iTIJ l»VI Dopingonderzoek bij Europese titelstrijd SpoorPtTV Pijnen bij afscheid lid van verdienste Loting EK Van Ettekoven afwezig 23 ïyöö SPORT pauina 15 Ben de Bullebak Onder de sportjournalisten heeft Ben de Graaf de reputatie van een bullebak. Zelden heeft de re dacteur van De Volkskrant iets positiefs te melden, veelal klin ken in zijn verslagen harde kriti sche noten door. Die zwartgalli ge houding wordt De Graaf, ook free-lance biljartverslaggever van Studio Sport, niet altijd in dank afgenomen. Het heeft hem zelfs ooit een nat pak opgeleverd. Tijdens het WK-voetbal in 1974 had hij als een van de weinige journalisten wat aan te merken op het spel van het Nederlands elftal. Om hun ongenoegen te ui ten, kieperden de Oranje-voet- ballers De Graaf in het zwembad van het spelershotel in Hiltrup. In het blad Interlijnen, een per soneelsblad van de Perscombi natie (onder meer uitgeefster van De Volkskrant en Trouw) legt De Graaf uit waarom hij een "nega tieveling" is en waarom hij een hekel heeft aan Ajax. De Graaf: "Ik ben in zekere zin een nega tieveling. Ik ben een geboren pes simist met een sombere kijk op de dingen. De vrolijkheid van het le ven ontgaat mij een beetje. Mis schien zou ik wat meer moeten la chen. Aan de ene kant benijd ik de vrolijke mensen, aan de ande re kant beklaag ik ze. Die weten toch niet wat er loos is op deze planeet. Daar heb ik geen last van. Ik hoef mijn frustraties niet van me af te schreeuwen in een voetbalstadion. Ik kan ze rustig kwijt in de krant". De kritische pennevruchten hebben De Graaf met name niet populair bij Ajax gemaakt. Waar de Amsterdamse club in de pers veelal kan rekenen op de steun in de rug van De Telegraaf, laat De Graaf geen mogelijkheid onbe nut om zijn ongenoegen ten op zichte van Ajax te uiten. De Graaf: "Persoonlijk leven er inder daad bepaalde negatieve gevoe lens ten opzichte van Ajazc. Maar als journalist ben ik zo objectief mogelijk. Ik constateer dat Ajax geen topclub is. Nu niet en vorig jaar niet. Zelfs gewaardeerde collega's als Barend en Van Dorp vallen mij aan als ik Ajax kri tisch benader. Belachelijk. Je mag op alles kritisch zijn, behal ve op Ajax. Die zijn heilig ver klaard". Ben de Bullebak (2) De Graaf geeft toe rancuneus te zijn ten opzichte van de Amster damse eredivisionist: "Ik onthou veel. En op het mo ment dat ik wraakzuchtig kan worden sla ik terug. Ajax is daar een voorbeeld van. Ik heb wat met die club. Die bluf, die arro gantie, daar erger ik mij kapot aan. Bijvoorbeeld die adverten ties in De Telegraaf op zaterdag een tegenstander kleineren in de trant van 'Er gaan er zondag weer tien in tegen Volendam'. Ik zal nooit vergeten dat ik voor het eerst met Ajax meeging naar het buitenland, naar Boedapest. Werd er tijdens een persconferen tie geroepen: 'Ajax spreekt nog steeds een woordje mee in het in ternationale voetbal. Driekwart van de wereldbevolking kent Ajax'. Uiteindelijk zaten er 6000 toeschouwers in dat gigantische NEP-stadion en werden ze inge maakt met 4-1. Typerend voor de Ajax-bluf'. Met Cruijff is de relatie, voor zover dat mogelijk is, nog slech ter dan de club Ajax. Dat heeft veel te maken met het incident tijdens het WK'74, waarin de on langs opgestapte Ajax-trainer voorop liep om De Graaf in het water te gooien. De Graaf: "In 1974 was Cruijff een excen triek figuur. Een man die op ei genwijze, totalitaire manier zijn zaakjes regelde. Hij en Michels dicteerden de journalisen en ie dereen liep in de pas. Dat irritan te gedrag stond mij tegen. Het conflict dat daaruit ontstond is typerend voor onze relatie. We be grijpen elkaar gewoon niet. Nog steeds niet. Ik heb Cruijff nog nooit één verstandige opmerking over voetballen horen maken. Al leen maar wartaal. Wat dat be treft ben ik dankbaar dat hij ge boren is. Een onuitputtelijke bron van kopy" "Dat zo'n windbuil