De Zijl geeft schuld aan scheidsrechters Zaalhockeyers skiën is leuker Spanning stijgt voor Timman Beslissingsduel LDG en RDC AS VU laat Leiden ontredderd achter Polotrainers solidair met arbiters Viermansbob onderuit Herstel Monldiorst duurt langer dan werd verwacht lisse krijgt geen kansen bij Zeemacht PAGINA 16 SPORT MAANDAG 1 FEBRUARI 1988 LEIDEN - Het Leidsch Damge- nootschap en het Rijnsburgse RDC zullen in een beslissings wedstrijd moeten uitmaken wie zich kampioen van de hoofdklas se van de Dambond Midden-Hol land mag noemen. Beide teams wonnen ook hun laatste wed strijd. RDC ontving het op de vierde plaats staande KDV uit Krimpen en was op vrijwel alle borden de meerdere. Invaller Vroegop be haalde een remise, maar de Rijnsburgers liepen door zes winstpartijen op rij uit naar 13-1. Cor van Dusseldorp kwam tegen de Krimpense topper Hanssens gewonnen te staan, maar liet zich in tijdnood verrassen, waardoor de eindstand 13-3 werd. Het Leidsch Damgenoot- schap kwam met meer moeite en geluk tegen Boskoop aan de overwinning. Max Leiwakkabes- sy verloor, wat door een fraaie overwinning van André van der Kwartel werd gecompenseerd. Evert Bronstring leek zijn voor delige stand tegen Henk van Kla veren jr. in winst om te zetten, maar enkele zwakke zetten de den dit voordeel teniet gaan. Wim Heemskerk had een moei lijke avond, maar wist via een verrassende combinatie alsnog de halve winst binnen te halen. Fred Ong boekte de beslissende overwinning. Aangezien Peter Bronstring. Theo Ujrtenboog- aard en Hein van Winkel be kwaam remise speelden, be- Het in de voorlaatste ronde uit geschakelde Alphense HDC red de het niet tegen KDC uit Kat wijk. Kopman Cees Zijlstra koos voor een agressieve Ghestem- doorstoot en had het aan slordig tegenspel van Arend van Beelen te danken dat er in plaats van een nederlaag een overwinning uit de bus rolde. KDC kwam terug door Jan Passchier, die Jan Vro lijk met een flankaanval onder de voet liep. Wim van der Starren zette HDC weliswaar weer op een voorsprong door Marten Dijkstra in het eindspel combi- natief te verrassen, maar twee achtereenvolgende gen van Frans de Jonge en Jaap van Duyvenbode op respectieve lijk Arie Brunt en Van Reenen brachten KDC een 9-7 overwin ning. Het Hazerswoudse Samen Sterk verloor traditiegetrouw van het Waddinxveense Excel sior. Leen Hoogeveen redde het niet tegen Van Eist, terwijl Hans Stolwijk tegen Blom remise liet glippen. Louis de Frankrijker speelde tegen Dik Dibbets een fraaie aanvalspartij, maar moest dit met een nederlaag bekopen. Hoewel Kees van Gelder en Jan Fase nog wel overwinningen boekten, konden die niet verhin deren dat Excelsior met 9-7 aan het langste eind trok. Halverwege het persoonlijk kampioenschap van de Dam bond Midden-Holland heeft Evert Bronstring de kans gemist om alleen aan de leiding te ko- Tegen koploper Arjan van Leeuwen lukte het de Leidenaar niet een vrijwel gewonnen stel ling in winst om te zetten. Rijns burger Ton Noort en Louis de Frankrijker uit Hazerswoude be hielden met remises tegen res pectievelijk Henk van Klaveren jr. en Peter van Eek hun kampi oenskansen. Lissenaar Cor Lan- geveld behaalde zijn eerste punt in de Finale door Gerard van der Wouden op remise te houden. FRANS DE JONGE Voor nederlaag tegen AZC Alphen LEIDEN - Het gedrag van Zijl-trainer Frits Welling deed zaterdagavond na de 6-10 neder laag tegen AZC een tikkeltje vreemd aan. Waar de Leidenaar zijn collega-coaches mobili seerde om de boze arbiters te steunen in hun protest tegen de uitverkiezing van George Geurtsen voor de Olympische spelen (zie communiqué), daar