Karpov van aparte klasse De'nieuwe'Wi lan< ier si iaat toe Knappe hordenrace van Gertjan Palm Partij Timman deelt punt met Salov Sterk spel Nederlands bridge-paar Het dak speelt Chris Evert pa rten MAANDAG 25 JANUARI 1988 PAGINA 13 Indooratletiek in Dortmund Knap resultaat Jeroen Piket WIJK AAN ZEE (GPD) - Anatoly Karpov heeft het Hoog- ovenstoernooi niet in topvorm gespeeld, hij was fysiek niet in de beste conditie, hij maakte een vermoeide indruk, maar desondanks heeft hij de jubileum-editie gewonnen. Er is in feite geen beter bewijs van zijn uitzonderlijke klas- Karpov laat Andersson na afloop van hun remisepartij zien hoe het óók nog gekund had met die loper (foto ANP) Karpov had in de laatste ronde ge noeg aan remise tegen Ulf Anders son. De Zweedse grootmeester probeerde het nog wel; in een Cata laanse partij kwam hij zelfs iets be ter te staan, maar in het volgende Wit: J. v.d. Wiel Zwart: K. Georgiev Spaanse Partij I. e4 e5; 2. Pf3 Pc63. Lb5 a6; 4. La4 Pf6; 5. 0-0 Le7; 6. Tel b5; 7. Lb3 0-0; Een uitnodiging tot het Marshall gambiet 8. c3 d5l? 8. d4 Pxd4; Als veilig geldt 8. d6; 9. c3 Lg4, maar dit is een variant, waarmee v.d. Wiel vele positieve ervaringen heeft opgedaan. Georgiev weet dit uiteraard en daarom schakelt hij over op een ander systeem. 9 Pxd4 exd4; 10. e5Een bekende fout is 10. Dxd4? c5! 11. De3 c4 en zwart wint een stuk. 10. Pe8; 11. Dxd4 c5; 12. De4 Pc7; 13. c4; Na het rustige 23. c3 d5; 14. exd6 e.p. Lxd6 staat zwart bevredigend. 13. bxc4 14. Lc2; Deze aanval levert weinig op. Vermoedelijk is eenvou dig 14. Lxc4 beter. 14.g6; 15. Pc3 Tb8; 16. La4 Tb6; De snelste manier om de toren bij het spel te betrekken. 17. Dxc4 d5; 18. exd6 e.p. Lxd6; 19. a3; Tegen 19. Tb4 gericht. Inmiddels heeft zwart wel het initiatief tot zich ge trokken. 19. Le6;20. De2 f5; 21. b4?! Het werd de hoogste tijd om de damevleugel te ontwikkelen, maar helaas faalde 21. Lh6? op 21.Dh4! Misschien was 21. f4 gevolgd door 22. Le3 de beste kans. 21. cxb4; 22. Le3; Dit moet dan de pointe zijn van de vorige zet. Het volgende kwaliteits offer is echter zeer sterk. 22. bxc3! 23. Lxb6 Dh4; 24. f4; Of 24. g3 Dxa4; 25. Lxc7 Lc4.' 26. Lxd6 Lxe2; 27. Lxf8 De4! met winnend voordeel voor zwart. 24.Dxf4; 25. Lxc7; Ook dit blijkt onvoldoende; 25. g3 heeft dezelfde consequenties als bij de vorige zet. DIAGRAM. Wit: Kgl,De2,Tal,Te- l,La4,Lc7,pi.a3,g2,h2 Zwart: Kg8,Df4,Tf8,Td6,Le- 6,pi.a6,c3,f5,g6,h7 25. ...Dxh2+; 26. Kfl Dhl+27. Kf2 Dh4 28. Kfl Na 28. g3 Lc5 29. Kg2 Ld5+; gaat hij in het kruis vuur van de lopers ten onder. 28....Lc4; 29. Lb3 Uitstel van de exe cutie. 29....Lxb3; 30. Lxd6 Lc4; 31. Lxf8 Lxe2+; Wit geeft het op; na 32. Txe2 Kxf8; komt hij drie pionnen tekort. SAINT JOHN (ANP) - Jan Timman heeft gisteravond in Saint John de eerste partij voor zijn kandidaten- tweekamp tegen de Sovjetrus Va- leri Salov remise gespeeld. De met zwart spelende Amsterdammer moest lang wachten voordat de be slissing viel in de buitengewoon spannende partij, die bijna vijf en een half uur duurde. Na 52 zetten was door het sterk uitgedunde ma teriaal een volledige remisestelling overgebleven. Timman heeft van daag wit in de tweekamp, die in eerste instantie maximaal zes par tijen omvat. Is de stand dan nog ge lijk, dan volgt een verlenging van twee partijen. Onder grote