Syrië brengt Iran enigszins tot rede VS bereid tot compromis over Afghanistan Uitstel offensief tegen Iraq Problemen steden VS door enorme olievlek Rode Kruis staakt hulp noodgebieden Mocambique Khomeini kapittelt Khamenei Artsen met ontslag bedreigd Shamir: geen behoefte aan waarnemer van VN Franse raketten geen onderwerp onderhandelingen Kernwapenvoorstel Honecker verworpen Activist in Suriname na verhoor vrij BUITENLAND NICOSIA (AP) - Syrië heeft Iran weten over te halen zijn winteroffensief tegen Iraq uit te stellen en aanvallen tegen Kuwayt te staken. Dat is gisteren uit Arabische diplomatieke kringen vernomen. Syrië nam het initiatief op aandringen van Saudiarabië, om tijd te win nen voor de dialoog tussen Teheran en de zes landen in de Arabische Samenwerkingsraad voor de Golf (GCC). PITTSBURGH (Rtr) - Een enorme olievlek bedreigt de watervoorzie ning in een groot aantal steden langs de Ohio-rivier in de Verenig de Staten. De bijna 130 kilometer lange olievlek bereikte gisteren de staat West-Virginia. Volgens des kundigen gaat het om één van de ergste milieurampen uit de ge schiedenis van de Verenigde Sta ten. De ramp begon op zondag toen miljoenen liters dieselolie uit een verouderde opslagtank van een raf finaderij op 40 kilometer van Pitts burgh in de Monongahela-rivier stroomden. Vervolgens kwam de olievlek in de Ohio-rivier terecht, waarlangs zij nu langzaam afzakt in de richting van Cincinnati in West- Virginia. De gouverneur van Ohio, Richard Celeste, kondigde woens dag de noodtoestand af. Hij gaf de Nationale Garde de opdracht klaar te staan om bedreigde gebieden met tankwagens van water te voor zien. „Als de oliemassa langs de Ohio naar Cincinnati drijft, kan de watervoorziening van wel een mil joen mensen bedreigd raken", zo zei hij. Ook in West-Virginia, Indiana en Kentucky hebben de autoriteiten voorzorgsmaatregelen genomen. In een plaats hebben de autoritei ten zelfs een zwembad in gebruik genomen om drinkwater op te slaan. Volgens functionarissen van het drinkwaterbedrijf in Cincinna ti, een stad die op 800 kilometer stroomafwaarts van Pittsburgh ligt, beschikt het district over vol doende water om het opnemen van drinkwater uit de rivier voor vijf dagen te staken. „Wij hebben de hevolking tot dusverre nog niet ge Het Syrische initiatief wordt als een belangrijke factor gezien in de verrassend milde kritiek van Iran op de topconferentie van de GCC, die van 26 tot 29 december in Ar- Riyad werd gehouden. De Syrische regering probeert al enige tijd een ontmoeting te organiseren tussen de ministers van buitenlandse za ken van Iran en de lidstaten van de GCC. Die ministersconferentie zou moeten worden gehouden in de Syrische hoofdstad Damascus. De GCC is een economisch en strate gisch samenwerkingsverband tus sen Saudiarabië, Kuwayt, Ba- hrayn, Qatar, Oman en de Verenig de Arabische Emiraten. De nood zaak van een dergelijke ontmoe ting ligt in de bedreiging van de be langen van die landen door de esca latie van de nu al meer dan zeven MAPUTO (AP) - Het Rode Kruis heeft zijn vluchten naar noodgebie den in Mocambique gestaakt om dat deze herhaaldelijk het doelwit zijn van aanvallen van de guerrilla- organisatie Renamo, die de rege ring in Maputo bestrijdt. Dit heeft het Mocambiquaanse persbureau AIM gisteren gemeld. Peter Stocker, een woordvoer der van het Internationale Comité van het Rode Kruis in Mocambi que, zei dat alle vluchten van de or ganisatie sinds 24 december om veiligheidsredenen zijn opge schort. Een deel van Mocambique is door dit besluit geheel van hulp afgesneden. Het Rode Kruis zal de gebieden die per auto te bereiken zijn van hulp blijven voorzien. Bij herhaling is de organisatie het doelwit geweest van aanvallen van het Renamo. Op eerste kerst dag werd een opslagplaats met hulpgoederen van het Rode Kruis door rebellen in brand gestoken en in zeker 20 gevallen werd een am bulance van de hulporganisatie