Canada laat zich niet van de wijs brengen Fides en Pernix starten jaar goed LMHC opnieuw naar gelijkspel Sjesnokov wil beschikken over prijzen Leiderdorp loopt weg De Algemene wint in korfbalderby van KNS: 13-5 Nieuw record Van Weerde TOP begint kneepjes van top te leren Liboton stelt wielerbond voor blok Den Bosch oogst bewondering ondanks verhes HAARLEM - Ook de tonen van het verkeerde volkslied konden Canada uiteindelijk niet van de wijs brengen. De Noordamerikaan- se basketballers keken gistermid dag in de uitverkochte Kennemers- porthal wel vreemd op toen het or kest het 'Mapleleaf Forever' in plaats van 'O Canada' ten gehore bracht, maar in de finale tegen Nas hua Den Bosch speelden de taaie Canadezen een ander deuntje. Met sober en uitgebalanceerd spel wer den de Bossche schutters tot zwij gen gebracht, waardoor de eind overwinning in de zesde Haarlem se basketbalweek werd veiligge steld: 88-76. "Ach, dan hoorden we dat ook weer eens", deed de Canadees John Hatch na afloop van de wed strijd het incident met het volks lied af. Hatch, die na een kortston dig avontuur bij Racing Mechelen nu uitkomt voor het Zwitserse Lu gano, was meer onder de indruk van het tegenspel van Den Bosch. "Ze gaven niet op, wat een veer kracht heeft dat team", gaf de Ca nadees van zijn bewondering blijk. Den Bosch-coach Jan Dekker wilde die stelling echter niet onder schrijven. "We zijn er mentaal aan onderdoor gegaan. We moeten le ren om ook finales te winnen", oor deelde de kritische Dekker, die van de organisatie de dagprijs in ont- WELLINGTON (Rtr) - Ramesh Krishnan, kortgeleden in de Davis Cupfinale nog kansloos tegen Zwe den, heeft gisteren de open tennis kampioenschappen van Nieuwzee- land op zijn naam gebracht. In de finale van het 150.000 doUartoer- nooi won de bedachtzame Indiase speler met 6-7 (9-7), 6-0, 6-4, 6-3 van de iets hoger op de wereldranglijst staande Andrej Sjesnokov. Naarmate het toernooi vorderde, is Krishnan beter gaart spelen. In de kwartfinales had hij nog grote moeite met Menno Oosting. In de halve finales was de plaatselijke fa voriet Kelly Evernden een heel wat lijdzamer slachtoffer: 6-3, 6-1. Sjesnokov bereikte de finale dank zij een nogal tumultueuze zege op de Canadees Chris Pridham: 4-6, 6- 3, 9-7. Zoals gebruikelijk diende Sjesnokov zijn prijzengeld (15.000 dollar) af te staan aan het Sovjet- russische sportcomité. Hij deed het met openlijke tegenzin en kondig de aan niet langer voor een dagver goeding van 25 dollar tennis te wil len blijven spelen. Tot dusverre heeft het Sovjetrussische sportco mité zich ontfermd over alles wat Sjesnokov heeft verdiend: in totaal zon 178.000 dollar. "Ik heb geen zin meer op deze voorwaarden te spe len. Als ik de open Amerikaanse kampioenschappen win, krijg ik precies zoveel als wanneer ik er op de eerste dag.uitvlieg", aldus de slechts betaalde tennisprof ter we reld. Sjesnokov heeft in het verle den al meerdere malen aangedron gen op een andere verdeling van het prijzengeld. Tot dusverre ech ter tevergeefs. "Elk jaar hetzelfde probleem. Elk jaar hetzelfde ant woord; misschien het volgend jaar". Succes Immink LEIDEN - In het jeugdtoernooi van BC Merenwiek, waaraan het afgelopen weekeinde in sportzaal Broekplein door negentig spelers en speelsters werd deelgenomen, zijn de meeste erepryzéh terecht gekomen bij deelnemers uit de Leidse regio. Vadrina Leemans van Merenwiek leverde de opval lendste prestatie door in