belangstelling De- gonnen gisteren in het havenstadje in New Brunswick (Canada) de ze ven kandidatenmatches, waarvan de winnaars zich met oud-wereld- kampioen Anatoli Karpov plaatsen voor de kwartfinales op weg naar het uitdagerschap van titelhouder Gari Kasparov. Saint John kan on getwijfeld bogen op één van de om vangrijkste evenementen .uit de schaakhistorie. Er zijn onder meer twee internationale toernooien met honderd schakers van hoog ni veau, twee open toernooien, een wereldkampioenschap voor ama teurs en het wereldkampioenschap snelschaken, waaraan ook Kaspar ov zal deelnemen. In de eerste ronde van de twee kampen vielen twee overwinnin gen. Daarvan was de zege van de Ijslander Johan Hjartarson op ve teraan Viktor Kortsjnoi zeer ver rassend. Kortsjnoi kreeg met zwart vanuit de opening geen enkele kans. Voorts won de Sovjetrus Joe- soepov - in de vorige cyclus in de halve finales van de kandidatent- weekampen te sterk voor Timman - van zijn jeugdige landgenoot Ehl- vest. De andere duels (Portisch - Vaganian, Speelman - Seirawan, Spraggett - Sokolov en Salov - Tim man) eindigden in deling van het punt. middenspel was Karpov op zijn hoede. Andersson speelt schaak op een manier waarop een hartstoch telijk filatelist zijn postzegels rang schikt. Men ziet hem nooit in pa niek, hij noteert feilloos en voert soms schijnbaar doodgelopen eindspelen tot winst door zijn kijk op microscopische voordelen. Vier uur lang heeft hij in de laatste ron de Karpov beziggehouden, maar tenslotte moest 'Ulfje' inzien dat de zwarte vesting niet te doorbreken was. Zo won hij uiteindelijk de tweede prijs met een half puntje achterstand op zijn grote rivaal. Kyril Georgiev kwam in deze laatste ronde, met de zwarte stuk ken nog wel, geweldig opzetten te gen een wat slordig spelende John Van der Wiel. Toen de Nederlander in een Spaanse partij teveel materi aal had verloren, gaf hij er maar meteen de brui aan. Dit tot onge noegen van Simen Agdestein, die zijn derde plaats bedreigd zag. De Noor had een vroegtijdig remise- aanbod van Robert HUbner gewei gerd, maar toen de Duitser de rug kromde en een krachtig initiatief ontwikkèlde, kwam Agdestein on der zware druk te staan. Ondanks alles hield hij stand in het toren- eindspel en zo kon hij uiteindelijk de derde plaats met Georgiev de len. Ook Curt Hansen weigerde een vroegtijdige vredespijp van Mi chael Tal. De grote Rigaer werd kennelijk boos, zette een aanval op en rookte ondertussen twee pakjes sigaretten leeg. Maar ook de Deen bleef overeind, zij het dat hij span nende uren had moeten doorma ken. Genna Sosonko en Jeroen Piket deden de dagen van Euwe-Alje- chin herleven. De grootmeesters van de jaren dertig vochten vele Slavische verdedigingen met el kaar uit en de stellingen van weleer kwamen in deze partij opnieuw op het bord. Na afloop bleek dat Piket van alle, destijds moeizaam ver worven, theorie weinig afwist. Hij kwam dan ook wat moeilijk te staan, maar trof het in zoverre goed, dat Sosonko opnieuw weinig ambitie bleek te hebben om nog op het volle punt te spelen. Met deze remise bereikte Piket de beste eindscore van alle Nederlanders en de Leidenaar kan zeker tevreden op dit toernooi terugzien. Paul van der Sterren en Ljubo Ljubojevic speelden samen een ou derwets Tweepaardenspel en dat ging er in