Belastingconsulent verzon aftrekposten voor cliënten Verlies en winst voor Dekker Giftig poeder bij skiën geheim wapen Van Vliet sterk in zesdaagse Reserves van Alphen aan kop Wil Henskens verlaat VTL Indische arbeiders als slaven op Sint Maarten Schip vervoerde arseen Roeren in mest doet giftig gas vrijkomen Schoonzoon Brezjnev moet terecht staan WOENSDAG 27 JANUARI 1988 PAGINA 19 LEIDEN - De vrouwen van Dek ker Squash Warmond hebben in de eredivisie, zonder de zieke Mary Gillies, redelijk tegenstand gebo den aan landskampioen HSRC. De nederlaag kon uiteraard niet wor den voorkomen. Het werd 4-0 voor HSRC maar Dominique Fleur, nu i.p.v. Mary Gillies als nummer een voor Warmond spelend, Liz Weare, Esther Lieben en Nolly Bennink hadden zeker een game verdiend voor hun inspanningen. Liz Weare tegen Nicole Beumer en Nolly Bennink tegen Martine Waayer wa ren daar dicht bij. Liz Weare had de sterke Nicole Beumer met haar gevarieerde spel in de tweede game eigenlijk moe ten pakken maar zij hield het hoofd koel en won met 10-8. Nolly Ben nink knokte nog in de derde game toen Martine Waayer dacht de par tij allang te hebben gewonnen. Het scheelde maar weinig of haar non chalance was met verlies gehono- reerd, zij won nu met 9-7. De uitsla gen waren: Dominique Fleur-Ma- riette Remeynse, 2-9, 4-9, 5-9, Liz Weare-Nicole Beumer, 1-9, 8-10, 2- 9, Esther Leiben-A. Peeters, 2-9,3- 9, 5-9, Nolly Bennink-Martine Waayer, 5-9, 3-9, 7-9. Het overigens verwachte verlies van de vrouwen van Dekker Squash werd gecompenseerd door de mannen. Die doen het in deze competitie zonder meer geweldig. Drie teams staan in hun groep bo venaan. De mannen van Dekker Squash 1 wonnen van de grote con current Etten Leur 1, 4-0 en dat be tekent 5 punten voorsprong. Een vrijwel onaantastbare positie. De winst kwam eigenlijk niet in ge vaar. De sterke opening van Luike Tjebbes tegen Dick Feringa, 9-0, 9- 2 en 9-4 werd gevolgd door een 3-1 winst van Carle de Bruyn tegen Henk Euwe, 9-0, 2-9, 9-3 en 9-5. Dekker Squash was toen al zeker van de winst, dat Brian Whitlock tegen Lex Meyer geen problemen zou ondervinden was in hun eerste ontmoeting in Etten Leur al duide lijk. Ook nu was Meyer kansloos, 9- 5, 9-6, 9-3 voor Whitlock. Voor de wedstrijd in deze ontmoeting zorg den Dekkers jonge topper, Peter Buitendijk en de sterk spelende Lex Jacobs van Etten Leur. In een hoog tempo met fraaie rallies won Peter Buitendijk met 9-4, 10-9, 2-9 en 9-4. Dekkers tweede keus bij de mannen klopte ook een concur rent, Victoria 3 met 3-1 en vergroot te daarmee zijn kampioenskansen in de derde divisie aanzienlijk. De vrouwen van Dekker 2 voeren de ranglijst aan in de derde divisie en de mannen van Dekker 3 doen dat ook zodat de competitie 1987-1988 voor Dekker een groot succes lijkt te zullen worden. Maar het Leidse squash is niet al leen afhankelijk van Dekker Squash om nationaal in de kijker te komen. De vrouwen van LSRC, de butanten in de tweede divisie veeg den HSRC 4 van de baan met 4-0 en deden dat zonder probleem. Alleen de Leidse nummer een, Claire Fe- ling moest een game prijsgeven aan C. van der Wouw, 10-9, 9-2, 3-9, 9-2. Jana van Duin, Kitty Klaassen en Karin Zwiers waren in drie ga mes klaar met de oppositie. Zoals het er nu naar uitziet kunnen de Leidse vrouwen zich vast gaan op maken voor het kampioenschap en de promotie naar de eerste divisie. "Dat hadden we toch niet ge dacht", aldus Karin Zwiers, "na de promotie vorig jaar naar de tweede divisie dachten we, eerst maar even handhaven. Maar het is ons erg meegevallen". De mannen