'Promotie moeten we uit ons hoofd zetten' Leython kan titel vergeten Geen feest voor badmintonteams Scyïïa opent met verlies Kecskemèthy teleurgesteld over spel Foreholte: Saturnus laat zich inpakken door UVG Foreholte protesteert Handbalteams kansloos Nog uitzicht op tweede plaats Oranje start met twee zeges PAGINA 16 SPORT MAANDAG 18 JANUARI 1988 VOORHOUT - Niet alleen buiten het veld, maar ook daarbinnen krijgt Datateam Foreholte de ene tegenvaller na de andere te verwer ken. Nadat het Nederlands Hand bal Verbond had besloten om geen overschrijving te verlenen aan de tophandbalsters Christine Knigge (VenK) en Marianne Bult (OSC) leed de Voorhoutse ploeg twee op eenvolgende nederlagen in de eer ste divisie. Afgelopen donderdag avond bleek E en O uit Emmen te sterk en gistermiddag kreeg het team van Jan Kecskemèthy tegen de reserves van OSC in een uiterst matige, maar wel spectaculaire wedstrijd een tweede opdoffer te verwerken (15-16). Door die verliespartijen is het verschil met Aalsmeer opgelopen tot zeven punten (Foreholte speel de één duel minder) en die achter stand lijkt zelfs met speelsters als Knigge en Bult niet meer weg te werken: laat staan dat het huidige team de achtervolgingsrace tot een goed einde brengt. Foreholte doet er alles aan om voornoemde speel sters alnog met onmiddellijke in gang speelgerechtigd te krijgen. "Ik heb een brief geschreven naar de straf- en beroepscommis sie", zegt Foreholte-voorzitter Jan van der Wissel. "Het wachten is nu op een antwoord en daarna gaan we opnieuw kijken wat we kunnen doen. Volgens mij is het gewoon rancune van de bond. We worden echt op alle mogelijke manieren te gen gewerkt. Echt waar, zelfs in af delingswedstrijdjes hebben we de scheidsrechters tegen. Ik denk dat het alles te maken heeft met het feit dat Datateam nu hier sponsort. Het bedrijf wil af van het het con tract met het NHV". "Wat OSC doet vind ik helemaal schandalig. Ze hebben er van alles aan gedaan om de overschijving van Bult naar ons tegen te houden. Bij die club schijnt het praatje te gaan dat zij hier veertigduizend gulden per jaar kan verdienen. Dat is de grootst mogelijke onzin. Ze hebben haar destijds zelf halver wege het seizoen van ESCA ge haald. En wat te denken van die jongen van Fiege die nu plotseling is overgestapt naar E en O in Em men. Mag dat dan wel? Het protest van OSC heeft meegespeeld in de negatieve beslissing van de bond. Ook de brief van Aalsmeer heeft natuurlijk in ons nadeel gewerkt". Concurrent De concurrent van Foreholte in de eerste divisie A waarschuwde het NHV voor competitieverval sing. Daarvan had de ploeg van coach Van Iersel inderdaad de du pe kunnen worden. Zoals het er nu voorstaat echter, stoomt Aalsmeer regelrecht op de titel af. Dit tot gro te teleurstelling van Jan Kecske mèthy, de oud-bondstrainer die er tot nu toe niet in is geslaagd om van de verzameling Voorhoutse handbalsters een hecht team te smeden. Werkelijke plannen in de aanvalsopbouw ontbraken. De eer ste helft ging het nog wel, maar daarna deed iedereen maar wat. Zelfs het tweede team van de Am- Foreholte - OSC 15-16 (9-6). Doelpuntenmaaksters Foreholte: Elly Spreeuw 8, Monique van Dee- len 2, Ellen Warmerdam 2, Nicole Skomorowsky 2, Elly van Leeu- sterdamse landskampioen kon daarvan profiteren. Lange tijd bleef OSC 2 op zo'n drie punten achterstand hangen van Foreholte, dat dank zij drie