Ajax bouwt 'zekerheid' in Hr Beenhakker kan rustig ademhalen Rush is al vergeten Tilburgse politie houdt drie relschoppers aan Moynihan vraagt UEFA supporters te beoordelen Twee goals van Gullit Trainers gaan in staking MAANDAG 18 JANUARI 1988 SPORT KERKRADE (GPD) - Wat Ajax onder Johan Cruijff niet lukte, was voor de ploeg onder het trio Hulshoff, Kohn en Haarms een fluitje van een cent. Winst op het huidige Ro- da JC is dan wel niet meer zo'n huzarenstuk, toch had de 0-3 uitslag voor genoemd drieman schap enkele prettige bijkom stigheden. De belangrijkste bracht aanvoer der John van 't Schip onder woor den. „In het gesprek dat we mor gen (vandaag -red.) met het be stuur hebben over de marsroute tot het eind van dit seizoen, zullen we in elk geval te kennen geven dat met de opvolging voor Cruijff de tijd kan worden genomen. We werken weliswaar pas anderhalve week in de huidige constructie, maar het bevalt. Wat de groep be treft hoeft het bestuur geen haast te hebben". Dat Ajax, na het vertrek van Cruijff, een geliefd object is voor het internationale trainerkorps, bleek ook gisteren op Kaalheide. Een Westduitse delegatie trachtte een gesprek met de Ajax-leiding te arrangeren. Doel van de bijeen komst, zo die al tot stand komt, zal het onderbrengen van de Tsjechi sche recordinternational en ex- bondscoach Jozef Masopust zijn. De omstandigheid dat Ajax, na lange tijd weer, buiten de poorten van De Meer tot een acceptabel re sultaat in staat bleek, droeg bij aan de ontspannen stemming, die na afloop bespeurbaar was. Meer dan bijvoorbeeld het punt dat op PSV werd ingelopen. Een gegeven dat als een gloeiende druppel op de competitieplaat werd afgedaan. „Het belangrijkste", vond Barry Hulshoff, „is dat de lijn van afgelo pen woensdag tegen FC Porto werd doorgetrokken. We hebben veel op balbezit gespeeld en van- daaruit rustig onze voorsprong uit gebouwd. Zekerheid in het spel brengen was de voornaamste op dracht en dat is gelukt". Positie Terwijl Ajax die zekerheid in het spel bracht, knaagt de onzekerheid bij Roda JC in alle geledingen. Zo wel in het veld als daarbuiten. Met name waar het de posities van ma nager Rob Baan en trainer Rob Ja cobs betreft. Van de week lekte het eisenpakket van VW-coach Jan Reker, belangrijkste kandidaat voor de opvolging van Rob Jacobs bij Roda JC, gedeeltelijk uit. Hij eiste onder andere het vertrek van manager Rob Baan en van diverse basisspelers. Het feit dat Reker, na zijn gesprek met het bestuur van Roda JC nog steeds de meest se rieuze kandidaat is in Kerkrade, zet de positie van Baan en Jacobs onder zware druk. De Roda JC-ma- nager wenste geen commentaar te geven op de onstane situatie, ter wijl Rob Jacobs zo snel mogelijk een gesprek met het bestuur wil. „Ik moet hier alles uit de kranten vernemen. Niemand zegt iets tegen mij. Je leest dat diverse spelers zouden moeten vertrekken. Voor de rust in het elftal bepaald geen goede zaak. Wat mezelf betreft, weet ik dat als het niet goed gaat bij een club dat de trainer wordt geslachtofferd. Maar ik kan de si tuatie verklaren. Het verhaal van de geblesseerden bij Roda JC gaat inmiddels al een eigen leven lei den". Twee van die langdurig gebles seerden, Wilbert Suvrijn en Pierre Blattler maakten gistermiddag hun opwachting. Een optreden dat in een rammelende ploeg tot mis lukken was gedoemd. „Ik heb in elk geval wat wedstrijdritme op kunnen doen en aan mijn conditie gewerkt", vatte Suvrijn samen. Aanvankelijk stuitte Ajax op ver zet in Kerkrade. Zelfs de treffer van John Bosman, halverwege de eerste helft, bracht weinig rust in de Amsterdamse gelederen. Van het spelen op zekerheid met vaste patronen was zo weinig te bemer ken dat aanvoerder John van 't Schip twee keer de noodrem stevig aanhaalde en daarvoor werd be straft met zijn derde gele kaart. „Als je die situaties achteraf door je hoofd laat gaan, dan is het na