Q 0 Q Norman Mailer: 'Films gaan heel, heel diep' Letten op hoeveel slokken er uit een glas zijn Simone Walraven heeft zo haar eigen ideeën over acteren Het jaar waarin Hollywood veel glans verloor DONDERDAG 31 DECEMBER 1987 PAGINA 9 p I BIOSCOPEN LOS ANGELES (AP) - Norman Mailer is nooit bang geweest voor een controverse. Hij heeft zich nu op de film gestort met een keiharde moordgeschiedenis dat bij de re censenten tot even verdeelde reac ties heeft geleid als zijn romans. Naast positieve recensies werd er ook door iemand geschreven: 'De ze film tart elke beschrijving'. 'Tough guys don't dance', met Ryan O'Neal en Isabel Rosselini in de hoofdrollen, is door Mailer gere gisseerd naar zijn eigen boek. Een gewelddadig verhaal vol sex, wreedheid en verraad in de idylli sche badplaats Provincetown, waar Mailer zelf een huis heeft. Tij dens een promotiereis voor zijn film had Mailer in Los Angeles ge legenheid te praten met AP-ver- slaggever Bob Thomas. - Vindt u de film zelf Mailer: "Dat is zoiets als een va der om een objectief oordeel over zijn kind vragen. Ik denk niet dat ik daarop antwoord kan geven. Het zou ofwel het zoeken naar eigen roem worden of een wrede en on gewone veroordeling van mezelf'. op de stijl van Henry Adams'. Ik herinnerde mij toen dat ik Henry Adams had gelezen in mijn eerste studiejaar en dat ik werd getroffen door de manier waarop hij over zichzelf in de derde persoon schreef. Ik vond het nogal mal. En 28 jaar later deed ik het hem na". doorregis- Norman Mailer in Cannes bij de presentatie van zijn film. Mailer:., "Waarom stapt iemand op een boot en vaart de wereld rond? De zee trekt hem. Film heeft mij altijd geboeid. Het heeft een an der effect op mij dan boeken. Ik denk dat een boek een beroep doet op het verstand en film op de psy che. Met andere woorden: boeken raken het bewuste verstand, maar films gaan heel, heel diep. Ze heb ben een plaats in onze dromen". film regis- - En uw eerdere ervaringen met Hollywood, zoals de verfilming van 'The naked and the dead'? Mailer: "Dat vond ik een vreselij ke film. De volgende verfilmingen van één van mijn boeken, 'The American Dream'heb ik nooit ge zien. Vrienden zeiden me er niet naar toe te gaan omdat ik woest zou worden. Het boek speelt in New York en ik hoorde dat ze het in Los Angeles zouden opnemen. Dat is net zoiets als dat je een film over Ierland in Bulgarije laat afspelen. De verfilming van 'The Executio ner's Song' vond ik redelijk goed. Maar daarvoor heb ik ook zelf het scenario geschreven, dus ik ben bevooroordeeld". Mailer: "Bij vlagen. Soms kijk ik een half jaar niet naar films en dan zie ik er heel veel - twee of drie per dag. Vooral op de videorecorder". - Leert u daarvan? Mailer: "Ja, maar ik kan niet zeg gen wat. Films zijn een deel van mijn cultuur. Ik heb ervan geleerd zonder mij daarvan bewust te zijn. Net als in de literatuur weetje nooit waardoor je wordt beïnvloed. Ik heb eens het boek 'Armies of the night' geschreven. Dat had vrij veel succes. Veel recensenten schreven toen: 'De manier waarop Norman Mailer aan zichzelf refereert, lijkt Mailer: "Het is moeilijk om je te laten beïnvloeden door regisseurs die je bewondert. Ze zijn zo goed dat ik me niet aan navolging zou durven wagen. Om te beginnen ben ik dol op Fellini en Bergman. En