'Ik sta niet te popelen 'Meen NK en WK zijn belangrijk' Thijs Libregts wondertrainer' SpoorPtTV Jaspers uit schaduw Veldrijders bang voor Van der Poel .PDMEr Jan de Rooy boos over neutralisatie Knie Huybens onder het mes Hulshoff moet 'even' de kar bij Ajax trekken Jeugd massaal op de schaats ZATERDAG 9 JANUARI 1988 SPORT PAGINA 17 HOOGERHEIDE (GPD) - De jaarlijkse metamorfose van Adrie van der Poel. De wegren ner in de gedaante van crosser. Omdat Van der Poel in vorm wil blijven, veldrijden leuk vindt, van het wielrennen houdt, ambitieus is en het sportief gezien aantrekkelijk vindt om voor een titel te rijden, ook al is het 'maar' een crosstitel. ff*»!. V< Toevallig heeft Van der Poel talent. Meer dan de doorsnee crossspecia list die eveneens naar de kampi oenschappen durft te lonken en zich in het wielerjaar alleen maar richt op juist de wintermaanden. Stamsnijder, Groenendaal, Hen driks, Baars, Kools, Van Bakel, die mannen zijn het gehele seizoen ac tief in de talrijke A-crossen en Su per Prestige-veldritten. Van der Poel niet. Hij heeft net een hoogte stage c.q. vakantie achter de rug. Voor hem tellen jaarlijks maar twee veldritten: die om het Neder lands kampioenschap en die om de wereldtitel. Morgen staat het Nederlands kampioenschap op het program ma. Nu al zijn de voorpostenge vechten in volle gang. De veldrijde- rij-top of in elk geval de coureurs die daarvoor door moeten gaan, vrezen een vooraanstaande rol van Van der Poel. En wat erger is: ze vrezen dat Van der Poel in Huls berg een WK-plaats ten koste van één van hen zal afdwingen volgens het bekende topsportprincipe dat er alleen plaats is voor de besten. Kansen Als dat principe wordt gehan teerd kon het wel eens zijn dat Van der Poel in het spoor van ploegge noot Stamsnijder naar de WK- strijd in het Zwitserse Hagendorf wordt gezonden. De Hoogerheide- naar geeft zichzelf in elk geval kan sen genoeg, in zowel Hulsberg als Hagendorf. Al zijn de weers- en ter reinomstandigheden mede bepa lend. Van der Poel: „Onder de hui dige weersomstandigheden, dus met een drassige bodem waardoor veel gelopen moet worden, is mijn prognose voor het NK: 1. Stamsnij der, 2. Van der Poel, 3. Van Bakel. Zou het gaan vriezen en moeten we over een harde bodem rijden, dan wordt het anders, dan zie ik Van Bakel winnen, vóór Stamsnijder en Groenendaal". Ongewild is Van der Poel elk jaar het onderwerp van veel broodnijd bij de echte veldrijders, die in hem een bedreiging, vooral op het fi nanciële vlak, zien. Zoals vorig sei zoen ook al het geval was, blijft Van der Poel er stoïcijns onder. Deze week bereidde hij zich in de omge ving van Hoogerheide rustig voor op het Nederlands kampioen schap. Tussen de bedrijven door haalde hij de Peugeot op, die hem als winnaar van een Tour-etappe nog toekwam en ging hij op hui zenjacht met zijn vriendin, de dochter van Raymond Poulidor, Corinne. Van der Poel: „Ik wil een huis kopen of huren, dat maakt niet uit, het liefst in België, in de omgeving van Kalmthout". Tweede plaats Het is geen geheim dat Adrie van der Poel al jaren de wens koestert wereldkampioen veldrijden te worden. In München werd hij in '85 tweede achter Thaler. In de natio nale titelstrijd reed hij vanaf '81 mee en stond in die jaren vier keer op het podium. Van der Poel over de nu al veelbesproken selectiepro blematiek: „Als ik in Hulsberg eer ste word, vind ik dat ik sowieso naar het WK moet gaan. Word