'We hebben leergeld betaald' Apothekers zeggen afspraak op Boeken-collectie KAVB van onschatbare waarde Gifvrij Bonsai ZATERDAG 23 JANUARI 1988 Kwekers laten zich niet door kou verrassen STREEK - De natuur mag zich dan hebben laten mislei den door de zachte weersomstandigheden, de kwekers in géén geval. Sneeuw, zoals gisteren, en vorst, als die van daag of morgen invalt, kunnen dank zij voorzorgsmaatre gelen van de tuinders tegen een stootje. Een enkeling slechts durft op een vroege lente te gokken, maar de mees te kwekers hebben voor hun jonge gewassen beschermen de maatregelen tegen de kou getroffen. Zij hebben in het verleden, naar eigen zeggen, 'genoeg leergeld betaald'. Volgens J. Rijswijk, voorlichter dOOr van het proefstation van de boom- InlanHa Mak teelt in Boskoop, hebben de mees- JOianaa MaKte kwekers wel voorzorgsmaatre gels getroffen. "Hoewel je altijd re kening moet houden met het feit dat de Boskoopse kwekers - de goeden niet te na gesproken - wat nonchalanter worden. Als ze twee jaar achter elkaar voor niks maatre gelen hebben genomen, denken ze er het jaar daarop doorgaans wat makkelijker over. En dan heb je problemen als het wèl gaat vrie- Woubruggenaar H. de lange bij zijn tunnels: "Als het stormt, gegarandeerd los". Conflict over openingstijden in Lisse en Sassenheim LISSE/SASSENHEIM - Een ruzie tussen de apotheken in Lisse en Sassenheim heeft geleid tot het op zeggen van de dienstregeling voor de weekeinden. De apothekers moeten sinds deze maand ieder weekeinde geopend zijn en mogen niet meer verwijzen naar een ande re apotheek. Desondanks heeft de Lissese apotheek haar deuren en kele weekeinden gesloten en klan ten verwezen naar de apotheek in Sassenheim. Tot voor kort werkten de apothe kers van Lisse en Sassenheim nauw samen in de weekeinden. Er was een gezamenlijk dienstrooster waarbij Lisse 60 procent van de weekeinden open was en Sassen heim 40 procent. Dat Lisse meer open is, heeft te maken met het feit dat apotheker B. Baumgarten daar twee apotheken heeft: hij beheert de Lissese Apotheek aan de Heere- weg en de apotheek Vivaldi aan de Vivaldistraat. In Sassenheim heeft apotheker H.J. Boersma slechts een vestiging, namelijk aan de Hoofdstraat. In het verleden heeft Baumgar ten al geprobeerd minder weekein den open te zijn. De apotheker pleitte destijds samen met zijn Voorhoutse collega bij de inspectie voor de geneesmiddelen, voor een samenwerkingsverband tussen de apotheken in Lisse, Sassenheim en Voorhout. De inspectie eist echter dat de apotheken niet verder dan vijf kilometer van elkaar liggen, zo dat samenwerking met Voorhout niet werd toegestaan. Maar ook aan de samenwerking tussen Baumgarten en Boersma is inmiddels een eind gekomen. "We hadden een meningsverschil over het aantal weekeinden dat ieder van ons moest draaien. Ook de kwaliteit van de dienstverlening in Lisse laat te wensen over", laat Boersma weten. "Zowel Lisse als Sassenheim heeft ontheffing van de inspectie gekregen. Onze apotheek moet nu ieder weekeinde op enkele vaste uren zijn geopend. Voor de reste rende uren zijn we verplicht in spoedgevallen binnen een half uur medicijnen te verstrekken. We zijn dus weliswaar niet het hele week einde meer open, maar we zijn wel oproepbaar", aldus Boersma. De Sassenheimse apotheker heeft onlangs de inspectie inge schakeld omdat zich in de week einden toch weer klanten uit Lisse meldden. "De Lissese apotheek heeft dus toch weer klanten verwe zen naar Sassenheim. Baumgarten denkt blijkbaar dat wanneer wij open zijn, hij zijn zaak wel kan slui ten"-, zegt Boersma, die dit week einde overigens geen problemen meer verwacht. "Ik reken erop dat een van de apotheken in