Berucht Palendorp verdwijnt naast Leiderdorpse Muzenhof SÏÏH Actie Mensen voor Mensen wekt argwaan Bijscholing voor parlementariërs Door inbraak heengeslapen LEZERS OPGELET! FELICITATIE-BON KABELKRANT FELICITATIE-BON LEIDERDORP - De verkoop van posters ten behoeve van een pro ject in Bangladesh, onder meer in Leiderdorp, heeft de argwaan van de politie opgewekt. "Tot op heden zijn we niet op strafbare feiten ge stuit. Het huis-aan-huis te koop aanbieden van posters is niet ver boden. Maar dat is wel typisch een geval van tussen de mazen van de wet doorsluipen", aldus de politie van Huizen. "We raden mensen dan ook met klem aan goed te kij ken waar ze hun geld aan beste den". Huizen is, naast Leiderdorp, Bussum en Hilversum, een van de gemeenten waar de Stichting Men sen voor Mensen met posters langs de deur is gegaan. Overigens wor den op het moment alleen nog in Dure hifi uit huis ontvreemd OEGSTGEEST - Terug van vakantie merkten de bewoners van een woning in de Oegst- geester Javastraat dat de com plete geluidsinstallatie verdwe nen was. De apparatuur, met een waarde van zesduizend gul den, moet in de periode tussen 23 december en 2 januari zijn ontvreemd. De daders hebben door het vernielen van een ruit in de achterdeur toegang tot de woning weten te krijgen. Dieven pakken poppen en lego OEGSTGEEST - Uit een win kel in huishoudelijke artikelen aan de Oegstgeester Lange Voort is zaterdagochtend een hoeveelheid speelgoed ont vreemd. Een winkelbediende ontdekte dat een viertal pop pen en een hoeveelheid Lego uit de schappen was verdwe nen. De gestolen goederen heb ben een waarde van zeshon derd gulden. Hilversum posters verkocht. In de andere gemeenten is de actie in middels afgefloten. Voorzitter van de stichting is de Leiderdorper H.E. Middeldorp. Mensen voor Mensen wekte de argwaan van de politie doordat de stichting vorig jaar bijna honderd- zestigduizend gulden voor Senegal inzamelde, maar daarvan niets af droeg aan de Oostenrijkse stich ting SOS-Kinderdorf in Innsbruck. Met deze organisatie werkte Men sen voor Mensen samen. Van het ingezamelde bedrag is, na aftrek van de kosten, vrijwel niets overge bleven. De Nederlandse SOS-tak diende een klacht in bij het Cen traal Archief Inzamelingswezen en de SOS-president verbood de stichting nog langer gebruik te ma ken van de naam van zijn organisa tie. Volgens directeur M.J. Wester van het CAI gebruikt Mensen voor Mensen een charitatief doel voor zuiver commerciële belangen. "Er is veel geld aan de strijkstok blij ven hangen", concludeert Wester. De kosten die gemaakt zijn, noemt hij buitensporig hoog. Voorzitter Middeldorp heeft fel geprotesteerd tegen de aantuigin- gen van het Centraal Archief voor het Inzamelingswezen. "Het CAI is tegen ons omdat we zo'n kleine or ganisatie zijn". Dat hij nooit een cent heeft overgemaakt aan het goede doel in Senegal komt door de hoge aanloopkosten, beweert Middeldorp. Hij zegt een eigen stichting te hebben opgericht om dat "de meeste grote organisaties niet deugen. Er blijft teveel geld aan de strijkstok hangen. Alleen het Rode Kruis is ter zake kundig". Middeldorp wil het geld dat hij nu ophaalt vpor Bangladesh laten besteden door het Rode Kruis. Maar hij zegt deze organisatie daar over pas te willen inlichten als de opbrengst .van de actie bekend is. Na de nu lopende actie zal het doek vallen voor de stichting Men sen voor Mensen, zo laat Middel dorp weten. "Ik ben het zat om steeds te moeten merken dat het CAI alle wegen voor ons afsnijdt. Ik héb nu genoeg op m'n donder gehad, er valt hier helemaal geen eer mee te behalen". akkoordkomt het De palenrijen bij de Leiderdorpse Muzenhof, overblijfselen van een ge- Van der Heijden elkaar hebben gevonden in e stagneerd project. Nu de gemeente Leiderdorp en de de Woerdense bouwer einde van het lelijke "palendorp" in zicht (archieffoto) LEIDERDORP - De proble- den hebben een