Oranje zet zegereeks voort Valken verovert koppositie Vergeer komt weer in ritme SpooTTV jflan de Aanhouding bij Antwerp Prijs voor Voorkomen' van blessures Volleybalteam nu ook verrassend de baas over Cuba Cleijn Duin verrast koploper DDR bij Spelen Cuba ldopt vrouwenteam LEIDEN - Bij de mannen nam in de rayon-volleybalcompetitie Val ken de eerste plaats op de ranglijst over van het niet spelende Leython 3. Verrassend was het verlies dat Aarlanderveen, de nummer drie van de ranglijst, tegen DAC 3 leed. Daardoor blijven Valken en Ley thon 3 als enige serieuze gegadig den voor de titel over. Valken, met Marcel Vermeulen en Wilco Saab als beste mensen, versloeg in eigen huis RW met 3- 0. Valken, toch wel wat geschrok ken van de 3-0 winst van de Rijns- burgers op Gemini/Kangeroes 3, dicteerde de strijd van begin tot einde en kwam geen moment in de problemen. RVV had veel moeite met de pass, waardoor het spelver- delen onder de maat bleef. Ridder- veld drukte WVC nog vaster op de laatste plaats door de Warmonders met een 3-1 nederlaag naar huis te rug te sturen. Het technisch zwak ke WVC doet met een simpel spel letje wat het kan, maar komt dit seizoen gewoonweg klasse tekort. Setstanden: 15-9, 15-6, 7-15 en 15- 10. Orion en Liusna maakten er in Hazerswoude een spannende partij van, die onbeslist eindigde: 8-15, 15-9,11-15 en 15-12. In de vierde set leek Liusna rechtstreeks op de winst af te stevenen. Bij een 4-10 score stokte echter het ritme en kon Orion alsnog het tij keren. DAC 3 verraste Aarlanderveen vol ledig met een stabiele partij volley bal, die een dik verdiende 3-1 zege (15-13, 13-15, 15-6 en 15-1) oplever de. Arie Geerlof en Wilfred Boere- fijn lieten aan het net hun kracht zien. Aarlanderveen was vooral verdedigend zwak. Mogelijk kan de ploeg in de winterpauze nieuwe krachten opdoen. SKC verspeelde onnodig een punt aan het bezoekende Leython 4, dat ongeconcentreerd aan de wedstrijd begon. Het weinig geïn spireerde SKC pakte niettemin de eerste en tweede reeks met 17-15 en 15-12. Vervolgens evenwel ging het mis met de studentenploeg. Leython pakte de zaken wat se rieuzer aan en drukte dat prompt in de score uit: 9-15 en 3-15. SKC- coach Frank Knops: "Zoals SKC in de laatste set speelde was schanda lig. Helemaal geen inzet, de heren geloofden het wel". Bij Leython waren Steve Netto en John Raan op dreef. Vrouwen De vrouwenploeg van InllpGo versloeg binnen een uur DVO met 3-0 (15-6,15-8 en 15-10). DVO maak te een zwakke indruk, met name de pass had de Leiderdorpse for matie vergeten uit te pakken. InUpGo, met Annemarie van Schadewijk en Mona Klein als ver dienstelijke invalsters, had vaak aan alleen serveren al genoeg om aan de punten te komen. VCO bleef op de laatste plaats door een 0-3 nederlaag tegen lijstaanvoerder Liusna. VCO deed drie sets lang z'n best, maar het klasseverschil bleef: 10-15, 6-15 en 10-15. Met drie keer 13-15 moest Ley thon 3 de eer aan het bezoekende S'70 laten. Van goed volleybal was in dit treffen niet te genieten, maar de spanning vergoedde veel. De Leidse ploeg presteerde het op de kritieke momenten fout te serve ren en de Woubrugse routiniers straften dit koeltjes af. Blok'77 en Gemini/Kangeroes 4 deelden in Katwijk de punten met elkaar. Na scores van 15-4, 11-15 en 15-11 stond de vierde reeks bol van de spanning. Na vele lange rally's stel de Gemini een punt veilig (16-18). Bij Blok lijken de spelverdeelsters Heieen de Wit en Petra Lomans eindelijk hun draai te vinden. LUSV hield het op