CDA wil sneller af van atoomgranaat SOLA RUIMT OP! Huisarrest reëel alternatief CNV wil verdubbeling kinderbijslag Kamer oneens met Van den Broek Twijfels over aanpak fosfaat via wasmiddel Opzet bij zeker één op elke vijf branden B VRIJDAG 29 JANUARI 1988 BINNENLAND DEN HAAG (ANP/GPD) - De CDA-fractie in de Tweede Kamer en minister Van den Broek (buitenlandse zaken) zijn het niet eens over het tijdstip waarmee de NAVO met het DEN HAAG (ANP) - Milieu-organi saties en wasmiddelenfabrikanten zijn het roerend eens met de minis ters Nijpels en Smit-Kroes over de noodzaak de fosfaatbelasting van de Nederlandse oppervlaktewate ren drastisch te verminderen. Maar over de manier waarop dit moet ge beuren, wordt verschillend ge dacht. Dit bleek gisteren in de Tweede Kamer tijdens een hoorzitting over de fosfaatbeperkende maatregelen die de ministers van milieu en van verkeer en waterstaat in hun fos faatnotitie hebben opgenomen. Volgens de Nederlandse Vereni ging van Zeepfabrikanten is de no titie teveel toegeschreven naar een verbod op wasmiddelfosfaat. Zij menen dat het verwijderen 'an fosfaten uit wasmiddelen nau welijks zoden aan de dijk zet, ter- v„r wjjl anderzijds fosfaatvervangers Warschau Pact moet gaan onderhandelen over vermindering van atoomgranaten. Van onbekende milieurisico's met zich den Broek wil dat oost en west pas over atoomgranaten gaan spreken wanneer onderhan- mee brengen. De fabrikanten zeg- delingen over vermindering van de conventionele bewapening resultaten hebben afge- gen zorgvuldig de nadelen worpen; het CDA wil daarop niet wachten. vervangen van Namens de christen-democraten zei J. De Boer gisteren tijdens het jaarlijkse debat over de NAVO dat de atoomgranaten voor Nederland (het acht inch-geschut, en in ande re NAVO-landen ook het 155 mm- geschut) gelijktijdig ter sprake moeten komen. Hij verweet de mi nister de indruk te wekken geen oog te hebben voor wat er leeft in de Bondsrepubliek. Na het Amerikaans-Russische akkoord over het afschaffen van te land geplaatste kernraketten voor middellange afstand (INF), maakt men zich in Bonn vooral zorgen over de korte dracht wapens - atoomgeschut en kernraketten met een bereik van minder dan 500 km. Volgens Van den Broek is het uit het oogpunt van militaire en poli tieke logica onmogelijk over atoomgranaten te gaan onderhan delen voordat een akkoord is be reikt over het terugdringen van het oostelijk overwicht op conventio neel gebied. Juist als gevolg van dit overwicht werd immers besloten om geschut ook geschikt te maken voor het afvuren van atoomgrana ten. Over het geschut zelf kan in onderhandelingen over conventio nele wapenbeheersing - die overi gens nog op gang moeten komen - wel worden gesproken. Voor de CDA-fractie is er "niets mis" met een motie van Engwirda (D66), die zegt dat bij onderhande lingen over conventionele wapens "ook, zo mogelijk parallel" moet worden gesproken over de nucleai-" re artillerie. Volgens de motie gaat van deze wapens, vanwege de zeer korte dracht, in tijden van crisis een bijzondere dreiging uit. Van den Broek plaatste "kritische no ten" bij de motie, maar noemde haar niet zonder meer onaanvaard baar. Hij verwees naar de afspraken binnen de NAVO: "Onderhande lingen over de reductie van de kernwapens voor de korte dracht vinden alleen plaats in samenhang met het totstandkomen van een conventionele balans", aldus de minister. Die afspraak kwam er destijds op aandrang van de bonds republiek. Bonn vindt dat de korte- drachtswapens zo snel mogelijk moeten verdwijnen, omdat deze vrijwel uitsluitend op duits grond gebied gebruikt zullen worden. De andere NAVO-landen vinden dat deze kernwapens nodig zijn om het Russische overwicht aan tanks te compenseren. Modernisering Minister Van Eekelen (defensie) heeft de Tweede Kamer overigens verzekerd dat van een modernise ring van de nucleaire wapens