ik heb een hoge dunk van Coppola, Antonioni, Milos Forman en Bunuel. Enfin, zo kan ik nog wei even doorgaan". - Sommige mensen beweren dat jonge mensen tegenwoordig films willen maken en geen romans schrijven. Is dat zo? Mailer: "Dat geloof ik zeker, al leen al op grond van de jongeren die ik ken. Er komt een glinstering in hun ogen als ze praten over het maken van films. En die ontbreekt als ze het hebben over het schrij ven van een boek. Romans schrij ven heeft tegenwoordig iets moei zaams over zich. Het zou me niet verbazen als het romans zo vergaat als het met de poëzie ging toen ik jong was. Wie dichter wilde wor den, rekende er bij voorbaat al niet op daarmee d$ kost te kunnen ver dienen. Ironisch genoeg kunnen dichters nu heel goed hun geld ver dienen met voorleesavonden, pla ten en dergelijke". AMSTERDAM - Ruim twee jaar geleden haalde Simone Walraven (21) plotseling de publiciteit bij haar entree als omroepster. Zij was allerminst het type van de fraai op gemaakte, zoetgevooisde om roepster, geselecteerd op een wel gemanierde presentatie. door Margriet Hunfeld Simone was anders. Hijgend en te laat kwam zij in beeld, ging op de jij-toer met de kijkers en gebruikte woorden als hartstikke en té gek. Dat viel op, zeker in de wereld van de media. Haar optreden leverde veertig boze brieven op en dat is veel voor een omroepster. Maar ook commentaar als: wat een vera deming is dat meisje. Haar carrière kreeg snel vorm. Hoewel zij al twee radio-program ma's presenteerde, werd zij ge vraagd als invalster voor de popu laire Adam Curry van het poppro gramma Countdown. Toen Curry naar Amerika vertrok, kreeg Walra ven de kans om zich volledig te ma nifesteren als televisiepresentatri- Bovendien werd ze benaderd voor een hoofdrol in de Nederland se speelfilm 'Donna, Donna' van do debuterende regisseurstweeling Hans en Luc van Beek. Help "Help, wat gebeurt er allemaal", zegt ze. "Zo ongeveer voelt het aan, die plotselinge belangstelling voor me. Van de ene op de andere dag komt alles wat ik zeg met grote koppen in de krant en dat is een heel rare gewaarwording. Ik pro beer de dingen op een rijtje te hou den, natuurlijk. Maar daar moet ik wel op bedacht blijven, want de mensen denken datje zo bent zoals je in de film of op het televisie scherm overkomt. En ik betrap mezelf erop dat ik moet uitkijken voor die vreemde identiteitsver wisseling. Dat ik dus moet vast houden aan mezelf'. "Die aandacht is leuk, vooral de positieve aandacht natuurlijk. Dat stimuleert ontzettend. Maar daar zit ook een keerzijde aan. Je krijgt namelijk ook veel negatieve aan dacht en dat is vreselijk. Waarom? Omdat er mensen rondlopen die gewoon ziek zijn van jaloezie om wat er met me gebeurt. Mensen die me een hak proberen te zetten, hun eigen frustraties op mij ventileren, omdat ze niet kunnen verkroppen dat ik succes heb en zij niet". Enthousiast: "Natuurlijk heb ik erg veel geluk gehad. Maar ik heb er ook hard voor gewerkt. Dat laatste wordt door sommigen nog wel eens vergeten. Kijk, het feit dat ik mijn vak versta, heeft te maken met de tijd en de moeite die ik erin heb geïnvesteerd. Presenteren kan ik omdat ik een cursus daarin heb gevolgd en vervolgens van alles ben blijven leren". "Acteren is een ander verhaal. Ik heb daar zo mijn eigen opvattingen