PSV toont zich slagvaardig Ajax spaart bij DS de krachten Feyenoord glijdt weer verder af FC Den Haag van het veld gespeeld Kansen Cruijff stijgen Coventry City moet de FA-Cup inleveren Napoli loopt punt uit op AC Milan KV Mechelen komt naast FC Antwerp Real Madrid in vorm MAANDAG 1 FEBRUARI 1 Duel al na een half uur gespeeld DORDRECHT (GPD) - Ajax heeft de voorbereiding op de prestigestrijd met PSV, geprogrammeerd voor aanstaande zondag, gistermiddag even na de klok van drie uur gestart. Nadat Peter Larsson laag vlieger DS'79 na een halfuur een 3-0 achterstand bezorg de, schakelde Ajax hautain de laagste versnelling in en bleven zweetdruppels ver der achterwege. Zelfs met de energiebesparende knop ingedrukt namen de Am sterdammers de Dordtse hindernis met het grootste gemak, de tegentreffer van Gerrie Slagboom ten spijt (1-3). De energiebesparing, resulterend in een tweede helft van een armza lig niveau, verontrustte de techni sche troika schijnbaar niet. Huls- hoff, Haarms en Kohn hebben zich voorgenomen de rust in de Amster damse tent te bewaren en daarbij passen geen openbare repriman des aan het adres van luie spelers met vedette-neigingen. „Nadat het 3-0 werd, nam een aantal spelers het wat te gemakkelijk op", stelde Hulshoff voorzichtig vast. „Som migen zaten op 85 procent van hun mogelijkheden, misten op dit zwa re veld voldoende agressie. Na men? Nee, namen noem ik niet". Ook op de naderende confronta tie met PSV, gezien de aframme ling van FC Den Haag wel bereid tot het uiterste te gaan, wenste Hulshoff niet in te gaan. Zwijgen is momenteel goud bij Ajax en in spe culaties over de opstelling had nie mand van het technisch trio zin. Vraagtekens over het elftal, dat PSV overigens in de Meer en niet in het Olympisch stadion zal ont vangen, zijn desondanks in ruime mate aanwezig. Stanley Menzo moest zich aan de Krommedijk na een half uur met een heupblessure trekkebenend laten aflossen door Lloyd Doesburg en ook over de vorm van Ronald Spelbos bestaat nog onzekerheid. Spelbos, die eerder deze week in het tweede elftal al 90 minuten proefdraaide, mocht het gisteren een half uur proberen met Larsson als bondgenoot in het centrum. Veel wijzer werd niemand van de wissel Bosman/Spelbos, zeker het publiek niet dat zich in de tweede helft stierlijk verveelde en zich zal hebben afgevraagd hoe het moge lijk is dat Ajax zich door een toe komstige eerstedivisionist op ei gen helft laat terugdringen en zelfs paniekerig reageert op de fantasie loze aanvalsgolfjes. Eerder dit seizoen was het overi gens van hetzelfde laken een pak. In Amsterdam liet Ajax, nog met Rijkaard, Silooy en Stapleton, zich bijna (5-3) in de luren leggen door DS'79 dat het spelen met een laatste man nog steeds als een zon de beschouwt en daarvan weke lijks de rekening krijgt gepresen teerd. Daar trekt oefenmeester Si mon Kistemaker, met DS vorig sei zoen per ongeluk naar de eredivisie gepromoveerd, zich echter niets van aan: „Deze spelwijze ligt ons het best. We zijn er dit seizoen mee begonnen en we eindigen er ook mee. De spelers moeten alleen wat beter leren luisteren. Sommigen hebben tijdens wedstrijdbespre kingen geloof ik schuimpies in hun oren". kistemaker doelde op de wijze waarop Ajax gistermiddag binnen een mum van tijd naar 0-2 kon doorstoten. Al na zes minuten mocht Wouters ongehinderd aan leggen voor een boogballetje om dat Langerak even de andere kant opkeek. Dat de middenvelder van DS'79 er met zijn gedachten niet