Zwarte Piet voor Harmsen te Piet voor Harmsen Amateurteam wint ook derde duel rteam wint ook derde duel Milan wacht op een misstap van Napoli 'Ajax zonder Cruijff is als wijn zonder druif Jan Reker rond met Roda JC Utrechtse politie dreigt met schadeclaim ;r Cruijff is als wijn zonder druif Antwerp uit balans Liverpool gaat door Roep om de 'Verlosser' Paniek in Perth PERTH (GPD) - Paniek in Perth, waar gisteren heuse haaien wer den gesignaleerd, pal voor de kust, en waar sportieve zwem mers in een mum van tijd een veilig heenkomen zochten. On der hen de spelers van het Neder lands amateurelftal die klaar wa ren met hun karwei van drie wedstrijden en van Ron Groene- woud een dag vrij-af hadden ge kregen. Een gebaar dat de jarige bondscoach in dank werd afge nomen, want West-Australië sudderde gisteren in een tempe ratuur die ver boven de 40 gra den Celcius uitkwam. Een dag eerder wees de baro meter slechts 38 aan. maar ook die temperatuur was te hoog om bijvoorbeeld goed voetbal moge lijk te maken. In Nederland zou een wedstrijd onder die omstan digheden niet gespeeld worden, in Australië maakt men daar geen enkel punt van. Bovendien bood de _kalender geen ruimte om het duel tegen Sterling Mace donia te verzetten, want mor genochtend half acht Nederland se tijd al zit Oranje weer in het vliegtuig terug naar Holland. Dank zij Folkert Velten won het amateur-team met 0-1 van de kampioen van West-Australie, waarin veel Schotse en Engelse voetballers uitkomen, die in de nadagen van hun carrière als se- mi-prof nog even een paar hon derd dollar per week komen pak ken in het vijfde werelddeel. Vel ten bracht bij die gelegenheid de beheersing op om niet in te gaan op de provocaties van de open lijk grof spelende voorstopper Davies. Zijn antwoord bestond uit het enige doelpunt. Toen de voorstopper vlak voor tijd werd weggestuurd was het wel duidelijk wie de beste speler was van de twee. „Alles bij el kaar", oordeelde achteraf Ron Groenewoud, „is dit een succes volle tournee geweest. De wijze waarop we ons hierop hebben voorbereid heeft zijn vruchten afgeworpen. In de derde wed strijd heb ik basisspelers als Van der Zwan, Buys en Riemens aan de kant gelaten om iedereen van de groep van 16 te laten spelen. Dat maakte het vechtvoetbal dat de Australiërs spelen extra moei lijk". Gisteren brachten de spelers van het Nederlands amateur team de dag met een kleine on derbreking voor haai-alarm door op het strand. Een strand dat drukker was bezet dan normaal, want Australië herdenkt dezer dagen op onstuimige wijze het moment waarop de eerste Euro peanen 200 jaar geleden voet aan wal zetten. Veel mensen uit de 'bush- bush' verblijven aan de kust om daar het feest te vieren. De mees te pioniers, waaronder veel Ne derlanders, maakten het hier. Hun kinderen spreken geen Ne derlands meer en dat, maar ook het feit dat ze vrijwel geen fami lie en bekenden meer hebben in Europa is er de oorzaak van dat ze hun heimwee het stilzwijgen hebben opgelegd. Feest of geen feest, het dagelijks leven gaat ook door. De actualiteitenprogramma's die meer nog dan in Nederland het karakter hebben van schette rend amusement, brengen een bloedserieuze reportage van een man die beweert in zijn auto te zijn aangevallen door ruimtewe zens. Het nieuws dat DHC-doel- man Hans Suiker is benaderd door de Westaustralische kam pioen Sterling Macedonia wordt de kijker echter onthouden. Het is evenmin belangrijk als de man met z'n vliegende-schotelver- haal. Te meer omdat de Delftse keeper niet is plat te krijgen met een huis, een auto, een baan en geld. Suiker: „Dan ken je mijn vrouw ook nog niet. Die krijgen ze met geen zeven paarden weg uit Delft. Bovendien verlang ik naar een beetje echte Hollandse regen na deze hitte hier". Opstelling: Suiker (DHC); Hendriks (Aalsmeer), Janssen (SC Enschede), Harleman (SC Enschede) en Rontberg (DHC); Molenaars (Oranje Nassau) (ver vangen door Van der Zwan (Wil