'Ik maak geen kans op titel' S^pTV 'Ik laat me niet gek maken' Loodzware opgave voor Paul Halden Ronald Koeman benaderd door Barcelona Noren vinden opnieuw pillen Tafeltennisteam ldopt Oostenrijk Korfbalvak ter discussie Foreholte terug naar af Ria Visser wil schaatscarrière ontspannen afsluiten fa Boksschool staat Cambuur bij Bobsleeduo valt buiten de boot Heerenveen wil snel antwoord van Cruijff VRIJDAG 29 JANUARI 1988 PAGINA 17 BARCELONA (GPD) Barcelona aast op Ronald Koeman. Afgelo pen zondag had de voetballer van het jaar een twee uur durend ge sprek met de vice-voorzitter van Barcelona, Nicolas Casaus. Tijdens dat onderhoud in een Eindhovens hotel liet de Catalaanse miljoenen club duidelijk blijken dat zij Koem an wil contracteren als opvolger voor de Westduitse middenvelder Bernd Schuster, die heeft aange kondigd aan het eind van dit sei zoen bij Barcelona te zullen ver trekken. Hoewel Casaus gisteren met klem ontkende dat de Neder lander al een contract is voorge legd, geeft Ronald Koeman wel toe dat de Spanjaarden er veel aan ge legen is hem zo spoedig mogelijk binnen te halen. „Daar liet Casaus 's avonds tijdens het diner geen en kele twijfel over bestaan, ze willen me daar op het middenveld heb ben". Nicolas Casaus verklaarde giste ren in Barcelona dat hij alleen naar Nederland is afgereisd om Koeman persoonlijk aan het werk te zien en naar zijn contractuele verplichtin- OSLO/BRUSSEL (Rtr/SID) - Voor de tweede keer binnen twee weken is de Noorse sportwereld in rep en roer geraakt door het bekend wor den van de handel in verboden sti mulerende middelen door een sporter. Nadat eerst naar buiten kwam dat de schaatser Nyland testosteron zou hebben meegeno men uit handen van de Sovjetrus Goeljajev voor zijn landgenoot Krosby, werd gisteren bekend dat de Belgische power-lifter Eric Cop- pin is gearresteerd wegens de smokkel van anabole steroiden. De wereldkampioen werd aangehou den in de buurt van de grens met Zweden. In zijn auto vond de doua ne ruim 28.000 tabletten. Net als bjj het geval Krosby, betrof het pillen van Russische makelij. Coppin werd woensdag in gezel schap van zijn vriendin aangehou den vlak nadat hij de grens met Zweden was gepasseerd. Volgens Ann Kris.tin Olsen, politie-chef in de Zuidnoorse stad Halden, had het tweetal geen enkele moeite ge daan de tabletten te verbergen. „Ze lagen open en bloot op de hoede- plank. Wij waren ook niet op zoek naar smokkelwaar maar deden ge woon een routine-onderzoek." Coppin verklaarde tegen de doua ne dat hij de pillen in Zweden had gekocht. De Noorse minister van justitie, Helen Bosterud, verklaarde na aan leiding van de smokkel van Coppin dat zij overweegd het gebruik van anabole en van dope in het alge meen tot een misdrijf te maken. Te vens wil zij strenger gaan optreden tegen het smokkelen van steroi den. De Belgische gewichtheffer Patrick van Rode is door de Belgi sche bond voorlopig uitgesloten van nationale en internationale wedstrijden. De 25-jarige, veelvou dige Belgische kampioen, werd door de bond schuldig bevonden aan het gebruik van dope. In de uri- nestalen van Van Rode waren spo ren gevonden van verboden hor moonpreparaten en van het middel probenecid. De schorsing is opge legd met terugwerkende kracht op 1 januari 1987. Alle records die de Belg sindsdien heeft verbeterd, zullen niet worden erkend. De kan sen op deelneming aan de Spelen in Seoul zijn voor de gewichtheffer verkeken. Ook dient hij het bedrag dat hij uit de fondsen voor de Olympische Spelen heeft ontvan gen, terug te betalen. De bij de do ping betrokken arts Michel Devos is uit het Belgische Olympische Comité gezet. gen ten opzichte van PSV te infor meren. „Koeman", aldus