wolfs Een klankvolle naam voor een smaakvolle wijn: Montepulciano cPAbruzzo 1986 kIk e I B1S ÏÏËÊMÈÊÊMÏsÏ Syrië probeert te bemiddelen in Golfconflict MERKBAAR VOORDELIGER ISOLERENDE BEGLAZING VERKOOP MEDEWERKER VerrassendVeelzijdigVoordelig 5.75 mC Croiset wekte onrust Brinkman installeert NOS-bestuur Oud-minister L. de Block (84) in Den Haag overleden Huizenprijzen stegen vier pet Bachstraat 25 - Leiden Tel: 071- 767494 vraag nu vrijblijvend advies en prijsopgave GESPECIALISEERD IN 10 jaar fabrieksgarantie In ons jong enthousiast verkoopteam hebben wij plaats voor een all-round binnendienst. Zijn taak zal o.m. omvatten: directe verkoop machines, meubelen en systemen telefonische verkoop Ervaring is gewenst, computerinzicht strekt tot aanbeveling. Leeftijd tenminste 22 jaar. In het bezit van rijbewijs. Wij bieden naast een moderne werkomge ving, een gevarieerde werkkring met een goe de salariëring en sociale voorzieningen. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden gaarne ingewacht bij c=og I KANTOORMACHINES EN MEUBELEN BV Postbus 11010, 2301 EA Leiden Een grijze namiddag, een goed glas Port: een goede traditie... Wij importeren een superieure port, waarvan de gloedvolle smaak u zeker zal bekoren: Goede wijn komt niet alleen uit Frankrijk! Dat bewijs ik u graag met deze Italiaanse vino tinto uit het gewest Abruzzo, aan de Adriatische Zee. Deze Montepulciano van het middelgrote wijnhuis Villa Romanti, heeft een subtiele, iets kruidachtige smaak. Zijn geur is die van kersen en ingedroogde pruimen, terwijl deze wijn zijn "body" heeft van 8 maanden rijpen in eikenhouten fusten. Als begeleider van rood vlees, maar ook als "genietwijn", kan ik u deze Montepulciano van harte aanbevelen: Viva Italia! Hoppe Jonge Jenever 17.69 hele liter, normaal 18,45 Hoppe Vieux hele liter, normaal 19,45 White Horse normaal 21,95 Hoppe Vieux 1775 White Horse Scotch Whisky 17.95 Jagermeister 1 Q K De echte, normaal 19,95 X Onze aanbiedingen gelden van 7 t/m 13 januari 1988 Leiden Lisse Kennedylaan 7 Blokhuis 20 Bevrijdingsplein 24/25 Doezastraat 6 Katwijk aan Zee Kopermolen 36 Noordzeepassage 16/17 Stevensbloem 169 Oegstgeest Wassenaar Lange Voortplein 7 van Hogendorpstraat 69 Wijn van de maand januari: Montepulciano d'Abruzzo 1986 denominazione di origine controllata Per fles Doos a 6 flessen 30r 'jypii'iihi'ü). qjsè Barbosa's Port met origineel portzegel Ruby, Tawny A nr en White ud Beperkt verkrijgbaar: Barbosa's Port uit de jaren 1979, 1978, 1977, 1976, 1975, 1974, 1968, 1967, 1965, 1957, 1953, 1952, 1941 van de wijnacademie Inklapbaar woldroogrek. Speciaal bedoeld voor het veilig laten drogen van truien, pull-overs enz. Stevig staand dankzij dezuignapjes JoSt) Energiebesparende Tesamoll tochtstrip voor kieren van 1 tot 5 mm. breed. Is zelfklevend en kost per rol van 6 meter lengte Roestvrijstalen fluitketel met rode drukknop voor het automatisch openen van de dop. Inhoud ca. 2 liter n altijd door de verstelbare band en beschermen tegen de winterse kou. Keuze uit talloze, goed kombinerende kleuren. 3-dlg. transparante stapelbakjesset. Ideaal voor het vers houden en gescheiden opbergen van de vleeswaren STEL NU UW EIGEN PANNENSET SAMEN uit deze moderne wit geëmailleerde pannenserie, geschikt voor gas en elektra. EN PROFITEER ENORM VAN DE LAGE PRIJZEN! Kookpan 16 cm 10,95 Kookpan 18 cm 11,95 Kookpan 20 cm 12,95 Mini- pannetje 10 cm 3,95 DAMASCUS (Rtr/AP) - Syrië stuurt twee hoge regerings functionarissen naar de Arabische Golfstaten. Damascus wenst een nieuwe bemiddelingspoging te ondernemen in het conflict tussen Iran en Iraq, zo is gisteren in Arabische en westerse diplomatieke kringen vernomen. BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE Volgens de bronnen, die anoniem wensten te blijven, zouden vice- president Abdel-Halim Khaddam en minister van buitenlandse za ken Farouq al-Shara een bezoek brengen aan Kuwayt en aan andere staten van de Samenwerkingsraad van de Golf (GCC). De twee func tionarissen zullen er berichten over de contacten die de Syrische presi dent Hafez al-Assad onlangs heeft gehad met Iran, zo is meegedeeld. Syrië is bezorgd over de jongste massale moblisatie van Iraanse mi litairen, die ingezet worden voor het offensief tegen de belangrijkste Iraakse havenstad Al-Basrah, aan het zuidelijk front. In westerse kringen bestaat veel waardering