Drie nieuwe opera's 'Don Giovanni' met veel komisch effect Tijdens komend Holland Festival Auteurs beticht van oorlogsverleden Martine Bijl soberder KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 22 JANUARI 1988 PAGINA 23 AMSTERDAM/DEN HAAG (GPD)-Van 1 tot 30 juni wordt voor de 41ste maal het Holland Festival gehouden. In totaal zullen er circa 70 voorstellingen en concerten in Amsterdam en Den Haag worden gegeven. In het programma komen opera, concerten, dans, theater, jeugdtheater en niet-westerse po diumkunsten aan bod. Er zijn drie (eigentijdse) opera- premières te verwachten: Nixon in China van John Adams (Neder landse Opera, regie Peter Sellars), Montag aus Licht van Karlheinz Stockhausen en Europas 1 en 2 van John Cage (opera en ballet Frank furt). Puccini Het Concertgebouworkest geeft onder leiding van zijn nieuwe diri gent Riccardo Chailly een Puccini- avond waarin fragmenten uit ver schillende opera's van deze compo nist te horen zijn. Onder aanvoe ring van Klaus Tennstedt speelt hetzelfde orkest werk van Aiiton Bruckner en Richard Strauss. Bar bara Hendricks en Arleen Auger, twee internationaal befaamde so pranen, zingen met begeleiding van pianist Andrós Schiff en het Schönberg Ensemble liederen van Mozart, Strauss, Berg, Webern en Schönberg. John Eliot Gardiner leidt een uitvoering van Handels oratorium 'Jephta', vertolkt door de London Baroque Soloists en het Monteverdi Choir. Op het gebied van het theater zijn er drie interessante groepen uit het buitenland te verwachten: het Wiener Burgtheater (met Mein Kampf van George Tabori en Nachtwache van Lars Norén), het Italiaanse Teatro Comunale Gub- Ballet Amerika, Australië, Canada, Duitsland, Engeland en onze eigen land geven de toon aan in het HF- balletprogramma. Avant-garde groepen van Michael Clark, Step hen Petronio en Lalala Human Steps presenteren elk een gloed nieuw werk, gedanst op live mu ziek. Het Ballett Frankfurt komt onder leiding van Billy Forsythe met 'Impressing the Czar' naar Am sterdam. Het Nederlands Dansthe ater en Het Nationale Ballet pre senteren nieuw werk van Jirf Ky- lión, Nils Christe en Edouard Lock. 'Shining' is de titel van het nieuwe werk van Graeme Murphy, een avondvullend werk, gedanst door de Sydney Dance Company. Ed.Hoornik en Bert Voeten in opspraak DEN HAAG (GPD) - Dichter/verta ler Bert Voeten en dichter Gabriel Smit (in '81 overleden) zijn in de oorlog correspondent voor de Ne derlandse Kultuurkamer geweest. Voetens oorlogsdagboek 'Door tocht', destijds bekroond met de Van der Hoogtprijs, is verzonnen en vermoedelijk na de bevrijding geschreven. Dichter Ed. Hoornik (in '70 overleden) was aanvankelijk 'letterknecht' van de beruchte NSB-auteur Henri Bruning. Deze onthullingen staan in het eerste deel van een serie publika- ties van schrijver-publicist Adri- aan Venema over schrijvers en uit gevers die tussen 1940 en '45 met de Duitsers hebben samengewerkt. Dit eerste deel komt van de zomer uit bij De Arbeiderspers. In 1986 kwam van Venema al een boek over de handel en wandel van de vaderlandse kunsthandel tijdens de bezetting uit. Over Voeten, vermaard om zijn Shakespeare-vertalingen, meldt Venema in de Haagse Post van de ze week onder meer: 'Voeten werd betaald door de Kultuurkamer om zonder dat zijn kunstbroeders dat wisten verslag te doen van verga deringen, literaire avondjes en ca- fégesprekken. Daarnaast probeer de hij zieltjes te winnen en gaf hij informatie door over mensen die zich tegen de Kultuurkamer keer den'. Voorts: 'Voeten deed in zijn oor logsdagboek alsof hij in de oorlog onmiddellijk de goede kant koos en in het verzet ging. Maar dat