over. Ik geloof dat ik een type zoda nig in mijn hoofd kan hebben, dat ik haar acterend gestalte kan ge ven. Zonder een opleiding daarin, zonder lessen dus. Dat laatste is ook gebeurd in 'Donna Donna'. Na dat ik was afgewezen voor een film rol in 'Honneponnetje' van Ruud van Hemert werd ik gebeld door Agnes Oster, een casting-agent. Ze zei me: volgens mij wordt er nu een film gemaakt, waarin jij wel kunt doen wat je in je hoofd hebt. En dat klopte dus. Toen ik voor een ge sprek bij de twee regisseurs kwam, zeiden ze: we kunnen wel weer naar huis, je weet precies wat we bedoelen. Probeer het maar". Oordeel "Vervolgens kreeg ik dus een scene mee om te repeteren. En het script. Dat script heb ik aan veel mensen laten lezen. Aan mensen met een opleiding in theaterweten schappen, aan dramaturgen en aan regisseurs. Om er in ieder geval ze ker van te zijn dat ik daarmee geen fouten zou maken. Ik durfde ge woon nog niet op mijn eigen oor deel af te gaan". "Iedereen vond het prachtig en prima, en eigenlijk werd het me op alle fronten aangeraden dat ik er mee door zou gaan. Over die naaktscène in de film heb ik wel even moeten nadenken, ja. Ik be doel, ik beschouwde het spelen van zo'n scène toch als een noodza kelijk kwaad. Oké, bedacht ik toen, als ik zo nodig bij de film wil, dan zal ik dus ook dat soort dingen moeten doen". Ik heb erg veel aan René van 't Hof, mijn tegenspeler, gehad. We hadden tegen elkaar gezegd: laten we maar meteen de beuk erin gooi en, anders gaat dit allemaal veel te lang duren. Uiteindelijk moest het toch nog dertig keer over en heeft die naaktscène alles bij elkaar een dag geduurd, maar je merkt dan al heel snel dat je te maken hebt met een professionele crew, dus dan valt zoiets wel weer mee". HOLLYWOOD (UPI) - Het jaar 1978 zou in Hollywood wel eens de geschiedenis kunnen ingaan als het jaar waarin menige legende stierf. Nooit eerder verwisselden zoveel groten uit de vermaaksin dustrie in één jaar tijd het tijdelijke met het eeuwige. Een greep: Fred Astaire (88), Rita Hayworth (68), Jackie Gleason (77), Danny Kaye (74), Liberace (67) en Lee Marvin (63). Allen waren tientallen jaren ster ren van de eerste orde, bekend waar filmdoek en televisiescherm worden aangetroffen. Ook sterren die nog de kwalificatie 'diva' ver dienden, verdwenen van het to neel: Pola Negri (90) en Mary Astor en Madeleine Carroll (beiden 81). Belangrijke regisseurs en film producenten overleden eveneens in 1987: John Huston (81), Clarence Brown (97), Bob Fosse (60), Mervyn LeRoy (86) en Joseph E. Levine (82). Op de dodenlijst staan verder" de actrices Geraldine Page, Joan Shawlee en Elizabeth Hartman, en Er kwam in 1987 echter ook op gewekt nieuws uit Hollywood: de actrice Cybill Shepherd kreeg een tweeling en uit de echtvereniging Debra Winger-Timothy Hutton werd een kind geboren. Tom Sel- leck stapte voor de tweede keer in het huwelijksbootje, Diannah Ca- roll en de zanger Vic Damone pro beerden het voor de vierde keer en Bruce Willis verscheen voor het al taar met de actrice Demi Moore. Voor de een werkte het huwelijk in Hollywood wel, voor de ander niet. Eén van de meest verbitterde echtscheidingen was die tussen Sylvester Stallone en Brigitte Niel sen. Joan Collins trok haar filmrol in 'Dynasty' door naar haar privéle- ven en maakte van haar echtschei ding van Peter Holm een afleve ring apart. Eén echtscheiding ging net niet door: popster Madonna en haar man Sean Penn, de ruziezoe kende filmacteur, gaan 1988 toch samen in. De romance van het jaar, die tussen Oscar-winnaars William Hurt en Marlee Matlin, werd met wederzijds goedvinden afgebro ken. Timothy Dalton slaagde in zijn debuut als de nieuwe James Bond. 