tuurlijk stom", verklaarde Van 't Schip. „Het ging niet echt lekker op dat moment en als je dan de zaak probeert te forceren, kan het gebeuren dat je te ver gaat in je ij- Toen Van 't Schip bedaard was en na de hervatting op de juiste manier zijn impuls had gegeven aan het elftal - zijn schot carambo leerde via de voet van Martin van Geel achter doelman Jan Neder- burgh - was Roda JC verslagen. De treffer van Jan Wouters en de mo gelijkheden die Ajax vervolgens had om de score nog verder uit te bouwen waren het logische gevolg van de ontluistering bij de thuis ploeg. Enkel de blessure van John Bosman bracht de technische staf nog even uit zijn evenwicht. „Het is een oude blessure", aldus Barry Hulshoff. „In het verleden heeft Bosman last gehad van zijn mid denvoetsbeentje en dat euvel kwam na een actie terug". Tegenvallers Bosman werd vervangen evenals Peter Larsson, die nog last had van zijn geblesseerde schouder. Tegen vallers omdat naast de aankomen de schorsing van Van't Schip ook Ronald Spelbos nog niet fit genoeg is om voor een plaats in de basis in aanmerking te komen. Een pro bleem waar Roda JC al het hele sei zoen mee heeft af te rekenen. Waar Ajax spelers rustig kan laten reva lideren, staat de Kerkraadse ploeg te popelen aan de deur van de zie kenboeg. Op Wilbert Suvrijn werd verleden week dermate ingepraat dat hy dinsdag afzag van een medi sche ingreep aan zijn geblesseerde voet. Na een testwedstrijdje tegen een plaatselijke amateurclub werd hij gisteren tegen Ajax meteen voor de leeuwen geworpen. Ook hij kon niet verhinderen dat de de- gradatiestreep angstvallig dicht achter de ploeg wordt getrokken. Roger Raeven, onlangs teruge- Stanley Menzo in actie (foto keerd in vertrouwde omgeving, kon dat evenmin. Een elftal dat tonnen investeerde en dat aan het begin van dit sei zoen de mond vol had van een Eu ropacup-plaats maakt zich op voor het gevecht tegen degradatie. „Er is geen enkele reden om bang te zijn", kykt Rob Jacobs naar die streep. „Wat er ontbreekt is een vent in de verdediging die de zaak op sleeptouw kan nemen. Van Su vrijn en Blattler kon je dat tegen Ajax nog niet verwachten, maar volgende week hebben we de be schikking over Ernie Brandts. Dan is er weer ruggegraat in onze ver dediging, want daar ontbrak het aan". EINDHOVEN (GPD) - De laatste voetbalklus van Kees Rijvers begint steeds meer vorm te krijgen. Het is ook geen toeval, dat FC Twente er zaterdagavond in Eindhoven als eerste in slaagde om PSV een com- petitiepunt (2-2) afhandig te maken. De Enschedeërs, die in de vijf voorafgaande ontmoetingen negen pun ten vergaarden, zijn hard op weg de positie te heroveren die zij in de jaren zeventig onder Rijvers en (later) Kohn innamen. Met een spelersgroep en een werk wijze die nauwelijks verschilt van de gouden jaren in het Diekman, wacht Theo Vonk dezelfde mooie jaren als destijds Spitz Kohn, jiie mocht oogsten wat Rijvers gezaaid had. De eredivisie kan alleen maar blij zijn met het opbouwwerk dat Rijvers in Enschede verricht, en dat als voorbeeld zou kunnen die nen voor kooplustige clubs als Ro da JC en FC Groningen. Het was misschien wel om die reden en vanwege zijn (succesrijke) PSV- verleden dat bijna niemand in Eindhoven Rijvers de vaderlandse voetbalprimeur misgunde. Les Van een bedrukte stemming on der de PSVers was ook geen spra ke. Onder het motto 'het moest er toch een keer van komen' be schouwden trainer Guus Hiddink en de spelers het eerste puntverlies na zeventien wedstrijden als een goede les voor de komende belang rijke weken. Eerder kroop de onge naakbare koploper van de eredivi sie al drie keer door het oog van de naald tegen PEC Zwolle, FC Gro ningen en Roda JC. „Het kan best zo zijn", meende Ronald Koeman, „dat het de laatste maanden alle maal te gemakkelijk is gegaan. Toch mag zoiets tegen Twente niet gebeuren. Laten we blij zijn dat het meteen de