Alicia de Larrocha met RO naar Leiden Standbeeld Carmiggelt Hartverscheurend met het gezicht in de plooi Shakespeare te sterk voor Hamburger ballett KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam LEIDEN - De wereldbe roemde pianiste Alicia de Larrocha zal op 14 januari in de Leidse Stadsgehoorzaal tijdens een concert van het Residentie-Orest onder lei ding van Alain Lombard als soliste optreden in het Piano concert in Es K.V. 482 van Mo zart. Het mag werkelijk een wonder he ten dat Leiden deze grote kunste nares zal kunnen beluisteren. Tournees door de Verenigde Sta ten waar zij in alle grote steden voor uitverkochte huizen optreedt met orkest en een jaarlijks even eens uitverkocht recital in de Car negie Hall in New York, daarnaast reizen naar Latijns Amerika, Au stralië en Japan laten weinig tijd over voor concerten in Europa. door Mies Albarda Toch geeft zij jaarlijks enkele reci tals in Nederland o.a. in de Grote Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam, die steeds binnen de kortste keren uitverkocht is. Alicia de Larrocha werd in Bar celona geboren en groeide op bin nen de sfeer van de in het begin van deze eeuw gestichte Spaanse school. Spanje sloot zich daarmee aan bij de tendens die ook in ande re landen sterk aanwezig was. Na AMSTERDAM (ANP) - Een stand beeld voor Carmiggelt in Amster dam, dat is het doel van een in de hoofdstad opgerichte stichting. Om dat doel te bereiken zal de stichting een beroep doen op de Amsterdamse bevolking omdat, zoals initiatiefnemer Ton van Duinhoven zegt „ik me geen mooi er eerbetoon aan Simon Carmig gelt kan voorstellen dan dat de dui zenden Amsterdammers die hij zo weergaloos beschreef hem nu zelf laten vereeuwigen". Het gemeentebestuur heeft het plan volgens Van Duinhoven met grote instemming begroet. De stichting denkt aan plaatsing van het beeld in hét groen van het le Weteringplantsoen. Een voorlo pige opdracht voor het ontwerp is verstrekt aan de internationaal be kende beeldhouwer Kees Verkade. Alicia de Larrocha ongeveer 1850 ontwaakte bij veel componisten de belangstelling voor het muzikaal-eigene, zoals dat in de volksmuziek te vinden is. Chopin was een voorloper van deze stroming, die 'nationale school' ge noemd wordt. Grieg in Noorwe gen, Dvorak in Bohemen, Sibelius in Finland, en Kodaly en Bartok in Hongarije verwerkten kenmerken de elementen uit de volksmuziek van hun land in hun composities, die daardoor ritmisch en melo disch verrijkt werden. In Spanje was het Pedrell die in 1891 een manifest publiceerde waarin hij stelde dat het volkslied de grondslag moest zijn van het componeren. Als compositieleraar was hij de grondlegger van de Spaanse nationale school, en had hij grote invloed op componisten als Manuel de Falla, Granados, en Albeniz. Binnen dit muzikale mil ieu, waarin de bewustwording van de waarden van de eigen cultuur een belangrijke rol speelde, groei de Alicia de Larrocha op. Op vijfja rige leeftijd debuteerde zij, en op twaalfjarige leeftijd trad zij voor het eerst op met het Madrileens Symfonie Orkest in Madrid. Daar na begon haar fabelachtige carrière waarin zij talloze onderscheidin gen kreeg. Vanzelfsprekend neemt het Spaanse piano-repertoire een grote plaats" in. Prachtige opnamen maakte zij van de Falla's Nachten in de tuinen van Spanje, van wer ken van Granados, Turina, Mom- pou en Albeniz. Van de laatste componist legde zij de complete pianowerken w.o. Iberia, twaalf uiterst virtuoze, van Spaanse sfeer doordrenkte stuk ken, en de Cantos Espanna op de plaat vast, een 'must' voor ieder die van Spaanse pianomuziek houdt. Het