MSV blijft op het goede spoor Grasshoppers is Tonego de baas Pernix schiet te kort bij Rapiditas: 18-11 Zilver voor Schouten bij de NK-meerkamp Promotie lijkt nu al zeker w Bassets met winst zeker van plaats in ereklasse Tweeling Schouten zwemt snel Velocitas na zege op Fluks aan kop 'Volkstoneel' Groen Geel tegen TOP rAUllNtt 10 DO ST MAANDAG 18 JANUARI 1988 LISSE/LEIDEN - In de schaduw van koploper Grasshoppers werk ten de vrouwen van Lisse en MSV zaterdagavond hun derde ontmoe ting van dit seizoen af. Na een meer spannende dan fraaie strijd won MSV met 66-67, waardoor de Noordwijkse ploeg nog een kleine kans maakt om het verliezende To nego van de tweede plaats te ver dringen. In de eerste divisie hand haafden de mannen van Leider dorp zich door een 64-74 overwin ning op Racing Beverwijk aan kop. „Als ik jullie zie, dan heb ik het al". Met die woorden gaf Lida van der Voort aan dat bij Lisse bijzon dere krachten in het spel zijn wan neer MSV de tegenstander is. MSV daarentegen startte vrij nonchalant en wist pas een voorsprong te ver krijgen toen routinier Ria Bröring (24 pnt) haar jongere ploegmaats een lesje in mentaliteit en schotvaardigheid gaf: 15-20. Dat was voor Lida van der Voort het sein er nog een schepje bovenop te doen en onder haar leiding kwam Lisse bij rust weer aan de leiding: 35-31. Lisse zette daarna goed door (42- Fides Pacta kwam, na een sterke start tegen OEC, toch nog in de pro blemen. Via 4-0 liep de ploeg van coach John Tims weg naar 7-2 en OEC werd onder de voet gelopen. In drie minuten tijd scoorde de for matie uit Helmond echter even zo veel maal en kwam daardoor voor rust al terug tot 9-7. In de tweede helft slaagde Fides er niet meer in het verschil naar vier punten te tillen. OEC had het vizier beter afgesteld, maar kon de stand nooit geheel gelijk trekken. Ronald van der Velden en Bettina Sommeling, de grote steunpilaren bij Fides, leidden hun ploeg naar de overwinning: 17-15. „Tegen zo'n geweldige vlaag van schotvaardigheid viel weinig in te brengen", concludeerde coach Rob van Dort van Pernix na het bijzonder produktieve begin van Rapiditas. Alleen Kees Hortensius kon enigszins volgen, maar na vijf entwintig minuten keek Pernix al tegen een 11-3 achterstand aan. In de tweede helft leverde de ge wijzigde, tactiek van Pernix in eer ste instantie succes op. Rapiditas kreeg aanvallend meer ruimte en raakte daardoor in verwarring. Het Leidse achttal kon echter zelf in of fensief opzicht geen potten breken en slaagde er dus niet in langszij te komen. Uiteindelijk moest Pernix met 18-11 het hoofd buigen voor de Zutphense schutters. Fiks boekte een verrassende overwinning op koploper Vrien denschaar. Reinetta de Mooy ken- SASSENHEIM - Alle aandacht richtte zich na afloop op TOP's eerste goal in het duel tegen Groen Geel. Dat zou volgens Groen Geel-coach Janne Engel- berts "zijn gevallen in een dood spelmoment, want Nijboer had al gefloten". Deze op zijn beurt hield vol dat de bal op het mo ment van fluiten de handen van Jacquelien Winter reeds had ver laten en dat de resulterende goal derhalve rechtsgeldig was. Voor lopig staat er dus, hangende het protest van Groen Geel, een 15- 14 uitslag, in het voordeel van TOP. De omstreden actie vond plaats in de vijfde minuut van het duel, in een periode waarin TOP wanhopig zocht naar het juiste ritme. Fout werd op fout gestapeld en na tien minuten was er al een gat van drie goals (1- 4) geslagen. Het herstel kwam na 2-5, toen bleek dat in het tweede verdedigingsvak Wormers top schutter Frank van het Kaar aan banden kon leggen. In de rug ge steund door zijn vakgenoten stond Anne van der Zaag, die zelf tweemaal scoorde, hem slechts vijf treffers toe, waarvan drie strafworpen. Aan TOP-zijde was topscorer Frank Nijenhuis met zeven goals aanmerkelijk beter op dreef. De grillige aanvaller had bij 5-5 al een hattrick gescoord en hielp TOP na rust (9-10) ook aan de eer ste tweepunts-voorsprong bij 12- 10. Het leek er toen even op als zou TOP het duel snel beslissen, maar het duurde acht minuten er opnieuw gescoord werd door de thuisploeg. In die periode wer den de rollen volledig omge draaid (12-13) en leek TOP ander maal de geslagen ploeg. 