Val Visser domper Warm onthaal fans Oranje Gullit dompelt Napels in rouw Riante positie Liverpool Ook Druppers verlaat trainer Kraaijenhof Rijkaard rond met Lissabon Kemkers pakt titel 5 kilometer De patiente is aan de beterende hand Virus velt schaatskernploeg UTRECHT (GPD) - In navolging van 400-meter-loper Arjen Vis serman heeft nu ook Rob Druppers besloten trainer Henk Kraaijen hof de rug toe te keren. Druppers is teleurgesteld over de begeleiding van Kraaijenhof en heeft zich inmiddels weer gemeld bij zijn 'oude' trainer, Jon Wellerdieck. „Het was de bedoeling", aldus Druppers, dat Kraaijenhof en Wellerdieck mij samen zouden trainen, maar ik heb al twee maanden niets meer gehoord van Kraaijenhof. Hij schijnt met Nellie Cooman in Argentinië te zitten. Hij is ook verhuisd, maar heeft zijn nieuwe adres nooit aan mij doorgegeven". Hoewel Druppers een succesvol indoor-seizoen had (hij werd in fe bruari Europees kampioen op de 800 meter in Liévin) maakte hij in ju ni plotseling bekend dat hij van trainer wenste te veranderen. Hij koos voor Henk Kraaijenhof, de trainer van Nellie Cooman en Aijen Vis serman. Druppers ging in Rotterdam trainen en aanvankelijk zag zijn toekomst er hoopvol uit. Zo werd hij weer Nederlands kampioen. De wereldkampioenschappen in Rome liepen echter op een mislukking uit. De loper van Hellas werd al in de serie uitgeschakeld. Aan de samenwerking tussen Druppers en Kraaijenhof is dus al na een halfjaar een einde gekomen, waardoor Kraaijenhof nu alleen nog Nellie Cooman en de Belgische sprinter DesrueUes onder zijn hoede heeft. LONDEN (RTR/ANP) - Britse hooligans hebben aangekondigd de Nederlandse supporters, die op de vriendschappelijke voetbalwedstrijd Engeland - Nederland op 23 maart in Londen afkomen, warm te onthalen. Volgens een artikel in de Sunday Mir ror zijn de leiders van de drie meest notoire benden vandalen - Chelsea's Headhunters, Westham's Inter City Firm en Millwall's F Troop - in pubs in het oos ten van Londen bijeengekomen om de taktiek voor de confrontatie te bespreken. Het zou de bedoeling zijn de Nederlandse fans hardhandig aan te pakken zodra zij in Harwich na hun overtocht per veerboot voet aan wal zetten. Een niet met name genoemde leider van een van de gangs zei tegen verslaggevers van de krant: „We hebben de wapens en de mensen. Als die Nederlan ders hier komen zullen we er flink tegenaan gaan. Zij denken, dat ze heel wat mans zijn, maar tegen ons kunnen ze toch niet op." Volgens de Sunday Mirror zien de hooligans de vriendschappelijke wedstrijden van Engeland op Wembley (er zijn ook duels met Colombia en Schot land vastgesteld) als een generale repetitie voor het geweld, dat zij in petto hebben voor de eindronde om de Europese titel, deze zomer in West-Duits- land. De Engelse vandalen zijn vastbesloten de Ne derlanders in Harwich zonder pardon af te tuigen. „We spreken er al een tijdje over in het hele land", aldus een van de vandalen. „Net als vorig jaar toen we naar Hampden in Glasgow gingen. Iedereen wil de Nederlanders een lesje geven, dat hen nog lang zal heugen." De hooligans hebben gekozen voor Harwich als „trefpunt" omdat de Londense politie zeer strenge veiligheidsmaatregelen heeft aange kondigd op de avond van de wedstrijd in Wembley. Rob de Bakker, veiligheidsfunctionaris van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, zei zon dagavond dat Engeland - Nederland zonder meer als risicovolle wedstrijd wordt gezien. „Op dit mo ment kan ik verder niet ingaan op de speculatieve verhalen in Engelse kranten. Het ligt wel in de be doeling