TELEVISIE TOEGELICHT Boodschap voor IJzeren Hilda 'Waar eten is, is feest. Waar feest is, is eten' mm m PAGINA atJ RADIO-TV ZATERDAG 9 JANUARI 1988! IN HETWEEKE Welles nietes In het NCRV-programma 'Wel les Nietes' wordt vandaag gedis cussieerd over de stelling: 'Is er werkloosheid omdat we geen zin hebben in werken?' Ondanks al le goede voornemens slaagt de regering er niet in de werkloos heid terug te dringen. Politici be zinnen zich op drastische maat regelen, zoals verplichte om scholing en verbreding van het begrip 'passende arbeid'. Schort er echt iets aan de werkmoraal in Nederland? Werklozen en werk gevers geven via de reactietele foon hun mening over het pro bleem. In de studio zijn, onder anderen, aanwezig: Gerda Ver burg (voorzitter CNV-Werkende Jongeren), J. Kamminga (voor zitter KNOV) en F.A. Jacobs (voorzitter van de Vereniging voor Uitkeringsgerechtigden). Zij lichten hun visie op de werk loosheid toe. 'Welles Nietes' wordt gepresenteerd door Legi- en Kromkamp. (Nederland 1, 17.40 uur). Theo en Thea Vanaf morgen zijn Theo en Thea weer wekelijks op de televisie. In een eigenhandig geschreven persbericht laten ze weten dat hun nieuwe programma 'niet leuk wordt qua ha, ha, maar meer leuk qua goh wat interes sant. Het duo kondigt een ont- bijtprogramma aan 'met echt N D E gasten uit binnen en buiten seku on- of bekend en ook met echte eitjes en verse jusdo!' Het pro gramma, waarin ook 'gediscu- zeurd' wordt over allerlei actuele dingen, wordt 'kwasi-live' uitge zonden vanuit het parochiehuis 'De gloria' in Meur en heet dan ook heel toepasselijk 'Theo en Thea in de Gloria'. (Nederland 1, 10.40 uur). Gehandicapten In 'Vinger aan de pols', de medi sche rubriek van de AVRO, wordt vandaag stilgestaan bij het beëindigen van een gehandicapt leven. Het leven met een zwaar geestelijk of lichamelijk gehan dicapt kind wordt door iedereen anders beleefd. In maart 1985 doodden Peter en Moniek G. hun vijftien maanden oude zoontje Koen. Hij leed aan een ongenees lijke spierziekte waaraan hij op jong volwassen leeftijd zou over lijden. Peter werd in juni 1986 veroordeeld tot 1 jaar gevangenis wegens moord. 'Vinger aan de pols' spreekt met hem in de ge vangenis, en met zijn vrouw - en andere direct en indirect betrok kenen - in de studio. (Nederland 2,19.12 uur). Eureka Als nachtfilm heeft de VPRO 'Eureka', van Nicholas Roeg, ge programmeerd. Roeg maakte de film in 1983. Hij wordt gerekend De NCRV bood henk Elsink de kans eens met een groot orkest op te tre den. De cabaretier haalde daarvoor oude liedjes door de molen en schreef speciaal voor de gelegenheid enkele nieuwe nummers op mu ziek van onder andere Bach. Elsink maakte tevens van de gelegenheid gebruik om, met de bril op het puntje van zijn neus, tussen de leden van het Metropole Orkest plaats te nemen. Een weerslag van het concert wordt vanavond op Nederland 1 uitgezonden (20.28 uur). (foto anp) tot de origineelste filmers en is vooral bekend geworden door de thriller 'Don't look now'. Zijn films roepen vaak extreme af keer of grote bewondering op. Meestal gaan ze over ontwortel de personen die in een voor hem vreemde omgeving terecht ko men, die met hun eigen identiteit geconfronteerd worden. Roeg hanteert daarbij een kaleidosco- pische montage vol symbolen. 