Het spook van de (St)opera Nederlandse bijdrage Vondel-beeld in Keulen Noordelijke orkesten gered Politiek theater herleeft Danseffect uit Senegal KIJKUIT Exposities Concerten Amsterdam Leiden Rotterdam VRIJDAG 29 JANUARI 1988 PAGINA 21 AMSTERDAM (GPD) - Sinds een halfjaar worden spelers en publiek van het Amsterdamse Muziekthea ter 'Stopera' gestoord door hinder lijke tikken uit de boxen van de ge luidsinstallatie. Vreemd genoeg gaat het getik door wanneer de in stallatie is afgezet. Diepgaand on derzoek door directie, aannemer en leveranciers heeft nog geen verkla ring opgeleverd. „We hebben toneellijsten en po- diumdelen uit elkaar gehaald en opnieuw in elkaar gezet. De ge luidsinstallatie is doorgemeten en er is gecontroleerd of de naburige tramleiding mogelijk de oorzaak is. Niets van dit alles bleek te helpen. Onlangs hoorde ik bij de uitvoering van Don Giovanni driemaal een luide tik", aldus adjunct-directeur van de technische organisatie Dhi- ang Siang Lie. Het onderzoek be vindt zich op dit moment in een im passe: de directie weet wel wat het niet is, maar heeft geen idee waar zij de oorzaak dan moet zoeken. Het idee van de klopgeest van de opera verwijst Lie vooralsnog naar het rijk der fabelen. Zij lijkt gelijk te krijgen. Volgens de leverancier van de geluidsinstal latie wordt het getik veroorzaakt door een inductiepuls, die eenvou dig door filters is te verhelpen. Bij het Nationale Ballet gaat op 31 maart het avondvullende klassiek- romantische ballet ,Het zwanen- meer' in een nieuwe uitvoering in première. Artistiek leider en cho reograaf Rudi van Dantzig is ver antwoordelijk voor de produktie, die geënt is op de oorspronkelijke versie van Marius Petipa en Lev Ivanov uit 1895. In totaal worden twaalf voorstellingen tussen 31 maart en 17 april in het Amster damse Muziektheater gegeven. Het Nederlands Balletorkest zal onder leiding van Adam Gatehouse de muziek van Tsjajkovski uitvoeren. De Laura Dean Dancers and Mu sicians uit New York treden op 25, 26 en 28 februari op in Het Muziek theater in de hoofdstad. Op het pro gramma staan drie balletten van Laura Dean. Voor twee ervan com poneerde ze ook de muziek. Één choreografie, Equator getiteld, be leeft zelfs haar première in Amster dam. Equator is mede in opdracht van Het Muziektheater gemaakt. De andere balletten zijn Magnetic uit 1986 en Impact, op muziek van Steve Reich, uit 1985. Saskia Bos, directeur van de Am sterdamse stichting voor heden daagse beeldende kunst De Appel, is gekozen in de commissie die de .Aperto' samenstelt. Dit is de inter nationale presentatie van werk van jonge veelbelovende kunstenaars op de Biënnale van Venetië. Deze manifestatie heeft dit jaar plaats van 26 juni tot eind september. AMSTERDAM - Bij het veiling huis Sotheby's in Amsterdam wordt op 31 maart een befaamd schilderij van Andy Warhol ge veild. Het gaat om een portret van koningin Beatrix. Een medewerk ster van het veilinghuis toont het meesterwerk, dat tussen de zestig en tachtigduizend gulden moet op brengen. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman van cultuur heeft onge veer 20.000 gulden, beschikbaar ge steld voor een beeld van de dichter Joost van den Vondel in Keulen. Binnenkort wordt het cadeautje aan deze stad officieel aangeboden. Dan wordt ook het voorstel nader bekeken dat Keulen doet voor de vorm van de beeltenis. De Neder landse ambassade in Bonn heeft dit meegedeeld. De Nederlandse regering wil dat Joost van den Vondel in zijn ge boortestad Keulen opnieuw wordt geëerd met een beeltenis. In de Tweede Wereldoorlog werd een beeld