Leython klimt naar tweede plek Zijl: Einde aan lange lijdensweg Foreholte pas na pauze op drift LZ verliest kansloos van AZC Westerbeek leidt Vlietwijk naar zege Tweede plaats René Guyt Gelijkspel van LMHC Scholma leidt PAGINA 14 DO ST MAANDAG 25 JANUARI 1988 LEIDEN In de volleybalcom petitie heeft Leython zich dank zij een 3-1 zege op Rentokil snel hersteld. De ploeg klom hierdoor op van de zesde naar de tweede positie. Gemini probeerde het wel tegen Molenwiek, maar moest ervaren dat deze tegen stander een maatje te groot was: 0-3. NOVO stevende in de con frontatie met Tonegido recht streeks op een nederlaag af, maar hervond de vorm op tijd. De op gelopen 0-2 achterstand werd zo doende alsnog in een 3-2 zege omgebogen. Bij de vrouwen presteerde Gemini naar ver wachting. Provimi/DVO 2 werd gedecideerd teruggewezen: 0-3. Leython kroop wat dichter naar de top van de vrouwencompeti tie middels een 0-3 zege bij ZO- VOC. In de goedgevulde sporthal Op Dreef draaide Leython weer voortreffelijk. Rentokil, ook niet de eerste de beste ploeg, kwam er in het begin van de wedstrijd in het geheel niet aan te pas. Na een ruime 15-9 winst in de eerste set, was ook het vervolg goed. Dit dankte de ploeg voorname lijk aan Leon Jungschlager, die aan het net ongrijpbaar bleek. Helaas sloeg in die fase het nood lot toe. Hans Boere moest met een zware enkelblessure uitval len. Met enige moeite bracht Leython ondanks dit gevoelige verlies ook deze set nog op zijn naam (15-13). In de derde set leek het mis te gaan. Rentokil liep door een te eenvoudige service van Leython eenvoudig uit. On danks een spannend slot haalde Rentokil deze derde set binnen: 13-15. In de vierde set bleef het tot 7-7 gelijk. Toen was Leython met de voordurend punten sco rende Fer van Hal op links niet meer te stuiten (15-9). Kansloos NOVO was de eerste twee sets kansloos tegen Tonigedo, dat zonder enige moeite uitliep naar een 0-2 voorsprong. De hoop op een positief resultaat voor NOVO bloeide na de gewonnen derde set weer enigszins op. In zowel de vierde als de vijfde set kroop NOVO door het oog van de naald. Met name hoofdaanvaller Wilfred van Duuren hield de Noordwijkse ploeg staande in de spannende slotfase. De vierde set leverde een 16-14 overwin ning op voor NOVO. Ook de laatste set eindigde na een 0-9 achterstand in deze cijfers. in het treffen met Molenwiekm, de nummer twee op de ranglijst. In de openingsset leek er op het eerste oog geen vuiltje aan de lucht voor Gemini, dat al snel een 6-1 voorsprong opbouwde. De lijn kon echter niet worden doorgetrokken en de eerste set ging verloren met 8-15. In de tweede set kwam Gemini met 8- 13 achter. Met het geïmprovi seerde zestal knokte Gemini nog terug tot 13-14, maar door enige knullige foutjes legde de Voor- schotense formatie opnieuw het loodje: 13-15. De derde set lever de eenzelfde beeld op. Gemini bleef goed bij, maar kon op de beslissende momenten net niet tot scoren komen: 11-15. In de promotieklas had LUSV in de ontmoeting met Oikos weer de beschikking over één van de steunpilaren, Niels van Weeren. Na in alle drie de sets met 1-4 ach ter te zijn gekomen behaalden de studenten een regelmatige zege: 15-11, 15-5, 15-8. Donar behaalde uiteindelijk een simpele overwinning op het drie plaatsen hoger geposteerde Agon. Met Fred Wessels en Ubo Brouwer als goed draaiende aan vallers werd de eerste set binnen tien minuten binnengehaald: 15- 6. De daaropvolgende