33), maar verzuimde om het karwei af te maken. MSV bleef daardoor kansen houden (49-49), al leidde de sterk spelende Joke van der Heu vel (25 pnt) de thuisploeg in een nieuwe ontsnapping: 61-54. Op dat moment had Lisse echter al haar kruit verschoten. De ploeg zat con ditioneel aan haar plafond en MSV, dat nu wel verdedigend de puntjes op de i zette, marcheerde in één klap door naar 61-65. Het eindsig naal kwam bij 66-67, waardoor de Noordwijksen zich op de derde plaats handhaafden. Eerder in de week doorbrak Lis se de nederlagenreeks tegen hek- kesluiter Elementum/Green Eagles: 65-56. De ploeg uit Maas sluis hield tot de 15e minuut gelij ke tred (21-20), maar moest toen snel capituleren. Bij rust had Lisse de marge vergroot tot 30-21 en ook daarna bleken de adelaren vleugel lam. Maijo Fijma (14) en Joke van der Heuvel (12) waren de topsco rers voor Lisse. Leiderdorp kreeg in Beverwijk te maken met een altijd lastige te genstander, die in de overschrij vingstermijn bovendien versterkt werd met de van Akrides afkomsti ge schutter Gerrit Slagter. Slagter hield Racing Beverwijk in de eer ste helft met 12 punten aardig in het spoor van Leiderdorp, dat Bo ris Monkhorst en Erik Huybens moest missen: 34-38. Beverwijk kwam na de pauze zelfs op voorsprong (46-43) alvo rens de sterk acterende Marcel Huybens (26 pnt, 11 reb) met Loet de Ruijter (14) de stand recht trok (52-52) en Leiderdorp via 54-61 naar een verdiende en nuttige 64- 74 zege voerde. Huybens deed ook verdedigend goed werk en hield Guus Schuijt op het schamele to taal van 11 punten. Luba kende een goede 'generale' voor de ontmoeting met Leider dorp eind deze week. Hekkesluiter DSS werd in de Vijf Meihal pro bleemloos op zij gezet: 82-58 (45- 31). Coach Martin Bakhuijzen kon naar hartelust wisselen, alleen Ben de Jong (geblesseerd) bleef aan de kant. Wim van Niekerk, de gevaar lijke, want onvoorspelbare balkun stenaar van Leiden, leverde eerder in de week zijn plunje in. Hij kan studie, werk en trainen niet langer met elkaar verenigen. Lisse kon geen vat krijgen op runner-up Early Bird, dat in Pur- merend na een score-rijke wed strijd uiteindelijk met 107-92 (55- 44) zegevierde. Erik van Zelm (28) en Ronald Sporken (20) toonden zich het meest produktief voor de ploeg van Frans Broekhof. In de promotiedivisie betekende driemaal inderdaad scheepsrecht voor BVO Alphen. Basketiers werd na twee eerdere mislukte po gingen met 77-76 verslagen, waar door de Alphenaren tot op vier punten van de door drie ploegen gedeelde tweede plaats zijn geko men. MSV plukte in het rayon de vruchten van een openhartige teambijeenkomst en won met 89- 81 van OSG. De verdediging van de Noord wijkers maakte vooral voor rust een sterke indruk toen OSG zeven minuten lang op twee k 'k-, ZWOLLE/LEIDEN - Atlete Esther Schouten van het Leidse AV Hol land heeft zaterdag een tweede plaats bemachtigd tijdens de Ne derlandse indoorkampioènschap- pen meerkamp in de Zwolse IJs- selhal. Met een persoonlijk record van 4012 punten op de vijfkamp was alleen Olympisch kandidate Tineke Hidding te sterk voor Es ther Schouten. De Holland-atlete zette een heel regelmatige prestatiereeks neer, te