voor de bemiddelingspogingen van Syrië, dat zich eind vorig jaar, tijdens de bijeenkomst van de Ara bische Liga in de Jordaanse hoofd stad Amman, verzoende met Iraq. De Syrische minister van buiten landse zaken heeft in december 'gependeld' tussen onder andere Saudiarabië en Iran, zo maakte de Syrische tv maandag bekend. Al- Shara zou in Ar-Riyad en in Tehe ran - de twee belangrijkste ideolo gische tegenstanders binnen de islamitische wereld - namens Al- Assad pogingen hebben gedaan beide landen nader tot elkaar te brengen. De inspanningen van Syrië, dat zich de afgelopen zeven jaar van het Golfconflict de belangrijkste bondgenoot heeft betoond van Iran, hebben volgens de Syrische tv in Teheran een "positieve sfeer" gecreëerd voor de ontvangst van afgezanten van de GCC. Zondag verklaarde de Iraanse minister van buitenlandse zaken Ali Akbar Ve- layati dat Teheran bereid is met vertegenwoordigers van de GCC te spreken, mits men het eens wordt over een vantevoren opgestelde Van der Reijden en Brinkman Brinkman tijdens de installatie van het nieuwe NOS-bestuur. (foto anpj De Amerikaanse minister van defensie Frank Carlucci heeft in tussen overleg gevoerd met Kuwaytse leiders over de situatie in de Perzische Golf en de manier waarop het scheepvaartverkeer het beste beschermd kan worden. Car lucci is begonnen aan een rondreis langs verschillende landen in het Golf-gebied. Kuwayt is zijn eerste stop. HILVERSUM (GPD) - Minister Brinkman van WVC gaat binnen kort met vertegenwoordigers van Veronica, AVRO en TROS praten over de mogelijkheden van com merciële omroep. Brinkman ver klaarde gisteren tijdens de installa tievergadering van het nieuwe flOS-bestuur hiermee gewacht te hebben tot het van kracht worden van de Mediawet. DEN HAAG (ANP) - In het Rode Kruis Ziekenhuis in Den Haag is maandag op 84-jarige leefdtijd mr. L. de Block overleden. Hij was van 1967 tot 1970 minister van econo mische zaken in het kabinet-De Jong. De oud-minister was al ge ruime tijd ongeneeslijk'ziek. Dit heeft de echtgenote van de overle dene vandaag desgevraagd meege deeld. De Block begon zijn ambtelijke loopbaan op het ministerie van Fi nanciën, waar hij ruim tien jaren werkte, onder andere als plaatsver vangend thesauriër-generaal. In 1958 verhuisde hij naar Economi sche Zaken, waar hij directeur-ge neraal voor de industrialisatie en energievoorziening was. Van 1963 tot 1967 was De Block staatssecretaris van buitenlandse zaken in de kabinetten Marijnen, Cals en Zylstra. Hij was speciaal belast met za ken over de totstandkoming van de Europese Economische Eenheid (EEG). Als minister van economi sche zaken in het kabinet-De Jong nam De Block in januari 1970 ont slag omdat hij niet akkoord ging met de goedkeuring door het kabi net van de metaal-cao. Hij vroeg zijn toekomstige ge sprekspartners voor dat gesprek het een en ander goed te overden ken. "Zonder het vingertje te wil len heffen wil ik die zendgemach tigden die menen beter uit de voe ten te kunnen in een ander dan een non-commercieel pluriform bestel, nog eens in overweging geven zich hierop te bezinnen", aldus de mi nister. De voorzitter van de nieuwe NOS, dat nu voluit Nederlandse Omroep Programma Stichting heet, drs. J. P. van der Reijden, maakte er in zijn toespraak geen geheim van een tegenstander te zijn van een bestel waarin de niet- commerciële omroepen moeten sa menleven met de commerciële om roepen. 'Fundamentele onenig heid' over het huidige systeem en het gebrek aan bereidheid om de pluriformiteit van het bestel in stand te houden "zal inderdaad lei den tot teloorgang van het stelsel en maakt daarmee tevens een ein de aan het bestaan van de overgro te meerderheid van de huidige or ganisaties", waarschuwde Van der Reijden. Commerciële televisie wordt nagestreefd omdat „rentabi liteit het belangrijkste criterium is", voorspelde hij. „Geen slecht criterium, maar wel een econo misch criterium: niet een waarin maatschappelijke verantwoorde lijkheid en culturele identiteit ge makkelijk een weg vinden". (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG (GPD) - De verzon nen 'kidnap' volgde op de verhitte discussies over de opvoering van het toneelstuk Het vuil, de stad en de dood van Rainer Werner Fass- binder iri Rotterdam, waarbij Croi set als geëmotioneerd tegenstan der op de voorgrond trad. Het ont- voeringsverhaal