set verliep wat moeizamer. Agon kwam steeds beter in zijn spel en gaf nog maar weinig toe: 15-13. De derde periode haalde Agon zelfs met 7-15 naar zich toe. In het vier de partje stelde Donar orde op zaken. Met een 15-9 was de zege binnen en dat was gezien de re sultaten van de laatste weken verrassend te noemen. Leython 2 heeft het niet gered tegen Rentokil 3. Omdat veel spelers aan het hooggeklasseer- de derde team waren uitgeleend, kreeg de ploeg vooral te maken met een gebrek aan wisselmoge lijkheden. Dit speelde Leython vooral na de gewonnen eerste set (15-11) de nodige problemen opd. Een slechte opslag en onnodig veel netfouten resulteerde in ver lies van de daaropvolgende sets: 10-15, 11-15, 13-15. Voor de grootste verrassing zorgde Gemini 2. Tegen de num mer vier van de ranglijst, het Delftse PUNCH, speelde het van meet af aan een uitstekende par tij. Met snelle aanvallen en een solide verdediging liep Gemini 2 via 15-4,15-11 en 15-9 naar een 3-0 overwinning. NOVO 2 bleef in het goede spoor na de 3-0 winst op Radius 2, dat geen enkele partij vormde voor de Noordwijkers. De setstanden 15-10, 15-10 en 15-7 hadden nog wat scherper kun nen zijn, ware het niet dat NOVO erg onzorgvuldig met de verkre gen kansen omsprong. Bij de vrouwen was er alleen in de eerste set van Provimi/DVO 2 tegen Gemini sprake van enige spanning. Tot 7-7 wist DVO 2 bij te blijven. Vanaf dat moment werd het kwaliteitsverschil te groot en stoomde Gemini in één ruk door naar de overwinning. Ook in de volgende sets was dit het geval: Serverend waren Anja van de Meer en Ellen van de Berg een klasse apart, terwijl verdedi gend alle railey's gewonnen wer den: 9-15, 8-15, 7-15. Doorslagge vend voor de winst in de eerste set van Leython in de wedstrijd tegen Zovoc was het serveer- werk van Leython's Ko Pronk. Bij een stand van 15-14 leidde zij de ploeg dankzij goede opslagen naar een 15-17 winst. Ook in de daaropvolgende set bleek haar opslag een te machtig wapen voor de Zoetermeerse vrouwen: 11-15. Met Gerdi Verweert als sterkste pion in aanvallend op zicht, werd ook de derde periode na een prestigestrijd binnenge haald: 12-15. In de promotieklas had mede- degradatiekandidaat DOS wei nig moeite met NOVO 1. De zon der enig zelfvertrouwen spelen de Noordwijkers kwamen na de 3-0 nederlaag (15-9, 15-13, 15-5) nog vaster op de laatste plaats te recht. Ook NOVO presteerde niet best. Uit tegen Tonegido 2 kwam het op alle linies iets te kort en ondanks winst in de tweede set had de Noordwijkse verdediging geen kijk op de ster ke middenaanval van de Voor burgers: 15-11,10-15,15-8,15-9. Het spel van Gemini 2 tegen het lager geplaatste AV'40 2 was zoals Ria Marchand het uitdruk te, "huilen met de pet op". Als excuus kon Gemini aanvoeren, dat één speelster met vakantie was en Gisela Segaar als gast- speelster bij het eerste team op trad. De vervangsters, Ingrid Kahlmeyer en Teddy de Koning speelden een redelijk wedstrijd. Ook zij konden evenwel niet ver hinderen dat Gemini als ploeg niet sterk naar voren trad. AV'40 profiteerde van de vele persoon lijke fouten en streek zodoende de onverwachte winst op via 15- 7, 15-11 en 15-8. Vuur Zoals zo vaak begon RW ook in de streekderby tegen WW met veel vuur in het spel. Op de beslissende momenten bleven de punten echter uit. Via een 5-0 voorsprong ging de eerste set in de eindfase met 15-17 naar WW, dat daarna effektiever de plaats bal toepaste en