van de NAVO voorlopig geen sprake is. De minister verklaarde dat in ant woord op vragen van CDA en PvdA. Die partijen maken zich zor gen over een modernisering die in strijd zou kunnen komen met het onlangs gesloten INF-akkoord. Volgens Van Eekelen zijn de ver vanging van de verouderde Lance- raketten (met een bereik van 120 kilometer) en het uitrusten van de F-16 met de zogenoemde 'stand- off-raketten' nog niet aan de orde binnen het bondgenootschap. Vol gens de Sowjetunie betekent ver groting van het bereik van de Lan ce of het uitrusten van de F-16 met nucleaire raketten dat de INF-af- spraken (afschaffen van de middel- lange-afstands-raketten) ontdoken worden. Het voornemen de tactische kernwapens te moderniseren stamt uit 1983. In dat jaar besloten de Navo-ministers tactische kernkoppen te moderni seren en hun bereik te vergroten. Daarnaast werd het aantal kern koppen gereduceerd van 6000 naar 4600. vervangen van het toxocologisch zo veilige (niet giftige) fosfaat te hebben afgewogen tegen de te ver wachten vermindering van de al- gengroei. Dit zorgvuldige beleid zal er toe leiden dat voor 1990 het fosfaatverbruik in wasmiddelen met meer dan 60 procent zal zijn verminderd. Hoechst Holland becijferde dat verwijdering van fosfaten uit was middelen geen substantiële bijdra ge aan de doelstelling 'Groen Water Schoon'. Daarvoor is de bijdrage van wasmiddelfostaten te gering (7 procent) en zijn de milieuconse quenties van fosfaatvervangers on voldoende bekend. Het bedrijf wijst op dat de toepassing van zo geheten derde trappen, waarmee niet alleen wasmiddelfosfaten maar ook een minstens even grote hoeveelheid fosfaat uit menselijke faecaliën worden verwijderd uit het afvalwater. Bij toepassing van de korrelreactor zijn beide ge schikt voor hergebruik. In Zweden worden 800 derde trappen toege past. Het pleidooi om biologisch ge reinigd stedelijk afvalwater te de- fosfateren omdat het fosfaat uit wasmiddelen slechts een deel van de totale fosfaatbelasting uit maakt, werd gesteund door de hoofdgroep maatschappelijke technologie TNO. Ir. De Kreuk van de afdeling biologie wees er op dat een belangrijke ontwikkeling gaande is op het gebied van defos- fatering door middel van de korrel- reactor, die niet de gebruikelijke nadelen kent van de tot nu toe toe gepaste technieken en hergebruik van fosfaat mogelijk maken. De samenwerkende Rijn- en Maaswaterleidingbedrijven - die zo'n vijf miljoen Nederlanders van drinkwater voorzien - verklaarden gisteren dat de verstoppende wer king van algen in filters extra zui veringscapaciteit moet worden ge ïnstalleerd. Dat leidt tot een kos tenverhoging van een dubbeltje tot dertig cent per kubieke meter drinkwater. Voor het Rijnwater zou een reductie van de fosfaatcon centratie van 90 procent nodig zijn. Daartoe moet er meer gebeuren dan de ministers in hun notities voorstellen. De ministers gaan er van uit dat op rijkswaterzuiveringsinstallaties in de regel defosfatering zal wor den toegepast waarbij een aanpak in fasen ertoe moet leiden dat vanaf 1995 al het afvalwater van fosfaat gezuiverd wordt. Verkoop en ge bruik van fosfaatvrije wasmidde len zal worden gestimuleerd en wel zodanig dat na 1990 in Nederland geen fosfaat meer in wasmiddelen zal worden toegepast. Dit resultaat wordt bereikt door middel van een overeenkomst met de wasmidde lenindustrie. Mocht deze niet tot het gewenste resultaat leiden, dan zal het gebruik van fosfaat via wet telijke maatregelen worden aange pakt. Een ingrijpende verbouwing van de Tweede Kamer noopt sinds kort tal van parlementariërs tot omzwervingen defensie de op en om het Binnenhof: sommige afdelingen zijn ondergebracht in het voormalige Centraal Hotel Speciale Tweede-Kamerparaplu's zorgen daarbij voor bescherming. (foto and 'Noodzakelijke vorm van armoedebestrijding' Nevenfuncties De hoogste rijksambtenaren (se