be schoten. In juli 1985 namen rt .al- len een vliegtuig van het Rode Kruis onder vuur. De overvallen van het Renamo op voedselkon vooien hebben bijgedragen aan de grote hongersnood in bepaalde de len van Mocambique. Het Renamo probeert met de aanvallen de regering in Maputo te isoleren van de rest van het land. De afgelopen maanden hebben de rebellen verschillende keren hin derlagen gelégd langs de belang rijkste toegangsweg tot de Mocam biquaanse hoofdstad. Hierbij zijn tientallen burgers om het leven ge komen. De Mocambiquaanse rege ring heeft het Renamo er ook van beschuldigd sinds juli tenminste zes bloedbaden onder de burgerbei volking te hebben aangericht, waarbij bijna 1.000 doden vielen. De Zuidafrikaanse krant de Star meldde gisteren dat rebellen van het Renamo op ongeveer 25 kilo meter ten noorden van Maputo en grote basis hebben ingericht, van- waaruit zij guerrilla-acties uitvoe ren. Volgens de Star wonen in het kamp zeker 1.000 rebellen, onder wie vrouwen en kinderen, onder zeer primitieve omstandigheden. De rebellen zijn gewapend met lichte geweren, die zijn buitge maakt op het Mocambiquaanse re geringsleger, aldus de krant. Contra-revolutionai ren Costa Rica zal de politieke ruim te van vooraanstaande anti-S'andi- nistische ballingen in het land be perken, als blijkt dat de Contra's een kamp op Costaricaans grond gebied hebben ingericht. De Costa- ricaanse minister van veiligheid zei de Contra's zat te zijn. „Elke anti- Sandinist die wil vechten, moet maar in Nicaragua gaan vechten", aldus de veiligheidsminister. Transnuklear-schan- daal De Europese Commissie is van plan een onderzoek in te stellen naar de veiligheidsproblemen die aan het licht zijn gekomen in ver band met het schandaal'rond het Westduits bedrijf Transnuklear. Het bedrijf slaagde erin duizenden vaten radioactief afval illegaal in de Bondsrepubliek op te slaan. Uit Teheran is nog niet helemaal duidelijk geworden wat de Syri sche afgezanten sinds hun bemid delingspogingen eind december hebben weten te bereiken. Een gunstig feit is dat de Iraniërs bereid zijn een dialoog aan te gaan en voorlopig geen grootscheeps grond-offensief tegen Iraq ontkete nen. Diplomatieke bronnen in Da mascus beweren dat Saudiarabië en andere GCC-staten Iraq hebben weten over te halen zijn luchtaan vallen op Iraanse tankers te beper ken. Dat had weer tot gevolg dat de Iraniërs hun vergeldingsaanvallen staakten. Een diplomaat in Damascus, die anoniem wilde blijven, benadrukte dat 'een nieuwe fase was ingegaan'. Hij zei dat Iran en Saudiarabië het eens waren geworden in Teheran met Oman om de tafel te gaan zit ten. De Saudische krant Al-Sharq Al-Awsat schreef gisteren echter dat de ministeriële ontmoeting naar alle waarschijnlijkheid in Da mascus zou plaatsvinden. De GCC-top in Ar-Ryad besloot afgezanten naar Teheran te sturen om te praten over een beëindiging van de oorlog, waarin volgens wes terse schatting inmiddels meer dan 1 miljoen mensen zijn omgekomen en 1,7 miljoen gewond zijn geraakt. De Syriërs, naaste bondgenoten van Teheran, staan onder druk om hun vijf jaar oude verbond met Iran te verbreken. President Assad is echter van mening dat hij zijn in vloed beter kan aanwenden om de vijandelijkheden te verminderen en een formule voor onderhande lingen te vinden. NICOSIA (Rtr/AFP) - De Iraan se geestelijk leider, ayatollah Khomeini, heeft de Iraanse pre sident, hojatoleslam Khame nei, tot de orde geroepen en be paald dat de islamitische rege ring de hoogste macht heeft. Volgens Khomeini mag de re gering in het belang van het land zelfs besluiten nemen die tegen bepaalde wetten van de islam ingaan. Dit heeft radio- Teheran gisteren bericht. Volgens radio-Teheran keer de Khomeini zich in een brief aan Khamenei tegen diens uit spraak dat de islamitische macht alleen kan worden uitge oefend volgens de religieuze wetten. In zijn brief schreef Khomeini dat „de