Apothekers tegen wijziging tarieven Bureau krijgt 'zeer goede aanwijzingen' Weinig te doen aan het afluisteren van politie Van gedetineerden is bijna helft verslaafd Terug naar de aardrijkskunde volgens Bos Verdachte in dubbele moordzaak vrijgelaten Examenregels onvoldoende nageleefd WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Voor sommige Nederlandse apothekers dreigt een omzetverlies ko mendjaar van 100.000 gulden, als gevolg van de nieuwe tarieven die 1 januari worden inge voerd. De Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP), de vereniging van apothekers, sluit ontslagen en faillissementen niet uit. De KNMP heeft gisteren schorsing van het tarieven-besluit gevraagd door het College van Beroep voor het Bedrijfsleven. De tarieven worden aangepast in opdracht van het Centraal Orgaan Tarieven Gezondheidszorg (COTP) om de stijging van de kosten van geneesmiddelen tegen te gaan. Er worden met ingang van 1 januari twee veranderingen ingevoerd. In de eerste plaats wordt het zoge noemde abonnementen-systeem afgeschaft. De apothekers krijgen nu nog een vergoeding per klant per jaar en een vergoeding voor elk geneesmiddel dat door die klant wordt afgehaald. In de toekomst komt er alleen nog maar een vaste vergoeding voor elk afgehaald ge neesmiddel (ongeacht de prijs van het medicijn) en de inkoopkosten daarvan. Dit zou apothekers ertoe moeten brengen goedkopere medi cijnen te verkopen. Het vergoedingssysteem zou vol gens de raadslieden van de apothe kers bijzonder nadelig voor hun cli ënten kunnen zijn. Een apotheek in een wijk met jonge, gezonde men sen - en dus weinig medicijnenver koop - heeft het abonnementensys teem hard nodig om te kunnen be staan. En omdat de patiënten voor elk recept moeten betalen, zullen ze hun dokters vragen meer pillen en poeders in één keer voor te schrijven. In de tweede plaats verdwijnt de risicotoeslag, waaruit de bedrijfs kosten moeten worden betaald. Deze toeslag verschilt per apo theek, maar zou in sommige geval len tienduizenden guldens kunnen bedragen. De verdwijning van de toeslag geldt bovendien met terug werkende kracht tot juli van dit jaar. De apothekers hebben grote moeite met de haast die de over heid volgens haar heeft met het in voeren van het nieuwe systeem, waarvan de laatste gegevens pas op 22 december in de Staatscourant werden gepubliceerd. Het aantal werkdagen in de tweede helft van december is beperkt en bovendien is het juist in de laatste weken van het jaar bijzonder druk in de apo theken. Hoe de administratieve rompslomp onder die omstandig heden geregeld zou moeten wor den, is de apothekers een raadsel. Het college doet morgen uit spraak. GRONINGEN (ANP) - Na tien tallen jaren gaat het onderwijs in aardrijkskunde terug naar af: concrete informatie over landen en volken. Deze ontwikkeling signaleert dr. R. van Holten, hoofd van de groep Atlasproduk- ties bij uitgever Wolters-Noord- hoff in Groningen, bij de ver schijning van de 50-ste druk van de Grote Bosatlas. Het is de eni ge atlas die in Nederland speciaal voor het voortgezet onderwijs wordt uitgegeven. Op 7 januari ontvangt minister Deetman (on derwijs) het eerste exemplaar van de jubileumeditie. De verschuiving van het ac cent binnen het aardrijkskunde- onderwijs heeft volgens Van Holten alles te maken met de toe nemende belangstelling voor be paalde landen, gebieden en ste den. "Er is vraag naar concrete informatie over een land als Frankrijk omdat men er op va kantie gaat of de Bondsrepu bliek Duitsland omdat dit land een belangrijke handelspartner is", zo licht Van Holten toe. Wolters Noordhoff speelt op deze ontwikkeling onder andere in door aan de atlas een leerboek te koppelen. En daarmee is de uitgever terug bij de oorspronke lijke opzet die meester P.R. Bos 110 jaar geleden aan het aard- rijkskunde-onderwijs gaf. Hij was auteur van zowel atlas als