afstandtreffers van Elly Spreeuw uit de startblok ken vloog (het was binnen een paar minuten 3-0). Via 6-3 en 8-4 bereik ten beide ploegen de rust met een 9-6 stand. Dat het door Henny Quint getrainde team tot een half dozijn punten kwam, dankte OSC onder meer aan Karina Bruins, die bij een aantal uit de hoek gescoor de treffers niet vrijuit ging. Daar tegenover stelde de van OSC af komstige doelvrouwe echter een paar zéér goede reddingen. De thuisclub, bij wie de door gaans sterke Ellen Warmerdam erg lang op de bank bleef en bij wie Conny van der Werf opmerkelijk zwak speelde, kon nauwelijks im poneren. Toch bleef OSC ook na de pauze op afstand. Toen Elly Spreeuw haar (om dubieuze rede nen toegekende) strafworp drie mi nuten voor het einde bij een 15-13 stand zag worden gestopt, sloeg de vlam in de pan. Monique Worp scoorde 15-14 en uit een eveneens twijfelachtige strafworp maakte Monique Tijsterman gelijk. Met nog vier seconden te spelen kreeg OSC een vrije bal te nemen. Ter wijl de laatste seconden wegtikten, deponeerde opnieuw Tijsterman de bal achter Bruins: 15-16. Teleurstelling Begrijpelijk dus dat Jan Kecske mèthy naderhand flink baalde. "We zijn nu een half jaar bezig, maar ze hebben blijkbaar niks bij- Marianne Mens werd, voorafgaande aan de ontmoeting met OSC 2 in de bloemen gezet omdat zij precies twaalf en een halfjaar in het eerste van Foreholte speelt. Zij werd onder meer gehuldigd door de vorig seizoen afgezwaaide Hannie Boskamp rechtsen de vrouw van voorzitter Van der Wissel, die haar een taart schonken. (foto pieters) geleerd", viel hij zijn speelsters af. "Dat is voor mij de grootste teleur stelling. Voor de rust ging het nog wel, maar daarna stelde het niet veel meer voor. Promotie moeten we dus uit ons hoofd zetten. We hoeven ook helemaal niet zo nodig kampioen te worden. Als ik maar een beetje vooruitgang zag in het spel... We hebben ook de leiding te gen. Ik zeg niet dat we vandaag goed hebben gespeeld, maar de scheidsrechters werken ons tegen. Met Knigge en Bult er bij zou het inderdaad beter gaan, maar dat is nu niet aan de orde. Ik moet het met deze handbalsters doen. En zo lang ze niet doen wat ik zeg, zal het niet lukken". FRED SEGAAR SCHIEDAM - De mannen van Sa turnus hebben zich in Schiedam verslikt in UVG: 18-17 (8-7). Dat be tekent dat de Leidenaars de leiding in de derde divisie moeten afstaan aan Saturnus'72 uit Ridderkerk, dat gisteren wel won, zij het met een minimale marge: 16-15 tegen DWS. Bij Saturnus liep de defensie niet en daar moet de oorzaak van het verlies voornamelijk in worden ge zocht. De pupillen van Roy van Gurp kwamen wel met 4-0 en later met 6-2 voor maar die voortvaren de start bleek niet voldoende om de revanchegedachten van de Schiedammers afdoende in te dammen. Terwijl geleidelijk duide lijk werd dat de Schiedamse defen sie het centrum goed bewaakte werd ook duidelijk dat daar bij Sa turnus het nodige aan haperde. Rob Otten kon onheil enkele ma len voorkomen, maar bezweek ten slotte toch voor Schiedamse scho ten uit de cirkel. Toen UVG be greep dat Saturnus in deze wed strijd beslist niet ongrijpbaar was werden de Schiedamse acties ge durfder en* als UVG niet gebukt VOORHOUT - Foreholte zal pro beren de nederlaag tegen OSC 2 ongedaan te maken. Volgens be leidster An Plug had de Amster damse ploeg twee speelsters in de gelederen die niet speelge rechtigd waren voor het