Drogisterij - artikelen ^peperduur Nieuwe bezuinigingen onvermijdelijk (IHulshoff Rotterdamse GGD slaat alarm stad wordt steeds minder gezond Reddingsactie neushoorns Jaar cel geëist tegen Hagenaar wegens ontucht met 15 jongens Secretaris wil Gay Krant niet in de brievenbus ontvangen Shell naar rechter na weigering leverantie Man haalde rijbewijs via unieke truc PAGINA 3 De apothekers leggen de regeling unaniem anders uit. De prijzen van eenvoudige apothekersprodukten zoals waterstofperoxyde, sommige hoestdranken en wonderolie zijn door de regeling torenhoog gewor den. Een medewerkster van apo theek Caberg in Maastricht heeft al verschillende klanten zien vertrek ken nadat zij de prijs hoorden voor een flesje waterstofperoxyde, die door de toeslag ineens rond de 14 gulden ligt. "We moeten de toeslag rekenen", stelt zij. Een aantal Amsterdamse apo thekers denkt daar anders over. "Ik breng de toeslag bij zulke pro- dukten niet in rekening en ik heb van collega's gehoord dat zij dat ook niet doen. Als je het wel doet lopen je klanten naar de drogist", aldus een van hen. Een apotheker uit Rotterdam meldt dat hij een bo ze klant zag vertrekken nadat hij toeslag rekende op een fles wonde rolie. Een Groninger apotheker spreekt van een chaotische situa tie: "We moeten ons instellen op ra re en door WVC slecht overdachte dingen", zo concludeert hij. s Sponsor ii Vijftien ambtenaren van de ge- e meente Tilburg krijgen hun werk kleding gesponsord door het be et drijfsleven. De ambtenaren, allen werkzaam in sporthallen in de f stad, lopen voortaan rond in trai- n ningspakken, t-shirts, poloshirts i en coltruien van een kauwgumfa- i) brikant van wie het logo op de kle- ij ding staat vermeld. Als verklaring >i geeft de gemeente op dat men af r wilde van het gebruik van privé- li kleding, bezuinigingsoverwegin- i gen brachten de gemeente ertoe op zoek te gaan naar een kledingspon- >1 sor. i Conradstraat ii De president van de Amsterdam- I se rechtbank, mr. B.J. Asscher, ii heeft nog geen uitspraak gedaan i over ontruiming van het voormali- H ge Rijkskledingmagazijn aan de 1 Conradstraat in Amsterdam. Mr. 1 Asscher wil eerst dat de gemeente Amsterdam bewoners, die bij de gemeente bekend zijn, oproept voor een nieuwe rechtszitting. Die nieuwe zitting zal plaatsvinden op 26 februari. Amsterdam wil het ge bouw slopen voor de bouw van 141 woningen. Den Uyl De gemeenteraad van Almere is unaniem voorstander van het ver noemen van een plein of straat naar de onlangs overleden oud-premier Joop den Uyl. De voorkeur gaat uit naar een plein, het 'liefst met per ken rode rozen' zoals Annelies Bo de namens de PvdA-fractie ver klaarde. De namen in de Almeerse Staatsliedenbuurt zijn vergeven en I pleinen zijn er weinig in de nieuwe stad. De straatnamencommissie moet binnenkort een besluit ne- ABP-enquete et rapport van de parlementaire enquêtecommissie bouwsubsidies zal om technische redenen niet eind van deze maand maar halver wege februari verschijnen. De Staatsuitgeverij heeft meer tijd no dig om het rapport te drukken. De eindrapportage aan de Tweede Ka mer zal waarschijnlijk uit zes delen bestaan. Drie delen behandelen de subsidieregelingen die de enquête commissie heeft onderzocht, een deel wordt gevuld met de verho ren, een met de buitenparlementai re onderzoeken, en eentje met de bevindingen en aanbevelingen van de commissie. De advertentie die de ministeries van WVC en economische zaken gisteren in de kranten plaatsten en de patiënten oproept hun apotheek zo mogelijk te vragen om een goed koper medicijn, leidde gisteren nog niet tot reacties van de klanten "Nee, ik heb nog geen klant gehad die vroeg om een ander medicijn dan de dokter had voorgeschreven, maar dat zou ik ook nooit geven. Ik begrijp niets van die advertentie. Het is nog nooit zo geweest dat een apotheker zonder overleg met de arts iets