TAD LEIDEN Oude Lorentzschool door brand geheel weggevaagd LEIDSCH DAGBLAD Nieuwe auto uitgebrand Bouwplan terrein Van Dijk Vereniging Ondersteuning van Huisartsen opgericht Informatieavond over Agaatflat Man (81) gewond Man slaat buurman met bezem Vuur waarschijnlijk aangestoken Ploef uit problemen Gewonde op Stationsplein Inbrekers Als ik naar huis ging leek ik Klein Duimpje9 MAANDAG 4 JANUARI 1988 LEIDEN - Op het parkeerterrein tussen Morssingel en Stationsplein is vannacht om 3.00 uur een zo goed als nieuwe auto uitgebrand. Van de voorzijde van de auto bleef bijna niets over. De politie denkt dat de brand is aangestoken, omdat er brandend papier bij de auto werd aangetroffen. De brand is door de brandweer geblust. LEIDEN - Voor de tweede keer in vijf maanden tijd heeft het vuur toegeslagen in het oude gebouw van de Lorentzschool aan de Lo- rentzkade. Zaterdagmiddag om kwart over vijf kwam een brandmelding bij de brandweer binnen. Een maal ter plaatse bleek de school volledig in lichter laaie te staan. Aangewak kerd door de sterke wind maakte het vuur zich snel meester van het gebouw. De brandweer bestreed het vuur met drie autospuiten en de ladder- spuit. Dank zij de gunstige wind richting, bleven de nabijgelegen flats aan de Beijerincklaan ge spaard. Ook het gevaar voor de na bijgelegen Don Boscoschool bleef beperkt. De brandweer vermoedt dat baldadige jeugd het vuur heeft aangestoken. Er zijn monsters voor onderzoek meegenomen. Na de eerste brand, in augustus vorig jaar, was een gedeelte van de school al verwoest. Tot dat mo ment bood het gebouw onderdak aan het wijkbuurtcomité Cornells Joppensz, het dienstencentrum ge coördineerd bejaardenwerk-oost, kinderdagverblijf Het Peuterpalet en enkele leslokalen van de Lorent zschool. De Lorentzschool zélf is LEIDEN - Voor bewoners van de Kijfgracht, Havenkade, Kalver markt en Zuidsingel wordt woens dag 13 januari een informatieavond belegd over de toekomstige bebou wing van het gebied tussen de ge noemde straten. De avond wordt gehouden in de kantine van het stadsbouwhuis aan de Lange- gracht 72 en begint om 20.00 uur. Door de sloop van de Prof. Vlie- genthartschool en het gebouw van bouwmaterialenhandel Van Dijk Co. komt een gebied vrij dat door nieuwbouw zal worden opgevuld. De nieuwbouw zal pas begin 1989 kunnen beginnen, omdat Dijk Co eerst nog naar het nieuwe on derkomen in de Merenwijk moet verhuizen. Tijdens de informatieavond zijn vertegenwoordigers van ontwikke laar Erica, Architectenbureau Ga- nev en gemeente aanwezig zijn. Voor nadere vragen over het bouw plan kan contact worden opgeno men met L.F. Meijer, 254506 of met D. Halfwerk, 254556. Voor vragen over uitgifte van de grond kan wor den gesproken met G. Vons. 254516. vorig jaar verhuisd naar een nieuw onderkomen aan de Van Vollenho- vekade. De directie gebouwen van de gemeente was zich nog aan het beraden wat er met het in augustus beschadigde gebouwtje moest ge beuren. Gedacht werd aan de mo gelijkheid om het weer op te knap pen, zodat het dienstencentrum en het kinderdagverblijf weer onder dak zouden krijgen. Ook zijn er plannen bij de gemeente om het terrein van de school voor wonin gen te bestemmen. De brand van afgelopen zaterdag heeft het gebouw met de grond ge lijk gemaakt. Of er nu woningen komen, of dat een gedeelte van het gebouw opnieuw wordt opgetrok ken, kon ambtenaar H.J. Deurhof van de directie gebouwen vanoch tend nog niet zeggen. "We hebben nog niet tot sloop besloten". Over de hoogte van het schadebedrag is evenmin nog een beeld bij de ge meente gevormd. Overigens