NIEUWJAARS A-TOERNOOI DEKKER TENNIS WARMOND Tuin Beukenhof wordt 'verjongd' Krakers verlaten dienstwoning voor Een vechtpartij en 6 vernielde auto's einde ultimatum 27 december t/m 1 januari dagelijks van 10.00-23.00 uur Oegstgeester restaurant schakelt 'beroemdheid' in Tijdelijke huisvesting Stichting Werkwijzer ■fW MAANDAG 28 DECEMBER 1987 aas Gesponsord door: Audi-Kamsteeg, Leidsch Dagblad. Menken Landbouw. Dekker Tennis. McDonalds. Slaapkamer Centrum, Olympia, Wooncentrum, Meddens Mode, Intercoiffeurs en het Snooker Centrum Rustige kerstdagen in de regio VOORSCHOTEN - De dienstwo ning van het Voorschotense land goed Berbice is kraakpand-af. De twee krakers, die eind november Leidseweg 223a betrokken, heb ben de woning verlaten kort voor dat hun ultimatum afliep. Omdat het geer, af en toe wat laten opknap pen. Een totale restauratie kan ze niet betalen. Het pand heeft dusdanig veel ernstige gebreken dat architecten de kosten van zo'n opknapbeurt op 150.000 schulden schatten. onbewoonbaar verklaarde Cmdat h t ZQ.n h negentien. worung betreft, moest de gemeente de eeuwse portiekwoning betreft na enkele weken politiedwang toe- met houten kantwerk en karakte- pa|s„e"„ ristiek ingemetselde steentjes, wil Zo ver hoefde het dus niet te ko- aomoorito w J men in het pand dat een eeuw c is en zes jaar geleder, na de onbe woonbaar verklaring, zijn laatste REGIO - "Een rustige kerst, geen aan lan aarpaal in de bocht van de bijzonderheden", melden de mees- Julianalaan, ter hoogte van het ge- te woordvoerders van de politiebu- meentehuis, op. Van de au o bleef reaus in dë verschillende dorpen "iet °vf De bestuurder als hen om het verloop van de afge- kwam er van af met een gekneusde lopen dagen wordt gevraagd. schouder en een vermoedelijk Niet één der zegsmannen heeft iets te melden over vuurwerkover- OCTC 000 last. In Warmond was wel sprake van een ander soort baldadigheid. Op het parkeerplaatsje bij de Poel- weg zijn zes auto's toegetakeld. Ruitenwissers en antennes waren bestand tegen het geweld. De In Oegstgeest bleef het ook rus tig. Wel werd er aan de Frans Hals laan een inbraak gepleegd waarbij een zeer prijzige stereo-set, tv en vi deorecorder de buit vormden. "Men" kwam binnen door de ach terdeur die met een schroeven- politie verzoekt getuigen contact draaier werd geforceerd huurder verloor. Nadien heeft de tenaren heeft Begeer daartegen ge- eigenaresse, mevrouw H.D. Be- protesteerd. De bezwaarmakers vinden grofweg dat plaatsing op de lijst bewoners op kosten zou jagen, restauraties frustreert en verkoop bemoeilijkt, zonder dat daar iets te genover staat. Normaal moet de ge meente binnen drie maanden over dergelijke bezwaren beslissen. Dit maal ziet ze daar geen kans toe en heeft de raad de termijn met twee maanden verlengd. De afgelopen maanden heeft de informatieve Automaat De dienstwoning van het Voorschotense landgoed Berbice t hebben het pand verlaten, juist voor het ultimatum afliep. In het politiebericht dat onlangs uw krant werd gepubliceerd onder 6emeente at de köp 'Wonen naast politiebureau geen garantie tegen inbraak' staan enige feitelijke onjuistheden. Als betrokkene bij de bedrijfsvoering van het betreffende horecabedrijf. De Gouden Lantaern In Oegst geest, en in mijn functie van direc teur van het bedrijf dat aldaar de speelautomaten exploiteert, wil ik deze onjuistheden graag langs deze weg bekend maken. In de automaat bevond zich ten tijde van de inbraak geen geld. Naar nu is gebleken dat de politie hierover verkeerd is ingelicht door een werkneemster. Daardoor is het ook verkeerd in de krant gekomen. met haar op te In Voorschoten dreigde een kerst-basketbaltournooi in sport hal De Vliethorst uit de klauw te lo pen. De politie werd te hulp geroe pen omdat er een vechtpartij zou zijn uitgebroken. De politie rukte met drie patrouilles uit maar on derweg kwam het bericht binnen dat "we niet meer nodig waren". Een kijkje