Actiesin wegvervoer dreigen H O L LJU ND S E D 11 W E EK El NI D Opening in moord Wil Vervat 'Ik zou die kapitein door de olie willen haleh mmESMsmmm. Binnenschippers wijzen principe-akkoord EVO af MAANDAG 11 JANUARI 1988 PAGINA 3 Chauffeurs verwerpen cao-voorstel UTRECHT (GPD) - Er dreigen opnieuw acties in het weg vervoer. Op vergaderingen in het hele land hebben leden van de vervoersbonden de cao-voorstellen van de werkge vers van de hand gewezen. Weg- brug- of tunnelblokka des zoals in 1985 zullen zo goed als zeker niet tot de strijd- methoden horen, onder meer omdat de rechter die toen verbood. In een van de vergaderingen van daar achter zouden stellen, werd ROTTERDAM (ANP) - Het minis terie van justitie zal de Belgische justitie deze week formeel vragen te onderzoeken of een 44-jarige Belg, die in de gevangenis van Gent een straf uitzit wegens gewa pende overvallen, in september 1974 de 15-jarige scholiere Wil Ver vat uit Rotterdam heeft gewurgd. De Rotterdamse persofficier Smid heeft dat dit weekeinde bevestigd, nadat zijn collega Van der Hoeven zich in Gent van de situatie op de hoogte heeft gesteld. Ook bevestig de Smid dat de Belg kort na de moord op de scholiere in het kader van een routine-onderzoek daar over werd verhoord. Dat leverde toen echter onvoldoende aankno pingspunten op om hem vast te houden. Eerder vorige week werd bekend dat de man tegen een medegevan gene, met wie hij een cel deelde in de Gentse gevangenis, ppmerkelij- ke - zij het niet nader vrijgegeven - details had opgesomd over de moord. De medegevangene vertel de dit tegen de gevangenisdirectie, die vervolgens Justitie inschakel de. De details die de Belg vertelde betekenen volgens Smid dat 'hij op zijn minst de dader van de nooit op geloste moord zou kunnen zijn'. De Rotterdamse hoofdcommis saris Blaauw, destijds als hoofd van de recherche leider van het on derzoek in de geruchtmakende zaak, reageerde gisteren nuchter op de mogelijkheid dat de moord na dertien jaar alsnog zou kunnen worden opgelost. "Het is niet te zeggen of wat de man gezegd heeft serieus is of niet. Ik sluit het één noch het ander uit. We moeten in ieder geval serieus reageren tot blijkt dat het eventueel geleuter is", aldus Blaauw. In enkele interviews heeft hij la ten doorschemeren dat de moord op Wil Vervat één van de meest aangrijpende zaken uit zijn loop baan is geweest. Ook nu nog noemt hij het een 'gruwelijke moord die niet in je koude kleren gaat zitten'. Desondanks zegt hij het emotio neel geen punt te vinden dat Belgi sche politie- en justitie-ambtena- ren het onderzoek verrichten, om dat Belgié, overigens net als Neder land, geen onderdanen uitlevert aan andere landen. Blaauw: "Ik kan er wel afstand van nemen. Ik hoef er niet persoonlijk bij te zijn. Ik heb bovendien voldoende ver trouwen in de Belgische opspo- tion op weg naar huis, na een feest je in de binnenstad. De moord ver oorzaakt veel opschudding en de politie kreeg meer dan 3000 tiDs. Het genoemde routine-onder zoek in het kader waarvan de Belg destijds werd verhoord, was een gevolg van het feit dat de man, in die tijd dekknecht op een binnen vaartschip, zonder succes een zelf moordpoging ondernam door in de Rotterdamse haven te springen. Door anderen werd hij uit het wa ter gered. Het was in die tijd vol gens Blaauw een standaardproce dure dat mensen die een dergelijke ringsambtenaren. Als het erin zit poging overleefden later werden halen zij het eruit". verhoord. Wil Vervat werd destijds dood Volgens de hoofdcommissaris is gevonden in de omgeving van het de moord noch volgens Neder- metrostation Slinge in Rotterdam, lands recht noch volgens Belgisch Het meisje was van het metrosta- recht verjaard. de Vervoersbond FNV werd zater dag opgemerkt dat het achterwege geacht, blijven van verbeteringen in de ar beidsomstandigheden en de werk tijden 'niet met anderhalve cent af toen al uiterst onwaarschijnlijk De bonden hebben van hun ach terbannen de opdracht