ik tweede of derde, dan moeten ze het maar bekijken. Maar ik zou in elk geval graag gaan, daar hoeft geen twijfel over te bestaan. Eén ding weet ik wel, ik ga niet mee als reser ve, dat vind ik zonde van de tijd". De sectie beroepswielrennen van de KNWU zal vijf professionals voor het WK moeten aanwijzen, van wie er vier mogen deelnemen. Van der Poel: „Ik weet ook wel dat er ieder jaar door de crossers over mij wordt gepraat, maar als ze be ter zouden zijn dan ik zouden ze niet bang hoeven te zijn. Ik ben nu eenmaal zo dat als ik ergens aan meedoe, ik ook altijd een zo goed Van der Poel: "Niemand kan mij verplichten de hele winter te crossen". mogelijke uitslag wil rijden. Nie mand kan mij toch verplichten de hele winter te crossen. Ik blijf in de eerste plaats natuurlijk wegrenner en dan met name een coureur voor de klassiekers. Crossen komt op de tweede plaats, maar een NK of WK is natuurlijk geen bijzaak meer". Van der Poel verkeert in elk ge val in een goede conditie, beter dan vorig jaar om deze tijd. Toen werd hij te zwaar in de winter. Daar heeft de Westbrabander van geleerd. „Vorig seizoen woog ik aan helein de van de winter 82 kilogram. Er moest acht kilogram af, omdat m'n ideale gewicht 74 kilo is. Nu weeg ik maar 75,5 kilo. Dat is prima. Ik heb in Val Gardena op hoogte m'n conditie goed op peil kunnen hou den. Vanaf nu gaat het hopelijk weer bergop". En dat is nu juist de zo langza merhand traditionele angst van de crosswereld. Terwijl de véldrijders haast al vermoeid zijn van de in spanningen in het cross-seizoen, komt Van der Poel in groeiende conditie en vorm uitgerust terug van een trainingskamp op hoogte. In het verleden is gebleken dat dat juist in de tijd van de titeltoernooi- en, die in de tweede helft van het winterseizoen vallen, een voordeel kan zijn. ATHENE (GPD) - Op één na alle Atheense kranten hebben nu de hoop opgegeven dat Thijs Libregts voor het Griekse voetbal behouden blijft. Na zijn reis naar Frankfurt, waarover deze week zo zwaar is ge speculeerd, lijkt er geen twijfel meer over te kunnen bestaan dat zijn contract met het Nederlands elftal in stand blijft en dat hij vanaf 1 juli weer in zijn vaderland zal werken, na achtereenvolgens drie Griekse clubs uit de puree te heb ben geholpen. Na de wedstrijd van morgen zal Libregts de Griekse pers definitief inlichten. Sommige waarnemers in Grie kenland hadden het al helemaal be keken: Johan Cruijff zou de leiding van het Nederlandse elftal overne men en Libregts zou bij het, veel beter betalende, Olympiakos blij ven, dat hem in december plotse ling als trainer aantrok en door hem binnen enkele weken uit de gevarenzone is gehaald. Griekenlands populairste club, bijgenaamd 'Legende' en vorig jaar landskampioen, stond in decem ber nog op de 16e en laatste plaats, zonder een overwinning. Toen werd Libregts aangetrokken en na twee overwinningen en een gelijk spel is zij nu geklommen naar de elfde plaats. Maar Libregts wil nog drie overwinningen achter elkaar. Morgen tegen Diagoras op het ei land Rhodos, volgende week zon dag tegen OFI Kreta, dat op de tweede plaats staat (een andere Ne derlandse successtory, want trai ner is hier Gêne Gerards) en ten slotte moet worden gewonnen van koploper Larissa. „Pas dan kunnen we gaan denken aan deelname aan een Europees UEFA-toernooi", al dus Libregts. En ook voor de beker telt de club uit Piraeus nog hele maal mee. Nadat de