van hem bij de Keulse stads schouwburg verwoest. De nieuwe afbeelding zou deel moeten uitma ken van de gallerij beroemde Keu lenaars van geboorte, die met de restauratie weer wordt aange bracht op een muur van de toren van het stadhuis. Joost van den Vondel werd op 17 november 1587 in Keulen geboren als zoon van een doopsgezinde hoe denmaker die uit België was uitge weken. Op jeugdige leeftijd ver huisde de familie naar Amsterdam waar voor protestanten een gunstig leefklimaat heerste. Later werd Vondel katholiek. Hij stierf in 1679. In zijn lange arbeidzame leven ontwikkelde Vondel zich tot een van de grootste zeventiende-eeuw- se schrijvers die zich het epitheton (nadere aanduiding) Prins der Ne derlandse dichters verwierf. Hij produceerde tal van gelegenheids gedichten, satires en toneelstuk ken. Van de laatste worden er ook heden ten dage nog opgevoerd. Zijn „Faëton" bijvoorbeeld, be hoort dit seizoen tot het repertoire van de toneelgroep De Appel in Scheveningen. DEN HAAG (GPD) - Forum Filharmonisch, het orkest van het Enschede- se operagezelschap dat een symfonische taak heeft, mag tot 1992 blijven bestaan. De twee noordelijke symfonieorkesten mogen toch hun eigen standplaats behouden en krijgen samen de beschikking over 100 musici. Dit staat in een brief van minister Brinkman van cultuur aan de Tweede Kamer. Hij geeft daarin een reactie op de moties die op 30 november van het vorig jaar tijdens de behandeling van het Kunstenplan werden inge diend. Komende maandag wordt het overleg met Brinkman voortgezet. Aanvankelijk wilde de bewindsman dat Forum Filharmonisch zou worden opgeheven ten behoeveVan o.m. uitbreiding van het Gelders Or kest en het Brabants Orkest. Dat hij nu op dit voornemen is teruggeko men, heeft tot gevolg dat er geen uitvoering kan worden gegeven aan de uitbreiding van mankracht van Gelders en Brabants Orkest. 'Roots' van Arnold Wesker door Stichting de Vrouw van Nestorix. Spelers: Til van Haaster, Jan Dirk van den Hoorn, Jacque line de Leeuwe. Ab van Bochove, Carmen Bakas, Simon Felkers. Pauline Capel en Jaap Metzlar. Regie: Yoap Brugmann. Ge zien op 28 januari in het Microtheater, Ou de Vest Leiden. Aldaar nog vandaag en morgen te zien. LEIDEN - Wachten op Ronnie zo kun je de voorstelling 'Roots' in drie woorden samenvatten. Beatie Bryant bereidt haar fami lieleden uitvoerig voor op de komst van deze Ronnie, die haar verloofde is. Onderwijl verkon digt zij bij haar thuiskomst in het bekrompen Norfolk de idealen van deze socialistische intellec tueel uit Londen. Wat een einde loos getheoretiseer levert dat op - alsof het politiek theater uit de jaren zestig in zijn meest gortdro ge en dogmatische vorm weer even herleeft! Merkwaardig genoeg vermeldt het programmaboekje niet, dat 'Roots' deel uitmaakt van een trilogie, waarin Ronnie Kahn de centrale figuur is, die in een pe- riode van twintig jaar zijn idea len kwijtraakt. 'Roots' is het tus senstuk, dat slechts veertien da gen beslaat. Het toont op een exemplarische wijze, (het dient althans te tonen) hoe moeilijk het is op de arbeiders klassebe- wustzijn bij te brengen. De fami lieleden van Beatie zijn van hun 'roots' beroofd; zij kennen hun eigen 'wortels' niet meer, zij ac cepteren klakkeloos hun situatie en proberen niet eens meer daar in verandering te brengen. Van de 'Bildungsideale', die Beatie als positieve heldin al maar verkondigt, moeten zij niets hebben. Daarmee zijn we bij de aloude vraagstukken van de jaren zestig: wat is de rol van de intellectueel in de klasse- strijd? En kan politiek theater in het bewustwordingsproces