Duinzichtstraat blijft verdeeld in 2 kampen Buurtgroep Haaswijk verbolgen Plannen tot renovatie van bejaardenhuisjes Hofwijck X TROUWPLANNEN? VUL IN! Generatiekloof in Oegstgeester straat Inbraak in café 'Buurthuiswerk aan banden gelegd' Voorronde 'Parade der Besten' zoekt talenten in Leiderdorp Auto te water ZATERDAG 30 JANUARI 1 OEGSTGEEST - Aan de "Irak-Iransituatie" in de Oegstgeester Duin zichtstraat is sinds eind mei 1987 weinig veranderd. Toen spraken gemeente en de in twee kampen verdeel de bewoners met elkaar af dat de nieuw heringerichte straat met speeltuigjes, an dere parkeervoorzieningen en een gewijzigde as van de rijbaan, na een halfjaar zou worden "geëvalueerd". De twee bewonersgroepen la gen zo met elkaar overhoop dat VVD-raadslid Kuntze er een ironisch bedoelde ver gelijking met de gebeurte nissen rond de Perzische golf aan waagde. "Ik heb thuis een dossier over de straat dat net zo dik is, als de straat lang is". Een antwoordend schrijven van één bewonersgroep op de gemeen- telijke uitnodiging om, nu die zes maanden zijn verstreken, de Duin- zicht-straat te evalueren, maakt duidelijk dat Kuntze's vergelijking nog altijd op gaat. Evalueren hoeft van deze Duinzichtstraatbewoners niet meer. Alles is zinloos gewor den, zelfs stemmen op een politie ke partij in Oegstgeest, Met hun op vattingen wordt toch geen reke ning gehouden, is zo'n beetje de te neur van de brief waarin verder een ellenlange rij min of meer bekende klachten is opgenomen. Kinderen Het betreft een brief van de groep die min of meer wordt aangevoerd door mevrouw Kniest van nummer 44. Kniest en de haren voelen zich al geruime tijd in het ootje geno men door én de gemeente én de an dere bewonersgroep, waarvan me vrouw en meneer Vogelezang als mede mevrouw Wempe deel uit maken. Deze groep van jonge ou ders met jonge kinderen heeft zich intensief bemoeid met de herin richting van de straat die ze vooral voor hun kinderen te gevaarlijk vonden en die te uitnodigend was voor automobilisten. door Wim Koevoet De grote klacht van Kniest en de haren is dat de "jongeren" van de straat richting de gemeente net hebben gedaan alsof zij de straat vertegenwoordigden. Ook zouden zij onder valse voorwendselen handtekeningen hebben ingeza meld. Dat laatste verklaart dat on der diverse handtekeningenlijsten voor of tegen een ontwikkeling van in de straat krabbels van bewoners uit beide kampen zijn te vinden. De generatiekloof in de Duin zichtstraat is na de proefperiode van een half jaar nog net zo breed, zo is duidelijk geworden. Het ge meentebestuur van Oegstgeest, zo vertelt gemeentevoorlichtster Jo- landa Kolfschoten is vooral teleur gesteld over de passage in dé brief van de groep-Kniest "waaruit is af te leiden dat die bewoners niet meer in de poltiek geloven". "Daar mee is de basis vervallen om nog samen tot iets te kunnen komen. Wellicht dat zulke brieven te rigou reuze stappen zijn". Ook de groep Vogelezang heeft te kennen gegeven dat ze geen be hoefte heeft aan een nieuw gesprek over de straat. "Die mensen zijn heel gelukkig met de straat, vinden dat de Duinzichtstraat er op voor uit is gegaan". V erantwoordelij k Volgens Kolfschoten kan de ge meente aan de verziekte sfeer in de Duinzichtstraat nog maar weinig doen. "De gemeente heeft haar best gedaan en we kunnen niet ie dereen tevreden stellen. De ge meente is verantwoordelijk voor de procedure maar kan niet treden in hetgeen de bewoners elkaar on derling aan doen". De grootste splijtzwam van de Duinzichtstraat is en blijft het speelplaatsje plus zitbankje op de plek