'Grasshoppers moet nu haar slag slaan' De Zijl verrast met toernooizege Leiden ontsnapt met overwinning Spotvogels klimt uit dal Foreholte 'traint' breakout in Borne Handbalteams uitgeschakeld in EC-strijd Riante uitgangspositie door nederlaag Tonego Coach Welling stuurt Marc van Belkum naar kleedkamer AZC blijft Spartacus op saldo voor Kansen Imhoff stuk kleiner Costache sterk Mark Schouten zwemt limiet PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 11 JANUARI 1988 LISSE - „Ervaring, we komen in dit soort situaties gewoon nog erva ring te kort". Lisse-coach Frans Broekhof, zelf gepokt en gemazeld in wedstrijden met een adembene mend slot, kan die kennis niet overbrengen aan zijn pupillen, die zaterdagavond uitgerekend door een van de minst ervaren Leidse basketballers, Robin van Gorkum, tot tweemaal toe de das werden omgedaan. Een steal, een pass en nadat Erik Paul van Weeren de ge lijkmaker liet aantekenen, het eindschot en Luba stapte dankzij Van Gorkum als gelukkige win naar van het veld: 80-82. „We kunnen het gewoon nog niet afmaken. De spelers moeten dit een paar keer meemaken, dan we ten ze ook ze moeten handelen", al dus Broekhof, die zijn ploeg dit sei zoen al drie keer eerder in de slotse conden onderuit zag gaan. Lisse kan de winstpunten hard gebrui ken, want door de nederlaag is de kloof met de door Luba aangevoer de middenmoot vergroot tot vier punten. „Het ziet er erg somber uit, we krijgen het de komende weken bijzonder zwaar. Ik denk dat we pas in het laatste kwart van de com petitie de punten kunnen pakken die ons in de eerste divisie moeten houden", wist Broekhof. „We hebben de wedstrijd overi gens niet in de laatste minuut ver loren, al mag je een voorsprong dan niet meer uit handen geven. We hebben het in de eerste helft in fei te al laten liggen", verklaarde de coach die vorig jaar nog bij tegen stander geiden op de bank zat. Lei den had voorafgaande aan de wed strijd zo zijn eigen problemen. Na de opvallende seizoenstart, die de ploeg achter Leiderdorp en Early Bird op een riante derde plaats bracht, zorgden vijf nederlagen op rij dat Leiden opeens in de geva- renhoek belandde. „We moesten vandaag gewoon winnen", stelde spelmaker Ronald van der Geest zaterdagavond. Lei den toonde dat het met goede be doelingen naar sporthal Meerzicht was gekomen, maar na een voor spoedige start viel het team van Martin Bakhuijzen na rust (32-41) bijna traditioneel enkele minuten volkomen stil. Lisse profiteerde dankzij Goudswaard en kwam langszij, maar verloor vervolgens de aansluiting weer (45-53, 54-53, 56-63), om door Leids falen in de slotfase toch weer de leiding te ne men: 74-69. De thuisploeg mocht op dat mo ment de meeste aanspraak maken op de overwinning. Leiden had tenslotte al tweemaal een fikse voorsprong uit handen gegeven. Nu was het echter de beurt aan Lis se om zich van een gulle kant te to nen. Veelvuldig balverlies (21 keer) had de ploeg de hele wedstrijd al LEIDERDORP - Bij het vervolg van de basketbalcompetitie zijn het afgelopen weekein de op alle fronten opvallende verschuivingen opgetreden. Een gehandicapt Leiderdorp hield zich zaterdagavond met enige moeite staande tegen Zeemacht (102-96) en kwam in de eerste divisie alleen aan de leiding omdat ASVU zo vriendelijk was om Early Bird met 87-78 onderuit te halen. GELEEN (ANP) - De drie resteren de Nederlandse handbalploegen in de Europese bekertoernoien mo- 0 gen zich als uitgeschakeld be- geplaagd, maar in de eindfase schouwen. Landskampioen Vlug kwam het onzorgvuldig handelen en Lenig liep thuis tegen ASK Vor- wel heel slecht uit. warts uit de DDR een stevige ne derlaag op: 16-28. Bekerhouder OSC en de Nederlandse vertegen woordiger in het