van het proletariaat een bijdrage le- Regisseur Yoap Brugmann heeft voor een licht gestileerde vormgeving gekozen. De spelers zitten aan weerszijden van het to neel. Een al te realistische, of zelfs naturalistische speelstijl wordt hiermee vermeden. Voor zover er requisieten worden ge bruikt, gaat het slechts om voor werpen die iets anders moeten voorstellen: bijvoorbeeld ronde hardboard plaatjes in plaats van echte borden. Op het toneel staan een paar zwarte stoelen, één witte tafel en een uit smalle driehoeken opgetrokken achter wand - allesbehalve een echt huiskamerinterieur dus. Is dat alles Brechtiaans op te vatten om de toeschouwers op afstandelijke wijze met de exem plarische situatie te confronte ren? Of is het als grappig tegen wicht bedoeld voor al dat getheo retiseer? Helaas blijkt een derge lijke enscenering in elk geval niet in staat om het geheel min der saai te maken. De voorstel ling verloopt traag en het acteren laat hier en daar nogal te wensen over. Of moet uit deze aanpak scepsis ten aanzien van de in houd blijken? Dat is dan niet erg gelukt. WIJNAND ZEILSTRA LEIDEN- Aan de lokroep van donker Afrika hebben gister avond heel wat liefhebbers van uitheemse folklore gisteravond gehoor gegeven. De Leidse Schouwburg zat in elk geval aar dig vol, toen het doek opging voor het Nationale Ballet van Se negal. Een gezelschap dat al sinds jaar en dag tijdens zijn vele buitenlandse reizen ons land en onze stad aandoet. Het vult met deze tournees een gat in de markt, die kennelijk nog niet is verzadigd, op. Groot enthousiasme dus ook tijdens de jongste voorstelling van de Senegalezen, die er alles aan deden om de honger van het publiek naar spektakel te stillen. En spektakel was er ruimschoots met zoveel kleurrijk geklede en half ontklede dansers en danse ressen op het betrekkelijk kleine schouwburgpodium. Een vibre rend spektakel, geënt op de rijke folklore van het land van de Se negalezen. Wat steeds weer im poneert is de fabelachtige snel heid, waarmee de bewegingen worden uitgevoerd. Met het bek ken als centrum van alle bewe gingsdrift, die zich echter in toe nemende mate laat verpakken in moderne theatertechnieken. Het' opzwepende tromgeroffel - ook hier demonstreren de Senegal- zen hun door de natuur gegeven soepelheid - laat zich zelfs al vermengen met een hoeveelheid langs elektrieke weg versterkte klanken. En zowaar, het publiek wordt ook al tot meezingen ver lokt. Een beetje jammer dus, dat het gezelschap zoveel effectbejag na streeft. Hoewel, het kan niet wor den ontkend, de danseressen zich in deze nieuwe show aan zienlijk minder bloot geven dan in voorgaande spektakels het ge val was. Aan dat (beetje) bloot, met name in het slotnummer, konden de daarop belusten zich nauwelijks vergapen. Gelukkig maar, want de choreografische Eén van de danseressen van het Nationale Ballet van Senegal. (foto pr) patronen waren geraffineerd ge noeg om voor de nodige verras singen te zorgen. Te vroeg naar de zin van de meeste bezoekers was het dansfeest uit zonnig Se negal afgelopen. En buiten re gende het. PIETER C. ROSIER. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Singel 28-32, 'Leidse Atejiers Vil', met werk van Peter Duivenvoor de, Herby Nijenhuis en Rob van 't Zelfde, t/m 15/2; di. t/o za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera', en 'Chimu, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Ra penburg 28, Arnold Niessen toont aquarellen van het Collosseum te Ro me, van 30/1 t/m 13/3; di. t/m za. 10-17 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nentetentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerij Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, 'Diogenes restaureert in Lei den', fotodokumentatie van restaura tieprojecten van de Stichting Dioge nes, aangevuld met oorspronkelijke bouwmaterialen en gereedschap, en dokumentatie over oude bouwwij zen, van 3/2 t/m 26/3; woe. do. en vr. 13.30-18 uur, do. 19-21 uur, za. en zo. 14 -17 uur. Robert Roos met werk dat is ontstaan tijdens een recente reis naar Kreta en Sicilië, t/m 20/2; wo. t/m za. 13-17 uur. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, Ilo- na van den Berg met drie doeken met olieverf, Karin Hut met aquarellen van haif-abstrakte naakten, Iemke Koster met olieverfschilderijen en werk van Marjan Os, tot 3/3; zo. van 13-17 uur. Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, L. Baron von Richter met foto's met de nadruk op pasteltin- Art Centre Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Gerry Vermaesen met illustra tieve tekeningen tot 31/1. ARS studio - Pieterskerkgracht 9, 'Venetië gezien door twee Hollandse kunstenaars', Victor Bouter met teke ningen en aquarellen en Frans de Haas, graficus en kunstschilder, van 30/1 tot 15/2;; geopend do. t/m zo. 13- 16 uur. ma. t/m do. 19-21.30 uur. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, Riemke Kuipers met beschilderde re liëfs. acrylcollages en grafieken, Frans Hofmeester met tekeningen; tot 12/2 ma. t/m vr. 10-22 uur. Waaggebouw - Vismarkt, Wil Uitgeest met schilderijen, nat in nat techniek, pastel, olieverf, en tekeningen, van 25/1 tot8/2; dag. van 10.30 -17.30 uur. Johan de Goede - Oude Rijn 100, ten toonstelling van Johan de Goede 'Het boek van Pandora'; 30/1 van 13-17 uur, 5/2 en 12/2 van 15-19 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, etsen van Carla Kleekamp en schilderijen van Jan de Jong, t/m 23/2; di. t/m za. 10- 17.30 uur, vr. 10-21 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraat- promenade 12b, schilderijen, aquarel len, tekeningen en etsen van Poppe Damave, t/m 20/2; geopend op di. en za. op afspraak. Hoofddorp Raadhuis - Nieuweweg 70, acryls, gouaches en tekeningen van Janneke Tangelder en stenen beelden van Joost Barbiers, t/m 11/2; ma. t/m do. 10-17 uur, vr. 10-12.30 uur, di.avond 18-20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Indo nesische dansen en portretten in aquarel en acryl van Charles Müller, t/m 11/3; op werkdagen 9-17 uur en woe. ook van 18.30-20 uur. Verpleeghuis Leythenrode - Hoog- madeseweg 55, olieverfschilderijen van 11 cursisten van K&O-Leider- dorp, t/m 18/2; dag. van 10-12 uur. Lisse Hotel 'De Nachtegaal van Lisse' - Heereweg 10, onder de titel 'Geen kunst aan' exposeren Gerda van Zij- derveld-de Vries, Paul van Scheldt en Jaap van Doorne met schilderijen, aquarellen en tekeningen, tot eind fe- br; van 9-23 uur. 't Huys Dever - Heereweg 349a, ten toonstelling 'Papier', centraal staat de papierkunst van zestien hedendaagse kunstenaars die proberen hun materi aal zo goed mogeljjk te benutten en hun ideeën vorm te geven, t/m 31/1; di. t/m zo. van 14-17 uur. Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, tekeningen en olieverfschilderijen van Thea de Bruin, van 31/1 t/m 4/4; di. t/m zo. van af 12.00 uur. Noord wijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe. na 14 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg 2, 'Tibet, Om Mani Padme Hoem' een unieke foto-expositie van André Hei ne over zijn reis naar Tibet, t/m 1/2; ma.woe. vr. van 14-17 en 19-21 uur, do.en za. van 10-12.30 uur. Leeuwenhorst Congres Centre - Lan- gelaan 3, Marianne Vetter, gemengde technieken; Yvonne Reuyl, aquarel len en olieverf; Hans Heijman, land schappen; Pieter Hoogeboezem en Edwin Rickman, olieverf; Jan Mon- tijn, kleuretsen; Anneke Patist en Lex van Schravendijk, aquarellen en Jan Hofland e.a. sportprenten, t/m 15/3. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Klassiek De pianist Alwin Bar verzorgt van avond het laatste concert van de Cho- pin-cyclus in de Kapelzaal van K&O. Op het programma staan zes Etudes opus 10, de Polonaises opus 40, 44 en 61, de Barcarolle opus 60 en de Fanta sie opus 49. Aanvang 20.15 uur. 't Oerkest v/h Kratjetoe. Zo noemt zich het uit negentien musici bestaan de ensemble, dat zaterdagavond in Sociëteit De Burcht concerteert. Een gezelschap met blaasinstrumenten als trompet, klarinet, sopraan-, alt- en tenorsax, bugel en fluit. Ook toetsen, bas en drums maken deel uit van het instrumentarium. Het ensemble speelt eigen composi ties en bewerkingen van bestaande stukken. Tango's, ouvertures, funk, modern minimal met soms bijzonder ingewikkelde ritmen en harmonieën, theatermuziek en reggae, al deze mu ziekvormen zijn onderdeel van het re pertoire. Het orkest is twee jaar geleden opge- heeft zich sindsdien flink uitgebreid. De presentatie in de Burcht begint om 20.30 uur. Het Arnold Schönberg Kamerkoor treedt zondagmiddag in de Lokhorst- kerk op. Hoogtepunt moet zijn de uit voering van de barokopera Dido and Aeneas van Henry Purcell. Deze ope ra is gebaseerd op het heldendicht Aeneis van de Romeinse dichter Ver- gilius. Dido and Aeneas werd in 1649 door Purcell gecomponeerd voor een meisjesschool in Chelsea. De belang rijkste soli zullen door professionele zangers worden uitgevoerd. De uit voerenden zijn Nancy Cox (Dido), Hans Smout (Aeneas), Pauline v.d. Werff (Belinda), Lidwin Stumpel (to venares) en Mariët Kaarsgieter en Elja Ouwehand (heksen). Behlave het werk van Purcell zullen op deze concertmiddag composities worden vertolkt van Claudio Monte verdi (Madrigalen), Francis Poulenc (Quatre motets pour un pénitence) en Karlheinz Stockhausen (Choral). Het geheel staat onder leiding van Maar ten Michielsen. Aanvang 14.15 uur. Het Leids Vocaal Ensemble geeft zon dagmiddag een proefconcert in de R.K. Kerk in Rijpwetering. Het en semble brengt daar onder leiding van Theo Goedhart de koorgedeelten van een geheel Italiaans concert, dat zal plaats hebben op 28 februari in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Het gaat niet alleen om werken van Itali aanse componisten als Monteverdi, Mosto, Gesualdo en Vivaldi, maar ook om composities van Walton, Schutz, Sweelinck en Andriessen. Aanvang 15.00 uur. De violist John Helstone en de pianis te Miep den Herder concerteren maandagavond in de Kapelzaal van K&O. Het duo brengt behalve een so nate van Johannes Brahms een over wegend modern programma met Hete woen w liste Henny Ravestein, de klarinetist Bas de Jong en de pianist Henk Briër. Het programma bestaat uit de Sonate voor klarinet en piano opus 82 van Edward Elgar en het Trio voor viool, klarinet en piano van Darius Milhaud. Henk Briër zal de te spelen werken van een mondelinge toelichting voor zien. De volgende concerten in deze serie zijn op 17 februari en 21 maart. Aanvang 20.15 uur. Pop Kobus gaat naar Appelscha. Dat is de naam van de groep die morgenavond optreedt in het LVC. Kobus werd op gericht in 1984 en de groep heeft on der leiding van Allard Jolles inmid dels al drie elpees uitgebracht. De laatste heet 'The world and his wife', waarop de groep zich van een andere kant liet zien: naast krachige num mers