jonge, geheimzinnige bankier George Koskotas twee maanden geleden Olympiakos voor 2 miljoen dollar opkocht, en kele nieuwe spelers aantrok van andere clubs die daardoor in staat van ontreddering kwamen te ver keren en ten slotte Libregts aan trok, zijn er met de roodwitten wonderen gebeurd. De supporters, eerst geschokt door het optreden van Koskotas (notabene tevoren een aanhanger van Panathinaïkos) zijn nu in de wolken. Zij vullen met hun 60.000 het stadion voor een wedstrijd om de laatste plaats met Panahaiki en zij volgen hun club in een speciale trein, bijna 600 kilo meter ver, naar een uitwedstrijd in Serres, dicht bij de Bulgaarse grens. Olympiakos telt zijn aanhangers over bijna heel Griekenland en Li bregts, die in Thessaloniki reeds zeer populair was als trainer van achtereenvolgens Aris en PAOK, is de laatste weken een nationale fi guur geworden. Hij wordt om schreven als een wondertrainer en er gaat bijna geen dag voorbij of de pers komt met verhalen over de wijze waarop hij met zijn nieuwe spelers omspringt of zijn nuchtere commentaren levert op zijn ver richtingen. DJANET - De negende etappe van de rally Parijs-Dakar, die gisteren van van Djanet (Algerije) naar Dja- do (Niger) had moeten voeren, is door de organisatie geneutrali seerd. De TSO-organisatie kon niet voldoende de veiligheid waarbor gen, omdat de brandstofvoorzie ning voor helicopters, vliegtuigen en auto's donderdag in moeilijkhe den was gekomen. De karavaan werd doorgestuurd naar Djado, waar vandaag de tiende etappe naar Arlit start. De woestijnrit van gisteren, over 650 kilometer, valt buiten de tijdwaarneming. De Nederlandse vrachtwagen chauffeur Jan de Rooy was erg boos over het besluit van de organi satie de klassementsproef af te ge lasten. De Brabander, die in het au to-klassement de achtste plaats be zet met een achterstand van bijna drie uur en dertig minuten op de Fin Ari Vatanen, achtte de etappe bij uitstek geschikt iets van de ver loren tijd goed te maken. Volgens De Rooy was het argument voor de neutralisatie een lachertje. „Dat hadden ze een half jaar geleden al kunnen weten", zei De Rooy. „Vol gens mij is het een politieke beslis sing geweest in het voordeel van Peugeot." Hoogovens-toernooi Grootmeestergroep A: Karpov (Sov) Hansen (Den) 1-0, Nikolic (Joe) - Andersson (Zwe) 1/2-1/2, Agdestein (Noo) - Farago (Hon) 0-1, Van der Ster ren (Ned) Hübner (Wdl) 0-1Piket (Ned) - Ljuboje- vic (Joe) 1/2-1/2, Tal (Sov) Van der Wiel (Ned) 1/2- 1/2, Georgiev (Bul) Sosonko (Ned) uitgesteld. Grootmeestergroep B: Flear (Eng) - Ligterink (Ned) 1-0, lukacs (Hon) - Kouatty (Fra) 1/2-1/2, Tsjesjkovski (Sov) - Knaak (Odl) 1-0, Brenninkmei)- er (Ned) Douven (Ned) 0-1, Nijboer (Ned) - Rle- mersma (Ned) afg, Cifuentes (Chi) Kmic (Joe) 1/2- 1/2, Fedorowicz (Vst) Winants (Bel) 1-0 Open-Australische kampioenschappen loting Nederlanders: Michiel Schapers - qualifier, Menrto Oosting - Thierry Tulasne (Fra), Tom Nes sen - Glenn Michibata (Can), Huub van Boeckel Mark Kratzmann (Aus). Vrouwen: Hellas ter Riet qualifier, Boilegraf Adams (Aus), Van der Torre Dechaume (Fra), Jagerman - Dingwall, Witvoet Schwartz (Vst), Bakkum lindström (Zwe), Schultz - McCann (Aus), Mesker Collins (Vst). Zijn strengheid is al legenda risch geworden. Mitropoulos, de lastigste speler van Olympiakos en van heel Griekenland, kreeg een boete van 25.000 drachmen (400 gulden) omdat hij op de normale tijd kwam voor de