had Welling in het afgelopen weekeinde weinig op met de leiding van scheidsrechter Wim Jansen Van der Laak. Na het (verdiend) verloren duel tegen de koploper uit Alphen kreeg de spelleider als dank voor zijn in de Leidse ogen slechte leiding van Welling en de zijnen enige krachttermen naar zijn hoofd geslingerd. De frustratie over het verlies was dus groot bij de Leidse ploeg, die na de onverwachte winst tegen Po lar Bears weer voorzichtig het vi zier op de play-offs had gericht. Om dat beste kwartet te bereiken was een overwinning op de Alphense lijstaanvoerder noodzakelijk, maar de thuisploeg was niet in staat om AZC uit zijn balans te krijgen. In plaats van de schuld bij zichzelf te zoeken, wreven de Leidenaars ar biter Jansen Van der Laak min of meer de nederlaag in zijn schoe- De scheidsrechter zou op beslis sende momenten in Alphens voor deel hebben gefloten, terwijl* aan de overkant collega Fred van Dorp gepoogd zou hebben om Mark van Belkum binnen de kortse keren met drie persoonlijke fouten op de kant te krijgen. Kortom, De Zijl zong weer eens het oude liedje. Sinds jaar en dag voelt de Leidse club zich benadeeld door het korps onpartijdigen. Natuurlijk had Welling had ge lijk aan zijn zijde met de stelling dat de leiding niet in Leids voor deel was, maar de Leidse irritatie na afloop deed wat goedkoop aan. Niet de scheidsrechters, maar De Zijl zelf immers was de oorzaak van de nederlaag. Bij zijn indienst treding verklaarde Welling dat hij zijn invloed zou aanwenden om aanvaringen met arbiters te vermij den. Het moet gezegd dat het spe lersgedrag onder het bewind van de Leidse trainer is verbeterd, maar onder de oppervlakte borrelt in de Kooi nog immer het ongenoe gen. Wellicht omdat dit seizoen tegen de verwachtingen in matig werd gepresteerd, kwam het na AZC weer tot een kleine botsing. Voor de spelers en nog meer voor Frits Welling is het een tegenvaller dat de play-offs (waarschijnlijk) niet worden gehaald. Om zich alsnog voor de extra-competitie te plaat sen, is de Zijl verplicht de laatste duels tegen LZ (dat vecht tegen de gradatie) en HZC (dat nog titelkan- sen heeft) te winnen. En dan nog is de ploeg afhankelijk van een mis stap van Polar Bears, de huidige nummer vier van de competitie. Een moeilijke opgave. De Zijl zette zich zaterdag volle dig in om de ontsnappingsroute te volbrengen. Alles wat de ploeg (na de winterstop aangevuld met de jonkies' Mark Kerkvliet, Jeroen Duvekot en Edo den Boef) had te bieden werd in het thuisbad 'uitge stald', maar het was te weinig om AZC van zijn stuk te brengen. De Alphense ploeg heeft de laatste ja ren veel kwaliteit moeten inboeten. Met hard werken en de steun van het drietal Noordegraaf, Piel- stroom en Misdorp is AZC nog steeds de beste ploeg van Neder land,.al is het gebodende bepaald niet oogstrelend. Achterin houdt de boomlange Misdorp de ballen simpelweg tegen en voorin mikt Pielstroom de projectielen met een akelige precisie in het doel van de tegenstander. Goalie Reyer Holtman moest za terdagavond liefst zesmaal zijn meerdere erkennen in de Alphense international. „En dat is teveel. Zijn armen waren te klein voor die schoten", typeerde Welling de Leidse onmacht. De Leidse neder laag was daarmee voor een belang rijk deel verklaard. Aanvankelijk hield de thuisploeg gelijke tred met de tegenstander (2-2), maar in het tweede part namen de bezoe kers een 3-6 voorsprong, om die in de voorlaatste periode tot 4-8 uit te bouwen. Het sierde de instelling van De Zijl dat de strijd niet werd opgegeven, maar de formatie ont beerde net dat beetje extra om Mis