de vice- voorzitter, „heeft onze interesse, net zoals iedere speler van interna tionaal formaat. Vandaar dat we ons op de hoogte wilden stellen van zijn persoonlijke omstandighe den". „Klopt", geeft Koeman, die tijdens het onderhoud met de Spaanse delegatie werd bijgestaan door zijn zaakwaarnemer Ger La gendijk, zelf toe. „Ik heb ze laten weten dat mijn contract met PSV tot 1 juli 1990 doorloopt en dat ik momenteel in onderhandeling ben over een verlenging met nog eens twee seizoenen. Dat hebben ze voor kennisgeving aangenomen. Lagendijk en ik hebben ze vervol gens doorverwezen naar PSV, dat is toch de eerst aangewezen instan tie om mee te onderhandelen. Wil len ze de transfer doorzetten, dan zal mijn contract toch afgekocht moeten worden". Ronald Koeman wist van de komst van de Spaanse delegatie naar Nederland af. „Ze wilden me in actie zien tegen FC Utrecht, maar toen die wedstrijd werd afge keurd is in allerijl een afspraak voor zondagavond gemaakt. Ik be schouw het als een grote eer dat Barcelona interesse in mij heeft, het is natuurlijk niet één van min ste clubs in Europa. Aan de andere kant wil ik me ook niet gek laten maken. Als je in m'n hart kijkt blijf ik liever nog een paar jaar in Neder land spelen. We zijn met PSV dui delijk op de goede weg, zitten nog in de Europa Cup, en het Neder lands elftal zit ook weer in de lift. Dat zijn ontwikkelingen die ik zelf wil meemaken, vandaar mijn twij fels. Maar ja, wat vandaag in de voetballerij nee is, kan morgen net zo goed weer keihard ja beteke nen". In sportkringen in Barcelona neemt men de reis van Casaus naar Nederland en het onderhoud met Koeman niet zo serieus. Hetzelfde geldt voor de mogelijke belangstel ling in andere PSV'ers als Van Aer ie, Gillhaus, Kieft en Vanenburg. „Als Barcelona alle spelers, van wie de transferprijs is opgevraagd, zou hebben gecontracteerd, zou het Nou Camp-stadion meteen vol gezeten hebben", verklaarde een Catalaanse journalist smalend. De plotselinge aandacht voor Koeman wordt dan ook meer gezien als een afleidingsmanoeuvre van het be stuur, om de oplaaiende kritiek van de aanhang te temperen en een rookgordijn op te trekken rond de werkelijke problemen: de abomi nabele resultaten van Barcelona, (12e op de ranglijst met 18 punten uit 19 wedstrijden), en de bestuurs crisis. Gisteren diende een van de zwaargewichten uit het bestuur, Antonio Negre, voorzitter van de economische en statutaire com missie, zijn ontslag in. Binnen FC Barcelona wordt steeds grotere druk uitgeoefend op de omstreden voorzitter Nunez, wiens mandaat pas in juni volgend jaar afloopt, om vervroegde be stuursverkiezingen te houden. Het afgetreden bestuurlid Negre wordt in dat verband juist beschouwd als een van de kanshebbers om Nunez op de volgen. Maar voorlopig wil de schatrijke aannemer er niet van horen om de voorzitters-hamer voortijdig neer te leggen. ZOETERMEER (ANP) - Het Nederlands Olympisch Comi té heeft Paul Haldan voor een zware, schier onmogelijke, opgave gesteld. De gevluchte Roemeen met Nederlands paspoort zal tijdens de Europese titelstrijd, half maart in Parijs, de laatste vier in het enkelspel moeten halen om zijn deelneming aan de Olympische Zomerspelen in Seoul vei lig te stellen. Dezelfde norm werd gesteld voor het dubbel Haldan/Henk van Spanje. Indien alleen het dubbel in Pa rijs aan de voorwaarde voldoet, zal Haldan ook ingeschre ven worden in het enkelspel. Haldan voldeed half november in Karlsruhe aan de IOC-normen. Hij werd daar één van de acht Europe anen die een plaats voor Seoul ver dienden. De eisen van het NOC la gen aanmerkelijk hoger: een goede kans op een plaats bij de laatste acht. Die norm werd voor de Eu