zou echter onjuist zijn haar uit sluitend als vertolkster van Spaan se muziek te zien. Haar veelzijdig heid is groot, en zij speelt dankzij haar fabelachtige techniek en grote inlevingsvermogen andere werken even adembenemend. Ook voor haar plaatopnamen van diverse componisten ontving zij meermalen de hoogste prijzen, waaronder driemaal de Grand Prix Disque, en tweemaal een Edison. Vele jaren geleden werd in Amster dam vlak voor haar optreden in de Grote Zaal haar auto gestolen en daarmee al haar muziek met aante keningen en vingerzettingen. Een Amsterdamse krant deed een drin gend beroep op de dader om ten minste dit onmisbare materiaal te rug te brengen. Het recital ging ge woon door; of de muziek inder daad terug bezorgd was, vergat de krant helaas te melden! In Leiden zal zij te horen zijn in het Pianoconcert in Es K.V. 482, een van de meest bekende en ge liefde concerten van Mozart. Voorts staan op het programma het symfonisch gedicht Alborada del Grazioso, een werk met Spaanse inslag door Ravel oorspronkelijk voor piano geschreven en later door hemzelf georkestreerd, en de Vijfde Symfonie van Prokovjev. Kaartverkoop: dagelijks tussen 9 en 17 uur bij K&O, Oude Vest 45, Leiden (tel. 141141) en op de avond van het concert aan de kasse van de Stadsgehoorzaal. Acteur Auclair (65) overleden PARIJS (AFP) - De Franse toneel- en filmacteur Michel Auclair is gis teren op 65-jarige leeftijd aan een inwendige bloeding overleden ten huize van zijn moeder. Auclair, die eigenlijk Wladimir Vujovic heette, begon bij film en toneel als verlei der en slechterik om geleidelijk aantrekkelijker personages neer te zetten. Wat de film betreft speelde hij voor de beroemdste Franse regis seurs van na de oorlog: Jean Coc- teau, Henri-Georges Clouzot en André Cayatte. Zijn laatste film, 'Preuve d'amour', van Michel Courtois, komt in februari uit. Als toneelspeler blonk Auclair uit in Molière. In 1985 speelde hij nog in 'La dame aux Camélias' van Alexandre Dumas fils. Daarnaast stond hij in stukken van Musset en Shakespeare en modernen als Claudel en Cocteau. Acteur Trevor Howard overleden Trevor Howard op een foto die LONDEN (DPA, Rtr.) - De Britse filmacteur Trevor Howard is giste ren na een kortstondige ziekte op 71-jarige leeftijd overleden. How ard werd vooral bekend door zijn rollen in de films 'Brief Encounter' en 'The Third Man'. Op latere leeftijd werd hij minder kieskeurig in de keuze van zijn rol len omdat zijn opvatting was dat het beter was in slechte films te spelen dan helemaal niet. Hij bleef echter zijn populariteit behouden. De filmhistoricus David Ship- man noemde hem 'de beste van alle acteurs in Groot-Brittannië'. De vooraanstaande filmcritica Dilys Powell schreef dertig jaar geleden in The Sunday Times: "Ik ken geen acteur die achter een in de plooi blijvend gezicht zo suggestief hart verscheurend kan zijn". Trevor Howard, geboren op 29 september 1916, was zijn carrière in 1934 begonnen. Shakespeare-rol- len werden gevolgd door twee jaar het toneelstuk 'French Without Tears'. Door invaliditeit ontslagen uit actieve dienst was Howard in 1944 voor het eerst op het wiite doek te zien, als marineofficier in 'The Way Ahead'. Zijn eerste grote hoofdrol Voorstelling: Das Hamburger ballett met 'Mozart und Themen aus "Wie es euch gefallt' van John Neumeier naar William Shakespe are. Muziek: W. A. Mozart, live uitgevoerd door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Peter Ernst Lassen. Gezien op 7 janu ari, Muziektheater Amsterdam, alwaar nog a.s. zondag AMSTERDAM - Choreograaf John Neumeier, sinds 1973 artistiek leider