spoor;tv Raas zoekt echte topper Ria Visser moet thuisblijven $an de yjlljn. Sponsor wil knip echter niet verder opentrekken Star-zeilers in kopgroep Gordijn stopt Johnson Hein Vergeer krijgt wel krediet van Olympisch comité Guyt optimistisch naar WK veldrijden NOC wil meer limieten DINSnAG20STTUAÏÏn9B8 SPORT PAGINA 17 BRUSSEL (GPD) - Als begin maart in Gent het startschot valt voor de opening van het Belgische en Europese wielerseizoen, hoopt Jan Raas al stevige contacten te hebben met een wereldtopper die hij voor het seizoen 1989 wil con tracteren. Volgende week vertrekt de ploeg SuperConfex naar de trai ningswedstrijden in het zonnige zuiden en daar zal Raas onmiddel lijk beginnen met het werken aan zijn streven voor de toekomst: een renner aantrekken, die mee kan spelen in de grote wielerronden. „Als je er langer mee wacht ben je al te laat. Zodra we in het zuiden zijn ga ik aan de slag", zei Raas gis teren in Brussel, waar zijn equipe voor dit jaar werd gepresenteerd. Een ploeg die ten opzichte van vorig seizoen nauwelijks is veran derd. Veel kwaliteit voor de een- dagswedstrijden, maar geen seri euze troef voor krachtmetingen van het kaliber Tour de France, Ronde van Italië en Ronde van Spanje. De ambitieuze Raas sprak gisteren nadrukkelijk de wens uit dat zijn ploeg ook op dat terrein een rol van betekenis mee zal moe ten gaan spelen. De vraag is alleen of er in het budget van 3,6 miljoen gulden voldoende ruimte zit om een wereldtopper aan te trekken. En omdat Raas met minder geen genoegen wil nemen, zullen de sponsors nog dieper in de buidel moeten tasten. Raas: „Als we die ronderenner niet kunnen aantrek ken. moeten we op de oude voet verder gaan. Want je kunt beter drie of vier etappes winnen dan ne gende worden in het eindklasse ment van de Tour de France". Extra geld Als de formatie van Raas even royaal is met de bankbiljetten als BUENOS AIRES (ANP) - Steven Bakker en Kobus Vandenberg, het Nederlandse duo dat bij het we reldkampioenschap in de Star klasse de afvaardiging naar Seoul moet zien te rechtvaardigen, is er op de tweede dag van het zeileve- nement bij Buenos Aires in ge slaagd met dé besten mee te varen. Europees kampioen Bakker werd in de tweede race vijfde, na op de openingsdag, benauwd voor dis kwalificatie wegens een te vroege start, te zijn omgedraaid en vier kostbare minuten te hebben ver speeld. In de tweede wedstrijd was de start van de Rotterdammer uitste kend. Hij bereikte als eerste de boei, maar moest tot zijn teleurstel ling ervaren, dat de boot voor de wind te langzaam liep om de lei ding tot het einde te behouden. Coach Van der Aat vermoedt dat de zeilers last hebben gehad van 'rommel' in het chocolade-achtige water van de rivier. Gepast tevreden kon de Neder landse coach zijn over de verrich tingen van zijn tweede koppel Mar tin van Leeuwen/Peter Vollebregt, dat als 20e eindigde. Het Rotter damse tweetal, dat op de eerste dag te vroeg vertrok en werd gediskwa lificeerd, miste de vaart om met de toppers mee te komen, maar ruk ten door taktisch varen na het eer ste kruisrak op van de 50e naar de 20e plaats. De Amerikaan Cayard won de ra ce en staat eerste in het klasse ment. met uitnodigingen voor de officiële presentatie zal het contracteren van 's werelds beste renner abso luut geen probleem zijn, maar hoofdsponsor W.A. Dirks, direc teur van SuperConfex, lijkt voorlo pig niet van plan extra geld uit te trekken voor dat project. „Het is ook niet de politiek van ons om één renner voor heel veel geld aan te trekken. De