weten een 60m horden in 8.89 se conden, een vertesprong van 5.70 meter, een kogelstoot van 11.88 meter, een hoogtesprong van 1.69 meter en een 800 meter van 2.19.78. Dat alles leverde haar ruim 200 punten meer op dan haar beste vijfkamptotaal tot dan toe. De Alkmaarse Tineke Hidding, die dit jaar aan de zevenkamp-li miet voor de Olympische Spelen in Seoul denkt te kunnen voldoen, was een klasse apart met een pun tentotaal van 4452. Eveneens van aparte klasse dit weekeinde in Zwolle was Robert de Wit op de ze- venkamp~ bij de mannen. Hij 'kraakte' zijn eigen Nederlandse record met maar liefst 415 punten en bracht het nieuwe recordtotaal op 5878 punten. De Wit begon met een 60m in 7.15 seconden, sprong 6.93m ver, stootte de kogel naar 14.90m, sprong 2.05m hoog, liep de 60m horden in 9.57 seconden, haalde met de polsstok een hoogte van 5.00m en beëindigde de meerkamp met een 1000m in 2.51.50. De Eind- hovense student, die vorige zomer tijdens de wereldtitelstrijd in Ro me met een blessure de tienkamp voortijdig moest stoppen, verklaar de gisteren zelfbewust de limiet van 8050 punten voor Seoul geen al te groot obstakel te achten. In het invitatieprogramma, dat naast de meerkampkampioen schappen in de IJsselhal werd ver werkt, slaagde Zoetermeerder Marc van der Krogt er in een Ne derlands record op de incourante 50 meter te vestigen. Hij liep de af stand in 5.85 seconden en dat was precies gelijk aan de limiet die voor een nationaal record op deze afstand was gesteld. De Leidse Yvonne van Dorp kwam dit weekeinde ook tijdens indoorwedstrijden in actie. De AV Wim van Niekerk: weg bij Leiden (archieffoto) punten werd gehouden (19-27, 40- 29). Opmerkelijk was in die fase de rol van Akke Biemeld en Paul Al kemade. Grasshoppers, dat de helft van de selectie door blessures moest missen, deed het ondanks de 73-80 (38-42) nederlaag niet slecht tegen koploper Voorburg-2. De Katwij- kers toonden ieder geval vechtlust en zaten Voorburg tot ver in de tweede helft dicht op de hielen (64- 68, 71-74). Holland-atlete won in het West- duitse Düsseldorf haar eerste 400 meter van dit seizoen in 56.09 se conden. De Nederlandse outdoor- kampioene op dit onderdeel liep haar race tijdens een bijprogram ma van de Duitse jeugdkampioen schappen. Melanie Johnson (Sparta, Den Haag) zorgde voor een nieuw jeugdrecord op de 50 meter horden voor meisjes met een tijd van 7,66 seconden. Het oude record stond sedert 24 januari van het vorig jaar met 7,75 seconden op naam van Harriet de Bruin (Horror, Sneek), die deze prestatie ook in Zwolle le verde. Geplaagd door steken in de zij is Cor Lambregts gisteren negende geworden in de marathon van Houston. Hij sloot het klassieke loopnummer af in de teleurstellen de tijd van 2 uur, 17 minuten en 24 seconden. De Noor Geir Kvernmo BASKETBAL - De Amerikaan se basketballer Pete Maravich is overleden aan een aangeboren hartafwijking. Dat is gebleken na sectie. „Pistol Pete" overleed vori ge week op veertigjarige leeftijd bij een vriendschappelijk partijtje. Als college basketballer was Maravich drie keer topscorer van de NCAA. SASSENHEIM - The Bassets zijn door een 6-4 overwinning op REL ook volgend seizoen verze kerd van een plaats in de ereklas se. De Sassenheimers kregen gis teren de punten niet cadeau. REL opende sterk en wist al na tien minuten uit een gewonnen line-out te scoren, 0-4. Na deze snelle achterstand kregen The Bassets meer grip op de wed strijd, maar konden door romme lig spel niet echt gevaarlijk wor den. Bovendien bleek Tinus Harskamp niet op schot want hij miste drie penalties. Ook REL was niet echt gevaarlijk zodat de Sassenheimers met een 0-4 ach terstand aan de tweede helft be