de oudste leeftijdsgroep drie prijzen weg te slepen: eerste in het enkelspel, eer ste in het dubbel en tweede in het gemengddubbel. Jeroen Immink van Katwijk kwam bij de mannen tot een eerste plaats in het dubbel en een tweede in het mixeddubbel. Bovendien haalde hij een eerste plaats in de jongere leeftijdgroep in het enkelspel. De jeugdige Dana Farber 910) was ook goed op dreef met tweede plaats in enkel, dubbel en mixeddubbel. Winst Bakkei* ALPHEN AAN DEN RIJN - Erik Bakker heeft het indoor nieuw- jaarstoernooi van de Alphense ten nisvereniging Nieuwe Sloot op zijn naam geschreven. De Sassenhei- mer klopte in de finale van het mannenenkelspel in de C-klasse de Alphenaar Onno Guinau met 6-3 en 7-6. Bij de vrouwen zegevierde de Al phense Maaike Tromp, die haar plaatsgenote Annita Hamming in drie sets de baas bleef: 1-6, 6-1, 6-2. Ronald Lammens en J. Bader (Al- phen/Sassenheim) wonnen het mannendubbel en het Woubrugse koppel Annemiek Oudshoorn/J. van de Plas het vrouwendubbel. In de D-catgorie ging de winst in het mannenekel naar Andre Che valier, die Cor Jongejan met 6-1 en 6-4 versloeg. Er waren 250 deelne mers in Alphen. vangst mocht nemen. De talrijke complimenten die de landskampi oen niet alleen van Canadese kant kreeg toebedeeld waren niet aan Dekker besteed. "Alleen de eerste plaats telt" vond de coach, die alle pech (blessure Thompson) en te genslag (griep van Reddick) van de afgelopen week niet als excuses voor de nederlaag wilde accepte- Reddick was gisteren wel be schikbaar, maar werd door Dekker voor straf op de bank gehouden omdat de Amerikaan te laat in Haarlem arriveerde. Dekker: "Als hij graag wil spelen, moet hij dat maar laten zien". De Bossche coach koos voor een puur-Nederlandse opstelling tegen het geroutineerde Canada, dat in de eerste minuten door Den Bosch werd overspeeld (15-7, 20-10). Jos Kuipers (21) en Ronald Schilp (25) wisten van grote afstand koel en beheerst raak te schieten en het duurde tot na de pauze (46-38) alvo rens Canada het juiste antwoord had gevonden. Een stevige zone bleek het Wapen tegen de Brabant se schutterij, die er geen bal meer in kreeg en moest toezien hoe bik kelaar Barry Mungar met Jay Tria- no (22) en Alan Kristmanson (29) hun ploeg eerst langszij (52-52) en daarna op voorsprong brachten (73-74). Energie Den Bosch, dat in de voorbije da gen al veel energie had verbruikt, kon niet meer de kracht opbrengen om Canada in de slotfase af te stop pen, waardoor het verschil geflat teerd op 88-76 uitkwam. En hoewel Dekker met die uitslag niet tevre den was, mag toch van een knap en opmerkelijk resultaat worden ge sproken. Den Bosch toonde een formidabele inzet, gesymboliseerd door de onverwoestbare maar gis teren moegestreden Henk Pieter- se, en door het publiek met spreek koren en ovaties terecht gewaar deerd en beloond. Jan Dekker zag daarom ook nog lichtpuntjes voor het vervolg van de Europa Cup: "Ik denk dat we hebben laten zien dat Kuipers en Schilp het verlies van Thompson kunnen opvangen. Ik heb ons nog niet afgeschreven." Waar Den Bosch toe in staat is bleek zaterdagavond al tegen het favoriete Chicago, dat in een echte thriller door toedoen van Jos Kui pers (32 punten) en Ronald Schilp (23) met 90-89 werd verslagen. In de laatste seconde had Bud Greer voor de Amerikanen het tij nog kunnen keren, maar zijn schot ket ste op de ring. Greer kreeg deson danks een contract aangeboden van Den Bosch grootste concur