waar eens wat groen was. De groep Kniest woont er recht tegen over en meent dat de speelplek er zonder enige inspraak is gekomen en gewoon is doorgedrukt door de 'tegenstanders'. De plaatsing van de speeltuigjes is bovendien ten koste gegaan van wat groen. "Het plantsoen waarop alle bewoners zeer trots zijn, is vreselijk ont sierd", is één der klachten uit de brief. De speeltuigjes zouden verder het meest worden gebruikt door ouders en kinderen van buiten de Duinzichtstraat, 's Avonds zou er zo'n beetje de hel uitbreken want dan meldt "de jeugd van 12 tot 18" zich op en rond de "speel- werktuigen". Er ontstaat dan veel herrie en er wordt veel gedronken. De bewoners van de nummers 38 tot en met 52 kunnen niet meer stu deren. Bewoners van nabijgelegen woningen zouden al zijn verhuisd. De derde verhuizing is binnenkort te verwachten. Verder veroorzaakt de zitbank veel irritatie omdat gebruikers zo de huiskamer van de overburen in kunnen kijken. Leed Al dit leed had kunnen worden voorkomen als de gemeente maar was ingegaan op het voorstel om het Speeltuintje te situeren bij het nabijgelegen parkeerterrein aan de Wijttenbachweg. Met dat voorstel zouden bij een eerdere gelegenheid alle bewoners hebben ingestemd, beweren mevrouw Kniest (num mer 44), C.A. van Maris (46), Schel lingerhout (48), G. Zwart en J.C. Broere. Los van het speelplaatsje is er de verkeersproblematiek in de straat- nieuwe-stijl. Nu het rijgedeelte smaller is geworden (het was eerst zo breed dat de straat als door gangsroute werd misbruikt) kun nen auto's elkaar net meer passe ren. Er is minder parkeerruimte waardoor overdag aan beide zijden van de straat auto's staan. De Duin zichtstraat zou voorts continu ver stopt zijn met verkeer. Kniest en de haren willen toch niet verder praten. "Met de mening van de meerderheid wordt toch geen rekening gehouden, het resul taat staat van te voren vast; dat hebben wij immers bij alle bespre kingen over de Duinzichtstraat on dervonden", heet het. Jeu de boules niet langer op 5 mei VOORSCHOTEN - Het jeu de bou- les-toernooi dat jaarlijks op 5 mei werd gehouden in de Voorschoten- se Voorstraat, verdwijnt definitief van deze datum. Dat is de uitkomst van onderhandelingen tussen de voorzitter van de jeu de boules-ver- eniging Six Prêt, R. Starrenburg, de voorman van de Voorschotense middenstand, W. de Ru, en wet houder L. Marselis van economi sche zaken. Volgens voorzitter Starrenburg zal het toernooi dit jaar gespeeld worden op zondag 22 mei, eerste Pinksterdag. Of het 5 mei-toernooi nu een nieuwe toekomst ingaat als het Pinkstertoernooi kon Starren burg niet met zekerheid zeggen. "Mogelijk dat we volgend jaar naar een zondag in september gaan." De datum van het toernooi kwam dit jaar ter discussie na be zwaren van een aantal winkeliers uit de Voorstraat. De middenstan ders wilden niet meer akkoord gaan met afsluiting van hun straat voor alle verkeer op 5 mei. OEGSTGEEST - Uit een café in de Oegstgeester Geversstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag een geldbedrag van vierhonderd gulden ontvreemd. De daders zijn er in geslaagd het pand via een schuifraam binnen te dringen. Burgerlijke Stand WARMOND - Geboren: Laurens Wil lem Johannes van der Mark, Sophia Ma ria van Schie, Hannah Cornelia Maria van Schie, Vincent Albert Fase, Richard Nell. Overleden: Adriana Johanna Keijzer w.v. Van Winsen, Geertje Veldhuyzen w.v. Van der Waals, Cornelia Johanna Pierlot w.v. Haan, Maria Johanna van Stijn w.v. Van der Vooren. VOORSCHOTEN - Geboren: Wouter P., zv P.L. den Os-Oosterbaan; Daniëlle, dv