kracht is een homo geen team. Er moet een zekere sa menhang in zitten. Er zit nog wel wat rek in ons budget, maar niet in de orde van grote van een miljoen of meer", laat hij bij voorbaat we ten. Dus staat Raas voor de bijna on mogelijke opgave om zonder een cent extra op zak naar de markt te gaan en toch met de beste waar te rug te keren. Tegen die achter grond is het begrijpelijk dat hij hoopt „een tweede Breukink" te vinden: een wielrenner in oplei ding, die gaandeweg blijkt grote aanleg te hebben zich te ontwikke len tot klassementsrenner. De Zeeuwse ploegleider zal dit (voor gaar toch al de handen vol hebben aan het aantrekken van renners, want van de twintig leden die de equipe nu telt zullen er eind dit jaar heel wat de laan uit worden ge stuurd. Dat Raas die wijzigingen dit jaar nog niet heeft doorgevoerd komt door de vele tweejarige con tracten, die begin 1987 werden af gesloten. Alleen Luc Roosen, Joop Zoetemelk en Cees Priem (de laatste twee zijn gestopt) zijn ver dwenen en de Belgische neo-prof Benny Heylen (al 25 jaar) trad toe tot de formatie. Prijsopdrijving Eind '88 zal er heel wat verande ren. De twijfelgevallen van afgelo pen seizoen krijgen nog een kans zich te bewijzen, maar hun opvol gers staan al klaar: de amateurs Tom Cordes, Arjen Jagt en Gerrit de Vries - die eerst de Olympische Spelen in Seoul mee willen maken - hebben al een overeenkomst met Raas. Het zijn de enige zekerheden, want de ploegleider zal het al moei lijk genoeg ben om zijn eigen toprenners Rolf Gólz (die inmid dels al contacten zou hebben met Italiaanse formaties), Jean Paul van Poppel en Edwig van Hooy- donck te behouden. De nieuwe structuur van de wielersport, waar in de stand in de strijd om de we reldbeker de toetsingsnorm voor belangrijke wedstrijden wordt, zal zorgen voor een enorme prijsop drijving. Een gunstige ontwikke ling voor de renners, een aanslag op de budgetten van de sponsors. Terwijl de huidige hoofdsponsor (die tot en met 1990 doorgaat) zei voor de naaste toekomst de hand op de knip te houden, haalde de equipe een co-sponsor binnen, die mogelijk in een later stadium wat grootser zou kunnen uitpakken. Opel (Nederland) is op de shirt ver schenen en de vertegenwoordiger van dat bedrijf, al actief in de voet bal- en tennissport, zette de deur naar een grotere bijdrage op een kier met de mededeling dat „in de toekomst moet blijken of General Motors dieper in de wielersport wil gaan". In de komende onderhande lingen voor Raas een wankele basis om met kopmannen te spreken. Met een evenaring van het suc ces van afgelopen jaar zal het trou wens toch moeilijk worden om de sponsors te overtuigen van de noodzaak een grote uitgave te doen voor een klassementsrenner, want de tevredenheid over de publiciteit was groot. De ploeg van Jan Raas rijdt een programma dat te verge lijken is met vorig jaar. Hij laat de Ronde van Italië (waarin sprinter Jean Paul van Poppel zijn kwalitei ten royaal tentoon had kunnen spreiden) schieten en start alleen in de Tour de France. „Beter één goe de Tour dan twee halve. En twee grote ronden is voor de meesten van ons te veel". De ploeg van Jan Raas ziet er voor dit jaar als volgt uit: Michel Cornelisse, Maarten Ducrot. Nico Emonds, Rolf Gólz, Jacques Hane- graaf, Benny Heylen, Edwig van Hooydonck, Gino van Hooydonck, Gert Jakobs, Frans Maassen, Jelle Nijdam, Patrick van Passel, Ludo Peeters, Rudy Pevenage, Toine Poels, Jean Paul van Poppel, Ger rit Solleveld, Nico Verhoeven, Ronny Vlassaks en Ad Wijnands. Ploegleider Jan