gekregen koopbaar is'. De werkgevers bie- om volgende week, op 19 januari, den weliswaar een geringe loons- nog een uiterste poging te doen om verhoging (1 procent), maar ze wil- de onderhandelingen vlot te trek- len beperkingen in het uitbetalen ken. Dat moet een 'serieus ge- van overuren. Die komen in het sprek' worden, aldus een woord- vrachtverkeer nogal veelvuldig voerder aan FNV-zijde. Loopt het voor, in het bijzonder op lange bui- weer op niets uit, dan komen er ac- tenlandse ritten.De ondernemers ties. Die kunnen lopen van bezet- bieden twee vakantiedagen meer, tingen bij grote transportbedrijven maar willen daartegenover 1 atv- tot chauffeurskampementen op dag ingeleverd zien. Bovendien pleisterplaatsen langs de grote we- willen ze een verlaging van de uit- gen. kering bij ziekte en arbeidsonge- schiktheid. Wat de chauffeurs vooral steekt is dat de werkgevers niet willen er kennen dat ze op nagenoeg alle on derdelen van de arbeidsomstan digheden een achterstand hebben op werknemers in de industrie en veel andere bedrijfstakken. De cao voor het wegtransport geldt voor om en nabij 70.000 mensen. CDA: twee gevangenen per cel De Vervoersbond CNV deed de afgelopen week nog een tussentijd se poging om uit het conflict te ko- niaat-on men. Het scheelde toen een haar of - SSSS. W£l°'3 Boersema DEN HAAG (GPD) - Het CDA wil ter opheffing van het cellentekort opnieuw een discussie over het twee gedetineerden in één cel. CDA-kamerlid Laning- klippen gelopen. Er werd een tus senoplossing gevonden in de vorm van een kleine commissie die for- JJ^JSrïs"Korte* muleringen zou moeten zoeken waarin alle partijen zich zouden VARA^-radi'o nenkort aan de orde stellen tijdens mondeling overleg met staatsse- Hemel (justitie), heeft ze gisteren gezegd voor de Vrijwilligers van de Dierenambulance uit Rotterdam en van de vogelklas Karei Schot kwamen zaterda naar het strand op de Maasvlakte handen en dozen te kort om de vele honderden aangespoelde vogels te vervoeren naar een opvangadres. Het aantal aangespoelde vogels vormt volgens de dierenbeschermers nog maar het topje van de ijsberg. De meeste dieren verdrinken op zee. (foto and Opsporen dader olievervuiling tijdrovende zaak ROTTERDAM (ANP) - De leden van de schippersbonden ONS en ASV hebben zaterdag het principe akkoord tussen de bondsbesturen en de verladersorganisatie EVO over de problemen in de binnen vaart afgekeurd. De besturen kre gen bovendien nog eens zes op drachten mee voor nader overleg met de EVO. De besturen hadden het akkoord conform een belofte aan burgemeester Van der Doef van Vlissingen, die had bemiddeld bij de onderhandelingen, met een posief advies aan de leden voorge legd. De schippers echter vinden dat zij door het principe-akkoord te veel gebonden worden. In een mo tie bepaalden nagenoeg alle vijf honderd aanwezigen dat er op ba sis van het principe-akkoord ver der kan worden gepraat, maar zon der dat de schippers bij voorbaat vast zitten aan de uitkomsten. Bovendien mag er pas overlegd worden nadat de Rijksverkeersin spectie het verladersbedrijf Grana- ria toestemming weigert om buiten de schippersbeurzen, waarvan de schippers voor hun broodwinning van afhankelijk zijn, lading te ver voeren. Op het ogenblik beraadt de RVI zich nog over de aanvraag van Granaria. De pogingen van Grana- ria om toestemming te krijgen, wa ren destijds de directie oorzaak van het conflict tussen schippers en verladers. Een van de indieners van de mo tie, die anoniem wil blijven omdat de rechter hem onlangs in een door verladers aangespannen kort ge ding het actievoeren verbood, zei na afloop in een toelichting dat door het principe-akkoord goed te keuren de schippers geen acties meer zouden kunnen voeren. "Dan geef je je drukmiddelen weg. En we moeten indien nodig druk kun nen uitoefenen, omdat we anders zwak staan in de onderhandelin gen". In het rijtje opdrachten dat de schippersvergadering opstelde staat onder andere dat de Evenre dige