leerboek. Aardrijkskunde was honderd jaar geleden nog een jong school vak. Op de toen pas gestarte HBS werd het meestal nog onderwe zen door leraren zonder specifie ke opleiding en bevoegheden. Meester Bos, geboren in 1847, was één van de uitzonderingen. Na het behalen van de MO-akte aardrijkskunde werd hij in 1872 leraar aan de Rijks-HBS in Gro ningen. Bij het lesgeven ervaar- de hij het ontbreken van een at las, afgestemd op het gebruik in de klas, als een groot gemis. Sa men met de uitgever Wolters ging hij aan een atlas werken. Hij noemde het boekwerk Bos' Schoolatlas der Gehele Aarde. Daarnaast verschenen er leer boeken, enige schoolplaten, wandkaarten en twee atlassen voor de lagere school. .Meester Bos was meer dan al leen auteur; vooral in de begin periode trok hij met "zijn papie ren kinderen", zoals hij zijn boe ken noemde, langs scholen om er bekendheid aan te geven. Ook ging hij regelmatig op reis om kennis van landen op te doen. Bos bemoeide zich zelfs met de technische kant van de atlaspro- duktie. Het maken van een wereldat las was in die tijd monniken werk. De kaarten moesten met de hand worden getekend en ten behoeve van de druktechniek ook nog eens in spiegelbeeld en op ware grootte. De namen van landen, steden, gebieden, rivie ren - ze werden alle met de hand op de kaarten geschreven. De be nodigde informatie moest niet zelden ter plekke worden ver gaard, aan de hand van opmetin gen en waarnemingen. Dat lukte niet in alle gevallen. Zo vertoont de kaart van Afrika in de eerste uitgave van de Grote Bos nogal wat blinde vlekken. Didactisch uitgangspunt van Bos was dat de kaarten in de Bos atlas zo groot mogelijk moesten zijn en alleen de voor de scholie ren hoogst noodzakelijke infor matie bevatten. Te veel kleur en namen waren taboe. Technisch is bij het maken van de atlas in de loop van de jaren door de toepassing van geavan ceerde drukttechnieken het no dige veranderd. Wat de onder wijskundige opzet van de atlas betreft is Wolters-Noordhoff de opvatting van meester Bos trouw gebleven. "Weliswaar is het ge bruik van kleuren wat spreken der geworden. Maar het maken van een goede schoolatlas is nog steeds de kunst van het wegla ten", aldus A. Bus, hoofd Carto grafisch Instituut bij Wolters- Noordhoff. Bij de samenstelling van de Bosatlas wordt sterk rekening gehouden met actuele ontwikke lingen. Zo is in de vijftigste uitga ve met behulp van speciale kaar ten aandacht besteed aan zure re gen, luchtverontreiniging, mestoverschotten, de verzilting, honger, vergrijzing, inkomens, werkgelegenheid en migratie. Vanwege de ontwikkelingen in het Midden-Oosten is ook voor dit gebied extra ruimte gereser veerd. Dat geldt ook voor de Bondsrepubliek Duitsland. Re den hiervoor is onder andere de economische betekenis van dit land voor Nederland. Bovendien is de BRD een vast examenon- derwerp. Indonesië is dat ook. Van Holten verwacht dat Ma rokko over een paar jaar ook exa menstof is. Wolters- Noordhoff is daar in de vijftigste druk al op vooruitgelopen. Frankrijk krijgt ook wat meer dan de gemiddelde aandacht omdat het voor Neder landers een belangrijk vakantie land is. DEN HAAG (ANP) - Totaal 44 pro cent van alle gedetineerden in Ne derland is verslaafd. Van hen is 28,3 procent verslaafd aan heroïne en andere drugs, 6,5 procent aan uitsluitend cocaïne en 9,2 procent aan alcohol (tien glazen of meer per dag). Dit is gisteren bekend ge maakt door drs. L.H. Erkelens van de directie gevangeniswezen van het ministerie van justitie. De cij fers kwamen te voorschijn uit een enquête, die dit najaar onder de medische diensten van alle inrich tingen is gehouden. Volgens Erkelens slaagt het ge vangeniswezen er vrij goed in een en ander buiten de deur te houden. Flessen zijn niet makkelijk naar binnen te smokkelen, maar met he roïne en cocaïne - kleine verpak king - gaat dat gemakkelijker. Om dat te