Een grotegezellige familie Andersson en Karpov ontvluchten peloton Piket geeft winst uit handen Taekwondo: niet alleen schoppen en slaan RDG stijgen Titelkansen Alleen winst voor Scholma MAANDAG 18 JANUARI 1988 PAGINA 19 LEIDEN - Ze werd in de bloeme tjes gezet, maar een lach kon er op het gezicht van Mandy de Jongh nauwelijks van af. De hul diging naar aanleiding van de wereldtitel taekwondo, vorig jaar oktober behaald, ging volle dig aan haar voorbij. De Zoeter- meerse \verd gisteren tijdens de clubkampioenschappen taek wondo in de Leidse universitaire sporthal overladen met bloemen, bekers en cadeau's. Die Mandy de Jongh onder dankzegging in ontvangst nam, maar haar ge dachten waren elders. Een vorige week ontvangen 'onheilstijding' uit Zuid-Korea was de reden voor het neerslach tige gedrag van de doorgaans goedgemutste sportieveling, lid van de Leidse sportschool Gerard van den Berg. Waar Mandy de Jongh tot dat moment rekening hield met deelname aan de Oly m pische Spelen (waar taekwondo voor het eerst een demonstratie- sport is), werd haar kort en bon-1 dig medegedeeld dat er voor de Nederlandse vrouwenploeg (er doen in totaal acht vrouwen- en acht mannenteams mee) geen plaats was in Seoul. Dat was een rake klap in het gezicht. Mandy de Jongh ontstak dan ook in woede toen zij in kennis werd gesteld van de uit Korea ge stuurde mededeling. "Hoe kun nen ze nu in hemelsnaam zoiets beslissen. Ik ben nota bene we reldkampioen geworden. Die kunnen ze toch moeilijk thuisla ten. Volgens mij is de samenstel ling van de acht landen puur natte vingerwerk geweest. Na de Europese en wereldtitel had ik mijn zinnen gezet op de Spelen. En nu moet ik thuisblijven. Daar baal ik verschrikkelijk van". Voorzitter Sjaak Jansen van de Taekwondo Bond Nederland heeft inmiddels een telex naar Zuid-Korea gestuurd met de be doeling de organisatie op andere gedachten te brengen. Tot nu toe hebben de inspanningen van Jansen tot niets geleid, zodat de kans groot is dat Nederland al leen met een mannenteam in Azië is vertegenwoordigd. Ingeval van een afzegging mogen de vrouwen alsnog opdraven, want Nederland staat als eerste geno teerd op de reservelijst. Kortom, de TBN had geen slechter moment voor de huldi ging van Mandy de Jongh kun nen kiezen. Niettemin was de stemming in de Universitaire sporthal, zeg maar de hal van Coen Nuis, er niet minder om. De Nederlandse clubtitels in de cate- gorien junioren, senioren en II waren gistermiddag in de luid ruchtige studentenhal de inzet. Ereprijzen waarvoor ruim 125 taekwondoka's zich uit de naad vochten, maar buiten de mat niets anders dan vriendelijk heid. Een grote familie eigenlijk, die verzameling van Nederland se wedstrijdtaekwondoka's.' Ons kent ons dus. Dank zij sportschoolhouder annex ambtenaar van Sport en Rekreatie Aad van der Luit be leefde Leiden de primeur van het NK voor clubteams. "Het leek me eens leuk om dat eens hier te hou den. Ik had aanvankelijk de 3 oc- tober-hal op het oog, maar die bleek bezet. Toen heb ik Coen Gerard van den Berg instrueert zijn pupil Peter Onderwater door Rob Onderwater Nuis benaderd of de Universitai re sporthal vrij was. Gelukkig konden we hier terecht. Maar ik baal als een stier dat juist op deze dag DIOK de beslissende wed strijd tegen Castricum speelt. Dat is me vorig jaar ook al over komen", toonde ex-rugby speler Van der Luit zich licht ontstemd. Zijn humeur klaarde later door de prestaties van zijn pupillen (zijn school was vertegenwoor digd met twee teams) ziendero gen op. De wat sfeerloze grijze kolos, liggend rechts van de Plesman- laan, onderging gisteren een complete gedaanteverwisseling. Een taekwondoka houdt ervan