'The Living Daylights' verdiende in Amerika meer geld dan enige voorgaande Bond-film. De flop van het jaar werd de komedie 'Ishtar', ondanks de aanwezigheid van War ren Beatty en Dustin Hoffman. Het grootste kassucces was 'Beverly Hills Cop II'. AMSTERDAM (GPD) - Tussen de eindeloze reeks functies die bij de aftiteling van films over het doek rollen, zal die van scriptgirl niet ontbreken. Natasa Hanusova is scriptgirl. Maar, zegt ze: „Het be grip scriptgirl klinkt wat denigre- door Eric Bos rend. Daarom ben ik erg blij dat bij de aftiteling van 'Van geluk ge sproken' scriptcontinuity staat. Bij het begrip scriptgirl denk je toch al gauw aan een meisje dat daar een beetje met een pennetje in de hand op de set rondscharrelt. Vreemd genoeg zijn het uitsluitend vrou wen die dat vak beoefenen. Waar om weet ik niet. Voor script- en continuïteitswerkzaamheden be staat geen opleiding". „Ik kom uit Tsjechoslovakije, woonde eerst in Parijs waar ik the aterwetenschappen heb gedaan en ben eigenlijk bij toeval in Neder land beland. Hier in Amsterdam deed ik de de filmacademie. Daar na ben ik bij de film terecht geko men. Bij de televisie is het een ge sloten circuit, daar kom je niet in". „Film is in dit land een onderge schoven kindje. Het is dus heel moeilijk om je brood te verdienen met een functie in de filmindustrie. Op alle onderdelen wordt bezui nigd. Terwijl ik bijvoorbeeld van begin tot eind bij 'Van geluk ge sproken' was betrokken, mocht ik niet mee voor de scène die in Italië werd opgenomen. Dat was te duur. Zoiets geeft een erg vervelend ge voel". Iemand die op het script let en voor de continuïteit zorgt,, is van wezenlijk belang tijdens een film- produktie. Er moet niet alleen wor den gelet op de juiste draaivolgor- de van de scènes, op de juiste spul len en kleding die bij een bepaalde scène nodig zijn, maar vooral ook op de continuïteit. Beroemd is het voorbeeld van een scène in 'Ben Hur', die er later uitgeknipt moest worden omdat er een flesje coca co- Ambachtelijk „Soms", zegt Natasa Hanusova, „moet je ook weer niet te- star zijn. Een bloemetje op een tafel mag bij een volgend shot, vanuit een ande re hoek genomen, best wat opzij worden geschoven omdat anders de gezichten van de acteurs niet goed in beeld komen. Zoiets merkt niemand later. Of er iets fout is ge gaan in 'Van geluk gesproken'? Ja, één ding, maar ik vertel niet wat". „Mijn werkzaamheden bestaan uit twee dingen. Het ene is een beetje ambachtelijk, je bent de schakel tussen crew en cast. Je moet dus alles noteren over be langrijke scènes, notities die later voor de montage en het printen van de film gebruikt worden. Ik moet ook in de gaten houden dat de tijd voor een scène niet teveel over schreden wordt, dat heeft dus ook alles met het budget te maken. Je bent dan eigenlijk een soort admi nistrateur die het materiaalgebruik in de gaten houdt. En dat andere is de continuïteit, van de