aan een recept mag veran deren", aldus apotheker Timmer man uit Leeuwarden. De artsenorganisatie KNMG protesteerde woensdag al tegen de ze advertentie, omdat het volgens haar onwettig is als apotheek en patiënt, zonder overleg, van het doktersrecept afwijken. De KNMG zei gisteren dat juridische stappen tegen WVC echter niet in het ver schiet liggen. "Wij verwachten dat die onwettige situatie niet zal ont staan, eenvoudig omdat apotheker en patiënt er waarschijnlijk niets voor voelen", aldus een woord voerder. ROTTERDAM - Dat de grote stad betrekkelijk onveilig is, wisten we al. Maar nu is het leven er de afgelo pen jaren ook nog ongezonder op geworden. Prof. drs. E. W. Roscam Abbing, het nieuwe hoofd van de Rotterdamse Gemeentelijke Ge zondheidsdienst (GGD), heeft hier over in een nieuwjaarstoespraak zijn ongerustheid uitgesproken. door Bas Hoppel Niet dat de gemiddelde Rotter dammer, of andere bewoner van een grotere stad, nu meer dan vroe ger met een onverklaarbare hoofd pijn rondloopt of vaker dan een in woner van een naburig dorp ver kouden is. "Je mag er zelfs vanuit gaan, dat hij of zij, net als de gemid delde Nederlander, de afgelopen jaren er iets op vooruit is gegaan", aldus de GGD-man. "Maar", zo voegt Roscam Ab bing er onmiddellijk aan toe, "er gebeuren toch wel dingen waar- TILBURG (GPD) - Om te voorko men dat hij na een rechterlijk ver bod nooit meer auto mocht rijden, heeft een inwoner van Tilburg op naam van een kennis opnieuw zijn rijbewijs gehaald. Hij viel pas door de mand, toen hij na een verkeers controle onder zijn echte naam werd herkend door een politieman. S. werd op de rondweg bij Til burg door de politie in zijn auto staande gehouden, omdat een van de zijruiten was verbrijzeld. Hij toonde zijn kentekenbewijs, dat op naam van L. I. uit Tilburg stond, over je je zorgen moet maken. Zo is er hier voor 't eerst sinds jaren weer kleerluis geconstateerd, die de be smettelijke vlektyfus kan overdra gen. Veel mensen zijn hieraan des tijds in de concentratiekampen overleden. Nu heeft de kleerluis dankzij de verbeterde algemene hygiëne waarschijnlijk geen kans meer op verspreiding. Dat hij toch ergens in een pension de kop op heeft kunnen steken, heeft alles te maken met verwaarlozing van de persoonlijke hygiene". Volgens Roscam Abbing, die tot voor kort als plaatsvervangend di recteur-generaal een hoge post be kleedde op het ministerie van WVC, is in Rotterdam, in vergelij- maar zei tegen de agenten dat zijn rijbewijs thuis lag. Anderhalf uur later liet hij dat op het politiebu reau zien. Hoewel het de politie man opviel dat de man heel ner veus was, was het rijbewijs perfect in orde. De man stond op het punt het po litiebureau te verlaten, toen hij werd herkend door een andere po litieman die hem met zijn ware naam aansprak. Toen kwam de aap uit de mouw. De man, die al drie keer veroordeeld was voor dron ken rijden, was bang dat hij zijn rij- ge economische groei de belasting opbrengsten achter bij de progno ses, terwijl de uitgaven, vooral aan sociale uitkeringen, hoger uitval len dan verwacht. Het kabinet wordt bij dit alles ge kweld door nog een andere weten schap. De rekenmeesters van het Centraal Planbureau zijn er in het verleden nooit echt in geslaagd be langrijke omslagen in de economi sche conjunctuur goed te voorspel len. In de internationale financiële wereld wordt verwacht dat de dol lar dit jaar door zal blijven schom melen, omdat in het Amerikaans verkiezingsjaar geen president har de maatregelen zal nemen die de munt steunen. Dat zou immers door de kiezers kunnen worden af gestraft. Veel belangrijker dan de finan ciële waan van de dag is daarom wat er na de Amerikaanse verkie zingen gebeurt. Breekt er in 1989 een echte, wereldwijde, economi sche crisis uit, of slaagt een nieuwe president erin het vertrouwen in de kracht van de Amerikaanse econo