e weet nu wel iets van Chili af Hondendoder maakt zesde slachtoffer in Voorschoten Parkeerverbod moet einde aan gevaarlijke situatie bij pad maken Christina claimt schade kapot hek bij gemeente Leiderdorps raadslid boos over jokkende' directeur waterbedrijf LEZERS OPGELET! FELICITATIE-BON KABELKRANT FELICITATIE-BON REGIO LEIDEN DONDERDAG 21 JANUARI 1 GIRO 646900 OEGSTGEEST - Aan de zuidkant van het Rustenburgerpad in Oegst- geest mag een parkeerverbod wor den ingesteld, schrijven Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. B en W van Oegstgeest willen zo'n parkeerverbod om aan de gevaar lijke situatie op deze weg als er aan weerszijden vrachtauto's staan op gesteld, een einde te maken. Het Rustenburgerpad, buiten de herbouwde kom gelegen, wordt ge bruikt door fietsers en bestem- Drie gewonden bij ongeval in Voorschoten VOORSCHOTEN - Bij een ver keersongeval op de Voorschotense kruising Veurseweg/Papelaan zijn gistermiddag drie weggebruikers gewond geraakt. Om tien voor half twee reed een 82-jarige automobi list uit Voorschoten vanaf de Pape laan zonder voorrang te verlenen de Veurseweg op. Een bestuurder van een personenauto op deze weg kon niet meer uitwijken en reed er in volle vaart tegenop. De 82-jarige Voorschotenaar liep bij de botsing twee gebroken ribben op. De twee inzittenden van de andere auto, een 19-jarige inwoner van Den Haag en zijn 18-jarige passagiere uit Voorschoten, liepen beiden snijwonden op aan het gezicht. Het drietal werd voor behandeling overgebracht naar een ziekenhuis. De twee autós zijn volledig ver nield. mingsverkeer. Het laatste bestaat vooral uit vrachtauto's die bij het zandoverslagterrein aan de Oude Rijn of het ernaast gelegen bedrijf in turfaarde moeten zijn. Bewoners van de nabijgelegen Rijnzichtweg klagen steen en been over de gevaarlijke situaties op het Rustenburgerpad. Er zouden zich al tal van bij na-ongelukken hebben voorgedaan. Eind vorig jaar dreig den gemeente en bewoners in een heus conflict verzeild te raken toen de laatsten wethouder Kohlbeck (PvdA, openbare werken, milieu) ervan beschuldigden de hinder- wetplichtige Merwecombinatie b.v. de hand boven het hoofd te houden. Het gemeentelijke ver zoek om een parkeerverbod op het Rustenburgerpad moet worden ge zien als een initiatief van de ge meente om de situatie te verbete ren. De bewoners vinden dat er veel meer moet gebeuren en willen een verbod op het gebruik als zand- overslag van het terrein. Dat ter rein ligt aan het einde van het pad. Het dagelijks bestuur van de pro vincie vindt dat er geen bezwaar bestaat als er nog maar aan één zij de van het pad wordt geparkeerd. Er blijft dan voor het doorgaande verkeer nog voldoende rijbaan breedte over. De verhardings breedte bedraagt overigens vijf meter. GS hebben oog voor de gevaarlij ke situatie als er aan beide kanten van de weg wordt geparkeerd door de kolossen. Ze noemen het Rus tenburgerpad behalve een ontslui- tingsweg voor bedrijven ook een "belangrijke fietsverbinding tus sen Oegstgeest en Leiden/Rijns burg/Valkenburg in beide richtin gen". VOORSCHOTEN - De vergiftigde gehaktballetjes, die in de Voorschotense Vlietwijk op de straat zijn aange troffen, hebben inmiddels aan een zesde hond het le ven gekost. Het dier was samen met drie lotgenoten nog behandeld door een dierenarts, maar kon niet meer worden gered. De politie van Voorschoten kreeg gisteren opnieuw talrijke telefoontjes van verontruste hondenbezitters te verwerken. Er wordt momenteel nog met twee men sen aan de zaak gewerkt. Een aanhouding is nog niet verricht. Gisteren werd bekend dat er ook puur vergif is ge vonden, dus zonder dat het verwerkt is in vlees. Vol gens de Voorschotense dierenarts Westgeest zullen honden dat niet zo gauw opeten. Mocht het toch ge beuren, dan is onmiddellijk laten braken de enige mo gelijkheid om het dier te redden. Een bewoonster van de Vlietwijk noemde gisteren in deze krant als middel daartoe de