IHF-toernooi, Swift Arnhem, verloren eveneens met ruim verschil. De vrouwen van V en L moesten tegen Vorwarts uit Frankfurt aan de Oder al snel capituleren. Na tien minuten stond het internationaal gelouterde kampioensteam uit de DDR met 7-3 voor. Die marge werd zonder veel moeite gehandhaafd en zelf nog iets vergroot. Bij rust was het 15-9. Toen in de slotfase ook het verschil in conditie ging meespelen, was het snel over met de hoop op een redelijk resultaat. T _T_ _.T In Belgrado slaagde OSC er niet LEIDEN - De Zijl/LGB lijkt uit het diepe dal geklommen in het de Joegoslavische bekerwin- te zijn. Het afgelopen weekeinde won de Leidse waterpolo- naar Vozdvac erg lastig te maken, ploeg verrassend de eerste aflevering van het eigen inter- VbSSStSSdie°™^ MMk nationale toernooi door in de finale Polar Bears met 13-8 te verslaan. Het Hongaarse Eger SE legde beslag op de derde plaats door een overwinning op de nationale jeugdselectie (spelers onder 18 jaar): 10-3. Leiden-center Thijs Minderhout toonde tegen Lisse zijn blessure-perike len te boven te zijn (foto René Pieters) In de laatste minuut bracht Erik seconden, maar de dribbelende Paul van Weeren (26 pnt) Leiden op Ronald Sporken liep tegen Peter 80-78. Lisse hoefde slechts de reste- van der Wetering op, waardoor Van rende 31 seconden uitte spelen om Gorkum vlak voor tijd de verlos- de winst veilig te stellen. Van Gor- sende treffer kon afvuren: 80-82. kum pikte de bal echter af en stelde „We kunnen weer ademhalen. Van Weeren in staat de gelijkmaker Als we zaterdag ook van DSS win- te scoren: 80-80. Na een time-out nen zitten we op de goede weg", van Leiden restten Lisse nog acht wist de opgeluchte Bakhuijzen. In de promotiedivisie gaan de vrouwen van Grasshoppers, die met 92-53 afrekenden met Lisse, nu ook alleen op kop door de verras sende nederlaag van concurrente Tonego bij Racing Amsterdam: 59- 48. Bij de mannen troefde BVO Al phen voor de tweede keer dit sei zoen koploper Voorburg af. Peter Kemp sleepte er voor Voorburg in het eindsignaal nog een verlenging uit (73-73), maar daarna liepen de Alphenaren naar een verdiende 79- 87 overwinning. Voor Grasshoppers was het be richt over de nederlaag van Tonego belangrijker dan de eigen winst op het ontstellend zwak en ongeïnspi reerd spelende Lisse. De Katwijkse speelsters hadden een paar minu ten nodig om warm te draaien, maar toen werd Lisse zonder par don op een zijspoor gezet: 5-7,22-7. Na rust (49-23) was het tijd voor wat show-werk, waardoor de verdedi ging enigszins verwaarloosd werd: 92-53. „We moeten deze week onze slag slaan", oordeelde coach Han Wal- laart, die zaterdag in de slag moet met Tonego. De Haaksbergse for matie, die de eerste plaats deelde met Grasshoppers, heeft vijf ge blesseerde speelsters, maar dacht het tegen Racing Amsterdam ook zonder hen wel te kunnen klaren. Na een ontstellend slechte eerste helft (23-23) durfde coach Vink het toch niet aan met zijn opstelling te experimenteren. Amsterdam, dat vlak voor de kerst tegen Lisse voor het eerst tot winst kwam, kon daar door de zegereeks uitbreiden tot twee wedstrijden: 59-48. „We gaan naar Twente om te winnen", stelde Wallaart, die bij winst een riant uit zicht heeft op promotie naar de ere divisie. „Het wordt voor ons bijzon der moeilijk", wist Tonego-voorzit ter Hans Duineveld. MSV haalde eveneens flink uit. De vakantie heeft de Noordwijkse speelsters in ieder geval goed ge daan. De inzet en spelvreugde die voor het kerstreces zo opvallend af wezig waren, waren nu wel terug te vinden in de strijd met Sea Devils. Halverwege de wedstrijd was de beslissing al gevallen (47-27) waar na MSV het tempo terugschroefde om uiteindelijk met 90-62 te zege