mie te herstellen? Het antwoord op die vraag ligt nog achter de hori zon, maar is uiteindelijk beslissend voor de toestand waarin de Neder landse economie in 1990 zal verke- Bezuinigen De betekenis van deze ontwikke lingen voor de Nederlandse poli tiek laat zich raden. Lubbers heeft weliswaar zijn belofte ingetrokken dat hij terugtreedt als premier wan neer de werkloosheid in 1990 ho vende 500.000 blijft. Maar de som bere ambtelijke voorspellingen dat er in 1990 nog meer dan 550.000 werklozen zullen zijn, duiden op een politiek probleem van de eer ste orde. Niet alleen Lubbers maakt zich zorgen. Als de uitgaven van de overheid hoger, en de inkomsten lager uitvallen, stijgt het tekort. De nationale schatkistbewaarder Ru- ding is daar weinig mee ingeno men. Bezuinigingen om het tekort in de hand te houden stuiten op be king met tien jaar geleden, het aan tal gezondheidsproblemen fors ge stegen. "Die problemen houden verband met drie onderling samen hangende verschijnselen: isole ment, relatieve armoede en versla ving. De gezondheidsproblemen, die daaruit voortvloeien, zijn be kend: depressies, onder- of over voeding, bewegingsarmoede, aan doeningen veroorzaakt door het gebruik van alcohol, harddrugs, medicamenten en infecties zoals hepatitis B, aids en andere ge slachtsziekten". Tweedeling Vooral onder ouderen in de grote bewijs voorgoed zou kwijtraken. Op naam van een kennis L. I., die zelf geen rijbewijs had, nam hij en kele rijlessen, deed examen en vroeg een rijbewijs aan. Op het stadhuis overhandigde hij na het aanvragen van een uittreksel uit het geboorteregister de valse pa pieren en zijn echte foto. Zijn ken nis liet hij administratief tijdelijk verhuizen naar zijn eigen adres. Behalve voor dronken rijden wordt S. nu ook door de justitie vervolgd wegens valsheid in ge schrifte. zwaren bij bewindslieden met de duurste departementen, als Deet- man (onderwijs) en Brinkman (welzijn, volksgezondheid). Verhoging van de belastingen om de schatkist weer wat te vullen kunnen daarentegen geen genade vinden in de ogen van de WD. De liberalen hebben daarbij als ijzer- sterk argument dat de druk van be lastingen en premies de afgelopen anderhalf jaar toch al is gestegen. De WD heeft er daarom alle be lang bij het regeerakkoord onge schonden te laten: dat immers le vert elke keer weer een argument voor lastenverlichting. De ministers houden elkaar zo beschouwd in een wurggreep van goede voornemens gevangen. Lub bers mag niet teveel afstand nemen van de werkloosheidsdoelstelling, Ruding moet blijven hameren op het financieringstekort, en de WD op het peil van de belastingen. Wie voorstelt het regeerakkoord open te breken en de drie doelstellingen opnieuw te bezien, rlept feitelijk op tot een politiek gevecht binnen de coalitie van allen tegen allen. Daar heeft geen der partijen mo menteel belang bij. Eerder heeft het kabinet er be lang bij gezamenlijk vast te stellen dat men op de ingeslagen weg doorgaat, maar dat het tijdstip waarop de doelstellingen worden gehaald (1990) wat wordt verlaat. De WD kan zo een gematigd pro gramma van belastingverlagingen in 1989 en de jaren negentig incas seren. Dat programma mag niet te veel kosten om te voorkomen dat elders op de Rijksbegroting hard vochtig moet worden bezuinigd. Een nieuwe bezuinigingsronde van ergens tussen de 2,5 en 4 mil jard blijft echter onvermijdelijk om iets tegemoet te komen aan het streven van Ruding het financie ringstekort te verlagen. Dat zal nog wel tot de nodige politieke proble men leiden, want de meest betrok ken ministers zullen zich, in de woorden van Lubbers, "niet hele maal gemotiveerd voelen om er over te praten". stad is de nood hoog. Dat bleek al uit eerdere rapporten. Rotterdam telt zo'n 100.000 ouderen waarvan 17.000 80-plussers. Daarnaast huis vest de Maasstad in verhouding veel migranten, werklozen en uit