van het Hamburger bal lett, geniet vooral internationale bekendheid om zijn herinterpretaties van bekende balletten als 'Ro meo en Julia' en'De Notenkraker'. Hoewel nieuw, zijn zijn choreografieën vaak klassiek en verhalend van karakter, wellicht ook vanwege zijn literatuur- en theaterwetenschappelijke opleiding. Eén van Neumeier's inspiratiebronnen is William Shake speare, wiens 'Othello', 'Een midzomernachts- droom', en het nu in Amsterdam vertoonde 'As you likt it', hij bewerkte tot 'een synthese van literatuur, muziek en dans'. Thema's die Neumeier in 'Wie es euch gefallt' aanspraken groepeerde hij naar sfeer en eigen fantasie in een tiental scènes als 'De na tuur', 'Een herdersidylle' of 'Verliefd op de liefde'. Niet alle intriges van Shakespeare's komedie wor den overgenomen en Neumeier is zo vrij het verhaal aan te vullen met eigen verwikkelingen en interpre taties. Alle oorspronkelijke intriges hier vertellen, gaat een beetje ver, maar neemt u van me aan dat al le liefdesparen zich na aanvankelijke moeilijkeden en bijbehorende wanhoop, in de armen sluiten. Goed, sfeer daar ging het Neumeier om in de tien scènes. Jacques, de wat dichterlijke intellectueel in spijkerbroek en T-shirt met fiets, kondigt het pu bliek steeds aan hoe de volgende scène heet zodat binnen alle verwikkelingen enige orde komt. De tij den waarin het verhaal zich afspeelt lopen soms door elkaar, getuige de Renaissance, hedendaagse en tijdloze kleding. De sfper is aanvankelijk grotesk en luchtig, nooit verheven of zwaar. De bewegingen zijn mimisch en theatraal, alleen in een enkel duet wat meer dansant. Wat dat betreft wordt Shakespe are's thearaliteit eer aangedaan. Toch keert de invloed van Neumeiers litaraire bron zich tegen zichzelf: hij heeft zich niet van het 'een verhaal willen vertellen' los kunnen maken. De dansers acteren meer dan dat ze dansen, vertellen meer dan dat ze suggereren. Mozart und Themen aus 'wie es euch gefallt, is meer een enscènering dan een choreografie, terwijl Mozarts muziek zich bij uitstek leent voor choreografische hoogstand jes. Het bewegingsidioom van de voorstelling is dan ook vrij mager en de duetten vond ik zelfs uit gesproken zwak. Wanneer de theatrale spanning na de pauze dan ook nog eens wegvalt, snak je naar de aangekondigde scène 'Happy End'. De kracht van Neumeier ligt toch in de meer gro teske delen van het begin, dat wat timing en humo ristische effecten betreft solide in elkaar zit. Daar leeft de enscènering, daar is sprake van de genoem de 'synthese van literatuur, muziek en dans'. Gaan deweg echter verliest Mozart und Themen aus 'Wie es euch gefallt' de aandacht en dwalen mijn gedach ten af naar elders. Waar de prachtige muziek van Mozart wel debet aan zal zijn. INGRID VAN FRANKENHUYZEN was als de arts die een kortstondige affaire heeft met een getrouwde vrouw, gespeeld door de actrice Celia Johnson. Regisseur David Leans 'Brief Encounter' uit 1945 werd een klassiek werk. Trevor Howard was aanvanke lijk in Londen toneel blijven spe len, maar na '53 wijdde hij zich tien jaar lang uitsluitend aan de film. Hij ging naar Hollywood om een schurk te spelen in 'Run for the Sun' (1956). Er volgden een paar weinig indrukwekkende films, maar Howard kreeg in zijn géboor- teland een prijs als beste Britse ac teur voor zijn rol in 'The Key' uit 1958, met William Holden en Sop hia Loren. In 1960 werd Trevor Howard voorgedragen voor een Oscar, voor zijn aandeel in 'Sons and Lovers' en speelde hij een opmerkelijke Captain Bligh tegenover Marlon Brando in een nieuwe versie van 'Mutiny on the Bounty' in 