Aanbod ETA wordt niet geaccepteerd Ook oppositie Bangladesh heeft weinig te bieden Britse 'huilmoeders' gaan jonge recruten opvangen Standpunt Shamir versoepeld Door Spaanse regering Bulgarije gaat nu ook op de Gorbatsj o v-toer' ZATERDAG 30 JANUARI 1988 PAGINA 5 MADRID - De hoop op een snelle vredesregeling in Bas kenland is gisteren goeddeels weer de grond ingeboord. De Spaanse regering wees na het wekelijkse beraad van de ministerraad het voorstel van de ETA af tot een bestand van zestig dagen. Dat bestand zou moeten leiden tot het herstel van de gesprekken met de ETA in Algiers. Regeringswoordvoerder Javier So- lana verklaarde, dat de regering op haar oude standpunt blijft staan: voorlopig geen gesprekken. Als ar gument voerde Solana aan, dat de ETA ondanks het aanbod onvol doende bewijzen heeft aangedra gen van werkelijke goede wil. door Gerrit Jan Hoek De ontdekking van twee bomau to's in Baskenland op donderdag en een bomincident met een poli tieagent in Bilbao tonen volgens de regering aan dat het de ETA nog geen ernst is. De politieman wist gisteren alleen het vege lijf te red den omdat hij tijdig een pakketje met anderhalve kilo explosieven onder zijn auto ontdekte. De weigering om het aanbod van de ETA te accepteren houdt tevens in dat de Spaanse politie de klop jacht op 'Etarra's' onverminderd zal voortzetten. Pas als de ETA ge durende een langere tijd blijk heeft Voorlopig geen uitbreiding van nucleair complex MUNCHEN (AP) - Een rechtbank in Beieren heeft vrijdag de uitbrei ding van een opwerkingsfabriek voor nucleair afval in Wackersdorf onrechtmatig verklaard. De gebou wen waarvan de bouwwerkzaam heden al zijn begonnen mogen van de rechter echter worden voltooid. Het proces was aanhangig gemaakt door een plaatselijke boer die wees op de gevaren van het nucleaire complex voor zijn bedrijf. De cen trale in Wackersdorf is al jaren doelwit van acties van de anti- kernenergiebeweging, die de rech terlijke uitspraak met instemming heeft begroet en gelooft dat hier mee het begin van het einde van de omstreden centrale wordt inge luid. Het bedrijf dat de centrale bouwt wil zich niet voetstoots bij de uitspraak neerleggen en heeft aangekondigd dat nieuwe bouw vergunningen zullen worden aan gevraagd. Ook de regering in Bonn wil dat de centrale, die volgens de plannen in 1995 in bedrijf moet ko men, wordt afgebouwd. Buitenland kort Waldheim De Joegoslavische hoogleraar Plenca heeft voor de Joegoslavi sche televisie documenten ge toond die zeer belastend zijn voor de Oostenrijkse president Kurt Waldheim. De stukken zijn volgens Plenca voldoende om de hele ver dediging van Waldheim te ont krachten en tonen aan dat Wald heim direct betrokken was bij de deportatie van 60.000 Joegoslaven. Het document is een officiële brief van de Kroatische staatsregering, die nauw samenwerkte met de na- Colombia De politie van Colombia heeft twee broers (19 en 21 jaar) gearres teerd die ervan worden verdacht te behoren tot de bende die de Co lombiaanse procureur-generaal heeft ontvoerd en vermoord. Vol gens de politie is procureur Carlos Hoyos vermoord door drugshande laren die hadden gedreigd Colom bia in een bloedbad te storten en ie dereen te vermoorden die zou pro beren hen naar de Verenigde Sta ten uit te wijzen. Noriega Er bestaat grote kans dat de Pa namese militaire leider generaal Noriega binnenkort officieel wordt gedagvaard in de VS op bèschuldi- ging van handel in verdovende middelen en wapens. Dit is ver klaard door de Amerikaanse Repu blikeinse senator Alfonse Damato. Maar het is uiterst onwaarschijn lijk dat Noriega ooit in de VS voor de rechter komt omdat de twee lan den geen uitleveringsverdrag met elkaar hebben. Aspirine LONDEN - „Zeg het maar jongen. Huil maar uit! Je kunt me echt ver trouwen. Ik zal zorgen dat alles in orde komt". In deze stijl zullen de vrouwen moeten opereren, die het Britse leger wil inzetten om een einde te maken