eerste keer is afgestraft. We weten nu waar we aan toe zijn". Met Hiddink voorop onderken den de meeste PSV'ers de net iets te slappe instelling waarmee zij aan het duel met de nummer zes van de eredivisie waren begonnen. „Zeker in de eerste helft", bekriti seerde Hiddink de landskampioen, „waren wij niet scherp genoeg in de dekking. Dat gold voor alle li nies. We waren daardoor steeds net een stapje te laat. Dit verliespunt hebben we daarom grotendeels aan onszelf te wijten". En aan Hans van Breukelen, die bij beide Twentse doelpunten niet vrijuit ging. De doelman toonde opmer kelijk veel berouw. „Je mag dit Eric Gerets blijft F red Rutten van Twente de baas. PSV verloor zijn eerste punt. puntverlies op mijn conto schrij ven. Zonder die twee momenten hadden we ook deze wedstrijd heel regelmatig gewonnen". Dat is echter maar zeer de vraag en doet ook afbreuk aan het vol wassen tegenspel dat FC Twente de nationale voetbalgigant bood. Met uitzondering van het laatste kwartier, toen de ontmoeting voor de Enschedeërs volledig in het te ken stond van overleven, speelde de jeugdige brigade van Theo Vonk tactisch zo gedisciplineerd, dat de thuisclub maar bitter weinig kansen kreeg. Dat was op de eerste plaats de verdienste van Scharmin en Van Rossum, bij wie Gillhaus en Kieft stevig aan de ketting la gen. Scharmin is misschien wel het mooiste voorbeeld van het vak manschap van Rijvers. Louter aan hem dankt FC Twente het dat de tot voor kort in het profvoetbal vol strekt onbekende verdediger niet ontmoedigd athaakte, omdat hij het plezier in voetbal volledig was kwijtgeraakt. De pas onlangs tegen Feyenoord debuterende Scharmin was nu een van de onbetwiste uit blinkers in het boeiende schouw spel. Met Fred Rutten voorop Last in halve finale ijsracen MADONNA Dl CAMPIGLIO (ANP) - De Nederlandse motor coureur Johan Last heeft zich dit weekeinde geplaatst voor de halve finales van de wereldtitelstrijd ijs- racen. In de voorronden te Madon na di Campiglio werd de rijder uit IJsselmuiden zesde. Last raakte vorig jaar bij de strijd om het we reldkampioenschap voor ploegen in Heerenveen zwaar geblesseerd aan de hand. Na de amputatie van een deel van zijn vingers overwoog Last te stoppen. JUDO - Judoka Irene de Kok heeft een bijzondere onderscheiding van de gemeente Tilburg ontvangen. Tijdens een feestelijke bijeen komst kreeg zij uit handen van lo co-burgemeester Driessen de ere prijs van de stad. De Kok werd in 1987 zowel wereld- als Europees kampioene in het halfzwaarge- wicht. WIELRENNEN - Wereldkampi oen veldrijden Mike Kluge heeft zaterdag in Merano een internatio nale wielercross gewonnen. De 25- jarigê Westduitser bleef de Itali aanse amateurkampioen Vitorio Bono en zijn landgenoot Christian Redomski voor. schroomde FC Twente echter evenmin de aanval te zoeken. Ge sterkt door de prognose van Rij vers en Vonk dat een stunt in Eind hoven wel degelijk kans van slagen had, demonstreerden de Ensche deërs een opmerkelijke ambitie en wilskracht. „We wilden een punt uit Eindhoven meenemen", hield Vonk de spelers wekenlang voor. „Dat klinkt heel arrogant, maar we wisten dat het kon. PSV moet het dit seizoen vooral hebben van het collectief, dat is het sterke punt van de ploeg. Dat geldt de laatste maanden ook voor ons, daarom wisten we dat hier mogelijkheden lagen. We hadden niks te verliezen, alleen maar te winnen". Daar gedroeg FC Twente zich ook naar, al liep het in de eerste helft niet helemaal naar de zin van het trainersduo. „In de rust hebben we afgesproken om PSV wat ver der van de eigen goal op te vangen. Dat lukte toen prima". Op dat mo ment keek FC Twente tegen een achterstand aan van 2-1. Halverwe ge de eerste helft opende Gerets de score. Uit een hoekschop van Van enburg kopte Nielsen in, waarna de bal via de prima keepende Snel- ders voor de voeten sprong van de Belg. Een nonchalante uitworp van