cretarissen-generaal, directeuren- generaal van de departementen en enkele generaals) hebben in totaal 180 nevenfuncties. Maar slechts tien van die bijbaantjes leveren hun geld op. In 109 gevallen is de bijbaan ambtshalve en vloeien eventuele opbrengsten in de staats kas. Op WVC is secretaris-generaal De Boer (oud-minister van CRM) absolute koploper met acht bijba nen. Geen daarvan levert hem geld op. Mazelen De Geneeskundige Hoofdin spectie van de Volksgezondheid vindt extra maatregelen tegen de mazelenepidemie niet nodig. De kinderziekte mazelen heeft de kop opgestoken bij kinderen die niet zijn ingeënt. Dat komt voor bij een minderheid van de bevolking, die principiële bezwaren heeft. Nor maal worden kinderen in hun veer tiende levensmaand ingeënt. Een 6-jarig jongetje uit Rotterdam over leed onlangs aan de gevolgen van mazelen. Medicijnen Jaarlijks gaat in Nederland voor kaptalen aan niet gebruikte medi cijnen verloren. Tot die conclusie komen een apotheker en een arts uit Maastricht na onderzoek. Bij de apotheken (apotheekhoudende artsen en ziekenhuizen meegere kend) wordt volgens de onderzoe kers voor honderd miljoen gulden dat aan ongebruikte medicijnen wordt ingeleverd. Meineed De Amsterdamse rechtbank heeft een 27-jarige Amsterdamse politieman veroordeeld tot acht weken voorwaardelijk wegens het opmaken van een vals proces-ver baal. Hij deed op 25 februari vorig jaar om een collega te dekken. De twee agenten verklaarden dat een automobilist op hen was ingereden en dat een van hen een schot had moeten lossen. In werkelijkheid schoot de agent uit boosheid om dat de automobilist zijn stopteken negeerde. Geldnood scholen Voor 1 juli van dit jaar worden de vergoedingen die scholen van het ministerie van onderwijs ontvan gen, volledig automatisch bere kend en uitbetaald. Die afspraak heeft minister Deetman (onder wijs) deze week gemaakt met het bijzonder- en het openbaar onder wijs. Door een foute invoer in de computers kregen sommige scho len minder uitbetaald dan waarop ze recht hadden. Daardoor zijn scholen in geldnood gekomen. Het is mogelijk dat niet alle moeilijkhe den voor juli zijn opgelost. UTRECHT (GPD) - Het Christe lijk Nationaal Vakverbond wil ge faseerd in vijf a zes jaar tijd de kin derbijslag verdubbelen. Boven dien wil de vakcentrale dat na 1992 iedere vrouw, nadat zij een kind ge kregen heeft, gedurende een half jaar een uitkering krijgt van vijf honderd gulden per maand, onge acht of zij een betaalde baan heeft of niet. De CNV-plannen kost in totaal circa vijf miljard gulden extra per jaar, maar dat moet de samenle ving er maar voor over hebben, al dus CNV-voorzitter H. Hofstede die deze wensen gisteren in Utrecht presenteerde. Het CNV vindt deze maatregelen noodzakelijk, omdat Nederland in situatie is terecht gekomen, voor de laagst betaalden financieel heel moeilijk is gewor den om kinderen te onderhouden. "We zien deze plannen als een vorm van armoedebestrijding", zei Hofstede. Vorig jaar heeft de centrale een onderzoek laten verrichten naar de mate van 'kindvriendelijkheid' van vijf Europese landen. Nederland scoorde het laagst. "Voor mij wa ren de uitkomsten een schok", al dus Hofstede. Volgens de berekeningen in het onderzoek dekt de kinderbijslag ongeveer dertig tot vijfenveertig procent van de kosten van een kind. Het CNV vindt dat tachtig procent van de minimale kosten gedekt zou moeten worden door de kinderbijslag. Nu komt het voor dat kinderen van 'minima' geen lid kunnen zijn van een sportclub of dat de kosten van leermiddelen slechts met zeer grote moeite kun nen worden opgebracht. Voor de centrale is dit volstrekt onaan vaardbaar. De kosten van de kinderbijslag zullen volgens het CNV stijgen van 5,7 miljard nu, tot 10 miljard gul den na invoering van d len. De maandelijkse uitkering vijfhonderd gulden aan de moeder gedurende een half jaar na een ge