aan een hardnekki ge reeks pesterijen, intimidaties en zelfs mishandelingen van meestal jonge recruten. door Haye Thomas De vrouwen, voornamelijk van middelbare leeftijd, behoren tot de Women's Royal Voluntary Service, de 'koninklijke vereniging voor vrouwelijke vrijwilligers'. Een aan tal van hen werkt al in het leger voor het leggen van sociale contac ten. Hun aantal wordt nu uitge breid. Zij krijgen de rol van 'moe derfiguur', waarmee jonge solda ten informeel en vooral vertrouwe lijk kunnen praten. In parlementaire kringen wordt al ironisch gesproken over 'klaag- tantes' en 'uithuil-moeders'. Min stens vijftig van deze moederfigu ren zullen bij verschillende onder delen van het leger worden gedeta cheerd, aldus de staatssecretaris voor de strijdkrachten Roger Free man. Zij krijgen geen bepaalde rang, maar wel de status van offi- De vrouwen zullen hun eigen groene uniformen van de Women's Royal Voluntary Service dragen, in de officiersafdelingen worden on dergebracht en een kleine toelage ontvangen. Kost en inwoning zijn vrij. Zij moeten in hun onderdeel een einde maken aan het zogenaamde ontgroenen. Gebleken is dat zich bij sommige legeronderdelen in derdaad excessen hebben voorge daan. Gevallen zijn aan het licht geko men van recruten die de opdracht kregen om half ontkleed op de grond te gaan liggen, waarna er op hun geurineerd werd. Anderen werden gedwongen om shampo en scheerzeep door te slikken en moesten hun hoofd in een vuilnis bak stoppen. Opmerkelijk ook was het 'oude' gebruik waarbij recruten diep voorover moesten buigen en tel kens als een korporaal hun met een honkbal knuppel op het achter werk sloeg, werd verwacht dat zij een tevoren afgesproken toon zou den uitbrengen. Op deze wijze ont stond een soort 'menselijke xylo foon', die door het pestende kader net zo lang gedwongen werd om op te treden, totdat een bepaalde me lodie ten gehore was gebracht. Het Britse ministerie van defen sie heeft overigens ontkend dat pesterijen, intimidaties en mishan delingen veelvuldig voorkomen in de strijdkrachten. Het leger, be staande uit 160.000 beroepsmilitai ren, heeft over de afgelopen twee jaar officieel zo n honderd gevallen van mishandeling geregistreerd. Het ministerie vindt dat niet bui tengewoon veel. Van de 100 onderzochte geval len, hebben slechts 35 tot discipli naire maatregelen geleid. Niette min is er nu toch een campagne om de hardnekkige smet op het bla zoen weg te werken. Gehoopt wordt dat door het inzetten van de 'huilmoeders', jonge recruten, vaak niet ouder dan een jaar of zes tien, veel meer geneigd zullen zijn om incidenten aan te geven. Wan toestanden kunnen dan onmiddel lijk worden rechtgezet. De dames van de koninklijke vereniging voor vrouwelijke vrij willigers hebben er nu een bijzon dere taak bijgekregen. Dat vereist speciale instructies, want als vaste richtlijn blijft gelden dat het leger nu eenmaal niet is zoals „thuis bij moeders pappot". Het soldatenle ven is anders. En dat moet zo blij ven, luidt het devies. gegeven, geen bommen meer te leggen of aanslagen te plegen, zal de regering het ETA-aanbod als nog in overweging i Maar het ontbreken van een proeve van goed gedrag is waar schijnlijk niet het enige, dat de re gering tot een voorlopige afwijzing heeft gebracht. Gisteren groeide de verwarring over de tekst van het ETA-communique, dat exclusief in het dagblad Egin werd gepubli ceerd. In kringen van Baskische nationalisten, die nauw betrokken waren geweest bij de redaktie van het bewuste communique, gingen stemmen op, dat het in Egin gepu bliceerde document niet het origi nele communique was. De Egin-re- daktie ontkende echter met klem wijzigingen te hebben aangebracht in de tekst, die door een lid van de ETA donderdagavond telefonisch aan Egin was doorgegeven. Die onenigheid had geen betrek king op de hoofdpunten van het document: staking van 'executies' (ETA-jargon voor aanslagen) gedu rende 60 