gonnen. In de tweede helft speelden HAAKSBERGEN - Dankzij een even knappe als krappe overwin ning op concurrent Tonego (62-63) weet Grasshoppers zich halverwe ge de competitie al vrijwel zeker van promotie naar de eredivisie. De voorsprong van de Katwijkse vrouwen op de Haaksbergse bas ketbalformatie bedraagt nu vier punten en hoewel er nog dertien wedstrijden te gaan zijn, durft ook coach Han Wallaart te stellen dat de promotiekans "99 percent" is. „Organisatorisch en bestuurlijk moet er nu gewerkt worden om de stap naar de eredivisie mogelijk te maken. De zaal is daarbij al direct een urgent probleem. Ook in de promotiedivisie zouden we vol gend seizoen in de huidige situatie niet uit de voeten kunnen. Over versterking van de ploeg heb ik nog niet gesproken, maar natuur lijk wel nagedacht. Binnen de vereniging zijn speel sters te vinden die in het eerste team terecht kunnen, en daarnaast moeten we bewust gaan kijken of er buiten Katwijk mensen zijn die ploeg kunnen versterken. In de re gio is niet zo veel, misschien dat je buiten Nederland moet zoeken. Dat is voor eventuele sponsors - die moeten zoiets mogelijk maken - ook interessanter, want zo'n speelster levert vanzelf meer publi citeit op. Ik denk dat we de stap aankunnen, het verschil met ploe gen als Jolly Jumpers, Groningen en Voorburg is niet zo groot", al dus Wallaart na de winst op Tone go. Promotie zou de bekroning zijn van een indrukwekkende opmars van de Katwijkse basketbalsters, die door achtereenvolgende kam pioenschappen uit de tweede klas se van het rayon West vorig seizoen in recordtijd in de promotiedivisie terecht kwamen. Het ziet er naar uit dat het verblijf in het voorpor taal van de eredivisie tot twee sei zoenen beperkt zal blijven. De eindstand van het duel in Twente doet meer spanning ver moeden dan er zaterdagavond in feite was. Pas drie seconden voor tijd wist Tonego, dat in de Ameri kaanse spelverdeelster Chrystal Coleman de belangrijkste troef had, de marge te verkleinen tot één punt en dat vooral omdat de wis selmogelijkheden van Wallaart wa ren uitgeput. Petra van der Oever moest als bewaakster van Coleman al voor rust met vijf fouten naar de kant. Vijf minuten voor tijd moes ten ook de uitblinkende Anja Aan- dewiel (29 pnt, 16 reb) en Ada Hoek gaan zitten. „We hebben de resterende minu ten rustig uitgespeeld en onze voorsprong steeds vastgehouden", analyseerde Wallaart. Tonego had halverwege de eerste helft vooral won de marathon in 2.11.43. De Mexicaan Jesus Herrera eindigde als tweede met vier seconden ach terstand. Lambregts, die met zijn tijd vijf minuten en 24 seconden verwij derd bleef van de NOC-limiet voor Seoul en nu op 17 april in Rotter dam een tweede poging zal wagen, maakte tot de helft van de ruim 42 kilometer lange wedstrijd deel uit van een grote kopgroep. Deze koerste af op een tijd van 2.10.30. De atleet van Unitas moest na 21 kilometer pauzeren om zijn veters te strikken en raakte enkele hon derden meters achter op de koplo pers. Na dertig kilometer kreeg de Limburger steken in de zij en moest hij enige tijd een wandel tempo aannemen. Vervolgens liep hij de marathon rustig uit. Richard Vollenbroek is giste ren in de marathon van Marrakech vijfde geworden. De atleet van MPM uit Hengelo maakte een tijd van 2 uur, 18 minuten en 50 secon den. Hij kwam ruim drie minuten te kort op de Ierse winnaar Tommy Hughes, die de 42 kilometer en 195 meter aflegde in 2 uur, 15 minuten en 48 seconden. De Marokkaan El Mostapha Nechadi werd tweede in 2.16.37. Vollenbroek kwam, net als Cor Lambrechts in Houston, niet toe aan de NOC-limiet voor uitzen ding naar Seoul van 2.12.00. The Bassets harder en agressie ver en zetten