blij ven bij de vrouwen achter. Tegen Grays 4 in de vierde divisie kon al leen Nico Heemskerk de winst pakken tegen Schubert. Maar dat deed hij dan ook op overtuigende wijze, 9-5, 9-5, 9-1. Voor de LSRC geven de vrouwen duidelijk de toon aan. Zonder verlies met 18 punten uit 9 wedstrijden als debu tanten de ranglijst aanvoeren in de tweede divisie. Dat is bijzonder sterk! FRANK BONTE CALGARY (SID/ANP) - Een giftig poeder zal een voorname rol spelen bij alle ski-kampioenschappen van de Olympische Winterspelen in Calgary. Zeker als ook in Canada de kwakkelwinter doorzet. Bij een hoge vochtigheidsgraad en tempe raturen rond het vriespunt zullen de bezitters van 'CERA F' hun me daillekansen aanzienlijk zien stij gen. In de hogere regionen van de parkoersen voor het skilopen in Ook Jong Oranje loot Westduitsland BERN (DPA/ANP) - Jong Oranje speelt in de strijd im het Europees voetbalkampioenschap (1990) voor spelers onder 21 jaar tegen de jeugdteams van West-Duitsland, Finland en IJsland. Dat is het re sultaat van de indeling, die de UE FA dinsdag heeft gemaakt voor de voorronden. De Westduitsers en Finnen zijn in de periode tot 30 no vember 1989 ook de tegenstander van Nederland in het kwalificatie toernooi voor de wereldtitelstrijd. Wales, de derde tegenstrever van Oranje op A-niveau, schreef geen jeugdploeg in. IJsland is de ver vanger. De indeling is: Groep 1: Denemarken, Bulgarije, Roemenië, Griekenland. Groep 2: Engeland, Polen, Zweden, Alba nië. Groep 3: Sovjetunie, Oost- Duitsland, Oostenrijk, Turkije. Groep 4: West-Duitsland, Neder land, Finland, IJsland. Groep 5: Frankrijk, Schotland, Joegoslavië, Noorwegen. Groep 6: Spanje, Hon garije, Cyprus. Groep 7: België, Portugal. Tsjechoslowakije, Lu xemburg. Groep 8: Italië, San Ma rino, Zwitserland. Canmore komt zeer waarschijnlijk een mengsel van natuurlijke en kunstsneeuw te liggen. Deze com binatie werkt agressief in op de was, die met grote zorg op de gra- fietlaag van de ski's is aangebracht. De preparatie van de latten geeft bij de Spelen derhalve grote pro blemen. CERA F blijkt ze te kun nen oplossen. Bij de laatste wereld kampioenschappen skilopen in Oberstdorf (West-Duitsland) ver overden de Zweed Thomas Was- berg (30 kilometer) alsmede de Ita lianen Maurilio de Zolt (50 km) en Marco Albarello (15 km) titels op met het witte poeder ingewreven ski's. CERA F is intussen ook tot het alpine-skiën doorgedrongen. Het middel zou een van de gehei men zijn achter de successen van de Italiaanse slalom-specialist Al berto Tom ba. Het chemische produkt proflura- thylen is giftig. De fabrikant in Mi laan en wasfirmanten waarschu wen de bezitters voor de omgang met de was. Het is namelijk niet bekend welke gassen bij het ge bruik vrijkomen. De materiaalver zorgers van de Olympische ploe gen dragen uit voorzorg gasmas kers. Naast de gevaren voor de ge zondheid kunnen, bij ondeskundig gebruik van het produkt, ook de ski's onherstelbaar worden be schadigd. De stof, waarop dromen over gouden medailles worden geba seerd, is zeer kostbaar. Dertig gram CERA F kost 230 gulden. Op dit moment is er nog maar weinig van gefabriceerd en wordt het su perglijmiddel door de ontdekkers vooralsnog gekoesterd als geheime troef. Zij wensen zich tot het einde van de Olympische Winterspelen niets aan te trekken van de weten schappelijke onderzoekingen naar de de gevaren voor mens en milieu. I ét Didi Thurau en Teun van Vliet (r): Op de baan eikaars concurrenten, maar op de weg beiden werkzaam voor de ploeg Post. In Rotterdam had den de wielrenners tijd voor een vriendschappelijk onderonsje (foto anp> ROTTERDAM (ANP) - Teun van Vliet is in beste vorm in de Rotter- -.