via 6-15 en 3-15 de winst pakte. Leython 2 speelde een uitste kende wedstrijd tegen koploper SVC en kwam in de tweede set zelfs nog met 1-12 voor. Ondanks sterk coachen van Femmy La gerwaard, die zelf door een bles sure niet in staat was om te spe len, ging de strijd met 3-0 verlo ren: 15-10, 15-13, 15-8. GER RENES LEIDEN - De waterpolo competitie in de hoofdklasse werd na een winterstop van een maand afgelopen weekeinde weer hervat. De Leidse formaties De Zijl/LGB en LZ'86, bei de acterend op het hoogste nivo behaalden wisselende successen. De Zijl/LGB verraste de eigen aanhang door de nummer vier van de nationale competitie Polar Bears in eigen huis met 12-13 te verslaan. LZ'86 hield de schade beperkt tegen landskampioen AZC/Tarvo door met 4-11 te verliezen. Debutant LZ'86 beleeft momenteel zware tijden in de hoofdklasse. Sinds 21 november, de winst op stadgenoot De Zijl/LGB, heeft LZ'86 geen enkele wedstrijd in een zege kunnen omzetten. In de regu liere competitie kan LZ'86 alleen nog een vuist maken tegen mede debutant Brandenburg dat op 13 februari naar Leiden afreist. Zater dagavond in het volle Vijf Meibad was er sprake van een ongelijke strijd. Hoewel de 4-11 nederlaag anders doet vermoeden waren de LZ spe lers in alle opzichten de mindere van AZC. LZ'86 kon als excuus aanvoeren dat basisspeler Michel van der Zeeuw absent was. AZC en LZ'86 namen het voor de tweede keer tegen elkaar op en hoewel er bij een derby nog andere zaken meespelen dan de ware krachtsver houdingen is er van enige competi- ge sentimenten en trok professio neel zijn eigen plan. Met koel emo tieloos spel werd LZ'86 in de eerste periode al moeiteloos met 3-0 aan de kant gezet. Een klap die de Lei- denaars nimmer meer te boven kwamen. LZ'86 was in een vroeg stadium al gedoemd in de achtervolging te gaan. Men bleef echter achter de feiten aanlopen en AZC liet de op ponent alleen wat kruimels. Aan voerder Jan de Graaf had na afloop duidelijk de smoor in: "Dat we hier met een nederlaag weg zouden ko men was vooraf duidelijk maar wat me nog het meest dwars zit is dat we er geen echte wedstrijd van konden maken. Alleen in de laatste periode was er van enig weerwerk sprake". Weerwerk werd vooral geboden door Wilco van der Zeeuw. Het pu bliek kwam zaterdagavond duide- tie nooit sprake geweest. AZC had lijk niet aan zijn trekken. De door maling aan die al dan niet aanwezi- beide ploegen toegepaste zóne ver- LEIDEN De regionale bad- mintonteams hebben dit seizoen met een surplus aan geblesseer de spelers te kampen. Vooral Lis- se en Leiden slaagden er niet in de competitie ongeschonden door te komen en moesten steeds in wisselende samenstellingen aantreden. In de eerste klasse behaalde Vlietwijk een knappe overwin ning op Nashua Duinwijck 4. Het betekende voor Duinwijck de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Henk Westerbeek had met drie winstpartijen een be langrijke aandeel in de zege van de Voorschotenaren, die zich nu van de tweede plaats verzekerd weten. „We moeten het hele seizoen al schipperen om de eerste teams compleet te krijgen", wist Hellen Boersen van Lisse. Tegen Velo 3 kwamen de Lissenaren dan ook duidelijk tekort: 9-2. Peter Velte- naar won zijn enkelspel en Fred- en Marina Paling haalden, door een zege in het gemengddubbel, het tweede puntje binnen. Voor het eerste viertal van Lei den, dat in de tweede klasse ope reert, geldt hetzelfde als voor Lis- se. Drie