dorp te verschalken. Mark van Bel kum, de scoringsmachine van De Zijl, had vanwege een herhalings oefening de laatste veertien dagen niet kunnen trainen en viel daarom uit de toon. Zoals ook Frits Welling na af loop. ROB ONDERWATER ngspositie. Remco Pielstroom LEIDEN - Frits Welling heeft het bondsbestuur van de KNZB met een communiqué op de hoogte gesteld van het ongenoe gen van de polotrainers over de afvaardiging van George Geurt sen als scheidsrechter naar Se oul. Door de keuze van Geurtsen, oud-trainer van AZC en het Ne derlands waterpoloteam, mag een andere arbiter, Peter Bookel- man, niet naar Zuidkorea. „Waarom stuurt de zwembond Geurtsen niet als official naar de Spelen?", vraagt Welling zich af. „Als de KNZB wil dat Geurt sen daar gaat lobbyen om Klaas van der Pol in het bestuur van de internationale zwembond te krij gen, is dat hun zaak. Maar dat mag niet ten koste gaan van Bookelman, vinden wij als trai ners. Ik stel daarom voor om Geurtsen alleen als official naar Korea te sturen. Daar moet toch een potje voor zijn. Wij zouden het betreuren als de polocom missie opstapt, want de clubs zijn zeer tevreden over de in spanningen van die groep men sen". Welling stuurde in het afgelo pen weekeinde het volgende communiqué naar de KNZB, de waterpolocommissie, bonds coach Rob Schouten en het Alge meen Nederlands Persbureau: "Mijne heren, De Nederlandse waterpolo- hoofdtrainers steunen unaniem de vorige week gehouden aktie van de Nederlandse Internatio nale Scheidsrechters. Wij wijzen het bondsbestuur er op, dat de eventuele gevolgen, namelijk het opstappen van de waterpolo commissie en de bondscoach, desastreuze gevolgen zal hebben voor het Nederlandse waterpolo; zij zijn het die met hun visie aan zetten hebben gegeven voor een sterkere ontwikkeling van het polo op de middellange termijn. Wij staan als trainers dan ook lijnrecht achter de waterpolo commissie. Wij wensen het be stuur veel wijsheid met de te ne men beslissing en rekenen er op dat één en ander in het belang van de nationale waterpolo-com- petitie zal geschieden". LEIDEN - De zaalhockeycompe- titie wordt door veel clubs niet zeer serieus genomen. Ook het Delftse Hudito, dat een ski-weekeinde or ganiseerde voor zijn in de over gangsklasse uitkomende zaalteam, vindt het kennelijk maar bijzaak. Twee basisspelers bleven thuis, die aangevuld met wat spelers uit het tweede team, geen partij, waren voor LMHC dat de krachtsverhou ding tot uiting bracht met een eindscore van 5-19. De eerste ont moeting tegen Hudito eindigde nog in 7-7. Het over een eigen hal beschikkende Rotterdamse Victo ria is met nog één competitieduel voor de boeg gistermiddag al kam pioen geworden in die klasse door Alliance te verslaan. Het werd gisteravond in de Delftse sporthal Buitenhof een waar schuttersfeest voor de LMH- C'ers die alleen in de laatste fase van de eerste helft de concentratie lieten verslappen, waardoor de produktie even stokte. Deson danks toch een 2-9 ruststand in het voordeel van de bezoekers. In het tweede half uur stootte de Oegst- geester zaalhockeybrigade door naar de monsteruitslag die met nog vier minuten te spelen bleef steken op negentien. Verdediger Paul van der Meer droeg met voortdurend gevaarlijk opkomen en twee tref fers zijn steentje bij in LMHC's aanvallende acties. Dirk Drijver leefde zich uit met zes treffers. De andere doelpunten kwamen op naam van Maurits Eikenhout (5), Friso van Deursen (2), Herman Hartevelt (2) en Jeroen Dubbeld (2). Roomburg De zaalhockeyers van het eerste mannenteara van Roomburg zijn niet meer op dreef. Rotterdam en Cartouche