vieren. Coach Flapper ziet nog steeds mogelijkheden voor een ho gere klassering van zijn team: „Maar dan mogen we ons deze week niet laten verrassen door Lis- wil vertrekken - verloor zaterdag avond met 16-26. Bij rust was de achterstand nog hoopgevend: 8-11. In de aantrekkelijke wedstrijd gaf de routine van de Joegoslavische vrouwen de doorslag. OSC mocht vier keer vrij mikken en zag de Joe goslavische doelvrouw drie keer met succes ingrijpen. Swift Arnhem leed voor het IHF- toernooi een nederlaag met 12-26 tegen Egle Vilnioes uit de Sovjetu nie. Bij rust was de achterstand al zeven doelpunten: 6-13. Op zaterdagavond werden de voor- wedstrijden gespeeld. De Neder landse jeugd, waar LZ'86 spelers Bobby Brebde, Marco Mulder en Mark Mommerts en van De Zijl Marco Kerkvliet acte de presence gaven, moesten het opnemen tegen de huidige nummer drie van Ne derland, Polar Bears. Polar Bears was in deze wedstrijd duidelijk te BORNE - Datateam Foreholte heeft gisteren probleemloos ge wonnen van Bomerbroek: 19-4. Bij rust leidden de Voorhoutse zaal- handbalsters al met 8-1. „Het was een break-out training. Als we echt hadden gewild, was het wel 30-4 ge worden", aldus Conny van der Werf. Foreholte-coach Jan Kecskeme- thy vond het gisteren niet eens no dig om de gedwongen absentie van Astrid Wijnen op te vangen door een speelster uit het reservereteam op te roepen. De Voorhoutsen na men slechts twee wisselspeelsters (Nicole Skomorowski en Elly van Leeuwen) mee naar Borne. Dat kwam goed uit. want bij het ver trek begaf de schuifdeur van één van reisbusjes het, zodat er toch niemand thuis hoefde te blijven. Bomerbroek had Foreholte in de eerdere ontmoeting in Voorhout nog goed partij kunnen geven (19- 15), maar nu was er van tegenstand geen sprake. In Voorhout kijkt men nu met spanning uit naar de beslissing van het NHV, dat van avond vergadert over de over schrijvingen van Marian Bult en Christine Knigge. In de derde divisie hadden de vrouwen van HVS ook zonder top schutter Ank van der Bosch geen enkel probleem met het zwakke Hollandiaan: 17-10 na een 10-5 rust stand. Hollandiaan trachtte met de fensie variaties (5-1 en 4-2) de Stompwijkse aanval te ontregelen, maar dat gebeurde zo gebrekkig dat HVS makkelijk kon scoren. Omdat de Vlaardingse vrouwen aanvallend evenmin een vuist kon den maken was de wedstrijd hal verwege al gespeeld. Na rust nam HVS wat gas terug, waardoor Hol landiaan nog wat kon terugdoen. OIympia'72 had meer moeite met WIK dan verwacht: 8-6 (5-5). Aanvallend liep het niet bij de Was- senaarse ploeg, maar de defensie zat potdicht. De gevaarlijke linker- opbouwster van WIK kreeg na de rust een sterke verre uitstap en daar kon zij niet tegenop. Door de bal lang rond te spelen werd de lucht uit de verdediging gehaald, waardoor WIK ook de gevaarlijke breakout moest laten schieten. Oase zit in de deze competitie in de hoek waar de klappen vallen. De toch al gekortwiekte ploeg uit Oud Ade zal nu ook Jannie Jansen voor de rest van de zaalcompetitie moe ten missen door een blessure aan de rechterarm. Toch had Oase gis teren in Roelofarendsveen alle mo gelijkheden om de winst naar zich toe te trekken. Maar strafworpen ^?