helemaal bij was, was trouwens niet verwonderlijk. Op weg naar het stadion had hij 's ochtends zijn auto volledig in de prak gereden. Verzachtende omstandigheden voor de tweede Amsterdamse tref fer (van Bosman, die van dicht bij kon intikken) wenste Kistemaker daarentegen niet aan te voeren: „Vrijdag hebben we een half uur doorgenomen hoe Ajax de corners neemt. Dat doorkoppen bij de eer ste paal en het inkomen van Bos man, alle spelers waren op de hoog te. Als je dan toch ziet dat iedereen verrast wordt, krab je je natuurlijk wel even op je achterhoofd". De moed geeft Kistemaker evenwel nog niet op. al was het alleen maar omdat hij in Dordrecht met „zo'n fijne groep" kan werken. „En ver- ■liezen of niet, we gaan met z'n allen gewoon lekker door. Anders kan je beter in je bed blijven liggen". Behalve de eerste kwam ook het derde doelpunt van Amsterdamse signatuur op naam van een verde diger. Larsson, een van de weinige Ajacieden die na rust geen gas te rugnam, mocht een hoek uitkiezen, koos de goede en gooide na ruim een half uur aldus de wedstrijd in het slot. Alleen DS'79 was daarna •nog bereid het publiek te verma ken. De beloning voor de inspan ningen kwam er toen Gerrie Slag boom na een kwartier profiteerde van de collectieve afwezigheid van de Ajax-defensie (1-3). Dat de te gentreffer, de eerste in competitie verband na de afmars van Johan Cruijff, zowaar enige paniek ver oorzaakte, zal vooral PSV tevreden stemmen. EINDHOVEN (GPD) - Na de inzinking tegen FC Twente heeft PSV de ouderwetse slagvaardigheid herwonnen. Niet alleen met de monsterscore tegen FC Den Haag (9-1) demonstreerden de Eindhovenaren hun kracht. Aan de onderhandelingstafel zette PSV zich schrap tegen Barcelo na's verlangen Ronald Koeman in te lijven. Met succes, want de veelgevraagde libero verplichtte zich gisteren tot juli 1992 aan PSV. Dat en de afstraffing die FC Den Haag ten deel viel, waren voor voorzitter Jacques Ruts reden om tijdens een inderhaast belegde persconferentie lachend uit te leggen hoe comfortabel de club er momenteel bijzit". MADRID (GPD) - Johan Cruijff ziet zijn kansen om binnenkort als trainer bij Barcelona aa slag te gaan, met de dag stijgen, Gisteren verscherpte zich op nieuw de al maanden slepende crisis bij FC Barcelona. Thuis te gen het onaanzienlijke Las Pal- mas kwam de Catalaanse equipe niet verder dan een mager 1-1 ge lijk spel. Daarmee kwam het totaal tal punten, dat Barcelona ii gen huis verspeelde, op twaalf. Slechts een keer eerder in de roemruchte historie van Barcelo na kwam het voor, (en wel in het „rampjaar" 1941, toen Barca zelfs degradatiewedstrijden moest spelen), dat de club in de eerste helft van de competitie thuis vijf nederlagen moest incasseren. Gedurende de hele wedstrijd tegen Las Palmas uitten de 30.000 hondstrouwe socios in het slechts voor een kwart gevulde Nou Camp-stadion hun onge noegen over het abominabele spel van Barca met de traditione le witte zakdoekjes. Na afloop dromden enkele honderden sup porters rond de presidentiële lo ge om het aftreden van voorzitter Jose Luis Nunez te eisen. Het be stuur kwam gisterenavond in spoedzitting bijeen om de kritie ke situatie bij Barcelona te analy seren. In Barcelona werd het niet uit gesloten geacht, dat het bestuur drastische maatregelen zal ne men, om aan de malaise een eind te maken. Er wordt gespeculeerd over een ontslag van trainer Luis Aragones, die de afgelopen we ken bewees psychisch absoluut niet bestand te czijn tegen