voorkomen, moet heel rigo- reus te werk worden gegaan. Het systeem van controle-inspecties moet worden opgevoerd, maar dan wordt de leefbaarheid in de inrich tingen zwaar beïnvloed. Volgens hem blijven er lekken, kieren en gaten, ondanks de toegenomen cel inspecties, ook met hasj-honden. Volgens een woordvoerder van de werkgroep ex-gedetineerden heerst er "een levendige handel". De meeste verslaafden krijgen hulp van buitenaf. Zo wordt fami lie onder druk gezet geld over te maken. Er is vraag en behoefte en daar moet in worden voorzien, al dus de woordvoerder. Monument voor de vrede vernield TILBURG (ANP) - Het vredes- monument dat op 8 december dóór elf vredesgroepen in Til burg werd onthuld ter gelegen heid van de ondertekening van het INF-akkoord, is door onbe kenden vernield. Van het mo nument - een digitaalklok, een bloembak, een raket en een we reldbol - staat alleen de bloem bak nog overeind. Volgens C. van de Ven van de Tilburgse vredesgroepen moeten de da ders er met veel geweld op heb ben losgeslagen. Van de vernieling is geen aangifte gedaan bij de politie. "De materiële schade is minder relevant. Aangifte doen bij de politie past bovendien niet in onze denktrant", aldus Van de Ven. De bedoeling is nu om zo dra de Amerikaanse senaat het INF-akkoord goedkeurt, op nieuw een vredesmonument in Tilburg te plaatsen. OP WINTERSPORT ZELL AM SEE - Prinses Margriet en haar gezin zijn momenteel op wintersportvakantie in het Oostenrijkse Zeil im See. Tijdens het skiën werd bereidwillig geposeerd voor de fotograaf. (foto anpj TERNEUZEN (GPD) - De rech- ter-commissaris in Middelburg heeft gisteren opdracht gegeven een 52-jarige Amsterdammer, ver dachte in de zaak van een dubbele moord in Terneuzen, vrij te laten. De officier van justitie heeft een be loning uitgeloofd van 25.000 gul den voor mensen die tips kunnen geven die leiden tot de opheldering van deze zaak. De rechter-commissaris is van mening dat er tot op heden onvol doende gronden zijn om de man, die de Spaanse nationaliteit bezit, nog langer vast te houden. Hij werd Binnenland kort Nobelprijs Ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van het Nieuws blad van het Noorden in juni vol gendjaar, gaat deze krant een noor delijke 'Nobel'-prijs uitreiken aan een persoon of personen, die zich onderscheiden hebben voor het noorden. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 25.000 gulden. De prijs zal eenmaal in de anderhalf tot twee jaar worden uitgereikt. De toekenning van de prijs zal worden beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van de commissa ris der koningin in Groningen, H.J.L. Vonhoff. Koud jaar Dit jaar is een koud, nat en zeer somber jaar geweest, aldus de kli matologische dienst van het KNMI (Koninkljk Nederlands Meteorolo gisch Instituut). De landelijk ge middelde temperatuur was onge veer 8,8 graden Celsius en had 9,2 graden Celsius moeten zijn, het geen de normale gemiddelde tem peratuur is. Hiermee is 1987 het derde achtereenvolgende tè koude jaar geweest. Vooral januari, maart en mei waren zeer koud. Met een gemiddeld landelijk tekort van cir ca 185 uren zonneschijn was 1987 zeer somber geweest. Vooral in de zomermaanden, juni in het bijzon der. anderhalve week geleden in Den Haag gearresteerd maar heeft nim mer een bekentenis afgelegd. Voor de politie blijft hij wel een verdach te. Het onderzoek naar de moorden die op 29 november op twee prosti- tuées werden gepleegd, wordt voortgezet met een kleiner recher che-team. Volgens politiewoord voerder inspecteur H. Siersema wordt het onderzoek ook over een andere boeg gegooid. Er wordt nu meer de publiciteit gezocht. Deze week nog worden er op grote schaal pamfletten verspreid en vol gens Siersema wordt er serieus over nagedacht om het AVRO-pro- gramma Opsporing Verzocht in te schakelen. De eerste pamfletten- actie van de politie, de zondag na