helmus); De Groot (Wilhelmina) (vervangen door Buys (Heerjans- dam) en Reglero (Elinkwijk); Bijl (Kozakken Boys) (vervangen door Riemens (SC Genemuiden), Velten (Enter Vooruit) en Nöll- gen (SVN). AMSTERDAM (GPD) - De pogingen van het Ajax-be- stuur om haast te maken met het 'vergeetproces' en de herinnering aan Johan Cruijff zo snel mogelijk weg te poetsen, heeft de aan hang onberoerd gelaten. Met de bezoekers van vak F als voorzangers grepen de fans het duel tegen Sparta (4-0) aan om het bestuur, en met name voorzitter Ton Harmsen, vocaal de mantel uit te vegen en partij te kie zen voor de uit de Meer weg gevluchte technisch direc teur. Tot opluchting van het bestuur beperkte de F-side zich tijdens de protestmars tot liederen, waarin Harm sen massaal werd geadvi seerd op te stappen, en wat vuurwerk. Niet dat ontploffende kruit, maar de teksten van de spreekkoren moeten Harmsen tot in het diepst van zjjn ziel geraakt hebben. De voorzitter werd uitgemaakt voor al- les wat mooi en vooral lelijk is en na de treffers van Bosman, Berg kamp, weer Bosman en Scholten werd in het stadion steeds de naam van Johan Cruijff gescandeerd. Ook de spandoeken in de Meer spraken voor zich: „Ajax zonder Cruijff is als wijn zonder druif", vond een poëtische supporter en de ledenraad, die ruim twee weken geleden met 27 tegen 0 stemmen partij koos voor het bestuur, kreeg met de tekst „27 Judassen" even eens een slag in het gezicht. Manmoedig Ton Harmsen zat de wedstrijd manmoedig uit, maar liet zijn ge zicht na afloop van het duel niet zien. Hoewel de aanhang had aan gekondigd de eerste thuiswed strijd na het vertrek van Cruijff te zullen gebruiken om het bestuur een lesje te leren, stond Harmsen het afgelopen weekeinde niet on der politiebescherming. Algemeen directeur Arie van Eijden meldde naderhand overigens dat de voor zitter, wiens rol in de affaire-Cruijff uiterst dubieus genoemd kan wor den, de afgelopen weken niet over wogen heeft af te treden. „Dat is binnen het bestuur nooit aan de or de geweest". En over de acties van de F-side, bijna zuchtend van op luchting: „De jongens hebben zich gelukkig uiterst gedisciplineerd gedragen". Het bestuur heeft behalve het on- UTRECHT (GPD) - De Utrechtse politie overweegt een schadeclaim van 20.000 gulden in te dienen bij FC Utrecht, omdat door de late af gelasting van de wedstrijd tegen PSV gisteren toch nog honderd manschappen in actie moesten ko men. Woordvoerder Jan Kramer: Deense invitatie Oranje-team KOPENHAGEN (Ritzau/ANP) - De Deense voetbalbond zal het Ne derlands elftal inviteren voor een vierlandentoernooi, dat ter gele genheid van het honderd-jarig be staan half juni 1989 in Kopenhagen zal worden gehouden. De Denen hadden uitnodigingen gestuurd aan Zweden, Brazilië en West- Duitsland. Van de drie hebben de Westduit sers bedankt, omdat op de speelda- ta de competitie in de bondsrepu bliek nog niet is afgelopen. Als ver- vanger voor de Westduitsers zal Nederland gevraagd worden. Er wordt gespeeld op 16 en 18 juni. genoegen van de supporters mo menteel nog een groot aantal ande re dingen aan het hoofd. De trai nersvakbond WON heeft inmid dels een briefwisseling met Ajax opgezet die ertoe zou moeten lei den dat de troika Hulshoff- /Haarms/Kohn vervangen wordt door een gediplomeerde oefen- meester van buitenaf. Het Ajax-be- stuur, gesouffleerd door de spelers groep, blijft ondertussen vasthou den aan de huidige constructie en wenst de aandacht te verschuiven naar de samenstelling van de selec tie voor volgend seizoen. Haast Haast is volgens Van Eijden met „We hoorden pas rond half één op de radio, dat het veld was afge keurd. Toen waren de mensen al naar hun post rond het stadion". Twee jaar terug speelde zich een soortgelijke situatie af rond FC Utrecht-Ajax, toen scheidsrechter Mulder pas een uur voor de aan vang het veld afkeurde. Destijds ontstonden chaotische taferelen rond Galgenwaard omdat de sup porters