e Mini-verbouwing in de badkamer Wie f 1,50 per dag kan missen geeft een kind iets onbetaalbaars. De leukste voornemens voor1988 liggen voor u klaar bij de Vakantiewinkel. VRIJE TIJD Geluiddempende platen voor veel doeleinden OAD lanceert fietsvolgbus Pendelbussen naar meer bestemmingen Toptechniek in wasdroger Kamer wil meer weten over aankoop helikopters de Vakantiewinkel B De Vakantiewinkel pakt altijd beter uit. MONTEUR M Speciaal Canada-programma Arke WD zegt vertrouwen in statenlid op na brief VRIJDAG 8 JANUARI 1988 PAGINA 9 Het spoelreservoir verdwijnt achter gipsplaten. Een mooie en geluiddempende oplossing. (roto gpd De pluizendief: scheerapparaat voor kleding Voor stoffen die veel pluizen aantrekken heeft de firma Rem- mington de 'Pluizendief op de markt gebracht. Het appa raatje werkt op batterijen en heeft een kop waarin drie vlijm scherpe mesjes zitten. Deze gaan als een propeller in het rond en snijden zo de pluizen en haren glad af, zonder de stof te beschadigen, een gemakkelijk te legen doorzichtig magazijn vangt de afgeschorten pluizen op. De pluizendief kost op 5 cent na 30 gulden. Inlichting Beska Nederland tel. 073-216335. Een royale en comfortabele badkamer is een wens van velen. Ook met een krappe beurs en een bescheiden ruimte is vaak nog heel wat te verbeteren aan het badvertrek. Denken velen dat daar veel ruimte en geld voor nodig is, het tegendeel is waar. door Thea Wamelink Toen de kinderen klein waren was het lavet in de wasruimte een uit komst. Maar als het kroost de deur uit is en je zelf een dagje ouder wordt, verwens je dat hoge lavet misschien meermalen. De indus trie heeft daar wat op gevonden, Er zijn tegenwoordig praktische mini- baden die - na het wegbreken van het lavet - precies in de vrijgeko men ruimte passen en veel meer comfort bieden. Veel mensen willen ook graag een tweede toilet boven. Hoef je niet in het pikkedonker - met een slaperig hoofd op zoek naar het lichtknopje - naar beneden. Er zijn tegenwoordig toiletcombina ties in een montageframe te koop. Ze kunnen tegen de wand - of een speciaal voor dit doel opgetrokken scheidingswandje - worden ge plaatst. Als de montage gereed is, is het verder alleen nog maar een kwestie van afwerken met gipspla ten en betegelen. Er zijn vastge- monteerde toiletpotten maar ook typen waarbij de hoogte binnen een bepaalde marge kan worden bepaald. Voor ouderen is het altijd prettig wanneer het toilet wat ho ger gemonteerd wordt. Bij deze montage-units ver dwijnt het spoelreservoir achter de gipsplaten. Je ziet alleen nog de spoelbediening. Mooi en boven dien minder rumoerig. Het spoel- geluid wordt door plaatwerk en te gels gedempt. Badkuip Wanneer uw oude geemailleerde badkuip is beschadigd en boven dien een druppende kraan in de loop der jaren lelijke bruine plek ken heeft veroorzaakt, kunt u dat laten renoveren. Er zijn namelijk gespecialiseerde bedrijven voor het uitvoeren van dit werk. Altijd goedkoper dan een nieuw bad. Hoewel in sommige gevallen een nieuw bad te verkiezen is. Maar dan zit je wel met brekerij en dat kost meestal ook de wandtegels rond het bad. Ook daar is iets op ge vonden. Er zijn acryl badkuipen, leverbaar in vrijwel elke gewenste kleur, die in een oud bad geplaatst kunnen worden. Dat bespaart in elk geval breekwerk en vervanging van de tegels. Misschien wilt u de douche ver vangen door een badkuip? Dat kan, mits er ruimte voor is, maar overleg dan wel eerst even met de installateur of de geiser dat 'trek ken' kan. Wanneer u een bad neemt moet de warmwaterinstallatie daar wel op berekend zijn. Anders kan het gebeuren dat u zich net aan het afdouchen bent en er opeens alleen nog maar een dun straaltje koud water uit de douchekop komt. Dus ook bij kleine verbouwin gen eerst goed nagaan of wat u wilt ook zonder meer uitvoerbaar is. Want allerlei ingrijpende aanpas singen nodig zijn, zoals een nieuwe warmwaterinstallatie of een rui mer buizenstelsel, dan kost de in greep u toch weer flink wat geld. WONDERZOUT - Bullrichzout, dat nu onder de naam wonderzout door Citin op de markt wordt ge bracht, bestaat al ruim 150 jaar. Het wordt gewonnen uit gewoon keu kenzout. Het chloor wordt er uit ge haald en je hebt zout waarmee je je tanden kunt