de moord op de veerdienst Krui- ningen-Perkpolder, leverde al veel respons op. Volgens Siersema was er onder de passagiers zelfs één zeer belangrijke getuige. Siersema zegt dat uit de afslan king van het onderzoeksteam niet mag worden afgeleid dat het on derzoek naar de dood van de beide Dominicaanse vrouwen muurvast zit. De recherche kan volgens hem voortbouwen op de gegevens die zij al heeft. Diamanten door ontvoerders Heijn gemakkelijk te verhandelen (vervolg pagina 1) HAARLEM (GPD/ANP) - Volgens directeur Polak Schoute van het bureau PolakSchoute/ECN dat door de familie Heijn is ingehuurd om de tips in de ontvoeringszaak te verwerken, zijn er onder de bin nengekomen tips zeer goede aan wijzingen. Er hebben zich ook mensen gemeld die hun informatie alleen tegen directe betaling kwijt willen. Met hen worden onder geen enkele voorwaarde zaken gedaan, aldus Polak Schoute. Zoals bekend krijgt de aanbrenger van 'de gou den tip' een beloning van 1 miljoen gulden. De directeur van het expertise bureau zegt dat in bepaalde geval len zijn eigen medewerkers zelf een tip onderzoeken. Hij wil in het mid den laten wanneer zoiets gebeurt. Hij weerspreekt de suggestie niet dat het dan gaat om gegevens van mensen die beslist niet in zee wen sen te gaan met de politie. Woordvoerder Folgerts van de Haarlemse politie zegt dat er geen sprake van kan zijn dat Polak- Schoute buiten de politie om een eigen onderzoek kan starten. "Wij kunnen dat niet serieus nemen. Een eigen onderzoek is ook niet in het belang van het bureau zelf', al dus Folgerts. PolakSchoute, een bedrijf met 100 man in Nederland en 600 in En geland, heeft ruime ervaring met het verwerken van tips. Verzeke ringsconcerns schakelen het ex pertisebureau vaak in bij het ach terhalen van gestolen goederen. PolakSchoute plaatst dan zoge naamde beloningsadvertenties. Het kantoor onderzoekt ook fraudes en de daders van overval len, diefstallen, brandstichtingen en andere criminaliteit. Het gaat dan meestal om zaken waarvoor de politie te weinig mankracht heeft om die tot een oplossing te bren gen. Diamanten Het zal voor de ontvoerders van Gerrit Jan Heijn "een fluitje van een cent" zijn de diamanten die zij als gedeeltelijke losprijs hebben ontvangen van de hand te doen. Dat is de mening van vele Amster damse diamantairs. De lijsten met gegevens over de diamanten die maandag werden verzonden, nadat het onderzoek officieel in handen van de politie werd gesteld, kun nen daar weinig aan veranderen. "Het is voor iemand die connec ties heeft in de diamantwereld zeer eenvoudig om kleine veranderin gen aan de stenen aan te brengen. Door er alleen al een puntje vanaf te slijpen, voldoen ze niet meer aan de beschrijvingen. Ook al hebben ze dezelfde zuiverheid en kleur, je kunt bijna niet aantonen dat het om bedoelde stenen gaat. Er zijn zo vreselijk veel vergelijkbare steen tjes als diegene die aan de ontvoer ders werden gegeven", aldus een woordvoerder van een grote Am sterdamse diamantair. Het aanbrengen van veranderin gen aan de stenen is volgens hem niet eens nodig als de ontvoerders hun stenen in het buitenland ver kopen. Het is bijna geen doen om de gegevens van alle vergelijkbare stenen te controleren, meent hij. "Als ze er tien of twintig per keer van de hand doen, levert dat steeds een ton op. Dat zijn in ons vak geen opvallende bedragen. Zeker niet op de grote markten zoals Porto Ri co, Bombay en New York, waar da gelijks enorme bedragen omgaan. En niet te vergeten in Hong Kong. De Japanners zijn momenteel zeer geïnteresseerd in het kopen van diamanten. In die stad zitten hon derden handelaren die dolgraag diamanten willen kopen. Die kij ken dan zo nauw niet", aldus de woordvoerder. Verbod op geluidsapparatuur heeft geen zin Gewond Bij een overval op een super markt in Rotterdam-west is giste ren een 26-jarige vrouw door een kogel afkomstig uit het