ropese titelstrijd vertaald in een plaats in de halve Finales. Haldan, op de jongste Europese ranglijst gestegen naar de 24e plaats, rea geerde teleurgesteld op de NOC-ei- sen. Hij, en de bond, hadden ge pleit voor een plaats bij de laatste acht. LEIDEN De korfballers staan dit jaar voor een ingrij pende beslissing. Na zo'n vijf entachtigjaar staat het midden vak weer eens in het brandpunt van de belangstelling. Moet het blijven of niet? Dit voorjaar zal hierover een beslissing vallen tijdens.de Algemene Vergade ring van het KNKV. Vanavond vanaf 20.00 uur Vindt in het clubhuis van TOP een voor proefje plaats, wanneer voor- en tegenstanders van het mid denvak met elkaar in discussie gaan. In het panel, dat onder voor zitterschap staat van oud-TOP- voorzitter Rob Meijer, hebben zitting Fred Broers, korfbal- kenner en -schrijver, Jos Coe- land, hoofdredacteur van het bald 'Korfbal', Jasper Engel, trainer/coach van TOP, Jaap van Nierop, die hoewel hij voor zitter van de Spelregelcommis sie van de IFK is, louter op per soonlijke titel spreekt en Ruud Paauw, sportkenner en adjunct hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad. LEIDEN Foreholte moet het voorlopig zonder Marianne Bult en Christine Knigge stellen. De commissie van beroep van het Nederlands Handbal Verbond verklaarde gisteren de uitspraak van de straf- en protestcommis sie, die de weg voor Bult en Knig ge naar Foreholte vrijmaakte, nietig. Het oordeel van de commissie van beroep, de hoogste rechtsprekende instantie van het NHV, komt er in feite op neer dat de twee topspeelsters pas aan staande zomer voor hun nieuwe vereniging kunnen uitkomen. Zo lang willen Bult en Knigge echter niet wachten. Zij willen de burgerrechter zo snel moge lijk inschakelen. Ook de Voor- houtse handbalvereniging, die zich evenzeer benadeeld voelt, bekijkt de mogelijkheden om ge rechtelijke stappen tegen de handbalbond te ondernemen. DEN HAAG - De tribunes van de Haagse Uithoof liggen nog vol rommel. Grote stukken plastic, blikjes en lege fles sen, achtergelaten door de supporters van Vergeer, Visser, Kemkers en Portijk, worden op een hoop geveegd door medewerkers van de kunstijsbaan. In een winters zonnetje bereidt Ria Visser zich voor op haar laatste nationale kam pioenschap. Nog vier dagen resten haar tot het einde van haar imposante carrière. Dan is het over en stort ze zich in het grote niets. „Het zal zo moeten zijn, maar de wereld ver gaat niet", stelt ze even later nuchter vast. Ria Visser, nog altijd maar 26, had zich het afscheid ongetwijfeld an ders voorgesteld. Nadat het Neder lands Olympisch Comité maandag ben vaker het middelpunt van con flictsituaties geweest. Waarschijn lijk omdat ik dingen sneller door heb dan anderen. Als ik er dan iets echter besloot dat er voor de vijf- van zei, was het oorlog. Het is nog voudig nationaal kampioene geen plaats was in de olympische equi pe, wist de Beijerlandse dat het doek voor haar snel zou vallen. „De klap kwam voor mij niet zo hard aan", merkt Visser op. „Ik wist dat ik vijftig procent kans had op uit zending. Je houdt dus rekening met het feit dat je niet wordt gese lecteerd. Wat ik wel pijnlijk vind, is dat de schaatsbond me zo gemak kelijk heeft laten vallen". Waar Hein Vergeer, op grond altijd zo dat topsporters niet al te bijdehand moeten zijn. Want dan zijn ze in de ogen van de officials lastig". Als Visser terugblikt op het afge lopen seizoen, komt ze tot de con clusie dat het haar beste jaar is ge weest. Een verrassende opmer king, omdat ze op het oog geen en kel sportief succes heeft geboek. De uitleg van de winnares van olympisch zilver in Lake Placid is echter verhelderend. „Ik ben er een zijn verleden, het voordeel van de jaar uitgeweest door mijn enkel twijfel kreeg, werd Visser door de blessure. Dit jaar wilde ik ADVERTENTIE Waterpolowedstrijd Zijl L.G.B.