binnenkort, waarschijnlijk over twee we ken, naar Londen te gaan om de te nemen maatre gelen betreffende begeleiding, kaartverkoop en het vervoer door te spreken met officials van de Engel se bond en de Londense politie". Het eiland Cyprus kende tot zaterdag het voet balvandalisme slechts van over de grenzen. Bij de wedstrijd tussen de top twee van de nationale com petitie, Apoel Nicosia en AEL Limassol, ging het voor het eerst echt mis. Toen de scheidsrechter in de laatste minuut bij de stand 0-0 een strafschop aan Apoel gaf en die even later benut werd (1-0), bestormden de supporters van Limassol het veld van het Makarios-stadion. De politie moest ingrijpen met waterkanonnen en tr aangas. Bij de botsing vielen dertien gewonden, on der wie twee politiemensen. AMSTERDAM (ANP) - Frank Rijkaard is persoonlijk rond met Sporting Lissabon. De Ajax-verdediger, die na een conflict met trainer Johan Cruijff al maandenlang niet meer actief is in de hoofdmacht van de Amsterdamse club, reis de op oudejaarsdag naar Lissa bon en kwam daar tot overeen stemming over een contract van anderhalf jaar met een op tie van een jaar. Ajax wil wel meewerken aan de transfer, maar heeft een aantal eisen ge steld teneinde zeker te zijn dat de gevraagde transfersom - ge sproken wordt van een bedrag van vijf miljoen gulden - inder daad wordt overgemaakt. Vol gens Ajax-directeur Arie van Eijden is daaraan nog steeds niet voldaan: "Wat ons betreft, is de situatie precies gelijk aan die van een week geleden". Oleg Blochin, Europees voet baller van het jaar 1975, speelt het komende seizoen hoogst waarschijnlijk bij de Oosten rijkse tweede-divisievereniging Vorwarts Steyr. Dat maakte het Russische weekblad "Voetbal en Hockey" in zijn editie van gisteren bekend. De 35-jarige Blochin zou tijdens een toer nooi in december in Linz een contract hebben getekend bij Vorwarts. De aanvaller was tij dens het evenement topscorer met zes treffers. De Oostenrijkse club speelt in de tweede divisie en bezet na de eerste helft de derde plaats. Volgens het blad heeft het mi nisterie van sportzaken in de Sovjetunie al toestemming ge geven voor de transfer. Als de overgang doorgaat, is Blochin de derde voetballer uit de Sov jetunie die permissie krijgt in het buitenland te gaan spelen. De aanvaller is voorafgegaan door Oleg Zinstjenko, die in 1970 van Lenigrad naar Rapid Wien vertrok, en door Sergei Sjavlo, die vorig seizoen de overstap naar Rapid maakte. MILAAN (AFP/ANP) - De verkiezing van Ruud Gul lit tot Europees voetballer van het jaar 1987, ontlokte in Italië de nodige kritiek. Vooral in Napels werd de be slissing fel aangevochten. Het voor zondag op het pro gramma staande duel tegen Gullits AC Milan had daar zeker mee te maken. Met een indrukwekkend optre den in het toptrcffen heeft Ruud Gullit gisteren de kri- tikasters in Italië voorlopig hardhandig de mond ge snoerd. De Nederlander was in het uitverkochte San Siro- stadion de inspirator van zijn ploeg. Mede door een treffer van Gullit zegevierde AC Milan met de voor Na- poli ontluisterende cijfers van 4-1. Milan verkleinde door die zege de achterstand op Napoli tot drie punten. Het deelt de tweede plaats met Sampdoria dat in Ge nua tegen de tweede ploeg uit Milaan, Internazionale, niet verder kwam dan 1-1. Uitblinker in dat duel was de regisseur van het Milanese middenveld, Enzo Scifo. Roma zakte naar de vierde plaats door een nederlaag, 0-1, bij Fiorentina. Juventus had eindelijk plezier van Ian Rush. De Brit scoorde in de derby tegen Torino de gelijkmaker voor zijn werkgever: 2-2. Het