Raas, assistent ploegleider: Hilaire van der Schue- SHERBROOKE (Reuter) - De Canadese sprinter Ben Johnson miste bij indoorwedstrijden in Sherbrooke maar net zijn eigen wereldre cord van 6,41 seconden op de 60 meter en ontsnapte ook maar net aan een ernstige blessure. De razendsnelle Johnson flitste na 6,47 secon den over de eindstreep en had aan de opstaande valmatten niet ge noeg om. zijn vaart af te remmen. De in Jamaica geboren sprinter vloog over de veiligheidsomheining en smakte tegen de grond. „Ik greep in een reflex een sóórt gordijn vast, dat aan de achterzijde hing", zei Johnson. „Dat was mijn geluk. Als ik dat niet had gedaan, was ik op mijn nek geland met alle mogelijke gevolgen vandien". Johnson, die zich niettemin licht blesseerde aan de mg, had niet zo'n geweldige start als gebruikelijk. Zelf weet hij het aan de waar schuwing, die hij van de wedstrijdleiding kreeg om zijn handen dich ter bij het lichaam te plaatsen. Johnson zet zijn armen voor de start bij voorkeur ver uit elkaar. Dat werd hem in de Canadese plaats verbo den. Het had gevolgen voor zijn concentratie. De Amerikaan Brian Cooper was veel sneller weg en leidde 45 meter. Toen kwam de explo sie van Johnson alsnog. Cooper moest 0.05 seconde op de snelste man ter wereld toegeven. Het polsstokhoogspringen liep op een teleurstelling uit voor Billy Olsen, die onder dak al eens over 5,93 meter is gegaan. De Amerikaan haalde nu tot drie keer toe zijn aanvangshoogte van 5,40 niet. Zijn landgenoot Greg Duplantis had aan dezelfde hoogte al genoeg voor de eerste prijs. De winterstop geldt de laatste ja ren steeds meer als een transfer periode voor voetbaltrainers. De afgelopen dagen heeft men weer kennis kunnen nemen van een stroom van 'verplaatsingen'Ei genlijk is dat tijdstip onfatsoen lijk vroeg, want meestal zit bij het aanbreken van de winterpe riode de helft van het seizoen er pas op en het hoofd van een trai ner behoo rt dan nog geheel te zijn bij de ploeg die hij op dat mo ment dient. Maar daar lijkt nie mand zich aan te storen. Het ligt niet alleen aan de trainers, de clubs doen er even hard aan mee. In de jaren dat ik me met de voetballerij in de regio bezig houd, heb ik in de transferperio de de merkwaardigste taferelen tussen club en trainer meege maakt. Ik zou er een kroniek vol boeiende schelmenstreken over kunnen samenstellen. Het meest voorkomende euvel is dat club en trainer niet op tijd en in alle openheid met elkaar overleggen. Elk jaar zie je het weer gebeuren. De club weet niet dat zijn trainer op zoek is naar iets nieuws en het omgekeerde ge beurt zeker zo vaak: de trainer weet niet dat zijn club al volop bezig is aan de poten van zijn stoel te zagen. (Zie wat trainer Sjaardema bij LFC overkwam). Als er dan een akkoord achter de rug van de ander om tot stand is gekomen, moet nog even snel de nodige 'nazorg' in eigen huis worden gepleegd. Het zou im mers heel vervelend zijn als het nieuws via derden de nog onwe tende partij bereikt. En in zo'n si tuatie komt het af en toe tot een ferme botsing met de sportpers. De journalist die intussen via zijn eigen bronnen achter de 'transfer' is gekomen, heeft er ui teraard geen boodschap aan of al dat informeren-achteraf heeft plaatsgevonden. Hij heeft maar één taak: het nieuws publiceren zodra hij met redelijke zekerheid kan aannemen dat het op juist heid berust. Het lijkt allemaal eenvoudig, maar de woede die in dit soort zaken regelmatig over journalisten wordt uitgegoten, bewijst dat het onbegrip bij be stuurders en trainers op