werden in de eerste ont moetingen nog ruim verslagen door de Leidenaars. Gisteravond echter werd van dezelfde tegen standers kansloos verloren in de Haagse sporthal De Blinkerd. Car touche was feller dan de spelers van Jaap Suyk die in het eerste deel twee keer scoorden (Bas Ko ning en Jurjen van Aken), maar daar stonden vijf Voorburgse tref fers tegenover. Die achterstand is ondanks goals van de Roombur- gers Rutger van Schaik en Paul Lamping niet meer goed gemaakt: 7-4. Ook tegen Rotterdam kon Roomburg, ondanks het toen wel agressieve optreden, de voor sprong niet op hel bord krijgen. De 4-6 ruststand werd door de Rotter dammers uitgebouwd naar 4-8 en eindigde in 7-9. Het tweede man- nenteam van Roomburg werd za terdagavond in de Kievitenhal kampioen in de reserve tweede klasse A. Door de winstpartij op het op de tweede plek staande HDM, hebben de Leidenaars twee duels voor het competitieslot de ti tel vroegtijdig binnen gehaald. Kansen Stokkel DORDRECHT (ANP) - Drie ron den voor het einde van de halve fi nales om het nationaal damkam pioenschap hebben de twee inter nationale grootmeesters Scholma en Stokkel uitstekende kansen op een finaleplaats. Scholma boekte dit weekeinde zijn vijfde zege. Stokkel versloeg mede-koploper Schotanus en nam twee punten af stand van zijn naaste belagers. SARAJEWO (SID/ANP) - De Nederlandse viermansbob heeft in een poging te voldoen aan de NOC-limiet voor de Olympische winterspelen teveel risico geno men. In de derde en laatste om loop van de Europese titelstrijd op de Olympische baan van Sa- rajewo ging de bob in de laatste bocht onderuit. Gekreukeld wer den de leden uit de slee gevist. Ernstige verwondingen deden zich niet voor, maar van kwalifi catie - een op voorhand al onmo gelijke eis - was geen sprake. De Europese titel ging naar de Westduitse B-ploeg, die i geselecteerd is voor uitzending naar Calgary. De Westduitse keu zeheren hebben de A-ploeg inge schreven, die in Sarajewo niet verder kwamen dan de zesde plaats. Vele gerenommeerde ploegen uit Oostduitsland, de Sovjetunie, Zwitserland en Oos tenrijk kwamen in Joegoslavié niet aan de start. Zij wilden hun voorbereiding op de spelen niet in gevaar brengen, maar vooral niet de nieuwste snufjes en ver beteringen aan hun slee veertien dagen te vroeg in de etalage zet ten. SAINT JOHN (ANP) - De kans dat een vluggertje de beslissing zal moe ten brengen in de tweekamp tussen Jan Timman en Valeri Salov wordt met de dag groter. De vijfde partij van de kandidatenmatch eindigde za terdag na kamikaze-achtige wendingen, waarbij Salov zelfs eenmaal de directe winst miste, opnieuw in remise. Na veertig zetten en door middel van eeuwig schaak, waardoor Salovs extra dame net niet de doorslag kon geven. Jan Timman en Valeri Salov beoefenen in hun onderlinge duels een soort evenwichtskunst, waarbij de kleinste misstap een fatale val ten ge volge kan hebben. Evenals in de derde partij kwam ook nu weer de ultra moderne openingsvariant op het bord zoals Timman die met groot risico had beproefd tegen Kasparov en Miles. Salov was uiteraard eveneens ge heel op de hoogte en dus zat vadertje theorie er weer bij als lachende der de. Tot en met de 22ste zet volgde beide spelers exact de partij Kasparov- Timman uit de KRO Tweekamp waarin de wereldkampioen voor het eerst het idee introduceerde een stuk te offeren tegen drie pionnen. Tim man ging er uiteraard op in. De 23ste zet: Pg7 naar e8 van zwart was een verrassing en na lang nadenken antwoordde Salov met: 24.Tfl-f7. Na 25. Dd4xh8 zwart zowel met Df8 als Tf8 de achterste rij dekken, maar in beide