boorte, wanneer de kosten van een kind hoog zijn, zal op jaarbasis nog eens een half miljard kosten. Vrou wen zouden zich dank zij deze ex- ADVERTENTIE Showmodellen, restanten en beursgoederen, Hogslecfrts voor ongekend lage prijzen Alle goederen die wij het afgelopen jaar tentoongesteld hebben op beurzen, verkoopshows, koopjeshal, en showroom bieden wij u nu aan voor ongekend lage prijzen. De aangeboden artikelen zijn nauwelijks te onderscheiden van nieuw, terwijl de unieke levenslange Sola garantie onverkort gehandhaafd blijft. Een kleine greep uit ons assortiment: Komplete cassettes Edelstaal en zwaar verzilverd. Meer dan 20 modellen 6, 9 en 12 persoons cassettes (met lichte transport- schade). zilverwit edelstaal model Constance 6 pers 40 dig. model Constance 9 pers 105 dig. model Perla Romantica 6 pers. 40 dig. model Prelude 6 pers 40 dig. 60 dig. f .135 dig. f 105 dig. f 40 dig. f 341.- f 179,- 012- f 529,- 616.- f 389,- 594 - f 299.- 956.- f 585,- 726,- f 450,- 276.- f 695,- 232,- f 529,- 341;- f 199,- Zwaar verzilverd (basis 100) model Hollands Glad 6 pers 40 dig f 1 320.- f 825,- model Haagsch Lofje 9 pers. 105 dig. f 2 849.- f 1.695,- model Perle Classique 9 pers. 60 dig. f 1.760.- f 1.045,- Etui-artikelen Diverse restanten theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, kaasschaven enz. Nu voor ongekend lage prijzen. Losse bestekartikelen Kookpannen/Keukengerei Sola Elite en Sola Duplo kookpannen met kleine beschadigingen. Restanten Roestvrij Stalen thee/ koffiepotten, serveerschotels, dekschalen, enz. enz Tot meer dan 70% korting Porselein en kristal Exclusief "Langenthal porse- lein" en "Inn Crystal" nu met extra veel korting Op showmodellen en artikelen met schoonheidsfoutjes De reis naar Zeist is zeker de moeite waard! Onze koop- leshal staat vol fantastische aanbiedingen en verras sende koopjes. Wacht niet te lang, want op is op! Sola fabriek. Van Reenenweg 155 te Zeist. Openingstijden: ma. t/m vrij. van 9.00-17.00 uur, iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur. Voor alle inlichtingen, route beschrijving of uitgebrei de Sola dokumentatie kunt u bellen 03404-23364 of schrijven naar: Sola fabriek. Antwoordnummer 105, 3700 VB Zeist (postzegel niet nodig). tra uitkering bovendien gemakke lijker onbetaald verlof kunnen per mitteren. De maatregelen moeten worden gefinancierd uit een verdubbeling van de premie kinderbijslag die de werkgever betaalt. Verder ziet het CNV financieringsmogelijkheden in de economische groei. „Als de economie jaarlijks met 1,5 procent groeit, verdienen we per jaar zes tot acht miljard gulden meer," zei Hof stede. Verder is het altijd nog mo gelijk de belastingen minder te ver lagen dan voorgenomen. Het CNV heeft niet nagegaan of de extra maatregelen er ook toe zullen leiden dat er meer kinderen worden geboren. Als de maatrege len dat effect sorteren is dat wel licht meegenomen, maar tegen gaan van de vergrijzing van onze samenleving is voor het CNV maar een bijkomend argument. Het CNV is tegen het inkomens afhankelijk maken van kinderbij slag, omdat dan de plannen hele maal onhaalbaar worden. Het is immers de trend om overheids maatregelen overzichterlijker en eenvoudiger te maken (bijvoor beeld de sociale zekerheid en het belastingstelsel). De hoogte van de kinderbijslag afhankelijk maken van de hoogte van inkomsten, zou de plannen alleen maar moeilijker uitvoerbaar maken. AMSTERDAM (ANP) - Het aantal grote branden met een schadebe drag boven de twee miljoen gulden is vorig jaar met 18 procent toege nomen ten opzichte van 1986. Vo rig jaar werden ruim 60 van deze grote branden geteld met een to taalbedrag van bijna 554 miljoen gulden. Ter vergelijking: in 1986 was het totaalbedrag van de miljoe- nenbranden 469 miljoen gulden. Deze cijfers van de vereniging van brandassuradeuren werden gisteren bekend gemaakt tijdens een