'Eureka' gaat over Jack Mc- Cann die in de Canadese wilder nis naar goud zoekt. Al jaren trot seert hij kou, ellende en uitput ting tijdens zijn zoekttocht naar het edele metaal dat hem rijk moet maken. Op een dag vindt hij eindelijk goud: niet een klein brokje, maar een heuse ader. Twintig jaar later woont McCann als een koning op een privé-ei- land in de Caraïbische Zee. Maar het is niet alles goud dat hier blinkt. Zijn vrouw is, door hem verwaarloosd, aan de drank ge raakt. Zijn beeldschone dochter is getrouwd met een gigolo die enkel op geld uit is. Met de dag groeit de achterdocht van Mc Cann onhoudbaar is geworden. In 'Eureka' zijn te zien: Gene Hackman, Mickey Rourke, Rut- ger Hauer, Theresa Russell en Joe Pesci. (Nederland 2, 23.15 uur). Zondag zendt de VPRO op Nederland 2 een andere film van Roeg uit: 'Insignificance' (21.31 uur) Sportpanorama In het AVRO-programma 'Mini Sportpanorama' wordt van avond aandacht besteed aan het WK surfen voor professionals. Jack van der Voorn bezocht de wedstrijdenreeksen die eind vo rig jaar in Guadaloupe werden gehouden. De Nederlanders Ste fan van den Berg, Onno Tellier en Eric Groenewoud stonden er aardig hun mannetje. (Neder land 2, 22.05 uur). Middagvoorstelling In 'De middagvoorstelling' zendt de NOS morgen een concert uit door het BBC Welsh Symphony Orchestra. Dit orkest concerteer de, samen met zijn eigen koor, in de serie 'Internationale orkesten in het Amsterdamse Concertge bouw'. In samenwerking met de BBC-Wales verzorgde de NOS een reportage. Onder leiding van Neville Mariner worden uitge voerd de ouverture tot 'Le Nozze di Figaro' van Mozart, het Viool concert in c kl.t. van Mendels- sohn-Bartoldy (soliste is Isabelle van Keulen), en het Requiem in d kl.t. voor soli, gemengd koor, or kest en orgel van Mozart. (Neder land 2, 13.25 uur). Grafische industrie Feduco zendt zondagmiddag de eerste in een serie van zes docu mentaires uit over de grafische industrie in Nederland. Het is de bedoeling de kijkers kennis te la ten maken met de wereld van de typografen, beeldschermopma kers, drukkers en boekbinders. Allemaal angst'. Dat is de titel van de achtste aflevering van de Ca nadese jeugdserie Kids. Uitzending vanmiddag op Nederland 1, (16.33 uur). (foto anp) Zij vertellen o.m. hoe allerlei nieuwe technologieën in deze branche hun intrede hebben ge daan, en hoe ze daarmee hebben leren omgaan. Samensteller en regisseur Kees Boas bezocht ver schillende bedrijven en filmde onder meer bij het dagblad Trouw en bij de koninklijke Boom Pers in Meppel. In 'Werken aan werk in de gra fische industrie' ligt het accent niet alleen op de laatste moderne snufjes en technieken. Er wordt ook aandacht besteed aan de rij ke historie van het vak. In de eerste aflevering (zon dag, Nederland 2, 17.55 uur) van deze nieuwe 'Werken aan werk'- serie staat de uitgever centraal. Hij staat aan het begin, en aan het eind, van de werkketen in de gra fische industrie. Ook op de radio (vanaf woens dag 13 januari op Radio 5, 14.00 uur) zijn zes uitzendingen aan de grafische industrie gewijd van het Feduco-programma 'Wijzer op vijf. Daarin zal vooral de na druk liggen op de sociaal-econo mische aspecten van de grafi sche industrie. Hollandse Nieuwe Pi Man Memre Buku zijn de speciale gasten in de aflevering van 'Hollandse Nieuwe' die Fe duco morgenmiddag uitzendt. De band bestaat uit een tiental muzikanten die vooral uit het Ca- raïbisch gebied afkomstig zijn. De muziek die ze brengen is een mengeling van kaseko, calypso, reggea en soca. Het hoofthema in 'Hollandse Nieuwe' is 'de zwarte scholen'. De problematiek van de scholen is juist de laatste maanden weer erg in de belang stelling komen te staan. In het programma komen ook leerlin gen aan het woord. (Nederland 2, 17.25 uur). Capitool Zou de mensheid over meer dan een wereld beschikt hebben, bij voorbeeld over een stuk of ze ven, zoals Nederland over zeven Waddeneilanden beschikt, dan zou er allang een Derde en mis schien wel een Vierde Wereld oorlog zijn geweest. Maar we hebben, en daar