de spanningen en een week over spannen thuis moest kuren. Maar ook de aankondiging van vervroegde bestuursverkiezin gen of een aftreden van Nunez wordt niet uitgesloten geacht. Dit weekeinde publiceerde een van de oppositiegroepen, Union Barceloniste, een communique, waarin zij het ontslag van Nunez eist. Beide maatregelen spelen Cruijff onmiskenbaar in de kaart. Want de aanwezigheid van Nunez is tot dusverre het enige obstakel gebleken voor een over gang van Cruijff naar Barca. Op merkelijk is, dat er binnen de rest van het bestuur sprake is van een nieuwe romance met Cruijff, gezien het aanbod hem bij de oplossing van zijn proble men met de Spaanse fiscus, die nog 320.000 gulden van Cruijff claimt, behulpzaam te zijn. En de geruchtenstroom is helemaal op gang gekomen door het bericht, dat Cruijff vandaag in Barcelona verwacht wordt om op welke wijze dan ook die fiscale schuld te vereffenen. Niemand gelooft namelijk, dat Cruijff alleen daar voor naar de Catalaanse hoofd stad afreist. „Ik beschouw het als een overwin ning, dat we een club als Barcelona het nakijken geven", zong PSV- manager Ploegsma in koor met zijn preases. Ronald Koeman gunde zijn bestuurderen het zoet van die zege, ofschoon hijzelf nimmer in zee zou zijn gegaan met welke club dan ook. „In december stond mijn besluit al vast", aldus Koeman. „Het PSV-systeem is perfect voor mijn manier van voetballen en ik betwijfel of dat elders op die wijze mogelijk zou zijn. Ik had al vroeg een standpunt over mijn contract verlenging ingenomen ook al om dat ik de ploeg zekerheid wilde ge ven". Gerets De volgende in het rijtje aflopen de contractanten die over de streep zal worden getrokken is Eric Ge rets. De Belg heeft aanstaande woensdag een afrondend gesprek met de leiding. „Ik verwacht dat we dan tot een akkoord over een tweejarig contract komen", aldus Gerets. „PSV heeft mij een fair aanbod gedaan, maar er zijn nog wat zaakjes die concreter op papier moeten. Daarover gaat dat laatste gesprek". De PSV-aanvoerder Zeilers vijftiende BUENOS AIRES (ANP) - Steven Bakker en Kobus van den Berg zijn als vijftiende geëindigd bij de we reldtitelstrijd zeilen in de Star-klas se voor de kust van Buenos Aires. In de zesde en laatste race, waarin voor het duo uit Rotterdam en Loe- nen niets meer op het spel stond, gingen Bakker en Van den Berg za terdag als 22e door de finish. Ze hadden al eerder de Olympische li miet gehaald, doordat ze zich bij de beste acht landenploegen schaar den. De Italiaan Ferrarese won de laatste race. Cayard verscheen za terdag niet meer aan de start omdat hem het wereldkampioenschap na vijf races al niet meer kon ontgaan. Martin van Leeuwen en Peter Vol- lebregt werden bij de zesde race 23e. Zij kwamen in het eindklasse ment op de 33e plaats terecht. Anton Jansen scoort zijn eerste treffer voor PSV. Eric Gerets en Soren Lerby komen met hun felicitaties (foto anp) pend voor de periode die in het ver schiet ligt". Van Breukelen Een drukke periode. Niet alleen strijdt PSV nog op drie fronten; te vens stelt manager Kees Ploegsma alles in het werk met de huidige kern langdurig door te gaan. De "verlenging van de verbintenis met Eric Gerets zal direct gevolgd wor den door gesprekken met doelman Hans van Breukelen. Gerald Va nenburg zal eveneens een tussen tijdse aanpassing van zijn contract krijgen. „We zorgen ervoor dat de drempel voor buitenlandse clubs zo hoog mogelijk komt te liggen", verklaarde Ploegsma de PSV-tak- tiek. Dat