akkoord men met de bebouwing bereikt dat ertoe moet lei- rond, op en naast de Leider- den dat het beruchte "pa- dorpse Muzenhof zijn de lendorp" verdwijnt. Een en wereld uit. B en W van Lei- ander blijkt uit een geza- derdorp en het Woerdense menlijke verklaring van het bouwbedrijf Van der Heij- gemeentebestuur en de Verdachte oudjaar opgepakt VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense politie heeft vanmorgen om half zeven een persoon van zijn bed gelicht die betrokken zou zijn geweest bij de ongeregeldhe den op oudejaars avond. Op het bureau is de 19-jarige Voor schotenaar ondervraagd, maar de politie wil in het belang van het on derzoek geen nadere informatie loslaten. Tijdens de bewuste onge regeldheden in Vlietwijk werd met een zelfgemaakte bom een tele fooncel opgeblazen (zie foto Bouw man) en moest even later de motor kap van een politieauto het ontgel den. Ook werd met stenen en an der vuurwerk naar de politie ge gooid en richtte een groep van on geveer 50 jongeren een grote vuur stapel op. Volgens een adjudant is die avond dusdanig zwaar vuurwerk bouwer. Beide partijen hebben flink wat water bij de wijn moeten doen en i verder af van bepaalde claims die ze bij elkaar hadden lopen. Zo had de bouwer het niet betaalde deel van aanneemsom plus rente de gemeente tegoed. In totaal bedrag van zo'n twee miljoen gulden. De bouwer moest de gemeente echter nog altijd boetes, rente en grondkosten betalen. Ook moest hij door de gemeente gederfde inkomsten vergoeden. De schuld van de bouwer aan de ge meente beliep zo'n drie miljoen gulden. Het contract is nu ontbonden. De gemeente krijgt de vrije beschik king over de grond inclusief de fundering, de "staketsels" (palen- rij) en een nog altijd niet afgewerkt dak van de bibliotheek. Gaat de ge meente er weer aan de slag met een of meer projecten dan wordt Van der Heijden weer de bouwer. Met de overeenkomst is een on getwijfeld langdurige arbitrage procedure voorkomen. Bouwer en gemeente vonden dat het maar uit moest zijn met de ergernis het palendorp en wilden hun Lezers schrijven Het rommelt Naar aanleiding van het artikel 'het rommelt binnen B en W' van 29 de cember wil de CDA-fractie van Zoeterwoude graag haar stand punt over genoemde onderwerpen verduidelijken. De CDA-fractie staat nog steeds op het standpunt dat Zoeterwoude woningen in de plangebieden voor haar eigen inwoners moet bouwen. Deze woningen moeten kwa koop- c.q. huurprijs betaalbaar zijn voor de Zoeterwoudse ingezetenen. Uit ervaring is bekend, ook bij de PZ-fractie, dat in de koopsector voor geïnteresseerde inwoners de bovengrens 1,5 ton is. Hierover is eerder in de raad een duidelijke af spraak gemaakt met onvoorwaar delijke steun van de PZ-fractie. Het is dan ook niet mogelijk op dit terrein goedkope woningen te bou wen, evenmin als dat het geval was de Zonnegaarde, ook gesteund gebruikt dat daders niet alleen overtreding van de vuurwapenwet door de PZ-fractie. ten laste kan worden gelegd, Vandaar dat uit de vele voorstel- ook openlijke geweldpleging. Of len, die mogelijk waren, gekozen i de geraakte politieauto ooit weer voor een zo klein mogelijk aantal zal rijden, moet deze week blijken, woningen, mede in verband met de beperkte toewijzing van woningen De technische dienst verricht van- door de provincie (ons planolo- middag een eerste onderzoek. gisch contingent is gehalveerd. eigen en eikaars financiële pijn verlichten om een einde te maken aan de onwrikbare impasse waarin deze zaak was geraakt, zo valt uit de verklaring af te leiden. Geschiedenis De palendorpgeschiedenis be gon in het begin van de jaren tach tig. Niet lang nadat de bouwer de gemeentelijke opdracht om de Mu zenhof te bouwen had voltooid, stortte de woningmarkt in elkaar. Van der Heijden was net begonnen aan de 30 luxe appartementen, die ook deel van het plan'uitmaakten. De Woerdense bouwer zette prompt zijn