reserve- team. Volgens de nieuwe regle menten mogen handbalsters die acht wedstrijden of meer in het eerste hebben gespeeld niet meer voor de reserves uitkomen. Volgens Plug hadden Monique Tijsterman en Janny van Eyl dat aantal zaterdagavond in de com petitiewedstrijd van OSC 1 tegen Hellas bereikt. Op het wedstrijd- formulier is daarvan melding ge maakt. FRANKFURT A/D ODER (ANP) - Landskampioen zaalhandbal V en L uit Geleen is in de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi voor vrou wen genadeloos onderuit gehaald door het Oostduitse ASK Vorwarts. Het werd zaterdag in Frankfurt a/d Oder 36-9 voor de Oostduitse kam pioen, die beschikte over de opbouwrij van het nationale team. De rust stand was 20-3. Bij de thuiswedstrijd in Geleen won ASK met 28-16. Ook de reis van de handbalsters van Swift Arnhem naar Viljnoes heeft zoals verwacht een toeristisch accent gekregen. De Arnhemse speelsters, die thuis in de achtste finales van het toernooi om de federatiebeker al met 12-26 hadden verloren, gingen in het noordwesten van de Sovjetunie met nog groter verschil ten onder: 8-27. LEIDEN - Na de in het afgelopen weekeinde gespeelde volleybalwedstrijden is het duidelijk dat de mannen van Leython slechts belang hebben bij de tweede plaats, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. Im mers, het topduel tegen de ongeslagen koploper Compaen ging verloren. Ook Gemini ging tenonder tegen de lijstaan voerder; het werd een 1-3 nederlaag tegen US 2. NOVO was de enige die wel goed voor de dag kwam met een 0-3 bij Expalvo. Bij de vrouwen liet Gemini een puntje aan Compaen (2-3). Het talrijke publiek creëerde in 'Op Dreef een prima sfeertje, want Leython startte voortreffelijk te gen Compaen. Geïnspireerd spe lend werd een 13-7 voorsprong op gebouwd waar Compaen niets op kon afdingen. Vanaf dat moment stokte de score echter en kon Com- LEIDEN - Niet èèn van de ploegen uit de regio die uitkomen in de lande lijke badmintoncompetitie mag zich op maken voor een kampioensfeest. De teams zijn er niet in geslaagd om volgend jaar in een hogere klasse uit te komen. Integendeel, voor het team van eerste klasser Lisse viel verleden week al het doek. Het afgelopen weekeinde bleek Hoornse BV te sterk voor de eerste klasser. De Lisser ploeg kreeg een duidelijke 10-1 verlies te incas seren. Door dit verlies is degradatie een feit. Fred Paling wist tegen D.Mo- ser de eer te redden 1-15,3-15. Edwin Both blesseerde zich dusdanig dat hij per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. lietwijb» boekte een mooie overwinning op. Metro: 7-4. Doordat de ploeg bij aanvang van de competitie niet in de sterkste formatie kon uitkomen en door verschillende blessures miste Vlietwijk het kampioen schap. Een tweede plaats is het hoogste dat de ploeg bereiken kon. Het Alphense Flair mag zich in de eerste klasse kampioen noemen. In de tweede klasse moest Leiden wel erg diep in de kast duiken om nog een team op de been te brengen. Al weken kampt de ploeg met geblesseerde spelers. Ria van der Poel, Selma en Jan Slingerland waren bereid de overgebleven Bram Segijn te assisteren. Tegen Koploper Zij- derveld bleek de Leidse ploeg niet opgewassen. Een 7-1 verlies was het resultaat. Voor Leiden zorgde Jan Slingerland voor het enige punt. De subtop van Vlietwijk bleek niet krachtig genoeg om Nivo van zich af te schudden. De ploeg die als laatste op