dagen, herstel van de dia loog met de regering, staking van de kant van de Spaanse overheid van de vervolging van de ETA, ge sprekken op het hoogste niveau met het doel een onderhandelde oplossing van de Baskische kwes tie te vinden en bemiddeling van de Algerijnse regering. De twijfels hadden vooral be trekking op de 'flexibiliteit' ten aanzien van de vijf geboden van de ETA-bijbel, beter bekend als het programma KAS. Het betrof de er kenning van het recht op zelfbe schikking, inlijving van Navarra, amnestie voor alle 457 ETA-gevan- genen en het vertrek van leger en politie uit Baskenland. Uitlatingen van een van de kop stukken van de radikale coalitie Herri Batasuna, de advocaat Esnaola, eerder deze week wekten de indruk, dat de ETA haar starre opstelling ten aanzien van het KAS-programma als minimum uit gangspunt aanzienlijk wilde ver soepelen. Maar een andere leider van de coalitie, Jon Idigoras, ver klaarde gisteren, dat de ETA op dat punt geen enkele concessie wilde doen. Die meningsverschillen deden gisteren sterke twijfels rijzen of het aangeboden akkoord wel unaniem door alle fracties van de ETA en Herri Batasuna wordt onder steund. In de loop van de dag groei den de geruchten over ernstige ver deeldheid binnen ETA en Herri Ba tasuna over de te volgen strategie. Volgens bepaalde bronnen uit Baskenland, zou de meest radikale sektor van de ETA zich blijven ver zetten tegen een wapenstilstand en onderhandelingen met de rege ring. Een scheuring binnen de ter reurorganisatie als gevolg van de hoog opgelopen spanningen werd gisteren dan ook niet onwaar schijnlijk geacht. Franqois Mitterrand en Margaret Thatcher. LONDEN (UPI/DPAyAFP) - Pre sident Francois Mitterrand heeft gisteren tijdens een kort bezoek aan Londen getracht de vrees van de Britten voor een Frans-Duitse 'militaire as' en de daaraan verbon den politieke consequenties weg te nemen. De Franse president en bondskanselier Helmut Kohl heb ben de vorming van een gemeen schappelijke defensieraad en van een uit 4000 man bestaande Frans- Duitse brigade aangekondigd. Zul ke 'structuren' buiten de NAVO zijn Thatcher, ondanks alle bewe ringen van het tegendeel, een doorn in het oog. Zij vreest dat der gelijke strategieën ertoe kunnen leiden dat de Verenigde Staten hun militaire aanwezigheid in Europa zullen verminderen. Mitterrand probeert angst bij Britten weg te nemen Op een gisteren gehouden pers conferentie hield de Britse premier zich op de vlakte over wat er tussen haar en Mitterrand was besproken. Zij sprak van een 'zeer produktief overleg, maar vermeed directe kri tiek op de nieuwe Frans-Duitse mi litaire samenwerking en zei alleen dat zij sterk is gekant tegen alles wat het NAVO-bondgënootschap ondermijnt. Engeland en Frankrijk, de enige twee Westeuropese landen die over een eigen kernmacht beschikken, streven naar uitbreiding van hun militaire samenwerking en Mitter rand zei dat gesproken was over een gemeenschappelijke ontwik keling van raketten met kernkop pen die vanuit vliegtuigen worden gelanceerd. De twee leiders zijn ook hierbij blijkbaar niet veel ver der gekomen, want Mitterrand ver klaarde gisteren: "Ik heb niet de in druk dat er enige vooruitgang is ge maakt". Hij herhaalde voorts dat Frankrijk niet van plan is terug te keren naar de geïntegreerde mili taire samenwerking van de NAVO. SOFIA (GPD) - In de beste Leni nistische traditie heeft de Bulgaar se communistische partij gisteren eensgezind bekrachtigd dat perest rojka voortaan verplichte kost is voor partij en bevolking. De 76-jari- ge staat- en partijleider Todor Zji- vkov kon dat vaststellen aan het slot van een speciale partijconfe rentie. Alle 3325 gedelegeerden hielden de rode conferentiekaart omhoog. Alle stemmen voor, geen onthoudingen, constateerde hij te vreden. Aangenomen werd een ontwerp resolutie waarin politieke en eco nomische hervormingen zijn vast gelegd waartoe vorig jaar juli al door het centraal