de tweede plaats staande Gemini/Kangeroes 3 in bedwang. In Leiden werd het 2-2 (11-15, 13-15, 15-9 en 15-7). De twee ploegen maakten veel onno dige fouten. Naarmate het duel vorderde herstelde LUSV zich enigszins. Toch kan zowel LUSV als Gemini duidelijk beter. Koos van Beelen, coach van Novo 3, sprak voor aanvang van het duel van zijn team tegen Salvo een har tig woordje met zijn dames. Dat had resultaat, het gemotiveerd en geconcentreerd spelende Noord - wijkse team, met Wilma Mesker als uitblinkser, liet zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien: 15-7, 15-7 en 15-6. INZELL (ANP) - Hein Vergeer lijkt langzamerhand het oude ritme te hervinden. Met Leo Visser on derging de Haastrechter voor de tweede achtereenvolgende dag in Inzeil een test. Zowel op de 500 me ter (39,0) als de 1500 meter (2.00,0) maakte de vroegere wereldkampi oen de beste tijd. Zondag had Vergeer 39,64 geno teerd. De beste sprinttijden van de over drie dagen gespreide testwed strijden kwamen met 38,07 (500 meter) en 1.18,82 (1000 meter) op naam van Jan Ykema, die vorige week aan de reeks Olympische kandidaten werd toegevoegd. Op de kortste afstand versloeg Christi ne Aaftink (41,9) onder allerminst optimale omstandigheden Olym pisch kandidate Ingrid Haringa. Ria Visser klokte een verdienstelij ke 1500 meter (2.13,4). Noorwegen zal ten hoogste acht schaatsenrijders afvaardigen naar de Olympische Spelen. Dat heeft voorzitter Rune Gerhardsen na af loop van de nationale afstands kampioenschappen verklaard. Mo menteel is alleen Geir Karlstad ze ker van een startplaats. De wereld recordhouder op de vijf en tien ki lometer, die het afgelopen week einde achter de atlete Ingrid Kristi- ansen werd uitgeroepen tot tweede sporter van zijn land, vertrekt op 3 februari naar Calgary. Dat is twee weken voordat de 24-jarige Noor een aanval onderneemt op Olym pisch goud op de vijf kilometer. De ANTWERPEN (ANP) - Voetballer Mare Vanderlinden, spits van de Belgische lijstaanvoerder FC Ant werp, is zondag door politie opge pakt. De aanvaller, die in het week einde nog twee keer scoorde tegen Racing Jet, wordt door het parket van Dendermonde ervan verdacht betrokken te zijn geweest bij de diefstal van een partij bontmantels ter waarde van 770.000 gulden. Eer der werd de Joegoslaaf Ratko Svi- lar, reserve-doelman van de club, in verband met deze zaak aange houden. Svilar is nog steeds in hechtenis. Tiainen De Ajacied Petri Tiainen heeft vanochtend in het Prinsengracht- ziekenhuis een kijk-operatie aan de rechterknie ondergaan. De Finse international raakte zondag gebles seerd in het duel tegen AZ. Zon dagavond werd zijn knie bekeken door de Zwitserse specialist Marti. De operatie door Marti's collega dr. Schoen vindt volgens dr. Otto Stib- be, de clubarts van Ajax, plaats om zekerheid te hebben over het ge wricht van Tiainen. „Het ziet er echter niet ernstig uit", aldus Stib- be, die verwacht dat de Fin de Kerst in eigen land zal kunnen vieren. definitieve ploeg wordt pas op 25 januari bekend gemaakt. Amerika Nancy Swider en Mary Docter zijn teruggekeerd in de Ameri kaanse schaatsploeg. Beiden ma ken deel uit van de twintig rijders en rijdsters tellende afvaardiging naar de Spelen van Calgary. Op het winderige baantje in West-Allis, een buitenwijk van Milwaukee, verzekerde Swider zich van een tic ket voor haar vierde Spelen. Ook in 1976, 1980 en 1984 nam de inmid dels 31-jarige rijdster deel. In 1976 was Swider tien dagen wereldre cordhoudster op de drie