moger. we ons gelukkig mee prijzen, maar één wereld. Daar springen we overi gens niet erg zuinig mee om, dat is waar. In het Amerikaanse weekblad Esquire las ik in de reeks 'Dubieuze wapenfeiten van 1988', dat de minister van binnenlandse zaken Donald Ho- del zich verzet had tegen strenge internationale controlemaatre gelen ter bescherming van de on- zonlaag rond de aarde, maar in plaats daarvan een programma voor 'persoonlijke bescherming' tegen ultraviolette straling had voorgesteld, waarbij het dragen van hoeden en zonnebrillen en het gebruik van zonnebrandolie zou worden gepropageerd... Maar wat waar is is waar: een Derde Wereldoorlog is nog steeds niet uitgebroken, en dat mag rustig in het Guinness Book of Records worden bijgezet. On dertussen vermaken de volkeren zich met beperkte oorlogjes, in Afghanistan, in Iran, in Nicara gua, dié weinig zoden aan de dijk zetten maar als afzetgebied voor wapentuig hun verdienste heb ben. Een van die oorlogjes was die om de Falklandeilanden. En geland tegen Argentinië. Hij duurde, de omvang van de ei landjes in aanmerking genomen, nog betrekkelijk lang: 43 dagen. Nog altijd ruim 8 maal zolang als de Duitsers ervoor nodig hadden ons in mei 1940 onder de voet te lopen. Een mini-oorlogje, om een mini-reden vergeleken met zo veel andere plaatselijke conflic ten, maar Engelands trots was in het geding, en omdat IJzeren Hilda in Groot-Brittannië de touwtjes in handen had, mocht er met die oud-koloniale trots van de Britten niet gespot wor den. Er moest en zou gevochten worden! IJzeren Hilda? Ja, ik wist het ook niet, maar in het BBC-pro- gramma waarin Margaret That cher werd nabeschouwd als langst regerende premier aller tijden, werd onthuld dat haar tweede voornaam Hilda was. El ke keer als ik haar nu op het scherm zie denk ik: 'Hilda!' Het mooie van televisie is, dat je daarmee op de huid van de tijd kunt zitten. De Eerste Wereld oorlog werd gefotografeerd, de Tweede Wereldoorlog werd ge filmd, en de huidige oorlogen, groot en klein, worden met de tv- camera vastgelegd. Dat is toch anders dan film. Dat bleek uit de Engelse documentaire 'De Falk- landoorlog' die de VPRO zondag uitzond. Ten dele lag dat aan de be perktheid in ruimte en tijd van die Falklandoorlog. We hoorden bijvoorbeeld de invalide gewor den Engelse soldaat thuis vertel len hoe hij op een brancard met versplinterd been van het slag veld werd weggevoerd, en toen nog woedend was geweest op de cameramensen die hem daarbij gretig hadden gefilmd. Daarna zagen we de beelden, die door deze cameramensen gemaakt waren: het been hing er inder daad aan flarden bij. Ander voor beeld: de Argentijnse militaire vlieger vertelde thuis hoe hij werd neergeschoten, en de En gelse vlieger die hem had neerge schoten vertelde in Engeland hoe dat in zijn werk was gegaan. T" :t opmerkelijkste van deze de cumentaire was eigenlijk, dat zij een tweedeling aantoonde, niet tussen Argentijnen ener zijds en Engelsen anderzijds, maar tussen combattanten ener zijds en thuisblijvers anderzijds. Een Engelse en een Argentijnse oud-strijder vertelden los van el kaar hoe vervreemdend zij het hadden gevonden dat zij, terug gekomen van het slagveld, moes ten constateren dat het lieve le ven thuis gewoon was doorge gaan, alsof er ondertussen niet op leven en dood, en onder de meest barre omstandigheden, door enkele duizenden 'afge vaardigden' van die terrasjeszit- ters was gevochten voor een soort vaderlandse abstractie. Bepaald schrijnend waren ook het hoerageroep van de Engelse thuisblijvers en de pompeuze wijze waarop IJzeren Hilda aan het 'thuisfront' de teruggekeerde soldaten ontvingen. Dat stond wel in heel grote