-0 damse zesdaagse. Dinsdag verbe- wielerloopbaan terde hij een veertien jaar oud baanrecord, maar de coureur uit de ploeg van Peter Post had met part ner Roman Hermann geen pro bleem om die inspanning te ver werken. Weliswaar verspeelde Van Vliet op de voorlaatste dag de kop positie in de zesdaagse, maar in het laatste uur beperkte hij de schade. Na middernacht overschreed het koppel Clark/Doyle de grens van vijftig dagpunten, goed voor een winstronde. Van Vliet en Hermann volgden dat voorbeeld echter en bleven daardoor ook uitzicht hou den op de eindzege. Van Vliet won nog nooit een zesdaagse in zijn LEIDEN - In de beide eerste klas- ses van de Leidse schaakcompeti tie heeft de strijd in de kop na de vierde ronde duidelijk tekening ge kregen. De reserves van Alphen weten in de eerste klasse A gestaag punten te verzamelen, met ditmaal Leiderdorp 2 als slachtoffer. Roelo- farendsveen 1 (5-3 tegen Nieuw koop) blijft echter in deze klasse met één matchpunt achterstand een duidelijke belager, terwijl ook Bodegraven 1 met twee matchpun- ten minder nog niet geheel mag worden afgeschreven. In 1B ma ken Voorschoten 3 en LSG 4 volle dig de dienst uit. Beide ploegen dienden weliswaar in een eerder stadium van de competitie een matchpunt af te staan, maar daar buiten scoorden deze ploegen er toch vrolijk op los. LSG 4 rekende ditmaal met 2-6 af met Philidor 6, terwijl de Voorschotenaren een vrijwel beslissende 4-1 voorsprong op Rijnsburg 1 namen. Na een 5-3 winst tegen op Eigen Wieken 1 weet alleen Noordwijkerhout zich met twee matchputen achterstand in deze klasse nog in de wachtkla- mer. In 2A is Boskoop 1 voorlopig oppermachtig. LSG 6 leek dat in 2B ook te zijn, maar de ploeg staat na een 41/2-31/2 verlies tegen Phili dor 7 weer met beide benen op de grond. Ook in 2C ligt de strijd nog volledig open. Zie voor de uitsla gen en standen het scorebord. LEIDEN - Wil Henskens gaat vier deklasser VTL aan het einde van dit seizoen verlaten. Daarmee komt aan een éénjarig dienstver band een einde. Henskens was eer der werkzaam bij Valken '68. Hennie Beerenfenger blijft ook volgend seizoen nog als trainer ver bonden aan de v.v Leiden. Beeren fenger, die het standaardteam van de Morschclub vanuit de Afdeling naar de derde klasse dirigeerde, staat met zijn ploeg momenteel op de tweede plaats. Ook jeugdtrainer Henk de Geus plakt er nog een jaartje aan vast. AMSTERDAM (ANP) - "Wij zijn bij deze strafkamer wel wat ge wend op het gebied van fraudeza ken. Maar de beschamende manier waarop hier belastingfraude is be dreven, heeft deze rechtbank ver bijsterd". Dit stelde president mr. R.C. Gisolf van de rechtbank in Amsterdam gisteren bij de behan deling van de zaak tegen een 52- jarige man uit Amstelveen. De man, een als belastingconsulent bijverdienende bedrijfseconoom, werd ervan beschuldigd de Staat voor een bedrag van zo'n acht ton te hebben benadeeld door belas tingfraude. Er werd anderhalf jaar Ziekenfondsraad wil eigen bijdragen inrichtingen handhaven AMSTELVEEN (GPD) - De Zie kenfondsraad weigert opnieuw verscheidenheid aan te brengen in de eigen bijdragen volgens de Al gemene Wet Bijzondere Ziektekos ten (AWBZ) die langdurig in in richtingen verpleegde patiënten moeten betalen. Het gaat om de be woners van vier zogeheten be schermde woonvormen en gezins vervangende tehuizen, onder ande re het Zeehospitium in Katwijk. De Tweede Kamer heeft zich in de cember 1986 en juli 1987 daarvoor in motie (van PvdA en WD) uitge sproken. Staatssecretaris Dees (volksge zondheid) heeft aan de ZFR over deze kwestie advies gevraagd. Het betreft de bewoners met een bo- venminimaal inkomen van Het Dorp (Arnhem); Nieuw Unicum (Zandvoort); Amstelrade (Amstel veen) en het Zeehospitium (Kat wijk) en die van de gezinsvervan gende tehuizen voor geestelijk, li chamelijk of zintuiglijk gehandi capten. Eerder heeft de ZFR gesteld dat verscheidenheid in omvang van bijdragen om de ene groep meer ei gen bestedingsmogelijkheid te gunnen boven de andere niet mo gelijk is aan de hand van objectie ve maatstaven. Volgens de Zieken fondsraad is er sprake van een ze kere willekeur als een dergelijke versoepeling zou worden uitge voerd. gevangenisstraf en betaling van een belastingnavordering van 60.000 gulden tegen hem geëist. De verdachte betaalde te weinig inkomstenbelasting, omzetbelas ting en premies volksverzekering door te knoeien met zijn belasting- opgaven over de jaren 1983 tot en met 1986. Op het aangiftebiljet van zijn cliënten voerde de man onder meer buitengewone lasten, die he lemaal niet bestonden, op. Wat de rechtbankpresident en de officier van justitie, mr. J.H.C. Pieters, de Amstelvener vooral kwalijk namen was dat hij in een toelichting op de aftrek van buitengewone lasten voor hoge ziektekosten zijn cliën ten alle mogelijke ziekten toedicht te zoals diverse soorten kanker, nier- en longaandoeningen, hart ziekten en kwetsuren aan de wer velkolom. Volgens mr. Pieters wisten de cliënten niets van het vermelden van die ziekten in de bijlagen die zijzelf nooit onder ogen kregen. Wel begrepen zij dat de consulent voor de buitengewone lasten hoge bedragen had opgegeven. Zij te kenden de belastingaangiften en de Amstelvener zorgde voor ver zending, met bijlagen. Daarop wer den vaak ook nooit gedane giften aan kerkelijke instellingen opge voerd. De officier gaf te verstaan deze methode zeer kwalijk te vinden omdat de belastingdienst uit ethi sche motieven en kiesheid de aan giften nooit controleert als er spra ke is van ernstige ziekten. De Amstelvener had in totaal 200 cliënten. Voor elk ingevuld aangif tebiljet kreeg hij 180 gulden. Op de dagvaarding voor deze zaak heeft het Openbaar Ministerie van veer tien cliënten de belastingopgave over 1985, waarmee geknoeid was, vermeld. In werkelijkheid was dat knoeien volgens de officier ge beurd met de aangifte van zeker dertig cliënten over een aantal ja- De betrokken cliënten zitten nu overigens wel met vaak hoge belas tingnavorderingen, merkte de rechtbankpresident nog op. Deze vroeg zich af of de Amstelvener het laakbare van zijn handelen wel in ziet, aangezien hij nog steeds door gaat met het werken voor cliënten, wat de president niet verstandig leek. De rechtbank doet dinsdag 9 fe bruari uitspraak. GAZA - Hoewel de rust vanmorgen iets leek teruggekeerd in de Gaza- strook en op de door Israël bezette westelijke Jordaanoever na de nieuwe rellen tussen Palestijnen en de Israëlische bezettingsmacht gisteren, blijft de sfeer gespannen. Tijdens een patrouille door de straten van Gaza keu ren deze twee Israëlische soldaten de passerende Palestijnen geen blik waardig. De Palestijnen op hun beurt doen ook of de Israëli's lucht zijn (foto AP) WILLEMSTAD (GPD) - Officieel is de slavernij op de Nederlandse Antillen meer dan een eeuw gele den afgeschaft, maar in de praktijk komt het nog steeds voor op het Caraibische eiland Sint Maarten. Dat is de mening van Adriaan Moen, de waarnemend directeur van het departement sociale zaken op Sint Maarten. Moen heeft