hond een half pak zout laten eten. West geest plaatst daar kanttekeningen bij. "Je loopt bij dat middel het risico dat het beest niet alles uitbraakt. Het beste kan men zo snel mogelijk naar een dierenarts gaan voor een braakinjectie. En zo snel mogelijk is in dit geval binnen een half uur. Daarna wordt het moei lijk het beest te redden. Het strooien van vergiftigd vlees om zo honden op een pijnlijke manier om het leven te brengen, is vaker voorgekomen in de Leidse regio. De Leidse Merenwijk kwam landelijk in het nieuws toen daar enige jaren te rug tientallen viervoeters na het eten van besmet ge hakt overleden. Van een recenter datum is een over eenkomstige gifzaak in Rijnsburg. Daar lieten 15 hon den het leven. De dader werd, ondanks een verscherp te oplettendheid van de politie, nooit achterhaald. Volgens een woordvoerder van de inspectiedienst Nederlandse Dierenbescherming komen dergelijke vergiftigingen "vaker voor dan men vermoedt. In veel gevallen wordt geen aangifte gedaan. Overigens wordt er van onze kant zelden een inspecteur bij betrokken. Het is meer een zaak voor de plaatselijke politie". Flap Eén van de twee honden die nu nog m leven zijn, is Flap. Het is het bastaardje van mevrouw Flinterman uit de Voorschotense Bethlehemstraat. Flinterman: "We hadden hem maandagnacht nog hier in de wijk uitgelaten.' s Morgens om zes uur werden we wakker van een hoop lawaai. Flap lag verkrampt en met sta rende ogen onder een omgevallen kinderwagen. De politie heeft hem voor ons naar de dierenarts gebracht. Daar dachten ze eerst dat hij dood zou gaan, maar hij heeft het gered en is nu weer thuis. Hij maakt het rede lijk. Ik sta er echt van te kijken." In de Bethlehemstraat wonen volgens mevrouw Flinterman veel hondenbezitters. Onderling heeft men elkaar gewaarschuwd voor het besmette vlees. Zo hoorde Flinterman van de buurvrouw dat er ook ver giftigde balletjes door brievenbussen waren gegooid. Ze heeft haar brievenbus onmiddellijk dichtgeplakt. "Het is een minne streek", zegt ze, "een intens minne streek." mensen geld geven aan iets waar ze verder niets vanaf weten. Mis schien klinkt het raar, maar soms heb ik liever dat iemand gewoon 'nee' zegt tegen een collecte, dan zo maar zonder meer geld geeft." "Collectes leveren iets concreets op, maar het informeren blijft even belangrijk. Maar dat is niet altijd even eenvoudig. We hebben ver schillende malen geprobeerd met een informatiestand in de Winkel hof te staan. Het is nooit gelukt. De mensen moeten daar gezellig hun boodschappen kunnen doen met gezellige muziek. Daar is voor ons dus geen plaats. Als ik het manage ment bel, wordt ik minachtend te woord gestaan. Zo van: 'Bent u het weer?'. Bij Amnesty hebben ze ver gelijkbare ervaringen." "PrQblemen met de gemeente hebben we tot voor kort nooit ge had. We krijgen ieder jaar keurig een vast bedrag aan subsidie. Maar nu we tien jaar bestaan en een extra subsidie van duizend gulden heb ben gevraagd, beginnen de proble men. Een carnavalsvereniging die zo lang bestaat, krijgt zo'n bedrag zonder meer. Op ons wordt beknib beld. Er is 775 gulden toegezegd, en niets meer. Ik begrijp er niets van. We wilden in de Muzenhof gratis een Latijns-Amerikaanse theater groep laten optreden, maar de ge meente heeft ons voor het blok ge zet. We moeten volgens hen maar entreegeld gaan vragen." "Tijdens de vergadering van de gemeenteraad van 1 februari moet JONG GELEERD WASSENAAR - De echtgenoot van de in Wassenaar wonende prinses Christina heeft bij de ge meente een schadeclaim inge diend omdat een vuilniswagen onlangs het hek van zijn land goed Eikenhorst heeft bescha digd. De advocaat die Jorge Guiilermo in de arm heeft geno men stelt de gemeente per briej aansprakelijk voor de schade, die ove 'igens slechts een paar honderd gulden bedraagt. Burgemeester en wethouders zijn echter geenszins van plan om de prinses financieel tege moet te komen. Wat wil volgens een gemeente lijk