Van Breukelen en slecht uit verdedigen van invaller Linskens vormde de inleiding tot de gelijk maker van Willems. Op slag van rust kreeg FC Twente andermaal het deksel op de neus, toen Vanen burg, de beste man van het veld, met een weergaloze trap de tekort komingen van Paus als vleugelver dediger aan het licht bracht: 2-1. Bewijs Na de rust kon PSV maar moei lijk zijn draai vinden en waé FC Twente andermaal gelijkwaardig aan de titelhouder. Als bewijs voor de toegenomen kracht in de breed te bleek de vervanging van Wil lems, wiens positie kort achter de spitsen werd overgenomen door de net 18-jarige Roelofsen, ook geen aderlating. Toch had FC Twente opnieuw de hulp van Van Breuke len nodig om het punt te incasse ren, dat de ploeg destijds in En schede al verdiende. „Ik ging te ge makkelijk naar de bal toe", refe reerde de doelman aan de vrije trap van Huistra, waarna Keur het kar wei simpel kon afmaken. „Pas van af dat moment", signaleerde Hid dink de tekortkomingen, „deed de ploeg er een schepje bovënop en kregen wij ook nog kansen om te winnen. Maar er is geen reden om nu diep in de put te gaan zitten". Het winnende doelpunt bleef te recht uit, omdat FC Twente de puntendeling dubbel en dwars ver diende. Al was het alleen maar op basis van inzet en wilskracht. De spontaan uitgeloofde winstpremie was daarom niet meer dan een logi sche beloning. TILBURG (ANP) - De politie van Tilburg heeft gisteren voor aan vang van de voetbalwedstrijd Wil lem II - Den Bosch drie voetbalsup porters aangehouden. Een 15-jari- ge Tilburger kreeg een proces-ver- baal omdat hij een zogenoemde strijker (vuurwerk zonder lont) bij zich had. Een 17-jarige stadgenoot kreeg een verbaal wegens het in be zit hebben van een ploertendoder. Een 19-jarige Bosschenaar werd later mee naar het bureau genomen wegens het beledigen van een ambtenaar in functie. Hij had een agent verschillende keren in het gezicht gespuwd. Het Brabantse voetbaltreffen, dat eindigde in een 1-0 overwin ning voor de thuisclub door een doelpunt van Bud Broeken, gold als een wedstrijd met verhoogd ri sico. De Tilburgse politie had negen tig man personeel op de been ge bracht om de orde te handhaven, aldus een mededeling van de Til burgse politie gisteren. TENNIS - Jean Paul Loth, de coach van de Franse Davis Cup- ploeg, heeft zaterdag in Melbourne zijn ontslag aangeboden. Loth zei de beslissing genomen te hebben in het belang van het Franse tennis. Hij wordt opgevolgd door de team- trainer Eric Deblicker. RUGBY - Op de openingsdag van het vijflanden-rugbytoernooi heeft Frankrijk zaterdag met 10-9 gewonnen van Engeland. Ierland versloeg in Dublin Schotland met een iets ruimere marge: 22-14. Vergissing. MADRID (GPD) - De Spaanse kanoer Juan Ramon Gonzalez zal zich zijn training van vorige tfceeJc donderdag nog lang herin neren. Gonzalez draaide die dag zoals altijd zijn oefenrondjes over het stuwmeer in de buurt van het Noord-Spaanse Aviles, toen hij bestookt werd met een laag hagel uit een jachtgeweer. De onfortuinlijke kanoër moest in een nabijgelegen ziekenhuis meer dan dertig loden kogeltjes uit zijn lichaam laten verwijde ren. Goiizalez ontsnapte aan de dood, omdat veel hagel afketste op de peddel die hij net voor zijn hoofd hield. Het incident was geen aanslag, maar een jammer lijke vergissing van vijf ama teurjagers. Die hadden de kanoer abusievelijk aangezien voor een eend... LUTON (Reuter/AFP) - Minister van sportzaken Colin Moynihan heeft zaterdag in Luton gezegd, dat de UEFA er goed aan zou doen te wachten met een besluit over een terugkeer van de Engelse clubs in Europa tot na de Europese titel strijd in Westduitsland. „Het is aan de officials van de UEFA een beslissing te nemen en zij moeten dat pas doen na evalua tie van het gedrag van Engelse voetbalsupporters bij de wedstrij den in West-Duitsland. Wij staan daar ter beoordeling," aldus Moy