nemen "voor alle zeker heid" was er niet meer bij. "Er za ten 800 mensen in die zaal, wellicht een wat verhit sfeertje, als wij daar dan binnen komen, werkt dat als olie op het vuur". In datzelfde Voorschoten knalde zaterdag een automobilist tegen OEGSTGEEST - Directeur Loek Beeren ("Schrijf maar 'manager', directeur staat zo streng") van restaurant De Beukenhof in Oegstgeest, wil graag de bezorgdheid van Dejnbreker jinbreekster?) heeft Koudekerker M. van der Putten wegnemen. Deze Van der putten is een broer van wjjien L60 van jer putten en dig was een tuinarchitect die zo'n beetje geschiedenis schreef met zijn ontwerp voor de tuin van het restaurant. zich noch uit de automaat noch op een andere manier geld kunnen toeëigenen. Wel werd er op zeer beperkte schaal drank meegenomen. Voor ons begrijpelijk omdat drank nu eenmaal gedurende een kleine ne gentig uur per week tegen zeer schappelijke prijs normaal bij ons te koop is. In de automatenbranche is het een goede gewoonte van de speel automaten-exploitanten om de sleutel van de geldladen van de au tomaat aan de mede-exploitant (de horeca-ondernemer) ter beschik king te stellen zodat deze ervoor kan zorgen dat de automaat geen geld bevat gedurende de sluitings tijden. Naar mijn idee verandert het ge drag van het inbrekersgilde. De grote bedrijven zijn van goede alarm- en andere beveiligingssyte- men voorzien. Steeds meer worden burgers en kleinere ondernemers de dupe van inbraak. Het blijft voor ons toch een veilig gevoel zo dicht naast het politiebureau te zijn gevestigd. Ik hoop van harte dat ook de inbrekers in volle rust van de feestdagen genieten. L.Ph. Michon, directeur Kosmos speelautomaten b.v., Burg. Meineszplein 14b, Rotterdam. De Beukenhof kwam onlangs ge reed met de aanleg van een nieuw parkeerterrein. Alleen de verlich ting en het hek moeten nog worden aangebracht. M. van der Putten uit te in deze krant zijn bezorgdheid over de gevolgen van deze en even tuele andere bouwkundige ingre pen op de "beroemde" Beukenhof- tuin. Hij had ook gehoord van uit breidingsplannen en grondtrans- acties. Beeren daarover: "Wij zou den grond tot aan de Leidsestraat- weg hebben gekocht. Nou, was dat Van uitbreiding van het restau- keerregiem in en om het winkel centrum De Kempenaerstraat ver anderde De ingevoerde parkeer- schijf acht Beeren ongepast voor zijn gasten "omdat lunches wel eens langer duren dan van tevoren is gepland". In tegenstelling tot zijn directie assistent ("De grond die we voor het parkeerterrein hebben ge bruikt was een braakliggend stuk dat werd gebruikt voor opslag en eomposteren") meldt Beeren dat "het enige stuk dat verloren is ge gaan, het voorste stukje is". Hoe veel vierkante meters er in het ge- de Terwee weg is zeker op ding zijn, kan Beeren niet zeggen. rant a korte termijn geen sprake, zegt de directeur. Het gebouw, dat oor spronkelijk uit de 16de.eeuw stamt en waar 25 mensen werkzaam zijn, telt vier zalen die hooguit één a twee keer per week vol zitten. "Er is juist sprake van overcapaciteit. Nee we gooien hier heus de boel terras niet plat om er een hotel neer te zet ten". Loek Beeren wil graag wat Hij voegt er onmiddellijk dat er bij de operatie alleen wat bra menstruiken zijn verdwenen. De directeur bevestigt voorts dat het wel degelijk de bedoeling is om de tuin te "verjongen". Hij wijst op de mogelijkheid om "een stukje de tuin" aan te brengen. Schrikken Het zijn nu net dit soort berich- vertellen dan de directie-assistent ten waarvan Van der Putten in eerste instantie bereid was te schrikt. Hij wees er al eerder op dat doen. Hij legt uit dat het parkeer- tuinen in Nederland niet of nauwe- terrein, waar een kleine 40 auto's lijks worden beschermd en dat de kunnen worden achtergelaten, monumentale waarde ervan vrij- noodzakelijk werd toen het par- wel altijd in het vergeetboekje Het nieuwe parkeerterrein van restaurant De Beukenhof in Oegstgeest. De aanleg