zij de tegenstander onder zware druk. Na een mooie aanval van de driekwartlij n was het de goed meegekomen full back Ruud Vos die wist te sco- dankzij goed afgeronde breaks van Coleman de leiding kunnen nemen (10-11, 18-12), maar moest direct na rust Grasshoppers voor laten gaan (32-24, 34-38). De Katwijkse verde diging bood weinig ruimte, de re bound was goed verzorgd (Marja van Duin plukte 12 afkaatsers) en Tonego werd op haar eigen wapen (de break) aan de kant gezet: 41-54. Op dat moment begon de fouten- last zwaar te wegen, maar de over winning kwam niet meer in ge vaar: 62-63. De opdracht is nu de toppositie te handhaven en de stap naar de eredivisie voor te bereiden. Begin februari krijgt Grasshoppers al een voorproefje in de vorm van een be kerwedstrijd tegen landskampioen Hoofddorp. Wallaart: „Onderweg mogen we geen steken laten val len, maar ik denk dat iedereen dat beseft. Juist tegen de lager geklas seerde teams moeten we voluit gaan". LEIDEN - De kringkampioen schappen langebaanzwemmen zijn gisteren een Leidse aangelegen heid geworden. Op het programma stond de 400 meter vrije slag voor de meisjes en de vrouwen. De jon gens en de mannen kwamen uit op de 400 meter wisselslag. LZ'86 haalde drie overwinningen binnen tegen De Zijl/LGB één. Maaike Parrel was verantwoor delijk voor die ene eerste plaats van De Zijl. Bij de meisjes onder de veertien jaar zwom zij in 4.45.9 te vens een limiet voor de nationale winterkampioenschappen. De tij den van de nummers twee en drie, Nancy Kijk in de Vegte (4.49.5) en Danny van Klink (4.56.0), geven aan dat de verschillen op deze lan ge afstanden groot waren. Dit gold gisteren in Leiden voor praktisch alle nummers. Paulien Stastra van LZ tikte bij de meisjes onder de zestien jaar ruim negen seconden eerder aan dan haar ploeggenote Winny van Deelen, 4.38.8 om 4.49.9. In een iets span nender wedstrijd kwam de zwemt- weeling Dennis en Mark Schouten tot respectievelijk 5.26.3 en 5.30.7 op de wisselslag bij de jongens on der de veertien jaar. Voor Mark be tekende dit de eerste keer dat hij aan de voor de NWK vastgestelde limiet voldeed. Antoine van Weer de won met ruime voorsprong de wedstrijd bij de mannen in een ma tige 4.50.4. Afgelopen zaterdag stond in het Vijfmei-bad de vijfde ronde van de speedo-jaargang wedstrijden op het programma, Dit is zoals be kend de herhaling van de eerste ronde. Na deze twee wedstrijden zullen de beste zestien op de lande lijke ranglijst de komende zomer uitkomen in de Speedo-finales. Zeker van een finale-plaats zijn ongetwijfeld de LZ-meisjes Bianca Singeling en Olga Bouwmeester op de 100 meter schoolslag meisjes 1976. Tesamen met Bianca Hoeks en misschien Andrea Hoenselaar zal Singeling ook uitkomen op de 400 meter vrije slag finale. Fleur Bakker miste de eerste ronde maar zal daar met haar tijden op de 100 meter vlinder- en vrije slag meisjes 1977 ook zeker van de partij zijn. Van de overige regiover enigingen zijn Christiaan Fischer van Katwijk op de schoolslag en Mark Kruithof van Noordwijker- hout op de vlinderslag zeker ge plaatst. Jola.nda Volkerijk van Noordwijkerhout en De Zijl-zwem mer Micha Prins zijn twijfelgeval len op respektievelijk de 100 meter vrije slag meisjes 1977 en de 100 meter rug jongens 1978. Op laatst genoemde afstand bevindt Remco Singeling van LZ zich in de kop van het klassement. Natasja Sierag bezet bij de meisjes op dze afstand een top-tien klassering. ,Karin Stastra heeft gisteravond tijdens een limietwedstrijd in Al phen de limiet gehaald op de 200 meter vlinderslag. In de jaargang 1975 zwom Stastra 2.42.3. De limiet bedroeg 2.45. De ploeg van Katwijk is in de wedstrijd om de Jan Sten der-trofee op