dit punt groot is. In plaats van met enige beschroomdheid naar hun eigen onjuiste aanpak te kijken, rich ten ze hun toorn op de boodschap per. die niets anders dan zijn werk doet. Het is een oud, oud liedje maar het staat elk jaar weer in de hitparade. Lagendijk Een man die zich dit jaar heel boos op de journalistiek heeft ge maakt, is Arie Lagendijk, de bij UVS opstappende trainer. Vrij dagmiddag bevatte deze krant het bericht dat hij met Katwijk tot overeenstemming was geko men, zij het dat het contract nog moest worden getekend. Vrijdag avond kreeg ik hem kwaad van teen tot hoofdhaar aan de lijn. Dat bericht deugde absoluut niet, zijn belangen waren ernstig ge schaad en daarom eiste hij een' rectificatie. Goed, journalistiek is ook maar mensenwerk, er kon een fout in het spel zijn. Mijn achter docht groeide echter toen hij steeds weer een helder antwoord omzeilde op de simpele vraag of hij even duidelijk wilde verkla ren dat hij niet naar Katwijk ging. Als iets onwaar is, is dat toch een kleine moeite. Maar nee. Het bericht deugt niet, riep hij voortdurend, en het moet worden rechtgezet. Zo tolden we een tijd je door, in een steeds gramstori- ger klimaat. Wat ik maar niet begreep, was de woede van Lagendijk. Had hij soms nóg een paar ijzers in het vuur en werden die hem door het bericht uit handen geslagen Nieuwe woede aan de andere kant van de lijn. Zijn laatste me dedeling was dat hij het bestuur van Katwijk zou mobiliseren om het bericht te laten ontkennen. Het hele weekeinde reikhal zend uitgezien naar het bestuur van Katwijk. Tevergeefs. Het is maandagmiddag dat ik dit schrijf. Ik zal nu toch niet beleven dat na al deze stennes straks ge woon het bericht binnenrolt dat Lagendijk voor Katwijk heeft ge tekend? Ach, onzin natuurlijk. Ik denk altijd weer het allerergste van voetbaltrainers. Van Nes Dit weekeinde overleed op 77- jarige leeftijd dokter Jan van Nes. oud-voorzitter van de voet balvereniging Noordwijk. Hij was al geruime tijd ziek, maar van het bericht van zijn dood schrok ik toch even. Van 1946 tot 1971, dus een kwart eeuw lang. leidde hij zijn club, van betrekke lijke onbekendheid naar een ver eniging met landelijke faam. Ik bewaar heel plezierige herinne ringen aan hem. Altijd goed ge mutst, relativerend als de golven wat al te hoog gingen. Een rusti ge, degelijke bestuurder. Ook toen hij geen functie meer had, bleef hij de club trouw volgen. Van Nes, de dokter met het voet- balhart. Maar ja, we weten het: ook de beste eiken gaan eens om. TOP-forum Al enkele jaren is in de korfbal gemeenschap de discussie gaan de over de vraag of het midden vak bij het veldkorfbal moet blij ven of niet. De kwestie roept in de korfballerij veel emoties op. zeker nu de zaak op de agenda staat van de algemene vergadering van de Korfbalbond, in mei van dit jaar. Zo'n 85 jaar is het veld korfbal in drie vakken gespeeld, moet men dat nu onder druk van het succes van het met twee vak ken uitgeruste zaalkorfbal wijzi gen? De Sassenheimse korfbal vereniging TOP houdt vrijdag avond een forumbijeenkomst in haar kantine (aanvang 20.00 uur) over dit brandende vraag stuk. In het forum hebben keien zitting als Fred Broers, Jos Coe- land, Jasper Engel, Jaap van Nierop en Rob Meijer. Men heeft ook mij daarvoor uitgenodigd. Tja. Mijn contact met de korfbal sport heeft er voornamelijk uit bestaan dat ik jarenlang bij het Haarlemse Nieuw Flora langs de lijn heb gestaan om te zien wat mijn zuster in de vakken uit spookte en ik heb ooit voor Sinter klaas gespeeld bij het