rent Den Helder, dat Greer heeft aangetrokken als vervanger voor Reynolds. Australië Na de wervelende show van Den Bosch en Chicago was de tweede Henk Pieterse, meest waardevolle speler van Den Bosch, tracht als eerste de bal te bemachtigen in de wedstrijd tegen Canada. Jos Kuipers (l) en Barry Mungar (12) kijken gespannen toe. (foto anpi halve finale tussen Canada en Au stralië (90-76) enigszins teleurstel lend. Australië, dat finesse en in houd tekort kwam tegen de in de Amerikaanse competitie geschool de Canadezen, herstelde zich gis termiddag in de sensationele strijd om de derde plaats. Sibley (20) en Gaze (34) tilden de 'Boomers' in de verlenging naar een 90-87 (na 79-79 en 49-41) zege op Chicago. Het publiek beloonde de wed strijden met een ovatie, daarmee aangevend dat voor hen de 'Week' zeer geslaagd was. De organisatie, die een samenwerking heeft aange kondigd met het kersttoernooi van Real Madrid, kan de handen ook te vreden op elkaar slaan. Bijna twin tigduizend toeschouwers brachten een recordrecette van zo'n 160.000 gulden op, waardoor het voorbe staan van de basketbalweek is ver zekerd. HANS JACOBS LEIDEN - LMHC blijft de lijn van de vele gelijke spelen van het veld ook door trekken in de zaalhockey - competitie. De Oegstgeester club behaalde gistermiddag een heel verdienstelijke puntendeling door koploper Victoria in eigen hal te bedwingen met 8-8. In het eerste speldeel had Victo ria, dat voor een talrijk eigen pu bliek optrad, het beste van het spel en stond via twee strafcorners en een veldgoal na tien minuten ver diend op 3-1. LMHC'er Maurits Ei kenhout benutte echter een straf- bal als tegengoal en Bernard Hols- boer maakte nog 3-2. Daarna liepen de Rotterdammers met rebound goals uit naar 5-2. Dirk Drijver beperkte met een veldtreffer de schade tot een 5-3 ruststand die gezien de krachtsver houding veel hoger had kunnen uitvallen voor de thuisploeg. In het tweede half uur evenwel zetten de bezoekers de Rotterdammers on der druk. Na 6-3 kwam LMHC voor de eerste maal op gelijke hoogte (6- 6). Jeroen Dubbeld (afschuifcor- ner), Drijver en Herman Hartevelt verzorgden de aansluiting. Halver wege het tweede part moest Lei- den-doelman Enno Schets een Pak slaag voor basketbaljeugd CUENCA - De Nederlandse basketbaljeugd, met de Leide- naars Jeroen van Veen en Marco Pikaar van BV Leiderdorp en Eelco Derks van BVO Alphen, is bij het zeslanden-toernooi in het Spaanse Cuenca op de laatste plaats geëindigd. Oranje kreeg in de openingswedstrijd tegen Frankrijk, later dit jaar tegen stander bij het Europees kwalifi catie-toernooi, al direct een ste vig pak slaag: 63-100 na een 27-65 ruststand. Jeroen van Veen en Eelco Derks kregen van bondscoach Lubeek steeds een startpositie, die Van Veen tegen toernooiwin- naar België (73-74) en Zweden (63-65) benutte om respectieve lijk 22 en 14 punten te scoren. Pi- kaar (15) was vooral meegeno men om ervaring op te doen, ter wijl Derks onder de borden goed werk verzette. Nederland verloor ook van de Bondsrepubliek (49- 63 na 19-30) en gastland Spanje (60-89). UTRECHT - Leiderdorp is gis teren van het veld gelopen in de finale van het OSG-toernooi in Utrecht. Nadat center Boris Monkhorst knock-out was ge gaan tegen Philip Schaftenaar van BC Utrecht, weigerde Lei derdorp verder te spelen zolang Schaftenaar nog werd opgesteld. Na enig beraad aan Utrechtse zij de werd Schaftenaar, die geen diskwalificerende fout