regering in de islam de hoogste machtsin stantie" is en zelfs besluiten kan nemen die „voorrang heb ben boven de secundaire isla mitische wetten", zoals het ge bed, het vasten en de pelgrima ge. Khomeini's uitspraak bete kent een gevoelige nederlaag voor president Khamenei, die de regering onlangs nog het recht betwistte belastingen te heffen en burgers op te roepen Khamenei voor militaire dienst. Volgens de uitspraak van Khomeini mag de regering iedere maatre gel ongedaan maken die tegen het belang van de islam ingaat. Zo heeft zij zich het recht toege ëigend religieuze contracten te onbinden wanneer deze in strijd zijn met het belang van de staat en de islam. Verder mag de regering burgers tevens dwingen hun huis te verkopen wanneer dit nodig is, bijvoor beeld bij de aanleg van een straat. De uitspraken van Khomeini betékenen een belangrijke sieun in de rug voor premier Mir Hossein Moussavi, die in een machtsstrijd is verwikkeld met orthodoxe facties in de Iraanse leiding die de macht Khomeini van de regering juist aan ban den willen leggen. De afgelo pen tijd hadden verscheidene leiders Khomeini gevraagd tus senbeide te komen om een ein de te maken aan de menings verschillen, die tot een impasse rond fundamentele kwesties zoals landhervormingen en het bezit van de industrieën heb ben geleid. Waarnemers menen dat Kho meini hiermee niet alleen de slagvaardigheid van de rege ring wil vergroten, maar moge lijk ook de strijd om zijn opvol ging wil beïnvloeden. De nieu we richtlijnen versterken de positie van de factie rond Rafs- anjani en Moussavi ten opzich te van ayatollah Montazeri, die als de toekomstige opvolger van Khomeini wordt gezien. PARIJS (GPD) - Frankrijk ver werpt het Oostduitse plan om alle kernraketten met een bereik van minder dan 500 kilometer zo snel mogelijk te verwijderen. De Franse president Mitterrand heeft dit gis teren onomwonden laten weten aan de Oostduitse partijleider Hon- ecker, van wie het voorstel afkom stig is. Honecker brengt dezer da gen een bezoek aan Parijs. Volgens Mitterrand kunnen de Franse raketten voor de korte af stand geen onderwerp vormen van onderhandelingen. Dat geldt vol gens hem ook voor raketten die an dere Westeuropese landen hebben opgesteld. Pas wanneer het over wicht van het Warschau Pact bij de conventionele en chemische wa pens is verminderd, kan het wes ten besluiten af te zien van deze kernraketten, aldus de Franse pre sident. Frankrijk geeft, in navolging van Washington en Londen, voorlopig de voorkeur aan onderhandelingen over een vermindering van het aan tal strategische raketten in Oost en West. Pas wanneer de beide super machten overeenstemming heb ben bereikt over een aanzienlijke vermindering van hun strategische wapens, is Frankrijk bereid ook zelf over te gaan tot een verminde ring van de 'force de frappe'. Het bezoek van Erich Honecker is de eerste reis van een Oostduits staatshoofd aan een der drie weste lijke bestuursmachten van Berlijn. De komst van Honecker naar Pa rijs hangt nauw samen met de ont- spanningspolitiek van sovjetleider De Oostduitse partijleider Honecker (rechts), die gisteren begon aan een historisch bezoek aan Frankrijk, werd na aankomst op het Parijse vlieg veld Orly begroet door president Mitterrand waarna de twee, voortschrij dend over een rode loper, de erewacht inspecteerden en de volksliederen aanhoorden. JOHANNESBURG (UPI)- Een honderdtal artsen die in een brief hebben geklaagd over menson waardige toestanden in het groot ste zwarte ziekenhuis van Zuidafri- ka worden bedreigd met ontslag als ze hun kritiek niet intrekken. Een van de artsen heeft al te horen gekregen dat hij wordt ontslagen omdat hij weigerde zich van de kri tiek te distantiëren. vraagd water in te slfTan. Vijf dagen moet genoeg zijn om de vlek voor bij te laten drijven", aldus een functionaris. Functionarissen van het bureau voor milieubescherming van de staat Ohio riepen