J.L.F. Vocke-van Kampen; Claire, dv A. Mighout- Wentink. Ondertrouwd: L.J.J. Streeder met C.P. Ha meter; M. Veenstra met S.W. Spiegeler; OEGSTGEEST - De 46 aanleunwo ningen van het Oegstgeester be jaardenoord Hofwijck aan de Ha- zenboslaan zullen worden gereno veerd. Directrice mevrouw van Raalte wil er niets over zeggen om dat de bewoners nog nergens van weten. Uit beraadslagingen in de raads commissie volkshuisvesting en uit uitlatingen van een betrokken ge meente-ambtenaar blijkt echter dat van de 103 Oegstgeester aan vragen voor rijkssubsidie voor wo ningverbetering er 75 zijn gehono reerd en dat de gemeente "eerste prioriteit" geeft aan Hofwijck. Wat de renovatie precies behelst, is nog niet te zeggen. Architect en Hof- wijck-bestuur zijn daarover nog in bespreking. Directrice van Raalte: "Er zijn hooguit wat beginselge dachten". Een gemeente-ambte naar heeft over "uitbreidingen". De woningen zijn "niet meer van deze tijd". Woon- en slaapkamer dienen te worden uitgebouwd. Huren De woningen in kwestie zijn on geveer 30 jaar oud. Per woning 12.000 gulden beschikbaar zijn. De gemeente-ambtenaar sluit niet uit dat na de renovatie de huren zullen stijgen. Van Raalte laat zich daar niet over uit. Behalve aan Hofwijck denkt de gemeente een deel van toegewezen LEIDERDORP De Tros houdt binnenkort in Leiderdorp een voorronde van de talententest 'Pa rade der Besten'. De 'Parade' heeft tot doel nieuw Nederlands talent de kans te geven zich te manifeste ren. Bovendien wil de Tros jonge artiesten die uit de test naar voren komen begeleiden en hen een kans geven in haar programma's. Behal ve vocale, instrumentale en visuele acts komen in 'Parade der Besten' ook presentatoren voor het voet licht. In april worden in de Flint in Amersfoort vier kwartfinales geor ganiseerd, in mei gevolgd door twee halve finales en de finale zelf. De voorronde in Leiderdorp wordt op donderdag 4 februari gehouden. Plaats van handeling is de Muzen- hof aan de Gordijnsingel. Daar pre senteert gastheer Jan Kok elf kan didaten, van wie er twee dichtbij huis blijven: Philip Paar uit Leider dorp en de Leidenaar Niek Corne- hsse, die respectievelijk een vocaal nummer brengen en presenteren. De artiesten worden begeleid door het combo van Leiderdorper Henny Langeveld. Toegangskaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal, die om half acht 's avonds open gaat. Het programmma begint om acht uur. contingenten te besteden aan de bejaardenwoningen aan de M.H. Tromplaan. Gesproken wordt van "het tweede deel". Eigenaar van die woningen is het ABP. Geruch ten over een eigenarenwissel zijn pertinent onjuist, zegt wethouder mevrouw Blom. De Wassenaarse carnavalsvereniging De Deylknotsen geeft zaterdag 30 januari een burgemeestersbal in het plaatselijke cultureel centrum De Warenar. Burge meester P.H. Schoute van Wassenaar zal met echtgenote aanwezig zijn. De zaal is open vanaf 20.00 uur Concert Op zondag 31 januari geeft het Voorscho tense Kamerkoor onder leiding van Rita Eriks een uitvoering in het Ambachts- en Baljuwhuis in de Voorstraat. TER AAR - Bij de Vijfgatenbrug aan de Westkanaalweg hoek Smits kade in Ter Aar is gisteravond een 48-jarige inwoner van Alphen de macht over het stuur verloren en met zijn auto te water geraakt. De Alphenaar kon zichzelf uit zijn voertuig bevrijden, maar duikers hebben nog gezocht naar overige inzittenden van de auto omdat de Alphenaar enige tijd niet aan- speekbaar was. Volgens de politie had hij gedronken. Of dit de oor zaak van het ongeval is geweest is nog niet duidelijk. OEGSTGEEST - Maarten Noort, voorzitter van de Oegstgeester Buurtgroep Haaswijk (BH), is zwaar teleurgesteld in en boos over een stuk van B en W over de toekomst van het welzijnswerk in het dorp. Het stuk wordt vol gende week woensdag besproken in de commissie welzijnsplan ning. Een club, zo staat er trou wens in het stuk, die maar beter kan worden opgeheven. door Wim Koevoet Noorts toorn richt zich vooral op het laatste van de vier voornemens voor 1988 van het "welzijnsplan". Dat luidt dat "de grenzen waarbin nen buurtverenigingen zich met hun activiteiten dienen te richten, nader zullen* worden bepaald". Noort vat dat op als een poging van de wethouder welzijn mevrouw Blom (WD) om de Buurtgroep aan banden te leggen. Hij heeft hierover al vaker met haar in de clinch gelegen. De Buurtgroep Haaswijk is de best draaiende buurtgroep van het dorp, is hard op weg naar de 500 le den en vult met de regelmaat van de klok de grote zaal van het multi functionele gebouw 't Groot Prof fijt. Het gebeurt wel dat die zaal te klein is voor de drie- a vierhonderd kinderen die op bij voorbeeld een filmvoorstelling afkomen. Dan moet worden uitgeweken naar de Pedagogische Academie. Een woordvoerster van de ge meente, voorlichtster Jolanda Kolfschoten, bevestigt dat de ge wraakte passage vooral betrekking heeft op de Buurtgroep Haaswijk. "Instellingen moeten zich bepalen tot hun doelgroep. Voor de Buurt groep betekent dat Haaswijk, maar het komt voor dat bepaalde activi teiten een breder publiek trekken". "Als een buurtgroep voor heel Oegstgeest gaat werken dan schiet zij onder duiven daadwerkelijk voor heel Oegstgeest bedoelde in stellingen zoals de SJJO (jeugd en jongeren, red.), volksuniversiteit K O, en de SWOO (ouderen). Dat zijn belangrijke subsidie-ontvan gers en als gemeente moeten we er voor waken dat de Buurtgroep Haaswijk potentiële cursisten bij K O wegtrekt. De continuiteit van de activiteiten moet worden ge waarborgd, daar bouw je je wel zijnsbeleid op. En die waarborg is groter bij voornoemde instellingen dan bij de Buurtgroep". Waardering In het geding blijken vooral een cursus bewegingsleer voor oude ren van de serviceflat en een cursus vreemde talen te zijn. Mee speelt ook het gegeven dat een aantal niet in Haaswijk woonachtige kinderen op BH-activiteiten afkomt. Kolf schoten stelt zich voor dat alleen kinderen worden toegelaten op vertoon van een lidmaatschaps kaart. En lid van de Buurtgroep kun je alleen zijn als je in Haaswijk woont. Kolfschoten voegt aan dit alles toe dat ambtelijk Oegstgeest en wethouder Blom grote waarde ring hebben voor de razendactieve Buurtgroep. Die opmerking is voor Maarten Noort een heel schrale troost. Hij zoekt onmiddellijk de aanval. "Ik heb nog steeds niet het antwoord gehoord op de vraag wat er nu bij is gebaat als er geen mensen meer naar Haaswijk mogen komen. Het is de gemeente Oegstgeest altijd zelf geweest die heeft geroepen dat Haaswijk geen status aparte mag krijgen, dat Haaswijk gewoon een stuk van Oegstgeest is. Waarom wil de wethouder toch een barrière op de brug over het Oegstgeester ka naal? Ik werp die niet op, mij niet gezien, laat ze daar zelf maar gaan staan om iedereen tegen te hou den". Noort vindt dat de bemoeienis sen van de gemeente met zijn Buurtgroep in geen enkele verhou ding staat met het kleine subsidie bedrag (2600 gulden per jaar) dat hij en de zijnen ontvangen. "Denkt men nu echt dat men voor die paar duizend gulden bij ons het beleid kan maken? Ik begrijp er niets van, loopt het te goed, zijn ze bang voor ons, waarom mogen we niet doen waaraan