Lisse van nu af aan in het weekeinde open zal zijn". Er is dan ook geen sprake van pa niek onder de kwekers, nu de win ter zich gisteren écht aankondigde. De beschermende maatregelen die verschillende van hen hadden ge nomen, hoefden slechts te worden geïnspecteerd. "Eén keer heb ik me laten verras sen. Dat was toen ik net met m'n bedrijf was begonnen", vertelt de Woubrugse kweker H. de Lange. "We hadden de eerste serie boom pjes op het land staan toen een late vorst inviel. Bijna 35.000 stuks zijn toen kapotgevroren. Een schade post van een ton. Toen heb ik ge zegd: dat gebeurt me maar één keer". De Woubruggenaar werkt tegen woordig met tunnels. Dat zijn bo gen waar plastic overheen wordt gespannen. Ze zijn ongeveer twee meter hoog en hebben een span wijdte van drieëneenhalve meter. Daaronder staat al het kwetsbare groen. De rest bergt De Lange op in een koude kas. Op het bedrijf staat ook een verwarmde kas, waarin hele vorstgevoelige planten de hele winter worden bewaard bij een temperatuur die boven de nul gra den wordt gehouden. Kwetsbaar "Naarmate het warmer wordt", gaat Rijswijk verder, "lopen de planten meer uit. Dat is door het weer van de laatste weken ook ge beurd. De gewassen worden dan extra kwetsbaar. Als het nu gaat vriezen, loopje het risico dat de zon de planten uitdroogt. Dat is ook hetgeen waartegen de kwekers hun bomen en struiken hoofdzake lijk beschermen. Als het vriest, er een oostenwind staat èn de zon schijnt, kun je je planten wel verge ten. Daarom worden vaak netten en plastic gespannen tegen de "Een ander probleem is dat het sap in de planten gaat stromen als het weer te warm wordt. Nu zijn de nachten nog koud genoeg. Als die warmer worden, wordt het oppas sen en moeten de planten extra te gen de vorst worden beschermd". Dat kan op verschillende manie ren. Naast de plastic tunnels wor den ook netten gebruikt om het materiaal af te dekken. Dit gebeurt vooral met bomen en planten die worden gekweekt in een pot, ook wel containerteelt genoemd. Om planten die gewoon in de grond staan te beschermen, wordt de aarde bestrooid met turfmolm of stro. De planten zelf worden 'in gepakt' met dennetakken. Deze methode wordt vooral gebruikt in Boskoop, waar nog veel wordt ge kweekt op volle grond. "Afdekken met plastic werkt ei genlijk het beste", vertelt Rijswijk. "Alleen heb je dan weer het pro bleem van de schimmel. De plan ten gaan in november-december onder het plastic en komen daar pas in maart weer onder vandaan. Al die tijd staan ze in een donkere en vochtige omgeving. Reken maar dat de schimmels welig tieren". Volgens Woubruggenaar De Lange valt dat wel mee. "Wij proberen ze zo veel mogelijk te luchten. Dat be tekent dat het plastic aan één kant open is zolang het niet vriest. Als je af en toe eens een boompje pakt, merk je ook dat het kurkdroog is. Ze krijgen ook geen water zolang ze onder het plastic staan. Hoe dro ger de pot is, hoe beter ze de winter doorkomen. Je voorkomt namelijk niet alleen wortelrot, maar ook dat het vocht in de wortels bevriest". Schimmel De tunnels hebben volgens hem wel een ander nadeel: "Ze zijn enorm windgevoelig. We proberen dit op te vangen door er een net voor te spannen, maar als het stormt, waaien ze gegarandeerd los. Het is dat we die dingen elke keer willen luchten om te voorko men dat de boel gaat schimmelen, maar anders zou je zeggen: we gra- Nieuwe trawler voor Katwijkse rederij KATWIJK - De vloot van de Kat wijkse rederij Kennemerland wordt in het voorjaar uitgebreid met een nieuwe trawler. Aan het schip wordt momenteel op een Poolse werf de laatste hand gelegd. De overdracht van de trawler heeft waarschijnlijk in mei plaats in de haven