de ranglijst staat, zou nog eenmaal een vuist moeten maken om zich uit die benarde situatie te redden. De dubbelpartyen bleken de uiteindelijke doorslag te geven en eindigden in het nadeel van de Voorschotenaren waardoor de eindstand 3-5 werd. Derde klasser Merenwiek behaalde een goed resultaat tegen Velsen: 4-4. Het gelijkspel werd mede behaald door de goede inzet van de inval lers Bert van Eijk en Peter Tengeler, die beiden hun partij wisten te winnen. Velsen is echter de grote winnaar en mag zich kampioen noe men. Leiden 2 kwam in haar sterkste formatie uit tegen Onder Ons. Inzet was behoud van het derde klasseschap. De Leidse ploeg slaagde volledig. Annelies Segijn won van G. Rij 11-5,11-2. Nora de Koning won eveneens haar partij van B. Klein 8-11,11-4,11-5. De Leidenaars beëindigden de partij met een duidelijke overwinning 8-0. De derde formatie van Leiden kwam niet verder dan twee winstpartij en tegen het Volendamse Waterland. Door het verlies van 6-2 van de Leidse ploeg loert het degradatie gevaar. Suzanne Dieudonnee en Jan Slingerland redden de eer voor de ploeg. Lisse 2, bedwong Hoornse BV op overtuigende wijze. De 8-0 winst is vooral te danken aan het goede spel van Angela Conijn, die haar gebles seerde zusje Brenda verving. Eerstgenoemde won al haar partijen-. De ploeg komt echter net te kort om de kampioen in die klasse, Haarlem, in te halen. Door het goede resultaat bezetten de Lissenaren een tweede plaats. De Spotvogels trad in de vierde klasse aan tegen koploper Velo. In het begin zag het er naar uit dat de ploeg voor een stunt zou zorgen. De single partijen werden afgesloten met een 3-1 voorsprong. Trudy Koets boekte de mooiste overwinning door van V. Smit te winnen 11-2, 11-1. Echter nadien kon de ploeg geen vuist meer maken. Alle dubbelpartijen gingen verloren, waardoor uiteindelijk een eindstand werd bereikt van 3-5. paen heel langzaam inlopen en tot ontzetting van alles wat Leython was zelfs winnend afsluiten met 13-15. Daarna ging Leython hele maal tenonder. De pass lag niet al te zuiver en de spelverdelers waren niet bij machte dit om te buigen in een goede set-up, zodat ook de aan val niet meer doorkwam. Het ho mogene Compaen bleef sober spe len en sterk verdedigen, en won zo wel de tweede als derde set: 2-15 en 9-15. Gemini wist bij voorbaat, dat het moeilijk zou worden tegen US 2, maar verbaasde iedereen met leuk spel in de eerste set, die bovendien nog winst opleverde ook: 15-11. In de volgende sets zakte de pass wat terug en dat betekende dat de mid- denaanval niet meer gevoed kon worden en alles over 'buiten' ging. Die buitenaanvallers konden niet alles verzilveren en gaven zodoen de US 2 kans terug te komen. Met 5-15, 8-15, 9-15 besliste US 2 de strijd. Tegen degradatiekandidaat Ex palvo 2 maakte NOVO geen fout. De ploeg speelde geconcentreerd en maakte op alle onderdelen de dienst uit. Na 6-15 en 8-15 verslapte men ook in de derde set niet en maakte vooral aanvallend sterk spelend de zaak gedegen af (10-15 en 0-3). Puntverlies In de promotieklas leed LUSV onnodig puntenverlies omdat het een te smalle basis in het veld kon brengen (zes man) tegen Velo. Bo vendien is het bij Velo moeilijk spelen in de veilinghal. Velo nam een 2-0 voorsprong in sets en LUSV kwam in de derde nog op 14-13 achter voor het met enig ge luk nog won: 15-17. Dat gaf zoveel moed, dat ook de volgende set ge pakt kon