was Rush's tweede doelpunt in de competitie. Verkiezing Het duel tussen AC Milan en Napoli was niet zomaar een treffen tussen de nummer vier en de lijstaanvoer der. Er speelde in het met 75.000 toeschouwers bezette San Siro-stadion veel meer mee. Daar was in de eerste plaats de verkiezing van Gullit tot Europees voetballer van het jaar. Dat stak de Napolitanen zeer. De kritiek uit de Zuiditaliaanse stad was fel en cynisch. Maar ook de handelwijze van de strafcommissie speelde in Milaan een rol. Door beslissingen van die raad van wij ze mannen had Napoli een verloren wedstrijd, tegen Pescara, alsnog gewonnen en zag AC Milan de winst tegen AS Roma omgezet in een nederlaag. Het leverde Napoli een voorsprong van vijf punten op. De derde wedstrijd, die op het veld werd uitgevocn- ten, was het treffen tussen Maradona en Gullit. Voor de Zuiditalianen is de Argentijn de beste voetballer in de Italiaanse competitie. In de rest van het land is men meer de mening toegedaan dat Gullit de kroon van de Zuidamerikaan heelt overgenomen. In het San Siro- stadion besliste de Nederlander zowel de strijd tegen de critici als die tegen Maradona. De Nederlander leidde zijn ploeg met een indruk wekkend optreden naar de winst. Hij was betrokken bij twee doelpunten. Hij stelde in de negentiende mi nuut verdediger Colombo in staat de gelijkmaker op het scorebord te zetten en zorgde in de 62e minuut voor de beslissing door met een fraaie goal voor 3-1 te zorgen. De start in Milaan was voo: ten was het beste moment v een treffer. De Argentijn, ee men van een korte vakantie i de de Braziliaan Careca met r de gasten. Na elf minu- an Maradona goed voor n dag eerder teruggeko- i zijn geboorteland, stel- Ruud Gullit schreeuwt het uit van vreugde strijd tegen Napoli. De Nederlander vervulde mooie pass in staat de score te ope nen. Het appel van de Milanese ver dediging voor buitenspel werd door scheidsrechter Agnolin niet gehonoreerd. Acht minuten later konden de aanhangers voor de thuisploeg voor het eerst juichen. Gullit ging door op rechts en zag Colombo zich vrij lopen in het strafschopgebied. Van twaalf me ter schoot de verdediger de bal door de benen van Napoli-doelman Garella. Voor de gasten was er daarna niets meer weggelegd dan verdedigen. Maradona bleek teveel last te hebben van de overstap naar Zuid-Amerika. Door zijn falen was de organisatie bij de gasten ver te zoeken. Na 23 minuten kwamen de gastheren op voorsprong door Vir- dis. Na een mislukte passeerbewe ging kreeg hij de bal toch nog voor de voeten. Garella was kansloos te gen de inzet. Het duurde tot de 62e minuut voor het duel werd beslist. Na een pass van Ancelotti had Gullit al leen de doelman van Napoli nog voor zich. Eén schijnbeweging van de Nederlander was genoeg. Met links tikte Gullit de bal in het lege doel. Na die treffer was er nog meer sprake van eenrichtingsverkeer dat een halt vond bij Garella, tot hij zich een kwartier voor tijd verkeek op een schot van Donadoni. Tus sen zijn benen verdween de bal in het net. Voor Gullit kwam het ein de van de wedstrijd al in de 81e mi nuut. Hij kreeg van coach Sacchi na zijn indrukwekkende optreden een applaus-wissel. Boete Navratilova WASHINGTON (AFP) - Martina Navratilova en Chris Evert kunnen een boete van 20.000 dollar (36.000 gulden) tegemoet zien. De interna tionale associatie van tennisspeel sters (WITA) legde deze straf op, nadat het Amerikaanse tweetal had aangekondigd volgende week een lucratief demonstratietoernooi in Australië te preferen boven het of ficiële toernooi van Sydney. De WITA verbiedt haar