poetsen, insektenbe- ten bestrijden, koken en bakken. Het wonderzout is bij de drogist te koop voor ƒ6,95. AMSTERDAM (ANP) - "Het zou te gek als een verdachte die zijn naam niet wil noemen wordt vrijgelaten en zo aan strafrechterlijke vervol ging kan ontkomen". Dit zei de Amsterdamse officier van justitie mr. A. Van der Kerk gisteren tegen zeven "studenten" van de universi teit van Amsterdam. Vorig jaar oktober voerden zij ac tie tegen de nieuwe legitimatiebe wijzen van de universiteit. De ze ven werden toen opgepakt en vier dagen vastgehouden in een politie cel omdat zij hun identiteit niet wil den prijsgeven. Aan de hand van foto's en vingerafdrukken konden zij uiteindelijk toch worden gedag vaard. De officier eiste tegen ieder van hen 200 gulden boete wegens lokaalvredebreu k De verdachten die niet willen zeggen of zij studenten zijn van de universiteit van Amsterdam, maar zich "betrokkenen met het univer sitair onderwijs" noemen, probeer den op 29 oktober andere studen ten van de universiteit van Amster dam door middel van discussies te weerhouden van het afhalen van Niet alleen praktisch, maar ook de coratief zijn de nieuwe geluiddem pende platen van geschuimd poly ester, die sinds kort in dhz-zaken verkrijgbaar zijn. Het materiaal voelt heel plezierig aan, ongeveer zoals schuimrubber. Het bezit een heel groot vermogen tot demping van geluid. Het oppervlak is afgekeken van de van vroeger bekende eierkar- tons, die destijds vaak werden her gebruikt als bekleding voor wan den en plafonds. Het reliëf van de geluidisolatieplaten is echter min der groot; er zouden alleen heel kleine eitjes in passen. Er zijn talloze toepassingen voor te bedenken. Als de automotor wat lawaaiig is, kun je er het motor compartiment akoestisch mee iso leren. Wie zelf luidsprekerboxen maakt, kan de binnenzijde daarvan ermee bekleden. Een hard plafond dat het geluid van radio en tv hin derlijk terugknalt, 'zuigt' dit bij-ef fect weg...: prettig voor je zelf maar ook voor de buren. Sommige geluidabsorberende materialen hebben de kwalijke ei genschap dat ze in geval van brand het vuur aanwakkeren. Polystyr eenschuim is in dit opzicht be rucht. De nieuwe polyesterschuim- platen zijn daarentegen zelfdo- vend; als ze met vuur in aanraking BINNENLAND Studenten na legitimatie actie voor recht bank zo'n legitimatiebewijs. Zij stelden zich op voor de uitgiftekamer in het universiteitsgebouw aan de Jo- denbreestraat. Wie niet naar hun verhalen wilde luisteren, werd niet belet om als nog een legitimatiebewijs in de ka mer af te halen. Legitimatiebewij zen zijn bewijzen met een pasfoto erop waardoor bij voorbeeld fraud es met tentamens kunnen worden bestreden. De protesterende stu denten menen dat de universiteit komen, vormt zich op het opper vlak een beschermende koollaag. In dit opzicht voldoen ze aan de strenge internationale veiligheids norm UL 94 UFI. Het materiaal brandt niet verder en druipt niet. Het is ook heel makkelijk te ver werken. Bevestigen met polyether- lijm, een lijmtype dat o.a. voor vloertapijt met een geschuimde ruglaag wordt toegepast. Waar de geluidisolerende functie gecombineerd wordt met een deco- met de invoering van de nieuwe be wijzen te veel vooruitloopt op de mogelijke komst in Nederland van persoonsbewijzen. Zij maken er ook bezwaar tegen dat de bewijzen uitsluitend tegen vertoon van een geldig rijbewijs of paspoort wor den afgegeven. Volgens het openbaar ministerie maakten de zeven zich schuldig aan lokaalvredebreuk omdat zij na een vordering tot verwijdering uit de gang niet verdwenen. Vervolg hiervan, de vier dagen hechtenis, hadden de studenten aan zichzelf te danken, aldus de officier. De actievoerders bleken gisteren vooral verbolgen over die vier da gen politiecel. "Het openbaar mi nisterie heeft ons alleen willen straffen voor het niet noemen van onze namen. Voor het onderzoek waren die vier dagen niet nodig", aldus de actievoerders. Politierechter Bruin zal over twee weken op verzoek van de ver dediging schriftelijk vonnis wij zen. Normaal doet een politierech ter meteen uitspraak. ratief effect kan het spul (dat alleen in donkergrijs verkrijgbaar is), ook een kleurtje krijgen. Dit is alleen met de verfspuit of spuitbus te ver wezenlijken, dus