hele dagboek is verzonnen en gefin geerd. Ten eerste staan er dingen in die historisch gezien niet plaats ge vonden kunnen hebben en ten tweede lijkt het alsof hij onder de Kultuurkamer gebukt ging'. Ook over Gabriel Smit merkt Ve nema op dat deze altijd in inter views heeft beweerd dat hij in het verzet heeft gezeten. Hij beschul digt Smit ervan dat hij voor drachtskunstenares Nel Oosthout bij de autoriteiten heeft aangege ven. Volgens Venema, die voor zijn publikaties onderzoek heeft ge daan in Amerikaanse archieven en bij het Rijksinstituut voor Oorlogs- documenatie (Riod), heeft Ed Hoornik- in een interview in 1940 opgemerkt: 'Ik hoop vooral dat uit deze oorlog, die door velen als be vrijding werd gevoeld, een terug keer tot het natuurlijke leven wordt geboren'. Hoornik schreef ook een berucht interview met NSB-auteur Henri Bruning voor het Algemeen Handelsblad. Daarin verkondigt Bruning dat het een ramp voor Nederland zou zijn als Duitsland de oorlog zou verliezen. Dit vraaggesprek, volgens Venema door Hoornik kritiekloos opgete kend, werd later opgenomen in het propagandablad van de NSB. Verder schuift Venema Hoornik in de schoenen dat deze na de oolog artikelen publiceerde die hij zoge naamd in de oorlog geschreven had maar daaruit intussen tal van re gels schrapte die de nazi's welge vallig waren. Venema in de HP: Ed Hoornik 'Hoornik is naar Dachau gestuurd, dat is natuurlijk erg, al onderschrijf ik een beetje Hermans' visie dat zijn deportatie een misverstand is geweest. Maar dan nog: Dachau is niet niks, maar het is ook niet juist om het beeld hoog te houden van Hoornik als een groot verzetsman. Dat is geschiedvervalsing'. PRIJS - De schrijfster/illustratrice Noni Lichtveld en voordrachts kunstenares Gerda Havertong heb ben donderdag op de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg de E. du Perron-prijs gekregen. Deze onderscheiding - een oor konde en een geldbedrag van 2.500 gulden - wordt jaarlijks door de let terenfaculteit toegekend aan per sonen of instellingen die een goede verstandhouding tussen Nederlan ders en etnische minderheden be vorderen op het culturele vlak. Fragment uit 'Don Giovanni' 'Don Giovanni' van Mozart door De Neder landse Opera m.m.v. Het Concertgebouw orkest. Dirigent: Nikolaus Harnoncourt. Re gie: Alfred Kirchner. Decors: Götz Loepel- mann. Kostuums: Joachim Herzog. Titel rol: William Shimell. Gezien in Het Muziek theater op 21 januari. AMSTERDAM - Evenals Jürgen Gosch, de regisseur van 'Tristan und Isolde', behoort Alfred Kirchner tot de leidende figuren in de Duitstalige toneelwereld, maar zijn visie op Mozarts 'Don Giovanni' is heel wat minder controversieel geworden. On danks de gedeeltelijk moderne kostuums zijn personages en si tuaties 'herkenbaar' en zeker in combinatie met de aanpak van dirigent Nikolaus Harnoncourt is er nauwelijks enige discrepan tie tussen toneel en muziek. Wel wordt er grote ruimte geboden aan het theatrale effect, waar door bovendien serk de nadruk komt te liggen op het komische in de situaties, maar in die aan pak heeft hij ten dele gelijk. Mo zart schreef tenslotte een 'dram- ma giocoso' (blijspel) en hooguit kan men Kirchner verwijten, dat hij sommige komische elemen ten te sterk uitbuit. Grote hilariteit verwekt bij voorbeeld de finale van de eerste akte met o.a. de drie gemasker- den in zuurstokkleurige, semi- historische kostuums temidden van een groepje geflipte danse ressen uit onze jaren tachtig, die zich wazig en zonder enige rela tie tot elkaar in vage danspassen heen en weer bewegen. Daarmee wordt datzelfde dansgroepje ty perend voor de voorstelling als geheel, die mank