kreeg, alsnog naar de kant gehaald, waarna de eindstrijd werd uitge speeld. Utrecht werkte tegen het aangeslagen Leiderdorp de 21-15 achterstand snel weg (30-39) en won uiteindelijk op het nippertje met 42-43. Leiderdorp had de finale be reikt door achtereenvolgens te winnen van Voorburg (35-28), BC Utrecht (46-35), Tekon Arriba (42-18) en JRC Boxtel (38-37 n.v.). LEIDEN - Fides Pacta en Pernix, de beide vertegenwoor digers in de overgangsklasse van de korfbalcompetitie, zijn het nieuwe jaar goed begonnen. Fides Pacta won van Swift met 13-17 en Pernix versloeg Het Zuiden met 10-7. In de derde klasse besliste De Algemene de derby tegen KNS in haar voordeel: 13-5. "We speelden in het begin erg slor dig en de ruststand was dan ook aan eigen fouten te wijten", erken de coach John Tims van Fides Pac ta. Het inpassen van twee nieuwe spelers, Jan-Willem Meijer nam de plaats van de langdurig geblesseer de Nico Pikaar in en Jeanet Smits verving Wilma Neuteboom, vergde enige tijd. Swift leidde bij rust dan ook met 8-6. De tweede helft vertoonde een heel ander spelbeeld. Fides had de concentratie hervonden en wist binnen een kwartier een 9-6 achter stand om te zetten in 9-14. Bettina Sommeling (4x), Ronald van der Velden en Robin Sommeling zorg den voor die voordelige marge. In het vervolg van de strijd scoorden beide ploegen nog enkele malen en de einduitslag werd op 13-17 be paald. Pernix kon tegen Het Zuiden voor het eerst dit seizoen in de ba sisopstelling aantreden. Deson danks slaagden de Leidenaars, me de door de warrige arbitrage, er niet in een hoogstaande pot neer te zetten. Geerten Breedveld opende na elf seconden de score voor Per nix, dat bij rust een 4-2 voorsprong kende. Het Zuiden kon lange tijd aardig volgen, maar keek voortdurend te gen een kleine achterstand aan. Opnieuw Geerten Breedveld en Peter Kuipers tilden met nog tien minuten te gaan het verschil naar vier treffers en de strijd was be slist: 10-7. Ware gezicht De Danaïden toonde tegen SDO in het laatste kwartier pas haar wa re gezicht. Enrico Mud en René de Louw zetten het Leidse achttal op een snelle 2-0 voorsprong, maar in de volgende twintig minuten wist alleen SDO de mand te doorboren. Voor rust verkleinde De Danaïden het verschil nog tot twee doelpun ten (5-7). Bij de stand 8-9 bracht coach Re né Versloot Eric Kromhout en An- nemarie van Dijk, die een vakantie hadden verkozen boven de trai ning en op de bank moesten begin nen, in het veld en dat betekende de ommekeer. De Danaïden schroefde het tempo omhoog en SDO had het nakijken. Heiko Lo cher (4x) en Eric Kromhout (3x) zorgden er voor dat de thuisploeg via 13-9 naar 17-12 wegliep en dc winst was binnen. Zuiderkwartier kon, alle goede voornemens ten spijt, het nieuwe jaar niet met een overwinning be ginnen. Qua spel deed het team van coach Wim van Huis niet on der voor Achilles. Het ontbrak Zuiderkwartier echter aan schot- kracht en de tegenstander toonde zich vooral in de eerste helft trefze kerder (8-2). Edith Hillebrand gaf de Leide naars direkt na de spelhervatting het goede voorbeeld. Minder dan vijf punten werd het verschil, on danks twee doelpunten van Dirk- Jan de Kreek, echter nooit en met 12-7 moest Zuiderkwartier het hoofd buigen voor Achilles. Fiks leed tegen Animo niet al leen een kansloze nederlaag, maar raakte ook nog Reinetta de Mooy, die wegens een enkelblessure het veld moest verlaten, kwijt. Het uitj vallen van De Mooy na twintig