niet met een kwast. De platen worden geleverd in pakketten van twee stuks, 100 x 50 cm groot, prijs ca. f 22,50 per één vierkante meter omvattend pak ket. Voor nadere informatie: Ma- cLean in Dordrecht, tel. 078- 139500. fa- lis- die be- of ASSEN (GPD) - Het statenlid Di- neke Uildriks moet de WD-fractie m de Provinciale staten van Dren the verlaten. Dat vindt het bestuur van de Drentse kamercentrale van de WD. In een brief aan het staten lid roept het bestuur haar dringend op haar zetel op te geven. Aanlei ding is haar brief aan het Gronin ger toneelgezelschap De Voorzie ning om het omstreden toneelstuk 'Het vuil, de stad en de dood' op zijn repertoire te nemen. Ze deed dit op briefpapier van de staten fractie, buiten medeweten van de andere fractieleden om. Het be stuur schrijft dat ze haar fractielid maatschap willens en wetens heeft gebruikt om er individuele publici teit mee te halen. "Een volstrekt verwerpelijke De Ovenjsselsche Autobusdien sten BV (OAD) in Holten lanceert komende zomer een nieuw feno meen in de reiswereld, de zogehe ten "fietsvolgbus". Deze bussen gaan fungeren als verzorgings-, be- voorradings-, technische begelei- dings- en bezemwagen voor toer- renners, die een sportieve vakantie in Frankrijk willen doorbrengen. De bussen brengen de renners niet alleen naar hun reisdoel (en vice versa), maar "volgen" hen ook tij dens hun omzwervingen door het bergachtige Franse land. Volgens ïr.J.G.J. ter Haar, direc teur van de OAD, gaat het om volle dig geplande, meerdaagse tochten, waarbij het accent op het sportieve karakter ligt. De routes zijn voor dit doel speciaal uitgezet door de Tourclub Rijssen, waarmee de OAD deze noviteit heeft uitge werkt. De nieuwe zomergidsen van de Jong Intra Vakantie zijn dit jaar een gezamelijk produkt door het samengaan met Holland Interna tional-busreizen. Speciaal voor jongeren is de Mid night Express van de Jong Intra Vakanties. Voor deze reizen zijn slechts twee opstapplaatsen, wat een tijdwinst betekent van 5 tot 6 uur. In dit programma zijn ook vliegreizen voor jongeren opgeno- De special-interest-reisen, die staan in het Excursie Reizen-pro- gramma zijn uitgebreid met 6-da- gen kastelen en tuinen van Kent, een operettereis naar Wenen, een operareis naar Verona, een culture le rondreis door de DDR en een 5- daagse reis naar Lourdes per slaap- bus. Het stedenreizen-programma is uitgebreid met München, Praag. Boedapest en Brussel. De pendelbussen van de Jong Intra vakanties zullen dit jaar ook Duitsland, (Zwarte en Beierse Woud) Frankrijk Bretagne. Dor- dogne, Atlantische kust, Zwitser land (Wallis), Wenen en Mallorca aandoen. Nieuw is de Nederlandse kinder opvang in een aantal plaatsen in Oostenrijk, Italië, Spanje en Joego slavië. zaak. U bent niet in staat te onder scheiden wat u zich als gekozen WD-politica wel en niet kunt per mitteren. Aangezien een dergelijk optreden van uw kant bij herhaling heeft plaatsgevonden en u zich niets gelegen laat liggen aan kritiek kan uw optreden niet zonder gevol gen blijven. Na rijp beraad hebben we besloten het vertrouwen in u op te zeggen", aldus het bestuur Dineke Uildriks wil eerst rustig nadenken voordat ze reageert op het verzoek. Ze zal haar besluit ui terlijk in het weekend van 23 janua ri bekend maken. Dan is een bezin ningsbijeenkomst voor de fractie gepland. Fractievoorzitter me vrouw J. Hansen-van der Linden wil haar besluit afwachten. De zichzelf steeds sneller ontwikkelende elektronïcatechniek gaat de wasdroger verder perfectioneren. AEG gaat de vulopening - die altijd een doorsnee had van 27 cm - nu vergroten tot 36 cm. En je kunt in de ko mende generatie wasdrogers nu ook zien watje doet: er zit binnen verlich ting in. In de droogtrommel zijn sensoren (voelers) aangebracht die de gekozen droogheidsgraad controleren en die de verwarmingselementen automa tisch uitschakelen zodra dat punt is bereikt. Lichtdioden op een afleespa- neeltje geven een seintje dat het tijd is om wasgoed dat nog onder het strijkijzer moet uit de machine te halen. Ook knipt er een lampje aan als het tijd wordt om het pluizenfilter, dat in de nieuwe serie heel handig aan de deur is bevestigd, te ledigen. Er verschijnen binnenkort 10 types wasdrogers die volgens