om zijn actie met veel geschreeuw gepaard te laten gaan. En hij niet alleen, de teamgenoten in ca- su meegekomen belangstellenden hebben er genoegen in om hun fa voriet verbaal bij te staan. Zo doende kon het gebeuren dat de de doorgaans muisstille hal van Nuis werd opgeschrikt door orka nen van geluid. Taekwondo is een sport die in Nederland op hoog niveau wordt beoefend. Vanuit Korea waaide de gevechtssport zo'n kwart eeuw geleden over naar de andere zij de van de aardbol. Aad van der Luit hield zich in die periode be zig met judo, maar raakte bevan gen door de vanuit Korea ver spreide 'bacil'. "In die periode is de basis gelegd voor de prestaties van nu", weet Van der Luit. "De beste Koreanen hebben ons die sport geleerd. Door de juiste men sen is dat opgepakt en hebben het op anderen overgebracht. Het is zelfs nu zo dat we gelijkwaardig zijn aan de Aziaten". Het bewijs daarvoor is het aantal Europees- en wereldkam pioenen dat Nederland heeft voortgebracht. Ze waren gisteren allemaal naar Leiden gekomen: Ruben Thijs, Sjef Vos, Johan Lapré en Hans Spiering. On danks de aansprekende presta ties heeft het taekwondo nog niet het negatieve imago van zich af kunnen schudden. Aad van der Luit beaamt het. "Wat die John Bluming (de filmacteur) in het verleden heeft geflikt, heeft de sport veel schade berokkend. Bluming was in de avonduren uitsmijter en gebruikte de sport om vervelende mensen de tent uit te gooien. Hij is daarmee in ops praak gekomen". Met de hand op zijn hart be weert Van der Luit dat taekwon do een veilige sport is "die hart stikke leuk is om te doen". Waar vroeger alleen met het hagelwitte pak aan twee maal drie minuten werd gevochten, komt de taek wondoka van vandaag de 'mat' niet meer op zonder bescherming. Dat wil zeggen: een hoofdkap, een borstkap en scheen- annex voetbeschermers. "Zes jaar gele den zijn we met bescherming be gonnen", herinnert Aad van der Luit zich. "Nog eerder dan de boksers. Het is een pure nood zaak. Het gevolg van de maatre gelen hebben er toe geleid dat er hoegenaamd geen ongelukken meer gebeuren". Hetgeen het NK in Leiden onderstreept, want het 'Rode Kruis' blijft hoegenaamd werkloos. Nederland telt ruim 11.000 be oefenaars van de gevechtssport. Ongeveer 20 procent van dat aantal houdt zich bezig met de wedstrijdsport. De belangstel ling is nog steeds groeiende, al blijft judo van het trio gevechts- sporten (judo, taekwondo en ka rate) de nummer één. Het feit dat die sport al heel lang olympisch wordt beoefend, heeft daar onge twijfeld mee te maken. "Anton Geesink heeft een ongelooflijk uitstraling gehad. En neem nu de wereldkampioen bij de vrouwen, Irene de Kok, dat is bepaald geen domme kracht. Die verkoopt haar sport goed. Bij de school sport had ik laatst 84 inschrijvin- gen. Dat zegt genoeg. Het imago van de gevechtsporten is de laatste jaren aan het verande ren. Maar nog steeds denken veel mensen dat die sporten louter en alleen worden beoefend door gro- Mandy de Jongh: geen Spelen te getatouëerde jongens. Dat is natuurlijk niet zo". Van der Luit doceert al twintig jaar zowel judo als taekwondo op zijn school. De laatste sport heeft zijn voorkeur "omdat je in tweemaal drie minuten alles kunt geven. Bij judo kun je door een foutje meteen uit de boot val len. Taekwondo bied je de moge lijkheid om terug te vechten". De sportschool Van der Luit was gis teren vertegenwoordigd met twee teams. Eén minder dan Gerard van den Berg, de zesvoudig Ne derlands kampioen die vroeger samen met Van der Luit een sportschool bestierde. Gistermid dag zaten de vrienden van vroe ger tegenover elkaar. Van den Berg kwam als overwinnaar voorschijn. Bij de senioren