™®OURNE^(ANP) De^kans nemen blijkt nog steeds een pro- - bleem voor Oase. Liefst tweemaal sterk voor de ploeg van Jacob Spij ker en won dan ook met 12-2. De andere voorwedstrijd ging tussen Eger en De Zijl. In een hard duel was het De Zijl, dat de nog duidelijk van de reis vermoeide Hongaren met 9-6 terug wees naar de verliezersronde. Die ronde was voor het publiek, zo'n 150 man, geen leuke wedstrijd. De Hongaren, waar oud bonds coach Denis Pocsic de scepter zwaait, wilden er geen echte strijd van maken. Pas nadat de eerste pe riode met een 1-0 voorsprong werd afgesloten ging de Hongaarse mo tor draaien. De Nederlandse ploeg kreeg het zwaar te verduren en ging tenslotte eervol met 10-3 kop je onder. De finale ging dus tussen beide hoofdklassers. De Zijl/LGB lijkt uit het dal geklommen te zijn waar in de ploeg al een aantal weken zat. Na de eerste periode stond de Leid se ploeg dan ook met 5-1 voor. In de tweede periode zakte de ploeg iets weg en Polar Bears kwam tot 7-6 te rug. Trainer Frits Welling besloot tot ingrijpen. International Mare van Belkum werd tot de orde ge roepen, tot groot ongenoegen van de speler zelf. Hij uitte dan ook kri tiek in de richting van Welling, waarop deze besloot de speler weg te sturen en verder te gaan met de jongere garde uit het tweede. Dit pakte goed uit. De Zijl ging spelen vanuit het collectief en sloot de derde periode af met een 9-8 voor sprong. In de vierde periode stelden de Leidenaars orde op zaken en liepen uit naar 13-8, wat tevens de einduit slag was en De Zijl/LGB winnaar van het toernooi maakte. De affaire Van Belkum zal bij de Leidse ploeg nog wel een staartje krijgen. De Zijl-speler Edwin Redegeld (11) wordt bij het afspelen van de bal zwaar gehinderd door een speler van Polar AMSTERDAM (ANP) - Lands kampioen AZC Alphen heeft gis teren het Hoofdstad waterpolo- toernooi gewonnen. De Alphena ren, die doelman Ruud Misdorp al na twee minuten voorgoed naar de kant zagen verdwijnen wegens praten, speelden met 9-9 gelijk tegen de Westduitse selec tie van bondscoach Firoiu. AZC ging de derde periode nog in met een voorsprong van 7- 2. Concentratieverlies aan Ne derlandse zijde en een energieke re aanpak aan Westduitse her stelden in de laatste minuten als nog het evenwicht. AZC had daar niettemin precies voldoen de aan om Spartacus uit Bud- apest in de eindrangschikking voor te blijven. De Hongaren, met international Imre Toth als topschutter, wonnen weliswaar de laatste wedstrijd van een he vig tegenstribbelend Het IJ, maar de uitslag van 13-12 zou één doelpunt te kort blijken om ge lijk met AZC te eindigen. Dat was gelijk de beste presta tie van de Amsterdammers, die hetAZC zaterdag al moeilijk hadden gemaakt. De ploeg van Ton Buunk verlor toen mhar net: 11-13. Ruud Misdorp speelde an dermaal een belangrijke rol, ter wijl John Jansen vier treffers liet aantekenen. Tegen rivaal HZC De Robben werd gelijkgespeeld: 9-9. De Westduitse goalie Ingo Borgmann werd gekozen tot bes te doelman van het toernooi. De topscorers van het evenement waren Alphenaar John Jansen en de Hongaar Imre Toth. Bei den scoorden 21 keer. dat Fred Imhoff zich tijdens de reldtitelstrijd in de soling-klasse kwalificeert voor de Olympische bleef de keepster van Saturnus'72 de baas in het zenuwenspelletje Zomerspelen in Seoul is erg klein vanaf de zeven meterlijn. Oase ver- geworden. Imhoff eindigde zater- loor na een 6.6 stand bij rust met dag voor de kust van Melbourne in de vierde race als elfde. Bij de eerste bovenboei lag de Nederlander gisteren op de eerste plaats. In het laatste kruisrak kwam de zeiler in een windzak te recht en verspeelde daardoor zijn goede positie. Imhoff eindigde uit eindelijk als 29ste. Om een kans op Seoul te maken moet Imhoff zich bij de beste acht landen plaatsen. Na vijf wedstrijden heeft de soi- ling-zeiler vertegenwoordigers uit 11-13. In de afdelings eerste klasse ver speelden de vrouwen van Northa de eerste plaats op de ranglijst aan HW'70. Northa verloor gisteren wat onfortuinlijk van ODIS: 12-13. HW'70 won in Leiden van Satur- nus na een slechte wedstrijd met 4- 7 (2-4). De mannen van HW maak ten geen fout tegen SOS, dat met 19-13 moest erkennen dat de Voor schotenaren nu echt een maatje te