keringsgerechtigden. Directeur Laman van de Gemeentelijke Soci ale Dienst in Rotterdam wees in zijn nieuwjaarstoespraak vorig jaar al op het ontstaan van een tweede ling onder Rotterdammers: die in een 'boven- en een onderklasse'. De afgelopen week vroeg ook hij aandacht voor de positie van de ou deren. "Om niet in de schulden te raken, zijn bejaarden geneigd zich zelf wezenlijke zaken te ontzeggen. Zo is bijvoorbeeld bezuinigen op ROTTERDAM (ANP) - Shell Ne derland BV heeft bij de rechtbank in Amsterdam een civiele procedu re aangespannen tegen de gemeen te Hilversum. B en W van Hilver sum lieten Shell in november van het vorig jaar weten dat de onder neming niet in aanmerking komt als leverancier van brandstoffen en smeermiddelen voor het gemeen telijk wagenpark vanwege de acti viteiten van Shell in Zuid-Afrika. Shell meent dat dit besluit onrecht matig is. Shell is bovendien een procedu re begonnen bij de Raad van State en heeft minister Van Dijk (bin nenlandse zaken) verzocht het be treffende besluit te schorsen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Hilversum loopt het contract (looptijd: 5 jaar) met Mobil Oil voor de levering van brandstof fen en smeermiddelen op 1 februa ri af. Hierop vooruitlopend heeft de gemeente enige maanden terug vijf maatschappijen waaronder Shell, gevraagd offerte te doen. Per brief van 26 november van het vorig jaar deelden B en W van Hilversum de onderneming vervol gens mee dat de door haar uitge brachte offerte terzijde zou worden gelegd vanwege haar activiteiten in Zuid-Afrika. Shell heeft overigens in het verleden wel produkten ge leverd aan Hilversum, aldus de woordvoerder. Volgens een woordvoerder van de gemeente Hilversum zal het col lege zich volgende week beraden op de stappen van Shell. Hij achtte het echter niet waarschijnlijk dat B en W van Hilversum op het besluit terugkomen. Het besluit is overi- voedsel een veelgebruikte strate gie", zo zei Laman. Roscam Abbing ziet daarvan als GGD-hoofd de beangstigende ge zondheids-gevolgen. "We treffen vereenzaamde mensen aan: de zo genaamde pseudo-dementen. Zij wekken de indruk dement te zijn, maar zijn eigenlijk niet meer dan sterk 'versuft' omdat ze geen of nauwelijks prikkels van buitenaf krijgen. De wachtlijsten voor opna me in een verpleegtehuis worden voor deze lichamelijk zwakkeren alsmaar langer. Ook urgente geval len moeten nu voor hun opname soms meer dan een halfjaar wach ten. De wachtlijst voor geestelijk gestoorde bejaarden was al lang en blijft dat ook". Andere signalen over de ver slechterende gezondheidsgraad zijn volgens Roscam Abbing: de stijging van het methadon-gebruik onder drugs-verslaafden, het aan tal mensen dat overlijdt of in een ziekenhuis moet worden opgeno men, de groei in het aantal huisver- vuilers en het uitzonderlijk hoge verhuispercentage. gens niet unaniem genomen. Eén van de twee WD-wethouders heeft zich ervan gedistantieerd, al dus de woordvoerder. Het Hilver- sumse college bestaat verder uit twee PvdA-wethouders en één CDA-wethouder. Voorzover de woordvoerders van Hilversum en Shell Nederland bekend is Hilversum tot nu toe de enige gemeente in Nederland die een dergelijk „hard" besluit heeft genomen. De activiteiten van Shell in Zuid-Afrika staan al jaren ter discussie vanwege het apartheids- regime dat dit land voert. ZEIST (ANP) - De Nederlandse tak van het Wereld Natuur Fonds (WNF) is gisteren een actie begon nen om het uitsterven van de zwar te neushoorn in Afrikaanse landen te voorkomen. Volgens directeur C. Halbertsma is die actie hard no dig, omdat het aantal zwarte neus hoorns in die landen is teruglopen van 100.000 in 1960 tot nog maar 4.000 nu. Die schrikbarende achteruit gang is het gevolg van stroperij. Bij de kolossale dieren, die een ge wicht kunnen bereiken van twee tot drie ton, gaat het alleen om de hoorn. Die levert bij verkoop