was het schoolplein bij het gebouwtje vrij toegankelijk voor de jeugd. Wel controleerde een medewerker van de gemeente dagelijks twee keer of alle luiken nog wel dicht waren, aldus Deur hof. De brand trok veel bekijks van omwonenden. Na een uur had de brandweer de brand onder contro le, maar het nablussen nam nog ve le uren in beslag. Ook moest de brandweer 's nachts nog een con trole houden, omdat het niet zeker was of er in de puinhopen nog smeulende balken de brand op nieuw zouden doen oplaaien. Een felle brand verwoestte zaterdag het resterende deel van de oude Lorentzschool. LEIDEN - Door de Plaatselijke Huisartsen Verenigingen (PHV) uit Delft, Gouda, Alphen en Leiden is een Vereniging Ondersteuning Huisartsen (VOH) opgericht. Deze heeft tot doel alle huisartsen in het gebied te ondersteunen en te advi seren. De VOH ondersteunt de huisarts met betrekking tot samen werking met andere instellingen van de gezondheidszorg, vesti gingsbeleid en automatisering. Volgens de huisartsen zijn er vraagstukken die de dagelijkse praktijkzorg te boven gaan. Steeds vaker wordt plaatselijk en regio naal een beroep gedaan op de huis arts wat betreft de samenwerking in de gezondheidszorg. Ook wordt de huisarts geconfronteerd met nieuwe ontwikkelingen zoals ver schuivingen van de tweede- naar de eerstelijn, regelingen tot vesti ging en praktijkoverdracht en au tomatisering. De VOH heeft zich afgelopen maanden inmiddels bezig gehou- LEIDEN - Voor de bewoners van de Agaatlaan, Opaalstraat, Tur kooislaan en de Smaragdlaan wordt donderdag 7 januari in de school Rhijnwijck aan de Turkooi slaan 1 een informatieavond ge houden. Bewoners en omwonen den worden voorgelicht over de re novatie van de Agaatflat, wijziging verkeerssituatie rondom de flat en de bouw van 30 drie-kamerwonin gen met 20 garages aan weerszijden van de Turkooislaan. Bij de renovatie die vermoede lijk februari 1988 begint, wordt de Agaatflat in vier afzonderlijke de len gesplitst. De verkeersituatie wordt daarbij ingrijpend gewij zigd. De Agaatlaan wordt aan de andere kant van de flat aangelegd. Op de plek van de huidige Agaat laan zal een fietspad en een groen voorziening komen en wellicht ook wat volkstuinen. Tijdens de informatieavond zul len vertegenwoordigers van de ge meente en van Bureau Verheijen aanwezig zijn om de plannen toe te lichten. Voor nadere vragen kan contact worden opgenomen met W. Griffioen van directie volks huisvesting, 254430. Aanvang van de avond is 20.00 uur. LEIDEN - Een 32-jarige Leidschendammer is zaterdagmorgen met met zijn motorfiets over de kop geslagen i een verkeerde inhaalmanoeuvre. De man wilde ter hoogte van de Europaweg invoegen op de rijksweg 4 in richting Amsterdam. Hij deed dat tegelijkertijd met een auto die voor hem reed. Kort daarop haalde de man auto in, maar zonder te kijken naar eventueel achterop komend verkeer. Een 32-jarige bestuurder uit Warmond kon de motorfietser niet meer ontwijken. De Leidschendammer is met onbekend letsel naar het AZL overge bracht. Op de foto de resten van de motorfiets. den met samenwerking tussen huisartsen en de ziekenhuizen en ziekenfondsen, met samenwerking in de eerstelijns gezondheidszorg en met automatisering. Voorts wordt ook een symposium georga niseerd onder de titel 'Versterking van de huisarts: zin of onzin'. Deze wordt gehouden in Avifauna in Al phen aan den Rijn op 17 maart 1988. LEIDEN - Een 81-jarige man uit Oegstgeest is vrijdagavond licht gewond geraakt bij een aanrijding op de hoek van de Zoeterwouds- esingel en de Lammenschansweg. Een 