worden, waarmee de koek echter op was, want de vijfde ging weer naar Velo dat eigenlijk slechts een gevaarlijke (boomlan ge) aanvaller had die het gezicht van die aanval bepaalde (3-2). Donar -VCS had een zeer span nend verloop waarbij ook weer na vijf sets de beslissing viel ten gun ste van de gelukkigste, in dit geval VCS. Zoals het scoreverloop laat zien overheerste de aanval (bij Do- nar scoorde Ubo Brouwer fre quent) en hadden de verdedigin gen het zwaar (15-7, 13-15, 11-15, 16-14 en 12-15). Acco/DOS en Gemini 2 konden geen geschikte tijd vinden om te spelen, waardoor de wedstrijd werd uitgesteld. Oikos en NOVO 2 maakten er een spannend duel van, waarin vooral in de eerste twee sets van krachts verschil nauwelijks sprake was. NOVO 2 hield het hoofd koel en nam een 0-2 voorsprong via 17-19 en 15-17. Het karakteristieke ver lies in de derde set (15-9) leverde Martin de Groot (6) van Compaen probeert het door Rick Uiterwijk en Fer v te passeren. John Groen (8) kijkt gespannen toe. i Hal gevormde blok van Leyhton daarna weer een gemotiveerd NO VO 2 op:12-15 en 1-3. Bij de vrouwen vergiste Gemini zich toch in de kracht van het on deraan staande Compaen, want uitgezonderd de derde set kwam het vaak ver achter en wisselde de score enorm. Carla van de Berg (geblesseerd) werd als spelverdeel- ster vier sets vervangen door Astrid de Graaf. Het werd een ma tige wedstrijd, waarin Gemini pas na vijf sets winnend kon afsluiten (15-12, 3-15, 16-11 en 8-15). Leyton kon niet beschikken over Annemiek Oudshoorn, terwijl ook Arine van Vliet niet volledig inzet baar bleek, daar zij zich bij het in spelen blesseerde. Toch was het begin goed te noemen tegen het op gelijke "hoogte staande Rentokil, want door een sterke opslag won het de eerste set met 15-9. In de volgende set kwam de eigen aanval wat moeilijker door en dat was di rect zichtbaar in de score: 7-15. In de derde set liep Leython gemak kelijk naar 12-4, kwam nog even in de problemen door de wat wissel vallige aanval maar won wel: 15- 12. In de vierde set een identiek verloop; nu was de voorsprong 9-1, maar kon Leython het niet uitma ken: 11-15. Herstel in de vijfde set kwam met name door de aanval over Tine de Bloois (15-11 en 3-2). In de promotieklas speelde NO VO 1 tegen VW zwak. Alleen Anja Noordink en Mary Groenendaal wisten aanvallend de bezoeksters nog wel eens onder druk te zetten. NOVO 1 verloor in de eerste set An van de Horst met een enkelblessu re en verloor de wedstrijd met 0-3 via 7-15, 8-15 en 4-15. WW en Velo maakten er een pit tige wedstrijd van die aan beide zij den nogal eens wat foute services opleverde. Bij Velo overheerste de verdediging, bij WW de aanval. Ook deze wedstrijd kende pas na vijf sets een winnaar (Velo). Set standen: 13-15, 11-15, 15-1, 15-9, 14-16. Gemini 2 produceerde in de eer ste set een zeer lastige opslag, die Leython 2 niet kon verwerken (15- 6). Langzaam ging Leython 2 zich er beter op instellen en toen ont spon zich een boeiende wedstrijd tot de vierde set toen het bij Ley thon was afgelopen. Leython speelde een van zijn beste duels van het seizoen met Annette Teb- arts als grote inspirator. (15-6, 11- 15,9-15,15-13 en 15-0 voor Gemini 2). gaat onder een minderwaardig heidscomplex kan de ploeg uit Schiedam best een aardige pot spe len. Saturnus schakelde nog over op een 4-2 defensie om het af- standsgeschut van UVG te beteu gelen en het