het middenspel fel en hard aan toe. Van der Sterren had een pion gegeven voor actief tegen spel en dat resulteerde in een on stuimige aanval tegen de witte ko ning. Na afloop twijfelde Ljubo, zoals zo dikwijls, aan de correct heid van dit alles, maar tijdens de partij had hij dit toch niet kunnen bewijzen. De Nederlander won en zette zodoende de vurige Joego slaaf definitief op de laatste plaats. B-groep In de B-groep stond de winnaar al bij het ingaan van de laatste ron de vast. Gert Ligterink had zijn partij met John Fedorowicz voor uit gespeeld en dit duel was in re mise geëindigd. Dat betekende dat Vitaly Tsjeskovski niet meer kon worden ingehaald. De Sovjet-grootmeester heeft fü Steffi Graf (foto api hard voor zijn eerste prijs moeten werken; hij heeft weinig fouten ge maakt, zijn zwak staande partijen remise gehouden en zijn betere po sities steeds gewonnen. Hij ver wierf het recht om volgend jaar in de hoogste groep mee te doen en daarin zal hij zeker goed voor de dag komen. In de laatste ronde maakte hij gemakkelijk remise met Rudy Douven voor wie er toch ook nog wel iets op het spel stond. Mooi was ook het resutaat van Friso Nijboer. Hij wist in de laatste ronde ook Zdenko Krnic er nog on der te krijgen en dat betekende, dat de Nijmegenaar Rudy Douven voorbij ging en alleen op de derde plaats belandde. Luc Winants won van Roberto Cifuentes, die na zijn uitputtingsslag met Tsjeskovski kennelijk niet veel energie meer over had. De overige partijen, die van weinig belang meer waren, ein digden alle in remise. HANS BOUWMEESTER Niet zozeer dat een van beide speel sters last ondervond van de pauze, maar wel doordat er nu opeens sprake was van een overdekte baan. En daarop is de Westduitse oppermachtig. Zonder de invloe den van zon, wind en regen had Chris Evert in het verdere verloop van het duel nauwelijks iets in te brengen. Pas na 1-6 en bij 1-5 in de tweede set kon de Amerikaanse weer wat terug doen. Zij kwam vooral door fouten van Graf zelfs op 6-5. Duidelijk Verder liet de 18-jarige Westduit se het echter niet komen. Ze maak te gelijk en schreef met duidelijke cijfers de tie-break op haar naam. De winst in Melbourne betekende het tweede Grand Slam-toernooi dat zij op haar naam scheef. In 1987 won zij de open Franse titel op Rol and Garros. De 110.000 dollar voor de eerste prijs bracht haar totaal aan prijzengeld boven de twee mi joen dollar. Voor de tweede keer in het ope ningsjaar van Flinders Park moest de organisatie gebruik maken van de mogelijkheid het centre-court te overdekken. En net als bij de pre mière viel die handelwijze niet bij iedereen in goede aarde. Was het in de eerste week de Zweed Mats Wi- lander die. verklaarde dat een Grand Slam-toernooi in de buiten lucht dient te worden afgewerkt, in de finale van het damesenkelspel toonde Chris Evert zich geen echte voorstander van het dak. Zover als Wilander, die een offi ciële klacht indiende wegens com petitie-vervalsing, wilde de Ameri kaanse niet gaan. Haar nederlaag in de eindstrijd er op afschuiven ook niet, maar opmerken wilde ze het wel. „Ik had nogal wat tijd nodig om aan de gewijzigde omstandig heden te wennen. Het was heel an ders. Steffi heeft de laatste maan den veel in een hal getraind en dat was te merken ook. Ik ben hele maal niet binnen geweest. Daaraan