48-jarige Leidenaar die van de singel kwam verleende geen voor rang aan de Oegstgeestenaar die op de Lammenschansweg richting binnenstad reed. De Leidenaar weigerde aanvankelijk de blaastest te doen. Uit de blaastest die hij la ter wel deed bleek dat de man alco hol gedronken had. Hij weigerde daarop een bloedtest. De auto's werden bij de aanrijding geheel vernield. LEIDEN - Een bewoner van de Bloemstraat heeft het zaterdag let terlijk met zijn buurman aan de stok gekregen. Een 53-jarige Leide naar veegde die ochtend de straat schoon en deponeerde het vuil, dat voornamelijk bestond uit de over blijfselen van het vuurwerk, voor de deur van zijn 35-jarige buurman. Die vond dat niet leuk en dat zei hij ook tegen zijn buurman. Die op merking viel in verkeerde aarde, want de ijverige veger sloeg er met zijn bezem op los en raakte zijn buurman op het hoofd. De politie vroeg de boze buur man naar het politiebureau te ko men om uitleg te geven van het ge beurde. De 53-jarige Leidenaar vol deed aan dat verzoek, maar moest echter even plaatsnemen in de wachtkamer. Dat duurde hem ken nelijk te lang, want hij was verdwe nen toen de dienstdoende agenten hem kwamen halen. De man is la ter aangehouden en ingesloten. Het slachtoffer hield aan de klap pen op zijn hoofd geen ernstig let sel over. LEIDEN - Madonna in 't Breehuys, een van de onderdelen van een play back-show in het kader van het zaterdag gehouden meidenfestival. De Meidentelefoon had dit keer het uiterlijk als thema voor het jaarlijkse festijn gekozen. Behalve de playbackshow konden de aanwezige 'meiden' genieten van een modeshow en optredens van theatergroepen. (foto Henk Bouwman» LEIDEN - Toneelvereniging Ploef heeft een nieuw onderkomen voor decorstukken en een repetitie ruimte gevonden. De vereniging, die voor kinderen voorstellingen geeft, moest uit het gebouw van een kleuterschool verdwijnen na- LEIDEN - Een 30-jarige Leidenaar is zaterdagnacht om 3.00 uur op het Stationsplein met zijn auto tegen een boom gereden. Hij liep daarbij zwaar hoofdletsel op. De man reed richting Plesmanlaan toen hij ter hoogte van het parkeerterrein door onbekende oorzaak met zijn wiel de trottoirband raakte. De auto werd onbestuurbaar en schampte met de rechterkant langs de boom.- De auto kwam na een slag in rondte te hebben gemaakt tot stilstand. De bestuurder is naar het AZL overge bracht. Hengelsport De eindstand (eerste vijf plaat sen) in de competitie na 12 wed strijden van visvereniging De Vlok ziet er als volgt uit: 1 H. Gor dijn, 130 stuks, 38.875 gram; 2 L. Tegelaar 87 stuks, 29.150 gram; 3 G. de Jong 76 stuks, 21.925 gram; 4 F. v.d. Pluijm 71 stuks, 19.800 gram; 5 J. van Aggelen 45 stuks, 16.750 gram. dat de school na fusie in ruimtepro blemen kwam. De grote materialen worden nu opgeslagen in een gara ge in Leiden Zuid-West en de klei ne stukken komen in het Art-cen- ter Droomfabriek aan de Oude Sin gel, waar ook gerepeteerd gaat wor den. Nadat de toneelvereniging een tijdje geleden haar nood had ge klaagd over de benarde situatie, kwamen veel telefoontjes binnen waaruit zelfs gekozen kon worden. Omdat de huisvestingproblemen nu zijn opgelost, wil de vereniging haar ledenaantal vergroten. Geïn teresseerden in het maken van de cors of toneelspelen kunnen con tact opnemen met secretaris Han- neke Melissen, tel. 763100. LEIDEN - Een 19-jarige Leidenaar is samen met een 20-jarige vriend aangehouden wegens diefstal van radioapparatuur. Bij een verkeers controle bleek dat de man in een onverzekerde auto rondreed. Hij liet daarom de auto achter die later