de Antilliaanse mi nister van justitie gevraagd een on derzoek in te stellen naar de con tracten van werknemers die in In dia worden geronseld. In deze con tracten staan clausules opgenomen waarin de werknemer wordt ver boden te drinken, te roken of aan het nachtleven mee te doen. Ook mogen de Indische werknemers volgens hun contract geen per soonlijke bankrekening hebben, geen lening aangaan, zij mogen zich niet aansluiten bij een vak bond of zich tot enige overheidsin stantie richten om hulp en advies. Ze zijn verplicht overwerk te ac cepteren, soms tot 14 uur per dag gedurende zeven dagen per week. Het maandloon? Honderdvijftig dollar. Toch krijgt de plaatsvervan gend directeur Moen zeer zelden klachten binnen van ontevreden werknemers. Moen: "Deze mensen komen uit zeer arme families uit de omgeving van Bombay. Ze zijn als de dood voor hun Indische werk gevers, omdat deze hen bedreigen met terugzending naar India. Als de werknemers moeilijkheden ma ken worden zij op vrijdagmiddag na vijf uur ontslagen en hetzelfde weekeinde zitten ze dan op het vliegtuig naar India. De Indische contractarbeiders worden in de regel ondergebracht in huizen met drie tot vier man, van wie één een verklikker is, die alles direct aan de baas meldt. De ze praktijken zijn in veel opzichten strijdig met de Antilliaanse ar beidswetgeving en met internatio nale verdragen die ook door de An tillen zijn ondertekend. Moen: "Dergelijke praktijken lijken mij in strijd met de universele rechten van de mens. Deze mensen worden beperkt in in hun vrijheid van me ningsuiting, van beweging, van vereniging, ga zo maar door". Directeur Adriaan Moen heeft ook de positie van de 6000 illegale buitenlandse arbeiders op Sint Maarten aan de kaak gesteld. "Waar de Indische werknemers vaak in een kooi leven, zijn de Hai- tiaanse mannen en Dominicaanse vogelvrij verklaard. Ze sloppenwijken met de verleidelijke namen 'Garden of Eden' of 'Dutch Quarter'. In werkelijkheid zijn er geen sanitaire voorzieningen en is er geen water leiding. Directeur Moen heeft ge zien dat drié vrouwen in een hutje wonen zo groot als een tweeper soonsbed. Boven het bed een plank met drie koffers erop. Eten en koken moet maar buiten de hut. De vreemdelingendienst is de werkgevers van de illegalen maar al te vaak ter wille door illegalen van het eiland af te zetten als daar om door de werkgevers gevraagd wordt. Moen: "In feite treedt de immigratiedienst daardoor op als verlengstuk van malafide werkge- MAASTRICHT (ANP) - Het motorschip 'Confiance' in de haven van Stein heeft een lading vliegas aan boord met wettelijk niet toegestane concen traties arseen. Nog niet bekend is of de lading ook andere stoffen als har de metalen en stookolie bevat. De lading van twee andere schepen wordt nog onderzocht. Het vermoeden bestaat dat beide schepen ook met ars een verontreinigde vliegas vervoeren. Afgelopen vrijdag werden de drie schepen in Stein en Maastricht aan de ketting gelegd nadat België de schepen niet toeliet en de Nederlandse justitie waarschuwde dat ze de la ding niet vertrouwde. ZESDAAGSE ROTTERDAM 1. Clarfc/Doyle (Aus/GBr) 48 punten. 2. Van Viiet- /Roman Hermann (Ned/Lie), op een ronde: 3. De Wilde/Toumé (Bel). 4. Freuler/Thurau (Zwi/WDI), op twee ronden: 5. Moser/Bincoletto (Ita). op dne ronden: 6. Worre/Pedersen (Den). 7. Oosterboscrt- /Pieters (Ned), op vijf ronden: 8. Günther/Diehl (WDI). op twaalf ronden: 9. Hess/Sawyer (WD- l/Aus). op veertien ronden: 10. Vallet/Biondi (Fra), op vijftien ronden: 11Vaarten/Kristen (BelA/VDl), op achttien ronden: 12. Sigi Hermann/llegems (Lie- /Bel), op twintig ronden: 13. Gisiger/Mariri (Zwi). Amateurs Na vijf dagen is de stand: 1. Tarantini/Meiiieur (Fra) 142 punten. 