persconferentie in Amsterdam naar aanleiding van de in maart in de Rai te houden vakbeurs Brand '88. Niet alleen het aantal in een 'ramp' eindigende branden neemt toe, er is de laatste jaren ook sprake van een stijgend aantal brandstich tingen, bleek uit een toelichting van directeur E. Wessels van het bureau voor schadepreventie. Ze ker 20 procent van alle branden wordt tegenwoordig aangestoken en dat is volgens Wessels nog maar "een zeer voorzichtige schatting". De eerste zes maanden van 1987 (recentere cijfers zijn er niet) bij voorbeeld tonen het volgende beeld: 5.543 branden in gebouwen, waarvan 1.060 gesticht en 11.095 branden in andere objecten, waar van 2.914 aangestoken. Het gaat hierbij om echte gevallen van brandstichting. Oorzaken als 'spe len met vuur', 'baldadigheid' of 'onbekend' vallen daar niet onder. Wessels was lid van de door de recherche advies commissie inge stelde werkgroep Bestrijding Brandstichting. Deze werkgroep kwam twee jaar geleden met een rapport met daarin de nodige aan bevelingen. Verhoog de pak-kans van brandstichters en maak goede werkafspraken tussen alle partijen In sleepauto ook rijbewijs nodig AMSTERDAM (ANP) - Wie aan het stuur zit van een auto, die door een andere wagen wordt gesleept, is bestuurder van die auto en heeft dus een rijbewijs nodig. De Hoge Raad heeft dat bepaald naar aanleiding van een zaak in Alkmaar. De Alk- maarse politie bekeurde vorig jaar een man die zich zonder rij bewijs liet slepen. De kanton rechter in de kaasstad sprak de man in eerste instantie vrij, maar het openbaar ministerie ging in beroep bij de recht bank. Die kwam tot een 'sym bolische' boete van 100 gulden voorwaardelijk. De advocaat van de bekeurde man, mr J. de Goeij, ging daar op in cassatie bij de Hoge Raad. „Het ging om een principiële zaak, die ik uitgezocht wilde zien", aldus de raadsman. die na een aangestoken brand de zaak trachten op te lossen, waren de hoofdlijnen in dit rapport. De minister van justitie heeft echter nog niet op het rapport gereageerd. Wessels opperde voorzichtig dat schriftelijke vragen vanuit de Tweede Kamer de minister moge lijk tot meer spoed kunnen aanspo- Specialist moet invoering van 'geeltje' slikken DEN HAAG (ANP) - De regeling waarmee staatssecretaris Dees op 1 februari het specialistengeeltje in voert is niet onrechtmatig. De pre sident van de Haagse rechtbank, mr. M. Wijnholt, heeft de eis van de medisch specialisten en ziekenhui zen de regeling buiten werking te stellen, afgewezen. De specialisten en ziekenhuizen hadden hierover een kort geding aangespannen. De Tweede Kamer is al akkoord gegaan met de invoering van de ei gen bijdrageregeling, die inhoudt dat ziekenfondsverzekerden voor ieder eerste consult bij een specia list 25 gulden zelf moeten betalen (20 gulden voor de kaakspecialist). Per patiënt geldt een maximum van drie eigen bijdragen per jaar. Een motie van Van Otterloo (PvdA) om vooralsnog af te zien van invoering van de eigen bijdra ge werd gisteren afgewezen. Nu de rechter de regeling niet buiten wer king heeft gesteld, staat niets de in voering van het specialistengeeltje meer in de weg. De specialisten en de ziekenhui zen verzetten zich tegen de eigen bijdrageregeling, omdat zij het geld bij de patiënten moeten innen. Zij vinden dat de staatssecretaris hen hiertoe niet kan verplichten, omdat de eigen bijdrage een zaak van de ziekenfondsen zou zijn. Bo vendien vrezen de specialisten en de ziekenhuizen dat de geeltjesad- ministratie hen een hoop geld gaat kosten. De rechter vindt deze argu menten niet sterk genoeg om de ei gen bijdrageregeling, die een wet telijke status heeft, tegen te hou den. ONTUCHT - - De Zwolse recht bank heeft een 27-jarige man uit Nijkerkerveen veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan acht voorwaardelijk. Dc rechtbank achtte bewezen dat hij gedurende tien jaar tijd