deze nieu we chip-gestuurde techniek werken. Zes daarvan zijn zogeheten afvoer- drogers, die dus het uitgecentrifugeerde vocht via een slang doorpompen op een afvoer, en vier types zijn condensatiedrogers, die zonder afvoer werken maar het water in een bakje opvangen. Ze heten resp. Lavatherm 600- en 700-serie; de prijzen variëren van 1210 tot 2130 gulden. Met een wasautomaat van precies dezelfde grondvlakafmetingen er boven op ge steld, maak je een 'zuil' die Weinig ruimte inneemt. WASHINGTON (GPD) - Tussen de vaste kamercommissie voor defensie en staatssecretaris Van Houwelingen (defensie) dreigt een botsing over de aankoop van 50 helikopters voor de landmacht. De commissie wil onder meer van Van Houwelingen weten, waarom deze de Amerikaanse fabrikant McDonnell Douglas niet in de gelegen heid heeft gesteld offerte uit te brengen voor de Apache helikopters. Dat zei de voorzitter van de kamer-commissie, de WD'er Ploeg, giste ren in Washington na afloop van een bezoek aan de fabriek in Arizona, waar de Apache helikopters worden gemaakt. Het bezoek was op uitnodi ging van de Amerikanen. De staatssecretaris heeft zich in de Kamer steeds op het standpunt ge steld, dat aan de helikopter-behoefte van de landmacht het best tegemoet kan worden gekomen door een Europees consortium. Twee groepen zijn daarvoor in de markt: een Frans-Westduits consorti um, en een Italiaans-Engels-Nederlands-Spaanse groep. Maar, zo zei Ploeg gisteren, de Frans-Westduitse helikopter zal pas over acht tot tien jaar klaar zijn, en over de plannen van de andere Europese groep is tot dusver weinig bekend. Daar staat tegenover, aldus Ploeg, dat de Apache ai sinds twee jaar ope rationeel is. De Amerikanen hebben de gevechtshelikopter onder meer in West-Duitsland gebruikt, dus de vele kwaliteiten van deze helikopter kunnen bij defensie ruimschoots bekend zijn. Ploeg verzet zich boven dien tegen Van Houwelingens argument dat de Apache te duur is. Want de nieuwe zomergidsen van alle touroperators staan vol met leuke vakantie-ideeën. Om het even of u een vlieg-, bus-, trein- of (eigen) autovakantie wilt. Al onze programma's voldoen aan de ANVR reisvoorwaarden. En omdat de Vakantiewinkel een ruime ervaring heeft, bent u verzekerd van een betrouwbaar advies. Dus als u zich voor genomen heeft om het komende jaar zorgeloos op vakantie te gaan, kom dan even naar: y-r» Lange Voort 39, Oegstgeest, tel.:071-155040 Telefoon: 020 - 76 76 76. POSTER PARENTS PLAN SO jaar met eik Houtbewerkingsmachines WASBEEKLAAN 3 WARMOND TEL. 01711-11300 Voor onze afdeling onderhoud en service zoeken wij een: Korte functieomschrijving: Plaatsen van machines bij onze klanten Onderhoud van machines Werkzaam zijn op de revisieafdeling Geboden wordt: Een arbeidsplaats voor 40 uur per week Goede arbeidsvoorwaarden Een prettige werksfeer Functie-eisen: LTS opleiding metaal/houtbewerking In bezit van rijbewijs BE Contactuele eigenschappen Zelfstandig kunnen werken Flexibiliteit Nadere informatie omtrent deze functie wordt gaarne ver strekt door de heer A. van der Geest, 01711-11300/02522- 30725 Schriftelijke of telefonische sollicitaties kunt u richten aan Holland Houtbe werkttgsmacHnes Wasbeekiaan 3 2361 HG Warmond. 01711-11300 Als eerste heeft Arke Reizen een vakantie programma gemaakt voor Canada. Dit pro gramma is tot stand gekomen in samen werking met de Cana dese ambassade, die daarvoor weer tal van regionale verkeersbu reaus inschakelde, als mede de Canadese Luchtvaartmaat schappij Canadian. Arke-directeur F. G. Fransen wees bij de overhandiging van het eerste exemplaar van de nieuwe gids op de opdracht die Arke van het Nederlands Olym pisch Comité kreeg om te zorgen voor ver voer van deelnemers aan de Olympische Winterspelen in Calga ry, alsmede van de supporters. Daaruit zijn zoveel contacten met Canada gegroeid dat besloten werd voor dit land een spe ciaal programma te maken. Ook denkt men bij Arke aan m sen, die in Canada milieleden of kern sen hebben wonen ze wel eens willen zoeken. De samenwerk, met de ambassade deskundigen ter pl< se heeft geleid tot uitgebreid aanbod i standplaatsreizen, zen per huurauto camper, rondrei: per bus en kanoto ten.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9