gaat op het punt van de onderlinge relaties tussen en de drijfveren van de personages. Als even later Don na Elvira, dan weer in haar vuur rode Cardin-creatie, bij herha ling een flamenco-danseres na bootst, werkt dat op zich wel hu moristisch en het duidt ook aan dat we te maken hebben met een ietwat hysterische dame van Spaanse origine, maar over haar emoties en haar relatie tot Don Giovanni zegt het weinig. Zo leek ieder personage vooral met zichzelf bezig, knap geregis seerd en beeldend van expressie, maar van affecties en andere emotionele relaties bleek weinig te merken in deze opera, waarin vooral de erotische (overspan ning zo'n belangrijke rol vervult. De wereld van deze 'Don Giovan ni' is een wereld van grove kleu ren en accenten, gemarkeerd door functionele maar foeilelijke decors, die echter het voordeel hebben dat zij een prachtig klankbord voor de stemmen vor- Essentieel in dit geheel is de te kening van de titelrol, door Willi am Shimell neergezet als een at letische krachtfiguur, die con stant bezig is zijn mannelijk overwicht te bewijzen. Deze Don Giovanni is er niet op uit vrou wen te verleiden, maar om ze aan zich te onderwerpen, en vanuit die optiek moet Kirchners enscè- nering zeker geslaagd genoemd worden. Subtiliteiten, charme en onderhuids venijn zijn vervan gen door bruut machtsvertoon, een element dat ook tot uiting komt in de scènes met Leporello (Michael Kraus). Daarbij is welis waar sprake van een uitmunten de tekstregie die dialogen vol vuurwerk oplevert, maar veelal gebeurt dat met een stemvolume dat weinig kans op verfijning biedt. Die verfijning was wel aanwe zig in de Don Ottavio van Hans Peter Blochwitz, door timbre en frasering een witte raaf onder de tenoren (enigszins kort van adem in zijn grote aria) en in de naïeve charme waarmee Joan Rodgers haar Zerlina tekende als een jong bruidje dat zich aanvankelijk he lemaal door de overrompelende edelman laat inpakken. Patricia Schuman bleek een vooral in haar spel bezeten Donna Elvira met goed, zij het niet uitzonder lijk stem materiaal, en Edith Wiens groeide uit tot een ietwat dromerige Donna Anna, die er overigens bij gebaat zou zijn als zij haar rol van begin af aan lyri scher had mogen kleuren. Een belangrijk punt was echter dat ook Harnoncourt had gekozen voor een bruuske, minder ele gante wijze van musiceren dan we gewend zijn. Felle inzette, op merkelijke tempo, kort afgebro ken akkoorden en weinig legato- bogen kenmerkten een parti- tuurweergave die aansloot bij wat zich op het toneel afspeelde. Bezien vanuit dat concept werd deze 'Don Giovanni' terecht met groot enthousiasme onthaald, maar ik betwijfel of iedereen zich in deze opvattingen kan vinden. PAUL KORENHOF Soloprogramma van Martine Bijl. Muzikale begeleiding: Pierre Biersma, Henk van der Molen, Charty Angenois en Louis Debij. Regie: Berend Boudewijn. Gezien op 21 ja nuari in de Leidse Schouwburg. Aldaar nog vanavond en morgenavond te zien. LEIDEN - Vergeleken met de beide vorige theatershows heeft Martine Bijl haar derde program ma iets soberder aangepakt. Ze speelt bijvoorbeeld maar één echt typetje. Na de pauze ver schijnt ze als een gek mens, dat aan elk radiospelletje meedoet en er alles (zelfs een paar echtge noten) voor over heeft om maar even op televisie in beeld te ko men. Dat Martine typetjes kan maken, weten we ook vanuit de vorige shows. Toch heeft ze zich hier duidelijk beperkingen opge legd en voor een introvertere ty pering gekozen. Om een heroinehoertje neer te zetten, kruipt ze niet in een of an dere vermomming. Ze trekt een leren jack aan en vertrouwt ver der op de kwaliteit van de tekst (van