woordvoerder het geval: niet de chauffeur van de vuilniswa gen treft enige blaam, maar de gene die het electronisch te ope nen hek bedient. Want deze had de knop wat langer ingedrukt moeten houden op het moment dat de vuilniswagen, die ook bij de prinselijke villa vuil ophaalt, het landgoed weer wilde verla ten. Het hek ging te snel dicht met alle gevolgen vandien: de wagen zat er tussen. Prinses Christina: geen schade vergoeding... (foto ANP) Overigens is de wagen zelf niet beschadigd - de gemeente op haar beurt hoeft dus geen claim in te dienen.... LEIDERDORP In het Leider- dorpse gemeentehuis heeft van morgen een piepjong bruidspaar elkaar het 'jawoord' gegeven. Zo wel de bruid, Eowyn Teekens, als de bruidegom, Marcel Barendse, zijn acht jaar jong. Wettelijk telt dit huwelijk dan ook niet. Toch ging het er levens echt aan toe tijdens de trouw plechtigheid. Marcel en Eowyn waren de ge lukkigen vanwege een project over werken dat momenteel in de Leiderdorpse basisschool 'Samen Onderweg' wordt gehouden. On derdeel daarvan is een dagje meekijken in de keuken van het gemeentehuis. En daar hoort een trouwplechtigheid ook bij. (fotoHcnkBouwman) Voorzitter jubilerende werkgroep over effect na tien jaar LEIDERDORP - "Ze zeggen weieens: ach, Chili. Waarom zouden we daar aandacht aan besteden in de gemeenteraad? Dat is toch allemaal ver weg? Goed, zeg ik dan, maar jullie zijn wél zo bevoor recht om dat te kunnen zeggen. En als er hier ook al geen aan dacht meer aan wordt besteed, waar dan nog wel?" Albert Ruiter is voorzitter van de jubilerende Chili-werkgroep Lei derdorp. Hoewel, jubilerend? Dat is wellicht een wat te wrange term voor een groep die al tien jaar be staat bij de gratie van een militaire dictatuur. door Jacques Koch i vergiftigingsdood werd ge- Ruiter, een veertiger die overdag Grieks en Latijn doceert aan een middelbare school, is er van begin af aan bij betrokken geweest. "Eind 1977 kwamen de eerste Chileense vluchtelingen in Leider dorp. De gemeente stelde woon ruimte beschikbaar. Er werd toen een basisteam opgericht dat de mensen moest begeleiden. Het re gelen van taalcursussen, het zoe ken van scholen voor de kinderen, dat soort zaken... Toos van Looy, destijds bekend als de Moeder van de Gemeente, heeft me er voor ge vraagd en ik heb er in toegestemd. Ik voelde me sinds het aan de macht komen van Allende in 1971 betrokken bij de toestand in Chili. Iemand die iets wilde gaan doen aan de tegenstelling arm/rijk. Zo'n betrokkenheid is dan toch vanzelf sprekend?" Ruiter: "Na die opvang zijn we ons gaan richten op het geven van informatie. De Leiderdorpse be volking informeren over de toe stand in Chili. En het inzamelen van geld voor diverse projecten in dat land. Dat laatste is hier altijd goed gelukt. De Leicjerdorper is over het algemeen gul. Alleen pro beren we te voorkomen dat de er nog een uitspraak over gedaan worden. Er moet daar nog maar eens driftig over worden gediscus sieerd. Dit vind ik te gênant voor woorden." De actiegroep Leiderdorp tegen Fascisme ging vorig jaar ter ziele bij gebrek aan, wat genoemd werd, een 'voedingsbodem'. Is Leiderdorp niet een beetje een 'slaapdorp'? "Dat zijn niet mijn woorden. Het is wel zo dat je de mensen hier 's avonds nog moeilijk uit hun huizen krijgt. Daar heb ik geen verklaring voor. Het is ook moeilijk mensen te vinden die bereid zijn een stukje van hun vrije tijd op te offeren. Ge middeld werken we met zeven of acht vrijwilligers. Maar je ziet dat de kern van de groep ouder wordt en er van onderaf te weinig nieuwe mensen bij komen. Jongeren zijn niet meer zo gemakkelijk te por- "Toch: ik vind dat je je ogen niet alleen op je eigen toekomst moet richten. Als je iets kunt doen voor anderen, moetje het ook doen. Het effect van tien jaar werkgroep? Ik weet het eigenlijk niet. De gemid- delde Leiderdorper weet iets af van Chili, dat hebben we wellicht be reikt. Dat is ook belangrijk. De mensen moeten op de