comité van de partij was besloten. „Het karakte ristieke aan onze hervormingen is dat ze gelijk zijn aan die van de Sovjetunie. Dat is het bewijs dat we vooruit gaan op de juiste weg!', sprak Zjivkov zijn gehoor moed in. Volgens de partijleider waren de mogelijkheden van het bestaande socialistische systeem 'uitgeput'. Om vooruit te kunnen komen, de economische problemen te over winnen heeft de partij 'een nieuw socialistische model' ontworpen. Dit model, onze perestroika, heeft vkov. In grote lijnen zijn de Bulgaarse hervormingen gelijk aan die van de Sovjetunie: zelfbeheer voor de be drijven (waarin de arbeiders voortaan zelf de bedrijfsleiding kiezen), marktmechanisme in plaats van staatsplanning en schei ding tussen de functies van staat en communistische partij. Die partij dient voortaan niet langer de 'in structeur' maar de 'diener van de bevolking' te zijn. Maar de scepsis in de partijvleu gel is groot. De meeste van de ruim 30 sprekers op de conferentie hie ven een klaagzang aan over 'luste loosheid' en 'gebrekkige motiva tie', in zowel partijgelederen als on der de bevolking. Bovendien blij ken de per 1 januari al van kracht geworden hervormingen in bedrij ven maar ook bijvoorbeeld op scholen tot onzekerheid te leiden. Wie veertig jaar lang gewend is or ders van boven op te volgen veran dert niet plotsklaps in een creatief zelfstandig individu, zo verwoord de een partijlid in de wandelgan gen deze problematiek. Plan voor beperkt Palestijns zelfbestuur JERUZALEM (Rtr) - De Israëli sche premier, Shamir, is bereid Jordanië zeggenschap te geven in het bestuur over de Westelijke Jor- daanoever in een plan voor beperkt Palestijns zelfbestuur dat hij de Verenigde Staten wil voorleggen. Dit hebben medewerkers van Sha mir gisteren verklaard. Het voorstel van de premier komt na de onlusten in de bezette Gazastrook, Oost-Jeruzalem en de Westoever, die op 9 december uit braken in Gaza. Daarbij zijn zeker 39 Palestijnen door het Israëlische leger gedood. Israël veroverde tij dens de Israëlisch/Arabische oor log in 1967 de Westoever op Jorda nië en de Gazastrook op Egypte. De medewerkers van Shamir verklaarden dat zijn voorstel voor het grootste deel is gebaseerd op de Camp David-akkoorden van 1978, die door de Arabische wereld zijn afgewezen. Bij de wijzigingen die erin zijn doorgevoerd is vooral re kening gehouden met de Jordaan se belangen. De Jordaanse politie zou in de bezette gebieden gaan pa trouilleren, zoals is vastgelegd in de akkoorden van 1978, aldus de medewerkers. „Wij gaan ervan uit dat de Verenigde Staten Jordanië en Egypte ervan zullen overtuigen dat de beste tussenoplossing is vol ledig zelfbestuur met de noodzake lijke aanpassingen wegens de ver anderingen in de toestand", ver klaarde een adviseur die onbekend wilde blijven. Het voorstel is aan Amerikaanse functionarissen overgebracht door kabinetssecretaris Eljakim Rubin stein, die donderdag terugkeerde in Israël. Een andere medewerker gaf aan dat een belangrijk verschil tussen het nieuwe plan en de Camp Da vid-akkoorden is dat de tussenpe riode van autonomie tot een uitein delijke regeling korter zal zijn in Shamirs voorstel. Het plan van de premier voor „volledig" zelfbe stuur voorziet in overleg over land en water, de twee onderwerpen waarop de Israëlisch/Egyptische autonomie-besprekingen in 1982 stukliepen, aldus de medewerkers. Israëlische dagbladen meldden dat de regering-Reagan tracht Is raël en Jordanië samen te brengen op een plan voor bespoedigd Pales tijns zelfbestuur in de bezette ge bieden voordat een besluit wordt genomen over de uiteindelijke sta tus. In de akkoorden van Camp Da vid staat dat Palestijns zelfbestuur vijf jaar moet duren en dat onder handelingen over de uiteindelijke status van de bezette gebieden op zijn laatst in het derde jaar moeten beginnen. CHESTER - Baanwerkers in de Amerikaanse stad Chester (Ohio) kij ken naar de gekantelde wagons van de