Leidse Fluks. Maar ik ben als Bommel: ik voel dat ik het in mij heb. Het publiek wordt bij TOP in drie vakken verdeeld: voorstan ders van twee vakken, tegenstan ders daarvan en twijfelaars. Na afloop rekent men op meer duide lijkheid. Ik hoop het de organisa toren wensen. Het kan in elk ge val heel leuk worden. RUUD PAAUW DEN HAAG (GPD) - Het Nederlands Olympisch Comité vaardigt een elftal af naar de Winterspelen in Calgary: zes mannen en vijf vrouwen. Zoals verwacht was de aanwijzing van Hein Vergeer tijdens het overleg tussen NOC en KNSB, gisteravond in Den Haag, een hamerstuk. Het agendapunt Ria Visser kostte iets meer tijd. Het NOC besliste negatief ten aanzien van de selectie van Visser, temeer daar de schaatsbond geen enkele moeite nam of druk uitoefende om de Haagse rijdster aan een ticket te helpen. Hoe er door veel schaatsbonzen ge dacht wordt over Ria Visser, ver woordde KNSB-bestuurslid Jan Charisius voor de vergadering in het NOC-kantoor. „Voor mij hoeft Ria Visser niet mee naar Calgary. KATWIJK - Veldrijder René Guyt ziet de komende wereldkampioen schappen veldrijden met een rede lijk portie vertrouwen tegemoet. Als komende zaterdag verhaal. We zien het allemaal wel ter plekke, tenslotte reizen we tij dig genoeg af. Voor de rest wordt het toch vooral een kwestie van domweg zo hard mogelijk fietsen. Noordzwitserse Hegendorff het Iedereen geeft zich bij startschot voor de amateurs luidt, is de Katwijker niet van plan met een ondergeschikte rol genoegen te nemen: "De krachtsverschillen binnen de nationale selectie zijn niet erg groot, wat dat betreft is het dus een open zaak. Maar het is na tuurlijk wel een heel verschil of je bij de wereldkampioenschappen of bij de NK bij de eerste tien wil rijden. Bij een WK staan er bijna al leen maar toppers aan de start, die allemaal graag willen winnen. Daar stapje natuurlijk niet zomaar over heen. Over mijn huidige vorm heb ik in elk geval geen klagen. De con ditietests bij dokter Poulus gaven een optimaal beeld te zien, maar je moetje op dat soort dingen natuur lijk ook niet blind staren". Morgenmiddag hoopt Guyt het parkoers reeds met de ploeg aan een grondige inspectie te mogen onderwerpen: "Uit het draaiboek hebben we al enigzins .een beeld over het te rijden trajekt weten te krijgen. Het moet om akkervelden gaan, met daar tussenin flink wat nijdige klimmetjes. Maar precies weet je het natuurlijk nooit, het is maar net hoe het pad loopt. Dat is ook van grote invloed op de rol van je fiets- en looptechniek. Tijdens het weekeinde hieldenwe met de ploeg nog een trainingsstage waar bij we getracht hebben de omstan digheden van het parkoers na te bootsen. Ligt er echter sneeuw, dan wordt het weer een heel ander i kam- pioensstrijd tot de laatste snik' Zenuwen zullen de 21-jarige Swift-renner zaterdag in elk geval geen parten spelen, want als num mer vier van de nationale titelstrijd kan hij zijn mede-selectiegenoten en de internationale favorieten in het Zwitserse alleen maar aftroe- Samaranch wil strengere dopingcontrole PARIJS (SID) - Juan Antonio Sa maranch, president van het Inter nationaal Olympisch Comité, heeft voor het Olympisch jaar hardere maatregelen tegen het gebruik van spierversterkende middelen aan gekondigd. De Spanjaard bezocht gisteren in Parijs een symposium over doping. Samaranch liet zich verder niet uit over de nieuwe aan pak, maar stelde wel dat de contro les strenger zullen worden uitge voerd. „De ware schuldigen bij do- ping-affaires zijn meestal niet de sporters, maar de figuren