ja, hij kon toen niet anders. De eerste keer was hij zijn weggelo pen vrouw achterna gegaan. De tweede keer was hij samen met zijn vrouw - die inmiddels dus weer teruggekeerd - uitgegaan omdat ze na een langdurig ziek bed net weer op de been was. Overmacht dus eigenlijk. Bovendien, meldde de raads man opgewekt, hoefden de hon den nu niet meer alleen te zijn. De vrouw van de verdachte had inmiddels het leven geschonken aan een kind, waardoor ze sowie so meer aan huis was gebonden. Bovendien was de verdachte zijn baan kwijtgeraakt. Dus daarvoor hoefde hij ook al niet meer de deur voor uit. En ach, die klagende omwo nenden... Volgens de raadsman was het er hoogst waarschijnlijk maar één. En een hondenhater bovendien. Voor die man had de raadsman trouwens goed nieuws: de verdachte was name lijk op zoek naar een nieuwe wo ning. Zijn vrouw voelde zich niet erg op haar gemak in de flat. Ze leed een beetje aan hoogtevrees. En tja, dat de politie de hond had horen blaffen, vond de raadsman niet echt verwonderlijk. Welke hond blaft er nou niet wanneer er twee agenten verschijnen op het balkon van het baasje en de ach terdeur beginnen open te bre ken? De officier van justitie was on verbiddelijk. Hij eiste 500 gulden boete. De rechter was wat mil der. Hij verlaagde de boete tot 300 gulden. Bovendien mocht de Leidenaar zijn honden weer op halen. Onder één voorwaarde echter: als de dieren ooit nog een keer overlast veroorzaken, is hij ze definitief kwijt. Discotijd De Katwijkse discotheek houdster bewoog hemel en aarde om de kantonrechter duidelijk te maken welk onrecht haar was aangedaan. Door de gemeente Katwijk bijvoorbeeld. Die maakt er met ontheffingen voor slui tingsuren zo'n warboel van... Elk jaar is er wel weer een nieuwe re geling. Was het dan zo vreemd dat zij in 1986 was vergeten om een ontheffing aan te vragen voor oudejaarsnacht? Nee toch. Vooral niet als men bedacht hoe druk ze het had gehad met het or ganiseren van de nieuwjaarsfes tiviteiten. "Kijkt u maar", en ze overhandigde de kantonrechter een aanplakbiljet dat in 1986 ver schillende Katwijkse muren moet hebben gesierd. En dan de politie... Die belde om twee uur 's nachts dat de tent nu eindelijk eens zijn deuren moest sluiten. "Maar de telefoon hangt onder een geluidsbox. En als de zaak nog in vol bedrijf is, kun je nauwelijks verstaan wat er wordt g Volgens haar kwam de politie na twee uur zelf poolshoogte ne men in de zaak, waarna de mees te bezoekers kennelijk hals over kop de deur warén uitgerend. "Want politie in de zaak, dat werkt nogal legend", meende de discotheek-houdster. In elk ge val was volgens haar iedereen om half drie weg. Dus met de overtreding van de sluitingstijd viel het wel mee. Het politierapport repte echter over heel andere tijdstippen: de laatste bezoeker zou pas om kwart over drie zijn weggegaan. Ja, dat had de Katwijkse ook ont dekt. En daarover wilde ze nog een hartig woordje wisselen met de Katwijkse korpschef. Tot slot kwam de vrouw met de allergrootste onrechtvaardig heid op de proppen: ze had de boete allang betaald. Het beta lingsbewijs had ze niet bij zich, maar toch... wat deed ze hier ei-, genlijk? Dat vroegen de officier van justitie en de kantonrechter zich ook af. "Mevrouw", zei de rech ter, "uw zaak is op oudejaars avond ten minste anderhalf uur langer opengebleven dan was toegestaan. Daar moet u goed aan hebben verdiend, want het was heel erg druk. Als de politie u vervolgens een boete oplegt van 65 gulden, dan komt er toch heel goedkoop vanaf?". Waarna de rechter de eerste boete met een tientje verhoogde tot 75 gul den. De Katwijkse gaf niet op. "En als mijn accountant nu aantoont dat ik die eerste boete al heb be taald?" "Dan krijgt u uw 65 gulden te rug, mevrouw".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13