Vrachtverdeling (het systeem dat gebruikt wordt voor verdeling van de aangeboden vracht op de schippersbeurzen) in handen van de overheid moet blijven en dat geen concessies mogen worden ge daan wat betreft de vrachtprijs. De motie en opdrachten ten spijt, toonde de bondsbesturen zich na afloop niet echt teleurge steld. "De leden van de EVO geven hun organisatie natuurlijk ook op drachten mee. Maar daarvan weet je het niet, omdat zij niet openbaar vergaderen en wij wel", aldus ONS-bestuurder De Vries. Belangrijkste probleem in het conflict tussen schippers en verla ders is wat de schippers noemen 'oneigenlijk eigen vervoer', waar aan steeds meer verladers zich schuldig zouden maken. In die ge vallen koopt een verlader duwbak ken, waarvoor echter geen duw boot wordt gekocht en geen be manning in dienst wordt genomen. Boot en bemanning worden ge huurd, wat prijsverlagend werkt. De schippers beschouwen dat als oneerlijke concurrentie. Ook speelt in het conflict het feit een rol dat de Evenredige Vrachtverdeling op de schippersbeurzen niet goed werkt volgens de verladers, waar door zij wel gedwongen zouden zijn naar andere vervoersmogelijk heden om te zien. kunnen vinden. Dat de leden zich Binnenland kort Kangoeroe De politie van IJsselmuiden heeft gisteren drie uur lang jacht gemaakt op een kangoeroe. Het dier ontsprong de jagers zo handig dat er een verdovingsgeweer bij werd gehaald. Maar zelfs na twee treffers bleef het beest vrolijk rondhuppelen. Toen het verstrikt raakte in het gaas rond een wei land, kon de politie het dier over meesteren. De kangeroe is eigen dom van IJsselmuidenaar. De poli tie gaat nu na of deze wel een ver gunning voor zijn huisdier heeft. Nutsspaarbank De Nutsspaarbank, de tweede spaarbank van ons land, heeft 1987 afgesloten met een nettowinst van ongeveer 37,5 miljoen gulden. De toevertrouwde middelenstegen met 66 miljoen tot 3,469 miljard. De stijging vond plaats ondanks een afname van de eigenlijke spaargel den met 144 miljoen na rentebij schrijving. Een belangrijke oor zaak is de reactie van de spaarders op de aangekondigde informatiep licht over de uitgekeerde rente aan de fiscus. Erasmus De Rotterdamse Erasmusuni- versiteit gaat samenwerken met de Fudan Universiteit uit het Chinese Shanghai. De universiteiten gaan docenten uitwisselen en gezamen lijk onderzoek opzetten. Ook biedt de overeenkomst Nederlandse stu denten de mogelijkheid enige tijd naar de Volksrepubliek te gaan. De basis is gelegd in de economische faculteit. De faam van de Maasste- delijke econometristen maakte de Chinezen geïnteresseerd, aldus de Rotterdamse universiteit. Spoorwegen De Nederlandse Spoorwegen hebben de treinreizigers vorig jaar over meer dan 9,3 miljard kilome ter vervoerd, een nieuw record. In 1986 boekte NS nog 8,9 miljard rei zigerskilometers. De toeneming is te danken aan het in gebruik ne men van de westelijke ringbaan in Amsterdam en de eerste fase van de Flevolijn. Ook de introductie van het Railrunnerkaartje voor kinderen heeft aan de groei bijge dragen. PTT De provincie Groningen betreurt het dat de nieuwe PTT-topman Dik weigert om naar Groningen te ver huizen. Dik zegt in een interview met het PTT-personeelsblad in Brabant te willen blijven wonen omdat zijn vrouw daar een praktijk heeft als psycholoog/psychothera peut. De provincie vindt de verhui zing van Dik belangrijk. Als de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur naar Groningen komt, ko men de overige ambtenaren ook wel, denkt de provincie. (vervolg van pagina 1) DEN HAAG (ANP) - Rijkswater staat had gisteravond nog geen idee wie verantwoordelijk i Volgens Laning dient het kabi- j-jg olielozing op de Noordzee, die net te kiezen uit twee kwaden: het inmiddels aan vele duizenden vó- wegzenden van gedetineerden we- geis in Zeeland en Zuid-Holland gens celtekort of het plaatsen van het leven heeft gekost. Vogelbe- twee gedetineerden in één cel. "Zo- schermers spreken van een drama. lang er een ernstig cellentekort be- Ongeveer honderd ton vermoede- staat, kiest het CDA voor de laatste - - oplossing", aldus Laning, die in haar opvatting wordt gesteund door de fractie van de WD. lijk zware stookolie is de afgelopen dagen terecht gekomen op de kusten tussen Zeeland en Wasse naar. 1»*- i. a,. .