mi nuten betekende een deuk in het zelfvertrouwen van de Oegstgeest- se formatie, die bij rust tegen een 7-5 achterstand aankeek. Topscorer Diederik van Veen (5x) bracht de spanning terug in de wedstrijd door de nadelige marge van vier doelpunten terug te bren gen tot twee. Theo Vreeken faalde vervolgens vanaf de strafworpstip en Animo liep uit naar 12-7. In de laatste achttien minuten viel, be halve één treffer aan Oegstgeester zijde, verder weinig te beleven. "Ik had nog zo nadrukkelijk ge zegd om rustig te spelen, maar het eerste kwartier was verschrikke lijk chaotisch", aldus coach Lenie Slegtenhorst van Crescendo na het verdienstelijke gelijkspel tegen Vlaardingen. Het ongecontroleer de aanvalsspel van Crescendo leid- de tot veelvuldig balverlies en een produktieloze periode van drieen twintig minuten. Vlaardingen sprong zorgvuldiger met de kan sen om en leidde bij rust met 3-5. Tot 6-7 hielden beide ploegen el kaar aardig in evenwicht. Crescen do kende vervolgens een periode waarin zij het hoofd op hol liet brengen door de scheidsrechter en Vlaardingen maakte daar dank baar gebruik van om het verschil op vier punten te brengen. Joke Geijer zette haar ploeg met twee zuivere afstandschoten weer op het rechte spoor. Met nog enkele minuten te gaan was het eerst Ani ta Alberts die doel trof en uiteinde lijk bepaalde Carolien van Noort de eindstand op 10-10. Ruud Swaak kijkt, zorgvuldig verdedigd door Peter Siebers. gespannen xaar de bal in de wedstrijd van De Algemene tegen KNS. De Algemene JJOn de derby met 23-5. (foto Henk Bouwman» De Algemene besliste eigenlijk voor rust al de derby tegen KNS in haar voordeel (13-5). In het begin van de wedstrijd kon KNS redelijk bijblijven, maar het team van coach Dirk-Jan Elzenga kwam in het vervolg nauwelijks tot een uit gespeelde aanval. De Algemene was offensief duidelijk gevaarlij ker en kon met een 9-2 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft had KNS meer balbezit, maar kon dat voor deel niet in de score tot uitdruk king laten komen. De Algemene kwam, ondanks matig spel, nooit in gevaar. Alleen Wilma Sinteur speelde op niveau en scoorde nog drie maal. Edwin van Leeuwen en Edwin- en Monique Kooien namen de produktie van KNS voor hun re kening. DELFT - LZ'1886 heeft tijdens limietwedstrijden in Delft opnieuw drie startbewijzen binnengehaald voor de nationale winterkampioen- schappen. Karin Stastra bleef gisteren op de 200 meter wisselslag met 2.39.4 ruimschoots onder de vastgestelde tijd van 2.41.0. Dit gold ook -voor Dennis Schouten op de 200 meter schoolslag bij de jongens geboren in 1975: 2.52.2 (limiet 2.56.0). Op dezelfde afstand verbeterde Antoine van Weerde zijn persoonlijk record tot 2.24.2. Angelique Hoogenboom behaalde op de 100 meter rugslag meisjes '75 een ïn- schrijflimiet met een tijd van 1.16.2. Op de dubbele afstand verdiende Nancy Kijk in de Vegte (m'74) wel direct een reisje Emmen: 2.36.7. De Zijl/LGB bleek niet in staat de overwinning te prolongeren tijdens estafette-wedstrijden in Wormerveer. Achter De Gouwe en het orga niserende Oceanus werd gisteren beslag gelegd op de derde plaats. Ook Velocitas legde in een goe de eerste helft de basis voor de eindzege. Vriendenschaar kwam er in het begin niet aan te pas en keek na dertig minuten tegen een 5-10 achterstand aan. Even kwamen de Leiderdorpers toch nog in de pro blemen. Vriendenschaar kwam twee maal op minimale achter stand, maar