door de politie nog eens werd door zocht. Omdat daarbij gestolen goe deren werden aangetroffen, ver zocht de politie de man naar het bu reau te komen. Hij werd gebracht door een 20-jarige Leidenaar die in een auto reed die, zo bleek na on derzoek, ook gestolen waar bevat te. Totaal zijn er vier autoradio's, zes boxen, verschillende cd's en een cd-speler aangetroffen die van diefstal afkomstig waren. De twee mannen zijn ingesloten. LEIDEN - De heer P. van der Velden (84) en mevrouw G. van der Velden-Pelt (83) vieren van daag hun 60-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid is vanmorgen in bejaardencentrum Lorentzhof een kleine bijeenkomst gehou den. Al eerder heeft het echtpaar in besloten familiekring een di- nertje gehad. De heer Van der Velden heeft heel wat baantjes doorlopen al vorens hij bij zijn laatste baas, drukkerij Groen, aan het werk toog. "Meneer, bij m'n eerste baas was ik precies drie uur. Dat was bij boekhandel Punt aan het Rapenburg. Ik moest daar boe ken afstoffen. Dat hield ik al gauw voor gezien. Binnen een paar uur was ik weer bij mijn va der. Ik zei tegen hem dat ik maar was gestopt omdat ik dót 'vak nou wel kende". "Bij mijn tweede baas verliep het niet veel, maar wel iets beter. Dat was een hoedenzaak. Daar werd ik loopjongen. Op een keer moest ik in zo'n grote doos een dameshoed aan huis bezorgen. Maar een paar jongens schopten onderweg een gat in de doos. Daarom werd ik ontslagen". Vervolgens vervulde Van der Velden het vak van lijstenmaker, behanger en stoffeerder. Hij kwam daarna terecht bij speel goedzaak Van Brussel aan de Haarlemmerstraat. "Op de zolder moest ik zakjes met confetti vul len. Nou, als ik naar huis ging leek ik Klein Duimpje wel. Over al waar ik had gelopen lagen er van die gekleurde stukjes papier op de grond. Later ben ik naar de drukkerij van Van Brussel ge gaan". "Ik denk dat ik een jaar of veertien, vijftien was. Ik verdien de 2,75 gulden per week. Toen ik om een kwartje opslag vroeg, voelde Van Brussêl aan mijn hoofd om vast te stellen of ik wel goed was. Van Brussel was on georganiseerd (niet bij een vak bond, red.) en een familielid zei tegen me dat ik naar een georga niseerde drukkerij moest gaan omdat ze daar meer betaalden". "Ik ben naar drukkerij Groen gegaan in de Pieterskerkchoor- steeg, het bedrijf dat pas 125 jaar bestond. Daar vroegen ze wat ik verdiende en voor de zekerheid gaf ik maar een bedrag op dat veel hoger lag. Ik zei dan ook: 4,50 gulden. Ze boden mij vervol gens 5,50 gulden aan, het dubbe le van wat ik bij Van Brussel kreeg. Ik rende als een haas naar huis om het mijn vader te vertel len". "Vervolgens heb ik natuurlijk opgezegd bij Van Brussel. Dat moest een paar week van tevo ren. Maar op de laatste dag kwam Van Brussel naar mij toe De heer en mevrouw Van der Velden op hun kamer in bejaardencentrum Lorentzhof. (foto Jan Holvast» en zei: nou, je kan je extra kwar tje krijgen. Maar daar ging ik na tuurlijk niet meer op in". Van der Velden, net als zijn vrouw geboren en getogen Lei denaar, is 50 jaar in dienst ge weest van de drukkerij waarvan een groot aantal jaren als chef van de expeditie. Hij kijkt met veel plezier op het werk daar te rug. "Ik heb te maken gehad met vier generaties Groen. En weet u wat ik zo leuk vind? Dat het al die jaren lang een Groen is ge weest die de directie over het be drijf heeft gevoerd. Bij andere bedrijven is dat dan weer direc teur zus, dan weer directeur zo". STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN "STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9