grote tot de kleinste dingen: hoe een kraag zit, hoeveel slokjes er uit een glas ge nomen zijn". Natasa Hanusova heeft een rui me filmervaring. Ze werkte mee aan buitenlandse producties en doet, om brood op de plank te hou den, ook reclame. „Het woord com mercial heeft een negatieve klank. Maar het verschil tussen een com mercial en een film is alleen, dat er bij een commercial voldoende geld is. Dat maakt het werken juist heel plezierig. In kort tijdsbestek maak je toch een kleine film. Sommige commercials zijn heel vervelend, maar sommige zijn heel leuk". Natasa werkte ook mee aan 'Het bittere kruid', 'De vierde man' en de laatste films van Pim de la Par- ra. Bij zijn naam begint ze te glimla chen. „Pim is een hoofdstuk apart. Het is een waanzinnig bezeten, lie ve man. Bij Pim is het heel anders werken, 'Als in een roes' werd in acht dagen opgenomen en 'Odys see d'amour' in drie weken. Ook omdat Pim nooit een kant en klaar script gebruikt, is het voor mij heel lastig werken. Maar toch ook heel leuk. Zoiets heeft z'n voors en te- gens". BLIJVERS 'Who's that girl' - Madonna en Grif fin Dunne in flinderdunne komedie, City, Katwijk 'Full Metal Jacket' - Stanley Kubricks soms ijzingwekkende visie op de (Vietnam-)oorlog, City, Katwijk 'Donna Donna' - jongen zoekt meisje, Leiden en Euro, Alphen 'Big Foot and the Hendersons' - fami lie neemt een sneeuwman in huis, Li- do Leiden 'Masters of the universe' - speelgoed komt tot filmleven, Trianon, Leiden en City, Katwijk 'De reddertjes' - Disney-film uit 1977, waarin in de gewelven van het ge bouw van de Verenigde Naties een commissie van muizen besluit hulp te bieden aan een hulpbehoevend meis je. Nederlandse gesproken door on der andere Aart Staartjes en Tineke Schouten, Euro Alphen en Lido, Lei den 'Beverly Hills Cop 2' - Eddie Murphy maakt de straten van Los Angeles weer veilig, City, Katwijk, Greenway, Voorschoten en Lido, Noordwijk 'Een maand later' - rollenspel tussen Monique van de Ven en Renée Sou- tendijk, Lido, Noordwijk en Green way, Voorschoten 'Dirty Dancing' - eenvoudige maar charmante dansfilm, Luxor, Leiden en Euro Alphen 'The Last Emperor' - groots epos die wellicht niet helemaal oplevert wat de Bertolucci-liefhebber verwacht, Lido, Leiden 'Innerspace' ruimtescheepje jaagt door een lichaam. Euro, Alpen 'Van geluk gesproken' - Aanstekelij ke film waarin plaats voor een lach en een traan, Trianon, Leiden 'Witches of Eastwick' - Jack Nichol son als de duivel die de hoofden van de vrouwen in Eastwick op hol brengt, Lido, Leiden 'Hector' - leuke Urbanus redt nogal knullig filmpje, Lido, Leiden, Green way, Voorschoten en Euro, Alphen SEKSFILMS 'Devil in Mrs. Jones III' - Rex, Lei- DEN HAAG 'A night on the town' - Asta (463500), al. 'Donna, Donna' - Asta, al. 'Hector', Asta, al. 'Big Foot and the Hendersons' - Babv- lon (471656), al 'Full Metal Jacket' - Babylon, 16 jr. 'Angel Heart' - Babylon, 16 jr. 'Masters of the universe' - Cineac (630637), al. 'Innerspace' - Cineac, al. 'Dirty Dancing' - Cineac, al. 'The Last Emperor' - Metropole, al. 'Van geluk gesproken' - Metropole, al. 'Innerspace' - Metropole, al. 'Beverly Hills Cop 2' - Metropole, al. 'Spaceballs' - Odeon (462400), al. 'Dirty Dancing' - Odeon, al. 'American Ninja' - Odeon, 16 jr. 'Luchtmacht Academie' - Odeon, al. 