uit hun omgeving", aldus Samaranch, die een beroep deed op de internatio nale sportbonden gemeenschappe lijk de strijd tegen doping aan te binden. Ze is een enfant terrible binnen de ploeg, die voor problemen zorgt". Vissers lot was dus al voor de ver gadering bezegeld. NOC-voorzitter Henk Vonhoff na afloop van het beraad: „We zenden alleen mensen uit, die vooruitzicht hebben op een plaats bij de eerste acht. Ria Visser heeft dat niet. We hebben de uitsla genlijsten van haar bekeken en kwamen tot de slotsom, dat ze hooguit in de buurt zal komen van de dertiende plaats. Dat is onvol doende". De KNSB sloot zich daar opval lend gemakkelijk bij aan. Dick van Zanten, de vice-voorzitter van de KNSB, sprak van een uitzonderlijk goed overleg. „Ik snap niet goed, dat het vroeger altijd zo'n gedoe gaf om mensen aan te wijzen. We wa ren het unaniem eens over Visser. Het NOC volgt al jaren een beleid, dat men alleen mensen aanwijst, die kans maken op een plaats bij de eerste acht. Visser heeft dat voor uitzicht niet. Dan is het toch onno zel en kinderspel van ons, als we haar selectie toch doordrukken. Dat is overvragen". Kort gesprek Ria Visser hoorde gisteravond even voor achten van coach Egbert van 't Oever, dat ze buiten de boot was gevallen. „Het was een kort ge sprek", vertelde Visser naderhand over haar onderhoud met Van 't Oever. „Ik vind het erg jammer en niet terecht, dat ik niet naar Cal gary mag. Ik vind, dat ik wel een re delijke kans maak op een plaats bij de eerste acht. Ik snap er in feite niks van. Ik had gehoopt, dat men mee zou laten tellen, dat ik er vorig jaar een tijd ben uitgeweest door een voetoperatie. Anders was ik toen al genomineerd. Bovendien dacht ik op basis van mijn schaats- verleden een beetje krediet te heb ben opgebouwd. Ik heb in 1980 een olypische medaille gewonnen en heb vaak meegedaan aan WK's en EK's", aldus Ria Visser, die er sinds gisteren van uitgaat, dat het NK allround in Alkmaar het ko mende weekeinde haar afscheid wordt van de wedstrijdsport. Daar waar het NOC Vissers ach terliggende jaren niet in de overwe ging betrok, dankte Hein Vergeer zijn verkiezing juist wel aan zijn imposante sportverleden. NOC-be- stuurslid Bram Leeuwenhoek: „Onbewust heeft zijn reputatie als tweevoudig Europees en wereld kampioen meegespeeld. Maar ook zijn stijgende vorm is ons niet ont gaan. Tijdens het EK in Den Haag waren zijn slotronden op de vijf ki lometer van goed gehalte en telde hij ook op de 1500 meter weer Virus De opmerking, dat het EK vol gens afspraak geen rol in de selec tie-procedure zou spelen, pareerde Vonhoff met: „Er is met de schaats bond ook niet afgesproken, dat een virus roet in het eten zou gooien. Dat is wel gebeurd tijdens het NK afstand". Waarop Leeuwenhoek de olympische selectie van Vergeer (voorlopig alleen op de 1500 meter) verdedigde met: „Wij van het NOC zijn er niet om mensen tegen te trainer Henk Gemser. Vergeer mag houden, maar om aan te wijzen... Als er positieve symptomen zijn, zoals nu met Vergeer bij het EK, is het menselijk, om die er wel bij te betrekken". De potentiële kandidaten Geert Kuiper en Petra Moolhuizen vielen na hun tegenvallend presteren in dit seizoen definitief af. Informeel hebben Van Zanten en Vonhoff nog gesproken over de kandidaat stelling van Anne-Jan Portijk, maar de Friese junior zal toch tot 1992 (Albertville) in de wachtka mer moeten plaatsnemen. De schaatsploeg voor Calgary ziet er als volgt uit: Vrouwen: Van Gennip (1500, ANP) 3000, 5000), Stam (1500, 5000), Ha- ringa (500), Aaftink (500), Paul (3000, 5000). Mannen: Boelsma (500), Ykema (500, 1000), Vergeer (1500), Visser (5000, 10.000), Kern- kers (5000, 10.000), Dijkstra (10.000). De trainers en chef de mis sion (Cornelis) kunnen besluiten om rijders ook op andere afstanden te laten starten. De verwachting is, dat bij voorbeeld Vergeer ook op de 1000 meter wordt ingezet. De olympische afvaardiging wordt eventueel nog uitgebreid met de twee- en viermansbob, die deze week in Sarajevo dan wel een klinkend resultaat neer moeten zetten tijdens de Europese kam pioenschappen. Oefenzege van basketbalteam AMSTERDAM (ANP) - Het Ne derlands basketbalteam heeft gis teravond in Amsterdam een oefen duel tegen Canadians gewonnen met 101-90. De wedstrijd gold als voorbereiding op het kwaficatie- duel voor het Europees kampioen schap tegen Engeland, morgen avond in dezelfde Amsterdamse Apollohal. Van de twaalf geselec teerde spelers viel Herbert Camero van Canadians af. De ploeg van bondscoach Ruud Ha.rewijn, die veel experimenteer de, werkte vier periodes van twaalf minuten af. Canadians maakte in de openingsfase gebruik van de ve le wissels aan de kant van de Ne derlandse ploeg. De Amsterdam mers hadden na twee keer twaalf minuten een voorsprong van acht punten. In het tweede gedeelte van de wedstrijd kwam de nationale se lectie terug. Via 70-65 liep de ploeg uit naar 101-90. Bert Kragtwijk kwam in de laatste periode niet meer in het veld wegens een achil lespees-blessure. De speler van Weert is wel beschikbaar voor de wedstrijd tegen de Engelsen. Ro nald Schilp kwam helemaal niet in aktie. De basketballer had teveel last van een lies-blessure. Scores Nederland: Te Velde 21, De Waard 18, Korthout 15, Van Eg- mond 15, Heijdeman 12, Van Helf teren 7, Van Rootselaar 7, Hagens 4, Kragtwijk 2. Lagendijk tekent KATWIJK - Arie Lagendijk heeft zaterdag zijn handtekening gezet onder het contract dat de voetbal trainer voor één jaar verbindt aan derdeklasser Katwijk. Beide partij en waren donderdag al mondeling tot overeenstemming gekomen. Lagendijk blijft aan het einde van het lopende seizoen bij het Leidse UVS, dat hij dan twee jaar heeft ge traind. DEN HAAG (ANP) - Het Neder lands Olympisch Comité en de KNSB zijn niet ontevreden over de voor de Olympische Winterspelen gevolgde selectieprocedure. Voor het eerst werden in het schaatsen ook limieten gesteld. Dat is bij zwemmen en atletiek reeds lang gebruikelijk. Het NOC is van plan het limietensysteem ook uit te brei den naar het wielrennen. Voor waarde is wel dat tijden kunnen worden vergeleken. Zo vormden de resultaten in de Thialfhal van Heerenveen een aardige indicatie voor het schaatstoernooi in Cal gary. Herbert Dijkstra laat de Neder landse schaatskampioenschappen komend weekeinde aan zich voor bij gaan. Naast de marathonrijder, die zijn Olympische kandidatuur stelde bij de afstandskampioen schappen op de 10.000 'meter, ont breekt bij de allrounders ook titel houder Hein Vergeer op de vier kamp. De Haastrechter probeert zijn geluk in Alkmaar bij de sprin ters. golf. 15.58-16.55 Did 2: Pfiff: sportprogramma voor de jeugd. 17.30-18.30 BBC 2: International Snook er: Benson Hedges Masters 21.00-21.30 BBC 1A Question of Sport: sportquiz. 22.00-23.00 SKY: Nederlands competi tievoetbal, met o.a. de wedstrijd van de week. 22.30-22.35 SCH: Gillette Soccer Scene. 22.35-23.40 SCH: Australian Touring Car Championship. 23.00-24.00 SKY: US College Football 1987/'88. Om de Liberty Bowl: Arkansas-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17