leden deel te nemen aan exhibities, indien te gelijkertijd op hetzelfde continent een officieel toernooi plaatsheeft. Paradoxaal genoeg bekleedt het beboete duo topposities in de WI TA. Evert is praeses, Navratilova is een van de penningmeesters. LONDEN (Reuter) - Everton heeft stadgenoot Liverpool gisteren een goede dienst bewezeq, In een op windende wedstrijd versloeg de Engelse kampioen voor eigen pu bliek Nottingham Forest, de num mer twee van de ranglijst, met 1-0. Het verschil tussen koploper Li verpool en Nottingham bleef daar door gehandhaafd op dertien pun ten. De laatste van de vier kerstva kantie-wedstrijden van de Reds, uit tegen Derby County, werd afge last. Het kostte Everton veel moeite de reeks duels rond kerst en nieuw jaar, waarvan de eerste drie slechts een zege en twee nederlagen ople verden, tot een goed einde te bren gen. Clarke maakte in de veertien de minuut het doelpunt. Na een voorzet van Van den Hauwe werd de bal doorgekopt door Steven, waarna Clarke eveneens met het hoofd scoorde. Kort na de rust mis ten Steven, Watson en Snodin kan sen de voorsprong te vergroten. Het jonge Forest drong daarna aan, werd niet echt gevaarlijk. Everton steeg door de zege naar de vierde plaats. Arsenal had zaterdag de kans Nottingham Forest van de tweede plaats te verdringen. In de Londen se derby tegen Queen's Park Ran gers lukte dat niet. De ontmoeting leverde wel veel overtredingen, maar geen doelpunten op. De twee de wedstrijd van zaterdag tussen rivalen uit de Britse hoofdstad, Chelsea - Tottenham, eindigde eveneens in 0-0. Manchester United, vijfde in de league, bouwde een minimale mar ge op tegen staartclub Watford. Brian McLair scoorde in de zeven tiende minuut en werd daarmee matchwinnaar. Watford nam daar na het initiatief, maar kwam niet tot scoren. Wimbledon zette zijn opmars naar de subtop voort met de vijfde achtereenvolgende over winning. Oxford werd verslagen met 5-2. Cork (2), Fairwather, Lawrie, Sanchez en Fashanu wa- de pro- Spanje Hugo Sanchez heeft zaterdag avond zijn stempel gedrukt op het prestige-duel in de Spaanse com petitie tussen Real Madrid en Bar celona. De ploeg van Leo Beenhak ker won met 2-1 dankzij twee tref fers van de Mexicaanse internatio nal. Sanchez benutte in de 23e mi nuut een strafschop en scoorde vier minuten voor de rust nog eens met een kopbal. De treffer van Bar celona werd gemaakt door Bernd Schuster. De Westduitser scoorde in de 31e minuut uit een penalty. Madrid nam door de overwin ning twaalf punten voorsprong op zijn aartsrivaal. Hoewel de belan gen wegens de stand op de ranglijst minder groot waren dan andere ja ren, was de publieke belangstelling kolossaal. Hoewel het duel recht streeks werd uitgezonden door de televisie, was het stadion met 80.000 toeschouwers uitverkocht. HEERENVEEN (GPD) - Alsof een virus hem op de hielen zat, zo hard stoof Leo Visser ineens over het Thialf-ijs. Hij rook een stunt, maar het werd een klein drama. "Ik wilde mijn Nederlands record verbeteren en daar ligt het wereldrecord zeer dicht bij in de buurt", verklaarde Visser naderhand zijn gretigheid. Hij wilde harder dan hij kon. Toen hem iets meer dan twee rondjes resteerden zwikte een voet onder zijn lichaam weg en in volle lengte gleed de 5000 meter-favoriet vele meters door. Vissers val maakte zaterdag voor de afgehaakte Gerard Kemkers de weg vrij naar diens eerste nationale (senioren- )titel. Het top-treffen op de openingsdag van de afstandskampioenschap pen eindigde daarom met een anti climax. De twee enige Nederlan ders die zich over zes weken in Cal gary