een derde plaats ge ëindigd. De wedstrijd vond plaats bij de Robben in Hilversum en le verde een overwinning op voor WZ en PC uit Purmerend. ren: 4-4. Tinus Harskamp wist nu wel de goede richting te vinden (6-4). Ondanks wat kansen over en weer kwam er in de stand geen verandering meer. LSRG-Haarlem 12-32. Tegen koploper Haarlem be gonnen de Leidse studenten overdonderend. Door twee penalties en een conversie van Pieter Fischer en een try van Frans Westhof nam LSRG een 12-0 voorsprong, maar daarna bleek dat de studenten hun kruit hadden verschoten. Haarlem liet zich niet van de wijs brengen en stond met rust door goed aan- valsspel al met 12-20 voor. Ook in de tweede helft bleef Haarlem superieur en liep geroutineerd uit naar een 12-32 eindstand. LEIDEN - Slechts weinig korfbalploegen uit de Leidse regio kwamen het afgelopen weekeinde ongeschonden door. Fides Pacta was daar met een overwinning op OEC één van: 17-15. Ook De Danaïden en Fiks bleven tegen respectievelijk Ons Eibernest (6-8) en Vriendenschaar (12-11) aan de goede kant van de score. Velocitas nestelde zich, na de zege op Fluks, stevig aan kop van de derde klasse (12-11). de een zeer sterke rentree in de Oegstgeestse formatie. Niet alleen scoorde De Mooy zelf vijf maal, maar haar vak had met negen doel punten een groot aandeel in de ze ge. In de laatste vijf minuten van de eerste helft plaatste Fiks een be slissende demarrage. Het team van coach Hennie Piket liep van 5-4 uit De thuisploeg wist de opponent tot twintig minuten voor tijd op af stand te houden. Toen kwam Vriendenschaar toch nog even ge vaarlijk dichtbij. De ploeg uit Har- dinxveld naderde Fiks op één punt. Door de laatste treffer van De Mooy werd de lijstaanvoerder defi nitief gevloerd: 13-12. De Danaïden trok ia een matig duel tegen Ons Eibernest aan het .langste eind. Vooral in de eerste helft schortte er veel aan de afwer king van beide ploegen. Door Erik Kromhout (2x) en invalster Marion Peeters kon de ploeg van coach Re- né Versloot wel met een voordelige marge gaan rusten. In het tweede gedeelte van de strijd veranderde het spelbeeld nauwelijks. Zowel Ons Eibernest als De Danaïden had moeite met scoren, maar de Leidse ploeg kwam nooit echt in gevaar. Kees Christiaanse mocht het ook nog even proberen en toonde zich di- rekt succesvol. De eindstand werd door Enrico Mud op 6-8 bepaald. Zuiderkwartier kon de ople ving van vorige week niet doorzet- Geleidelijk aan was het toch al niet lieve duel ontaardt in een forse ruk- en duwpartij met na me onder de korven. Een voort durend irritant het veld inlopen de Janne Engelberts maakte het allemaal nog moeilijker voor ar biter Nijboer, die de handen meer dan vol had. „Ik blijf niet braaf zitten", mopperde de Groen Geel-coach na afloop, „want anders denkt de scheids rechter nog dat ie goed gefloten heeft ook". „Dit gedrag moet je indammen", vond collega Engel echter, „Janne kan zo bij het volkstoneel, maar ik vind dat dit niet hoort. Een coach moet dan ook maar een gele kaart krijgen". In die chaotische slotfase hield TOP de zenuwen wel in bed wang. Rón van der Willik, letter lijk op de huid gezeten door Fred Noom, scoorde in de achttiende minuut 14-13 en breidde de voor sprong vijf minuten voor tijd tot 15-13 uit. Inmiddels was Aad Wiegerink in het veld gekomen voor Gerco Langelaan, die aan het geweld bijna tenonder was gegaan. Ook na vakwisseling toonde de invaller onder de korf zijn fysieke kracht en ontnam zo Groen Geel de laatste kansen. „Als we dit winnen", herhaal de coach Jasper Engel na afloop zijn peptalk van voor het duel, „dan staan we met één been in de hoofdklasse van volgend jaar. Je staat zes punten van Wordt Kwiek. Je