tegenstelling met het feit dat de Engelsen da gen zonder water hadden geze ten, uit arren moede het water uit modderpoelen hadden gedron ken, daardoor aan de slinger- schijt waren geraakt en veelal zonder onderbroek aan in de ijzi ge kou hadden moeten opmar cheren. Want ook een moderne oorlog is nog altijd primitief tot op het onmenselijke af. Ik vroeg mij dan ook af of Mar garet Thatcher en de haren nu ook naar deze film hadden geke ken. Dat vraag ik mij trouwens vaak af als er programma's op het scherm verschijnen die ten dele over de hoofden van de kij kers heen tegen ministers en hun regeringsbeleid zijn gericht: kij ken ze wel? Laten ze zich wel met de neus op de feiten drukken, of hebben ze geen tijd om te kij ken? Ik vrees altijd het ergste. De boodschap blijft maar al te vaak bij de boodschappers hangen. In het NOS-televisieprogramma Het Capitool wordt zondagmid dag gediscussieerd over 'Israël en de Palestijnen'. Gespreksleid ster is Maartje van Weegen. Te gast in de studio zijn L. Jaaser, Palestijnse, J. van Amerongen, politicoloog, R. Friedberg, sym pathisant Likoed, en J. Lip- schits, historicus.(Nederland 2, 12.00 uur.) Radio Rijnland Om 14.00 uur begint morgenmid dag weer de sportuitzending van Radio Rijnland (88,1 kabel FM). Er wordt verslag gedaan van drie voetbalwedstrijden om de LD- Cup (als die tenminste door gaan): Warmunda-Lugdunum, ASC-WSB en VTL-Altior. Om 17.00 uur volgt de trekking voor de tweede ronde in dit toernooi. Verder aandacht voor waterpolo (wedstrijd van De Zijl), rugby (Diok-NFC), zaalhockey (Lei- den-Kieviten) en korfbal (Fides Pacta-Blauw Wit). Aandacht voor de Surinaamse pot HILVERSUM (GPD) - De 'Suri naamse pot', zo leren de inleidende beelden van het tv-programma 'Kouseband of sperzieboon', wordt bepaald door de Javaanse, Creool se, Chinese en Hindoestaanse keu ken. De 'Surinaamse tafel' is steeds gedekt, wie honger heeft kan met een eten. Het lekker-zijn staat bij een maaltijd voorop. "Of onze maaltijd ook voedzaam is, daar zouden we wat vaker bij stil moe ten staan", zegt een stem op licht belerende toon. Die toon blijft zo wat het hele programma aanwezig en maakt het toch wat minder ge nietbaar dan het had kunnen zijn. Een aantal keer wordt herhaald dat het eten van veel groenten be langrijk is, dat variatie in het voe dingspakket zeer noodzakelijk is, dat men ervoor moet zorgen ge noeg voedingsstoffen binnen te krijgen, dat men er bij het koken voor moet zorgen dat er niet teveel vitaminen verloren gaan. Na deze herhaalde waarschuwingen ligt de conclusie voor de hand dat de Suri naamse keuken dan wel lekker mag zijn, maar wel erg ongezond is. Tegen het eind van het programma blijkt dat de zaak iets ingewikkel der is. Surinamers moeten extra op hun voeding letten omdat ze in Ne derland weinig vitaminen krijgen doordat de zon minder schijnt dan in hun geboorteland. 'Kouseband of sperzieboon' hinkt enigszins op twee gedachten. Het wil de Nederlanders wat bij brengen over het Surinaamse eten, en het wil de Surinamers in Neder land verleiden tot het samenstellen van gezondere maaltijden. Dat laatste gebeurt wellicht op een doelmatige manier, het eerste schiet er een beetje bij in. Wanneer mevrouw E. Cooman (de moeder van hardloopster Nelli) hachee met rode kool bereidt en haar gezegd wordt dat rode kool toch geen Surinaamse groente is, luidt het antwoord: "Nee, maar je zit in Nederland en je moet je aan passen. En rode kool vind ik best lekker, en mijn kinderen ook". De kwaliteit van het vlees en de groenten vindt ze belangrijk, maar als de nood aan de man is wordt er ook wel eens een blik opengetrok ken. Dat typische Surinaamse groenten niet steeds (tegen een re delijke prijs) voorhanden zijn, hoeft geen ramp te zijn, zo blijkt. Een aantal Nederlandse groenten kan best op Surinaamse wijze klaargemaakt worden. Wie graag wil weten hoe je spruitjes op z'n Surinaams bereidt, moet vanmid dag dus even kijken. Nelli Cooman blijkt zich, wat eten betreft, niet te storen aan de regels waar andere sportgroothe- den bij zweren. Zij eet gewoon wat ze lekker vindt. Af en toe eet ze zelfs stiekem uit de muur, bekent ze lachend. Gevraagd naar wat ze voor de wedstrijd eet, antwoordt ze: "Het liefst zou ik warme choco lademelk drinken, en er een brood je kaas bij eten. En dan lekker sop pen". Maar omdat dat 'teveel slijm- gevoel op de maag' veroorzaakt houdt ze het voor een wedstrijd maar op fruit. Aardig is wat haar moeder ver telt over Surinaamse feesten. Het koken voor zo'n feest is door de lol en het zingen al een feest op zich zelf. Iemand anders vertelt: "Bij ie dere gelegenheid proberen we hier jn Nederland een stukje Suriname terug te halen. Feesten zonder eten kennen we niet. Als er een feest is, is er eten. Waar eten is, is er feest". Een kinderarts, verbonden aan een Rotterdams ziekenhuis, legt uit dat hij in zijn praktijk vaak te maken krijgt met Surinaamse kin deren die kampen met een tekort aan ijzer en vitaminen A en D. Men sen met een donkere huid hebben meer zonlicht nodig om vitamine D aan te maken dan mensen met een blanke huid. Omdat het aantal uren zonneschijn in dit land zoals gezegd nogal eens te wensen over laat is het voor hen erg belangrijk de vitamine D op een andere ma nier aan te vullen. 'Kouseband of sperzieboon' wordt uitgezonden op Nederland 2, 17.45 uur. Nelli Cooman en haar moeder hebben een feestje in de keuken, uoto ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazzplatform. 20.02 Langs de lijn. 22.03 Nordring show. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02- 7.00 Nie mandsland Radio 2 na 18 uur 18.03 Echo. 18.15 Levenslied en Levensleed. 19.00-7.00 Zie Radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge, met om 20.03 Elpee Pop Special: 21.02 Elpee- en CD Pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date KRO: 20.00 Nieuws. 20.02 KRO- Klassiek op zaterdagavond, met om 20.02 Geestelijke muziek; 20.40 Klassieke muziek; 22.00 Or gelrubriek; 22.20 Laudate. 23.00- 24.00 KRO-Literair: Spektakel De zaak Nememsis, hoorspel Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch programma. NOS: 19.00 pro- gr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 Reflector. 21.35 Deze week. 22.00-22.15 Gouden orgelklanken OMROEP RUNLAND 13.00-15.Ö0 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal Radio 1 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's Ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot Nieuws met om 8.25 Overdenking. VOO: 9.02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de fijn. VPRO: 18.05 Het Spoor. AVRO: 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Top- hoorspel. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 De nacht wacht. 4.02 Aflossing van de nacht wacht. 5.02- 7.00 Krieken met Adje NOS: Elk heel uur nieuws. VARA: 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoette Simon Carmiggelt (1). AVRO: 10.30 Uit Studio en thea ter, 11.02 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Nederlands op AVRO 2. 15.02 Pim Jacobs met hits uit de jaren 50. 16.30 Collage van het chanson-festival. 18.02 Swing low. 19.00-07.00 Zie Radio 1 Radio 3 NOS: Elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd voor Toen. 16.02 KRO's Zalige üefdes- lijn. 