B e te zijn school de eerste en tweede plaats op, terwijl de strijd bij de junioren de derde positie ople verde. Van der Luit moest bij de senioren B genoegen nemen met twee derde plaatsen. De sportscholen vervullen het taekwondo een centrale func tie. De commercie speelt derhalve een belangrijke rol, hetgeen bin nen de sportbond nogal eens tot aanvaringen leidt. "Iedereen denkt natuurlijk aan zijn eigen hachje", weet van der Luit. "Sommige jongens moeten ervan eten. Ik niet. Dat heb ik trouwens altijd zo gewild. Ik heb genoeg slechte voorbeelden voorhanden. Jongens die de zaak verkeerd aanpakten en mooi naar de filis tijnen gingen. Ik denk dat ik op mijn manier goed en verfrissend bezig ben. Vier maal in de week geef ik training. Dat houd me lek ker weg bij de tv". Uitslag: junioren: 1. Oude Lut- tikhuis (Almelo), 3. Gerard van den Berg; senioren B: 1. Gerard van den Berg 1, 2. Gerard van den Berg 2, 3. Aad van der Luit.; j nioren A: 1. Oude Luttikhuis. MODE - VARIANT WIT: J. Piket Zwart: S. Agde- stein Wijk aan Zee 1988, 7e ronde. Weense variant van het Dame gambiet. 1. Pf3 PfB; 2. d4 e6; 3. c4 d5; 4. Pc3 dxc4; 5. e4 Lb4; 6. Lg5 Meestal ontstaat deze stelling na 4. Lg5 Lb4x; 5. Pc3 dxc4; 6. e4. Het zwarte verdedigingssysteem is in de jaren dertig door de Weense schaakmeesters Ernst Grünfeld en Albert Becker uitgewerkt. Tot voor kort stond de speelwijze als zwak bekend, maar sinds vorig jaar is de ze opnieuw in de mode gekomen. 6.c5; 7. e5 Robert Hübner en Michael Tal delen de vijfde plaats. Hübner her stelde zich enigszins van zijn ne derlagen van de afgelopen week en bereikte nu tegen Ljubojevic en Hansen twee verdienstelijke remi ses. Tal maakte zich tegen Karpov niet al te druk, maar gisteren deed hij felle pogingen om Nikolic eron der te krijgen. Volgens velen had hij lange tijd positioneel overwicht maar bij de eerste tijdcontrole bleek dit te zijn vervlogen en de partij sloot met remise. Jeroen Piket deed de afgelopen dagen van zich spreken. Zaterdag kwam hij tegen Agdestein zeer goed te staan, maar op het kritieke ogenblik verzuimde hij de sterkste voortzetting, waardoor al zijn voor deel verdween. Onmiddellijk daar na maakte hij een taktische blun der en toen was er geen redden Beter deed hij het in de volgende ronde tegen Paul van der Sterren. Slechts één winstpartij van Kloppenburg ORMESBY - Mirjam Kloppenburg heeft in de Engelse plaats Ormesby tijdens het treffen tussen de beste tafeltennissers van Europa en Azië niet meer dan één van de drie par tijen in haar poule gewonnen. Ze versloeg alleen de Engelse Andrea Holt met 21-16, 21-13. Ze verloor van de Chinese He Zhili met 8-21, 13-21 en de Tsjechoslowaakse Ma rie Hrachova met 15-21, 21-23. De winnaars van de enkelspelen werden Li Bun Hui bij de dames en de Zweed Jan Ove Waldner bij de heren. Li Bun Hui versloeg in de fi nale haar landgenote Dai Lili met 21-15, 21-17, Waldner bleek te sterk voor de Zuidkoreaan Yoo Nam Kyu: 21-18, 17-21, 21-9. Leiden doet goede zaken DORDRECHT - Het bowlingteam Formule Leiden behaalde het afge lopen competitieweekeinde in de hoofdklasse trioleague zes punten. Het team, bestaande uit Jim Schef- fer, Frank Scheffer en Jan Snik, diende in de eerste van de drie wedstrijden (in een weekeinde worden drie competiteduels afge werkt) de sterk geachte ploeg van Leo Smit een nederlaag toe. In de eerste game van die wed strijd werd de opponent met een score van 685 verpletterd. Daarvan was de rivaal zo onder de indruk dat Formule ook de tweede won en daardoor ook het derde punt van de totaalzege kon bijschrijven. Van Bison verloren de Lejdenaars daar na met 2-1, maar tegen Nijmegen behaalde de ploeg