heipalen stop. Het lan ge, tevergeefse wachten op voort zetting van de bouw begon. Voor bijgangers moesten het doen met een woud van betonnen palen. Tot de bouw van 45 flatwoningen op het terrein naast die palen, het der de onderdeel van het plan, is het tot op de dag van vandaag hele maal nooit gekomen. De grond lag en ligt braak. In 1984 besloot de Leiderdorpse gemeenteraad de affaire met een arbitrageprocecure tot een oplos sing te brengen. Dat hoeft nu dus niet meer. Toch erkent wethouder Den Boeft (CDA, ruimtelijke orde ning) dat de gemeente Leiderdorp het meeste water bij de wijn heeft moeten doen. Volgens Den Boeft was de claim van de bouwer "soli de". "We stonden voor de keus de zaak nu op te lossen of verzeild te raken in een ingewikkelde arbitra geprocedure waarvan de afloop on zeker is, we hadden ons gelijk nog De verliezen op de verkoop van gronden aan het Molenpad be treurt de CDA-fractie ook ten zeer ste. Wij hebben via de Algemene Beschouwingen al vijfjaar lang ge roepen: 'verkoop deze gronden, want de aanleg van de Burgemees ter Smeetsweg is niet nodig'. De CDA-fractie had over dit onder werp echter een minderheids standpunt in de raad. Nu de markt prijzen van de landbouwgronden sterk gedaald zijn, is de PZ-fractie erg verbaasd over de opbrengst van deze gronden. Zij had de reali teit veel eerder onder ogen moeten zien en dat ook kenbaar moeten maken. De huisvesting van asielzoekers is in de gemeenteraad géén pro bleem geweest. Geen enkele frac tie kan zich op de borst slaan, dat zij hierin een voortrekkersrol heeft vervuld. Bovengenoemde standpunten worden eensluidend door de CDA- fractie ondersteund. Bob Hogenelst (fractievoorzit ter) Ton van der Heyden Marian van Bemmelen Joke Berkouwer-Van der Laan Cock Roessen Sjaak van der Salm maar moet zien te krygen. We heb ben nu wel wat moeten wegslikken maar het belangrijkste is dat we binnenkort van het palendorp zijn verlost", aldus de wethouder. De bestuurder denkt dat met de ontwikkeling van eventuele nieu we bouwplannen een half jaar zal zijn gemoeid. Wat die plannen be helzen, laat hij liever nog even in het midden. "Het belangrijkste is nu dat er weer wat gaat gebeuren rond de Muzenhof, ja, zonder enige twijfel". Hockeyvereniging Alecto wil snel tweede kimstveld LEIDERDORP - De Leiderdorpse hockeyclub Alecto wil in 1990 de beschikking hebben over een tweede kunstgrasveld. Voorzitter D. Ottervanger zei dit gistermid dag tijdens de huldiging van het achthonderdste lid in het onderko men van de club. Alecto gaat bin nenkort met het gemeentebestuur van Leiderdorp besprekingen voe ren om geld los te krijgen De komst van het eerste kunst- grasveld heeft enige jaren geleden nogal wat voeten in de aarde ge had. Met name het CDA toonde zich destijds een fel tegenstander. Het veld, dat er uiteindelijk toch kwam, kan volgens voorzitter Ot tervanger inmiddels de toeloop niet meer aan. Door de groei van de hockeyvereniging zou het dage lijks na schooltijd en in het week end tot laat in de avond volledig bezet zijn. Kerstbomen In Wassenaar kunnen de kerst bomen op 6 januari worden ver brand. Dat gebeurt op het braak liggend terrein aan het van Pola- nenpark. Rond 18.00 uur zal wet houder Cocheret de la Morinière de winnaars van de aan de ver branding verbonden loterij be kend maken. Wassenaar rekent op een brand van 1500 bomen. Concert Pianist Jan van der Meer en fluitist Koos Verheul concerte ren zondag 10 januari in de Mu zenhof in Leiderdorp. Aanvang 12.30 uur. Op het programma staan werken van onder anderen Bach, Schubert en Czerny. Verbranding De Leiderdorpse kerstboom verbranding is gepland op 6 janu ari om 19.00 uur op het parkeer terrein bij RCL. Men kan daar de hele dag met zijn boom terecht. VOORSCHOTEN - Uit een wo ning aan de Voorschotense Jan van Galenlaan .zijn in de nacht van zaterdag op zondag een video recorder en een leren jackje ont