heeft zij voordeel gehad, zeker om dat ze al een betere indoor-speel- ster is. Zij hoefde niet zo lang te wennen aan het licht en aan het blauwe dak". Na de onderbreking had Graf tot LEIDEN/DORTMUND/BREDA - De Leidse atleet Gertjan Palm heeft gisteren tijdens internationa le indooratletiekwedstrijden in Dortmund een sterke indruk ge maakt op de 60 meter horden. De 22-jarige AV Holland-atleet raffel de de hordenrace afin 8,1 seconden wat hem, behalve een tweede plaats, een klassering bij de snelste Nederlandse mannen van dit in- doorseizoen opleverde. Palm, die het afgelopen zomerseizoen tijdens de NK in Leiden een finaleplaats op de 110m horden slechts op en kele honderdsten van een seconde miste, is dit jaar kennelijk heel wat van plan. In Dortmund liep hij ook nog een snelle 60 meter vlak in 7,1 seconden. Er waren overigens meer succes sen weggelegd voor het AV Hol land-contingent dat gisteren in de Westfalenhalle aan de start ver scheen. Yvonne van Dorp en junior Jeroen Sunter streden volgens ver wachting mee in de voorste gelede ren op de sprintnummers. Yvonne van Dorp behaalde bij de dames een tweede plaats op de 200 meter in 24,5 seconden en had daarbij de pech de op een indoorpiste altijd moeilijke binnenbaan te loten. De 60 meter ging in een rappe 7,4 se conden. Jeroen Sunter ging bij de jongens A zowel op de 60 meter (6,9) als op de 200 meter (22,6) heel hard over de baan. Een knappe verrichting leverde B-junior Ewin Paul af. De 16-jarige Leidenaar deed bij de oudere A-ca- tegorie mee aan het onderdeel hoogspringen. Niet alleen kwam hij met 1,91 meter tot een persoon lijk record, hij pakte ook nog eens de overwinning. Een andere goede technische prestatie kwam op naam van A-junior Onno van Heyningen die met de polsstok 3,60 meter overschreed. Esther Schouten, vorig weekein de in Zwolle goed voor een zilveren medaille tijdens de NK meerkamp ontzetting van het 15.000 koppige publiek slechts twaalf minuten no dig de eerste set op haar naam te schrijven. Met de voor het vrou wentennis sterke opslag, hield zij haar vijftien jaar oudere opponente constant onder druk. Evert liep let terlijk en figuurlijk achter de feiten Die situatie veranderde eigenlijk niet tot de zevende game van de tweede set. Terwijl de toeschou wers zich al opmaakten voor de ce remonie, schrok Evert wakker uit de nachtmerrie. „Ik keek naar het scorebord en zag daar achter mijn naam 1-1 staan. Dat kon niet." Ge holpen door onbegrijpelijke mis sers van haar jonge opponente, die opeens last leek te krijgen van ze nuwen, vocht Evert terug. Reeks Maar de ballon barstte toch. Bij 6-5 en 30-30 herstelde Graf de machtsverhoudingen. In de tie break was het weer als vanouds. Met 7-3 voorkwam zij het eerste 4 setverlies in het toernooi en bouw de zij haar ongeslagen reeks in het enkelspel uit tot 21 partijen. Evert refereerde na afloop aan het dichtschuiven van het dak, maar wilde haar nederlaag er niet aan ophangen. „Steffi is op dit mo ment de nummer een van de we reld. Maar de competitie wordt steeds harder. Gabriela Sabatini heeft vorig seizoen een paar keer een overwinning uit handen laten glippen en Martina Navratilova heeft haar toch ook twee keer ver slagen". Voor Graf lonkt nu in de verte het Groot Slem, het winnen van de vier grote toernooien: de open