1962. Winstgevende bijrollen in onopval lende films wisselden zich nadien af met grote roillen als de priester in David Leans 'Ryan's Daughter' (1970) en Wagner in Luchino Vis- conti's 'Ludwig' (1973). Op het einde van de jaren zeven tig en begin van de jaren tachtig speelde Trevord Howard voorna melijk bijrollen, een paar keer als een knorrige, gevatte grijsaard. Trevor Howard trouwde in 1944 met de actrice Helen Cherry. Hun huwelijk overleefde financiële moeilijkheden en veelvuldige woordenwisselingen. Vioolconcours DEN HAAG (ANP) - Voor de vijfde keer dingen deze maand in Den Haag vioolspelende scholieren mee naar de Iordens-vioolprijzen. Uit het hele land zijn de drie ko mende zaterdagen in het Konink lijk Conservatorium 68 scholieren te beluisteren, 55 meisjes en 13 jon gens tussen de 10 en de 15 jaar die in twee leeftijdscategorieën zijn verdeeld. Uit elk ervan komen kan didaten die op 30 januari het slot- concert geven waarna de prijzen worden toegekend. Omdat het de vijfde keer is dat de Iordens-viooldagen worden gehou den krijgt het slotconcert een fees telijk karakter. Prins Claus heeft la ten weten aanwezig te zullen zijn. Bij gelegenheid van de lustrum viering heeft de stichting voor het eerst een grammofoonplaat uitge bracht. Daarop spelen alle voor gaande jeugdige prijswinnaars: Isabelle van Keulen, Marleen As- berg, Saskia Viersen, Hebe Men- singa, Ariëlle Adler en Sonja van Beek. Ilona van den Berg, Karin Hut, Iemke Koster en Marjan Os exposeren re cent werk in het pand Caecilia (Caeci- liastraat 18) in Leiden. Ilona van den Berg exposeert drie doeken gemaakt met behulp van olie verf. Bij elkaar vormen ze een groot landschap, waarin de mens een aantal elementen heeft achtergelaten. Eén van deze elementen is theater. Karin Hut toont haar half-abstracte naakten. Het betreft aquarellen. Iemke Koster maakt kleurrijke olie verfschilderijen. Ze werkt met the ma's zoals machteloosheid, bedrei ging, verzet en bevrijding. Machteloosheid en sterkte zijn ook de thema's, die Marjan Os in haar werk naar voren laat komen. Dramatiek kenmerkt het werk, dat zij exposeert. De tentoonstelling, die vanmiddag wordt geopend, is tot stand gekomen in een samenwerkingsverband van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, de Leidse Vrouwenraad en de Stichting Vrouwen in de.Beelden- de Kunst. Op zaterdag 9 en zondag 10 januari is er open dag, beide midda gen van 13.00 tot 17.00 uur. Tot 3 maart zijn belangstellenden elke zon dagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur welkom. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Leidse Ateliers VU', met werk van Peter Duivenvoorden, Herby Nijenhuis en Rob van 't Zelfde, t/m 18/1; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera', en 'Chimu, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 di.T/M za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. Galerij - Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, Marjan van den Bosch met 'speelse grafiek' en diverse gedich tenbundeltjes met eigen tekst en illiu- stratie in de vorm van een litho, gast- exposanten o.a. Sylvia Borreman, te keningen en lino's; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkeramiek, t/m eind jan; woe. en vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30 -17 uur. Galerie Fotomania, Koppenhinksteeg 6, foto's van abstracte composities in het platte vlak van Ruurd van der Noord, t/m 16/1; woe. t/m za. van 13-17 Art Centre Droomfabriek - Oude Sin gel 56, Gerry Vermaesen met illustra tieve tekeningen tot 31/1. Antiquariaat van Paddenburg - Dief- steeg 14, Japanse