weer een 2-1 ze ge. Door deze resultaten bevrijdde Formule zich van de degradatiezor- gen. Leiden heeft nog twee compe- titedagen voor de boeg. LEIDEN - In de voorlaatste ronde van de damkompetitie in de Hoofdklasse van de DMH had het Leidsch Damgenootschap aan een gelijkspel tegen konkurrent Rijns burg voldoende om vrijwel verze kerd te zijn van het kampioen schap. In de aanvangsfase van deze beslissende wedstrijd speelde de Rijnsburgse jeugd een belangrijke rol. Cor van Dusseldorp beschikte in een flankspel-opening tegen Fred Ong over de meest aktuele openingskennis en dreigde spoe dig een schijf van Ong te verorbe ren. Ong wist dit nog wel op crea tieve wijze te voorkomen, doch de onvoordelige korte vleugel-opslui ting werd door Van Dusseldorp be kwaam in winst omgezet. Het an dere Rijnsburgse talent Dik van Dijk speelde daarentegen te non chalant en moest een agressieve aanval van André van der Kwartel met onnodig schijfverlies beko pen. Na drie uur spelen was de spanning op vele borden te snij den. De LDG-ers Wim Heemskerk, Hans Kolfoort en Max Leiwakka- bessy speelden met medewerking van hun tegenstanders op het scherpst van de snede en leken op voordelige uitslagen af te stevenen. Het was echter Rijnsburg, dat het eerst oogstte. Albert Huisman wist met enkele subtiele zetten ëen groot aantal dreigingen in het spel te brengen, hetgeen in een fraaie schijfwinst resulteerde. Peter Bronstring wist nog wel kompen- satie te verkrijgen, maar moest uit eindelijk het hoofd buigen. Rinus Kromhout bouwde de Rijnsburgse voorsprong uit door in een explo sieve stelling Max Leiwakkabessy kombinatief van het bord te zetten. Leek Hein van Winkel in het late middenspel LDG terug in de race te krijgen, uiteindelijk mocht Van Winkel blij zijn, dat Cees van den Bosch een winnend eindspel over het hoofd zag, waardoor het alsnog remise werd. Kopman Evert Bron string wist de eerste Leidse zege aan te tekenen. Pas in het late mid denspel raakte Ton Noort het spoor bijster. De beslissing viel bij de 3-7 achterstand van LDG toen André van der Kwartel zijn materi ële winst in het eindspel slechts in een remise-stelling zag uitmonden. Wim Heemskerk was daarop nog in fel gevecht gewikkeld met Gert Cederhout, die ondanks tijdnood een mindere positie binnen remise- grenzen wist te houden. Hans Kolfoort tekende daarna in betere positie de vrede met Arno Kooloos, waardoor Rijnsburg met een 10-6 overwinning weer alle kansen op het kampioenschap heeft. Een be slissingswedstrijd met LDG lijkt waarschijnlijk. Het Alphense HDC had op gelijke hoogte kunnen ko men met beide koplopers, doch de wedstrijd tegen Krimpen zal ver moedelijk niet meer dan een 8-8 eindstand op het bord brengen, waardoor HDC uitgeschakeld lijkt. Het ongeïnspireerd spelende Kat wijk liep een beschamende 5-11 nederlaag op tegen het nog puntlo ze en met enkele invallers gehandi capte Damlust 2. Slechts De Jonge en Passchier boekten aan hun stand verplicht zijnde overwinnin gen. FRANS DE JONGE. Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee Karpov blijft volgen. Weliswaar kon hij met zwart tegen zijn land genoot Michael Tal niet verder ko men dan remise, maar in de achtste ronde bracht ook hij Van der Wiel een vernietigende nederlaag toe. De laatste heeft dientengevolge een droevig weekeinde beleefd, maar onverdiend waren zijn neder lagen niet. Spelers als Andersson kan men beter niet met een tame lijk ondoordachte, wilde konings- aanval overrompelen en voor be paalde openingsexperimenten moet hij nu juist niet Karpov uit zoeken. Overigens hebben de kriti sche beschouwers het altijd mak kelijker dan de spelers en achteraf is alles veel duidelijker