het een en ander met veel geld gepaard gaat moge duidelijk zijn. „Maar niet in de mate waarin clubs als Milan of Barcelona reke nen", haastte Ploegsma zich. „Wat elders op dat vlak mogelijk is, zou hier de tent op z'n kop zetten. En dat gebeurt dus niet". Naast de ko mende contractverlengingen is het inmiddels zeker dat zowel Willy van de Kerkhof als Hallvar Thore- sen definitief een punt achter PSV zet. denkt over toetreding tot de techni sche staf van zijn huidige werkge ver, als zijn actieve loopbaan over twee jaar wordt afgesloten. Koeman (2) en Gerets zorgden voor een derde deel van de totale produktie tegen het povere FC Den Haag. Hans Gillhaus (2), Anton Janssen, Sören Lerby, Eric Viscaal en Gerald Vanenburg zorgden voor de 9-0 stand. En toen PSV op zoek was naar de tiende treffer (Koeman en Gerets troffen beiden nog paal en lat), scoorde Leo Schellevis na een uitbraak van Ron de Roode het enige Haagse doelpunt. Het feest in Eindhoven was er niet minder om. „We hebben risico's genomen", gaf FC Den Haag-trainer Pim van de Meent ronduit toe. „Als je ach terin blijft hangen verlies je ook, maar dan heeft het publiek niks ge zien. Daarom kozen wij voor de aanval. Tegen een elftal met zoveel kwaliteit moet je altijd uit meerde re kwaden kiezen". Jansen Een van de feestvierders in het Philipsstadion was debutant An ton Janssen. De ex-speler van For- tuna S kende een perfect eerste op treden en bekroonde dat met een mooi doelpunt. „Debuteren in een ploeg die zo fantastisch draait, is niet moeilijk", vond Anton Jans sen. „In het begin merkte ik dat men in Eindhoven nog moest wen nen dat de linkerflank weer was be zet. Na verloop van tijd werd ik meer in het spel betrokken. Op die manier kreeg ik gelegenheid het publiek te laten zien waarom PSV mij heeft gekocht". Ook Frank Ar- nesen en Hallvar Thoresen moes ten vanaf de tribune toezien dat ze met Janssen een geduchte concur rent voor hun positie erbij hebben gekregen. „Met het drukke programma van de komende maanden is het be langrijk dat je voldoende keuze hebt", zei coach Guus Hiddink. „Ik denk dat ik voortdurend zal moe ten beschikken over dertien, veer tien spelers. Anton Janssen is een welkome aanvulling, evenals de debuterende Edward Linskens. Lerby begint weer beter te spelen. Met Arnesen en Thoresen er over twee weken weer bij, zijn we gewa- GRONINGEN (GPD) - De voor malige topclub Feyenoord is na de 2-0-nederlaag tegen FC Groningen afgegleden naar de zevende plaats op de vaderlandse competitielad der. Deelname aan Europees voet bal voor volgend seizoen staat flink op de tocht. Al hebben de Rotter dammers dan minder wedstrijden gespeeld dan hun concurrenten. Voor FC Groningen kwam de over winning als geroepen. De 'trots van het Noorden' kreeg er in de worste ling om lijfsbehoud iets meer lucht door. Ondanks de positie op de rang lijst heeft Feyenoord het soms toch nog wat hoog in de bol. Daarnaast lijken Rinus Israel en Lex Schoen maker ook een geduchte hekel te hebben aan enig huiswerk. Het trainerskoppel van de zuidelijke Maasoever had het de afgelopen week in ieder geval onnodig geacht zich op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen bij de tobbende te genstander uit de Martinistad. „Een ploeg als Feyenoord moet altijd uitgaan van eigen kracht", luidde de hooghartige verklaring van Schoenmaker, die de honneurs gisteren voor Israel waarnam. 