bent er nog niet, maar je hebt zelf ook nog zes wedstrij-- den te gaan." Voorlopig heeft Engel gelijk, want op het formu lier kwam een 15-14 uitslag. Maar het laatste woord is nog aan de protestcommissie van het KNKV. BRAM VAN GENT ten. Tegen Rust-Roest ontbrak het de blauw-gelen opnieuw aan schot kracht. Pas in de zestiende minuut liet Wil de Wit het eerste doelpunt voor Zuiderkwartier aantekenen (rust: 2-5). Ook in het tweede gedeelte van de strijd was Rust-Roest opper machtig. De bezoekers behaalden met een completer spelletje een ruime overwinning: 6-14. Een licht puntje voor Zuiderkwartier was de rentree van de herstelde Theo van Leeuwen. Crescendo werd net als vorige week al voor rust op achterstand gezet. DKV had reeds met 4-0 de leiding genomen, alvorens de ploeg van coach Lenie Slegten- horst daar iets tegenover kon zet ten. Wijnand- en Henk Alberts, bei den twee maal, zorgden er voor dat de marge binnen de perken bleef. Na paalwisseling kwam Crescen do sterk terug. Joke Geyer en Car- olien van Noort brachten twee maal het verschil terug tot één tref fer. Evenals vorige week echter werd de inhaalrace niet volbracht. DKV scoorde op de beslissende momenten en eindigde op 16-11. Open wedstrijd „Ik denk dat het een open wed strijd wordt, waarbij de kansen fif- ty-fifty liggen", sprak coach Kees van Vliet van Fluks voor de be langrijke wedstrijd tegen Veloci tas. Collega Atte van Haastrecht schatte de kansen van zijn ploeg beduidend hoger in en werd daarin uiteindelijk niet teleurgesteld. Lange tijd zag het er echter niet naar uit dat de Leiderdorpers de derby in hun voordeel zouden be slissen. Het belang van de wedstrijd uitte zich door een zenuwachtig begin van twee kanten. Rien van Poel geest zette zijn ploeg nog wel even op voorsprong, maar vervolgens trok Fluks het initiatief naar zich toe. Onder ander door treffers van Nel Hordijk en Anne Passchier lie pen de Noordwijkers weg naar 7-2. Van Haastrecht maakte Velocitas in de rust (7-4) duidelijk dat ze zich veel te veel mee lieten slepen en drukte ze op het hart om vooral in aanvallend opzicht wat meer "het koppie te gebruiken". Dat advies bleek niet aan dove mansoren gericht. De Leiderdorp- se formatie kreeg steeds meer greep op de wedstrijd en wist dat in de score tot uiting te laten komen. Fluks bleef nog wel lange tijd op voorsprong, maar zag de tegen stander steeds dichter bij komen. Topscorer Jan Scheffers (5x) bracht in de drieëntwintigste mi nuut de ploegen op gelijke hoogte. Kort daarna trof een afstandschot van Martine van der Water doel en Fluks kon daar niets meer tegen over stellen: 11-12. „Voor ons is de competitie nu wel gelopen," wist een teleurgestelde Van Vliet na af loop. 1 Ruud van Vliet bezorgde De Al gemene een puntje in het duel te gen ODO. Nadat Jory Sjardijn een 1-3 achterstand ongedaan had ge maakt, ging de strijd gelijk op. Een doelpunt van ODO kort voor tijd leek de Leidenaren op te breken, maar het inbrengen van Ruud van Vliet en Diane Hoppenbrouwer wierp zijn vruchten af. In de laatste minuut doorboorde een schot van routintier Van Vliet de mand: 8-8. Ons Eiland arriveerde kort voor aanvang van de wedstrijd tegen SDO in Kamerik en de beperkte voorbereidingstijd was de oorzaak van het verlies: 12-7. Voor KNS begint het er onder tussen wel erg somber uit te zien. Na de nederlaag tegen Hou Stand zijn de kansen om degradatie te ontlopen wel erg klein geworden. Hou Stand won met 14-9. JETSKE GOUDSMIT Nel Hordijk (Fluks) en Martine van der Water (Velocitas) in een boeiend duel onder de korf. Velocitas schudde door een 12-11 overwinning naaste belager Fluks af (foto: Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18