-x- x Monsters van Rijkswaterstaat Minister Korthals Altes (justitie) hebben ujtgewezen dat de vervui- en Korte-van Hemel verzetten zich ]jng js veroorzaakt door een hoog. daar al jaren tegen omdat de cellen waardige stookolie uit een tanker, daarvoor niet geschikt zijn. Na een die zijn tanks heeft schoonge- intensieve renovatie, waarvoor spoeld. AUe schepen die de afgelo- overigens geen geld is, zouden niet pen Week langs de Nederlandse meer dan 300 van de ruim 5000 cel- kust hebben gevaren, zullen wor- len in aanmerking komen voor het den onderzocht. Monsters van hun plaatsen van meer gedetineerden. 0jje zunen worden vergeleken met de monsters die in Zeeland zijn ge- De bewindslieden zijn boven- nomen. Op die manier kan de ver dien van mening dat ook gedeti- vuiler worden opgespoord. Een neerden recht hebben op privacy, tijdrovend karwei, maar 'ik ben die bij het plaatsen van meer ge- njet helemaal somber over het sla- vangenen in een cel wordt ge- gen erVan', aldus minister Smit- schonden. Laning wijst dat argu- Kroes (verkeer en waterstaat). De ment van de hand. In de gezond- Rotterdamse officier van justitie heidszorg is ook een tekort aan fi- Hendriks zou vandaag een justi- nanciele middelen. Ernstig zieken tieel onderzoek instellen. Het zal en gehandicapten hebben ook nau- zich richten op de vraag waar de welijks privacy'olie aan boord is genomen. Bij het onderzoek worden alle Nederland se zeehavens en de havens van Ant werpen en Zeebrugge betrokken. Vanuit de lucht is de vervuiling het beste te zien ten zuiden van de Waterweg, aan de kop van Goeree, de slufterdam en de zandplaten voor de kust van Oostvoorne. De meeste slachtoffers onder de vo gels worden gevonden op Schou- wen-Duiveland. Daar, bij de vuur toren van Haamstede, ligt een dik ke oliekoek van zes kilometer lang en vijf meter breed. Veel zeekoeten zijn het slachtof fer van de olie geworden. Normaal zitten deze vogels midden op zee, maar omdat de sprot (hun belang rijkste voedsel) zich de afgelopen jaren steeds meer heeft verplaatst naar de Doggersbank, zitten de zeekoeten dicht bij de Nederlandse kust. Onder de slachtoffers zijn ook veel futen, zwarte zeeëenden, alken, meeuwen, drieteenmeeu- wen, eidereenden, en parel- en rondkeelduikers. Dat toch ook nog honderden vo gels deze ramp hebben overleefd, komt volgens Lia ten Hoorn van een vogelasiel in Middelburg door hun goede conditie als gevolg van het zachte weer. Bovendien heb ben ze geluk gehad dat ze door de harde wind op het strand zijn ge waaid. Normaal verdrinken ze op zee omdat hun verenpak geheel doordrenkt is van de olie. Maar het aantal vogels dat de ramp niet heeft overleefd is een veelvoud van de dieren die zijn gered. Lozingen De olievervuiling komt voor Kees Kamphuis, landelijk coördi nator van het Nederlands Stook- olieslachtofferonderzoek (NSO) niet echt als een verrassing. Elk jaar om deze tijd worden duizen den vogels het slachtoffer van ille gale olielozingen op de Noordzee. Vooral tussen kerst en begin janua ri wordt kwistig geloosd. Rijkswa terstaat kan dan als gevolg van per soneelstekorten minder controle ren op zee. Als het dan ook nog stormt, waardoor men er bijna ze ker van is dat er nauwelijks wordt gecontroleerd, geeft menige kapi tein opdracht olie overboord te zet ten, aldus Kamphuis. Een woordvoerder van Rijkswa terstaat ontkende dat er tussen kerst en begin januari minder wordt gecontroleerd. "Onze fre quentie is elk jaargetijde hetzelfde: ongeveer om de dag vliegen we over de Noordzee. De ervaring leert dat dat een goed gemiddelde is. De laatste jaren is er nagenoeg geen olie op de kust gekomen". Van der Giessen in de