nachttrein die op 'hun' werktrein- tje botste. Wonder boven wonder kwamen de werkers er zonder kleerscheu ren vanafmaar de tien wagons tellende nachttrein ontspoorde. Enige tientallen passagiers liepen lichte verwondingen op (foto ap> Een onderzoek onder meer dan 5.000 Britse artsen, dat zes jaar duurde, heeft niet aangetoond dat het dagelijks slikken van aspirine de kans op een hartinfarct zou ver minderen. De aspirineslikkers zou den zelfs een iets grotere kans heb ben op een hersenbloeding. Het onderzoek lijkt regelrecht in strijd te zijn met het onderzoek onder 22.000 Amerikaanse artsen, waar uit deze week bleek dat een aspi rientje, om de dag, de kans op een hartinfarct met bijna de helft kan doen verminderen. De al maandenlange politieke on rust in Bangladesh komt maar niet tot bedaren. Ook de afgelopen week waren er weer volop berich ten over demonstraties tegen het bewind van president Hussein Mo hammed Ershad en hardhandig in grijpen van politie en militairen waarbij dodelijke slachtoffers vie len. Het doorgaan van de door Ers had in het vooruitzicht gestelde parlementsverkiezingen van 3 maart a.s. wordt bij het aanhouden van de ongeregeldheden uiterst discutabel. door Bert Paauw Nou zullen weinigen in Bangla desh rouwen om een eventueel af gelasten van de verkiezingen want eerdere verkiezingservaringen met het Ershad-regime liggen de Ben gaalse bevolking nog vers in het ge heugen. Anderhalf jaar geleden mocht de bevolking namelijk ook de gang naar de stembus maken. De Jatiya-partij van Ershad behaal de toen, na een schaamteloze, bijna openlijke fraude, een ruime meer derheid in de volksvertegenw'oor- ding. Een vertegenwoording die sindsdien overigens nauwelijks enige invloed op het regeringsbe leid heeft kunnen uitoefenen want de voormalige beroepsmilitair Ers had huldigt het principe dat "het leger het land moet redden". En dus zijn het de militairen die de la kens uitdelen. Met het aanbieden van verkiezin gen op 3 maart heeft Ershad tever geefs geprobeerd de oppositie te paaien. Die oppositie, onder lei ding van twee vrouwen, Hasina Wazed en Khaleda Zia, is vorig jaar oktober een groot offensief gestart om Ershad weg te krijgen. Zij ver wijten Ershad op onrechtmatige wijze aan de macht te zijn gekomen (de nu 57-jarige oud-officier pleeg de in 1982 een staatsgreep) en wil len alleen aan verkiezingen mee werken wanneer hij met onmiddel lijke ingang opstapt en de rege ringszaken overdraagt aan een neutraal overgangskabinet dat de zaken tot en met de verkiezingen moet behartigen. Ershad wil daar uiteraard niet van weten en heeft de afgelopen maanden alle middelen benut die een moderne dictator ten dienste staan om onrust de kop in te druk ken. Hij heeft een demonstratiever bod afgekondigd, verdachte perso nen op grote schaal gearresteerd, universiteiten gesloten, perscen- suur ingesteld, betogers laten doodschieten en verwonden en sa menscholingen van meer dan vijf personen verboden. Het heeft niet mogen baten. Steeds opnieuw zijn demonstran ten de straat op gegaan op aandrin gen van de oppositieleiders die tot nu toe een opmerkelijke eensge zindheid aan de dag hebben ge legd. Te vrezen valt dat er van die eensgezindheid, na een eventueel vertrek van Ershad, weinig zal overblijven. Hasina Wazed, dochter van de in 1975 vermoorde stichter van Bangladesh, Mujibur Rahman, voert de Awami Liga aan. Dat is een verbond van 8 partijen die een sterk parlementair systeem aan hangen met ruimte voor een vrije markt economie en een geringe in- President Ershad (Foto ad vloed van godsdienstige stromin gen. Khaleda Zia, weduwe van de in 1981 vermoorde president Ziaur Rahman, is leidster van de Ben gaalse Nationalistische Partij. Dat is een verbond van 7 partijen die een staatsbestel met een vooraan staande rol voor president en islam willen (85 procent van de Bengalen is moslim). In deze partij hebben zich nogal veel oud-militairen ver zameld. Naast