spelers uit het tweede werden opgeroepen om het stan daardteam te completeren. Des ondanks leed Leiden slechts een minimale nederlaag tegen Nas hua Duinwijk 6:3-5. Bram Segijn won zowel zijn enkelspel als het gemengdubbel met zijn zus An- nelies en Paul Kooyman en Nora de Koning zorgden voor het res terende punt. „De eerste keer wonnen we nog met 7-1 van Velo 4, maar nu stond er een heel ander team", concludeerde Joke Terbeest na de 5-3 nederlaag van Vlietwijk 2. Door dit verlies heeft de Voor- schotense formatie de laatste kansen verspeeld om degradatie af te wentelen. Buddy £ange- manann en Joke Terbeest kwa men nog het beste voor de dag voor Vlietwijk. Merenwiek versloeg, in de der de klasse, Leiden 3 met grote overmacht: 8-0. De thuisploeg, met Bert van Eyk voor de afwezi ge Marco Luca, domineerde op alle fronten. Alleen in het i nendubbel wist Leiden een der de set uit het vuur te slepen maar kon ook die partij uiteinde lijk niet in zijn voordeel beslis sen. Het verzwakte Leiden 2 kwam er tegen Flair 3 eveneens niet aan te pas: 1-7. Guus de Vogel en En- zo Spadon behaalden het enige puntje voor Leiden door hun dubbel in winst om te zetten. Het begin van de wedstrijd tussen Lisse 2 en De Flinters zag er voor de Lissenaren bijzonder rooskleurig uit. Na de enkelspe len en het mannendubbelspel leidde de thuisploeg met 5-0. Het vervolg van de strijd was echter ieti> minder, maar met 5-3 ging de totaalzege toch naar Lisse. Voor De Spotvogels blijft de competitie tot de laatste ronde spannend. Volgend weekeinde moeten de Leiderdorpers hand having in de vierde klasseren te bewerkstelligen. De wedstrijd van gisteren tegen Ommoord 3 was geen goede 'generale'. Trudy Koets won wel haar enkelspel, maar in alle overige partijen moest De Spotvogels zijn meer dere erkennen in Ommoord. JETSKE GOUDSMIT dediging stond garant voor een slaapverwekkende wedstrijd. De laatste periode bracht daar veran dering in. Men stapte over naar een pressing, die wat meer leven in de brouwerij bracht. LZ'86 kwam ein delijk aan scoren toe tegen doel man en ex-internationaal Ruud Misdorp, die aantoonde het keepen nog niet verleerd te zijn. Zijn moge lijke opvolger, LZ goalie Wim Helmsing, keepte een goede Wed strijd maar kon ook niet voorko men dat AZC de LZ'86 produktie (3) in de laatste periode nog over trof. AZC stelde er vier treffers te genover. LZ'86 zal zijn vizier echter op andere tegenstanders moeten richten, Brandenburg is er één van. Periodestanden: 0-3, 1-5, 1-7 en 4- 11. Doelpunten LZ'86: Wilco van der Zeeuw 2, Ruud Muusse en Bob Brebde. Bij stadgenoot De Zijl/LGB lij ken betere tijden te zijn aangebro- ken. De eindoverwinning in het ei gen internationale toernooi wees al op herstel. Na de overwinning op Polar Bears lijkt aan de lijdensweg van de Leidse formatie definitief een einde gekomen. De wedstrijd tegen Polar Bears werd overigens evenals alle andere wedstrijden in hoofd en eerste klasse door de arbi ters vijf minuten gestaakt als een protest tegen het aanwijzen van George Geurtsen als tweede arbi ter voor de Olympische spelen in plaats van de voorgedragen Peter Bookelman. De zege die in de slotfase tot stand kwam biedt zelfs weer enig uitzicht op het halen van de play off s. Een doel wat De Zijl/LGB al- Arco Verboom (witte cap) probeert René van der Zeeuw het schieten te beletten. (foto Pieters) tijd voor ogen heeft gestaan. Hoe wel de drie resterende wedstrijden nog de