training, nadat Libregts had aangekondigd dat die een half uur was vervroegd... En tij dens de afgelopen feestdagen zou hij hebben gedreigd bij de spelers thuis langs te zullen komen om te controleren of ze niet te veel de bloemetjes buiten zetten met eten en drank. Echt tevreden is Libregts ook nog niet geweest. „Heel slecht ge speeld", zei hfj na de overwinning op Panahaiki en zelfs de 19-jarige Moustakidis die tegen Aris de twee doelpunten scoorde en in enkele weken de lieveling van het publiek is geworden, heeft van hem nog geen loftuitingen gehoord. „De club moet als een horloge gaan lo pen", zegt Libregts. „Maar daar zijn we nog ver vandaan". ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport- Reportage. 10.55-13.15 Did 1: ARD-Sport extra: met van 10.55 tot 11.50 uur Worldcup skiën in Les Diablerets: afdaling voor vrouwen, en van 11.50 tot 13.00 uur Worldcup skiën in Garmisch-Partenkirchen: af daling voor mannen. 11.50-13.15 Ned 2: Studio Sport: skiën, afdaling voor mannen in Garmisch-Parten kirchen. 13.15-18.05 BBC 1: Grandstand. Met: paarderen- nen (Hydock), wielrennen (National cyclo-cross champs), rugby league (final John Player Special Competi tion). 15.25-15.40 SKY- Parijs naar Dakar Rally Report. 15.30-16.30 SCH: Super Sport. 15.40-16.25 SKY: Ski Report: met een reportage van de afd aling voor mannen vanuit Schladming in Oostenrijk. 16.25-17.30 SKY: Internatio nal Motor Sports '87. Auto sport: de rally van de Ivoor kust en de rally van San Re- mo, motorsport: de Zwitserse Grand Prix voor 500-cc-moto- 16n30-17.30 SCH: The Cold War Games - basketbal. 17.40-18.30 BBC 2: WK darts: vanuit Frimley Green. 18.00-18.55 Did 1: Sportschau: Worldcup skiën in Schonach (Noordse combinatie). 18.05-18.20 BBC 1: Sportuit- 18.10-19.00 BRT 1: Speel op Sport: paardrijden. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.30-20.00 BBC 2: Internatio nal Bridge Club - The Canber ra World Bridge Tournement. 22.00-22.15 BBC 1: Sport. 22.05-22.25 Did 2: Sport am Samstag. 22.05-22.30 Ned 2: Mini-Sport- panorama: met aandacht voor de World Cup surfwedstrij- den van twee weken geleden in Guadeloupe. 22.40-22.55 BRT 1: Sport op Zaterdag. 22.40-23.10 Ned 2: Studio Sport. 22.40-23.40 SKY: Transworld Sport: historische, dramati sche en humoristische mo menten uit de sportwereld. 01.55-02.25 BBC 1: WK darts: vanuit Frimley Green. ZONDAG 10.50-12.00 Did 1 ARD-Sport extra: Worldcup skiën in Gar misch-Partenkirchen (super- slalom voor mannen). 14.30-16.00 SCH: Super Sport. 15.00-15.15 SKY: Parijs naar Dakar Rally Report. 15.00-16.00 BBC 2: Rugby Special: overzicht van de competitie. 15.00-18.00 BRT 2; Stadion. 16.00-17.00 SCH: American College Football. 16.00-17.55 BBC 1: Match of the Day Live: rechtstreekse voetbalreportage, 3e ronde FA Cup. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport- Reportage: Worldcup skiën (slalom voor vrouwen) en wielrennen (cycle-cross van uit München). 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: met o.a. Worldcup skiën in Nesselwang (Noordse combi natie). 18.45-19.25 BBC 2: Ski Sun day: reportages. 19.00-19.55 Ned 2: Studio Sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport im Westen. 19.25-19.30 BBC 2: Weather to ski: weerbericht voor skiërs. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau- Telegramm. 20.05-20.40 BRT 1: Sport weekend. 20.30-20.35 SCH: Gillette Soccer Scene. 