bleek er ook ruimte te zijn voor wat rustiger werk. Ook wat betreft de teksten verkende Kobus zijn grenzen. Afgelopen zomer was Kobus gaat naar Appelscha verscheidene malen te gast op openluchtconcerten en schitterde onder meer tijdens Water- pop. Het optreden in het LVC begint rond 23.00 uur. Vanavond speelt in het zoldercafé van het LVC 'Look who's talking'. Een energieke gitaarband die vanaf 23.30 uur laat horen beïnvloed te zijn door Simple Minds-en Big Country. Jazz Soesja Citroen is de bekende zange res die zondagmiddag optreedt tij dens 'Jazz on Sunday'. Haar optreden op het het North Sea Jazz Festival en de elpees die ze inmiddels heeft uitge bracht, hebben Citroen de nodige faam bezorgd. Ze wordt zondag bege leid door een groep met onder andere drummer Martin van Duynhoven, pianist Cees Slinger en tenorist Fred Leeflang. Aanvang is drie uur, plaats van handeling Pardoeza op de Doeza- Van Duynhoven is morgenavond ook al in Leiden aan te treffen als hij de stemkunstenares Cas de Marez bege leidt. Zy zal spontaan improviseren (aldus de aankondiging) in het Waag gebouw, waar die avond Hot House huishoudt. Daarvoor zullen twee amateurorkesten aan bod komen. Al lereerst het LVC Workshoporkest on der leiding van Harry Hekman, daar na het huisorkest van Hot House on der leiding van Wlady Podsada. Aan vang 20.30 uur. Latin Jazz wordt geboden door Fino Gomes en Beatries Firpi in De Droomfabriek op de Oude Singel. Morgenavond zullen zy vanaf 21.30 uur opwekkende zang (aldus de aan kondiging) ten gehore brengen. di 2, 20.15 uur; Margreet Dolman in 'Mens en gevoelens', woe 3, 20.15 uur; Harry Sacksioni, gi taar-recital. do 4, 20.15 uur; Raamteater speelt 'Hamlet' met Roger van Kerpel, Ju- LAK-theater vr 29 en za 30,20.30 uur; Truus Bronk- horts Han Bennink: 'Naar de Maan'. woe 3 en do 4,20.30 uur; Theaterwerk plaats Independance: 'Edward II'. Den Haag Circustheater vr 29, za 30, di 2, woe 3 en do 4, 20.15 uur; André van Duin Revue, mmv Frans van Dusschoten, Simone Kleinsma, Hans Otjes e.a. Diligentia vr 29, za 30, 20.15 uur; 'Gekkenwerk' van Robert Paul mmv Combo olv Heimig van der Vegt. zo 31,14.30 uur; Barokconcert Zelen- ka Ensemble; werken van o.a. Bach en Telemann. di 2, 12.45-13.30 uur; Anne Wil Blan- kers met 'Een leven vol toneel', di 2,20.15 uur; Takécks Kwartet; wer ken van Haydn, Brahms en Bartók. do 4, 20.15 uur; Henk van Ulsen met 'No Exit'. Koninklijke Schouwburg vr 29, za 30, 20.15 uur; Haagse Come- die met 'Wie trouwt de weduwe' van Carlo Goldoni, met o.a. Trins Snij ders. vr 29. za 30 en do 4,20.15 uur; Haagse Comedie met: 'Woutertje Pieterse', naar Multatuli, bewerking met pop pen en acteurs, met o.a. Lucas Die- tens, Reinier Heidemann en Guido Jonckers. zo 31, 14.00 en 20.15 uur; Haagse Co medie speelt 'De min in 't Lazarus huis', met René van Asten, Kees van Lier, Victor Low en Carline Brouwer, ma 1,20.15 uur; Reizend Volkstheater speelt 'Hedda Gabler' met Pleunie Touw, Dimitri Dupont en Hugo Met- Ligtvoet. woe 3 en do 4, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam speelt 'Een onderwereld- se glimlach' met Catherine ten Brug- gencate, Marlies Heuer, Hugo Kool schijn, Ingeborg Loedeman en Arlet- te Weggers. Muziektheater vr 29,20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Joanna Madroskie- wicz, viool en het Bachkoor olv Ge rard Akkerhuis, met werken van Haydn, Karlowicz een Verdi. vr 29, za 30. 