heel Neder land aan zijn voeten krijgt, is misschien zijn grootste verdien ste. Dat Ajax wekelijks slecht presteert, dat Cruijff met zijn au toritaire gedrag de oorzaak is van de leegloop bij Ajax (Van Basten, Rijkaard, Silooy, Boeve en Sörensen) en dat zijn aan koopbeleid een fiasco is, dat wordt over het hoofd gezien. Een complete foute manier van bena dering". De Graaf zegt dat hij i is geworden voor de kritiek, die hij geregeld over zich heen krijgt gestort. "Maar het blijft hinderlijk. Ge fundeerde kritiek vind ik interes sant. Maar dat gebeurt zelden. Ik vraag me wel eens af waar lezers de brutaliteit vandaan halen om mij lastig te vallen met zeikbrie- ven, want dat zijn het het redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Ton Harmsen met zijn 'zonen' Johan Cruijff en Tonnie Bruins Slot in goede tijden. De één is inmiddels verwezen naar een bijveld in De Meer, de ander komt op adem in zijn villa in Vinkeveen. Kortom, de zonen van Harmsen zijn verloren... (archieffoto anpi meestal. Ik schrijf een stukkie, ik oriënteer me, ik lees, kortom, ik doe mij werk zo goed mogelijk. Lezers moeten hun handen dicht knijpen dat ze voor één piekke (inmiddels 1,25) iedere dag zo'n goeie krant in de bus krijgen. Wat zeuren ze nou eigenlijk?". x eigenlijk Storm geluwd Bij ZLC is de storm gaan liggen. Even zag het er naar uit dat de af delingsclub wegens financiële moeilijkheden noodgedwongen in het huwelijk moest treden met LDWS. De leden echter spraken zich falikant tegen een fusie uit, dit tot grote teleurstelling van penningmeester Ron van der Broek. Hij vormde met aanne mer Henk de Bolster de fusie commissie en was reeds met LDWS aan de voorbereidende besprekingen begonnen. De Bolster kon het afwijzen door de leden van LDWS maar matig waarderen tijdens de ver gadering van twee weken gele den. Hij verliet boos het pand in het Morskwartier en heeft zich daar overigens nog steeds niet gemeld. Van der Broek daarente gen bleef zitten achter de be stuurstafel, maar gaf zijn leden wèl huiswerk mee. Hadden zij voor de eerstkomende bijzonde re ledenvergadering geen oplos sing voor de (dreigende) finan ciële problemen, dan zou de schatbewaarder onmiddellijk opstappen. "Dat gebeurt niet. Ik zie het weer zitten bij ZLC", meldt assistent-accountant Van der Broek, na de extra le denvergadering van dinsdag. "De schrik heeft er goed bij de leden ingezeten. Er dat is eigen lijk een beetje mijn bedoeling ge weest. Het kon niet langer op de zelfde wijze. Ik heb tijdens de ver gadering zwart op wit financiële garanties gekregen. Dat is voor mij voldoende om te blijven zit ten. Mijn problemen zijn dus op gelost" Kortom, de zon schijnt weer in de Mors, waar zich eerder drei gende wolken hadden samenge pakt. Van der Broek ziet de toe komst zelfs positief in: "Zoals de zaken er nu voor staan krijgen we er komend sei zoen minstens twee en misschien wel drie elftallen bij en dat maakt de financiële posititie er alleen maar sterker op. Er be staat zelfs een kans dat we een vrouwenafdeling gaan begin nen. Bij ZLC zijn we so-wie-so gek op dames en als je die dan ook nog kunt laten voetballen, is dat hélemaal prachtig". Swift Sovjet (12) Zoals het een bestseller betaamt, is aan de affaire-Dobbelaar een onverwacht slot gekomen. Ver wacht werd dat de slepende kwestie pas op een speciaal be legde ledenvergadering in febru ari zou worden beëindigd. Swift en Dobbelaar hebben het echter niet zover laten komen. Dat mag verrassend worden genoemd omdat beide partijen nog niet zo lang geleden als kemphanen te genover elkaar stonden. En dus zat het er dik in dat de leden zou den beslissen over de toekomst van Ruud Dobbelaar, die vol gens het bestuur als freelance verslaggever van deze krant de clubbelangen uit het oog had verloren. Daarom was hij geroy eerd en dat pikte de rechtenstu dent niet. Dat