nihan na afloop van de leaguewed strijd van Luton. De Engelse minister sprak ook over het vernietigende effect, dat uit kan gaan van ongeregeldheden zoals die zich vorige week weer voordeden bij het bekerduel tus sen Arsenal en Millwall in Londen. Voor en tijdens de derby ontston den er massale vechtpartijen onder rivaliserende supporters. „De UE FA heeft daar ongetwijfeld notie van genomen. Ik zie de Engelse clubs graag terug in de Europese bekertoernooien, maar alleen als we in eigen huis de zaak op orde hebben." FOOTBALL - De Washington Redskins hebben zich geplaatst voor de Super Bowl, de finale van de Amerikaanse footballcompeti- tie. Washington won de beslisende wedstrijd met 17-10 van de Minne sota Vikings. De finale, tegen de Denver Broncos of de Cleveland Browns, wordt op 31 januari in San Diego gespeeld. MADRID (GPD/ANP/AFP) - Leo Beenhakker kan voorlopig weer rustig ademhalen. Na de af gang van woensdag in de beker wedstrijd tegen Sabadell, dat de Madrilenen in amper twintig mi nuten van 0-2 op 3-2 zetten, stak de eerste kritiek over een 'vorm crisis' al weer de kop op. Maar tegen nummer twee van de rang lijst, Real Sociedad, bewees Real Madrid zijn niveau, (1-0). Op een bijna onbespeelbaar veld door de onophoudelijke re genval dankten de Madrilenen die belangrijke zege vooral aan Emilio Butragueno, die na een afwezigheid van twee weken zijn rentree maakte. Ondanks de overtollige modder draaide 'de Gier' zijn tegenstanders constant dol en scoorde in de 57ste mi nuut de enige treffer. Het week einde werd voor Beenhakker een compleet succes, omdat de ande re concurrent Atletico de Madrid genadeloos werd afgedroogd door Athletic de Bilbao, (5-1). De Portugees Futre bracht At letico na een magistrale solo van af het middenveld weliswaar op 0-1, maar in amper een kwartier besliste de ploeg van Howard Kendall de partij. De twee cen trale verdedigers Ferreira en Li- ceranzu scoorden beiden twee keer, terwijl Uralde (ex-Atletico de Madrid), met een doelpunt wraak nam op zijn oude club, die hem vorig seizoen de laan uit stuurde. Door de nederlagen van de twee naaste belagers zag Real Madrid zijn voorsprong halver wege de competitie groeien tot een comfortabele marge van vijf punten. Barcelona dacht tegen Zarago- za door een eigen inzet van Casu- co gemakkelijk aan de punten te kunnen komen, maar een kwar tier voor tijd bracht Pardeza Za- ragoza toch nog op gelijke hoog te, (1-1). LIVERPOOL - John Aldridge, die door Liverpool voor ongeveer drie miljoen gulden van Oxford werd overgenomen, heeft zijn voorganger Ian Rush al doen vergeten. Zaterdag maakte Aldridge zijn twintigste treffer van het seizoen, waarmee hij een belangrijk aandeel had in de 23ste zege op rij en nog wel op concurrent, voor zover daar nog spra ke van kan zijn, Arsenal: 2-0. Aldridge scoorde voor een televisiepu bliek van 250 miljoen mensen in 55 landen in de 45ste minuut. In Liverpool wordt dan ook alleen nog over hem en Peter Beards- ley, die het andere doelpunt voor zijn rekening nam, gesproken en hooguit meewarig nog over Rush, die zijn draai in Italië maar niet kan vinden. De opgetogenheid over de verrichtingen van Aldridge waren wel terecht, maar deed Steve McMahon, de beste niet-international van Engeland, tekort. McMahon was tegen Arsenal de dirigent van de succesvoÜe uitvoering. Hij lanceerde Bearsdley, wiens inzet nog kon worden gekeerd door doelman Lukic, waarna de altijd alerte arbeider Aldridge het karwei mocht afmaken. Beardsley zette zijn naam in de tweede helft zelf op de scorelijst, door een verdwaalde bal op te pikken, twee vlijmscherpe tackles te ontwijken en met een lepe lob Lukic af te bluffen. Dat resultaat had opnieuw een katapulteffect, want Liverpool werd opnieuw verder weg geslingerd van de achtervolgers. Nottingham Forest heeft inmiddels vijftien punten achterstand, na zich voor eigen publiek geen raad