Prenten, t/m 14/1; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19-21 uur, za. 12-17 uur. Bruine Boon - hoek Rijsburgersingel/ Stationsweg, symbolische penteke ningen van J.D. Bakhuyzén van den Brink, tot half januari. ARS - Pieterskerkgracht 9, Expositie Ars op zijn kop, van 10/1 tot 24/1; ge opend do. t/m zo. 13-16 uur, ma. t/m do. 19-21.30 uur. Lak Galerie - Cleveringaplaats 1, Riemke Kuipers met beschilderde re liëfs, acrylcollages en grafieken, Frans Hofmeester met tekeningen; Alphen Lucie Meulendijks etsen en aquarel- zeefdruk op linnen, NeÜ Heins vogels langs de waterkant, di. t/m za. 10-17 uur, vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Lia van Rhijn, keramiek en Han van Hagen, etsen, tekeningen en aquarel len, t/m 10/1; vr. za. zo. 1Q-20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, zeef drukken op textiel van Els Cornelis- sen, t/m 29/1; ma. t/m vr. 9-17 uur. Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, zeefdrukken en aquarellen van Jan Pieterse, t/m 24/1; di. t/m zo. vanaf 12.00 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe. na 14 uur. Eethuis-cafe 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; geopend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek - Herenweg 2, Unieke foto-expositie van André Hei ne over Tibet, geopend ma. woe. vr. 14-17 en 19-21 uur, do. en za. 10-12.30 Leeuwenhorst Congres Centre - Lan- gelaan 3, Marianne Vetter, gemengde technieken; Yvonne Reuyl, aquarel len en olieverf; Hans Heijman, land schappen; Pieter Hoogeboezem en Edwin Rickman, olieverf; Jan Mon- tijn, kleuretsen; Anneke Patist en Lex van Schravendijk, aquarellen en Jan Hofland e.a. sportprenten, t/m 15/ 3. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling 'De andere Middeleeuwen'; the- Fred Oldenburg, solist op het cot. cert van het NSO maandagavond i. de Stadsgehoorzaal. (foto pi tigste keer zijn jaarlijksr tournee door Nederland. Het doet daarbij tien con certpodia aan. Op maandagavond 11 januari verschijnt het orkest in de Leidse Stadsgehoorzaal om er werken te vertolken van Ravel (Pia noconcert in G) en Rachmaninov (Tweede Symfonie). Als solist in Ra vels pianoconcert treedt op Fred Ol denburg. Het programma vermeldt ook de naam van de componist Jan Rokus van Roosendael. Van hem is het orkestwerk Tala, dat gedeeltelijk is geïnspireerd op de authentieke In diase muziek. Dit werk is special voor het NSO gecomponeerd. Het concert in Leiden begint om 20.15 uur. De sopraan Sonja van Lier treedt maandagavond in de vocalistenserie van K&O op. Behalve de befaamde Liederkreis opus 39 van Schumann, staan liederen van Mozart, Wolf, Ra- vel en Turina op het programma. De zangeres zal aan de vleugel worden begeleid door Marien van Nieuker- ken. Aanvang 20.15 uur. Het Residentie-Orkest geeft donder dagavond onder leiding van Alain Lombard een concert in de Leidse Stadsgehoorzaal. Een bijzonderheid is de medewerking van de beroemde pianiste Alicia de Larrocha. Zij zal het Pianoconcert in Es K.V. 482 van Mo zart vertolken. Voorts staan op het programma van het ÈO het symfonisch gedicht Albo rada del Grazioso van Ravel en de Vijfde Symfonie van Prokovjev. Aan vang 20.15 uur. Een Belgisch duo concerteert zater dagavond 9 januari in 't Huys Dever in Lisse. Het duo bestaat uit Paule van Parys (clavecimbel) en Gerda Lombaerts (zang). Aanvang 20.00 uur. Vocale muziek wordt zondagmiddag uitgevoerd in de Groene Kerk in Oegstgeest. Er treden op de sopraan Wendela Bronsgeest en de mezzoso praan Vera Verzijden, aan de piano begeleid door Tan Crone. Het pro gramma vermeldt de namen van