20.15 uur; Nederlands Dans Theater met 'Arenal', 'France- /Dance' en 'Returrn to the strange Nederlands Congresgebouw zo 31, 20.15 uur; Hamatofest '88, Vrij Theater: 'Woyzeck'; De Rederijkers: 'Audiëntie'; Die Haghe Spelers: Thuiswerk. Carré vr 29 t/m zo 31,20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Nederlands Volkstoneel speelt 'Heimweh' met Carry Tefsen, Ijf Blokker en Conny VandenBos. di 2 t/m do 4,20.15 uur; 'Max havelaar' met Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange Henk Bokkinga e.a. Concertgebouw za 30,20.15 uur; NedPho kamerorkest olv Martin Sieghart mmv Olaf Bar ba riton, met Bach-cantate 'Ich habe ge- nug', Eisler-Ernste Gesange, Mozart- Mauerische Trauermusik, KV 477, Stravinsky Pulcinella suite, zo 31, 8.00 uur, Rondom Elisade, Ra dio-opname 'H vier', 9.00 uur, 'Musica religiosa et profana', 11.00 uur, Elisa de; 13.00 uur, Opermatinee door Men- no Feenstra; 14.00 uur, 'Onder de groene linde', 16.30 uur; 'Diskotabel'. zo 31, 14.15 uur; Concertgebouywor- kest olv Nikolaus Harnoncourt mmv Wladimir Spiwakow viool, Joeri Basj- met altviool, werken van Mozart en Haydn. Leidse Schouwburg vr 29 en za 30, 20.15 uur; Nostalgisch Theaterspektakel speelt 'My Genera tion' met Hans v.d. Woude, Frits Lam- brechts, Maeve van der Steen en Cilly Dartel. met werk van Bach. C.C. Amstelveen vr 29,20.15 uur; Ballet National du Se- za 30, 20.15 uur; Deutches Tournee- theater München speelt 'Die schóne Galatheé' van Frans von Suppé. zo 31, 16.00 uur. Deep River Quartet, di 2, 20.15 uur; 'A midsummernigths dream' van Shakespeare, engelstaLge voorstelling. woe 3, 20.15 uur; 'Candida' van Ber nard Shaw met Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf e.a. do 4,20.15 uur; Introdans Troef, Wig- /Horsthuis, 'Nono Wubbe/Pil. Muziektheater zo 31, 20.15 uur; Nederlands dansthe ater Return to a strange land' i .Bach. di 2 en do 4, 20.15 uur; Nederlandse Opera speelt 'Don Giovanni' van W.A. Concertgebouworkest Harnoncourt. Nieuwe de la Martheater vr 29 t/m zo 31.20.15 uur; 'Droom van een vrouw' met o.a. Anne-Wil Blan- kers, Frans Vorstman en Edmond ter, Jan van Roijen e.a. Stadsschouwburg vr 29 t/m zo 31 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam speelt 'Kwartet' met In geborg Elzevier, Peter Oosthoek e.a. i 1 t/m do 4, 20.15 uur; Haagse Co- 'My Generation' (vrijdag en zaterdag in dc Leidse Schouwburg) met v.l.n.r. bov en Frits Lambrecbts, Miëtt Molnar, Hans van Gelder en benedenCilly Dartell, Hans v.d. Woude, Maeve v.d. Steen en Tanja Even. (toto pr) De Doelen vr 29, 20.15 uur; Meesters aan het kla vier: Ronald Brautigam met werken van Heller en Beethoven, za 30, 20.15 uur; Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Gerd Albrecht, Gerard Hettema viool, met werk van Berlioz, Ravel, Chausson, Saint-Saens en Dukas. za 30,10.15 -19.30 uur; Inloopconcert, Zuidorkest Euromusica. zo 31, 14.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv Gerd Albrecht met werken van Berlioz, Chausson, Dukas, en Saint-Saens. ma 1, 20.15 uur; Praags Kamerorkest met o.a. der Haffner symfonie van Mozart en Tsjechische Suite van Dvo rak. di 2, 20.15 uur; Amsterdams Baroque Orchestra mmv Collegium Vocale Gent olv Ton Koopman, met werken van Bach. do 4, 20.15 uur; Nederlands Kamer koor olv Philippe van Herrewhege met werk van Sweelinck en Marenzio. Theater Zuidplein vr 29,20.15 uur; Henk Elsink met one- man show 'Blij Zijn', za 30, 20.30 uur; Arlecchino, De Nai- ven: 'ouverture' voorstelling doo- Penthatheater. zo 31, 20.15 uur; 'Mijn zuster en ik' blijspel met o.a. Jos Brink. Josephine n Gasteren. Sacco v.d. Made, Marij- and the Beanstalk', do 4, 20.15 uur; 'Drie is teveel', met Joop Doderer, hans Boskamp en Dia-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21