vuurwapen van een van de drie overvallers ge wond geraakt. De overvallers dwongen de hoofdcassière 7000 gulden uit de kluis af te geven. Toen de bedrijfsleider verscheen, schrok een van de overvallers en loste een schot. Hij miste de be drijfsleider maar raakte een 26-jari- ge klant uit Rotterdam in het rech- ter-bovenbeen. Daarop renden de overvallers de winkel uit. Ze zijn nog spoorloos. DEN HAAG - De overdracht van een deel van het losgeld voor de ontvoerde Ahold-topman G. J. Heijn bij Wolfheze, bracht een stroom van journalisten op de been, die door het radioverkeer van de politie waren gealarmeerd. Tij dens de persconferentie afgelopen maandag was een belangrijk deel van het betoog van 'politie-advi- seur' Sietsma aan deze affaire ge wijd. door Henri Kruithof Minister Korthals Altes (justitie) schrijft in zijn brief aan de Tweede Kamer over deze zaak, dat opnieuw bekeken moet worden in hoeverre journalisten en 'afluister-freaks' strafrechtelijk vervolgd kunnen worden. Bovendien wil hij bekij ken of de apparatuur waarmee wordt afgeluisterd, verboden kan worden. De minister toonde zich maan dag 'verbaasd' over de mogelijkhe den van de luister-amateurs. "De zeer vergaande technische moge lijkheden van deze zendamateurs is groter gebleken dan tot dusverre bekend was", schrijft hij aan de Tweede Kamer. Hij spreekt boven dien over het gebruik van niet toe gestane apparatuur. De verbazing van de minister ligt echter voor een groot deel aan hem zelf. Zeker in zaken als deze ligt het voor de hand dat journalisten en ra dio-amateurs alles doen om infor matie te verzamelen. Bekend is bij voorbeeld dat een van de grote dag bladen in ons land beschikt over een 'communicatie-wagen' die is volgestouwd met de meest geavan ceerde apparatuur, om alles en ie dereen af te luisteren. Bij eerdere gijzelingszaken in ons land, zoals de treinkaping in Drenthe, heeft het afluisteren als een van de belangrijkste informa tie-bronnen gediend voor journa listen. En ook bij vliegtuigkapin gen, waarby de onderhandelingen vaak via de boordradio lopen, kun nen de gesprekken probleemloos worden afgeluisterd. Handel Wie weieens aan zijn radio heeft gedraaid, anders dan om naar Ra dio 1, 2 of 3 te zoeken, is naast de 'piepjes', die voor het semafoon- verkeer bestemd zijn, vast weieens gestuit op gesprekken tussen het hoofbureau van politie en op straat rijdende politiewagens. Vaak is dan alleen het hoofdbureau te ont vangen, maar daar kun je al heel wat uit opmaken. Zo zijn journalisten twintig jaar geleden ook begonnen met het af luisteren van de 'politieradio'. Met veel geruis omgeven, kwamen af en toe verstaanbare klanken door, waaruit vaak wat opgevangen kon worden. Niet zelden waren journa listen daardoor eerder ter plaatse dan de politie. Kort daarna is de 'radiohandel' ingesprongen op deze mogelijkhe den. Gespecialiseerde winkels in de grote steden, kwamen met zoge heten scanners op de markt. Appa raten, waarop de frequenties van verschillende politie- en brand weerkanalen konden worden inge steld; gevoelige ontvangers waar op alles was af te luisteren. Zolang het alleen om de pers ging, maakte de politie zich er nog niet zo erg druk over. Maar veel 'ge wone' burgers vonden het ook wel interessant om achter de politie aan te rijden en hun gesprekken af te luisteren. Daardoor kon het voorkomen dat by bepaalde ge beurtenissen meer luisteramateurs dan politie-agenten ter plekke wa ren. Van die tijd dateert de discussie binnen het politie- en justitieappa raat over de mogelijkheden om de gesprekken te coderen, zodat niet iedereen meer zou kunnen ver staan wat er gezegd werd. Bekend is dat de gemeentepolitie van Rot terdam in het begin van de jaren ze ventig een aantal mobilofoons aan schafte met de mogeUjkheid van 'scrambling', vervorming van het geluidssignaal. De hoop dat daarmee het afluis teren afgelopen zou