met vijf van zijn nichtjes geregeld ontucht pleegde, terwijl het met een van hen tot seksuele gemeenschap kwam. De meisjes waren in de leef tijd van zeven tot veertien jaar. DEN HAAG - De benepen cel met bed en wastafel maakt plaats voor de eigen woning. De deprimerende gevangenismuren worden vervan gen door de voor- en achtergevel van je eigen huis en de bewaarder wordt ingeruild voor een elektroni sche armband en een telefoon. Dat is het toekomstbeeld voor de Ne derlandse gevangene, als minister Korthals Altes (justitie) besluit tot invoering van het elektronisch huisarrest. door Jos Heymans Onlangs maakte de minister oe- kend dat ter oplossing van het nij pend tekort aan celruimte met gro te voortvarendheid wordt gezocht naar alternatieven voor de gevan genisstraf. Dienstverlening is een van de vervangingen, die al op bre de schaal worden toegepast. De dubbele celbezetting en het vrijla ten van voorlopig gehechten op borgtocht zijn enkele mogelijkhe den, die serieus worden overwo gen. Ook heeft Korthals Altes een onderzoek gelast naar het elektro nisch huisarrest, waarvoor de CDA-fractie in de Tweede Kamer al een aantal malen tevergeefs had gepleit. Electronisch huisarrest is een vorm van detentie, waarvan met name in de Verenigde Staten ge bruik wordt gemaakt. Ook daar was het celtekort de reden om naar geschikte alternatieven te zoeken. In Amerika slaat het huisarrest enorm aan. Steeds meer gedeti neerden zitten hun straf thuis uit in plaats van in een gevangenis. Drugshandelaren en mensen die wegens gewelds- of zedendelicten zijn veroordeeld, zijn uitgesloten van deze vorm van detentié. On derzoek heeft aangetoond dat drugshandelaren hun criminele praktijken ook thuis kunnen uitoe fenen. En huisarrest van de andere groep misdadigers leidt tot onrust onder de bevolking, aldus het Amerikaanse onderzoek. Huisarrest kan op drie manieren worden opgelegd. De meest een voudige vorm is het opleggen van een straf, waarbij gevangenen op vaste tijden (bv. gedurende de nacht) thuis moeten zijn. Dat wordt telefonisch gecontroleerd door een toezichthouder, die de gedetineer de op gezette tijden belt. Deze vorm wordt veel gebruikt bij ge vangenen, die vervroegd in vrij heid zijn gesteld. Een andere manier is het aan brengen van een elektronische armband bij de gedetineerde. Dat is een soort handboei, die niet kan worden losgemaakt. De toezicht houder hoeft nu niet meer te bel len. Dat gebeurt door een compu ter. De gedetineerde steekt zijn armband in een apparaat, dat is ge koppeld aan het telefoontoestel. De computer registreert vervol gens dat de gevangene thuis zit. De meest zware vorm van huisar rest geldt de gedetineerden, die 24 uur per dag thuis moeten zijn. Deze gevangenen worden voorzien van een zender, die aan voet, hals, pols of enkel wordt aangebracht en'een voortdurend signaal aan een elders in het huis aangebrachte ontvanger afgeeft. De zender heeft een be perkt bereik van circa 50 meter, wat een beperking betekent van de bewegingsvrijheid van de gedëti- neerde. De ontvanger geeft het sig naal door aan een computer. Bij het onderzoek naar de invoe ring van huisarrest in ons land laat de werkgroep zich leiden door de wenselijkheid en haalbaarheid. De vraag of huisarrest de privacy van de gedetineerde aantast, is nage noeg niet in het geding. In het alge meen zullen thuis zittende gedeti neerden meer privacy genieten dan hun collega's in gevangenissen en huizen van bewaring. Technisch zijn er in ieder geval geen bezwaren. Een aantal Neder landse bedrijven heeft zich al bij het ministerie gemeld met het ver zoek om de elektronische appara tuur te mogen leveren. Bovendien staat vast dat huisarrest voor Justi tie beduidend goedkoper is dan een verblijf in een inrichting, dat per gedetineerde enkele honder den guldens per dag kost.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3