elf landen voor zich. Er worden nog groot zijn geworden voor de eerste twee races gezeild. klasse. LEIDEN - In de landelijke bad- mintoncompetitie zijn de resulta ten voor de ploegen uit de Leidse regio het afgelopen weekeinde ma ger te noemen. Belangrijkste resultaat was dat van vierde klasser Spotvogels, dat tegen Corbulo een 4-4 stand bereik te. De enkelpartijen werden afge sloten met een 3-1 voorsprong. Raymond Barnard behaalde een mooie overwinning op L. Houtdijk '4-15, 15-11, 11-15. Met de mixed- dubbels voor de boeg stond het team zelfs voor met 4-2, echter een vuist kon de Barnard formatie niet maken. Door het gelijkspel heeft heeft de ploeg zich van de onderste plaats weten te werken. In de eerste klasse bleek Lisse niet opgewassen tegen de sterkte van SIO. De Lisser ploeg kreeg een 3-8 nederlaag te incasseren. De jeugdige Dennis Versteeg speelde de sterren van de hemel tegen de geroutineerde Mike Willems. Ver steeg bleek de sterkste 9-15, 15-7, 15-11. De andere twee punten kwa men op naam van Hellen Boersen in het vrouwenenkel, en in het vrouwendubbel van diezelfde Broersen met haar partner Marina Paling. Vlietwijk trad aan tegen Avanti, inzet was een tweede plaats op de ranglijst. In een zwaar bevochten wedstrijd wisten de Voorschotena ren een 6-2 achterstand terug te brengen tot een 6-5 eindstand. Dit resultaat levert één winstpunt voor de ploeg op, waardoor de Vlie- twijk-bewoners Avanti gepasseerd zijn en de tweede plaats bezetten. In de tweede klasse moest BC Leiden de tweede garnituur op stellen tegen ABC Amersfoort in verband met blessures van drie van de vier spelers. Onder aanvoe ring van Bram Segijn kwam de ge havende ploeg toch tot een goed re sultaat en won de wedstrijd met 6- 2. Paul Kooyman, Annelies Segijn en Nora de Koning bleken goede vervangers. Vlietwijk 2 kan degradatie vrij wel niet meer ontlopen. Tegen Er- idos werd een 6-2 verlies geleden. Rob Lourens zorgde voor een punt door van R. Rupp te winnen 11-15, 15-8, 15-17. Het andere punt werd behaald door het gemengddubbel B. Pangemanann/Joke Tebeest. Derde klasser Merenwiek werd door blessures geteisterd in de wedstrijd tegen Zijderveld. De ploeg kon niet uitkomen in haar stekste formatie hetgeen wellicht het verlies van 7-1 verklaard. Het enige punt werd binnengehaald in het mixeddubbel door Rob Bur- geijon/Janet Peerdeman. Leiden 2 kwam net iets te kort tegen Delft. Nora de Koning won als enige voor de ploeg haar single partij tegen J.Lotgering 11-12,6-11. Verder werden de beide gemengd- dubbelpartijen in winst omgezet waardoor een eindstand werd be reikt van 3-5. Het derde team van Leiden deed het al niet beter tegen Haarlem. Hoewel het een gelijkopgaande strijd was, 3-3 met nog twee wed strijden te spelen, gaven de mixed- dubbels de uiteindelijke doorslag. Hierbij trok Leiden aan het kortste eind waardoor verloren werd met 3-5. Door dit verlies is de ploeg in degradatiegevaar gekomen. Lisse 2 speelde tegen koploper Haarlem. Brenda Conijn tekende voor een mooie overwinning op M.Turnhout 9-11, 3-11. Ook het ge mengddubbel Carla Smit/Andre Verhaar tekende voor een punt. Echter verder kwam de ploeg niet. Door de 6-2 eindstand kon Haar lem zich opmaken voor het kampi oensfeest. De blessure-preventieprijs die Leiderdorp-coach Peter Paulides vrijdagavond in Leiden als eerste van het SMA mocht ontvangen heeft niet kunnen voorkomen dat hij voorlopig zijn handen meer dan vol heeft aan gekwetste spelers in zijn eigen ploeg: Boris Monkhorst, Erik Huybens en Leon Zaal. Paulides, niet wars van fantasie opstellingen om zijn wispelturige spelers tot daden te prikkelen, voorzag problemen omdat Wil Moerer en Marcel Huybens in feite ook niet fit waren. Zeemacht