vreemd. De inbrekers wisten met een ijzerdraadje de voordeur van het pand te openen. De bewoners lagen in bed en hebben niets van de inbraak gemerkt. Wassenaarder biedt computercursus aan WASSENAAR - Kasteel Eren- stein in de buurt van Heerlen is de plaats waar de Eerste- en Tweede Kamerleden rond Pasen hun kennis over de computer wat bij kunnen spijkeren. De Wassenaarder A. van Eesteren ontdekte dat er nogal wat parle mentariërs rondlopen tot wie het nauwelijks is doorgedrongen wat die personal computer alle maal kan. door Jan Westerlaken Daarom zette hij een twee daagse cursus op. Een cursus die helemaal is gericht op het werken met een computer. Van Eesteren weet dat er kamerleden met een beeldscherm en toetsen bord op hun bureau zitten, ter wijl ze niet eens weten hoe ze er mee moeten omgaan. Om hoe veel parlementariërs het gaat, weet de Wassenaarder niet pre cies. Op wie mikt hij met name? "Eigenlijk op het hele parle ment", zegt hij eerlijk. "Maar", voegt hij er direct aan toe, "je krijgt ze natuurlijk nooit alle maal. En dat moet ook niet. Ik gok op een man of twintig, vijf entwintig. Dan heb je een groep waarmee je kunt werken. Groter moet die niet zijn, want dan wordt het onoverzichtelijk". Van Eesteren is er heilig van overtuigd, dat er behoefte aan zijn cursus bestaat. Niet alleen onder de kamerleden, maar ook onder andere groepen. "Er zijn zoveel mensen", zegt hy, "die niet begrijpen dat je door een simpele handeling zo je agenda op die computer kunt bijhouden. Je kunt zo aflezen wie er wel en wie niet op een bepaald tijdstip kan vergaderen. Voor kamerle den is dat van groot belang". Kosten Twee dagen. Langer duurt de cursus niet. Is dat wel genoeg? "Zat", zegt de initiatiefnemer uit Wassenaar. "We leren de kamer leden de meest essentiële hande lingen. Hoe start je de computer, wat kan hij zoal, hoe houd je je adressenbestand op peil, enzo voort". Maar waarom moet dat in een kasteel, zover van huis, helemaal in Limburg gebeuren? Waarom niet in de buurt van het parle ment? Van Eesteren heeft bewust voor Limburg gekozen. Zegt: "Even weg uit de Randstad, dat vond ik een goede zaak. Weg van het Binnenhof. Dan zijn de ka merleden niet op te piepen en kunnen ze zich uitsluitend met die computer bezighouden. Daar is die cursus voor. In het parle ment loopt iemand rond die voorlichting over de computer geeft, maar dat blijkt niet te func tioneren. De kamerleden blijven weg. Wanneer de werkomgeving wordt verlaten, lukt dat volgens mij wel". Overigens, de kamerleden moeten behoorlijk in de buidel tasten voor deelname aan die cursus: 2200 gulden. "Daar zitten wel twee overnachtingen, eten en documentatie bij inbegre pen", legt Van Eesteren uit. "Wat is duur", herhaalt hij de vraag. "Ik weet dat er voor een ochtend je computerles wel zeshonderd gulden wordt gevraagd. Die 2200 gulden valt dan best mee. Mis schien betalen de partijen het wel, al zullen de kleine fracties het dubbeltje wel twee keer om draaien alvorens ze het uitge ven". Met de Leidsch Dagblad Kabelkrant kunt u t.n.o. GRATIS een felicitatie richten aan familiele den, vrienden en kennissen in de nieuwe Kabelkrant-ru briek 'van harte' Per dag kunnen wij plm. 10 felicitaties plaatsen. Wie het eerst de felicitatie-bon inlevert, maakt dus de meeste kans op uitzending. Deze unieke lezersservice geldt alleen als u nevenstaan de bon gebruikt en opstuurt naar het Leidsch Dagblad Kabelkrant t.a.v. redaktie/felicitatles Witte Singel 1 2311 BG Lelden U kunt de bon ook persoonlijk komen afgeven of invullen aan de balie van het Leidsch Dagblad. Niet-lezers betalen voor een felicitatie 25,- (incl. BTW). Voor inlichtingen (géén opgave), bel: 071-144941, tst. 221. 'van harte' - een felicitatie waard! Naam: Adres: Woonplaats:Postcode: Tel.:(wel/geen abonnee) schrijf m de vakies de door u gewenste tekst

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11