behoefte bestaat? De ge meente zou zich juist in zijn han den moeten knijpen. Al die verbale waardering, ach, laat mevrouw Blom die nu eens in daden en geld uitdrukken". Noort gelooft verder niet dat de Buurtgroep onder andermans dui ven schiet. Hij wijst erop dat de cursussen vreemde talen (Engels, Frans) thuis worden gegeven maar alleen in Haaswijk. Hetzelfde geldt voor de cursus aquerelleren. Bo vendien moet de rol van de Buur- groep daarin niet worden overdre ven. "We wijzen in ons blad op dé mogelijkheid om zulke cursussen te volgen, we bemiddelen slechts". En: "De gemeente subsidieert onze cursussen niet dus hoeft ze daar dan toch ook helemaal geen grip op te hebben?" Ook over het bezoek van niet- Haaswijkse kinderen aan BH-acti- viteiten moet niet dramatisch wor den gedaan. Noort weet zeker dat 95 procent van de kinderen wel uit de nieuwbouwwijk afkomstig is. Hij is niet van plan de resterende vijf procent naar teug naar huis te sturen. Welzij nsplanning In het stuk over de toekomst van het Oegstgeester welzijnswerk wordt ook gepleit voor de ophef fing van de commissie welzijns planning. In die club zitten raadsle den en vertegenwoordigers van so ciaal-culturele instellingen. De commissie adviseert de gemeente^ raad rechtstreeks. De opstellers van het door B en W goedgekeurde stuk stellen dat die advisering een "zeer ingewikkelde zaak is geble ken". De leden van de commissie kon den niet voorbijgaan aan een ver dediging van hun eigen belangen en de advisering beperkte zich meestal tot de verdeling van de subsidies over de werksoorten. In het alternatief voor de com missie welzijnsplanning, een club met onpartijdige deskundigen, ge loven B en W niet. "Veelal is er toch een binding met één van de vele in stellingen die Oegstgeest rijk is". Objectiviteit is dan nog niet gega randeerd. Volgens voorlichtster J. Kolf schoten is het heel wel mogelijk dat de commissie welzijnsplanning zichzelf volgende woènsdag al be sluit op te heffen. Raadsleden heb ben al vaker te kennen gegeven dat de commissie niet functioneert en de vertegenwoordigde instellingen zullen er ook niet wakker van lig gen. De inspraakmogelijkheden voor welzijnsinstellingen zouden echter gegarandeerd blijven. De le den van de commissie krijgen blij vend "relevante stukken" opge stuurd. Ze kunnen hun mond open doen in de raadscommissie onder wijs en maatschappelijke aangele genheden. Beeld uit de Haaswijkloop van april 1987. Zoals bij bijna elke activiteit van de Buurtgroep Haaswijk is er ook belangstelling van niet-Haaswij- kers. De gemeente Oegstgeest wil voorkomen dat de Buurtgroep onder de duiven van andere instellingen schiet. (Eigen foto) De bejaardenwoningen die niet meer van deze tijd zijn. Als je van plan bent om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens hel Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau's, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem in een open enveloppe naar het Leidsch/Alphens Dagblad, t.a.v. Ets van Santvoord, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Inleveren aan de balie van het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1 in Leiden of het Alphens Dagblad, Julianastraat 19 in Alphen a.d. Rijn mag natuurlijk ook. Als de bon maar tijdig, vóór de huwelijksda tum, in ons bezit is. Hoe eerder, hoe beterl Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst. Naam bruid: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Naam bruidegom: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw: Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 10