zijn, bleek al heel snel ijdel. Een van de gespeci aliseerde winkels in 'scanners' had al voordat de Rotterdamse politie officieel tot invoering overging van de gecodeerde berichten, de appa ratuur in de etalage liggen, waar mee het radioverkeer toch gewoon verstaanbaar kon worden ontvan gen. Niet verboden Een extra probleem voor de poli tie wordt gevormd door de prijs van deze apparatuur. Portofoons met geluidsvervormers kosten al gauw meer dan tienduizend gulden per stuk. De politie beschikt dom- ZOETERMEER (ANP) - De scho len in het voortgezet onderwijs le ven de examenregels te vaak, al dan niet opzettelijk, onvoldoende na. Dit komt omdat de examenre gelingen die het ministerie van on derwijs en wetenschappen opstelt soms te gecompliceerd en niet al tijd even duidelijk zijn. Bovendien worden veranderingen daarin te laat vastgesteld en bekendge maakt. Dit schrijft de Inspectie van het Onderwijs in een rapport aan mi nister Deetman en staatssecretaris Ginjaar-Maas van onderwijs en we tenschappen. Gezien de proble men bij het afnemen van de exa mens beveelt de inspectie de be windslieden aan de regelgeving voor de examens en wijzigingen daarin tijdig, dat wil zeggen ruim voor het begin van het examenjaar, vastte stellen en bekend te maken. Ook moet de scholen uitdrukke lijk worden gewezen op hun ver antwoordelijkheid bij de examens, het vaststellen van de cijfers van het schoolonderzoek en het toe- zichthouden bij het afnemen van de examens. De inspectie beveelt onder meer ook aan te zoeken naar een procedure die beter dan nu het geval is kan garanderen dat zowel de eerste als tweede corrector zijn taak nauwgezet vervult. weg niet over voldoende middelen om deze apparaten op grote schaal aan te schaffen. Wettelijk is het af luisteren van politieradio niet ver boden. Wel verbiedt de wet de ont vangen informatie door te geven of daarop te reageren. Op grond daar van heeft de politie dan ook een in val gedaan bij twee 'luister-freaks' die ervan worden verdacht opge vangen informatie aan de pers te hebben doorgespeeld. De justitie zal er echter nog een hele dobber aan hebben om dat te bewijzen. Dat ze hebben geluisterd naar het politieverkeer zullen ze niet ontkennen, dat kan ook moei lijk gezien de apparatuur die bij de inval in beslag is genomen. Maar ze zullen nooit toegeven die informa tie te hebben doorgespeeld, omdat ze heel goed weten dat dat straf baar is. De Tweede Kamer ziet ook niets in het harder aanpakken van luis ter-amateurs. Een verbod op het af luisteren van politieradio ziet de meerderheid van de Kamer niet zit ten. Vooral vanwege de controleer baarheid van zo'n verbod. Je kunt de verkoop van dergelijke appara tuur wel verbieden, maar even over de Belgische grens zijn 'scanners' volop verkrijgbaar. De Italiaanse jongen Adalgiso Scioni vlak voor zijn vrijlating gis teren uit de gevangenis, (foto anp> Jeugdige kaper op vrije voeten ROME (AFP/ANP) - De 15-jarige Adalgiso Scioni, die vorige week dinsdag een Boeing 737 van de KLM dwong naar Rome te vliegen, is gisteren in voorwaardelijke vrij heid gesteld. Direct na zijn voor waardelijke vrijlating zou de knaap worden overgebracht naar zijn ou ders in Arbus, een dorpje in Sardi nië, waar hij eerder van huis was weggelopen. Drie jaar geleden was de jongeman, zoon van een Itali aanse vader en een Nederlandse moeder, met zijn familie naar Italië verhuisd. Na zijn heimelijke vertrek uit Ar bus had de jongen in Nederland zijn intrek genomen bij zijn groot ouders. Dezen hadden hem op het vliegveld terug naar Italië gezet. Hy kaapte een KLM-lijntoestel, dat onderweg was van Amsterdam naar Milaan. Na enkele uren gaf hij zich zonder geweld over. De afgelo pen dagen is de als "labiel" om schreven knaap enkele malen on dervraagd door leden van de ge rechtelijke macht en door een psy chiater.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3