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop-eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Horizontaal: 1. knaagdier, 6. wijnsoort, 9. telwoord, 10. enzovoort (afk.), -- 11. klos, 13. vrouwelijk dier, 15. pausennaam, 16. bijbels figuur, 17. telwoord, 18. platte steen vrucht, 20. gereedschap om spijkers uit te trekken, 22. schending, verbreking, 24. ge voel van bewondering, 26. zweminrichting, 30. vuiligheid, vieze massa, 33. streektaal, 36. rijk aan ondervinding, bedre ven, 40. uitgeput, krachteloos, 41. voorzetsel, 42. vr. munt, 43. drietal, 44. soort, 45. priester (bijb.), 46. bep. persoon, 47. doopmoeder, 48. taille. Verticaal: 1. genoeg, voldoende, 2. bre de, lange sjaal, 3. opeenvolging van muzikale tonen, 4. ver schillend in maat of grootte, 5. mengsel, 6. schaapherder, 7. hemels voedsel, 8. nauwe straat, 12. telwoord, 14. een wei nig, 19. echtgenoot, 21. ontken ning, 23. vertragingstoestel, 25. kerkelijke straf, 27. grasland, 28. klaploper, 29. gave, begifti ging, 30. oplichterij, 32. straf werktuig, 33. dagtekening, 34. vierkante doek van RK pries ter, 35. lang, dun en smal stuk hout, 37. oppervlaktemaat, 38. opbrengst, 39. kwast, knoest. NOS: 8.00 Nws. VOO: 8.02 H vier. 9.00 Musica religiosa el profana. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 Für Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 opera Matinee. Fragm. uit Le Postiljon de Lonjumeau, opera van Adolphe Adam. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Rotterdams Phil- harmonisch Orkest mei viool (ca. 14.50-15.05 Praten over muziek) 16.30 Diskotabel. 18.00 Nws.. 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu muziek. 20.00 Nws. 20.02 Speciali teiten a la carle. 22.00 Kamercon cert. 22.30-24.00 En wie wacht er op wie achter blijft, hoorspel Ratio 5 NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.02 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde gan zen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. vnrv 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 F NOS: 16.55 Mededelingen en schip- persbenchten. IKON: 17.00 Kerk- dienst. 17.58 Wilde ganzen. (NOS: 18.00 Nws). 18.10 Liturgie en kerk muziek. IOS: 18.40 Nederl. progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het historisch archief. 22.40-23.00 LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel OMROEP RUNLAND 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Usse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. (Tus- zicht Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 Een goede morgen met Ron Club". 10.03 Op Volle Toeren. 11.03 TROS Radio Karavaan. 12.03 André van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Muziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis speciaal. 16.58 EO-Metterdaad Hulpverle ning. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. (8.00 Nws). 9.00 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maan dagmorgen. Koningin Elizabeth Pianoconcours 1987. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio Vierklank. 13.00 Nieuws. 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Kléssiek op maandagmiddag: Maanon Les- caut, opera van Puccini. 16.50 in antwoord op uw schrijven - klas siek. 16.50 KRO-Literair: over poé- zie. VARA: 17.00 Klassieke muziek Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.00-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor- NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5, met bericht van buiten. 15.00 Bericht uit het koninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kindermagazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 NOS Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Me dedelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 38