zo'n 24.000 gulden per kilo op. In het Verre Oosten wordt de hoorn ver werkt in geneesmiddelen, zoals verkoudheidsmiddelen en seksue le potentieverhogers. Kabinet buigt zich over sociaal-economische doelstellingen DEN HAAG - Het belang van de bestrijding van de werkloosheid is bij veel bewindslieden meer tot het hoofd dan tot het hart doorgedron gen, verweet premier Lubbers zijn ministers onlangs in een interview. Van die kritiek zonderde Lubbers alleen zichzelf, en zijn trouwe poli tieke metgezel Jan de Koning uit. door Peter de Vries De rest van de ploeg is weliswaar niet blind voor het probleem, "maar men voelt zich toch niet he lemaal gemotiveerd om erover te praten". Ze zullen er vandaag aan moeten geloven. Dan evalueren de ministers de sociaal-economische plannen uit het regeerakkoord. De trage daling van de werkloos heid is daarbij één van de hoofd punten, al zullen sommige minis ters zich meer bekommeren om de stand van het financieringstekort of de hoogte van belastingen en so ciale premies. Per slot van reke ning had het kabinet zich drie doe len gesteld: naast het half miljoen werklozen in 1990, moet het finan cieringstekort tot 5,25 procent ver minderd worden en mag de totale druk van belastingen en sociale premies aan het eind van de rit niet gestegen zijn. Die doelstellingen staan, zo heb ben de ministers De Korte en Ru ding en WD-fractievoorzitter Voorhoeve eenstemmig laten we ten, niet ter discussie. Ook premier Lubbers vindt het niet echt nood zakelijk dat het regeerakkoord wordt aangepast aan de killere eco nomische realiteiten. Toch staat het kabinet met de komende dis cussie voor een niet geringe opga ve. Het karwei afmaken was de leus, maar de resultaten vallen bit ter tegen. Terwijl de één na de an dere minister het onophoudelijk bezuinigen moe begint te worden, lijkt een nieuwe snoeironde van pakweg vier tot vijf miljard onver mijdelijk. De zitting van de ministerraad vindt plaats onder een hoogst onze ker economisch gesternte. De Ne derlandse bedrijven die het moe ten hebben van hun handel met het buitenland - en dat zijn er nogal wat - volgen met ingehouden adem de schommelingen van de dollar koers. Elke verlaging van de waar de van de dollar betekent dat zij hun produkten in het buitenland moeilijker kwijt kunnen of dat de winsten onder druk komen te staan. Nieuwe investeringen wor den in een dergelijk ongewis kli maat makkelijk uitgesteld. Door vooral die internationale ontwikkelingen komt de economi sche. groei in Nederland dit jaar niet boven de één procent uit. Dat is veel te weinig om de werkloos heid stevig naar beneden te druk ken. De gevolgen voor de schatkist liegen er evenmin om: door de lage dollar is het Nederlandse aardgas in het buitenland minder waard, en dat scheelt de schatkist aan inkom sten. Bovendien blijven bij een la- ri justitie in aanraking i gisteren de kinderen geen seksspelle- DEN HAAG (GPD) - Wegens het plegen van ontucht met vijftien jongens is gisteren voor de rechtbank in Den Haag tegen een 46-jarige inwoner van die stad 12 maanden gevangenisstraf geëist, waarvan vijf voorwaar delijk. De man heeft zich aan de jongens, in leeftijd variërend van 8 tot 12 jaar, vergrepen in Alphen aan den Rijn (1984-'85) en De Lier, Schipluiden en Wijchen (voorjaar 1987). De man, die vanaf 1962 vele malen met politie e kwam voor het plegen van ontucht met jongens, zt nooit schade te hebben willen berokkenen. "Het tjes. Ik ga met kinderen om zoals kinderen met elkaar omgaan als er geen volwassenen bij zijn. Het was infantiele spielerei", aldus de verdachte, die actief was in een groot deel van het land. De man ging altijd naar gelegenheden waar hij jongetjes naakt kon aan treffen, zoals zwembaden. In de drie zaken die hem ten laste waren ge legd, was hij drie keer naar een zwembad gegaan waar hij jongens in de kleedruimte benaderde. In de