21.10-22.00 BBC 2: Sports Ar chive 1952: terugblik op eve nementen uit de jaren '52, '64, '69 en '79. 22.45-23.00 SKY: Parijs naar Dakar Rally Report. 22.45-23.20 BBC 2: WK darts: vanuit Frimley Green. 00.45-00.50 BBC 2: WK darts: samenvatting. LEIDERDORP - BV Leiderdorp zal het de komende weken moeten stellen zonder forward Erik Huy bens. Deze week is geconstateerd dat er bij Huybens een stukje bot loszit in de knie, dat volgende week woensdag in het ziekenhuis wegge haald moet worden. Huybens hoopt eind februari, wanneer Lei derdorp uitkomt tegen mede-kop loper Early Bird, weer geheel her steld te zijn. Coach Paulides kan vanavond wellicht ook geen be roep doen op Leon Zaal (schouder blessure) en center Boris Monk horst, die afgelopen zondag doo een elleboogstoot van Utrecht-spe Ier Philip Schaftenaar een lichte hersenschudding opliep. Imhoff achterop MELBOURNE (SID/ANP) - De Nederlandse solingzeiler Fred Im hoff is niet erg op dreef tijdens de wereldtitelstrijd voor de kust van Melbourne. De specialist uit Oude Wetering, met als bemanningsle den Frank Steeneker en John Hof land, kwam gisteren niet verder dan de 37e plaats in de tweede race en de 24e positie in de derde wed strijd. In de eerste race, die woens dag werd gezeild was Imhoff op de 25e plaats blijven steken. In het tussenklassement is de Amerikaan David Curtis eerste, voor Bank en de Spanjaard Antonio Gorostegui. Imhoff bezet de 27e plaats/ PORTIMAO (GPD) - Koel, nuchter, beredeneerd. Barry Hulshoff heeft oog voor de menselijke tragiek, maar waakt er in het Zuidportugese Portimao voor meegesleurd te worden in de val van Johan Cruijff. Slechts éénmaal valt hij uit zijn rol.„Weetje, ook voor z'n zoontje Jordi is dit al lemaal verschrikkelijk. Die speelt bij Ajax in de C-junio- ren. Triest als je bedenkt wat die deze dagen allemaal van die gappies te horen zal krijgen". functionecren, dat is de enige op dracht die het bestuur ons heeft meegegeven. En we overleggen al les met z'n drieën. Ook tijdens de wedstrijden, ja. Het lijkt misschien dat ik coach, maar dat komt alleen doordat ik wat emotioneler ben dan de anderen". Met die „gappies" en zijn i tiviteiten bij de A-selectie hield Hulshoff zich tot voor kort in dé Watergraafsmeer bezig. Van Cruijff, die z(jn voormalige teamge noot begin dit seizoen de plaats van de naar Telstar verbannen Cor van der Hart gunde, leerde hij het klap pen van de zweep kennen. Nog geen half jaar na zijn eerste werk dag bij Ajax klapt de ongediplo meerde import-Volendammer zélf met de zweep. Hulshoff en de twee andere zittenblijvers, Kohn en Haarms, proberen dan wel de in druk te wekken in zonnig Zuid- Portugal als driemanschap te ope reren, insiders weten beter. „We realiseren ons alle drie dat dit »Ik tussenoplossing Hulshoff, steeds sprekend meervoudsvorm, het tijdelijke van zijn (hoofd)rol te benadrukken. „Het elftal zo goed mogelijk laten n uit dat Ajax snel met trainer komt en wij dus weer ons normale werk zullen gaan doen. Vandaar dat we ook zo wei nig mogelijk veranderen. Wij ken nen de werkwijze en gaan voorlo pig op de oude voet verder. Je kan het de ploeg niet aandoen om aller lei tactische wijzigingen door te over een dag of wat nieuwe trainer wordt aange- tracht trokken die er misschien wel heel anders over denkt". Trots tonen de winnaars en winnaressen bij de KNSB-districtskampi- oenschappen hun medailles. Karina Slingerland en Marco van der Ingh wonnen bij de welpen. Andrea