het tot een gelukkig einde kwam, was voor een belangrijk deel te danken aan clubbladre dacteur Pieter Evelein. Hij volg de de controverse enige tijd op afstand. Op het moment dat de kwestie volgens hem uit de hand begon te lopen, greep hij in. De vredesrechter kreeg beide partij en niet alleen rond de tafel, wat op zich al een prestatie was, maar slaagde er ook in de standpunten van de rivalen dichter bij elkaar te brengen. Het lijkt nu net alsof er nooit wat aan de hand is geweest? Eve lein: "Feitelijk was er ook niets aan de hand. De indruk werd gewekt dat beide partijen niet tot elkaar waren te brengen. Het leek alle maal heel erg. Toen ik het rustig bekeek, bleek het mee te vallen. Ik zag het escaleren en volgens mij was dat helemaal niet nodig". "E r was voor hen geen basis om met elkaar te praten. De één zei wat en de ander probeerde zich dan te verdedigen. Daarbij ver loren ze de objectiviteit uit het oog. Ik ken zowel het bestuur als Ruud tamelijk goed. Ik wilde het gewoon niet tot een bestuursrel laten komen omdat dat volgens mij helemaal niet nodig was. Dat bleek uiteindelijk dus ook het ge val". Nu het akkoord is bereikt, is Dobbelaar minder 'praatgraag' dan voorheen. Je mag je afvra gen waarom Swift en Dobbelaar zich zo druk hebben gemaakt. Vindt hij het zelf ook niet ver wonderlijk dat beide partijen het nu plotseling eens zijn? Dobbe laar: "Dank zij Pieter heb ik uiteen kunnen zetten hoe het volgens mij zat. Het escaleerde, dus leek het mij zaak om een objectief persoon te laten bemiddelen. Wat dat be treft heeft Alan van Caubergh (voorzitter van de omnivereni- ging/red.) een kans laten liggen. De gemoederen zijn wat bedaagd en daarom zijn de standpunten dichter bij elkaar gekomen". "Wat mij betreft wel. Nee, ik heb geen consessies hoeven doen. Ik kan per slot van rekening blij ven schrijven wat ik wil". Paul Hoogstraten, de spreek buis van het bestuur, is net als Dobbelaar blij met het akkoord. Verder houdt de secretaris zich op de vlakte. Hoogstraten: "Ik wil er eigenlijk niet zoveel woorden meer aan vuil maken. Als bestuur hebben we altijd ge meend dat we op ons standpunt zouden blijven staan mits er een opening zou ontstaan. Nou, die kwam er en dus zijn we verder gaan praten. Nee, ik heb niet het gevoel dat het bestuur consessies heeft gedaan". Dobbelaar en Swift zijn in hun slepende ruzie dus niet verder gekomen dan het verplaatsen van lucht? Uitsmijter Johan Cruijff in Nieuwe Revu: "Ik ben drie keer bij Ajax geko men, alle drie de keren kwam ik op een moment dat de kas leeg was en alle drie de keren ben ik weggegaan met een volle kas. Want ook nu is de kas weer vol. Zo slecht ben ik geweest". Sovjets ontslaan schaatsarts Smetanin DEN HAAG (GPD) - De ISU heeft gisteravond laat nog besloten, om dit weekeinde tij dens het Europees Kampioenschap in Den Haag strenger te controleren op het gebruik van doping. Er zullen zich meer rijders dan normaal aan een onderzoek moeten onderwer pen. De Internationale Schaats Unie wil in de toekomst ook de controles in het trainings seizoen fors gaan uitbreiden. Die twee maatregelen zijn het re sultaat van een overleg, dat gister avond laat plaatsvond tussen verte genwoordigers van de KNSB - bij gestaan door dopingexpert Van Rossum - en de ISU (voorzitter Poulsen en bestuurslid German Panov). Men hoopt hiermee te be reiken, dat de smet, die nu door de 'hormonenaffaire' rond wereld kampioen Goeljógev op de schaats sport is geworpen, wordt uitgewist. Behalve het overleg van gister avond was er gisteren de hele dag volop 'diplomatiek' verkeer inzake de pillenkwestie. Met name de bo ze Noren wilden tekst en uitleg. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de loting voor het Europees kampioenschap schaatsen viel voor de Nederlanders niet on verdeeld gunstig uit. Op de 5000 meter moeten Leo Visser en Gerard Kemkers in de derde rit tegen elkaar rijden, net voor de dweilpauze. Vergeer rijdt in het openingsnummer, de 500 meter, tegen Gerard Kemkers in de eerste rit. Leo Visser zit in het vierde paar tegen de Sovjet Kloejev. De Friese debutant Annejan Portijk werd bij de lo ting ingedeeld in de tweede groep. Op de 5000 meter trof hij een kanjer in de persoon van wereldrecordhouder Geir Karl stad uit Noorwegen. Belangrijkste ritten. 500 meter: le rit: Falk-Larssen (Noo) - Eminger (Oos), 2e: Vergeer (Ned) - Kemkers (Ned), 3e: Botsjkarjov (Sov) - Gust- afson (Zwe), 4e: Joerkov (Sov) - Visr ser (Ned), 5e: Freier (Odl) - Had- schieff (Oos), 6e: Kljoejev (Sov) - Be- retsin (Sov), 7e: Per Bengtsson (Zwe) - Karlberg (Zwe), 8e: Van Hel den (Fra) - Portijk (Ned), 9e: Syvert- sen (Noo) - Nittyla (Fin), 10e: Karl stad (Noo) - Baltes (WD1). 5000 meter: le: Beretsin - Joerkov, 2e: Gustafson - Falk-Larssen, 3e: Kemkers - Visser, 4e: Botsjkarjov - Hadschieff, 5e: Eminger - KJjoejev, 6e: Freier - Vergeer, 7e: Syvertsen - Bengtsson, 8e: Portijk - Karlstad. Duidelijk is, dat de Russen hun kanshebber op olympisch ereme taal, Nikolai Goeljajev, niet laten vallen. German Panov, die ook vice-voorzitter is van de Sovjet- schaatsunie en in de Residentie te vens de officiële ISU-vertegen woordiger is, heeft gisteren nog maals verklaard, dat de wereld kampioen vrijuit gaat en slachtof fer is geworden van de foute han delwijze van teamarts Valeri Sme tanin. Volgens Panov is Smetanin de kwade genius in het hele spel. „Krosby heeft Smetanin om pillen gevraagd, die bestemd zouden zijn voor een zieke vriend. Toen Krosby niet in Innsbruck bleek te zijn en omdat hij geen andere Noorse rij ders kende, heeft Smetanin Goelja- jev verzocht om een hem bevriende schaatser te benaderen voor het overhandigen van het pakje". Panov: „Smetanin en Goeljajev zijn op een speciale bijeenkomst van tien twaalf leden tellende pre sidium ondervraagd. Voor een li chamelijk onderzoek heeft de tijd ontbroken. Goeljajev, die wij als eerste in Moskou spraken, had op dat moment geen kennis genomen van de buitenlandse perspublica ties. Daarna is in Leningrad met Smetanin gesproken." Uit de reconstructie van de schaatsbond van de Sovjetunie moet de volledige schuld van Sme tanin en de onschuld van Goeljajev blijken. Uit Krosby's aanvankelij ke bekentenis kan worden opge maakt dat al sedert enige jaren sprake is van transacties met ana- bolica. Smetatin werd uit zijn func tie ontheven. Panov: „Uit ons on derzoek is gebleken, dat Smetanin volledig schuldig is en dat Goelja jev geen enkele blaam treft. Krosby liegt, als hij zegt, dat Goeljajev han delaar is in hormoon-preparaten". V erontwaardigd De Sovjets zijn hevig veront waardigd dat de overhandiging zes dagen na dato de Noorse pers haal de. Panov is van mening dat de Noorse schaatsbond, terwijl het ondezoek nog niet was afgesloten, conclusies heeft getrokken, die Goeljajev in een kwaad daglicht stellen. „Er is geen logica in de ver meende handelingen van Goelja jev", stelt Panov. Als hij medailles wil winnen in Calgary zal hij het wel laten zijn tegenstanders stimu lerende middelen te geven. Ik was bij voorbaat overtuigd van zijn on schuld. Ik geloof dat Goeljajev in Calgary twee goud keer goud wint." Panov verklaart zich een voor stander van controles tijdens klei nere wedstrijden. „In de Sovjetu nie wordt het hele jaar door gecon troleerd. Die worden niet aange kondigd. Binnen het schaatsenrij den was in ons land nog niemand gepakt. Het gebruik van anabolen kan zes tot negen maanden daarna nog worden aangetoond." Panov verbaasde zich er over dat de in middels onderzochte anabolen sterk was verouderd. Door zijn vreemde gedrag - eerst bekennen, later ontkennen - wordt ook in Noorwegen minder geloof gehecht aan Krosby's uitlatingen. Voorzitter Rune Gerhardson: „Het is te