van IJmuiden. De nieuwe trawler is ongeveer 100 meter lang en zal er aanmerke lijk anders uitzien dan de traditio nele trawlers van de Nederlandse vloot. Het meest in het oog lopende verschil is dat de brug op het voor dek van het schip is geplaatst. Met deze aanwinst telt de Kennemer- land-vloot drie grote trawlers en vijf kotters. De nieuwe trawler zal onder meer worden ingezet voor de verre visserij, buiten de Europese wate ren. Schepen van de Kennemer land hebben de afgelopen periode al gevist voor de Amerikaanse kust en momenteel is de KW 32 op weg naar de Falkland-eilanden. Het schip is vorige week zaterdag uit de haven van IJmuiden vertrokken en zal waarschijnlijk in de eerste week van februari op zijn bestemming aankomen. De KW 32 gaat rond de Falkland- eilanden op inktvis vissen. Als de proef slaagt zullen waarschijnlijk ook andere Nederlandse trawlers in deze wateren hun geluk gaan be proeven. De KW 32 blijft een half jaar weg en de bemanning van het schip wordt regelmatig afgelost. "De verzameling boeken en tijdschriften in de biblio theek van de Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is echt uniek. Nergens ter wereld zijn zoveel geschriften over de vele facetten van het bol- lenvak verzameld. Zowel voor telers en veredelaars, als voor botanici, is de collectie van nagenoeg onschatbare waarde". L. Vogelenzang, sinds 1954 bi bliothecaris van de Koninklijke Algemeene Vereniging voor Bloembollencultuur (KAVB), steekt zijn waardering voor de verzameling van de vereniging niet onder stoelen of banken. De in het gebouw van de KAVB in Hillegom gevestigde bibliotheek is ook voor leken elke dag van de week te bezoeken. Vogelenzang: "Er komen nogal wat studenten van tuinbouwscholen, maar ook buitenlandse deskundigen zijn uitermate geïnteresseerd in wat hier staat. Er is dan ook een schat aan informatie verzameld". De bibliotheek is in 1948 opge zet. De in die tijd zeer bekende bollenfirma Krelage, bood in dat jaar haar collectie plantenboe ken te koop aan. Vogelenzang: "De bollenkwekers in die tijd waren nog zeer geïnteresseerd in plantkunde. Een aantal kwekers legde daarom geld op tafel, waar van de eerste boeken konden worden gekocht. Sindsien is de collectie langzaam maar zeker uitgebreid". Een van de boeken die in 1948 werden aangeschaft, is de negen kilo wegende Hortus Eystetten- sis van Besier. De huidige waar de van het uit 1631 daterende boek is 150.000 gulden, zodat het veilig ligt weggeborgen in een kluis. In Hillegom zijn overigens niet alleen oude en nieuwe boekwer ken te vinden. Ook een omvang rijk archief van artikelen over bollen uit alle belangrijke bui tenlandse en binnenlandse vak tijdschriften kan worden geraad pleegd. "De collectie kwekersca talogi mag er ook zijn. Die catalo gi geven een prachtig overzicht van de ontwikkelingen in en het verloop van het sortiment in de bollenteelt", aldus Vogelenzang. Omdat een belangrijk deel van de boeken is geïllustreerd, beho ren ook kunsthistorici tot de gas ten van de Hilleeomse 'bieb'. Als voormalig bibliothecaris van het Rijksherbarium in Lei den weet Vogelenzang te vertel len dat de eerste plantenboeken de zogeheten kruidboeken wa ren. Deze boeken waren niet ge richt op het beschrijven van de planten uit botanisch oogpunt, maar hadden de (vermeende) ge neeskrachtige werking van de planten als onderwerp. Hoewel de geneeswijzen uit die tijd nu worden verguisd hondepoep vermengd met kippebouillon wordt niet langer tegen diarree aangewend hebben de kruid boeken volgens Vogelenzang nog steeds waarde. "Niet alleen uit verzamelaarsoogpunt zijn de boeken gewild. Het boek van Do- donaeus, geschreven in 1554, wordt nog steeds door