uit Amsterdam al onder weg waren: die confrontatie met de PSV-fans bleef gisteren uit omdat de trein uit Eindhoven nog niet was vertrokken. FC Utrecht-bestuurslid Elsen- doorn: „De spoorwegpolitie kon den we tijdig inseinen, PSV niet me°r. De spelersbus was net ver- name geboden bij het vastleggen van de amateurs Richard Witschge, Brian Roy en Danny Hesp. Ook verlengingen van de contracten van John Bosman, begeerd door tal van clubs in het buitenland (Italië, België en Frankrijk), en John van 't Schip, gisteren afwezig wegens een schorsing en vervangen door Ar nold Scholten, heeft een hoge prio riteit. De speurtocht naar een spits van internationaal kaliber neemt op het prioriteitenlijstje van Ajax geen hoge plaats meer in. „Maar we blijven ons natuurlijk oriënteren", meldde Van Eijden ten overvloede. Hoewel de motie van wantrou wen van het publiek niet mis te ver trokken, ik heb toen maar naar manager Ploegsma gebeld. Die is nog in allerijl met de auto achter de bus aangegaan, maar bij Best is hij omgekeerd omdat de bus al te veel voorsprong had. FC Utrecht treft verder geen blaam, we moeten ons neerleggen bij de bevindingen van de consul". Genoemde consul Richard de Bruin keurde gisterochtend om ne gen uur de grasmat van Galgen waard goed, maar herriep die be slissing rond het middaguur. „Het regende in Utrecht zo hard dat het veld in een modderpoel was her schapen. Vooral de doelgebieden lagen er bedroevend bij, spele&aaM levensgevaarlijk geweest zijn. Maar ik heb wel begrip voor de staan was, kon er bij Ajax gister middag toch een lachje af. De sfeer van verdachtmakingen en paniek voetbal is dan nog wel voelbaar aanwezig, sportief gezien is Ajax terug op de rails. Het inbouwen van wat meer zekerheden in de achterste linie, een initiatief van Barry Hulshoff èn de spelersgroep, heeft de equipe zichtbaar goed ge daan. Ondervond Roda JC dat vori ge week in eigen huis al (0-3), voor Sparta was er tegen Ajax - met Wouters en Larsson opnieuw als centrale verdedigers - eveneens geen greintje eer te behalen. De Rotterdammers werden van het kastje naar de muur en terug ge stuurd en hadden geluk dat de tel ler bij vier treffers bleef stilstaan. woede van de Utrechtse politie. Maandag neem ik contact op met competitie-leider Jan Huijbregts om tot een andere afkeuringsrege ling te komen". Eerste plaats van René Pet DEN BOSCH - In de Bossche sporthal De Maaspoort is Leide- naar René Pet bij het gisteren ge houden nationale taekwondo-toer- nooi eerste geworden in de zwaar gewicht A-klasse. Ploeggenoot Pe ter Onderwater werd in de catego rie tot 76 kg al in de voorronde uit geschakeld. Sparta-trainer Barry Hughes, eerder dit seizoen fel uithalend naar PSV - dat volgens de Haar lemmer bezig zou zijn het publiek van de tribunes af te jagen - kon na afloop nauwelijks woorden vinden om Ajax de hemel in te prijzen. „Het was precies zoals we hier zit ten", meldde Hughes, wijzend op het technisch trio aan de andere kant van de tafel, „Drie tegen één en dat de hele wedstrijd lang. Ajax speelde vandaag subliem. Echt, ik heb echt zitten genieten. Je hoopt natuurlijk op een goed resultaat, maar dat doe ik hier al 23 jaar. Spe len tegen Ajax is hetzelfde als een partijtje tennis tussen Hughes en Lendl". Oersterk De vergelijking klopte aardig, want Sparta slaagde er slechts drie maal in zich enigszins dreigend in de buurt van Stanley Menzo op te houden. Ajax, geïnspireerd door de oersterke en veelvuldig opkomen de Peter Larsson, Aron Winter en Arnold Mühren, als vormgever aan de linkerkant in topvorm, stelde daar een tiental kansen tegenover. Bosman, in lichte mate gehinderd door een gekneusd middenvoets beentje, was na 41 minuten een richtingsverkeer verantwoordelijk voor de eerste roep om de terug keer van Johan Cruijff en het ver trek van Ton Harmsen. Toen Berg kamp luttele seconden later profi teerde van een haperende Rotter damse buitenspelval en uitgelopen De Goeij