nodige problemen zullen opleveren en de achterstand op Po lar Bears nog twee punten be draagt is De Zijl/LGB nog niet ge heel kansloos in de strijd om de fel begeerde vierde plek. De Zijl/LGB, met Mark van Bel- kum die zijn ruzie met trainer Frits Welling inmiddels weer heeft bij gelegd, vocht zaterdagavond tegen Polar Bears voor zijn laatste kans. Polar Bears was alleen gebaat bij een zege terwijl de Zijl/LGB niet- mocht verliezen om in de race te blijven. Dit gegeven leverde een bijzonder boeiend treffen op waar in Polar Bears in eefste instantie de toon aangaf. De 'Beren' dachten in de tweede periode middels de ster ke Wico de Vries een beslissend gat te hebben geslagen. De 6-4 achter stand bleek voor De Zijl/LGB in te genstelling tot een aantal weken geleden niet onoverkomelijk en puur op basis van een sterke collec tiviteit vochten de Leidenaars te rug. Polar Bears, verrast door het sterke spel van De Zijl/LGB, moest het afleggen. Dat beide verenigin gen over gelijkwaardig spelersma teriaal beschikken bleek wel uit het scoreverloop. De marge was nooit meer dan één treffer en bij de stand 12-12 met nog tweeëneenhal- ve minuut te spelen was nog alles mogelijk. De Zijl/LGB leek aan het kortste eind te trekken toen Alex van Belkum het water moest verla ten. Polar Bears schoot echter te gehaast en te onzuiver om doelman Reyer Holtmans te verontrusten. Hij stopte het schot en de daaruit voortvloeiende counter leverde een door Hans Nieuwenburg vier seconden voor tijd gescoord doel punt op, genoeg voor de luid beju belde zege. Bij de Zijl/LGB kijkt men nu met spanning uit naar het treffen van volgend weekende. AZC is dan de tegenstander. Doel punten De Zijl/LGB: Paul Belt 4. Mark van Belkum 3, Edwin Rede- geld 3, Hans Nieuwenburg, Alex van Belkum en Alex Verhoog. WIM SIERA LEIDEN - Ter voorbereiding op de volgende week in Zwit serland te verrijden wereld kampioenschappen beperkte veldrijder René Guyt zich in het voorbije weekeinde tot het rijden van slechts één koers. In het Brabantse Gemonde testte de Katwijker daarbij zaterdag niet zonder succes zijn krach ten met die van zijn mede-se- lectiegenoten. Op het met bag ger overladen parkoers ont aardde de wedstrijd al snel in een fietsveldloop. Het voluit gaande reserve slectielid Mark Krijger kwam daarin als snelste uit de bus, op ongeveer 15 se conden achterstand gevolgd door de als tweede eindigende René Guyt. De derde plaats was voor Jo Martens. VOORHOUT In de wedstrijd te gen DVSD heeft Foreholte ander maal getoond in de periode onder leiding van Kecskemethy als ploeg duidelijk gegroeid te zijn. Toch is de Voorhoutse formatie nog steeds niet in staat om tweemaal een half uur geconcentreerd aan het werk te blijven. Wanneer de marge tussen de ploeg uit Deurne en de Voor houtse handbalsters vijf treffers bedroeg, mocht DSVD terugko men. Dankzij de in een grote vorm stekende Elly Spreeuw, leidde Fo reholte in de rust met 11-11. In de tweede helft liep Foreholte, zonder Bult en Knigge, gedecideerd over de thuisploeg heen: 23-18. Na de theepauze domineerde de Voorhoutse ploeg door vooral sterk te verdedigen. Diana van Dam, de doelverdedigster die drie kwart van de wedstrijd speelde, had hierin een groot aandeel. Mede dankzij haar uitstekende reddin gen kon Foreholte moeiteloos naar een 12-19 voorsprong uitlopen. Op het moment dat Van Dam haar plaats afstond aan internationaal Karina Bruins liet Foreholte enigszins