midden beter dicht te houden maar UVG liet zich niet van de wijs brengen. Van 14-11 werd het 18-17 zonder dat Saturnus ook maar langszij kon komen. De vrouwen van Olympia'72 be wezen het Rotterdamse Snelwiek een goede dienst door kampioens kandidaat HVS in Wassenaar op een 7-11 verlies te onthalen. De Wassenaarse defensie functioneer de voortreffelijk in deze wedstrijd en de verre uitstap op de Stomp- wijkse topschutter Ank van der Bosch was zo goed dat deze van lie verlee verhuisde naar de centrale opbouw. Ook daar echter bleek er gisteren voor Olympia'72 geen pro bleem te liggen en terwijl HVS worstelde om de produktie op gang te krijgen en te houden liep Olympia'72 simpel naar een ver diende winst. Bij de rust was de score nog gelijk: 4-4. De produktie van de Stompwijkse titelpreten- dant spreekt voor zich, 4 strafwor- pen, 1 breakout, 1 afstandsschot en 1 hoektreffer. De vrouwen van Oase krijgen klap op klap. Gisteren tegen Tref fers registreerden de handbalsters uit Oud Ade een dieptepunt. Niet ,dat het spel zo slecht was maar na de absentie van de kern van de ploeg van vorige competitie, ont braken gisteren in Krimpen aan de IJssel ook nog eens Lydia van der Poel, Karin Pennings en keepster Monique van der Poel. Met één wisselspeelster was het een te zwa re opgave te winnen tegen het voor ieder puntje knokkende Treffers, rust 6-3, eindstand 13-11. In de afdelings eerste klasse pak ten de vrouwen van HVV'70 in Voorschoten de winst tegen Nor- tha: 8-5. Aimee Visser in het Voor- schotense doel had een geweldig aandeel in de winst. Zij stopte vier strafworpen, maar behalve haar goede keepen bleek HW'70 ook defensief meer in de bak te hebben dan Northa dat met name defensief de nodige steken liet vallen. De Voorschotense mannen moesten erg hard werken om zich staande te houden tegen de degra datiekandidaat in de afdelings eer ste klasse. De reserves van Hermes sloten het treffen af op 16-16, rust 7- 10. FRANK BONTE NOVO 2 nam het in de eerste set veel te gemakkelijk op tegen RW. Coach Sjaak de Jong had er twee time-outs en enige hartige woor den voor nodig om een 10-13 ach terstand in 15-13 setwinst om te zetten. Hierna freewheelde een zich nauwelijks inspannend NO VO 2 via 15-6 en 15-4 naar een sim pele 3-0 zege op het tegenvallende RW. GER RENNES. Verlies handbalteam DUINKERKEN (ANP) - Het Ne- derlandse herenhandbalteam, kan didaat voor de wereldtitel bij de C- landen, heeft gisteren in Duinker ken ook zijn derde en laatste oefe ninterland tegen B-ploeg Frankrijk verloren. Na een ruststand van 12-7 in het voordeel van de thuisploeg werd'het uiteindelijk 25-15 voor de gastheren, die daarbij alle mede werking kregen van de arbiters uit Algerije. ZWOLLE (ANP) - Het Nederlands volleybalteam is de reeks van vier oefenwedstrijden tegen Joegosla vië begonnen niet twee zeges. Zo wel zaterdag in Hoorn als gisteren in Zwolle won de ploeg van coach Arie Selinger met 3-1. Ondanks de overwinningen moest Oranje terugzien op matige wedstrijden. Tegen het Joegoslavi sche nationale team, dat drie spe lers mist wegens Europacup-ver plichtingen, speelde de ploeg moeizaam. In Zwolle koos Selinger aanvankelijk voor de jeugd, maar deed na de eerste set een beroep op de hem vertrouwde selectie van Martinus. Het eerste deel ging ver loren met -10-15. Oranje won de daaropvolgende sets met 15-12, 16- 14, 15-6. Het duel in Hoorn eindig de in 