de bevolking langs de rivier op het watergebruik te beperken. Edgar Berkey, de onderdirecteur van het onderzoekscentrum voor gevaarlijke stoffen van de universi teit van Pittsburgh vergeleek de si tuatie met de milieuramp waar door de Rijn in 1986 werd getroffen nadat als gevolg van een brand bij het farmaceutische bedrijf Sandoz grote hoeveelheden chemicaliën in het water terecht waren gekomen. Volgens Berkey, wiens instituut samenwerkt met het TNO in Delft, zal het zo'n twee jaar duren voor het leven in de rivier is hersteld van de ramp. Vertegenwoordigers van milieugroepen vrezen dat de ramp niet alleen een grote sterfte onder de vissen zal veroorzaken, maar ook onder eenden en ganzen. „Alle vogels die door de olie besmet ra ken gaan dood", aldus Dick Bel- ding van de wildbeschermings- dienst van Pennsylvania. „Het is niet van blijvende aard. Alles gaat voorbij, maar het zal wel gevolgen hebben die nog lang voelbaar zijn". Volgens Doreene Bolze van de milieuorganisatie Audubon Socie ty is het „nog een geluk" dat de ramp zich in de winter voordoet. „De activiteit van de fauna is nu op haar laagtepunt. Geen visse-eieren, geen larven. De meeste dieren zijn in winterslaap", aldus Bolze. Maar volgens haar kan de vervuiling ook op de lange termijn gevolgen heb ben als de dieselolie zich neerzet in het slib van de rivier. Zo'n honderd zwarte, blanke en aziatische artsen schreven in sep tember aan het Zuidafrikaanse tijdschrift voor geneeskunde dat de in het 2.700 bedden tellende Ba- ragwanath ziekenhuis van Soweto weerzinwekkende omstandighe den heersen. "De overbelasting is gruwelijk. Veel patiënten hebben geen bed en slapen op de vloer". Gorbatsjov. Tot voor kort had Hon ecker van de machthebbers in Moskou nooit toestemming gekre gen een bezoek te brengen aan Bonn. Dat is uiteindelijk vier maanden geleden gebeurd, zodat nu ook Frankrijk de Oostduitse lei der officieel kan ontvangen. Hoewel de Oostduitsers het an ders doen voorkomen, vormt Oost- Berlijn immers niet de hoofdstad van de 'Duitse Democratische Re publiek'. De oude Duitse Rijks hoofdstad wordt sinds de onder gang van Hitiers Duizendjarig Rijk bestuurd door de toenmalige 'Gro te Vier', te weten de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk. Honecker was in '86 door de toenmalige socialistische premier Fabius uitgenodigd om naar Frankrijk te komen. De Oostduitse staatsman koos Parijs nu waar schijnlijk als eerste pleisterplaats in deze periode van nieuwe vrij heid voor de communistische sa tellieten, omdat hij in 1934, na zijn vlucht voor de nazi's uit Saarland, allereerst naar Parijs was gegaan. Politiek zal Honecker in Parijs niet veel in de melk te brokkelen hebben. Daarvoor is zijn positie niet belangrijk genoeg. Ook de kwestie-Berlijn zal Honecker slechts vruchteloos aansnijden, omdat Frankrijk zich scrupuleus aan het viermachten-akkoord houdt. Ook op economisch terrein valt er weinig nieuws te verwach ten van het bezoek. Op dit gebied zijn en blijven de bilaterale betrek kingen bescheiden. NEW YORK (AP/Rtr/AFP/DPA) - Ondersecretaris-generaal van de VN voor speciale politieke aangele genheden, Marrack Goulding, is gisteren naar Israël vertrokken om een onderzoek in te stellen naar de levensomstandigheden van de Pa- lestijnen in de strook van Gaza en de regio van de westelijke Jordaan- Goulding zal tijdens zijn missie vooral bekijken hoe de veiligheid van de Palestijnse burgers onder Israëlische bezetting kan worden verhoogd, zei een VN-woordvoer- der. Hij haalde daarmee de resolu tie aan van de Veiligheidsraad van 22 december waarin het Israëlische optreden in bezet gebied werd ver oordeeld. In die resolutie werd VN- chef Perez de Cuellar gevraagd om rond 20 januari opnieuw verslag te doen van de situatie daar. Mogelijk brengt Goulding aan sluitend ook een bezoek aan het zuiden van Libanon. Ook door de bevolking van dat gebied is ge klaagd over buitensporig