dan tijdens de partij. Van der Wiel beschikt over uitstekende capaciteiten en menselijkwerwijs zal zijn tijd nog wel komen. Dit toernooi is een zo veelste goede leerschool. Piket behandelde het eindspel su perieur en scoorde na zes uur spe len het volle punt. De beide Neder landers delen nu de laatste plaats. In de B-groep heeft Vitaly Tsjes- kovski de leiding behouden, maar het is de vraag of hij zijn slecht- staande partij tegen Roberto Ci- fuentes zal kunnen redden. Mocht hij daar niet in slagen, dan haalt John Fedorowicz hem in. De Ame rikaan won zaterdag een belangrij ke partij van Glen Flear en bijna had hij gisteren ook Peter Lukacs met een Wolga-gambiet overvallen. Door een tijdige dameruil wist de Hongaar op het nippertje te ont snappen. Rudy Douven blijft de Neder landse eer hooghouden. Jammer dat hij gisteren een moeilijk eind spel tegen Gert Ligterink niet kon houden. Dat Ligterink nu juist te gen een Nederlandse kanshebber zijn beste partij moest spelen is een noodlottig toeval. Douven had za terdag op zijn beurt de sterke Joe goslaaf Zdenko Krnic in een lange Grünfeldpartij verslagen en mocht hopen op een gedeelde eerste plaats. Misschien gaat het er deze week nog van komen. Rainer Knaak en Liafbern Rie- mersma kregen kans op een half punt. Ze namen deze waar door te gen elkaar remise te maken. Joris Brenninkmeyer is bezig zich omhoog te werken. In een sterk gespeelde Koningsindische partij kreeg hij na een moeilijk middenspel tegen Friso N ij boer een gunstig eindspel in handen en dat werkte hij feilloos af. Vandaag hebben de spelers een rustdag. Voor morgen staan de par tijen van de 9e ronde op het pro gramma. HANS BOUWMEESTER DORDRECHT (ANP) - Van de twintig deelnemers aan de halve finales van het nationale damkampioenschap heeft alleen Auke Scholma in de openingsronde de volle winst veroverd. Hij versloeg zowel Rigterink als Geurtsen. Vijf spelers kwamen tot drie punten, waardoor met name in de tweede groep de spanning er in zit. Het merendeel van de spelersgroep was zaterdag na afloop van de eer ste ronde furieus. Toen immers hoorden de deelnemers dat de op het laatste moment aangekondigde gewijzigde promotiemogelijkheden door de vergadering van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) wa ren aangenomen. In plaats van acht spelers, de beste vier uit elke groep van tien, gaan nu slechts de eerste drie rechtstreeks over naar de finale en moeten de nummers vier met elkaar herkampen om één plaats. En dat omdat de vergadering een door het bestuur verkeerd genomen beslissing met betrekking tot de vaststelling van de vierde finaleplaats van het vori ge Nederlands kampioenschap corrigeerde. Door zowel de al „geplaat ste" Van der Zee en de onterecht gepasseerde Vermin in de finale te plaatsen, voelden de halve-finalisten zich benadeeld. De wildste ideeën werden gelanceerd, maar tot enige (tegen)actie kwam het vooralsnog niet. Hans Jansen werd door de buitengewone vergadering zaterdag uit gesloten van deelname. Ivan Farago is op de derde plaats gekomen, voornamelijk dank zij een mooie overwinning op Ljubo Ljubojevic, die in Wijk aan Zee ze ker niet in zijn beste vorm steekt. Hij moet toch beter weten hoe hij de ruilvariant van het Oud-Indisch moet behandelen; gisteren zat de arme Joegoslaaf al na 27 zetten to taal 'onder het bord'. Kyril Georgiev won zaterdag een soort wurgpartij van Pedrag Nik olic. De laatste had zich laten ver leiden tot een beroemd en berucht Marshallgambiet van het Spaans te spelen, doch hij bereikte slechts een miserabel eindspel, waarin de ongelijke lopers ook nog in zijn na deel werkten. Gisteren had de ten gere Bulgaar het minder