van een meter of dertig verschalkte (2-0), hing Sparta reeds als een aangeslagen bokser in de touwen. De honderdjarige uit Rotterdam- West, op Spangen eerder dit sei zoen nog stuntend met een 2-0 ze ge, hing daar na 90 minuten nog. In de score uitgedrukt viel de schade voor het naar adem snakkende Sparta overigens mee, want na de pauze zetten alleen Bosman en Scholten met toevalstreffers het scorebord in werking. Meijer, inge vallen voor Bosman, had de spreekkoren nog wat kunnen aan wakkeren maar de spits hielp in twaalf minuten een viertal kansen knullig om zeep. Voor het Ajax-be- stuur was de dag echter al op een andere manier verpest. CHROME - AC Milan wacht nog op verdere misstappen van kop loper Napoli. De Napolitanen vonden op de zestiende speeldag in Cesena een gewillig slachtof fer. Treffers van de de Braziliaan Careca en Argentijn Maradona waren voldoende voor de winst. Degradatiekandidaat Pisa maak te het AC Milan een stuk moeilij ker. Voor 70.000 toeschouwers besliste Colombo, na een pass van Gullit, het duel. Diego Maradona stuurde zfjn ploeg tegen Cesena naar een en- voudige winst. De Braziliaan Ca reca, afgelopen zomer voor tien miljoen gulden overgenomen van Sao Paulo, zette Napoli na twaalf minuten op 1-0. Een mi nuut voor de rust bepaalde de Argentijn Maradona de eind stand op 2-0. Het was de negende treffer van de vedette, die de top- scorerslijst in Italië aanvoert. Ca- .reca volgt hem met zeven doel punten. AC Milan drukte het overwicht tegen het stug verdedigende Pisa slechts in één treffer uit. De aan valsgolf op het doel van Pisa le verde na een half uur succes op. Op aangeven van Gullit scoorde Colombo. AS Roma nam de der de plaats op de ranglijst over van Sampdoria. Roma versloeg As- coli met afgetekende cijfers: 3-0. International Gianini scoorde twee keer uit strafschoppen. De derde treffer was van Desideri. Sampdoria liet een punt liggen bij Empoli, dat in de eerste helft een voorsprong van 2-0 nam. Met twee doelpunten redde aanvaller Vialli voor Sampdoria nog een punt. Juventus heeft zijn gewone vorm nog steeds niet terug ge vonden. De ploeg kwam tegen het laag geplaatste Como niet verder dan 1-1. De negentien-ja rige Buso hielp Juventus in de eerste helft aan een voorsprong. Een kwartier voor het einde te kende Albiero voor de gelijkma ker. Ian Rush, die de Turijnse aanhang woensdag voor het eerst tevreden stelde met vier treffers in het bekerduel tegen Pescara, viel niet op. De achster- stand van Juventus op Napoli liep door het gelijke spel op tot elf punten. den worden gespeeld. Peter Be- ardsley is sinds de jaarwisseling in een bijzonder produktieve bui. In de 32ste minuut gaf hij Li verpool de leiding met zijn vijfde treffer in 1988 in evenzoveel wed strijden. Zyn seizoentotaal be draagt negen. John Barnes be reidde het doelpunt op weergalo ze wijze voor. Hij maakte er zelf een kwartier na rust 2-0 van. Manchester United schoof op naar de met Nottingham gedeel de tweede plaats door in Londen Arsenal te verslaan met 2-1. Strachan zette de gasten na een reeks fraaie schijnbewegingen op 0-1. Met een kopbal zorgde Quinn voor de ruststand. Het du el werd beslist door de Schotse topschutter van Manchester, Mc- Clair. KERKRADE (ANP) - Het "bestuur van de eredivisie- Rob Jacobs zal bij Roda JC het seizoen afmaken in club Roda JC heeft gisteravond met Jan Reker over- zijn huidige functie van interim-coach, met manager eenstemming bereikt over een dienstverband van drie Rob Baan moet nog een 'afbouw-regeiing' worden ge- jaar als trainer-coach. De overeenkomst met Reker, die troffen. Voorzitter Jense: „We hebben op een gegeven nu nog coach is van FC VVV, gaat het volgende sei- moment Baan aangeboden de functie van commer- zoen in. cieel manager te bezetten. Reker krijgt de verantwoordelijkheid over de tech- Hij voelde daar echter niet nische zaken van Roda JC, onder meer betreffende het voor en wilde zich toch meer op