topscorer Jan Schef- fers (5x) en Ine Goedegebuuren stelden de zege veilig: 12-14. DES was in het eerste kwartier na rust slagvaardiger dan Ons Ei land en liep via 4-5 uit naar 4-10. Dc Leidenaars konden, ondanks twee treffers van Colinde de Wekker, de nederlaag niet meer afwentelen: 7 12. Jaco van der Weele scoorde eveneens twee maal voor Ons Ei land. bij hekkesluiter Olympia. De Al phense derdeklasser kwam in Spij- keniss niet verder dan 8-8. Halver wege leidde Tempo met 2-4. Toen er halverwege nog steeds een voor sprong van drie punten op het sco rebord stond (3-6) gloorde er hoop op een goed resultaat. Maar de Al- phenaren konden de weelde (op nieuw) niet dragen. Middels twee strafworpen en twee velddoelpun- ten nam Olympia de leiding over: 7-6. De laatste krachtsinspanning van Tempo was ontoereikend voor de winst. Eric Pons nam de helft van de Alphense produkie voor zijn rekening. JETSKE GOUD SMIT JUBBEGA - "Ik vond het achteraf wel gemeen", verontschuldigde Jacquelien Winter zich na afloop van de wedstrijd Wordt Kwiek- TOP. "maar in de hoofdklasse schijnt het te moeten. Ze zou het bij mij trouwens ook doen". Het was tekenend voor de gestage ge wenning van TOP aan de mores van de kortbaltop. Toen Dautzen Bergsma in de laatste minuut mis- taste bij het afvangen en ten val kwam, maakte de aldus vrijgeko men Winter het duel koelbloedig af: 15-17. Een laatste Friese tegen- goal kon TOP toen niet meer deren en de eerste zege (16-17) was bin- Met deze zege op Wordt Kwiek zette de debutant uit Sassenheim de eerste schrede op het door coach Jasper Engel uitgezette pad. "De komende vier duels tegen Wordt Kwiek, KVS, Groen Geel en ook Fortuna zullen bepalend wor den", zo had hij het achttal voorge houden. "Zes punten moeten ze ons tenminste gaan opleveren om een goede kans op handhaving te hebben". "Wordt Kwiek een tempo op dringen dat het niet aankan", luid de zaterdag de opdracht van Engel en TOP trok direkt fel van leer. Met het vrouwenduo in de punt van de aanval en de sterke mannen veelal in de korfzone was het balbezit langdurig. Terwijl sterspeelster Ankie de Haan van Karin Wester beek niet veel kansen kreeg, zorg de Geke van der Let in het andere vak voortdurend voor problemen. Zevenmaal scoorde de voor Stella van der Zaag ongrijpbare Friezin De topsoorster van WK sloeg na rust (9-8) bij 11-9 ook het eerste gat van twee punten. Het huisorkest liet de zilvervloot al binnenvaren, maar TOP was door Anne van der Zaag en Frank Nijenhuis binnen de minuut weer terug. Na de even vlot volgende 13-11 duurde het her stel veel langer. Maar nadat Frank Nijenhuis op fraaie wijze 13-13 had gemaakt, raasde TOP ook direkt door. Ron van der Willik, na vakwisse ling met Sjoerd van der Klaauw naast zich voor Gerco Langelaan, was plotsklaps niet te stuiten en scoorde tweemaal achtereen. "Na die wissel kwamen de rollen an ders te liggen en moest ik meer voor de korf spelen. En als ik inge schoten ben gaat alles er in". Na 15-15 bewees hij nogmaals zijn zui verheid, scorend vanaf de uitworp. Waarna Jacquelien Winter onder de korf figuurlijk de beslissende tik uitdeelde. BRAM VAN GENT strafbalgoal toestaan, terwijl Ei kenhout daarna zijn elfde strafbal van dit seizoen op de paal pushte Met nog vier minuten te spelen kwam het nog ongeslagen Victoria op 8-6. Dat was het sein voor Schets om plaats te maken voor een extra veldspeler. Door het ver hevigde offensief verdiende LMHC (met nog 45 