'IJzeren Rinus'. voor twee wed strijden geschorst na minder vlei ende teksten in de richting van scheidsrechter Van Vliet op 15 ja- nuari na afloop van PEC-Zwolle- Feyenoord, aanschouwde het ge klungel van zijn pupillen vanaf de tribune. Ongetwijfeld knarsetan dend. Hadden de technisch verant woordelijke lieden van de Kuip- club zich wel de moeite getroost ei- ge informatie over FC Groningen in te winnen, dan hadden zij kun nen weten dat Barend Beltman ge specialiseerd is in verre ingooien. Nu kon het gebeuren dat de com plete Rotterdamse defensie, de blunderende Joop Hiele incluis, met wijd opengesperde monden van verbazing de ferme inworp van de 19-jarige amateur nastaarden en de kleinste man van het veld, Jos Roossien, in een leeg doel kon kop pen. Bij de mogelijk wat ingedutte Rotterdamse trainers was het even eens onbekend dat Foeke Booy ge passeerd was ten faveure van Jur- rie Koolhof, hoewel dat in Gronin gen en wijde omgeving alom be kend was. „Wij hadden een aan- valskoppel Booy-Eykelkamp ver wacht", liet Schoenmaker nader hand naïef weten. Het duurde bijna een half uur voordat de slecht voorbereide Rot terdammers in defensief opzicht hun maatregelen tegen de onver wachte strijdwijze van de veelal met drie spitsen (Brooke, Koolhof, Eykelkamp) acterende Groningers hadden genomen. Feyenoord stond toen al wel met 1-0 achter door de kopbal van Roossien. Ook het tweede noordelijke doelpunt was een Rotterdams weggevertje. De international Sjaak Troost ver slikte zich een kwartier na de rust in Paul Mason, die vervolgens on gehinderd door kon stormen naar Hiele, 2-0. Het betekende de genadeklap voor de doorsnee-voetballers uit de havenstad, die het per traditie moeilijk hebben in het Oosterpark. De laatste vier jaar verloor Feye noord er driemaal en werd er een maal gelijkgespeeld. Voor FC Groningen, dat op 29 november voor het laatst had ge wonnen (2-1 tegen FC Den Haag), kwam de zege als geroepen, al staat het ook na gisteren nog tot aan de nek in het degradatiemoeras. Het pronkstuk van voorzitter Renze de Vries is bezig aan een rampzalig slecht seizoen. Overmand door pa niek hebben trainer Martin Koem an en praeses De Vries de afgelo pen weken naarstig gespeurd naar versterkingen op korte termijn. Daarbij zijn de namen Bosz en Brands (beiden RKC) in de publici teit gekomen, maar Koeman ont kende gisteren naar een van twee ën gehengeld te hebben. Koeman bevestigde wel geïnte resseerd te zijn in de Heerenvener Pieter Bijl, maar dan met het oog op volgend seizoen. En gaf hij toe geïnformeerd te hebben naar Theo ten Caat van naaste buur Veendam, die direct naar de Groninger voet balburcht diende te komen. Jurrie Koolhof, de ook tegen Feyenoord weer hevig falende spits, werd daarbij als ruilobject aangeboden. Veendam wees het voorstel reso luut van de hand. LONDEN (RTR) - De FA-Cup verdwijnt dit jaar uit de prijzen- kast van Coventry City. De be kerhouders werden zaterdag in de vierde ronde uitgeschakeld door Watford. De Londense ploeg, in de league in harde strijd gewikkeld tegen degradatie, won in Coventry door een doel punt van invaller Trevor Senior. Het was het eerste verlies voor Coventry in de strijd om de FA- Cup sinds twee jaar. Ook toen was Watford sterker. Zaterdag was doelman Coton voor Coven try niet te passeren. Ook de andere finalist van vo rig jaar, Tottenham Hotspur, ver loor. De ploeg die onder leiding van Venables hoopte in de strijd om de FA-Cup nog wat goed te maken van het verloren competi tie-seizoen, ging verrassend on deruit bij derde divisionist Port Vale. De