-A.Z.C. zaterdag 30 januari zwembad De Zijl 20.00 uur u aangeboden door: GRAFISCH TEKSTVERWERKINGSBURO Joop Burghouwt tagei leden van de Begeleidings Com missie Kernploegen, maar ook door trainer Van 't Oever, eenvou dig in de hoek geschoven. „In ge sprek met mensen van de bond had ik vorige week een totaal andere in druk gekregen. Dat ze me nu laten vallen is me enorm tegengevallen. Want ik ben eerlijk en ik verwacht ook dat men eerlijk tegen mij is. Dat is kennelijk te veel gevraagd". Middelpunt Toch zegt Visser niet wakker te liggen van de beslissing die het NOC, ingegeven door de schaats bond, heeft genomen. „Ik weet toch hoe het schaatswereldje in el kaar zit. Zelfs een opmerking van Jan Charisius, dat ik maar een 'en fant terrible' ben, raakt me niet. Ik LEEUWARDEN (GPD) Tien stevige jongens van boksschool Olympia debuteren morgenavond bij het duel tegen Veendam op en rond de zuidtribune als eigen ordedienst van SC Cambuur. De ver plichting door de KNVB, de verminderde politie-inzet en het vuur werkincident op 19 december vorig jaar tijdens de thuiswedstrijd te gen Excelsior vormden de aanleiding voor het bestuur in zee te gaan met deze vrijwilligers, die ervaring opdeden bij evenementen in de Frieslandhal. „Het is preventief bedoeld", verzekert Cambuurs veilig heidsman Arno Gersjes. „De bewakers zullen geen storende elemen ten zijn en doen hun taak zo geruisloos mogelijk. Bij incidenten zullen ze echter hard ingrijpen. Wie zich daaraan schuldig maakt, wordt de toegang tot het stadion ontzegd. Net als supporters die proberen ver boden zaken mee naar binnen te smokkelen." „Uit nood geboren, hoewel het allang een verlangen van het Gam- buur-bestuur was", duidt Gersjes de versnelde aanstelling - de orde bewakers zijn gisteravond pas geïnstrueerd - aan. Bij 'abnormale' thuiswedstrijden zullen acht aan zwarte jassen met geel opschrift her kenbare medewerkers de zuidtribune in groepjes van twee bewaken. Vier man posten bij de in- en uitgangen om suppoosten eventueel te assisteren als er iets mis gaat tijdens het fouilleren en blijven tijdens de wedstrijd paraat om op de tribune in de kraag gevatte ordever stoorders onmiddellijk over te leveren aan de politie. De bewakings dienst telt voorts twee gediplomeerde geleiders met honden, die voor al voor de wedstrijd patrouilleren. zelf bewijzen dat ik het nog kan. Daarom heb ik me deze zomer he lemaal suf getraind. Ik heb tot het laatst aan toe geknokt, nooit het koppie laten hangen. Het was bijna onbegonnen werk, maar als je ziet hoe ik ben teruggekomen. Ik zit nu weer op mijn oude niveau". Helaas voor Visser heeft de con currentie het afgelopen jaar ook niet stilgezeten, zodat er nog altijd een kloof bestaat tussen haar en de top. „Dat jaar heeft me opgebro ken", erkent Visser. „Daarom moet je reëel blijven. Het hoogste niveau zit er voor mij niet in. Ik kan het wel opbrengen om door te trainen, maar ik geloof niet dat er vooruit gang inzit. Terwijl ik voor mijzelf het gevoel heb dat ik harder kan dan ik nu ga. Dat heeft met coördi natie te maken, met begeleiding. Zaken die ik niet één-twee-drie kan veranderen". Onbewust stuurt Visser het ge sprek richting Egbert van 't Oever, de coach die haar de afgelopen we ken min of meer op een zijspoor heeft gezet. Over haar voormalige trainer heeft de Zuidhollandse een uitgesproken mening. „Egbert is geen trainer, Egbert is een coach. Organisatorisch is hij een prima vent, maar op schaatstechnisch ge bied loopt hij hopeloos achter. Een trainer moet tegenwoordig