2. SorenservMadsen (Den) 111, 3. Legrand,De Leeuw (Ned) 102.4. Hermann/Meier (Lie/Zwi) 92. 5 Brunellt/Trezzi (Ita) 91. 6. Harren- /Moorman (Ned) 62, 7. De Caluwé/Post (Ned) 60. de overige koppels hadden een achterstand van HILVERSUM HILVERSUM (ANP) - De uitslagen van de koersen, die gisteren op de baan van Hilversum zijn gehou- zijn als volgt: Niet gestart- Celest Greenacre. Toto- winnend 2 80. plaats 1,50, 2.60, 2.40. koppel 17.70. tno 99,70. TWEEDE KOERS, 2000 meter 1. Black Shadow (M. Verbaan) 2.45,0 -1.22,5,2. Carola van Ranum, 3. Carhto Dutch. Toto: winnend 3,60, plaats 1,30, 1,60, 1,20, koppel 13,70, trio 73,60. DERDE KOERS, 2000 meter: 1Bliksem V (L. Doo- per) 2 41,8 -1 20.9,2. Bo van de Lente, 3. Bonanza Bos Toto: winnend 3.10, plaats 2,10. 2.10. 2.60. koppel 9,50. trio 58.90. VIERDE KOERS. 2000 meter 1Champ Rotary (J. de Boer) 2.43,4 - 1.21,7, 2. Zus van Ysvink. 3. Bravo Zijpveld. Niet gestart: Anne V. Toto: winnend 1.90, plaats 1,20,1,20.1,30, koppel 2,40, trio 23,20. VIJFDE KOERS. 2000 meter 1. Yranda (R. van Toor) 2.40.0 -1.20.0,2. Zethes Crown. 3. Ydo Mor gan. Toto: winnend 9.70. plaats 1.90. 1.20, 2,10, koppel 16,30. tno 576.60. ZESDE KOERS. 2440 meter: 1. Ashley Siro (C. de Leeuw) 3.23,0 1.23,2,2. Bailly Marco, 3. Amaheh Topfok. Niet gestart: Arville K, Toto: winnend 28,60, plaats 10,70,1,60.2,50, koppel 65.00. trio 1386.40. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zeus van Ech ten (A. De Wrede) 2 39.5 - 1.19.8. 2 Zustara. 3. Amazone Capello. Toto. winnend 2,10, plaats 1,60. 1.60,1.30, koppel 13,60. tno 60,40. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zeppelin S (L. Mollema) 2.41,2 -1.20,6.2. Young Victory, 3. Ylona D. Toto: winnend 6,10 plaats 2,201,80 2.40 koppel 22.50 trio 257,20. NEGENDE KOERS. 1609 meter: 1. Zodiaque Mar- ke (C. Imming) 2.06,7 -1.18,7, 2. Winston Oxford. 3. Yenadi Robles. Niet gestart: Yak Hazekamp To to: winnend 5,80 plaats 1,70 1.101.60 koppel 3,50 trio 36,00. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Zozo Nevele (J. van Exter) 2.37,2 - 1.18,6, 2. Zonnestraaltje, 3. Winston Jac. Niet gestart: Urian N en War Glore. Toto: winnend 1.40 plaats 1.101,40 koppel 4,50 trio 12.50. ELFDE KOERS. 1609 meter 1. Zeppelin (M. Bouwhuis) 2.08,0 - 1 19,6. 2. Brown Pay Day, 3. Welcome Happy. Toto: winnend 11,30 plaats 1,70 4,30 6,00 koppel 132,10 trio 2.420,30. OMZET TO- TALISATOR: 408.253,00. Scorebord, uitslagen en standen Leidse schaakcompetitie, vierde ronde. Promotieklasse: Katwijk 1 Philidor 3 5 1/2-21/2; Philidor 4 - Oegstgeest 1 41/2-31/2; Leithen 1 - Lei derdorp 1 4-4, üsse 1 - Noordwijk 1 5-3. Stand: 1 üsse 1 8-20 1/2; 2 Philidor 3 6-17 1/2; 3 Leiderdorp 1 5-16; 4 Philidor 4 4-17 1/2; 5 Oegst geest 1 4-151/2; 6 Leithen 1 3-14; 7 Katwi|k 1 2-13 1/2; 8 Noordwijk 1 0-13. Eerste klasse A: Bodegraven 1 - Philidor 5 5-3; Roelofarendsveen 1 - Nieuwkoop 1 5-3; Leiderdorp 2 - Alphen 2 2-6; Zoeterwoude 1 - VTL 1 6-2 Stand: 1 Alphen 2 7-21 1/2; 2 Roelofarendsveen 1 6-19; 3 Bodegraven 1 5-161/2; 4 Nieuwkoop 1 4-17 1/2. 