Breebaart en Reiner van der Geest waren de snelste pupillen. (foto Henk Bouwman) LEIDEN - Maai' liefst 393 schaatsers en schaatsters, in leeftijd variërend van acht tot zestien jaar, hebben gisteren deelgenomen aan de jaarlijkse kampioenschappen van het district Sassenheim. Op de ijsbaan in Leiden moesten de jongste deelnemers (welpen en pupillen) twee ronden afleg gen, de junioren moesten vier keer rond de baan (800m). De snelste tijden werden opvallend genoeg behaald door twee C-junioren. Ruud Borst van de ijsvereniging Hoogmade legde de afstand af in 1.05,89; Wendy van der Poel van Alkemade noteerde 1.09,35. Hoewel Barry Hulshoff (tweede van rechts) steeds over een trainerscol lectief, met Spitz Kohn (derde van links) en Bob Haarms (rechts), spreekt, is het duidelijk dat hij voorlopig de leiding heeft bij Ajax. (foto and Nuanceverschil Toch stuurde de driehoofdige leiding Ajax donderdagavond te gen Portimonense met een gewij zigd tactisch concept de mat op. De onbeduidende sparringpartner kende een primeur doordat Ajax met een kwartet ras-verdedigers - Blind, Larsson, Verlaat en Hesp - in plaats van het door Cruijff ge propageerde trio op de proppen kwam. Daar moet maar niet al te veel op hef over worden gemaakt, vindt Hulshoff: „Laat ik vooropstellen dat het verzoek uit de groep afkom stig was. De jongens wilden achter in toch ietsie meer zekerheid. We zijn toen eerst met de spelersraad (Wouters, Spelbos en Mühren) om de tafel gaan zitten en later met de hele groep. Nee, ik noem dit geen grote verandering. Dit is slechts een nuanceverschil. Die eerste wedstrijd tegen FC Porto (0-1) heeft daar ook wel iets mee te ma ken, ja. Toen was het achterin open huis en dat mag ons geen tweede keer gebeuren". Hulshoff vermoedt dat bij Ajax op korte termijn geen spectaculai re veranderingen op til zijn. De door de voormalige technisch di recteur vanaf de E-junioren door gevoerde en streng bewaakte speelwijze, staat voorlopig niet ter discussie: „Maar je weet nooit hoe de nieuwe man er over denkt. Het lijkt me echter sterk dat hij de hele boel overhoop zal gooien. Boven dien zal hij zich, in tegenstelling tot Cruijff, niet met alle geledingen van de club bezig gaan houden, denk ik". Hulshoff, Haarms en Kohn, de enige van het trio die het coach-di- ploma betaald voetbal op zak heeft Alkemade viel met vier winnaars (de welpen Karina Slingerland en en door het bestuur dan ook Marco van der Ingh, Van der Poel en B-juniore Erma Rotteveel) en twee prompt naar voren werd gescho- keer een tweede en een derde plaats, het meest in de prijzen, gevolgd door ven, hebben er naar eigen zeggen Hoogmade (Ruud Borst, D-juniore Marion Borst en een tweede en derde alles aan gedaan om de afmars van plaats) en Koudekerk (Karei de Jong bij de B-junioren, Pieter de Jong bij Cruijff te verhinderen. „We zijn af- de D-jeugd en verder vier derde plaatsen). De resterende eerste plaatsen, gelopen maandag de hele dag met bij de pupillen, waren voor Andrea Breebaart (Leiden) en Reinier van der hem bezig geweest. We stonden Geest (Woubrugge). constant met elkaar in contact, De overige medaille-winnaars kwamen uit Rijnsburg, Warmond en Ter maar zijn besluit stond vast". Aar. „Ja, die Greep - de Maastrichtse chirurg die zich opwierp,als bemid delaar - red. - zei later dat Cruijff had gezegd dat-ie wellicht iets te impulsief had gehandeld. Dat komt dan volledig voor zijn reke ning, want