race voor bouw mijnenjagers Oman SCHIPHOL (ANP) - De Neder landse scheepswerf Van der Gies- sen-De Noord (GN) krijgt van het sultanaat Oman aan de Perzische Golf mogelijk op korte termijn op dracht voor de bouw van enkele mijnenjagers. GN staat met enkele andere werven op de lijst met kans hebbers, heeft minister Smit- Kroes (Verkeer en Waterstaat) gis termorgen na haar terugkeer uit Oman gezegd. Oman beslist vol gens haar binnen een maand over de aanschaf van de twee of drie schepen. GN-directeur Van Dort bevestig de dat de werf in de race is, 'maar het is niet zo dat er een situatie is die morgen al tot bestellen leidt. We hebben echter het vermoeden dat het er uiteindelijk wel van komt'. Hij sluit geenszins uit dat enkele Golfstaten binnen afzienba re tijd zullen besluiten om in com binatie tot de aanschaf van mijnen jagers over te gaan. "Wij constate ren dat ministers van Golfstaten el kaar hierover regelmatig spreken. Ik denk dat een vorm van standaar- Dierenarts Buth dag en nacht in touw voor olieslachtoffers BURGH-HAAMSTEDE (GPD) - Zwarte zeevogels in grijze vuilnis zakken. Een trieste aanblik. Alken, futen, zeekoeten en zee-eenden zijn nauwelijks meer als zodanig her kenbaar. Negen van de tien met olie besmeurde vogels moet die renarts Buth uit Burgh-Haamstede noodgedwongen uit hun lijden hel pen. Voor een vogelliefhebber is het deprimerend werk, maar de ten dode opgeschreven exemplaren zijn beter af met een spuitje. Buth spreekt van een enorme vogel- meer fourageren. Daar liggen ze dan nog twee weken te spartelen. Ze krijgen olie binnen, want ze pro beren met hun snavels het aaneen- geplakte verenpak schoon te ma ken. Dat tast het slijmvlies en ver volgens maag en darmen aan. Nee, het gros is er slecht aan toe". Reinigen De slachtoffers zijn zo groot in getale, dat Buth aan reinigen niet pai"a"1 meer begint. In een box achter zijn ramp. Dit is nog maar het topje wnnin „h) van de ijsberg" Duizenden vogels zitten onder de stookolie, die door een nog on bekende tanker vlak voor de kust is geloosd. Buth's domicilie dient volgens het rampenplan 'olievo gels' als noodopvang. Het afgelo pen weekeinde zijn tussen de 500 en 600 vogels bij hem binnenge bracht. De selectie is streng. Als de ingeschatte overlevingskansen mi nimaal zijn, moet de dierenarts een realistische beslissing nemen. Met een overdosis slaapmiddel worden de 'teervogels' op humane wijze ge- dood. Buth: "Mij rest niet anders. Som mige vogels kunnen nauwelijks hun oogjes opendoen. Anderen kun je alleen nog herkennen aan de snavel. Ze zitten van kop tot staart onder een dikke laag olie. De mees ten zijn verzwakt, hebben geen weerstand meer. Het verenvet is opgelost, waardoor ze zeer vatbaar worden voor longontsteking. Op zee of aan het strand kunnen ze niet woning wacht zondag een kleine schare vogels op transport. Wat normaal een fleurige, fladderende vogelkolonie hoort te zijn, is nu ge reduceerd tot een zwijgende zwar te familie. Lotgenoten. "Kijk, die is echt ziek", wijst de dierenarts naar een eend die stil en vleugellam het einde afwacht. Het vogelstation in Haarlem heeft zon dagmorgen zestig vogels opge haald. Een ander deel gaat naar het Middelburgse asiel De Mikke, waar een team vrijwilligers probeert de olie van de sterkste exemplaren te wassen. "Er zijn bepaalde milde ontvetters uit de garagewereld, daar gaat het wel mee", legt Buth uit. Cynisch in dit verband is dat de olie-industrie speciaal voor 'olie slachtoffers' rechtstreeks een aan tal wasmiddelen levert. "Het reinigen is een discussie punt. Ik kan nagenoeg van elke vo gel zeggen of ie het redt of niet. Kijk, als zo'n beestje van kop tot poten een centimeter dik onder de olie zit, is het overduidelijk". Wij zend op een dode fuut: "De veren laten tegelijk met de olie los. En om aan te geven hoeveel tijd met het wassen is gemoeid: een uur per vo gel. Je kunt ze wel verzorgen, maar een groot aantal gaat na een week toch dood". Het is een droeve