'De reddertjes' - Odeon, al. 'Oci Ciornie' - Studio 656402), 16 jr. 'The Untouchables' - Studio, 16 jr. 'Secret of my success' - Studio, al. 'Hannah and her sisters' - Studio, 16 AMSTERDAM 'Hector' - Alfa (278806), al. 'A night on the town' - Alfa. al. 'Full Metal Jacket' - Alfa, 16 jr. 'Raising Arizona' - Alfa, al. 'Havinck' - Alfa, al. 'Witches of Eastwick' - Alhambra (233192), 12 jr. 'Amadeus' - Alhambra, al. 'Donna, Donna' - Bellevue Cinerama (234876), al. 'The Untouchables' - Cinerama, 16 jr. 'Big Foot and the Hendersons' - Ca lypso (234876), al. 'Een maand later' - Calypso, al. 'Kroniek van een aangekondigde dood' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Hector' - Cinecenter, 16 jr. 'Radio Days' - Cinecenter, al. 'Dirty Dancing' - Cinema Int. (15124), al. 'The Last Emperor' - Cinema Int., al. 'Spaceballs' - City (234579), al. 'American Ninja' - City, 16 jr. 'Robocop' - City, 16 jr. 'Luchtmacht Academie' - City, al. 'Masters of the universe' - City, al. 'Innerspace' - City, al. 'Zoeken naar Eileen' - City, 12 jr. 'Crazy Love' - Kriterion (2317080), 16 'Wish you were here' - Kriterion, 16 jr. 'Josefine Mutzenbacher wie sie heute ware' - Parisien (246540), 18 jr. 'Taboe deel 3' - Parisien, 18 jr. 'Oci Ciornie' - The Movies (245790), 16 jr- 'Wish you were here' - The Movies, 16 jr- 'La Famiglia' - The Movies, 16 jr. 'Witches of Eastwick' - Tuschinski, al. 'Naam van de roos' - Tuschinski (262633), al. 'The Last Emperor' - Tuschinski, al. 'Dirty Dancing' - Tuschinski, al. 'Van geluk gesproken' - Tuschinski, al. 'Beverly Hills Cop 2' - Tuschinski, al. 'Blind Date' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Angel Heart' - De Uitkijk (237460), 16 TELEVISIE Wie wel iets anders wil dan 'Tus- I sen poedersuiker en kaarslicht', het EO-programma van van avond, kan kiezen uit een fiks I aantal films. Op België 2 kan om 1 21.15 uur worden gekeken naar 'Jaws', waarover twee rubrieken eerder al is geschreven. Om 23.15 uur wordt 'Springen' uitgezon den, de succesvolste film van 1986 in België. Een luxueus be jaardenhuis vormt het decor van deze film. Herbert Flack speelt de directeur van het tehuis. Een vrouwenversierder wiens uit zonderlijk zwaar gebouwde echt genote wordt begeerd door zijn adjunct. Bizar en origineel, zo luidt de omschrijving van deze film. BBC 2 heeft om 18.35 uur 'Wa tership down', de vertederende tekenfilm van Martin Rosen, op het programma staan. Een konij nenfamilie maakt een gevaarlij ke speurtocht naar een veilige woonplaats en Art Garfunkel zingt er het liedje 'Bright Eyes' bij. Het nieuwe jaar begint dank zij BBC 1 ijzersterk. In twee delen wordt de voortreffelijke film 'The Right Stuff' uitgezonden. Onder die titel beschreef Tom Wolfe een jaar of acht geleden de geschiedenis van de Amerikaan se ruimtevaart en dat werd in 1984 op film gezet. De film begint op een luchtmachtbasis in de ja ren vijftig waar piloten elkaar de loef afsteken en hun best doen voor het eerst door de geluids barrière te breken. De eerste ruimtelancering in Rusland noopt Amerika tot een soort inhaalrace. Maar niet veel piloten voelen ervoor om proef personen van de wetenschap te zijn. Als er succes wordt geboekt en de ruimtevaarders helden van de Amerikaanse geschiedenis worden, verandert die houding. Philip Kauffman