gevallen valt een pion. Nadat wit de pion op H6 had veroverd, begon in feite pas de principiële strijd. Wit probeerde met zijn overmacht aan pionnen naar de overkant te lopen, intussen de bewegingsvrijheid van zwart zoveel mogelijk inper kend, terwijl zwart met zijn stuk meer probeerde te profiteren van wi.ts zwakke velden en de blootgestelde positie van de koning. Na 29. Pd7-e5 zag met name Gert Ligterink het somber in. „Jan gaat verliezen," was zijn mening. Hoewel de uitslag van de partij anders uitpakte, bleek hij het bij het rechte eind te hebben gehad, zoals Timman gistermorgen aan het ontbijt aangaf. „Pe5 was een fout. Ik had niet gezien dat wit nu meteen Lh4 kon spelen, dat meteen wint". Men zie het vervolg: 30. Lg3-h4, De7-g7, 31. Dh6xg7, Pe8xg7, 32. Lf5xc8, Tf8xfl 33. Kglxfl, Kb8xc8 en 34. h5-h6 en de pion kan niet meer worden gestuit. „Ik schrok er wel van, maar gelukkig zag hij het niet". In de partij wist Timman met heel nauwkeurig spel remise te bereiken door eeuwig schaak. In de eindstelling heeft Salov twee dames maar kan toch niet verhinde ren dat zwart over de lijn el-h4 schaak blijft geven. Er deed zich na g7-g8 een klein, doch niet helemaal onbetekend incident voor. Salov had nog slechts minder dan een minuut bedenktijd. Na promotie wordt de speler geacht eerst de dame op te zetten en daarna de klok in te drukken, waar mee de zet pas is voltooid. Salov echter liet de pion staan om meteen zijn klok in te drukken. Gligoric, de scheidsrechter, keek er naar, maar zei niets. De Canadees Kevin Spragett zorgde tot groot genoegen van zijn toe kijkende landgenoten voor een daverende verrassing door zijn afgebro ken vijfde partij tegen de Sovjetrus Andrej Sokolov tot winst te voeren. Na 73 zetten staakte Sokolov de strijd in het eindspel met ongelijke lo pers, waarbij Spragett twee pionnen meer had. De stand in deze twee kamp is nu gelijk: 2 1/2-2 1/2. In drie gevallen is de beslissing reeds gevallen: de Britten Nigel Short en Jonathan Speelman ontdeden zich van Gyula Sax en Yasser Seirawan. De confrontatie tussen de Russen Joesopov en Ehlvest werd beslist in het voordeel van eerstgenoemde. Bij Portisch - Vaganian is de stand 3-2 in het voordeel van de Hongaar. LEIDERDORP - Het ziet er naar uit dat BV Leiderdorp het nog min stens een maand zal moeten stellen zonder center Boris Monkhorst. De Leiderdorpse basketballer kwam vier weken geleden in Utrecht met zijn hoofd keihard op de speelvloer terecht nadat Utrecht-center Schaftenaar hem - volgens arbiter Wallaart met opzet - een stevige el leboog in het gezicht had gegeven. Door de val liep Monkhorst een hersenschudding op. Omdat de klachten aanhielden is Monkhorst in middels onderzocht in het AMC in Amsterdam, waarbij complicaties aan het licht kwamen. Leiderdorp-coach Paulides, die tijdens de bewuste wedstrijd zijn ploeg van het veld haalde en kenbaar maakte niet verder te willen spe len zolang Schaftenaar opgesteld was, verwacht dat Monkhorst op z'n vroegst pas weer in maart de trainingen kan hervatten. Hij vindt dat daarom tijd wordt om verdere stappen te ondernemen en Philip Schaftenaar formeel aansprakelijk te stellen voor de eventuele nadeli ge gevolgen die Monkhorst van de val kan ondervinden. „We zijn daar eigenlijk al laat mee, maar dat komt omdat het eerst niet zo ernstig leek", aldus Paulides, die deze week met Monkhorst en het bestuur gaat praten over de te nemen maatregelen. LEIDEN - Zelden is er op het plankier van de Vijf Meihal zo'n slechte vertoning gegeven als afge lopen zaterdag door de basketbal lers van Luba en ASVU. Met daar bij de aantekening