zaak in Wijchen vorig jaar april had de man zichzelf aangemeld als jeugdtrainer bij een voetbalclub. Daar werd de on tucht onder de douche gepleegd. De man ontkende dat hij in Wijchen daadwerkelijk ontucht had ge pleegd. "De zaak in Wijchen is wat opgeblazen door de ouders. Het was meer dollen onder de douche. Omdat we allemaal naakt waren, wordt het ontucht genoemd", aldus de man, die benadrukte dat hij nooit iets tegen de zin van de kinderen had gedaan, nooit dwang had gebruikt en eigenlijk ook tegen zijn zin de ontucht pleegde. "Ik heb een pedofiele geaardheid, waar ik helemaal niet trots op ben. Het is een diepe ellende. Maar ik heb het mijzelf niet toebedacht", zo ver telde de verdachte. Rechtbankpresidente mr. P. Koningsveld rekende, evenals de officier, de verdachte zwaar aan dat hij een aantal kinderen schade heeft berok kend, hoewel de man zelf dat uitsloot. "Ik zal niet zeggen dat alle kinderen hiervan schade ondervinden. Maar als je de stukken leest, bijvoorbeeld van de ouders die vertellen dat hun kinderen 's nachts huilend naar bene den kwamen en ineens hun verhaal doen, dan moeten ze daarvan schade ondervinden", aldus Koningsveld. Officier van justitie Klopper-Gerretsen vond dat een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf op zijn plaats was. Ze wees erop dat in de afgelopen 25 jaar de man vele malen is behandeld voor zijn pedofiele geaardheid en dat de psychiaters nu zeggen dat behandeling geen zin meer heeft. Alleen het bestrijden van de symptomen door middel van medicijnen heeft nog enig nut. Uitspraak over twee weken. ADVERTENTIE GRANDIOZE VOORDEEL AANBIEDINGEN IN DE OPRUIMING BIJ HULSHOFF arflex a**®» 1=1 Bfln; BCRDj^LLiiL^ ^ËNCH^tion PLURAL anders denken over miwwujJwuAkiiui - Apothekers klagen over toeslag: (Vervolg pagina 1) UTRECHT (ANP) - Het ministerie van WVC ontkent dat er onduidelijkheden zijn over de verkoop van drogisterij-arti kelen door apothekers. "Vrij verkrijgbare geneesmiddelen vallen niet onder de regeling, ook niet als de apotheek ze zelf bereidt", aldus een woordvoerster. J BEST (GPD) - De Gay Krant, tijd- I schrift voor homoseksuelen, is boos op de secretaris van het Lucas Ooms Fonds. Het fonds, dat zich a' inspant voor de kwaliteit van tijd- n schriften, wil het homoblad niet in f de brievenbus hebben. Daardoor kan de Gay Krant niet meedingen naar de LOF-prijs, die op de jaar- 1 vergadering van de NOTU (Neder- landse organisatie van tijdschrift- uitgevers) door het fonds pleegt te worden uitgereikt. Om te kunnen meedingen, ver- i zond de uitgever zijn blad naar het c secretariaat van de stichting Lucas Ooms Fonds, dat tevens het huis adres is van de secretaris, Gerard Vermeulen, oud-hoofdredacteur c van het boulevardblad Panorama. Binnenland kort Vermeulen is daar niet v diend. Op het briefpapier van zijn stich ting schreef Vermeulen: "Mijne he ren, sinds enige tijd ontvang ik op mijn adres uw Gay-Krant, hoewel ik mij niet heb geabonneerd. Ik res pecteer uw beweging, maar ben uw richting niet toegedaan. De regel matige bezorging zou enige verba zing kunnen wekken bij de postbo de, die mij kent, want Overveen is een klein dorp. Ik zou u willen ver- j zoeken de stichting Lucas-Ooms Fonds van uw adreslijst te schrap pen". De algemeen secretaris van de NOTU, drs. Bram Buiten, is ver bijsterd over de brief van Vermeu len. Hij heeft inmiddels aan .de voorzitter van de NOTU, J. Bom- mer, die ook zitting heeft in het Lu cas-Ooms Fonds, gevraagd de zaak uit te zoeken. AMMERZODEN - De zusjes Van Hemert uit de Betuwse gemeente Ammerzoden poseerden welwillend voor de fo tograafbij vruchtbomen die in bloei staan. Door het zachte winterweer zitten er al volop bloempjes aan de takken. Ook worden in de weilanden veel kieviten gesignaleerd, die normaal gesproken veel zuidelijker verblijven. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3