beoefe- de natuurgeneeskunst De grote ommekeer in de ge schiedenis van het plantenboek werd door Linnaeus bewerkstel ligd. Deze botanicus ontwierp een systeem van naamgeving waarbij elke plant een geslacht- naam en een soortnaam krijgt. Deze zogeheten binaire nomen clatuur wordt tot op de dag van vandaag gehanteerd. Vogelen zang: "Vanaf de introductie van die nieuwe naamgeving in 1753 werden plantenboeken vooral gebruikt om de nomenclatuur zuiver te houden" In de achttiende en negentien de eeuw maakten kwekers en wetenschappers veelvuldig ex pedities naar verre landen, op zoek naar nieuwe plantesoorten. De gevonden exemplaren wer den ter plaatse gedroogd en een maal thuis werd bekeken tot wel ke familie en welk geslacht de plant behoorde. De bibliotheca ris: "Het kwam nog wel eens voor dat de vinder er van uitging dat zijn vondst echt uniek was, terwijl de plant al eerder was be schreven en een naam had gekre gen. Door het bestaan van plan tenboeken kon worden aange toond dat de plant al bekend was, en werd voorkomen dat één plant twee verschillende namen kreeg". Er zijn, zo blijkt uit de vele boe ken die in Hillegom zijn onderge bracht, in het verleden rare din gen gebeurd. De zogeheten tul penwindhandel is er een van. In een van de boekwerken wordt beschreven hoe in 1636 een aan tal kwekers met volgens Voge lenzang een maniakale belang stelling voor de tulp, drie bollen te koop aanbood voor 30.000 gul den. Vogelenzang: "Het is fantas tisch om te lezen dat de kwekers de bollen in hun tuin met touw tjes hadden verbonden met een bel onder hun bed". De collectie van de bibliotheek is de afgelopen jaren gestaag uit gebreid. Vogelenzang gaat nooit op zoek naar boeken: "Zodra je iets zoekt, vind je het niet meer. We moeten het van toevalstref fers hebben". Er ligt volgens de bibliothecaris op de zolders in Nederland nog een schat aan plantenboeken opgeslagen. De meeste eigenaren weten zijns in ziens niet eens welke waarde de boekwerken vertegenwoordi gen. Vogelenzang: "Onlangs ont dekte ik op een zolder een boek dat in ongeschonden staat meer dan 100.000 gulden waard is. De eigenaresse had haar kleinkinde ren er plaatjes laten uitknippen. Het boek was daardoor niets meer waard". Hoewel er ook in Hllegom bij zonder waardevolle boeken staan, is de geldwaarde volgens Vogelenzang volstrekt onderge schikt aan de wetenschappelijke waarde ervan. Voor veredelaars kan het heel belangrijk zijn te weten welke ouders een bepaal de soort tulp of narcis heeft ge had. Ook de beschrijving van de ei genschappen van in het wild voorkomende soorten, is van bij zonder groot belang. Het komt nog al eens voor dat de in het wild voorkomende soorten ei genschappen hebben die de kweker graag in de gecultiveerde tulp of narcis zou willen inkrui- sen. "De in de bibliotheek aan wezige kennis over de eigen schappen van wilde soorten, kan de verdelaar jaren van vruchte loos zoeken besparen". .verkelijk uniek in Nederland. Zelfs buitenlandse gratis door hen te laten onder zoeken. Voor de adspirant-koper is er voldoende keuze. De aangebo den bonsai-boompjes variëren in grootte en prijs van enkele centi meters tot enkele meters en van een paar tientjes tot tienduizen den guldens. Ook het gereed schap waarmee de boom moet worden bijgehouden is in Bos koop te koop. Liefhebbers van bonsai-boom pjes kunnen van 2 tot en met 8 fe bruari terecht op het bedrijf van Edo de Groot aan de Den Ham in Boskoop. Dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur kunnen daar tiental len tentoongestelde bonsai boompjes worden bekeken. Op de tentoonstelling zijn ook de verschillende bonsai-verenigin gen vertegenwoordigd. De leden van de verenigingen