ervan is niet ten koste gegaan van de vermaarde tuin. Ook de verjongingvan de tuin dient niet als bedreigend te worden beschouwd. ZOETERWOUDE - De 16de kerstcross van de Zoeter- tie de weergoden zich "ra woudse voetbalclub Meerburg, gisteren, heeft het ge- Er kon worden gekozen uit vijf en tien kilometer. Bij middelde'' aantal deelnemers op de been gebracht: zo'n de dames werd de tien kilometer het snelst gelopen door 280 mannen en vrouwen. Deelname aan de crossdie de Hoogmadese C. Rijkelijkhuizen. Ze deed er ruim 40 extra zwaar was door het hevig bebladerde en bemod- minuten over. Van de heren was op de tien kilometer derde parcours, staat voor iedereen vrij. Joop van Duivenvoorden het snelst. Hij had 33 minuten Volgens Meerburg-bestuurder Hogenelst waren er en even zoveel seconden nodigBij de veteranen was vorig jaar aanzienlijk minder lopers maar van een Piet van Zijl uit Rijpwetering het snelst op de lange af stijging wil hij niet spreken omdat tijdens de 15de edi- stand: 39.44. (foto Henk Bouwman) raakt zodra het belang van het ren dement van de ondernemer in bot sing komt met het belang van de in standhouding van een waardevolle tuin. Beeren is het in grote lijnen wel eens met die stelling. Maar in de in schakeling door De Beukenhof van de "eigenlijk wereldberoemde" Arend Jan van der Horst, ziet Bee ren een keiharde garantie. "Om het eufemistisch en cru uit te drukken: hij is er de man neit naar om de Beukenhoftuin te verkrachten. Hij geeft de tuin juist weer nieuwe frisheid". Arend Jan van der Horst geniet inderdaad een reputatie. Hij is de grote man achter het Amsterdamse Tuinarchitectenbureau. Ook is hij hoofdredacteur van een door de Nederlandse Tuinenstichting uit gegeven blad. De man schrijft boe ken, publiceert in tal van Neder landse bladen en is ook op radio en tv geen onbekende. Los daarvan, redeneert Beeren, gaat de door Van Putten geschetste tegenstelling in het 'geval Beuken hof niet op. "Wij draaien als het ware op de naamsbekendheid die onze tuin met zich meebrengt. Wij hebben zelf voor Van der Horst ge kozen omdat hij er verstand van heeft. Wij weten meer van eten en drinken, zoals u zult begrijpen. Zelf weet ik niet eens alle namen van al le planten en bomen uit de tuin". Óver het nieuwe parkeerterrein is Beeren, ondanks de "forse inves tering die we hebben moeten doen", dik tevreden. "Het ziet er fantastisch uit. Voor de aanplant hebben we voor 80 procent gebruik gemaakt van de reeds aanwezige beplanting. Alles is gedaan met res pect voor de bomen. De bedoeling is dat er van het parkeerterrein tot de eigenlijke ingang een pergola komt te lopen". Een pergola, zo vertelt Van Dale, is een open wandelgang in een tuin, bestaande uit pijlers en een dak, veelal van latwerk, waarover zich planten en bloemen slingeren. Achter de pergola moet een beu kenhaag komen. "Zodat we de In Wassenaar was het x bal op de Rijksstraatweg. Ter hoog te van het viaduct ontdekte een 35- jarige automobilist uit Amersfoort dat hij de verkeerde invoegstrook te pakken had. Hij moest niet naar Amsterdam maar naar Den Haag. De bestuurder keerde daarop zijn voertuig. "Een idiote manoeuvre". Een 34-jarige Leidse vrouw die net onder het viaduct vandaan kwam, trapte haar rempedaal diep in om een botsing te vermijden. Ze raakte in een slip en klapte alsnog frontaal op de auto van een 34-jarige Maas landen Er was geen persoonlijk let sel. Wel is de politie drie kwartier bezig geweest met het opruimen van de rotzöoi. De vele negatieve publiciteit over de Rijksstraatweg verandert nog maar weinig aan het verkeers gedrag van de mensen in blik, ver telt een politie-woordvoerder. Een snelheidscontrole over de periode 1 december-19 december leverde 928 processen-verbaal op. De grootste prent ging naar de auto mobilist die een snelheid van 149 kilometer scoorde. Toegestaan is zeventig. Chris Corbey (60) overleden VOORSCHOTEN - De voorzitter van de Bond Zonder