op de 5000 meter tussen de medaille-jagers kunnen mengen, hielden elkaar lange tijd in balans. Een demarrage van de een werd meteen door de ander beantwoord. Een wereld-toptijd lag in het ver schiet (4.05 na drie kilometer), tot Visser plotseling naar een nog ho gere versnelling overschakelde. Met een pijlsnel rondje van 31,8 schudde hij Kemkers van zich af, maar groef tegelijk zijn eigen graf. Even haperde de techniek en bleek alles voor niets te zijn geweest, hoewel Visser daar zelf anders over dacht. "Ik heb laten zien dat de vorm er is en daar ging het toch zeker om. Dit moet voldoende zijn voor het NOC. Er zijn nog wel wed strijden in Davos, maar die zijn voor de twijfelgevallen. Daar beho ren Gerard Kemkers en ik niet bij", stelde de Haastrechter, die zelden of nooit valt. Gerard Kemkers zag zijn ploegmaat vlak voor zijn neus onderuit gaan, stoomde door naar 6.4,96, een halve seconde boven zijn eigen toptijd van Calgary. Henk Gemser: "Gerard deed uit stekend werk". Ontregeling In welke mate de lichamelijke ontregeling rond de jaarwisseling de prestaties drukte, viel slechts te gissen. Hein Vergeer meldde zich zaterdagochtend pips aan het ont bijt. Gemser: "Ik kon wel tegen de tafel schoppen toen ik hem zag. Hein wilde zelf wel rijden, maar daar heb ik een stokje voor gesto ken". In Calgary zette Vergeer be gin december een streep door zijn aspiraties op de 5000 meter, in Hee renveen verklaarde Gemser dat het eerder in de bedoeling had gelegen de ex-wereldkampioen geestelijk te bevrijden van de afstand die een kwelling voor hem was geworden. Gemser: "Ik heb hem mentaal weggehaald bij de vijf kilometer en nu wilden we eens kijken hoe het met een andere instelling zou gaan. Maar hij kon echt niet rijden". De verdere afwikkeling bij het samenstellen van de Olympische equipe is er niet eenvoudiger door geworden. Over de aanwijzing van de nummers een en twee (in dit ge val Kemkers en Visser) bestaat geen enkele twijfel, het geharrewar speelt zich zoals gebruikelijk ron de de derde man af. Vergeer wil zich eerst aan een laatste test on derwerpen, maar moet hiervoor wachten tot de World Cup in Da- Voor het Olympisch team is in elk geval een allrounder van de kernploeg afgevallen. Henri Kraayenbos heeft het contact vol ledig verloren en is een gemakke lijke prooi geworden van diverse buitenstaanders. Zoals hij zelf een jaar geleden Bert Koopmans ver drong, is Kraayenbos nu zelf uit de boot gevallen. In november reed de Zuidhollander 6.57,58 en sinds een tijdje worstelt hij met rugklachten. "Na een rondje of vier krijg ik een stijve rug, blokkeert al les en is het over", aldus Kraayen bos. Ruime afstand Van de vier man, die op ruime afstand van Kemkers eveneens on der de zeven minuten bleven, doen Herbert Dijkstra en Bart Veld kamp mee in de selectie-molen. Na een zwak wielerseizoen is Dijkstra, die nog wel deel uitmaakt van de wegselectie voor de honderd kilo meter ploegentijdrit, aan een sterk schaatsjaar bezig. De 21-jarige Drent was twintig seconden snel ler dan ooit (6.56,32), op de interna tionale seizoenranglijst reikt hij er echter niet verder mee dan de veer tiende positie. Ofschoon Gemser zijn waarde ring toonde, merkte hij ook op: "Internationaal stelt 6.56 geen so demieter voor. Wil je een beetje concurreren dan moet je onder de 6.50 zitten, de winnaar rijdt straks in Calgary onder de 6.40". Herbert Dijkstra en Bart Veldkamp, een 20- jarige self-made marathonschaat ser, zullen uitsluitend op grond van hun 5000 meter Calagry dus niet halen. Ze hebben echter een tweede ijzer in het vuur om