de praktijkkant toeleg- eerste elftal, de opleiding en de selectie. Het bestuur gen omdat hij zich daarin het prettigst voelt. Dat res- gaat verder nog op zoek naar een commercieel mana- pecteren wij. We gaan ook zeker niet met ruzie uit el- ger kaar i in Australië maakt men daar geen enkel punt van. Bovendien bood de _kalender geen ruimte om het duel tegen Sterling Mace donia te verzetten, want mor genochtend half acht Nederland se tijd al zit Oranje weer in het vliegtuig terug naar Holland. Dank zij Folkert Velten won het amateur-team met 0-1 van de kampioen van West-Australië, waarin veel Schotse en Engelse voetballers uitkomen, die in de nadagen van hun carrière als se- mi-prof nog even een paar hon derd dollar per week komen pak ken in het vijfde werelddeel. Vel ten bracht bij die gelegenheid de beheersing op om niet in te gaan op de provocaties van de open lijk grof spelende voorstopper Davies. Zijn antwoord bestond uit het enige doelpunt. Toen de voorstopper vlak voor tijd werd weggestuurd was het wel duidelijk wie de beste speler was van de twee. „Alles bij el kaar", oordeelde achteraf Ron Groenewoud, „is dit een succes volle tournee geweest. De wijze waarop we ons hierop hebben voorbereid heeft zijn vruchten afgeworpen. In de derde wed strijd heb ik basisspelers als Van der Zwan, Buys en Riemens aan de kant gelaten om iedereen van de groep van 16 te laten spelen. Dat maakte het vechtvoetbal dat de Australiërs spelen extra moei lijk". Gisteren brachten de spelers van het Nederlands amateur team de dag met een kleine on derbreking voor haai-alarm door op het strand. Een strand dat drukker was bezet dan normaal, want Australië herdenkt dezer dagen op onstuimige wijze het moment waarop de eerste Euro peanen 200 jaar geleden voet aan wal zetten. Veel mensen uit de 'bush- bush' verblijven aan de kust om daar het feest te vieren. De mees te pioniers, waaronder veel Ne derlanders, maakten het hier. Hun kinderen spreken geen Ne derlands meer en dat, maar ook het feit dat ze vrijwel geen fami lie en bekenden meer hebben in Europa is er de oorzaak van dat ze hun heimwee het stilzwijgen hebben opgelegd. Feest of geen feest, het dagelijks leven gaat ook door. De actualiteitenprogramma's die meer nog dan in Nederland het karakter hebben van schette rend amusement, brengen een bloedserieuze reportage van een man die beweert in zijn auto te zijn aangevallen door ruimtewe zens. Het nieuws dat DHC-doel- man Hans Suiker is benaderd door de Westaustralische kam pioen Sterling Macedonia wordt de kijker echter onthouden. Het is evenmin belangrijk als de man met z'n vliegende-schotelver- haal. Te meer omdat de Delftse keeper niet is plat te krijgen met een huis, een auto, een baan en geld. Suiker: „Dan ken je mijn vrouw ook nog niet. Die krijgen ze met geen zeven paarden weg uit Delft. Bovendien verlang ik naar een beetje echte Hollandse regen na deze hitte hier". Opstelling: Suiker (DHC); Hendriks (Aalsmeer), Janssen (SC Enschede), Harleman (SC Enschede) en Rontberg (DHC); Molenaars (Oranje Nassau) (ver vangen door Van der Zwan (Wil helmus); De Groot (Wilhelmina) (vervangen door Buys (Heerjans- dam) en Reglero (Elinkwijk); Bijl (Kozakken Boys) (vervangen door Riemens (SC Genemuiden), Velten (Enter Vooruit) en Nöll- gen (SVN). Voor Sparta-voorstopper Piet de Kant valt er niets meer te redden als John Bosman de bal via de grond tegen het net kopt (foto anp> BRUSSEL - De heling van bontjassen door reserve-doelman Svilar en aanvoerder Van der Linden heeft FC Antwerp uit het evenwicht gebracht. De trotse koploper leed zaterdagavond bij de hervatting van de competitie na de winterstop, zijn eerste nederlaag. De ploeg van Georg Kessler was geen schim van het zelfverzekerde elftal, dat tot de winterpauze de overtuigende leider in de eerste divisie was. Op het moerassige en eigenlijk onbespeelbare veld van KV Meche- len ging FC Antwerp royaal ten onder (2-0). Zonder