hard op treden van het Israëlische leger. Het is niet duidelijk of Goulding op medewerking van Israël kan re kenen. De Israëlische regering heeft zowel de resolutie van 22 de cember als die waarin werd opge roepen om de voorgenomen depor tatie van negen Palestijnse activis ten in te trekken naast zich neerge legd. Premier Shamir liet gisteravond weten dat hij geen enkele behoefte heeft aan een onderhoud met Goul ding. „We aanvaarden deze VN-re- soluties niet en we werken met geen enkele partij samen die be oogt die uitgevoerd te krijgen," al dus Shamir. De gewelddadige protesten in de bezette gebieden breidden zich gis teren uit nadat Israël bevel had ge geven tot detentie zonder proces van nog meer Palestijnen, op be schuldiging van aanzet tot oproer. Tien Palestijnse activisten zijn in administratieve hechtenis geno men. Deze procedure maakt het mogelijk verdachten zonder pro ces voor zes maanden op te sluiten. Palestijnse leiders in Israël en de bezette gebieden kondigden giste ren het begin aan van een burgerlij ke ongehoorzaamheidscampagne, ondanks waarschuwingen van de Israëlische minister van politie, Haim Bar-Lev, dat ze daarom ge rechtelijk vervolgd zullen worden. Hanna Siniora, de hoofdredacteur van de belangrijkste Engelstalige Palestijnse krant al-Fajr („De Da geraad") en de Palestijnse activist Mubarak A wad hebben de 1,4 mil joen Palestijnen in de bezette ge bieden opgeroepen te beginnen met een boycot van Israëlische si garetten. Daarna zouden acties moeten volgen zoals weigering be lasting te betalen aan de Israëli sche bezetters en weigeren voor Is raëliërs te werken. „Gandhi begon met zout. Wij beginnen met sigaret ten," zei Siniora. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, onderstreepte gisteravond het „onwankelbare" karakter van de betrekkingen tussen Israël en de VS, waarbij hij overigens wel kritiek uitoefende op het gebruik van geweld door het leger in de be zette gebieden. Hij herhaalde dat de „sleutel tot de vrede" in het Mid den-Oosten ligt in directe onder handelingen tussen Israël en zijn buren. In de Gazastrook zei een functio naris van de UNWRA, de VN-orga- nisatie die hulp verleent in Pales tijnse vluchtelingenkampen, dat militairen gisteren huiszoekingen hebben uitgevoerd, bewoners heb ben geslagen en een moskee in het kamp Nuseirat hebben bestormd. Bij beschietingen zijn gewonden gevallen en in de hele Gazastrook zijn op grote schaal arrestaties ver richt. zei hij. Volgens ooggetuigen maakt het leger gebruik van een nieuw soort gas tegen rellen - grote blikken waaruit een dikke rookwolk komt die verstikking, misselijkheid en verbranding van de huid veroor zaakt, maar geen tranen. PARAMARIBO (ANP) - De men senrechtenactivist Stanley Rensch is door de Surinaamse militaire po litie na een verhoor van zeven uur vrijgelaten. Rensch werd verdacht van opruiing nadat hij op oude jaarsdag bekend had gemaakt dat militairen zes bosnegers om het le ven hadden gebracht nabij het dorp Pokigron. In een interview met het ochtendblad Trouw zei Rensch geen vertrouwen te heb ben in het onderzoek dat de militai re leiding naar de gebeurtenissen wil instellen en te betwijfelen of de daders zouden worden bestraft. „Zij vonden dat ik beledigend ben als ik zeg dat de militaire lei ding verantwoordelijk is voor tal van schendingen van de mensen rechten in Suriname, op grond waarvan ik dan geen vertrouwen zal hebben in het onderzoek door hen. Ik moest zeggen of ik dat in derdaad wel of niet gezegd heb." Rensch zei dat hij tijdens het ver hoor alleen een telexbericht te zien kreeg waarin een aantal uitspraken van hem voorkwamen. Omdat hij niet het interview zelf onder ogen kreeg, kon hij niet ingaan op de verdachtmakingen van de militaire politie. Hij herhaalde zijn opvat ting dat de militaire leiding verant woordelijk is voor tal van schen dingen van de mensenrechten in Suriname. Rensch is tijdens het