12-15, 15-10, 15-4, 15-11. De reeks geldt als voorbereiding op het Olympisch kwalificatietoer nooi in Amsterdam. LEIDEN - De beide "Leidse" ere divisie-tafeltennisverenigingen mogen na de start van de voor jaarscompetitie ondanks hun ver lies niet klagen. Debutant BT Lif- ters/Oegstgeest knokte zich naar een 8-10 score tegen Shot uit Wage- ningen. ComtestyScylla perste nog zes punten uit de ontmoeting met L&T/Eindhoven. Beide teams ech ter hadden de meevallende uitslag mede te danken aan het niet mee spelen van een sterke speler bij de tegenstander. Nog steeds is Oegstgeest niet ze ker van haar plek in de eredivisie. Pas afgelopen vrijdag werd voor zitter Sjaardema gehoord door de tuchtcommissie van de NTTB in verband met de omkoopaffaire. Het mag triest genoemd worden dat deze groep "wijze mannen" niet in staat blijkt een uitspraak over een toch zo belangrijke kwes tie te doen vóór de start van de nieuwe competitie. Oegstgeest doet ondertussen - terecht - of er niets aan de hand is en heeft zich inmiddels met veel verve in de toch te verwachten strijd tegen de gradatie geworpen. De afwezigheid van Trinco Keen in het team van Shot (de hoofd macht van de Wageningse vereni ging heeft een vijfmansformatie opgesteld) speelde Oegstgeest aar dig in de kaart. Het begon dan ook allemaal zeer voorspoedig met de incassering van beide dubbels, waarna winst van Van der Broek op Mol voor een 3-0 voorsprong zorgde. Tot de pauze mocht het Oegstgeester kwartet de Shot equipe voorblijven. Na de pauze echter (die werd ingegaan met een 5-5 stand) werden de rollen omge draaid. Shot liep zelfs uit naar 6-10, waarna Oegstgeest in haar eind sprint toch nog voor een bevredi gende 8-10 uitslag kon zorgen. Van het trio Van der Broek, Reitsma en Beringen scoorden allen tweemaal (waarbij De Boer de zwakste pion van de opponent bleek met drie maal verlies). Ron Schipaanboord leverde geen aandeel in de totaals core. Ook Scylla mocht meer punten binnenhalen dan normaal ver wacht kon worden tegen herfst- kampioen Eindhoven. Het werd uiteindelijk 6-12. Het Leidse team liet viermaal winst noteren op zwakke invaller Verbeek, welke de ondankbare taak had de gebles seerde Henk van Spanje te vervan gen. Ook Scylla heeft, met het oog op doorstroming en toekdmst, een vijfmansformatie opgesteld. Het viertal Swier, De Vrind, Meijer en Kantebeen werd uitgebreid met de weer op het oude nest teruggekeer de Martin van Rijn. De al sinds ja ren vanwege zijn opvallende talent de hemel in geprezen jeugdige Van Rijn mocht afgelopen zaterdag di rect aan de bak in plaats van trai ner Kantebeen. Bij vlagen liet hij zien inderdaad stevig te kunnen presteren achter de groene tafel (gamewinst op Van Spanje en winst op Verbeek). Wanneer Van Rijn zich er de komende tijd van bewust blijft dat veel trainen en een serieuze mentaliteit noodzake lijke factoren zyn in zijn groei naar een echte eredivisiespeler kan Scylla nog veel plezier aan hem be leven. Naast de winstpartijen op Verbeek bleken alleen Swier en Meijer in staat nog een extra pot te winnen. Tweemaal slachtoffer werd Bart van Haren. Teleurstel lend voor het Leidse team waren de beide dubbels. Tegen Van Ha ren en Van Spanje moesten Van Rijn en De Vrind bij 24-26 in de derde game afhaken. Ook het an dere dubbel ging nipt verloren in de derde game. WOUTER LANGEVELD

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16