Jan Boerstoel) en haar eigen spel. Terecht, anders kun je zo'n nummer niet brengen. Helaas past het met ballen en driehoe ken versierde decor hier niet bij. Zolang ze plezierig entertain ment brengt, is het decor (met een mannen- en een vrouwen kant) bijzonder aardig, maar in dit nummer moet de entourage kaler. Voor de rol van de carrièerva- der, die alleen voor 'De zaak' leeft, volstaat ze met een attaché koffertje, een stoel en een krant. Het is een door haar zelf geschre ven tekst, waarin ze een fraai,- herkenbaar miniatuurtje creëert. "Eddy, wat is ontbijtkoek in het Spaans", is een citaat uit een conférence over Hollanders op vakantie in een ver warm land. Het thema vakantieperikelen hebben we natuurlijk al vaker gezien en gehoord. Desondanks levert dit nummer toch wel een paar leuke bespiegelingen op. Bovendien valt op de uitwerking en de presentatie ervan niets aan te merken. Ook al zijn de ver schillende nummers dan wel niet allemaal even sterk, het pro gramma is geen slordig samen raapsel, maar zit solide in elkaar. Martine Bijl brengt voor de der de maal in successie een stijlvol verzorgde vorm van amusement, zingt perfect en wordt door vak kundige musici begeleid. Slechts één nummer valt volle dig uit de toon. Dat is op het mo ment dat Martine en het orkest spelen dat ze ruzie hebben. Het is pijnlijk ongeloofwaardig, niet leuk en overbodig in een pro gramma, waarin Martine Bijl duidelijk geen genoegen heeft willen nemen met alleen maar gemakkelijke succesjes. WIJNAND ZEILSTRA. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Leidse Ateliers Vil', met werk van Peter Duivenvoorde, Herby Nqenhuis en Rob van 't Zelfde, t/m 15/2; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13- 17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera', en 'Chimu, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerij Atelier Treetje Lager' - Oude Rijn 138, Matjan van den Bosch met 'speelse grafiek' en diverse gedich tenbundeltjes met eigen tekst en illi- ustratie in de vorm van een litho, gast- exposanten o.a. Sylvia Borreman, te keningen en lino's; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkeramiek, t/m eind jan; woe. en vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30 -17 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, de Amsterdamse fotograaf Robert Roos met werk dat is ontstaan tijdens een recente reis naar Kreta en Sicilië, van 23/1 t/m 20/2; wo. t/m za. 13-17 uur. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, Ilo- na van den Berg met drie doekenmet olieverf, Karin Hut met aquarellen van half-abstrakte naakten, Iemke Koster met olieverfschilderijen en werk van Marjan Os, tot 3/3; zo. van 13-17 uur. Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, L. Baron von Richter met foto's met de nadruk op pasteltin ten en abstracte vormen van weer kaatsende beelden, tot 12/2. Art Centre Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Gerry Vermaesen met illustra tieve tekeningen tot 31/1. ARS studio - Pieterskerkgracht 9, Ex positie Ars op zijn kop, tot 24/1; ge opend do. t/m zo. 13-16 uur, ma. t/m do. 19-21.30 uur. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, Riemke Kuipers met beschilderde re liëfs, acrylcollages en grafieken, Frans Hofmeester met tekeningen; Koffie-eethuis 'Piggelmee', - Jan Vos- sesteeg 59, schilderijen met als onder werp: modelstudies en composities, t/m 29/1. Johan de Goede - Oude Rijn 100, ten toonstelling van Johan de Goede 'Het boek van Pandora'; 22/1 van 15-19 uur, 30/1 van 13-17 uur, 5/2 en 12/2 van 15-19 uur. Waaggebouw - Aalmarkt, kunstschil dersduo Ger Oudshoorn en Guus Hermus (GOGH) met hun gezamen lijk gemaakte schilderij, abstract, spontaan en decoratief, 22,23 en 24 ja nuari; van 10-17 uur. Alphen Rhijnkade elf-Rijnkade 11, etsen van Carla Kleekamp en schilderijen van Jan de Jong, t/m 23/2; di. t/m za. 10- 17.30 uur, vr. 10-21 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraat- promenade 12b, schilderijen, aquarel len, tekeningen en etsen van Poppe Damave, t/m 20/2; geopend op di. en za. op afspraak. Hoofddorp Raadhuis - Nieuweweg 70, acryls, gouaches en tekeningen van Jannèke Tangelder en stenen beelden van Joost Barbiers, t/m 11/2; ma. t/m do. 10-17 uur. vr. 10-12.30 uur, di.avond 18-20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, zeef drukken op textiel van Els Cornelis- sen, t/m 29/1; ma. t/m vr. 9-17 uur. Verpleeghuis Leythenrode - Hoog- madeseweg 55, olieverfschilderijen van 11 cursisten van K&O-Leider- dorp, t/m 18/2; dag. van 10-12 uur. Lisse Hotel 'De Nachtegaal van Lisse' - Heereweg 10, onder de titel 'Geen kunst aan' exposeren Gerda van Zij- derveld-de Vries, Paul van Scheldt en Jaap van Doorne met schilderijen, aquarellen en tekeningen, tot eind fe- br; van 9-23 uur. 't Huys Dever - Heereweg 349a, ten toonstelling 'Papier', centraal staat de papierkunst van zestien hedendaagse kunstenaars die proberen hun materi aal zo goed mogelijk te benutten en hun ideeën vorm te geven, t/m 31/1; 20 u di. t/m z 114-17 v Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, zeefdrukken en aquarellen van Jan Pieterse, t/m 24/1; di. t/m zo. vanaf 12.00 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe. na 14 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg 2, Tibet, Om Mani Padme Hoem' een unieke foto-expositie van André Hei- i reis naar Tibet, t/m 1/2; van 14-17 en 19-21 uur, i 10-12.30 uur, met op 27/1 en geluids-dia show. Leeuwenhorst Congres Centre - Lan- gelaan 3, Marianne Vetter, gemengde technieken; Yvonne Reuyl, aquarel len en olieverf; Hans Heijman, land schappen; Pieter Hoogeboezem en Edwin Rickman, olieverf; Jan Mon- tijn, kleuretsen; Anneke Patist en Lex van Schravendijk, aquarellen en Jan Hofland e.a. sportprenten, t/m 15/3. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De toekomst van Rijnsburgs Verleden', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. De pianiste Edith Tankink brengt vanavond in de Kapelzaal van K&O hoogtepunten uit het romantisch re pertoire ten gehore. Ze opent het pro gramma met de Papillons opus 2 van Robert Schumann. Daarna volgen werken van o.a. Brahms (Rhapsodie opus 79 nr 1), Turina, Villa-Lobos, Scriabin (vijf Preludes opus 11) en Rachmaninoff (twee Etudes opus 33, de Elegie opus 3 nr. 1 en de Humores- que opus 10 rir. 5). Aanvang 20.15 uur. De flamenco-gitarist Huib Wilkes geeft maandagavond een recital in de Kapelzaal van K&O. Wilkes, die het 'vak' in Cadiz heeft geleerd, is bekend geworden als begeleider van tal van beroemde flamenco-zangers en -zan geressen. Ook als solist en als duo- partner van de befaamde Paco Pena treedt hij nu geregeld op. Aanvang 20.15 uur. De cellist Herre-Jan Stegenga en de pianist Herman Uhlhorn geven woensdagavond het laatste concert van de Beethoven-cyclus in de Kapel zaal van K&O. Op het programma staan de Sonate opus 17 nr. l.dieLud- wig van Beethoven oorspronkelijk voor hoorn en piano heeft geschre ven, maar later ook geschikt maakte voor cello en piano. Bovendien speelt Herman Uhlhorn voor piano-solo de Bagatellen 4, 5 en 6. Aanvang 20.15 Jos van Immerseel bespeelt woens dagavond in de Taffehzaal een piano forte. De klavierspeler, uitgenodigd door de Stichting Oude Muziek en Theater, zal werken van Haydn en/of Mozart