kampioenschappen van Australië, Frankrijk, Engeland en de Vere nigde Staten. „Natuurlijk is het een leuk idee dat ik de enige speelster ben die het Groot Slem kan verove ren. Maar ik denk daar niet teveel aan. De weg is nog zo lang". Graf werd in die gedachte ver sterkt door Evert. „Ik zou zeer ver rast zijn als ze de vier grote toer nooien zou winnen. Er zijn meer speelsters, Gabriela, Martina, Hana en ook ik, die een Grand Slam-eve- nement kunnen winnen." vrouwen, deed het nu wat rustiger aan met een hoogtesprong van 1,65 meter en een 200 meter in 26,3 se conden. Een reeks goede 60 meter hordensprints bij de mannen wer den neergezet door Walter Botman (8,6), Koert Veldmaat (8,7) en Frits Appel ((8,7). Laatstgenoemde eer stejaars senior perste er op de 60m vlak ook nog een tijd van 7,3 uit. Dezelfde tijd werd door B-junior Wilmar Kortlever, een nieuwe sprintbelofte van Holland, gereali seerd. Een ongetrainde Eric Taal kwam op de 60m bij de mannen tot 7,1. Bij de jongens A scoorden Patrick Geirnaert 7,3 en Edwin van Delft en Patrick Haver beiden 7,4. Bij de meisjes A ging de sprint voor Yo- landa van Rooyen in 8,3 en voor Sandra Parlevliet in 8,4 seconden. Behalve aan indoor-atletiek in Dortmund werd er gisteren door Leidse atleten ook meegedaan aan een sterk bezette cross in Breda. De onwerwoestbare Willem Ra- vensbergen van De Bataven won de strijd over 11,2 km bij de tweede veteranencategorie (50+). Clubge noot Bram Wassenaar werd tweede bij de eerste veteranencategorie (40+) terwijl Jan Jansen voorin meedraaide op de korte cross bij de mannen. Hij werd over de 2,8 km vierde waarmee hij zijn clubgeno ten Jan Verloop (14e) en Kees Haasnoot (19e) ruim voorbleef. In de lange cross waren er goede klasseringen weggelegd voor de Bataven-atleten Ad Coolbergen (32), Harrie Verstegen (37). Sjaak van Schie (51), Jaap Duivenvoorde (70) en Cees de Mooy (78). Van AV Holland bemachtigden Rob Gor dijn (74) en Fred Regeer (84) plaat sen bij de eerste honderd aanko menden. Frans Maas verbetert nationaal record TENNESEE (ANP) - De atleet Frans Maas verbeterde bij interna tionale indoor-wedstrijden In Ten- nesse het Nederlands record hink- stapsprong en bracht het op 16.14 meter. Het oude record stond met 15.85 meter ook al op zijn naam. Met zijn prestatie bleef de atleet van Sprint uit Breda zes centimeter onder de limiet voor het EK-indoor begin maart in Boedapest. Bij internationale atletiekwed strijden in de Canadese stad Ot tawa heeft sprintwereldkampioen Ben Johnson de 55 meter gewon nen in 6,01 seconden. Hij was daar mee vijfhonderdste sneller dan de Amerikaan Brian Cooper. Het was de tweede tijd ooit gelopen op de 55 meter. De Amerikaan Lee McCrae was bij wedstrijden in 1986 in Oklahoma City éénhonderdste sneller. Bij wedstrijden in Los Angeles zegevierde op de 55 meter horden wereldkampioen Greg Foster. De Amerikaan was zeven-honderdste sneller dan zijn grote concurrent in Ottawa. Foster versloeg ook we reldrecordhouder Nehemiah. De mijl werd verrassend gewonnen door de Nieuwzeelandse veteraan Jolpn Walker. Een dag later, in Portland, leed Nehemiah voor de tweede keer binnen 48 uur een nederlaag. Dit maal was Cletus Clark te sterk op de 55 meter horden. Op de 55-meter vlak zegevierde de Canadees Rick Jones in 6,25 seconden. DEN HAAG (ANP) - Het Staten