leidde in Neder land tot grote onrust in joodse krin gen. Tot op regeringsniveau - bij monde van minister Korthals Altes - werd het voorval en het dreigend anti-semitisme scherp veroor deeld. Free lance-acteur Croiset voerde begin december in België een aan tal voorstellingen op van het stuk 'Publiek, ik ver(w)acht u' van Mul- tatuli. Op 4 december zou hij in Brugge op weg naar een museum door een vrouw en twee gemasker de mannen in een grote Citroen- CX met Nederlandse nummerpla ten zijn geduwd. Onderweg werd hij geblinddoekt, maar ook zou hij onder bedreiging zijn gedwongen voedsel en cognac te kopen in een supermarkt. In Marchienne-au-Point in de na bijheid van Charleroi werd hij vol gens zijn verhaal opnieuw geblind doekt, met ijzerdraad gebonden en volgestopt met slaapmiddelen en sterke drank in een rioolbuis zijn gelegd. Daar zou hem een haken kruis op de borst zijn geschilderd en een concentratiekampnummer op de arm. Croiset beweerde uiteindelijk zichzelf te hebben bevrijd en naar Brussel te zijn gereisd, omdat het plaatselijke politiebureau nog was gesloten. In Brussel wachtte hij op zijn vrouw en zijn impressario al vorens aangifte te doen. Het Neder- DEN HAAG (GPD) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn het afgelopen jaar met 4 pro cent gestegen. Dat is een minder forse stijging dan in 1986, toen de prijzen met 5 procent omhoog gingen. Regionaal zijn er overi gens grote verschillen in de prijs ontwikkeling. De prijzen in de provincie Utrecht waren aan het eind van het derde kwartaal 9,5 procent hoger dan op het verge lijkbare tijdstip in 1986. In Lim burg waren op dat moment in 1987 de huizen (gemiddeld) 5 procent goedkoper dan eind sep tember 1986. Dat blijkt uit De Woonconsument, het ledenblad van de Vereniging Eigen Huis. Ook in Overijssel en Zeeland zakten de prijzen tussen septem ber 1986 en september 1987. In Overijssel met 3,1, in Zeeland met 1,5 procent. Op dezelfde peildatum was, na Utrecht, de provincie Groningen koploper met een gemiddelde prijsstijging van 8,5 procent. Daarna volgden Noord-Holland (4,4 procent), Drente (3,4 procent), Zuid-Hol land (3,3 procent), Friesland (2,7 procent), Gelderland (2 procent) en Noord-Brabant (1,9 procent). In de nieuwe provincie Flevo land was er geen verschil. lands Jongerenfront, zoals volgens Croiset de haam was van de neo- fascistische groep, bleek noch bij de politie, noch bij joodse groepe ringen bekend te zijn. Aanvanke lijk werd er evenwel niet aan zijn verhaal getwijfeld. Croiset verstrekte de gerechtelij ke politie in Brugge gedetailleerde gegevens over zijn 'ontvoerders'. Zo zou een van de mannen blond haar en helblauwe ogen hebben ge had en de vrouw halflang donker haar en een 'nare stem'. Voor de te levisierubriek Brandpunt legde de acteur een emotionele verklaring af, waarin hij onder meer zei zich in zijn 'joods zijn bijzonder diep ver nederd en gekwetst te voelen'. Na dat via de NOS-televisie een opspo ringsbericht was verspreid, kwa men bij de Amsterdamse politie talrijke tips binnen, maar die leid den uiteraard tot niets. Tegenstrijdigheden in Croisets verklaringen brachten de justitie in Brugge aan het twijfelen. Zo kon Croiset niet aangeven in welke winkel hij was gedwongen inko pen te doen. Toch was de Belgische justitie tot aan Croisets bekentenis nog niet toe aan het afsluiten van het onderzoek. Omdat de Belgi sche justitie gisteren wist dat Croi set in Brussel moest optreden, be sloot zij van die gelegenheid ge bruik te maken hem nog eens te verhoren. Croiset werd gisteravond om 9 uur in Brugge op vrije voeten ge steld. Sindsdien houdt hij zich on vindbaar. Ook zijn vrouw is onder gedoken. Croisets impresario zei niet te weten waar de acteur ver blijft. Vanavond zou hij moeten op treden met het toneelstuk Niet van gisteren, in het Noordhollandse Velsen. WINST DAF - De Nederlandse vrachtwagenonderneming DAF heeft in 1987 de winst bijna verdub beld tot meer dan 60 miljoen gul den. De voorzitter van de Raad van Bestuur ir. A. van der Padt heeft deze voorlopige cijfers vanochtend bekendgemaakt. De omzet steeg met ruim 1,4 miljard tot 3,8 miljard gulden. DAF (voorheen DAF Trucks) nam begin vorig jaar de vrachtwagendivisie over van de Engelse autofabrikant Leyland Trucks en de Britse bestelwagenfa- briek Freight Rover.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 8