hun kandidatuur af te dwingen, de tien kilometer van morgenavond. Die ligt het tweetal nog beter, maar er liggen meer kapers op de kust, zo als Robert Vunderink die zijn titel verdedigt. Nu Kraayenbos in de versukke ling is geraakt, is ook in alle hevig heid een strijd aan de gang om de vierde plaats in de EK-ploeg, die op 23 en 24 januari in Den Haag aantreedt. Vergeer wil wel aan het evenement meedoen en zal op grond van zijn verleden naast Vis ser en Kemkers vermoedelijk wor den aangewezen. Een tiener zal het kwartet completeren. Anne Jan Portijk (19), een krachtige Fries, is bezig aan een nationale doorbraak, de andere gegadigden zijn Jong Oranje-rijders van Leen Pfrom- mer: Jacques Orie (19), Thomas Bos (19) en Ben van der Burg (18). Het viertal werkt in Heerenveeri een complete vierkamp af. Er is weliswaar geen officiële selectie aan de orde, wie in het officieuze onderlinge klassement het beste puntentotaal heeft, lijkt op rozen te zitten. Portijk staat er het beste voor en heeft zijn sterkste afstand, de 1500 meter van vanavond, nog voor de boeg. HEERENVEEN (GPD) - Een in en om Heerenveen heersende vi rus-ziekte hield rond Oud en Nieuw ook twee complete schaats-kernploegen aan het bed gekluisterd. Door de plotseling opkomende ziekte, die gepaard ging met koorts en buikloop, moesten Hein Vergeer, Menno Boelsma en Petra Moolhuizen zich op de eerste dag van de Ne derlandse afstands-kampioen- schappen zelfs afmelden. Vergeer en Moolhuizen kwa men gisteravond op de kilometer wel op het ijs, Boelsma niet. Ma rieke Stam, die zaterdag wel deelnam aan de 3000 meter, bleef gisteren ook thuis. De kernploegen verbleven ter voorbereiding op het NK in de afgelopen week gezamenlijk in het Friese Delfstrahuizen. Het vi rus stak woensdagmiddag zijn kop op in het appartementen complex, toen Mariska Hekkers en Ria Visser als eersten last kre gen van hun maag. Hein Vergeer was 's avonds de derde, die bra kend zijn bed indook. In de uren en dagen daarna kroop de één na de ander onder de wol. Zelfs de coaches en verzorgers werden ziek. De enige, die overeind bleef was fysio-therapeut Arie de Jong. Door de grote vraag naar medicijnen en medische hulp maakte hij c Over de oorzaak van de 'schaats-epidemie' tast KNSB- arts Maarten Koornneef nog in het duister. Koornneef'. „We wa ren eerst bang voor een voedsel vergiftiging. De Keuringdienst van Waren is er snel bij gehaald, maar die heeft niets fouts in het eten kunnen ontdekken. Gezien de aard van de ziekte houd ik het op een virus, temeer, daar dat momenteel schijnt te heersen in Heerenveen". Doordat de ziekte de prestaties van diverse rijders en rijdsters nadelig kan hebben beïnvloed en Vergeer, Moolhuizen en Boels ma zelfs werden gedwongen af te zeggen, is ook meteen de vraag gerezen, welke waarde de NK nog heeft als olympisch selectie middel. De coaches Gemser en Van 't Oever wilden daarop geen antwoord geven en verwezen naar het overleg met de andere selectie-heren van de KNSB, dat meteen na de titelstrijd plaats vindt. Het NOC is in ieder geval door de KNSB ingelicht over de gebeurtenissen in Delfstrahui- Hein Vergeer. zen. Het NOC en de KNSB heb ben woensdag nader overleg over de ontstane situatie. Moge lijk worden dan ook de eerste Calgary-gangers al aangewezen. HEERENVEEN (GPD) - Van Gen- nip breekt pols. Van Gennip heeft last van haar enkel. Van Gennip ziek. Van Gennip geopereerd aan rechtervoet.... Een argeloze krante lezer hoefde de afgelopen maan den maar een willeurige sportpagi na open te slaan en de ziekenhuis- lucht kwam hem bij het zien van alleen