maar reele con statering dat 10, hooguit 20 procent van de gereinigde zeevogels over leeft. Hoe langer de revalidatie duurt, des te kleiner worden de kansen. Buth: "Daarbij komt dat bijvoorbeeld fuut-achtigen in ge vangenschap vaak niet willen eten. Bovendien worden ze uit hun soci ale verband gerukt. Hoe moeten ze straks weer vis vangen, als ze het elke dag krijgen voorgeschoteld?". Verdrinken De harde gegevens verklaren waarom de plastic zakken met ka davers in de meerderheid zijn. Vol gens de dierenarts is dit slechts het begin. Met 20 vrijwilligers - onder meer van de stichting Nederlandse Stookolieslachtoffers Onderzoek (NSO), terwijl ook het gezin Buth is gemobiliseerd - en in terreinwa gens is de gehele Schouwse kust het afgelopen weekeinde verschil lende keren afgezocht. "Duizenden vogels hebben we gezien. We kunnen er maar een paar pakken. Ze zijn nog te fit. Fu ten duiken meteen onder en veel meeuwen zijn ons ook te vlug af. Het hangt de komende dagen af van de windrichting of die vogels nog aanspoelen. Bij aflandige wind verdrinken ze op zee", verzucht de dierenarts. De exemplaren die de vrijwilli gers weten te vangen, gaan eerst naar het noodopvangadres. Buth selecteert thuis, hij wil absoluut niets weten van euthanasie op het strand. "Dat vind ik ethisch niet verantwoord en ik wil voorkomen dat leken er zich mee gaan bemoei en". Hij schat grofweg dat onge veer een derde van de getroffen soorten slachtoffer van de olievlek is geworden. Bovendien vreest hij voor de zeehond, die ook ernstige risico's loopt. Buth: "Ik zou de kapitein die ver antwoordelijk is voor deze ramp, door de olie willen halen". disatie hen aanspreekt". Daarbij denkt Van Dort bij voorbeeld aan de koninklijke marine in ons land die met hetzelfde type mijnenjager vaart als de zeestrijdkrachten in België en in Frankrijk. GN kan zeer snel leveren, omdat de Nederlandse marine altijd be reid om een paar van haar mijnen jagers (wanneer de opdrachtgever tenminste het zelfde type bestelt) af te staan. Van Dort: „Maar het werkt niet zo dat landen daardoor staan te dringen. Ook in die landen is de aanschaf van schepen een keuzevraagstuk". Beslissingen over de aanschaf van mijnenjagers in Golfstaten worden volgens Van Dort ook vertraagd door de gedaal de olieprijzen als gevolg waarvan de Golfstaten inkomsten derven. Zoals bekend hebben Saudiara- bië en Kuwayt eerder ook al be langstelling getoond voor mijnen jagers, respectievelijk 5 of 6 en 2 tot 4, mogelijk eveneens te bouwen door GN. Hierdoor hangen er nu al orders voor de bouw van tenminste 10 mijnenjagers voor Golfstaten boven de markt. Dit aantal kan nog oplopen indien ook Bahrein, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar, die met de eerder genoemde drie landen deel uitmaken van het op defensie gerichte samenwer kingsverband voor Golfstaten GCC, tot de aanschaf van mijnenja gers zouden overgaan. Dat zou pas sen in een vorige maand door de GCC-landen gemaakte afspraak om op het gebied van defensie nau wer te gaan samenwerken. Tweetal (15 en 16) bekent aanrandingen UTRECHT (GPD) - Twee Utrech- ters van 15 en 16 jaar hebben be kend de afgelopen week minstens 20 vrouwen in de buurt van het Centraal Station te hebben aange rand. Geen van de slachtoffers heeft daarvan aangifte gedaan. Za terdag trachtte het tweetal zich op nieuw aan een vrouw te vergrijpen. De vrouw in kwestie was echter een beambte van de spoorwegpoli tie, die daar in burger op surveil lance was. De vrouw greep één van de jongens, waarna collega's de an der in de kraag grepen. ADVERTENTIE IMIpiim Natuurlijk, dat buitenlandsevoet- IHsUKU fl WrW lE^ElC baI hee' aaKi'S- Maar zeg nou zelf; m H d'rgaat toch niks boven onze jongens. Welnu die gaan als het weer ■even meezit, komend weekend «Afw lade wei weer in En dus kunt u weer lekkerm een Hollandse Toto spelen Met nog een half seizoen T/^ntG) volop kansen op piachtprijzen

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3