seconden op het bord) een strafcorner die door oud-Leidenspeler Joan van Mar wijk Kooy met de voet werd ge stopt wat leidde tot 8-7 na de verzil verde strafbal van Eikenhout. Een te hoog opspringende bal van een Victoriastick bracht in de bijna verspeelde tijd nog een strafcor- nertreffer van Dubbeld. LMHC staat na zijn derde gelijke spel, een verloren en een gewonnen wed strijd in de top van de over gangsklasse. Roomburg De zaalhockeyers van Roomburg kwamen gisteravond in de Haagse sporthal Overbosch met twee over winningen uitstekend voor de dag en moeten alleen Leonidas boven zich dulden. Het eerste duel werd via een 6-3 ruststand met 9-4 ge wonnen van Rotterdam wiens kracht enigszins tegenviel. De voorsprong is niet in gevaar ge weest. Max Ligtenberg (3), Jurjen van Aken (2), Oskar Snijders, Jo- han Biekart, Rutger van Schaik en Bas Koning verzorgden de Room- burg-produktie. Ook in het tweede eerste-klasse- duel tegen Cartouche namen de Leidenaars een voorsprong die met rust 3-1 was. Cartouche kwam nog op 3-2, maar had daarna in sco rend opzicht niets meer in te bren gen. Rutger van Schaik scoorde tweemaal, net als Koning en uit blinker Van Aken. Ook Ligtenberg scoorde nog op weg naar de uitein delijke 7-2 overwinning op de Voorburgers van wie een speler in de laatste fase na een onbeheerste reactie een rode kaart kreeg. ASPER (ANP) - Roland Liboton overtuigt iedereen in de veldritten van dit seizoen. Hij heeft alleen het bestuur van de Belgische Wieler bond er nog niet toe kunnen bren gen terug te komen op het stand punt dat de heerser van dit jaar ge schorst is voor de strijd om de we reldtitel. Liboton wilde vorig jaar niet starten in de titelstrijd in Tsje- choslowakije omdat hij het par koers gevaarlijk vond. Zijn colle ga's ondersteunden zijn standpunt, maar lieten de Belg vallen omdat zijn standvastigheid een gevaarlij ke concurrent minder betekende. Liboton had al vier van de voor gaande veldritten in het super- prestigeklassement gewonnen cn wilde in eigen land ook de vijfde uitgave winnen, juist op een par koers dat niet voor hem "gemaakt" leek. De aanhoudende regen van de laatste dagen dwong de lopende fietsers zich te transformeren in modderploeteraars. Het maakte Li boton niets uit, al vond hij dat het traject onder deze omstandighe den gewijzigd had moeten worden "Het was zo al zwaar genoeg, het stuk bos had geschrapt dienen te worden, omdat daar de kans op verwondingen te groot was. Dat is niet verantwoord slechts één week voor de nationale kampioenschap pen". Liboton reageerde alert op de snelle start van Adri van der Poel. die echter door een vroege valpar tij ver werd teruggeworpen. De wegrenner, die de specialisten op hun terrein partij kan geven, vocht echter terug en eindigde tenslotte slechts op een handvol seconden van Nederlands kampioen Stam- snijder, die een wat tegenvallende vierde werd. De BWB zal zich binnenkort be raden over de schorsing van Libo ton, die in Asper zijn dertiende overwinning van het seizoen be haalde. Katwijker René Guyt werd be haalde na een goede start een ver dienstelijke 21ste plaats. "Het was een goede voorbereiding op de NK volgende week in Hulsberg", aldus Guyt, die blij was met het natte weer. "Een ideaal parcours, ik zie het NK dan ook positief in". Zater dag won Guyt de interclubrit in Bleiswijk, voor Cees Slingerland en Ron Jansen. Roland Liboton

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15