had Leiderdorp al eerder voor grote problemen gesteld, al lagen die meer op het mentale dan het fysie ke vlak. Een flitsende start van Robert Jan Rijnbergen en de sober en be heerst spelende Henk Jan Piket zorgde ervoor dat Paulides zich al snel geen zorgen meer hoefde te maken: 13-4 en 24-11. Piket heeft het nog het geregeld aan de stok met zijn coach, maar lijkt de laatste weken toch zijn vaste stek in het team te hebben gevonden. Pas toen Zeemacht de vaart uit de Leider- dorpse aanval wist te halen en Frans Luyckx (30) en Ace Brown (27) gaten vonden in de broze ver dediging kwam de koploper alsnog in de problemen. De Ruijter Brown zorgde direct na rust voor de aansluiting (53-45, 55-53), maar toen nam Loet de Ruijter het initia tief over. In de aanval wordt de ra zendsnelle van MSV afkomstige forward nog te vaak over het hoofd gezien, maar nu een aantal eindsta tions ontbrak kwam de bal keer op keer bij de Sassenheimer terecht. ,Ik dacht dat die jongen niet kon schieten", vertelde de verraste Luyckx nadat De Ruijter (28 pnt) van afstand Leiderdorp met drie treffers op rij weer wat lucht had gegeven: 65-55. Marcel Huybens (29 pnt) bracht de toeschouwers direct daarna in vervoering door de bal voor de tweede maal snoeihard door de ring te slaan, hetgeen door De Ruij ter direct daarna nog eens werd overgedaan (75-67). De hoogstand jes waren de enige lichtpuntjes in het verder saaie duel, waarin verde digen nadrukkelijk verboden leek. Zeemacht kon in de slotfase nog wel wat van de achterstand afha len, maar Huybens en andermaal De Ruijter zorgden ervoor dat het niet meer gevaarlijk werd: 102-96. In de rayoncompetitie heeft MSV het verdedigen ook afgezwo ren. Voor Voorburg 2 gingen zater dag alle poorten open: 120-83 na een 64-35 ruststand. Grasshoppers verging het tegen DAS 2 al niet veel beter: 90-60. HANS JACOBS CANBERRA (SID) - De Roemeen se zwemster Tamara Costache heeft op de slotdag van de interna tionale wedstrijden in Canberra haar superioriteit op de 50 meter bewezen. De snelste vrouw op de korte afstand zegevierde in 25,71. Ze bleef haar landgenotes Livia Co- pari en Luminita Dobrescu net voor. Indruk maakten ook de Oost- duitse toppers Cornelia Sirch en Heike Friedrich. Sirch tikte op de 100 meter rugslag als eerste aan in 1.02,61. Kristin Otto werd slechts vierde. Vrijeslag-specialiste Fried rich bleef op de 200 meter als enige onder de twee minuten: 1.59,20. ALPHEN - LZ'86 heeft het aantal behaalde limieten voor de nationa le winterkampioenschappen ver hoogd tot vijfendertig. Afgelopen vrijdagavond zwommen Mark Schouten en Nancy Kijk in de Veg- te in Alphen onder de vastgestelde tijden. Schouten, uitkomend in de jaargang 1975, deed dit op de 200 meter rugslag met een tijd van 2.39.8. Nancy Kijk in de Vegte zwom 2.36.9 op de 200 meter vlin derslag, een tijd die in haar jaar gang 1974 zowel een limiet voor de NWK als voor de zomerkampioen- schappen betekende. De Zijl zwemster Danny Dubbeldeman veroverde een startbewijs voor Emmen op de 200 meter schoolslag meisjes 1975.in een tyd van 2.58.7, Gisteren zwom de ploeg van De Zijl in Amersfoort mee om de Sala mander-trofee. De door AZ en PC georganiseerde wedstrijd leverde de Leidse-ploeg een tweede plaats bij de meisjes en een vierde plaats bij de jongens op. Belangrijker wa ren echter de twee inschrijflimie- ten voor de jongens-estafette ploe gen onder de zestien jaar op de 4 x 100 meter vr(je slag. Deze limieten kunnen behaald worden door af zonderlijke tijden bij elkaar op te tellen. De Zijl verkeert nu in een weinig voorkomende situatie dat twee voltallige estafette-ploegen aan de inschrjjf-eis hebben vol daan.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18