de teugels vieren. Vooral in defensief opzicht, wat onmiddel lijk resulteerde in twee tegentref fers. De eerste had duidelijk voor komen kunnen worden door Bruins, die daardoor wel een erg ongelukkige start kende. Aan de overige vier tegentreffers die nog volgden, had keepster Bruins geen schuld. De hoekaan- valster van DSVD kreeg in alle ge vallen teveel ruimte van de Fore- holtse defensie, waardoor de scho ten kwamen vanaf de opbouwposi- tie. De supporters van Foreholte hoefden de adem echter niet in te houden. De vier tegendoelpunten vielen namelijk in een fase dat de Voorhoutse formatie al een veilige 14-21 voorsprong bezat. Foreholtes wissels, Nicole Skomorowski en Monique van Deelen, hadden met harde sprongworpen het verschil met de Deurnse ploeg uitgebreid. Tesamen met Elly van Leeuwen (3 treffers) lieten de invalsters zien dat de trainingen van de ex-Tsjech duidelijk vruchten heeft afgewor pen. Via 18-21 bepaalde Foreholte de eindstand op 18-23. Na afloop verhoogde het bericht van de pun- tendeling tussen Aalsmeer en VZV (13-13) de feestvreugde in het Voor houtse nog meer. In de derde divisie behaalden de vrouwen van Olympia'72 een 15-15 gelijkspel tegen Saturnus'72 uit Ridderkerk. De puntendeling kwam tot stand na een 14-9 voor sprong voor Saturnus '72 in de tweede helft. Hiermee bewees Olympia'72 dat het niet alleen in spelkwalitatief opzicht vooruit gang heeft geboekt, maar vooral mentaal sterker is geworden. De in haalrace van de Wassenaarse ploeg leidde in eerste instantie tot een 14- 15 voorsprong. Door een halve break-ouut van Saturnus pakte de Ridderkerkse ploeg vlak voor tijd alsnog een punt af van Olympia '72, dat gezien het superieure spel in de slotfase zeker meer verdiende. De vrouwen van Oase konden na afloop van de ontmoeting met Vi res et Celeritas vaststellen, dat er wéér een wedstrijd verloren was gegaan, die normaal gesproken winst had kunnen opleveren. De ploeg uit Oud Ade stond na een vooral defensief sterk gespeelde wedstrijd met 10-6 in gewonnen positie. De Goudse handbalsters produceerden in de laatste minuut de gelijkmaker. Een halve brea kout tegen de doodvermoeide Ans de Haas leverde alsnog de tiende treffer van Vires et Celeritas op. HVS had geen moeite met een ui terst zwak aanvallend Ancora. De open 5-1 defensie van de Rotter damse vrouwen bood HVS zoveel kansen op doeltreffende één-twee tjes, dat het eigenlijk een wonder was dat de score al niet voor rust tot een grotere marge dan 7-3 was op gelopen. Na de hervatting stelde HVS wat dat betreft snel orde op zaken: 11-6. De mannen van Saturnus kun nen het kampioenschap van de derde divisie wel vergeten. Zonder de zieke coach Roy van Gurp leed de Leidse ploeg een 12-14 neder laag na een ruststand van 8-8. Het was in deze wedstrijd de aanvalsli- nie van Saturnus die het liet afwe ten. Tegen de verre uitstap van Ac tief vanuit een goed gesloten 5-1 defensie ontplooiden de Leidse hoekaanvallers te weinig initiatie ven. Dat had tot resultaat dat het toch al niet grootse afstandsge- schut van Saturnus weinig zoden aan de dijk zette. Alleen Nico Mooren haalde in de Leidse aanval een voldoende met zes strafworpen en twee speldoelpunten, een totaal van acht derhalve op een Leids to taal van twaalf. In de ^érste afdelingsklasse won nen de vrouwen van HW'70 met 8- 5 van EHC. De mannen van HW'70 kunnen hun kampioens- adspiraties na de 17-24 nederlaag tegen de reserves van hét