Pur- cell, Bach, Haydn, Reger, Fauré, Ber lioz, Chausson, Ravel en Rossini. Aanvang 14.00 uur. Pop Vanavond in het LVC een nieuwe band uit de Bollenstreek. De naam: This Dawn. De band speelt swingen de gitaarwave die vergeleken kan worden met de muziek van groepen als de Sisters of Mercy, The Cure en The Jesus and Mary Chain. Volgens de bijsluiter 'een genot voor oog en oor'. In het zoldercafé. Aanvang 23.00 Zaterdagavond 9 januari in het LVC twee roemruchte Nederlandse live- acts. Te weten: de Friese band Um- berto di Bosso en Spasmodique. Bei de bands zullen hun nieuwste elpee presenteren. De meningen van de poprecensenten over de muziek van Umberto di Eos- so liepen zeer uiteen: de een hoorde Nick Cave aan het werk, de ander had het over een scheurbuikstem, een derde hoorde satanische krachten en weer een ander sprak over een Pres ley Revival. Spasmodique's muziek werd om schreven als 'vocale woedeuitbarstin gen gekanaliseerd in wervelende Aanvang: 22.00 uur, entree ƒ7,50. Polk Vanavond treedt in de Droomfabriek op de Engelse folk-zanger en gitarist Keith Hightower. Naast eigen liedjes bengt hij werk van Gilbert O'Sulli- van, Garet en anderen. Zijn optreden wordt 'meeslepend' genoemd. Zaterdagavond biedt het podium in de Droomfabriek plaats aan het Bra ziliaanse duo El Son. Zij zijn ver maard om hun Zuidamerikaanse bal lades en Cubaanse songs. Dit alles wordt gebracht in een tropische en romantische sfeer. Jazz Van 10 tot 17 januari staat Leiden weer in het teken van de jazz. Het vol ledige programma van de 'Leidse jaz- zweek' is verkrijgbaar bij het VVV, het Waaggebouw en in de Stadsge hoorzaal. De week wordt officieel ge opend op zondagavond 10 januari in het Waaggebouw met een optreden van Peter Schilperoort, ex-leider van The Dutch Swing College Band. Hij houdt dan tevens 'Key Town Swings, vol.2' ten doop, de tweede grammo foonplaat van Leidse jazzmusici. Officieus begint de jazzweek al zon dagmiddag met een optreden van zangeres Daisy Bell tijdens Jazz on Sunday. Zij wordt muzikaal begeleid door het trio van pianist Harry Hap- pel. Bell staat bekend om haar emo tionele presentatie van ballades uit het het standaard-repertoire. Maar stevige swingstukken als 'On a clear day' zegt ze evenmin uit de weg te gaan. Aanvang drie uur, plaats van handeling is Pardoeza (hoek Doeza- straat, Boisotkade). Leidse Schouwburg vr 8, za 9, 20.15 uur; 'Een bijzonder prettig vergezicht' met o.a. Mary Dresselhuys en Leen Jongewaard. di 12, 20.15 uur; Maria More's Dyna misch Danstheater met Julya Loko in: 'All that Jazz'. wo 13, 19.00 uur; Het Vervolg uit Maastricht met: 'De wees van Chao', een familievoorstelling, do 14, 20.15 uur; Raamtheater Ant werpen met: 'De dood van een han delsreiziger' van Arthur Miller. LAK-theater do 14, 20.30 ui première van r; Brandtheater met de 'Powderfinger' van de toneelschrijver E.E. Appeltheater vr 8, za 9, zo 10, 20.30 uur; Toneel groep Theater met het clownsproject 'Oh neus', met Peter Bolhuis, Jan van Eijndthoven, Wik Jongsma en Loes Wouterson. Circustheater r 8, 20.15 uur; Martha Argerich (pia- Sonja van Lier, sopraan, maandag avond in de vocalistenserie van K&O in de Kapelzaal. (foto pr) Blaaser, met o.a. Joop Doderer en Hans Boskamp. Diligentia zo 10, 14.30 uur; Jörg Demus, piano, werkwn van Mozart, Beethoven en Schubert. di 12, 12.45-13.30 uur; Maya Bouma met 'Ruitjespak'. di 12, 20.15 uur; Rolf Plagge, piano, met werk van Chopin en Schumann. Koninklijke Schouwburg vr 8, za 9, 20.15 uur, zo 10, 14.00 uur; 'Droom van een vrouw' van Alan Ayckboum, met Anne-Wil Blankers, Frans Vorstman e.a. ma 11, di 