5 Philidor 5 4-15 1/2; 6 Leiderdorp 2 3-12, 7 Zoeterwoude 1 2-15 1/2; 8 VTL 1 1-11. Eerste klasse B: Philidor 6 LSG 4 2-6; Noordwij kerhout 1 - Op Eigen Wieken 1 5-3; Voorschoten 3 - Rijnsburg 1 4-1 voorl; Oegstgeest 2 Sassenheim 1 21/2-51/2. Stand: 1/2 Voorschoten 3 en LSG 4 7-20; 3 Noord wijkerhout 1 5-17; 4 Sassenheim 1 4-14 1/2; 5 Op Eigen Wieken 1 3-17 1/2; 6 Phihdor 6 3-13 1/2; 7 Rijnsburg 1 2-13; 8 Oegstgeest 21-121/2. Tweede klasse A: VTL 3 - LSG 511/2-61/2; Bo degraven 2 - Nieuwkoop 2 31/2-21/2 voort; Aartan- derveen Alphen 4 5-3; Koudekerk - Boskoop 13-5. Tweede klasse B: Katwijk 3 - Sassenheim 2 3-5; Philidor 7 - LSG 6 4 1/2-3 1/2; Leithen 2 üsse 3 4 1/2-3 1/2; Voorhout 1 - Noordwijk 2 6-2. Tweede klasse C: VTL 2 Phihdor 8 4 1/2-3 1/2; üsse 2 - Roelofarendsveen 2 4-4; Alphen 3 - Leithen 3 3-4 voorl; Valkenburg Katwijk 2 2-6. Derde klasse A: Voorhout 2 Noordwi|kerhout 3 4 1/2-3 1/2; Noordwijk 3 - Voorhout 2 4-4; Noordwi|- kerhout 3 - Op Eigen Wieken 211/2-61/2; Sassen heim 3 - Noordwi|kerhout 2 5-3. Derde klasse B: Op Eigen Wieken 3 Leiderdorp 3 4 1/2-3 1/2; Boskoop 2 - Oegstgeest 3 31/2-4 1/2; NZH - Zoeterwoude 2 5-3. LEIDSE BOND EERSTE KLASSE: UVS 2 Spijkerbak 2-6.1 Zuid - TOP 6-4, De Waag - Morschpoort 4-4, UVS land zicht 3-7, Bristol - Vriendschap 7-2. Stand: TOP 87-31, Morspoort 76-41. Landzicht 70- 56. Den Deyl 67-52, Spijkerbak 62-61, UVS 2 59- 65. Bnstol 57-64, Vnendschap 53-70. UVS 51-69,1 Zuid 49-85. De Waag 43-80. TWEEDE KLASSE: Spijkerbak 2 Carambole 7-1 TOP 2 - West Side 4-1. Katwijk Bnstol 2 6-2. Stompwijk - De Waag 2 6-2. Stand: West Side 66-43. TOP 2 65-40. Spijkerbak 2 57-49, katwijk 56-50, Stompwijk 56-52, Carambole 52-54, Vriendschap 2 51-54. Bnstol 2 42-67. TOG DERDE KLASSE: De heul - Alpha bar 6-2. Mors- kwartier - UVS 3 9-0.1 Wachtje -1 Zuid 2 6-2. Pin guïn - De Waag 3 4-4. DOS 3 Carambole 2 2-6. Stand: 1 Wachtje 78-29, Morskwartier 68-40, Alpha bar 65-44, Carambole 2 57-50, UVS 3 50-56, DOS 46-60. Pinguïn 45-61,1 Zuid 2 43-65. De heul 42- 64. De Waag 3 38-67 VIERDE KLASSE: De Waag 4 - TOP 3 2-6. Stomp wijk 2 Morskwartier 2 2-6, Landzicht 2 - De heul 2 6-2, Morspoort 2 - DOS 2 2-6. Spijkerbak 3 - DGL 0- 9. Stand: DGL 74-33, Stompwijk 2 6542, Morskwar tier 2 63-43, De Waag 4 6347. TOP 3 54-54, Land zicht 2 52-55. DOS 2 49-56, Morspoort 2 43-62, Spijkerbak 3 37-70, De Heul 2 36-74 VIJFDE KLASSE: landzicht 3 - De Waag 5 44. Vnendschap 3 - N44 44, De Heul 3 TOP 4 0-9 Stand: TOP 4 68-30. DOS 3 55-34, Landzicht 3 52- 37. De Waag 5 5245, TOG 2 46-43, Carambole 3 4141, N44 35-62, Vriendschap 3 35-67, De heul 3 32-57 ZESDE KLASSE: Pingum 2 - Stompwijk 3 6-2, Morskwartier 3 - de heul 4 6-2,1 Zuid 3 - Spijkerbak 4 6-2 (regl). De Waag 6 - DOS 4 44. UVS 4 - Den Deyl 2 6-2. Stand Morskwartier 3 79-32. Stornpwi|k 3 6741. Den Deyl 2 6542, Pinguïn 2 55-51Spijkerbak 4 53- 53,1 Zuid 3 46-60, De Heul 4 44-62. DOS 4 44-63, De Waag 6 42-64, UVS 4 40-67. ZEVENDE KLASSE: Katwijk 2 - Alpha Bar 2 0-9. DOS 5 de Waag 7 44. Top 5 -1 Wachtje 2 4-4 Stand Alpha Bar 2 68-37, DOS 5 6442. TOG 3 58- 43. t Wachtje 2 54-51. De Waag 7 5246, Wapen van Voorschoten 4949. Carambole 4 4749, TOP 5 kerbak 5 31-77, KLASSE: Alpha bar 3 - TOG 4 0-9, West Side 2 - Verkerk 3-5, de Waag 8 Stompwi|k 4 44. DOS 6 - TOP 6 44 Stand: West Side 2 71 -30. Morspoort 3 56-34. TOP 6 5345. De Waag 8 5247, Stompwijk 4 4643. TOG 4 4545. Verkerk 37-61. DOS 6 35-56. Alpha bar 3 32-66. OLYMPISCH - De Canadese re gering stelt voor de pogingen van Toronto de Olympische Zomerspe len van 1996 naar Canada te halen een budget van twee miljoen dollar (3,8 miljoen gulden) beschikbaar. Andere kandidaten zijn Athene, Birmingham en Belgrado. De be slissing wordt in september 1990 door het IOC genomen. GRONINGEN (GPD) - Het mixen van drijfmest op veehouderijbe drijven, dat wordt gedaan om de ingedikte mest op het land te kun nen verspreiden, is veel gevaarlij ker dan tot voor kort werd