sterk uitgedrukt om te stellen, dat Krosby liegt, maar we begin nen wel te twijfelen aan zijn woor den". Eerder nog had Gerhardson verklaard, dat zijn olympische schaatsers in Calgary niet in actie zouden komen tegen Sovjet-deel nemers. Die uitspraak zwakte hij gisteren dus weer af. Steffi Graf wint MELBOURNE (AFP) - De West- duitse Steffi Graf heeft de open Australische tenniskampioen schappen voor de dames gewon nen. De 18-jarige Westduitse ver sloeg de Amerikaanse Chris Evert (33) in twee sets: 6-1, 7-6. Graf won de tiebreak in de tweede set 7 tegen ADVERTENTIE Laman Leiden wenst LZ1886- AZC TARVO vanavond om 19.00 uur in het Vijf Meibad een sportieve wedstrijd toe. Zesdaagse koning René Pijnen kreeg gisteravond bij zijn afscheid in Rotteram uit handen van stadgenoot minister Ed Nijpels enige geschen ken overhandigd. (foto anp» ROTTERDAM (GPD) - René Pijnen is gisteravond, voor aanvang van de 22e Rotterdamse zesdaagse, benoemd tot lid van verdienste van de KN- WU. Pijnen kreeg de onderscheiding vanwege zijn vele verdiensten voor de Nederlandse baansport. KNWU-voorziter Piet van de Molen, die Pij nen de onderscheiding op de revers spelde, noemde de inmiddels 41-jari- ge Brabander „de laatste der Mohikanen". Bij het afscheid van Pijnen - die noodgedwongen de fiets moest opber gen na een zware operatie - waren tal van grootheden uit de wielerwereld aanwezig. Het kabinet was vertegenwoordigd door staatssecretaris D. Dees van volksgezondheid, sport en recreatie en minister Ed Nijpels. Dees noemde de flink afgevallen Brabander - hij zit na de zware operatie nog vijf kilo onder z'n gewicht - een ambassadeur van de Nederlandse wielersport. „Een man die in z'n carrière enorme prestaties heeft gele verd". Uit de handen van de staatssecretaris mocht Pijnen een schets van sprintende wielrenners in ontvangst nemen. Naast deze prominenten uit de politiek, waren tal'van grootheden uit de wielersport aanwezig. Zo was Joop Zoetmelk, met wie Pijnen in 1968 de Olympische titel op de weg won, speciaal voor het afscheid van Pijnen uit Frankrijk naar Rotterdam overgekomen. Verder was ook Patrick Sercu - met 88 overwinningen nog steeds 'de keizer van het ovaal' - in Rotterdam van de partij om de 'zesdaagsekoning uit Woensdrecht' uit te zwaaien. Andere bekenden die langs de baan een erehaag vormden toen Pijnen in een auto werd binnengereden, waren Jan Derksen, Leo Duyndam, Gerben Kartens, Jan Derksen, Cees Stam, de oude meester Gerrit Schul- te en de 'clown van de piste' de Belg Willy Debosscher. Het Brabantse was onder meer vertegenwoordigd door Lou de Groen en Rini Wagtmans. René Pijnen zelf bleef vrij koel onder de lovende woorden en de vele blijken van waardering. „Ik heb moeilijke tijden doorgemaakt. Toen ik in het ziekenhuis lag, heb ik de slangen van m'n lijf willen rukken. Ik ben opstandig geweest, maar inmiddels heb ik geaccepteerd dat het over en uit is. En, dat leventje bevalt me eigenlijk prima". Joop Zoetemelk sprak over zijn leeftijdgenoot als een man die altijd zuinig op z'n lichaam is geweest. „Anders had René het nooit zo lang uit gehouden in dit wereldje. Ik denk dat wij over een aantal zaken altijd pre cies hetzelfde hebben gedacht". Opvallend rustig onder het afscheid was echtgenote Loes Pijnen die in de statige VIP-ruimte van Ahoy voortdurend een hoekje opzocht. „Het is het afscheid van René. Laat hem hier nog maar een keer met volle teugen van genieten. Dit is René z'n feest. Morgen is het afgelopen en zal hy altijd thuis slapen. Geen vliegreizen meer, geen nomadenbestaan meer. Dat wordt even wennen, maar hij heeft inmiddels weer al zoveel andere acti viteiten dat hij thuis beslist niet zal zitten te verpieteren". ZATERDAG 10.23-11.25 Did 1: Die Sport-Repor tage. Met World Cup skiën: afdaling i Bad Gastein. Sport: historische, dramatische en humoristische momenten uit de sportwereld. 