blijven studeren, proberen bij te blijven. Dat had de KNSB zich moeten rea liseren toen men Van 't Oever vorig jaar als trainer aanstelde". Ria Visser: „Ik zit In bedekte termen laat Visser doorschemeren dat het onder de leiding van de kleine Lissenaar de verkeerde kant opgaat met het Ne derlandse vrouwenschaatsen. „Het schaatsen wordt in Nederland nog veel te amateuristisch benaderd. Er wordt te voorzichtig en te wei nig getraind. Je kunt het gat mat de Oostduitse meiden wel dichten, maar dan moetje er de mentaliteit voor hebben. Met Kloosterboer za ten we op de goede weg. Maar de begeleiding kan in Nederland wel tien keer beter. Zeker de medische begeleiding. Een trainer moet te genwoordig bijna dokter zijn om de juiste beslissingen te nemen. Ie mand als Yvonne van Gennip, die zoveel talent heeft, kan zich nu re delijk handhaven. Maar de anderen hebben veel meer steun nodig". Komend weekeinde neemt Vis ser afscheid van de wedstrijdsport onder leiding van de man die aan de wieg stond van haar loopbaan: Rien de Roon. „Ik vind het leuk om het op die manier af te maken", stelt Visser, die nog geen idee heeft wat ze na dit weekeinde zal gaan doen. „Schaatsen heeft tot nu toe m'n hele leven beheerst. Nu heb ik geen doel meer. Ik zal wel gaan werken,, maar concrete plannen heb ik nog niet. Misschien ga ik in de toekomst marathons rijden. Want tenslotte moet ik ook aftrai- In Alkmaar komt de Zuidhol landse ontspannen aan de start. „Ik maak toch geen kans op de titel", klinkt het bewust. „Want er wordt wel gezegd dat het toernooi niet be langrijk is, maar iedereen rijdt hard. Want die titel is natuurlijk wel in trek. Ik doe uiteraard mijn best, maar wil ook plezier maken. Tenslotte is het mijn laatste wed strijd. Nee, ik zal het wereldje niet missen. En wat ze achteraf nog over me te zeggen hebben, interes seert me niet. Ik ken mezelf en weet dat ik een goed mens ben. Dat is voor mij het enige dat telt" AMSTERDAM (GPD) - Het elftal schaatsers bij de Winterspelen in Calgary wordt niet uitgebreid met het bobsleeduo Rob Geurts-Marco Versterre. Bij het Europees kam pioenschap in Sarajevo eindigden de Nederlanders op de twaalfde plaats, maar omdat het derde team van Zwitserland, de derde formatie van Westduitsland en de buiten mededinging strijdende Canade zen en Japanners voor hen Finish ten, kon met het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité de gewenste achtste plaats overlegd worden. De deelneming van Canada en Japan aan de Europese kampioen schappen is het Nederlandse duo opgebroken. De twee landen ein digden voor Geurts en Versterre en toonden daarmee feitelijk aan dat de kans op een plaats bij de beste acht van de wereld gering was. VRUDAG 15.15-16.50 BBC 2 Sport on Friday. 17.30-18.30 BBC 2: International Snooker: Benson Hedges Masters. 20.05-20.30 BBC 2 Cricket: samen vatting Engeland-Australië. 20.25-21.00 BRT 2: Extra Time. 22.07-23.07 Ned 1: Brandpunt: met o.a. beelden van de voetbalwedstrijd 22.30-22.35 SCH: Gillette Soccer Scene. 22.35-23.40 SCH: American College Basketball. 23.00-23.05 SKY Snow Report: sneeuwbenchten voor skiërs. 23.00-23.30 Did 1Sportschau. 23.25-01.05 BBC 1: International Snooker: vanuit Wembley. 