zevenvoudige winnaars van de Cup stonden binnen twin tig minuten op 0-2. Verder dan 2- 1 kwamen de Spurs niet. Nottingham Forest kwam te gen het in de vierde divisie spe lende Leyton Orient in grote pro blemen. In de 52ste minuut kwam de thuisploeg, getraind door oud Forest-speler Clark, op voorsprong door Juryeff. De 17- jarige Glover en Plummer voor kwamen een verrassing. Minder voorspoedig verging het Oxford United. Bradford ze gevierde in eigen huis met 4-2. Landskampioen Everton be zorgde zich overwerk. Nadat de formatie uit Liverpool vier duels nodig had om Sheffield Wednes day uit te schakelen, moet het na de 1-1 op herhaling in Middles brough. Liverpool haalde de laatste zestien door Aston Villa in Bir mingham voor 48.000 toeschou wers met 2-0 te verslaan. In het duel tussen de lijstaanvoerders in de tweede en eerste divisie was Aston Villa voortdurend op de helft van de tegenstander te vinden, maar tot doelpunten leidde het overwicht niet. In de 53ste minuut kwam Liverpool aan de leiding. Een perfecte voorzet van Beardsley werd door Barnes in een treffer omgezet (0- 1). Vier minuten voor het einde bracht Beardsley zijn ploeg in veiligheid (0-2). Het betekende de tweede nederlaag van Aston Villa in dit seizoen. Liverpool verloor tot nu toe slechts een keer, van stadgenoot Everton. MILAAN - Napoli heeft zijn voorsprong in de Italiaanse Serie A ver groot. De club van Diego Maradona won bij Ascoli met 3-1, terwijl AC Milan in Florence tegen Fiorentina niet verder kwam dan 1-1. Het ver schil tussen beide ploegen werd daardoor vier punten. Diego Maradona had in de overwinning van Napoli een groot aan deel. Hij maakte vier minuten na de openingstreffer voor Ascoli van de Braziliaan Casagrande gelijk van de strafschopstip (1-1). Het bete kende zijn tiende doelpunt in de competitie, waarmee hij de topsco- rerslijst aanvoert. Nog voor de rust gaf Giordano na een Zuidamerikaanse combinatie tussen Maradona en Careca de landskampioen de leiding. Vier minu ten na de rust besliste Careca de wedstrijd definitief. De Braziliaan bracht daarmee zijn produktie op acht treffers. Bij Ascoli keek het jonge broertje Hugo (18) van Diego Maradona van de tribune toe. De jonge Maradona, die over twee seizoenen naar Napoli overstapt, is er nog niet ingeslaagd een basisplaats bij Ascoli te verwerven. In Florence ontsnapte AC Milan aan de nederlaag. Fiorentina nam drie minuten na de rust de leiding door Baggio. Twintig minuten voor het einde werd aanvaller Virdis van AC Milan uit het veld gestuurd na een serie zware overtredingen. Onder impulsen van Gullit zette AC Milan met tien man de Florentijnse verdediging onder druk. Het re sultaat volgde in de 74ste minuut. Massaro werd onderuit gehaald bin nen de zestien-meterlijnen, waarna libero Baresi van de stip raak mik te (1-1). Bij Juventus scoorde de veel verguisde Brit Ian Rush het eerste doelpunt in het duel tegen Empoli (4-0). Het was het eerste doelpunt van Rush sedert 1 november. Inter Milan trok meer de aandacht met het vastleggen van Lothar Matthaus, dan met de bescheiden overwin ning (1-0) op Como. Inter zal Bayern München ruim acht miljoen gul den betalen voor de middenvelder. Matthaus zal een verbintenis van driejaar ondertekenen. Zijn jaarsalaris wordt een miljoen gulden, ex clusief premies. BRUSSEL - KV Mechelen heeft na 21 speeldagen FC Antwerp af gelost als lijstaanvoerder in de Belgische eerste divisie. De club van Aad de Mos kwam aan de lei ding door