verhoor niet geïntimideerd en cor rect behandeld. Hem is tevens niet te verstaan gegeven zich voortaan van dergelijke uitspraken te ont houden. De commandant van de militaire politie in Paramaribo. Lieuw Jen Tai, zei gisteravond dat Rensch' uitspraken van een a-na tionale opstelling getuigen, die be doeld is om de deugdelijkheid van het onderzoek naar het drama bij Pokigron in diskrediet te brengen. De zwaar gewonde man die het bloedbad bij Pokigfon overleefde is inmiddels naar het Academisch Ziekenhuis in Paramaribo overge bracht, waar het Internationale Ro de Kruis toezicht op hem houdt. Hij is buiten levensgevaar. De As- semblée-leden, die in de oorlogs districten zijn gekozen, hebben de lijken van de zes slachtoffers bij commandant Lieuw Jen Tai opge ëist. Israëlisch bezoek De nieuwe leider van de Russi sche delegatie in Israël, Martiros- ov, heeft woensdag gezegd dat de Sovjetunie overweegt een Israëli sche diplomatieke delegatie uit te nodigen voor een tegenbezoek aan zijn land. De Sovjetunie verbrak de diplomatieke banden met Israël als gevolg van de oorlog in het Mid den-Oosten in 1967. WASHINGTON - Amerika is be reid de militaire hulp aan de Af ghaanse vrijheidsstrijders te stop pen, nog voor de laatste Russische militairen Afghanistan verlaten hebben. Maar dan moet wel zeker zijn, dat de onafhankelijkheid van Afghanistan gegarandeerd is. door Henk Dam Dat zei de Amerikaanse minister Shultz (buitenlandse zaken) giste ren tijdens een persconferentie in Washington. De uitspraken van de minister betekenen dat de Ameri kanen bereid zijn tot nieuwe con cessies als de Sovjetunie zich uit Afghanistan terugtrekt. Tot dusver heeft de Amerikaanse regering nooit in het openbaar ge zegd bereid te zijn de omvangrijke militaire hulp aan de Afghaanse mudjaheddien te staken vöör alle Sovjet-soldaten zich uit Afghanis tan hebben teruggetrokken. Die weigering werd mede ingegeven door de angst dat de Sovjetunie in de laatste fase van een terugtrek king alsnog zou proberen militaire voordelen te behalen van de stop zetting van de Amerikaanse hulp. Maar gisteren zei Shultz dat, mits de Russische terugtrekking „in een goede atmosfeer" gebeurt, Ameri ka wèl zijn militaire hulp al tijdens de terugtrekking wil staken, Eco nomische en humanitaire hulp aan de mudjaheddien wil de Ameri kaanse regering evenwel onder alle omstandigheden laten doorgaan. Shultz zei met „goede atmosfeer" onder meer te bedoelen, dat de te rugtrekking van de Sovjet-troepen op zo'n manier moet gebeuren, dat het niet mogelijk is, dat het proces van terugtrekking ergens halver wege vertraagd wordt. De uitspraken van Shultz komen één dag nadat de Russische minis ter Sjevardnadze (buitenlandse za ken) m Afghanistan zei, dat de Sov jetunie er naar streeft nog voor het eind van dit jaar haar 115.000 man schappen uit Afghanistan terug te trekken. Sjevardnadze zei woens dag, dat de Sovjetunie hoopt tij dens de volgende ronde van be sprekingen tussen Afghaanse en Pakistaanse onderhandelaars, die volgende maand in Geneve zal plaatsvinden, tot vaste afspraken te komen. De Sovjets zouden willen dat dan een akkoord wordt getekend waarbij zij zich verplichten binnen 60 dagen een aanvang te maken met de terugtrekking uit Afghanis tan, in ruil voor onder meer de ves tiging van een „neutrale" regering in Kabul. Minister Shultz was gis teren tijdens zijn persconferentie optimistisch over de mogelijkheid om in de eerste helft van dit jaar ook een akkoord te bereiken over de vernietiging van 50 procent van alle strategische wapens. Shultz zei te hopen, dat presi dent Reagan en partijleider Gor batsjov in de vroege zomer, als Reagan een bezoek aan Moskou brengt, een dergelijk akk.oord kun nen tekenen. Shultz en Sjevard nadze zullen vanaf februari maan delijks bijeen komen om over het akkoord te praten. Minister Shultz - goede atmosfeer -

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5