Bank wereldtopbridgetoemooi heeft in de Pakistaan Zia Mah- mood en de Amerikaanse wereld kampioen Eric Rodwell het onbe twiste toppaar als winnaars gekre gen. Het befaamde duo kwam vrij snel aan de top van het klassement, maar de met ziekte tobbende Rodwell kon niet voorkomen dat zijn landgenoten Eisenberg en Sontag halverwege de eerste posi tie overnamen. Pas in de laatste ronde keerden Mahmood/Rodwell terug aan de top. Zij werden in de kaart ge speeld door de Fucik/Terraneo. De Oostenrijkse winnaars van het vo rige toernooi speelden alles of niets om hoog te kunnen eindigen. Het werd niets, een pijnlijke nederlaag namelijk van 8-22. Het jonge Nederlandse paar Leufkens/Westra speelde een zeer sterk toernooi. Zij eindigden op twee punten van de winnaars, ge lijk met de Fransen Chemla/Rei- plinger, maar kregen „slechts" de derde plaats toebedeeld op basis van het resultaat uit hun onderlin ge krachtmeting. De derde Neder lander Kreyns eindigde, door ma gere resultaten tegen het slot, met zijn Belgische partner Engel als ne gende in het veld van zestien pa ren. De eindstand is: 1. Mah mood/Rodwell (Pak/VSt) 243 pun ten, 2. Chemla/Reiplinger (Fra) 241, 3. Leufkens/Westra (Ned) 241, 4. Ei- senberg/Sontag (VSt) 240, 5. Sun- delin/Flodqvist (Zwe) 233,6. Kokis- h/Forester (Can/GBr) 231. MELBOURNE (ANP/RTR) - Na een goed jaar 1987, met veel finales bij belangrijke toernooien en vijf eindoverwin ningen, bleef Mats Wilander toch met een kater achter. Bij de open Franse titelstrijd, bij de strijd om de open Ameri kaanse titel en bij het Masters, werd hij drie keer in de eindstrijd hardhandig afgetroefd door de Tsjechoslowaak Ivan Lendl. De Zweed werd er een beetje mismoedig van. In de jaren daarvoor was hij gewend en verwend met het veroveren van een Grand Slam-titel. In 1982 en 1985 won hij op Roland Garros, in de tussenliggende jaren was hij de beste op het gras van Kooyong in Melbourne. Dat de jacht op de vijfde Groot Slem-titel vorig jaar geen vervolg kreeg, tast te het zelfvertrouwen van de nu 23- jarige Zweed aan. Na de strijd om de open Australische titel op het re bound-ace van het nationale ten- niscentrum in Flinders Park in Melbourne, is er van dat gebrek aan vertrouwen in eigen mogelijk heden weinig meer over. Na in de halve finale zijn landgenoot Stefan Edberg te hebben verslagen, maak te hij in de eindstrijd een einde aan de droom van de Australische ten- nisliefhebbers. Feest Twee dagen voor het begin van de festiviteiten ter viering van het 200-jarig bestaan van Australië slaagde Pat Cash er niet het feest in zijn geboorteland met een overwin- nig in de 'Australian Open' van start te doen gaan. Na een partij van bijna vier en een half uur zege vierde de Zweed in vyf sets: 6-3,6- 7,3-6, 6-1.8-6. De rubberen ondergrond op Flinders Park bleek prima te vol doen aan de speelwijze van de Zweed zoals hij ook zelf snel in de gaten kreeg. Halverwege het toer nooi liet hij weten dat op het re bound-ace service-volley niet het enige spelsoort was dat goed tot ui ting kon komen. De betere opstuit van de bal zorgde voor langere sla genwisselingen en voor minder di rect gescoorde punten met de op slag. Facetten die allen in het voor deel waren voor de all-rounder Wi lander. Want na in zijn eerste tijd in het prof-circuit het net gemeden te