12, 20.15 uur; Toneelgroep Theater met "Twee vliegen in één klap' van Noel Coward en Peter Shaf fer, met Marloes van den Heuvel, Ine Kuhr e.a. wo 13, do 14, 20.15 uur; Haagse Come- die met 'Woutertje Pieterse' van Mul- tatuli, bewerking met acteurs en pop pen, met o.a. Lucas Dietens en Rei- nier Heidemann. wo 13, 20.15 uur; Dansgroep Reflex met 'Place Six' van Bob Foltz, 'Vedrai come si Biforca la Cantina' van Laura Corradi en 'Regenmakers' van Pauli ne de Groot. do 14, 20.15 uur; Haagse Comedie met 'Wie trouwt de weduwe' van Carlo Coldini, met o.a. Trins Snijders. Muziektheater vr 8, za 9, 20.15 uur; Nationale Ballet met 'Assepoester' van Frederick Ash- ton op muziek van Prokovjev, mmv Nederlands Balletorkest olv Adam Gatehouse. za 9, 20.15 uur; Radio Filharmonisch Orkest olv Kent Nagano, mmv Jean Francois Thiollier (piano), werk van Rachmaninof en Brahms, wo 13, 20.15 uur; Leden Residentie- Orkest met werken van Mozart, Vo gel, Bartók en Brahms. Carré vr 8, za 9, 20.15 uur; Wallstreet Crash, do 14,20.15 uur; Koninkljk Ballet van Vlaanderen met 'My Fair Lady' van Allan Jay naar Pigmalion van George B. Shaw, met o.a. Linda Lepomme, Luc Lutz, Anton Peeters. Concertgebouw vr 8, 20.15 uur; NedPho symfonie-or kest olv Horia Andreescu, mmv Liana Isakadze, viool, werk van Rossini, Mendelssohn en Dvorak, za 9, 14.00 uur; Radio-kamerorkest olv Jean Fournet mmv Elly Ameling, sopraan, met Mozart-aria'a uit 'La nozze di Figaro'. di 12, wo 13, 20.15 uur; NedPho sym fonie-orkest olv Horia Andreescu, mmv Liana Isakadze, viool, werk van Tsjaikowsky, Sjostakowitsj en Dvo rak. zjn show 'Gekkenwerk' zo 10, 12.00 uur; Nationaal Jeugd Or kest olv Adam Gatehouse, mmv Mi- chaela Fukacova, cello, werk van Tsjaikowski en Sjostakowitsj. di 12, 20.15 uur; Reizend Volkstheater met 'Hedda Gabler' van Henrik Ib sen, met Pleuni Touw, Alice de Graaf, Dimitri Dupont e.a. wo 13, do 14, 20.15 uur; Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink, Frank San ders en Henk Bokkinga. Ballett met 'Matthaus Passion' Neumeier/J.S.Bach. Nieuwe de la Marthcater vr 8, za 9, 20.15 uur, zo 10, 14.00 uur; Nelly Frijda, Sylvia de Leur, Josine van Dalsum e.a. in 'Nonsens' van Dan Goggin. di 12, wo 13, do 14, 20.15 uur; 'Myn zuster en ik' van Jos Brink, met o.a. Josephine van Gasteren, Sacco van der Made en Ellen Röhrman. Stadsschouwburg vr 8, 20.15 uur; Ballet National du Se negal olv Maurice Sonar Senghor met viool en Kyoko Hashimoto, piano, wo 13, do 14, 20.15 uur; (try-outs) De Mexicaanse Hond met 'Leugenbroe- terdams Philharmonisch Orkest olv Hartmut Haenchen, solisten Ludwig Guttler, trompet en Bart Schnee- mann, hobo, werken van Teleman en Bruckner. di 12, wo 13, do 14, 20.15 uur; Rotter dams Philharmonisch Orkest olv Hartmut Haenchen met Peter Rosel, piano, werken van Van Beethoven. Luxortheater vr 8, za 9, di 12, wo 13, do 14,20.15 uur, zo 10,14.00 uur; Tineke Schouten met haar 'Wan Woeman Sjow'. zo 10, ma 11, 20.15 uur; Freek de Jon ge met zyn show 'Pretentie'. Theater Zuidplein vr 8. za 9, zo 10, 20.15 uur; 'Den Haag Vandaag', een klucht van Ray Coon- ey, gespeeld door John Lantings Theater van de Lach, met o.a. Brum Heinke, Hein Boele en John Lanting. di 12, 20.15 uur; Ballet 'Wet Desert' van Hans van Manen, 'Stricly Busi ness' van Philip Taylor en 'Dark side of the Light' van o.a. Linde Rabin, balletten uitgevoerd door het Neder lands Danstheater, wo 13, do 14, 20.15 uur; Een klassieke komedie 'Candida' van G.B. Shaw, met o.a Sjoukje Hooymaayer, Man fred de Graaff, Teuntje de Klerk en Pieter Lutz.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19