wij hebben van enige twijfel niets gemerkt. Het enige wat we hebben bereikt was dat Cruijff het bekend maken van zijn beslissing maandag een paar uur uitstelde. Al met al was het een zeer emotionele toestand, ook al door die bemiddelingspogingen. Tot woensdag heb ik gedacht dat Cruijff hier ieder moment in het trainingskamp kon binnenvallen". Na de voor Cruijff vernietigende en vernederende stemming van de le denraad, weet Barry Hulshoff wel beter. Ook zijn twijfel of hij het roer uit solidariteit met Cruijff en de uitgerangeerde Bruins Slot wel zou moeten overnemen, is verdwe nen: „Want iemand moet die kar toch trekken. Nu zijn wij dat toe vallig. Echt, ik sta niet te popelen om vooraan te staan, maar Ajax moet toch verder. Ja natuurlijk, als ik dat diploma wel had gehad, had ik hier nu waarschijnlijk een ander verhaal afgestoken". Bescheiden De bescheidenheid van Huls hoff, 41 jaar, met Ajax driemaal winnaar van de Europa-Cup „en al tijd een beetje Ajacied gebleven", is ingegeven door realiteitszin. Enerzijds stond de WON meteen op zijn achterste benen toen zijn naam uit de koker van het Ajax-be- stuur te voorschijn kwam, ander zijds is zijn staat van dienst aller minst imponerend. Veroverde hij als mandekker met Ajax in het begin van de jaren zeventig de wereld, als trainer met een ongediplomeerde status strandde hij begin vorig jaar bij de Belgische onderdeur Wuustwezel toen de bodem van de clubkas in zicht kwam. Daarvóór avonturier- de hij bij MW, Fortuna Sittard en, als technisch directeur bij het Oostenrijkse Grazer AK, waar hij op 36-jarige leeftijd zowaar nog twee Europa-Cupduels als speler meemaakte. „De ambities zijn er, maar je moet realist blijven", maakt Huls hoff voor zichzelf de balans op. „Ik ga zeker dat diploma nog halen. Heb ik ook al geprobeerd trou wens, maar die versnelde cursus voor ex-profs werd tweemaal afge last wegens een gebrek aan kandi daten. En de hele trainerscyclus doorlopen, daar heb ik geen tijd voor. Nu zeker niet". GORSSEL (ANP) - De tweede dag van het toernooi om het Neder lands kampioenschap driebanden heeft aangetoond, dat Christ van der Smissen op nationaal niveau niet langer superieur is aan zijn concurrenten. In de laatste sessie van gisteren moest de titelverdedi ger zich intens concentreren om één punt over te houden aan het duel tegen Nieuwenburg. De Hagenaar had de partij ver rassend uitgemaakt met een serie van zes. Van der Smissen, die was blijven steken op 49 punten, moest vertrouwen op zijn acquitstoot om een nederlaag te voorkomen. Hij maakte het punt en zorgde voor een gelijkspel. De 32-jarige biljar ter uit Sint-Willebrord bleef daar door eerste in zijn poule met vijf punten uit drie wedstrijden. Zijn dorpsgenoot Jaspers haalde in de andere als enige van het twaalf man tellende deelnemersveld de maximale score van zes punten. Oö|k wat betreft het algemeen ge middelde bleef de kampioen van vorig seizoen in de schaduw van de verrassend sterke debutant: 1,315 voor Jaspers tegen 1,145 voor Van der Smissen, die met 1,388 het na tionaal record bezit. Met nog twee groepswedstrijden te spelen voer den Van der Smissen en Jaspers hun poules aan. De nummers één en twee van el ke poule plaatsen zich voor de kruisfinales van morgen. De kans dat de finale van het toernooi een veredelde 'open titelstrijd van Sint- Willebrord' wordt is levensgroot aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17