Naam, de montfortaan Chris Corbey, is 23 de cember in Huize Beresteyn te Voorschoten overleden. Hij is 60 jaar geworden. Christiaan Gerard Marie Hubert Corbey, geboren op 25 juni 1927 te Hoensbroek. In 1954 werd hij priester gewijd. Vanaf het begin van zijn priester leven werd Corbey ingezet in de predikatie. De eerste tien jaren wa ren dat voornamelijk volksmissies en volksretraites. Hij is tot de slui ting in 1983 rector geweest van het jongensinternaat van de Montfor- tanen in Voorschoten. In 1966 volgde hij pater Charles Knibbeler op als voorzitter van de Bond Zonder Naam. De Bond, in 1938 opgericht door pater Henri de Greeve, wil „niets anders dan een grootscheepse propaganda voor de beoefening der naastenliefde en de bestrijding van het egoïsme". Be kend zijn de maandelijkse spreu ken, waarvan de allerbekendste Verbeter de wereld, begin bij je zelf en ,Maak je niet dik, dun is de mode') in het dagelijks spraakge bruik zijn ingeburgerd. HOEmOETOIIT MIUERDER? Die jongen wil wel, maar kan het onmogelijk alleen. Zoals fietsen bijvoorbeeld en nog zoveel andere dingen. Er gewoon bij horen, meedoen aan het leven van alle dag. Zoals andere mensen. En met wat hulp, met wat bijsturen, komt hij een heel eind. Hij en alle andere jongens LEIDERDORP - De Leiderdorpse stichting De Werkwijzer huist van af 4 januari twee maanden in het gebouw Splinterlaan 91. De huidi ge activiteiten blijven gewoon doorgaan, zoals het spreekuur voor werkzoekenden (tussen tien en twaalf), de computerlessen, de oe fenmogelijkheid voor de Werker varingsplaatsen en het vrijwilli gerswerk - gepresenteerd in een overzichtelijke map. De Werkwijzer, voor mensen zonder baan, heeft zelfs nieuwe plannen. Ze denkt aan kinderop vang, in samenwerking met Vrij- baan, en een hobbyisten- of twee dehands-kledingwinkel. In deze winkels kunnen mensen ervaring opdoen in het maken en verkopen van artikelen. De initiatiefnemers zouden hierbij hun uitkering kun nen behouden en de Werkwijzer zorgt zonodig voor ondersteuning. Ook een hobbywerkplaats staat op het verlanglijstje, evenals contact die n als hij. Vele tienduizenden. Mensen, die het allemaal niet zo goed begrijpen, die het hun verstand niet zo goed getroffen hebben... 5tait0oktnutionale kollekte geestelijk gehandicapten giro II22 22 2 cl 5.2) utrecht, bank 707D70333i2,id 2H2i is en meis es, mannen lin '»Mi Ko, en sportmiddagen. ,n <s. De computercu: computercursus voor men- zonder betaald werk, beleeft in januari een nieuwe start. Hij is be doeld om mensen vertrouwd te maken met de computer, zodat ze hier bij de 'herintreding' niet vreemd tegenover staan. Ook men sen die hun ervaring willen doorge ven, zijn van harte welkom. Voor haanlozen die een bedrijf willen starten, organiseert een medewer ker van Vrijbaan iedere laatste maandag van de maand een spreekuur van 10.00 tot 12.00 uur. Voor telefonische inlichtingen en nieuwe ideeën, is vanaf 4 januari het telefoonnummer: 071-410622. Leiderdorper redt bedrijf LEIDERDORP - De directeur van Verhey Multiproject in Leider dorp, J.S. Verhey, is als interim-di recteur aangesteld bij het bedrijf Nijhuis-Alkono in Oosterbeek. Verhey moet daar een reorganisa tie uitvoeren die gepaard gaat met het ontslag van vijftien werkne- Het bedrijf dat is gespecialiseerd in de vervaardiging en montage van aluminium en kunststof kozij nen en geveldelen is in 1981 gered uit de sterfhuisconstructie van Ogem nadat in 1974,1976 en 1979 al tientallen arbeidsplaatsen verloren waren gegaan. Nu werken er nog 106 mensen. Via een speciaal daar voor ontworpen juridische con structie kregen de personeelsleden in 1981 de aandelen van het bedrijf in handen. Nijhuis-Alkono zou bekend staan als een uitstekend bedrijf maar heeft dit jaar vier miljoen gul den verloren. Oorzaak daarvan is het afsluiten van te goedkope or ders waarop later moest worden toegelegd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19