al de naam van Yvonne van Gennip tegemoet. Als topsportster leek de 23-jarige Haarlemse met de vuilnisman te zijn meegegeven. Zonder het har dop te zeggen, werd in huize Van Gennip rekening gehouden met een vroegtijdig einde van een mooie schaatscarrière. Terwijl haar ploeggenotes in Butte, Calgary en Inzeil schaafden aan hun conditie, werkte Yvonne van Gennip na de voetoperatie in haar 'uppie' met de moed der wan hoop aan haar come-back. Op 15 november 1987 reed ze haar laatste wedstrijd. Afgelopen zaterdag maakte ze tijdens het NK zonder al te veel ambities op de 3000 meter haar rentree. "Alles wat ik dit sei zoen nog pakken kan, is meegeno men", redeneerde ze vlak voor haar rit. Ruim vier minuten later balde ze voor het eerst in dit seizoen haar vuist naar het publiek. Een veelbe- tekend en emotioneel gebaar, waarmee ze wilde aangeven, dat de ellendigste tijd achter de rug is. De patiënte bewees in Thialf aan de beterende hand te zijn. Haar winnende tijd van 4.24,32 mocht er na twee maanden afwezigheid op wedstrijd-niveau zijn. De andere deelneemsters kwamen er in ieder geval niet aan te pas. "Ik ben echt blij met deze medaille. Dit geeft me een gevoel van opluchting. Ik ben er natuurlijk nog lang niet, maar deze prestatie geeft me in ieder ge val veel vertrouwen", stelde Van Gennip na haar geslaagde come back. "Het is voor het eerst, dat ik echt lekker heb gereden. Door mijn enkelblessure heb ik mijn rechterbeen lange tijd ontzien. Daardoor verslapten mijn spieren aan een kant. Ik stond meestal te bibberen op mijn benen, omdat ik m'n coördinatie-gevoel volledig kwijt was. Dat is nu terug. Ik heb nog wel een beetje last van mijn enkel. Vandaag zwikte ik er door tijdens de start. Maar het gaat elke dag beter. Ik moet me alleen ont zien op de korte afstanden. Ik kan nog niet sprinten. De 500 meter is op dit moment uit den boze". De vrouwenploeg reist' woens dag naar Davos, waar de World- cup-races op het programma staan De week erop wacht het EK in Kongsberg. Als het aan Van Gen nip ligt, mijdt ze Davos. "Het heeft volgens mij niet zoveel zin om daar te starten. Ik ben veel tijd kwijt aan reizen. Die kan ik beter besteden aan trainingen in Nederland. Maar of ik mag thuisblijven, hangt van de trainer af'. Van 't Oever ziet Van Gennip lie ver wel starten in Davos. Het me ningsverschil wordt misschien vanzelf opgelost, aangezien in Da vos door het zachte weer slechts een vliesdunne ijsvloer ligt, waar door de wedstrijden wellicht moe ten worden afgelast. Van Gennip ziet wel uit naar het EK. "Daar kan ik me testen in een internationaal veld. Kqken, hoe ver ik ben, als ik onder spanning sta". Die spanning ontbrak zaterdag ten enen male op nationaal niveau. Het was tekenend voor het matige niveau in het vrouwenschaatsen, dat Van Gennip na een langdurige afwezigheid zonder enige moeite naar de nationale titel kon koersen. Nummer twee, Ingrid Paul, lag al op meer dan vier seconden. De vraag is dan ook gerechtvaardigd, of het zin heeft om naast Van Gen nip anderen naar de olympische drie kilometer af te vaardigen. Ria Visser, die nog niet is aangewezen als olympisch kandidate, werd weliswaar derde, maar ze reed moeizaam rond. Ze heeft vandaag (1500 meter) en morgen (5000) me ter nog twee kansen om zich te plaatsen voor Calgary. Ze zal dan beter en vooral sneller moeten schaatsen dan zaterdag. Marieke Stam stelde erg teleur. De Eg- mondse bleek veel last te onder vinden van de naweeën van haar ziekte en eindigde in de midden moot op de drie kilometer.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13