hoogte wor den gehouden." "Als ik in de toekomst kijk, ben ik somber. Er worden verkiezingen gehouden in Chili, maar het wordt een schijnvertoning. Onze werk- gFoep zal blijven bestaan, we zullen wel moeten. Er nu uitstappen: nee. Je hebt het idee dat de mensen op je rekenen. Je kunt ze nu niet in de steek laten. LEIDERDORP - De directeur van de Watermaatschappij Zuid-Hol land Oost heeft het helemaal ver bruid bij het Leiderdorpse WD- raadslid J. de Waard. Tijdens de vergadering van de raadscommis sie ruimtelijke ordening noemde hij hem deze week "een kleine jok kebrok". De Waard is vertegenwoordiger van het Leiderdorps gemeentebe stuur in de watermaatschappij, die is ontstaan na een fusie van het Boskoopse waterleidingbedrijf De Rijnstreek (waarbij Leiderdorp was aangesloten) en die van Gouda. Ten tijde van de fusiebe- Leiderdorps bedrijf failliet: 20 ontslagen LEIDERDORP - Het computer bedrijf Aackosoft B.V. aan de Touwbaan in Leiderdorp is fail liet. De twintig werknemers van het bedrijf zijn inmiddels ontsla gen. Aackosoft, dat software pro duceerde, was met name gespeci aliseerd in het maken van com puterspelletjes. Volgens de curator, mr. E.J.C. van Hartingsveldt, zijn er ver schillende oorzaken voor het fail lissement. Meer mededelingen wilde hij op het moment echter nog niet doen omdat gesprekken met de directie nog gaande zijn. Voorzitter Albert Ruiter van de jubilerende Chiliwerkgroep: 'Soms heb ik liever dat iemand nee zegt tegen een collecte....' (foto Holvast) spreking had de directeur tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van. 'De Rijnstreek' perti nent verklaard dat er-van nieuw bouw van een laboratorium, noch van een nieuw kantoor sprake zou zijn. Terwijl er nu toch twee uitge werkte nieuwbouwplannen op ta fel lagen. De Waard wist te vertellen dat de directeur zijn mededeling had ge daan op een moment dat de raad van commissarissen van het Goud se waterleidingbedrijf in principe al voor de nieuwbouw had geko zen. Vandaar dat .het Leiderdorpse raadslid de directeur afschilderde als iemand die het met de waarheid niet zo nauw neemt. De Waard bleek wel bereid te zijn over zijn bezwaren tegen de nieuw bouw van een laboratorium heen te stappen. Ook al komt dat de consu ment op een verhoging van de, ku bieke meterprijs met 1,6 cent te staan. Maar voor een verbetering van de waterkwaliteit had hij dat wel over. De noodzaak van een nieuw hoofdkantoor zag De Waard daar entegen niet in. De argumenten daarvoor hadden hem allerminst overtuigd. Dat de secretaresse van de directeur in Gouda was achter gebleven terwijl hijzelf in Boskoop zijn kantoor had, rangschikte De Waard onder het hoofdstuk "zieli ge verhalen over ruimtegebrek". Volgens hem was daar helemaal geen sprake van. Met een beetje in schikken zou er voor alle medewer kers voldoende plaats zijn. Ook wethouder Den Boeft (CDA), samen met De Waard verte genwoordiger in het bedrijf na mens Leiderdorp, zette deze week vraagtekens bij de nieuwbouw plannen van het waterbedrijf. Nieuwbouw van een hoofdkantoor ziet ook Den Boeft niet zitten, te meer daar er een fusie van waterlei dingbedrijven in Zuid-Holland op handen is. Filippijnse kinderen zoeken PLEEGOUDERS op-afstand terre des hOmmes Met de Leidsch Dagblad Kabelkrant kunt u t.n.o. GRATIS een felicitatie richten aan familiele den, vrienden en kennissen in de nieuwe Kabelkrant-ru briek 'van harte' Deze unieke lezersservice geldt alleen als u nevenstaan de bon gebruikt en opstuurt naar het Leidsch Dagblad Kabelkrant t.a.v. redaktle/fellcltatles Witte Singel 1 2311 BG Lelden U kunt de bon ook persoonlijk komen afgeven of invullen aan de balie van het Leidsch Dagblad. Niet-lezers betalen voor een felicitatie 25,- (incl. BTW). Voor inlichtingen (géén opgave), bel: 071-144941, tst. Datum plaatsing Naam: Adres: Woonplaats (wel/geen abonnee) schrijf m de vak|es de door u gewenste tekst

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14