gemakke lijk tegen Simen Agdestein. De partij werd in moeilijke positie af gebroken en Georgiev zal alle zei len moeten bijzetten om het halve punt te redden. Als het hem lukt deelt hij de derde plaats met Fara go. WIJK AAN ZEE (GPD) - Na acht ronden zijn Ulf Andersson en Anatoly Karpov uit het peloton ontvlucht. Beide grootmeesters scoorden in het afgelopen weekeinde 1,5 uit 2 en nemen nu met ruime voorsprong de koppositie in bij het Hoogovenstoernooi. De Zweed gaat voorop. Hij won zaterdag een voortreffelijke verdedigingspartij tegen John van der Wiel en gisteren kon hij daar tegen Genna Sosonko gemakkelijk een rustige remise aan toevoegen. Scherp en vol risico. Goed en veilig is 7. Lxc4. 7. cxd4; 8. Pxd4 Zo speelde ook Georgiev tegen Sosonko in de 'inhaalpartij' van de eerste ronde. Het is mogelijk, dat 8. Da4x de voorkeur verdient. In de partij Timman - Karpov, Amster dam 1987, volgde hierop 8. Pc6; 9. 0-0-0 h6!; 10. exf6 hxg5; 11. fxg7 Tg8; 12. Pxd4 Lxc3!; 13. bxc3 Da5; 14. Dxa5! Pxa5; 15. h4! en wit had de beste kansen. 8.Da5; 9. exf6 Lxc3x; 10. bxc3 Dxg5; 11. fxg7 Tg8 Sosonko speelde in de bovenge noemde partijll. Dxg7. Na 12. Df3 Pd7; 13. Lxc4 0-0; 14. Lb3 Pc5; 15. Lc2 Ld7; 16. 0-0 La4; 17. Lxa4 Pxa4; 18. Tabl kwam de Bulgaar geleidelijk aan in het voordeel. 12. h4! Een voortreffelijk idee. Wit brengt de toren via de flank in de aanval. 12. Dxg7; 13. Th3 Pa6; 14. Te3 Hier dacht men, dat Piket op grond van de dreigende manoeu vre Pd4-f5-d6 snel zou winnen. 14. Ld7; 15. Pf5 Df6; 16. Pd6x Ke7; 17. Pxc4 Na 17. Pxb7 Df4 zou het witte paard op dwaalwegen geraken. 17.Df4 Tegen 18. Dd6x gericht. 18. Pe5 La4; 19. Dh5? Jammer! Na 19. De2!, met de dreiging 20. Tf3!, zou zwart in de grootste moeilijkheden zijn, aldus Piket. Na 19.f6 is 20. Te4 Df5 (20. Dh6 21. Pg4 of 20.Lb5; 21. c4!) 21. g4! zeker winnend voor wit, maar met 19.Le8 kan zwart zich verdedigen. 19. Tad8; 20. g3?? Een ongeluk komt zelden alleen. Ook 20. Lxa6 Txg2 was slecht voor wit, doch na 20. Df3 was er nog niets verloren. DIAGRAM: Wit: Kei, Dh5, Tal, Te3, LH, Pe5, pi.: a2, c3, f2, g3, h4. Zwart: Ke7, Df4, Td8, Tg8, La4, Pa6, pi.: a7, b7, e6, f7, h7. 20. Txg3ü Eenvoudig en zeer doeltreffend: 21. Txg3 Dd2 mat! 21. Pf3 Plotseling is het witte spel totaal ontregeld. 21.Lc6; 22. Lxa6 Td5! Veel sterker dan het terugnemen van de loper. 23. Pg5 Anders 23. Txf3 23. Txe3x 24. fxe3 Dxe3x; 25. Le2 Dg3x Om na 26. Kfl vernietigend 26. Tf5x te doen. Wit geeft het op. Guyt handhaaft zich in voorhoede LEIDEN - Zonder dat de ware top vorm daar is. heeft veldrijder René Guyt zich tijdens het voorbije weekeinde toch verdienstelijk we ten te handhaven in de voorhoede van de twee op het programma staande koersen. Tijdens de door Hennie Stamsnijder gewonnen in ternationale veldrit van het Belgi sche Overijsse duelleerde Guyt ge ruime tijd met Reinier Groenen- daal om een plaats bij de eerste vijf tien. De Katwijker trok uiteindelijk aan het langste eind en kwam als veertiende over de meet. Van zijn rivalen uit de nationale amateurse lectie diende de Swifter slechts na tionaal kampioen Noëll van der Ley (twaalfde) en Marcel Gerritsen (negende) voor te laten gaan. Dat Gerritsen voor het slot van het sei zoen de renner in opkomst is, bleek zaterdag ook al tijdens de cross van Amersfoort. De Hooglandervener ontsnapte in de finale aan de greep van zijn mede-koplopers Jo Mar tens en René Guyt en zegevierde vervolgens met lichte voorsprong. Martens werd op zes seconden tweede, Guyt eindigde met 15 se conden achterstand op de derde plaats. Rini Pley en Wim de Vos volgden daarachter op ruime ach terstand.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19