verklanken. Aanvang 20.15 uit Zuidamerikaanse landen als Peru en Bolivia. Ze bespelen instrumenten die karakteristiek zijn voor deze ge bieden: panfluiten, charango en cajas. Aiarichi speelt muziek in de vorm van tropa. Een tropa is een grote groep muzikanten uit één dorp. Typerend voor de Aymara stam, zo schijnt. Aia- richi treedt op in De Droomfabriek, Oude Singel 56. Aanvang 21.30 uur. Pop Vanavond treedt in het LVC de Leid se groep Silenus op. Silenus maakt symfonische pop en brengt dat ten gehore in het zoldercafé van het LVC. Aanvangstijdstip onbekend. The Legendary Pinkdots begon zijn carrière in een Londens kraakpand. De Pinkdots produceren een uniek geluid: lichte psychedelica die geen trends volgt. Zanger is Edward Ka- spel die zachtzinnige en humoristi sche teksten laat horen. Hij brengt ze met een kinderlijke eenvoud, maar dat is slechts schijn. Op plaatgebied is Legendary Pinkdots erg actief, vorig jaar werden er twee elpees uitge bracht. Legendary Pinkdots treedt zaterdagavond in het LVC op. Aan vangstijdstip onbekend. Volksmuziek Leidse Schouwburg vr 22, za 23,20.15 uur; Nieuw solo-pro gramma van Martine Bijl. zo 24, 14.30 en 20.15 uur; 'De Preten tie', theaterprogramma van Freek de Jonge. di 26,14.30 uur; Project Theater Over dag; Carolien van den Berg en Jules Hamel in 'Rita en Frank', wo 27, 14.30 uur; kindervoorstelling; musical van Mies Bouhuys en Joop Stokkermans: 'Kat in een vreemd pakhuis'. wo 27, 20.15 uur; Leoni Jansen, Frans Ehlhart en Albert Veenendaal in 'It's reverberation Time', do 28, 20.15 uur; Ballet National du Senegal met 'Feerie Africaine'. LAK-Theater vr 22, za 23, 20.30 uur; 'Blanco' met Harry de Wit en Elise Lorraine, zo 24, 15.00 uur; kindervoorstelling 'De wijze kater' door Pssstt. wo 27, do 28, 20.30 uur; 'Tucholsky' door De Zwarte Komedie uit Antwer pen. Micro Theater za 23, 20.30 uur; 'Plaza Hotel' van Neil Simon, door Theater Toverlei, regie: Jaap Postma. André van Duin, komende week in het Circustheater in Scbeveningen. (foto ANP) Fiesta Gitana. di 26, wo 27, do 28, 20.15 uur; André van Duin Revue, mmv Frans van Dusschoten, Simone Kleinsma, Hans Otjes, Brian Rogers Dansers en orkest olv Ruud Bos. Diligentia vr 22, za 23, 20.15 uur; 'De Rozebottel- tijd' van Paul de Leeuw mmv Elaine Baanders, piano. di 26, 12.45-13.30 uur; Marijke Boon met 'Een jurk met rozen', wo 27, 20.15 uur; Temba Theatre Company met 'Woza Albert', mmv Ewen Cummins en Attie Kubyane. do 28, 20.15 uur; optreden van Rita Reys en het Trio Pim Jacobs. Koninklijke Schouwburg vr 22,20.15 uur; Toneelgroep Amster dam met 'Kwartet' van Heiner Müller. vr 22, za, wo 27, do 28,20.15 uur, zo 24. 14.00 uur; Haagse Comedie met 'Wou tertje Pieterse' naar Multatuli, bewer king met acteurs en poppen, za 23,20.15 uur, zo 24.14.00 uur; Haag se Comedie met 'Wie trouwt de wedu we' van Carlo Goldoru, met o.a. Trins Snijders. ma 25,20.15 uur; Les Galas Karsenty- Herbert met 'La maison du Lac' van Ernest Thomson. di 26,20.15 uur; Groep Gertrud-D met 'Hendrik IV' van Luigi Pirandello met o.a. Ramses Shaffy. wo 27, do 28, 20.15 uur; 'Een bijzonder prettig vergezicht' van Paul Haenen, met o.a. Mary Dresselhuys. Muziektheater za 23, 20.15 uur; Nederlands Kamer koor, leden Asko-ensemble, Schön berg ensemble, en Slagwerkgroep Den Haag olv Reinbert de Leeuw, werken van Messiaen, Ligeti en Dal- lapicola. do 28, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Joanna Madros- kiewicz, viool en het Residentie Bach- koor olv Gerard Akkerhuis met wer ken van Haydn, Karlowicz en Verdi. Nederlands Congresgebouw za 23, 20.00 uur; Israëlische Nationale dans- en zanggroep 'Shalom '88', mmv