03.55-07.00 Did 1. ARD-Sport extra Open Australische tenniskam pioenschappen in Melbourne, man- nenfinale: Cash -Wilander. ZONDAG 12.00-17.25 Ned 2: Studio Sport: Met EK schaatsen allround mannen in Den haag en Worldcup skiën (super- reuzenslaom 12.00-17.15 Ned 2: Studio Sport: met EK schaatsen Allround mannen in Den Haag en World Cup skiën 12.15-14.00 BRT 1: Worldcup skiën. 12.55-13.40 Did 2: Die sport-Repor tage: World Cup skiën 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand: met tafeltennis, ijshockey, paarderen- nen, skiën vanuit Wengen, bobslee- en en de strijd om de WK-titel zwaargewicht boksen. 15.25-15.40 SKY: Parijs - Dakar Ral ly Report. 15.30-17.30 SCH: Super Sport: met o.a. American College Basketball, de wedstrijd Louisville-UCLA 15.40-16.25 SKY: Ski Report. 15.45-17.25 Did 1: ARD-Sport extra: Open Australische tenniskam pioenschappen in Melbourne vrou wenfinale: Graf - Evert. 16.25-17.30 SKY: International Mo tor Sports '87. 18.00-19.00 Did 1: Sportschau. Met motorsport: de rally Parijs-Dakar en WK boksen om de zwaargewichtti- tel: Mike Tyson-Larry Holmes in At lantic City. 18.40-19.10 BBC 2: International Bridge Club - The Canberra World Bridge Tournement: finales. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 22.05-22.20 BBC 1: Sport. 22.05-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.25-22.40 SKY: Parijs - Dakar Ral ly Reporf. 22.35-22.50 BRT 1: Sport op zater dag. 13.10-13.35 BBC 1: Sign Extra - Sporting Chance: sportprogramma voor slechthorenden. 14.30-17.00 SCH: Super Sport: met o.a. American College football. 14.55-15.05 SKY. Parijs- Dakar Ral ly Report. 15.00-16.00 BBC 2: Rugby Special: overzicht van de competitie. 15.00-18.00 BRT 2: Stadion: met o.a. Worldcup skiën. 15.30-17.00 Did 1: ARD-Sport extra: samenvatting tennis Melbourne 15.40-15.50 BRT 1: Op glad ijs: ijszei- 16.00-17.55 BBC 1: Match of the Day Live: Arsenal-Manchester United. 17.05-18.10 Did 2: Die sport-Repor- tage: met o.a. Worldcup skiën. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.40-19.25 BBC 2: Ski Sunday: ski- reportages. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport im westen. 19.25-19.30 BBC 2: Weather to ski weerbericht voor skiërs. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 20.05-20.40 BRT 1: Sportweekend. 20.30-20.35 SCH: Gillette Soccer 21.55-22.10 Did 2: Sport am Sonntag. 22.55-23.10 SKY: Parijs - Dakar Ral ly Report. 00.10-02.00 BBC 2: Snooker: Benson Hedges Masters. 00.20-00.50 BBC 1: Sporting Chan ce: beroemdheden en sport. VEENDAM (ANP) - Het wegble ven van scheidsrechter Henk van Ettekoven gisteravond bij de be langrijke wedstrijd in de eerste di visie tussen Veendam en De Graaf schap (2-0) berust op een misver stand. Het duel was vervroegd van zaterdag naar vrijdag om een tele visiesamenvatting mogelijk te ma ken. Van Ettekoven heeft niet stil gestaan bij die verschuiving. Overi gens, had hij er wel notie van ge had, dan nog had de arbiter uit Ede moeten afzeggen, want op het mo ment dat hij het eerste fluitsignaal had moeten geven in Veendam zweefde hij nog ergens tussen de Verenigde Staten en Amsterdam. De topper in de eerste divisie had overigens nog meer problemen met de leiding. Nadat Roelof Luin- ge uit Eelde in een geleend pak be reid was gevonden Van Ettekoven te vervangen, ontbrak nog steeds grensrechter Janssen uit Nijme gen. Op weg naar Veendam was de vlaggenist in een sneeuwstorm te recht gekomen. Pas vlak voor rust bereikte hij de Lange Leegte. De honneurs werd 45 minuten lang waargenomen door Deventenaar Lodewijk, die was meegekomen met de andere grensrechter, Vloed graven. De doelpunten in de met een kwartier vertraagde wedstrijd wer den na rust gemaakt door Ten Caat en Huizingh. Er waren 2500 toe schouwers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15