23.30-00.57 SKY: Nederlands compe titievoetbal. samenvattingen en voorbe- schouweningen. Mirjam Kloppenburg, die zich eveneens in Karlsruhe kwalificeer- de, is praktisch zeker van uitzen ding. Zij vormt met Bettine Vriese- koop een dubbel, dat alleen nog vormbehoud moet tonen. Beide speelsters komen in Seoul ook in het enkelspel uit. Soepel Gisteravond zette de nationale ploeg zijn vierde wedstrijd in de Europese eerste divisie in een soe pele overwining om. Het duel te gen het sterk gehavende Oosten rijk, dat door interne conflicten met de tweede keus aantrad, was kinderspel voor de equipe voor Jan Vlieg (6-1). Door de zege kwam Ne derland, nog ongeslagen, naast En geland aan de kop van de ranglijst. Coach Vlieg, die voor half maart uitsluitsel wil hebben over de vraag of de bond zijn contract wil verlengen, koesterde aanvankelijk enige vrees voor de Oostenrijkers. Hij had niet de beschikking over zijn vaste tweede man, Henk van Spanje, die revalideert van een me niscus-operatie. Hij voorzag een zwaar avondje voor zijn spelers te gen Oostenrijks sterke tweetal, de Chinees Ding Yi en de oervaste, or thodoxe verdediger Palmi. Tot op luchting van Vlieg ontbraken zij in Zoetermeer. Het duo ligt overhoop met de bond. De bij het Westduitse Reutlingen spelende Palmi, 45e op de Europe se ranglijst, was zo kwaad dat hij niet uitgezonden werd naar het Olympisch kwaliFicatietoernooi in Karlsruhe, dat hij zijn internationa le loopbaan met onmiddelijke in gang opgaf. De 28-jarige Ding Yi, die zes jaar geleden naar Europa overwaaide, ging wel naar Karls ruhe, kwaliFiceerde zich daar, net als Paul Haldan die hij met 3-1 ver sloeg, voor de zomerspelen in Se oul, maar kreeg twee weken gele den te horen dat hij niet werd uitge zonden naar de Zuidkoreaanse hoofdstad. Als officiële reden werd Ding Yi ten verstaan gegeven dat China bezwaar had aangetekend tegen zijn deelneming. Persoonlijk contact met Chinese sportbestuur ders leerde Yi, dat de Oostenrijkse bond een leugentje om bestwil had verzonnen. Coach Svoboda draai de niet om de waarheid heen. Hij vond dat Yi niets op de Olympi sche Spelen te zoeken had, omdat Oostenrijkers zich nooit konden identificeren met zijn eventuele succes. De uitspraak van Svoboda bracht Yi zo uit zijn evenwicht, dat hij enkele centrale trainingen oversloeg en tegen een schorsing opliep. Zonder Yi en Palmi had Ne derland niets te duchten. Gottfried Bar, een oudgediende (36), en ju niorenkampioen Gsodam (17) za gen alleen brood in de partijen te gen Rob Turk, de invaller voor Henk van Spanje. De Hazerswoud- se full-prof, die pas hersteld is van een maandenlange achillespees- blessure, leverde een partij in, te gen Bar. Voor Haldan en Vriesekoop, die na hun conflict tijdens de wereldti telstrijd in New Delhi, op initiatief van Vriesekoop, de vrede weer hebben getekend en samen in het gemengd dubbel uitkwamen, lag het niveau van Oostenrijk-B vele maten te laag om er zelfs maar een ideale training van te maken. LEEUWARDEN (GPD) Eerste- divisieclub Heerenveen heeft het plan om Johan Cruijff aan te trek ken als trainer nog steeds niet op gegeven. Voorzitter Riemer van der Velde verklaarde gisteravond laat dat zijn vereniging in ieder ge val de haalbaarheid van een con tract met Cruijff wil blijven onder zoeken. Het bestuur van Heeren veen besloot gisteravond Cruijff tot eind volgende week bedenktijd te geven over de interesse vanuit het noorden. „Dan moet er gepraat worden. Wij hebben echter van Cruijffs zaakwaarnemer gehoord dat hij in mei pas wenst te beslis sen. Dat duurt ons te lang. We heb ben wat namen in reserve. Er zijn 36 clubs en 74 trainers. Er blijven er genoeg over", aldus Van der Velde. Het plan Cruijff te polsen is aan gedragen door een aantal onderne mers rond Heerenveen. Over be dragen - er circuleren geruchten dat de ondernemers 1,4 miljoen gulden per jaar bij elkaar willen brengen voor Cruijff, hetzelfde sa laris dat hij bij Ajax verdiende - is volgens Van der Velde niet gespro ken. „Ik zie mogelijkheden. Hij kost meer, maar hij levert ook veel meer op. Volgende week moeten we meer weten".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17