verstrekken informatie over hun club-activi teiten en daarnaast is het moge lijk een meegebrachte bonsai Bij de uitgeverij Quint in Soest is het boekje 'Ik tuinier zonder ver gif verschenen. In het 56 pagi na's tellende werkje worden de lezer tal van ideeën aan de hand gedaan om de groente- en fruit gewassen tegen ziekten en pla gen te beschermen zonder daar bij gebruik te maken van de gif spuit. Na een algemeen gedeelte, waarin onder meer de (vermeen de) nadelen van het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen worden uiteengezet, geeft de schrijver tips voor de siertuin, kruidentuin en groentetuin. Ook een beschrijving van het nut van bepaalde dieren zoals het lieve heersbeestje en de mees, ont breekt niet. Het eenvoudig uitgegeven boekje kost 9,95 gulden en is te bestellen bij Quint-publicaties in Soest. "Als de planten al zijn uitgelopen, wat nu al is gebeurd door de fiete- lijk hoge temperaturen", vervolgt De Lange, "hebben we een andere manier om ze te beschermen tegen vorst. Het enige dat we dan kunnen doen is de planten licht besproei en, zodat er een beschermende ijs laag om de knoppen komt". A. van Bakhuizen, voorzitter van de Christelijke Boeren en Tuin- dersbond in Boskoop heeft zelf wel wat tunnels staan. "Het vervelende van het weer is dat je niet weet of het nog gaat vriezen en hoe lang het gaat duren. We hebben nu veel af gedekt onder plastic. Dat zijn voor namelijk de zwakkere planten zoals de zachtere hulst en de hebe. We nemen wat voorzorgsmaatrege len, maar kunnen niet alles be schermen. Ik heb vijf hectare grond, dat kan ik moeilijk hele maal afdekken". "Als de zaak eenmaal is bevroren, valt er niets meer aan te doen", al dus Van Bakhuizen. "Dan is het ei genlijk net als met mensen die be vriezingen hebben opgelopen: je moet er gewoon van afblijven. Kom je daar wel aan, dan bescha dig je de planten en krijgen ze do de, zwarte plekken. Dan is het ze ker foute boel". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12 30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan. Janssen. Zwijnenburg. Meyer. R v. Leeuwen. Verhage. Groeneveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.H. de Ruiter, tel: 125096, spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R Van Leeuwen, Fagel- straat 31. tel: 218661, spreekuur: Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse. v Gent. Tay- telbaum. v. Luyk. Klaassen, Rus. Kruis en De za 8 uur tot zo 8 uur: M Bergmeijer. tel: 121701, spreekuur: Oude Singel 76. zo 8 uur tot 24 uur: J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel: 122538 Groep 3 - Pleiter, J.W Lely, Smit, W. de Bruy- ne, J. de Bnjyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Mui)senbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Herengracht 116, tel: 125820, spreekuur: Burggravenlaan 102. Groep 4 - v Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Ar- nou, J.G. Zaayer en R E Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: M van der Waardt. tel 311414, spreekuur: Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeterwoudsesin- gel 11. tel: 120347 Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooy- man, De Jong, Prince, Reinders, D Hammer- stein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H de Jong, Noordeinde- plein 4a. tel: 123752. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel: 720936. spreekuur: Robijnstraat 2b. Leiderdorp za 8 00 uur tot zo 24 uurJ. v d Beek en J v d Leden, tel: 894539; beide dagen spreekuur van 12 30 tot 13 uur op: Hoofdstraat 8, tel: 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur. E.J. Roelants Frans Halslaan 10. tel. 153747. voorschoten za: L Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356; zo: W. van Dam, Palestinalaan 29, tel: 3960. Warmond A de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. van de APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Lelden, wordt waarge nomen van vr. 22/1 tot vr. 29/1 door: Apotheek Reyst, Sleenstraat 35. Leiden, tel: 071-120136 Apotheek Van Breest Smallenburg. Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel 071-890000 DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel 071- 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw H. Vestjens en M Vestjens-Raadsveld. Rijn en Schiekade 23. Leiden, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- Voorschoten C. Westgeest. Leidseweg 560, Voorschoten, tel: 071-768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Lelden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: R L. Nieboer, Wilhelminapark 5. Oegstgeest tel 071-173096. Voor patiénten van tandartsenpraktijk Haas- wijk. Simon Vestdijklaan 28. Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereik baar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950 ZATERDAG 23 JAN. Katwijk zang- dans- en muziekspektakel 'Jeans', aanvang 20.15 uur in Tripodia, Hoornesplein. vlooienmarkt in de Groenoord- hallen, tot 17.00 uur. bingo-avond bij wijkvereniging Zuid-West in het Parlement aan de Nieuwstraat, aanvang 20.00 uur. amateur-filmfestival Cinefleur, aanvang 20.00 uur in kerkelijk trum De 1.1 Watermolen optreden van de groep 'Ayari- chi', traditionele Zuidamerikaanse muziek, aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek aan de Oude Singel. film: 'Mona Lisa' van Neil Jordan om 21.15 uur; optreden van 'Le gendary Pmk-Dots', om 23.15 uur coopertest om 14.00 uur, presta tieloop om 15.00 uur, A.V. De Bata ven in samenwerking met de Ne derlandse Hartstichting, op de Leiderdorp kindertheater Stekelbees met de voorstelling "Wesp in oor' van Roald Dahl, voor kinderen vanaf 8 jaar, aanvang 14.30 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. Noordwijk optreden van Country- and Westerngroep Busted in het Lido- Wassenaar voorstelling 'De Gekkengallerij' van Martin van Waardenberg, aan- ZONDAG 24 JAN. Leiden kindervoorstelling 'De Wijze Ka ter' door Pssstt. aanvang 15.00 uur in het Uk-theater aan de Cleve- Leiderdorp Weense middag van het Operet- tegezelschep Leiderdorp, van 15.00 tot 18.00 uur in de Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel. Voorschoten kindervoorstelling 'De dwerg achter de spiegel', aanvang 14.30 uur in het Cultureel Centrum aan de Prinses Marijkelaan. Warmond jazz in Meerrust, optreden van Ted Easton's Hot Shot, van 15.00 tot 19.00 uur in Boerderij Meerrust aan de Dorpsstraat. Wassenaar concert door organiste Gonny van der Maten, aanvang 19.00 uur in de Dorpskerk. MAANDAG 25 JAN. Leiden informatieavond over een na- tuurgidsencursus van het IVN, aan vang 20.00 uur in de Leidse PABO aan het Galgenwater 1. ruilbeurs (voor jeugdige verza melaars) van het comité Tuinstad- wijk/Staalwi|k m samenwerking met de Postzegelvrienden', vanaf 19.00 uur m gebouw De Linde aan de Herenstraat 64. optreden van Huib Wilkes met Flamenco-gitaar, aanvang 20.15 uur .n de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest. stichting De Werkwijzer, Splinter laan 91, tel: 410622. open huis bij de christelijke ora toriumvereniging Exelcior, vanaf 20.00 uur m gebouw Irene aan de Hoofdstraat 82. Wassenaar gemeenteraadsvergadering in raadhuis De Paauw, aanvang 19.30 uur. Zoete rwoude bijeenkomst over herinrichten van de Dorpsstraat, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis aan de Noordbuurtseweg.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11