de royale zege bij KV Kortrijk (2-5) en het verlies van FC Antwerp in De Bosuil tegen Sporting Charleroi (0-2). Beide clubs hebben 32 punten, maar de balans van KV Mechelen telt twee overwinningen meer. Club Brugge hield de achterstand van een punt intact. De ploeg van Houwaart sloot de derby tegen Cerkel positief af (0-2). De onderbreking van de win terstop (twee speeldagen) is FC Antwerp duur komen te staan. De club van Georg Kessler ver loor de rustgevende voorsprong van vier punten door twee op eenvolgende nederlagen. Na'de nederlaag bij KV Mechelen werd Antwerp zaterdagavond thuis op eigen veld verrast door het wis selvallige Charleroi (0-2). In bei de wedstrijden werd Frans van Rooy gemist. De regisseur her vatte deze week de training, maar was tegen Charleroi niet in zetbaar. FC Antwerp startte goed in De Bosuil in Deurne. Het raak te twee keer de paal, voordat Charleroi in de 27ste minuut zijn eerste, goede aanval opzette. Die was meteen raak door toedoen van Brogno (0-1). De treffer haalde de thuisclub volle dig uit het ritme. Na de rust was FC Antwerp geen schim meer van de ploeg, die voordien-de Belgische competitie in zijn greep hield. In de 67ste minuut viel het doel definitief voor de Antwerpenaren. De Tsjech Her- da bracht Charleroi in veiligheid (0-2). Kessler was zo ontstemd over de nederlaag, dat hij voor zondagmorgen een straftraining inlaste. Alleen Van Rooy hoefde niet op te draven. De middenvel der zal over drie weken bij de herstart van de competitie weer van de partij zijn. KV Mechelen profiteërde van het Antwerpse falen en sloeg in en tegen Kortrijk snel en genade loos toe. Na een half uur leidde de ploeg van De Mos met 0-3 door doelpunten van Koeman, Ohana en Den Boer. Den Boer, die vlak voor de rust tegen een gele kaart opliep, werd door De Mos in de pauze uit voorzorg uit de ploeg gehaald. De thuisclub kwam door twee doelpunten van de Afrikaan Muvala (2-3) dicht bij, voordat Mechelen door Oha na en Clysters verder uitliep (2- 5). De hosanna-sfeer bij Mechelen staat in schril contrast met de cri sis bij Anderlecht. Trainer Leek- ens zit na de 0-0 tegen FC Luik op de schopstoel. De landskam pioen raakte door het gelijke spel zeven punten achterop. MADRID (RTR) - Real Madrid was in de Spaanse competitie in grootse vorm. De ploeg van Leo Beenhakker had thuis geen enkele moeite met Cadiz. Vooral dank zij de hervonden produktiviteit van de Mexicaan Hugo Sanchez - hij scoorde tweemaal - werd het 4-0. Door het onverwachte gelijkspel van stadgenoot en concurrent Atletico bij het onderaanstaande Sabadell (1-1) liep de Koninklijke nog een punt uit. Het verschil is nu zes punten. Real Sociedad, dat zaterdag zijn duel met Zaragoza wegens hevige regenval zag afgelast, staat er theore tisch iets beter voor dan Atletico met een punt en een wedstrijd ach terstand. FC Barcelona ging verder op zijn lijdensweg door thuis tegen het zwakke Las Palmas niet verder te komen dan 1-1. In de eerste helft miste middenvelder Roberto Fernandez een strafschop. Hij schoot over. Het was het enige schot op doel in de eerste 45 minuten. Toen de Chileen Jorge Contreras in de 73ste minuut Las Palmas zelfs de lei ding gaf, zag het er somber uit voor Barcelona, dat de volledig uit vorm zijnde Engelsman Gary Lineker in de rust in de kleedkamers had achtergelaten. Zijn vervanger, Paraguayaan Raul Amarilla, zorg de drie minuten voor tijd voor de gelijkmaker.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12