hebben als ware het de pest, heeft de Zweed de laatste jaren een ge- daanteverwissseling ondergaan. Hij kwam vaker in actie in het dub belspel, boekte niet alleen succes sen maar scherpte en passant ook zijn kunde op de volley aan. In 1987 waren de eerste verschijnselen van de nieuwe Wilander te aanschou wen. Kenners en tegenstanders vielen bijkans van hun geloof toen zij de geboren base-liner bij tijd en wijle na een opslag naar het net za gen komen. Daarnaast had hij on dervonden dat fitness-specialisten als Lendl en ook Cash, lichamelijk een te grote voorsprong op hem na men. Hij besloot zich aan te passen aan de steeds hardere eisen van het top-tennis. Hij verlegde het accent in de trainingen meer naar de fysie ke aspecten. In 1988 plukte de Zweed voor het eerst de vruchten van die wisseling van speelwijze. Tegen Edberg kwam die nieuwe speelwijze, ge voegd bij zijn sterke mentale instel ling, al naar voren. In de eindstrijd tegen Cash bereikte hij op mo: ten de perfecte combinatie. Voor de regen de partij op 6-3, 4-1 ii voordeel van de Zweed onderbrak bezorgde hij de 15.000 toeschou wers een demonstratie. Op het ment dat de Australiër hard op weg leek naar een nederlaag in drie sets, begon het te regenen. Tot woede van Cash slaagde de organisatie er niet op tijd in het dak te sluiten. Keuze De onderbreking was wel be langrijk. Het gaf Cash de mogelijk heid even voor zijn falende taktiek na te denken. Hij besloot het twee de gedeelte anders aan te pakken. Het bleek een juiste keuze. Via de tie-break schreef hij de tweede set op zijn naam. In de derde, bij 3-0 voor Cash, was regen andermaal een korte spelbreker. Dit keer had Wilander licht voordeel. Hij kreeg in het verloop van de reeks weer wat vat op het spel van zijn oppo nent, verder dan 3-6 kwam hij niet. De vierde set was een dissonant. Cash leek uitgeput en slaagde er met uiterste moeite in één game op zijn naam te schrijven. De Australiër bleek echter de reeks mede gebruikt te hebben om op adem te komen. In de beslissen de set wees weinig meer op ver moeidheid. Beide spelers verloren een keer hun opslag. Bij 6-6 en 30- 30 op de opslag van Cash was de stand volkomen in evenwicht. De strijd om vijfde punt in die game besliste de wedstrijd. Cash stuurde Wilander van links naar rechts over de achterlijn. Hij slaagde er echter niet de Zweed definitief uit te spe len. Een korte bal achter het net moest de doorslag geven. Wilan der, achter de base-line staand, was echter op tijd, tilde de bal over Cash, die daarna zijn te korte hoge bal eenvoudig zag afgemaakt. Wi lander maakte daarna vijf punten op rij om de partij na vier en 28 mi nuten in zijn voordeel te beslissen. MELBOURNE (ANP/RTR) - De mogelijkheid het dak bo ven het centre-court van Flinders Park te sluiten met alle gevolgen van dien, heeft in de Finale van het vrouwenen kelspel een duidelijke rol gespeeld. Bij een stand van 2-1 in het voordeel van de Westduitse Steffi Graf in het duel te gen de Amerikaanse Chris Evert, noopte aanhoudende re gen de organisatie van het Australische Open in Melbour ne het dak te sluiten. Na meer dan negentig minuten pauze werd 'indoor' de strijd om de eerste Grand Slam titel van 1988 voortgezet. De onderbreking bleek van grote beteke nis.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13