deze twee grote 'ver bonden' zijn er nog diverse andere oppositiepartijtjes. Hoewel de onvrede onder de be volking tegen het regime-Ershad al geruime tijd op grote schaal slui merde, was de (zoveelste) overstro mingsramp van vorig jaar aanlei ding voor de oppositie om de krachten te bundelen en het volk te vragen in opstand te komen. Ers had werd daarbij incompetentie verweten bij het bestrijden van de gevolgen van de ramp. Bovendien werd zijn regime beticht van cor rupte handelingen met de op grote schaal toestromende buitenlandse gelden en goederen. Het verwijt van corruptie is on getwijfeld waar, maar het toeschrij ven van alle misère rond de waters noodramp van vorig jaar dient te worden genuanceerd. Het land Bangladesh en natuurrampen schijnen een vanzelfsprekende twee-eenheid te vormen. Het voor malige Oost-Pakistan, dat in 1971 zelfstandigheid verkreeg, wordt met gfote regelmaat geplaagd door verschijnselen als gigantische moessonregens, cyclonen en vloedgolven die steeds grote delen van het land onder water zetten. In de loop der jaren zijn miljoenen Bengalen dakloos geraakt, lande rijen verwoest, besmettelijke ziek ten uitgebroken en ontelbare men sen door verdrinking of hongers nood om het leven gekomen. Vorig jaar stond bijna veertig procent van Bangladesh, dat qua oppervlakte vier keer zo groot is als Nederland, onder water. Met de overstromingen lijkt het van kwaad tot erger te gaan. Dat komt omdat in het noorden en noordoos ten van het land de grote rivieren Brahmaputra en Ganges steeds va ker buiten hun oevers treden. Dichtslibben van die rivieren en kaalslag van de hellingen van het Himalaya-gebergte. waardoor steeds grotere watermassa's de ri vieren instromen, bevorderen de watersnoodrampen. Om Bangladesh te 'redden' zou ér eigenlijk op korte termijn over leg op gang moeten worden ge bracht met de naburige staten In dia en China om de ontginning van het Himalaya-gebergte tegen te gaan. De mate waarin nu bomen worden gekapt doet de erosie in een angstwekkend tempo toene men. Daarnaast zou een omvang rijk 'Deltaplan' moeten worden ontworpen om Bangladesh, ooit de 'graanschuur van Azië maar" nu met de laagste graanopbrengst per hectare in de regio, weer enigszins economisch op de benen te zetten. De economie van het land wordt nu grotendeels draaiende gehou den dankzij buitenlandse leningen en schenkingen. De bevolking houdt zich voornamelijk bezig met veeteelt en landbouw. Van indus trialisatie is nauwelijks sprake. De huidige politieke onrust schrikt potentiële investeerders al hele maal af en heeft het land op de rand van een bankroet gebracht. Tekenend zijn de geluiden die komen uit kringen van ontwikke lingswerkers; over het algemeen toch een bevlogen, idealistisch slag mensen. Zij spreken van 'verspilde energie' en 'een hopeloos gevecht tegen natuurrampen.en corrupte politici'. Waar moet het naartoe met Bangladesh? De op het ogenblik ongeveer 100 miljoen Bengalen - jaarlijks komen er 3 miljoen zielen bij, de gemiddelde levensverwach ting is 48 jaar - heeft noch van de oppositie, noch van Ershad veel goeds te verwachten. Door scheu ringen in zijn Jatiya-partij is Ers- hads positie weliswaar wankel ge worden, maar zijn eventuele ver wijdering zal hooguit leiden tot de aanstelling van een andere corrup te (oud-)militair. En mocht de macht toevallen aan de oppositie dan zal er van harmonie ook geen sprake zijn omdat in dat kamp eerst de nodige tegenstellingen zui len moeten worden 'uitgeknokt'. Kortom, de toekomstperspectie ven voor de bewoners van Bangla desh, die zich met een gemiddeld jaarinkomen van 300 gulden per persoon mogen 'tooien' met het predikaat 'armste volk ter wereld', zijn uitermate triest. Naast de poli tieke onrust en de teruglopende buitenlandse hulp zit er voor de Bengalen weinig anders op dan ge laten te wachten op de komst van de volgende natuurramp.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5