te hebben geweten met de weer barstigheid van het statistisch zo bescheiden Charlton. Forest zag door doelpunten van Calvin Plummer en Neil Webb de overwin ningspremie al bijgeschreven, maar werd onaangenaam verrast door late tegentreffers van Robert lee en Andy Jones: 2-2. Regerend kampioen Everton deed zyn voordeel met de nederlaag van Arsenal - en zeker ook met die van Manchester United tegen Southampton (0-2) - door vooruit te kabbelen naar de derde plaats via een fraaie wedstrijd en zege op Norwich: 3-0. Graeme Sharp (2) en Adrian Heath bepaalden de eindstand en hielden de de kloof met stadgenoot Liverpool op zestien punten. De glorie van Liverpool en de doem van Manchester United begint zo langzamerhand ook in het eikenhout van de managerskamer op Old Trafford te trekken. Alex Ferguson werd ondanks zijn bundeling van talent door Jesper Olsen, Bryan Robson, Norman Whiteside en Gordon Strachan opnieuw getracteèrd op een laxeermiddel. Het be zoekende Southampton zegevierde dankzij aanvaller Colin Clarke simpel met 2-0. De canyon tussen de Mancunians en Liverpool (ze ventien punten plus een wedstrijd meer) wordt zo wel erg groot. MILAAN - Het verschil van drie punten tussen koploper Napoli en AC Milan is in de vijftiende speelronde van de Italiaanse competitie gehandhaafd geble ven. Het team van Gullit verbe terde tegen Como zijn doelsaldo aanzienlijk. Met de Europees voetballer van het jaar als uit blinker en maker van twee doel punten won Milan het duel met 5-0. Titelverdediger Napoli be sloot de eerste competitiehelft met een minimale zege (1-0) op Sampdoria, dat naar de derde plaats op de ranglijst zakte. De wedstrijd tussen AC Milan en het zwakke Como was een on gelijke strijd. De ploeg van trai ner Sacchi bepaalde ondanks een numerieke minderheid met schijnbaar gemak de ontwikke lingen op het moeilijk bespeelba re veld. Milan speelde na de 21ste minuut met tien man, omdat ver dediger Tassotti na een gemene overtreding op Todesco de rode kaart had gekregen. De voor Italiaanse begrippen zeldzaam hoge produktie kwam laat op gang. Na een treffer van Donadoni in de eerste helft ver dubbelde Virdis de marge in de 49ste minuut na een vrije trap. Gullit maakte 3-0, doordat hij de bal met de hak van richting ver anderde na een schot van Dona doni. Ancelotti vergrootte de score met het hoofd, waarna de Nederlandse international er met het rechterbeen 5-0 van maakte. Gullit steeg naar de gedeelde vierde plaats op de topscorers- lijst met zes doelpunten. Diego Maradona voert dat klassement aan met acht treffers. De Argentijnse vedette redde Ruud Gullit (foto AP) Napoli in het topduel tegen Sampdoria. In het uitverkochte stadion van Genua, dat wegens een verbouwing slechts aan 23.000 personen een plaats kon bieden, bezorgde de kleine aan voerder de toeschouwers vier minuten voor het einde de kater. Met het linkerbeen joeg hij de bal langs doelman Bistazonni. Wegens dé slechte bespeelbaar heid van het veld viel het niveau van het duel tegen. AS Roma kwam met Sampdo ria op de gedeelde derde plaats. De Pool Boniek maakte tegen Hellas Verona het enige doel punt. Napoli verzamelde in vijf tien duels 25 punten. AC Milan heeft 22 punten, gevolgd door Sampdoria en Roma met twintig. MONTEVIDEO - De voetbaltrainers in Uruguay hebben zaterdag het werk voor onbepaalde tijd neergelegd. Ze hebben verklaard te sta ken, totdat een nationale technisch directeur wordt benoemd. De trainers eisen dat deze nog niet bestaande functie gaat worden ver vuld door een professional, die in staat is hun belangen en dat van het Uruguayaanse voetbal in de toekomst te verdedigen. De oefenmees- ters van de clubs Rampla Juniors en Miramar Misiones, die elkaar troffen in de eerste divisie, zaten zaterdag in ieder geval uit protest niet op de bank om hun elftallen te begeleiden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14