Enrico Macias. Carré vr 22, za 23, 20.15 uur; Paco Pena's Flamenco Gezelschap, ma 25, 20.15 uur; De Golden Rain bows 'Hello Goodbye', mmv Rose, Babe, June, Double V dancers, Dazz ling Fan-Tic, Trimi Delsol en David Vitches, Lenny Len, Leo-Stan-Bas, Benjamin en Jessica Claire, di 26, wo 27, do 28, 20.15 uur; Neder lands Volkstoneel met 'Heimwee', van Dolf de Vries, Martin Kesseler en Ted de Braak, met Cary Tefsen, IJf Blokker, e.a. Concertgebouw vr 22, za 23, 20.15 uur; NedPho symfo nie-orkest olv Hartmut Haenchen, mmv Naum Grubert, piano met wer ken van Mahler en Skriabin. za 23, 15.00 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv Jeffrey Tate, mmv Lynn Harrell, cello, werken van Sjostakowitsj en Bruckner, zo 24, 20.15 uur; Maurizio Pollini, pia no met werken van Schubert en LiszL wo 27, 20.15 uur; Vladimir Ashkena- zy, piano met werken van Schumann en Chopin. C.C. Amstelveen vr 22, aanvang 20.15 uur, Musicalgang Amsterdam met 'Foxtrot' van Annie M.G. Schmidt en Harry Bannink. za 23, 20.15 uur; Hans Liberg met 'Wortel Bach Live', di 26, 20.15 uur; 'Nonsens' van Dan Goggin met o.a. Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur e.a. do 28, 20.15 uur; Ramses Shaffy, Christine Brandenburg, Eddy Brug man e.a. met 'Hendrik IV' van Luigi Pirandello. Muziektheater vr 22. za 23. ma 25, 20.15 uur; Nina Wiener Dance Company met 'Enclo sed Time' di 26 (première), do 28,20.15 uur; Ne derlands Dans Theater met 'Return to a strange land' Kylian/Jan^cek, .Bach. zo 24, 13.30 uur, wo 27. 20.00 uur; De Nederlandse Opera met 'Don Giovan ni' van W.A. Mozart, mmv Concertge bouworkest olv Nikolaus Harnon- Nieuwe de la Mar theater vr 22, za 23, zo 24.20.15 uur; 'Mijn zus ter en ik' van Jos Brink, met Josephi ne van Gasteren, Sacco van der Made, Ellen Röhrman e.a. di 26. wo 27, do 28, 20.15 uur; 'Droom van een vrouw' met Anne-Wil Blan- kers, Frans Vorstman, Ed mond Clas- Stadsschouwburg vr 22 t/m do 28 (beh. ma en di), 20.15 uur; De Mexicaanse hond met 'Leu genbroeders'. ma 25,20.15 uur; 25 jaar Folkloristisch Danstheater. De Doelen vr 22, 20.15 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv gastdirigent Jef frey Tate, mmv Lynn Harrell, cello, werken van Sjostakowitsj en Brückner. zo 24, 20.15 uur; Doelen Jazzclub, op treden van Chris Barber Jazz and Blues Band. Luxor Theater vr 22, za 23, 20.15 uur; toneelstuk 'Droom van een vrouw' van Alan Ayckbourn, met o.a Anne-Wil Blan- kers, Frans Vorstman, Guusje Wes terman en Wilbert Gieske. zo 24, 14.00 uur; Het Scapino Ballet met een afwisselend dansprogramma met zowel romantisch-klassiek als ook modern repertoire van o.a. Hans vain Manen en Nils Christe. ma 25, di 26, 20.15 uur; theatershow 'Pretentie' van Freek de Jonge, wo 27, 20.15 uur; optreden van Paco Pena vergezeld van een flamenco-en semble. Theater Zuidplein vr 22, 20.15 uur; Twee eenacters 'Tus senspel' van Noel Coward en 'Kort sluiting' van Peter Schaffer, gespeeld door toneelgroep Theater, za 23, 20.15 uur; theatervoorstelling 'Als 't ware toevallig een vrouw Elisa beth' van Dario Fo, door Kollektief Internationale Nieuwe Scene, zo 24, 14.00 uur; 'Op het lijf geschre ven' ballet door Alexandra Radius en Han Ebbelaar van Nils Christe, op muziek van Kyoko Hashimoto en Christiaan Bor. ma 25, di 26, 20.15 uur; operette 'Wie ner Blut' van Johann Strauss jr. door Hoofdstad Operette, wo 27, 20.15 uur; toneelstuk 'Hendrik IV' van Luigi Pirandello, door theater groep Gertrud D, met in de hoofdrol Ramses Shaffy. do 28, 20.15 uur; toneelstuk 'Een on- derwereldse glimlach' van Lars No ren, door Toneelgroep Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23