dat de gehandi capte Amstelveense studenten- ploeg weinig beter kon en dat Lei den, in de woorden van coach Mar tin Bakhuijzen, een „wanprestatie" leverde. ASVU kreeg de winst (ver diend) mee naar huis (58-61), ter wijl Leiden de frustraties afrea geerde op de scheidsrechters cn de deuren van de kleedkamer. Bakhuijzen sprak vorige week na de wedstrijd tegen Leiderdorp, waarin zijn ploeg een keurig visite kaartje had afgegeven, strijdlustige taal in de richting van het weinig populaire ASVU. Er mocht door het handjevol toeschouwers in de akelig stille sporthal dan ook een super gemotiveerd Leiden ver wacht worden. Niets bleek minder waar. Leiden dacht de wedstrijd al gewonnen te hebben op het mo ment dat duidelijk was dat de be langrijke Amstelveense troeven Bruin en Steinmetz aan de kant moesten blijven. Die misplaatste arrogantie kwam Leiden duür te staan want ASVU gaf zich niet zo maar gewonnen. Poreus Jos Pelk, al meer dan 25 jaar aan het roer van de basketbalformatie van de Vrije Universiteit, zette zijn ploeg in een zone-verdediging waartegen geen enkel Leids kruit gewassen bleek. Zonder fantasie en zonder overtuiging werd de door de afwezigheid van Steinmetz en Bruin bepaald poreuze defensie bestreden, met als gevolg dat pas na 289 seconden de eerste Leidse score op het bord verscheen: 2-7. Daarna leek het even beter te gaan met de Leidenaars, die vooral dankzij Steven Bouman en Erik Paul van Weeren (16) naar een 27-22 voorsprong liepen. De opleving bleek schijn. ASVU, met Amama en Blom, dicteerde het tempo (langzaam, héél lang zaam) en sloop vooral dankzij het voortdurende knoeiwerk in de als los zand aan elkaar hangende Leid se verdediging weer naderbij. Hans van Leeuwen (21 pnt) bracht AS VU halverwege de tweede helft zelfs aan de leiding: 43-45. De drie Leidse 'beulen' De Jong, Van der Wetering en Minderhout gaven niet thuis en vielen alleen op door hun foutencollectie (3x5): resultaat van slim Amstelveens spel, niet verdedigen door de guards en de wat eenzijdige beoordeling van de arbiters (22 tegen 9 fou.ten). Geforceerd Westduitse hockeyers pakken titel WENEN (SID/DPA) - West- duitsland heeft gisteren in We nen voor de vijfde achtereenvol gende maal de Europese hockey- titel in de zaal voor mannen be machtigd. De Westduitsers, de 'uitvinders' van het zaalhockey, zijn tevens de enigen, die zich tot nu -Europees kampioen hebben mogen noemen. Toch raakte de ploeg van coach Klaus Kleiter in de Oostenrijkse hoofdstad een record kwijt. Nadat de 75 voor gaande duels in de toernooien om de Europese titels gewonnen waren moest tegen Frankrijk voor het eerst een punt worden succesje voor de Nederlandse coach Ton van Gils, die met de Fransen tweede werd, voor Oos tenrijk. Westduitsland won de andere wedstrijden tegen Schot land (11-4), Spanje (8-6), Polen (14-3) en het slotduel met Oosten rijk (4-0). Het verschil tussen West- Duitsland en de rest was minder groot dan in andere jaren. Kleiter gaf na afloop toe, dat de voorbe reiding te gemakkelijk was opge vat. „Het was niet goed om een paar dagen van tevoren pas bij een te komen om een Europese titel te verdedigen. De andere landen waren veel beter geprepa reerd en konden goed partij ge ven", zei hij. Vooral de Fransen, die met Van Gils drie weken in een trainingskamp hadden geze ten, speelden sterk, al betekende het verlies tegen Polen een dom per. delijk maken op eerste divisie-ni veau ook maar iets te zoeken te hebben. Daarnaast probeerde rou tinier Tony Lamping manhaftig het stuurloze schip weer op koers te krijgen, maar zijn (geforceerde) schotcijfers geven