Delftse EDH vergeten. FRANK BONTE LEIDEN De LMHC-zaalhoc- keyers behaalden in hun uitwed strijd gistermiddag tegen Pinoké via een 5-3 ruststand wederom een gelijkspel: 9-9. Na tien minuten stond de thuisploeg op 2-0 in het overgangsklasseduel in de Amstel- veense Escapadehal. Het zonder Onno te Rijdt en Paul van der Meer optredende LMHC scoorde enkele minuten later 2-1 door Herman Hartevelt. De Amsterdammers wa ren in die periode beter op dreef en drukten dat ook uit in de score. Rond de twintigste minuut werd het 4-1 door twee geslaagde straf- cornerschotën waarbij de Oegst- geester verdediging na afschuiven aan de cirkelrand op het verkeerde been kwam te staan. LMHC'er Jeroen Dubbeld deed in scorend opzicht iets terug. Pino ké echter herstelde de marge door een strafpush. Twee minuten voor rust bepaalde Dirk Drijver de rust stand op 5-3. LMHC veranderde zijn spelwijze in het tweede deel. Er werd meer balbezit verkregen door op eigen helft te opereren. Via counters en overtalsituaties werd Pinoké verrast. Dat lukte niet di rect want het werd nog 6-3. Her man Hartevelt trof eerst paal en lat om daarna toch nog 6-4 te laten aantekenen. Na de 6-5 score van Peter van der Meer benutte Pinoké tweemaal vrije posities, waarbij de overigens uitblinkende 16-jarige LMHC-kee- per Niels Eegdeman kansloos was: 8-5. Specialist Maurits Eikenhout pushte raak vanaf de strafstip. De enige Amsterdamse strafcorner in het tweede deel werd tevens de laatste treffer voor de thuisploeg: 9- 6. Dubbeld, Eikenhout en Drijver schoten LMHC, dat in de laatste periode veel sterker was, naar de onbeslist: 9-9. Roomburg In de Drie Octoberhal speelde Roomburg gisteravond twee eer- ste-klasseduels. De eerste wed strijd' ging verloren tegen Groen Geel met 2-3. De bezoekers ston den halverwege met 0-2 voor. De meeste Leidse kansen stierven in schoonheid. Bas Koning en Oskar Snijders zorgden met nog zes mi nuten te spelen voor de aanslui ting: 2-2. Enkele minuten voor tijd echter pakte het op de derde plaats staande Groen Geel met een veld- goal de volle winst op het matige Roomburg. v Later op de avond moest Ever green zijn meerdere erkennen in Roomburg. De ploeg van Jaap Suyk won na een gelijkopgaande eerste helft (3-3 door Roomburg- treffers van Oskar Snijders, Juijen van Aken en Rutger van Schaik) met 8-6 als eindscore. Na de hervat ting kwam de Leidse ploeg wat be ter in zijn spel en kwam op 7-3 door Paul Lamping (2), Snijders en Van Schaik. De ploeg uit Maassluis kwam nog dichterbij, maar Room- burger Johan Biekart verstoorde die illusie. Leonidas lijkt met vier punten voorsprong op Roomburg de titel niet meer te ontgaan. DORDRECHT (ANP) - Na vier ron den heeft nog slechts een speler in de halve finales van het nationale damkampioenschap een honderd- procentscore. De Groningse groot meester Auke Scholma won ook in het afgelopen weekeinde zijn twee partijen en heeft in zijn groep nu een voorsprong van vier punten op zijn naaste achtervolgers. In de tweede groep achterhaalde Jacob Okken door twee overwinningen de beide koplopers Stokkel en Schotanus, die ieder een partij in winst omzette. ATLETIEK - De marathon van Hongkong leverde gisteren een ze ge op voor de Chinees Cai Shangyan in 2.23.07. De Brit Hugh Jones werd tweede op 48 seconden en de Nieuwzeelander Kevin Ryan derde. Bij de vrouwen was de Chi nese Li Xiuxia de snelste in 2.41.31.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14