aange nomen. Al eerder wisten deskundi gen dat er bij dit mixen veel giftige zwavelwaterstof (H2S) vrijkomt, maar nu blijkt het om veel grotere hoeveelheden te gaan dan tot dus ver werd aangenomen. Bovendien werd ook ontdekt dat bij het mixen het voor mens en dier levensge vaarlijke blauwzuur (HCN) vrij komt, wat in het verleden al vele mensen het leven zou hebben ge kost. Dit blijkt uit een uitvoerig onder zoek dat de Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Nederland te Drachten en de Arbeidsinspectie in Groningen de afgelopen drie ja ren hebben verricht op een aantal veehouderijbedrijven. Drs. P Zandstra, hoofd vetennairtechni- sche zaken van de Gezondheids dienst zegt dat er al vele doden in de loop der jaren zijn gevallen, door het vrijkomen van de giftige gassen. Het onderzoek richtte zich op de moderne veehouderijbedrijven die in hun stallen ligboxen voor het vee hebben. De runderen lopen hier over roosters, zodat alle mest direkt in de onderliggende kelder gang kan worden opgevangen. Na verloop van tijd onstaat er echter een dikke korstlaag op de mest. Dan is de dikke brij onhandelbaar om met een mestverspreider op het land te kunnen strooien. De boeren roeren (mixen) de massa dan ook helemaal door elkaar, zo dat de mest weer wat vloeibaarder wordt. Bij dit roeren komen de gif tige gassen vrij. MOSKOU (AP) - De schoonzoon van de voormalige Russische par tijleider Leonid Brezjnev, Joeri Tsjoerbanov, zal binnenkort te recht moeten staan in verband met een omvangrijke smeergeldaffaire. Dit is gisteren gemeld door het persbureau Tass. Tsjoerbanov was tot drie jaar ge leden onderminister van binnen landse zaken. Hij trouwde met Ga- lina Brezjnev, toen haar vader par tijleider was, en werd in 1980 be noemd tot onderminister van bin nenlandse zaken. In die functie was hij verantwoordelijk voor de geüniformeerde politie en de ver strekking van reis- en emigratievi- Drie jaar geleden werd hij uit de ze functie ontheven, naar destijds werd meegedeeld als voorberei ding op overplaatsing naar een an dere functie. Een jaar geleden werd hij echter gearresteerd op beschul diging van corruptie en aanneming van smeergelden. Zijn arrestatie staat mogelijk in vërband met een omkopingsschan daal in het Russische circus, dat in 1982 aan het licht kwam. Volgens uitgelekte berichten zou een voor aanstaand functionaris uit de cir cusdirectie, die goed bevriend was met Galina Brezjnev, zijn gearres teerd. Ook zou in de flat van een circusartiest, die ook goede betrek kingen met Galina Brezjnev onder hield, een waardevolle kunstcol lectie in beslag zijn genomen. Tsjoerbanov zou medewerking hebben verleend bij de onrechtma tige samenstelling van het circus gezelschap voor buitenlandse rei zen. Daarvoor zou hij in totaal 650.000 roebel aan smeergeld heb ben aangenomen, een astrono misch bedrag als men bedenkt dat het gemiddelde maandsalaris van een industrie-arbeider rond de 200 roebel ligt. In het bericht van Tass wordt overigens niet expliciet vermeld dat Tsjoerbanov aangetrouwde fa milie van Brezjnev was. De in 1982 overleden Brezjnev is na het aan treden van Michail Gorbatsjov het doelwit geweest van hevige kritiek, omdat hij verantwoordelijk wordt geacht voor de verregaande bu reaucratische verstarring en de corruptie die tijdens zijn bewind schering en inslag werden. Eerder deze maand werden in een groot aantal steden en dorpen straten en pleinen die Brezjnev naar zichzelf had laten noemen weer herdoopt in hun oorspronkelijke naam.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19