Frans van Rooy, die door een verrekking van de kniebanden twee weken rust moet houden, legde de koploper het accent op de verdediging. Voor de rust vond KV Mechelen in het uitverkochte stadion (15.000 toeschouwers) een keer het net. Emmers duwde de bal in een scrimmage op de doel lijn in het net, maar de voortreffelijk leidende arbiter Costantin had in de kluwen van spelers een overtreding geconstateerd en keurde de treffer af. Na de rust gaven Erwin Koeman, voor wie assistent-bondscoach Nol de Ruiter op de tribune zat, en Demesmaecker het Mechelse of fensief nog meer impulsen. Antwerp wankelde en na ruim twintig mi nuten kopte aanvoerder Leo Clijsters de thuisclub naar de verdiende voorsprong. De achterstand deed bij Antwerp-aanvoerder Van der Linden alle stoppen doorslaan. Na een overtreding van Hofkens re vancheerde hij zich op Clijsters, die hij met gestrekt been te lijf ging. Van der Linden, zaterdagmiddag nog betrokken bij een vechtpartij op de Grote Markt in Antwerpen, kreeg rood. Met tien tegen elf contro leerde KV Mechelen daarna het duel. Vijf minuten voor het einde pik te Piet den Boer zijn wekelijkse doelpunt mee. Uit een voorzet van Ohana passeerde hij de voortreffelijke Antwerpse doelman De Co- ninck (2-0). De overwinning van KV Mechelen gaf de competitie het open ka rakter weer terug. Antwerp bleef lijstaanvoerder, Mechelen dichtte het gat tot twee punten. Club Brugge bracht de achterstand terug tot drie punten door zondag in het Olympia-stadion landskampioen An- derlecht met 2-1 definitief uit te schakelen in de titelrace. Voor 25.000 toeschouwers werd de topper niet meer dan een subtoppper. Brylle gaf Club in de 20e minuut de leiding, waarna Dennis van Wijk na de rust het duel met een kopbal besliste (2-0). Het zwaar gehavende An- derlecht was niet minder, maar miste tempo en werd zelden gevaar lijk. In de slotminuut mikte Ukkonen van de stafschopstip raak na hands van Leo van der Eist." De positie van Ab Fafië werd er bij AA Gent niet florissanter op na de zware nederlaag (0-5) bij RWDM. Spelers als Vandereycken en Mar tens hadden al eerder stevige kritiek uitgeoefend op de Rotterdam mer. Het was voor de Nederlandse trainers in België een dag met wis selende prestaties. Succes voor De Mos en Houwaart, verlies voor Fa fië en Wim Jansen, dat Lokeren thuis met 0-1 zag verliezen van Cerkel Brugge. LONDEN - Liverpool heeft zich niets aangetrokken van het eer ste winterse weekeinde, waar door het programma voor de En gelse league danig in de war werd gestuurd. Het onderaan- staande Charlton Athletic kon de lijstaanvoerder niet bedreigen en ging met 0-2 ten onder. Daar de nummer twee, Nottingham Fo rest, bij Watford op 0-0 bleef ste ken, werd de kloof uitgebreid tot zeventien punten. Liverpool is ook nog altijd ongeslagen en de doelcijfers 59-11 spreken voor zich. Liverpool is nu drie wedstrij den verwijderd van het record van Leeds United, dat het sei zoen 1968-'69 begon met een reeks van 27 duels zonder verlies. Er moeten nog zestien wedstrij- BARCELONA - De roep om 'El Salvador' Johan Cruijff wordt in Ca- talonië steeds luider. Cruijff kreeg de bijnaam 'de verlosser' nadat hij FC Barcelona naar de landstitel leidde. Op grond van die reputatie wordt hij in staat geacht het verschrompelde imago van FC Barcelona pp te krikken. Zeker na de vijfde nederlaag van het Catalaanse voet- %al-instituut in het eigen heiligdom. In Nou Camp nam subtopper Osasuna voor slechts 25.000 toeschouwers beide punten mee naar Pamplona door een doelpunt van Sarabia in de 78ste minuut (0-1). De top drie maakte geen misstap. Real Madrid won in Valladolid (0- 2), Sociedad versloeg thuis Gfjon (3-0) en Atletico Madrid versloeg in de hoofdstad Cadiz (2-1). Real Madrid was in Valladolid heer en mees ter en drukte het overwicht slechts in twee doelpunten uit, van Vas- quez en Llorente, het neefje van Gento.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12