heeft er een prachtige film van gemaakt, die in Nederland slechts op beperkte schaal in de bioscopen draaide. Maandag wordt om 23.10 uur deel een uitgezonden, deel twee volgt woensdag om 23.20 uur. Dezelfde avond om 22.00 uur zendt BBC 2 'Kramer versus Kramer' uit, een film die het waard is vaker te zien. Dustin Hoffman speelt de man wiens carrière belangrijker is dan zijn gezin en daarvoor de rekening in in 'Rear (Archieffoto). gepresenteerd krijgt. Meryl Streep laat hem zitten met hun beider zoontje. Robert Benton maakte er een voorbeeldige smartlap van. Deze week ook twee Hitch- cock-films die tot de beste uit zijn oeuvre worden gerekend. Volgende week woensdag 'Strangers on a train' (België 2, 20.15 uur), gebaseerd op de eer ste thriller van Patricia High- smith. Twee mannen ontmoeten elkaar in de trein en sluiten een pact: als de één een moord pleegt voor de ander, pleegt de ander een moord voor de één. Zoiets is natuurlijk koren op de molen van Hitchcock. Nieuwjaarsdag wordt op Duitsland 1 'Rear Window* uit gezonden (21.15 uur). James Ste wart, één van Hitchcocks vaste krachten, speelt een persfoto graaf die door een ongeluk aan een rolstoel is gekluisterd. Uit verveling bespiedt hij met zijn telelens de buren in de flat aan de overkant. Daardoor is hij getuige van een misdaad die hij samen met zijn vriendin (Grace Kelly is op haar mooist in deze rol) wil oplossen. Dezelfde avond op België 2 'Gejaagd door de wind', één van de klassiekers uit de filmgeschie denis. Een liefdesdrama tegen de achtergrond van de Amerikaan se burgeroorlog. Scarlett O'Hara is verliefd op Ashley Wilkes, maar die trouwt een ander. De man voor wie ze dan kiest, legt het loodje in de strijd tegen de unionisten. Haar hart klopt nog steeds het hardst voor Ashley, maar ditmaal bezwicht ze voor de avances van Rhett Butler. Hoofdrollen van Vivien Leigh en Clark Gable. Met een onderbre king van een kwartier duurt deze film van 20.20 00.10 uur. FILMHUIZEN Nogmaals 'Oci Ciornie' in het Kijkhuis. Een weemoedige film van Nikita Michalkov met een hoofdrol voor Marcello Mast- roianni. In deze film, gebaseerd op een aantal verhalen van Tsjechov, blikt Mastroianni als Romano terug op zijn leven. Hij heeft zich jarenlang gekoesterd in een huwelijk met een gefortu neerde vrouw, maar dan denk hij in een Russische vrouw de grote liefde te hebben gevonden (vanaf morgen tot en met woensdag 19.30 en 21.45 uur). 'Children of a lesser god' ver telt de geschiedenis van een op merkelijke liefde. William Hurt speelt de leraar op een dovenin- stituut. Hij wordt verliefd op een doofstomme schoonmaakster (Marlee Matlin kreeg voor die rol een Oscar) die geen zin heeft om gebarentaal te leren (vrijdag tot en met zondag 20.00 en 22.15 uur). nadigd saxofonist die niet be stand is tegen de verleidingen van alcohol en liefdevol wordt opgevangen door een Franse fan. Woensdag draait 'The Coca Cola Kid'. Een persiflage op het cola- concern dat in de hele wereld op permachtig is, maar in een on herbergzaam stukje Australië krijgt het bedrijf geen voet aan de grond. Eric Roberts speelt de vertegenwoordiger die daaraan iets gaat doen (beide films ook om 20.00 en 22.15 uur). Simone Walraven: "Ik moet vasthouden aan mijzelf' (foto GPD)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 9