al aan dat de in spanningen zonder resultaat ble ven: 2 uit 15. Enig lichtpunt was in de eindfase het spel van Robert Jan Kanstein, maar die kreeg van Bak huijzen verder weinig kansen. Dat Leiden na dertien minuten spelen nog steeds maar 10 punten had geproduceerd en desondanks slechts tegen een 43-48 achterstand aankeek zegt in feite ook genoeg over het zielloze spel van ASVU. Maar de Amstelveners waren be geesterd genoeg om die voor sprong ook in de slotfase vast te houden, Leiden beschaamd en ont redderd achterlatend: 58-61. Uit het zicht van de derde plaats, die ASVU nu vaster in hand heeft. HANS JACOBS DEN HELDER - Lisse heeft giste ren geen voet aan de grond gekre gen in de uitwedstrijd tegen Zeem acht. De Helderse basketbalploeg won met 96-78. In de promotiedivi sie zette Grasshoppers de zege reeks probleemloos voort tegen Racing Amsterdam: 44-82. De vrouwen van Lisse hadden tegen DAS meer verdiend dan de 60-66 nederlaag. Zeemacht wist al snel een gat te slaan in het treffen met Lisse: 23-16 en 37-25. Bij de Noordhollanders konden Pieter van Scheijndel (32) en Frans Luyckx (27) niet afgestopt worden door Lisse, dat halverwege tegen een 52-41 achterstand aan keek. Zeemacht bouwde na rust de voorsprong uit tot 70-56 en 92-65 al vorens Lisse, dat in Daan Doing een van de betere spelers had, in de slotminuten nog iets terug kon doen: 96-78. Grasshoppers boekte de zestien de "achtereenvolgende overwin ning. Racing Amsterdam was van meet af aan kansloos (0-9.v7-24). De Katwijksen legden de nadruk op de verdediging en wisten de basket goed af te schermen, getuige de rust- (26-42) en eipdstand (44-82). Anja Aandewiel werd goed in be dwang gehouden, maar Marja van Duijn (16 pnt, 14 reb) en Petra van der Oever (15) namen haar rol over. Lisse verspeelde de winst in de slotfase van de bijzonder spannen de ontmoeting met DAS. Bij rust "hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht (35-35) en daarna wis selde de leiding verschillende ke ren van handen. Lisse verspeelde een 53-47 voorsprong (58-60) en zag in de laatste minuut de press mis lukken: 60-66. De thuisploeg, die 24 maal balverlies leed, putte moed uit de (voorzichtige) rentree van Mary van Nobelen (7 pnt, 7 reb in 10 minuten). In het rayon West vergalde Hank Smith een Katwijks feestje door Grasshoppers in de slotseconden vanaf de vrije worplijn te vonnis sen (80-82), waardoor Veenland de titelkansen in eigen hand houdt. MSV zorgde voor bloedstollende taferelen. Tegen Ahoy'RZ 2 leid den die tot winst (86-87), bij Bin nenland was er verlies (89-88). In de eerste divisie revancheer den de rolstoelbasketballers van Leiderdorp zich voor de thuisne derlaag tegen Den Bosch. De Bra banders werden in eigen huis op een 41-54 nederlaag getracteerd. Leiderdorp heeft daardoor achter het niet promotie gerechtigde duo Arrows 3 en Antilope 2 weer zicht op terugkeer naar de eredivisie. In de promotiedivisie won BVO Alphen het vier puntenduel tegen Zaandam na een 30-33 ruststand met 70-60. Voorburg handhaafde zich aan kop door een zege op Bas ketiers: 88-73. BIATHLON, RUHPOLDING (SID/DPA) - Stefan Hick heeft za terdag de vijfde wereldbeker-wed strijd biathlon (10 kilometer) ge wonnen. De Westduitser maakte slechts een schietfout. De Italiaan Passier werd tweede, gevolgd door de Westduitser Angerer. Drie Ne derlanders eindigen in de achter hoede: Ruben Krouwel werd 49e, Leo Wallage 54e en Kees Wesseling 56e en laatste. Bij de vrouwen won de Bulgaarse Zvetana Krasteva. De Nederlandse Hennie Kroeske werd 23e en laatste.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16