kilometer. Docter is nu 26. Koplieden in de Amerikaanse ploeg zijn Bonnie Blair en Nick Thometz. Blair, twee weken gele den door de Oostduitse Christa Ro- thenburger onttroond als wereld recordhoudster op de 500 meter, start op drie onderdelen: 500, 1000 en 1500 meter. Thometz, vorig jaar tweede tijdens de wereldtitelstrijd sprint, neemt op de Olympic Oval deel aan de 500 en 1000 meter. Naast de vier genoemde Ameri kanen hebben Jan Goldman, Erik Henriksen en Dan Jansen Olympi sche ervaring. Amerikaanse Calgary archieffoto ANP) De Amerikaanse selectie, vrou wen: Bonnie Blair, Leslie Bader, Peggie Clasen, Katie Class, Mary Docter, Jan Goldman, Nancy Swi- der-Petz en Kristen Talbot. Mannen: John Baskfield, David Cruikshank, Tom Cushman, Eric Flaim, Mark Greenwald, Erik Hen riksen, Dan Jansen, Jeff Klaiber, Marty Pierce, Dave Silk, Nick Tho metz en Brian Wanek. LEIDEN - Het Sportmedisch Ad viescentrum afdeling Leiden en omstreken gaat jaarlijks een prijs uitreiken aan de sportclub, sport man of sportvrouw die zich ver dienstelijk heeft gemaakt op het gebied van de blessure-preventie. Tijdens het Leidato sportprijzen- festival, dat op 7 januari in het club gebouw van de wielervereniging Swift wordt gehouden, zal voor de eerste keer de 'blessure preventie bokaal' worden uitgereikt. Het instellen van de jaarlijkse prijs is volgens SMA-voorzitter Ad van Houdt een landelijke primeur. "Van de 45 Sportmedische Advies centra in Nederland vervult Leiden op veel gebieden een voortrekkers rol", aldus Van Houdt. "Wat het aantal verrichtingen betreft, sco ren wij ver boven het landelijke ge middelde. Met het beschikbaar stellen van een bokaal hopen wij onze activiteiten een extra dimen sie te geven, namelijk het stimule ren van sportief gedrag dat er op is gericht blessures te voorkomen. Die jaarlijkse prijs moet in dat op zicht een prikkel zijn". Voordrachten van kandidaten die in aanmerking komen voor de blessure preventie bokaal kunnen worden gestuurd naar het secreta riaat van het Sportmedisch Advies centrum, Beukenrode 10, 2317 BG Leiden. De jongste schaaktweekamp om de wereldtitel tussen Kasparov en Karpov zal ongetwijfeld in de historie blijven voortleven van wege de steekvlammen in de laatste twee partijen. Het was even indrukwekkend als aan grijpend wat daarin op het bord plaatsgreep. Maak je de twee kamp los van die slotfase dat blijf je, volgens vele experts, zit ten met een duel dat danig teleur stelde. Jan Timman zei over de eerste helft dat het algemene peil hem tegenviel en er al te veel ge blunderd werd en onze eigen schaakmedewerker, Hans Bouw meester, sprak twee partijen voor het einde van de "saaiste WK- tweekamp uit de schaakhisto rie". Kasparov heeft in dit ge vecht ook allerminst aangetoond sterker te zijn dan zijn uitdager. Van de "tijger met honderd ogen" viel weinig te bekennen. Maar nogmdals: dat vuurwerk aan het eind zal op den duur al het andere overwoekeren. Hoog spel Toen Kasparov zich een paar jaar terug voor het eerst in de strijd om de wereldtitel mengde, stonden we natuurlijk allemaal aan zijn kant. Een fantastische jonge hond, boordevol energie, die zich ging meten met de al tien jaar ongenaakbaar op Caissa's troon zetelende Karpov - dat vroeg bijna om sympathie en steun. In alle tweekampen die er sinds 1985 tussen die twee wer den gespeeld, keek ik daarom, vooral naar wat hij, Kasparov, deed. In het duel dat nu net ach ter de rug is, was ik geheel op de hand van Karpov. Ik vond het ook heel jammer dat hij die laatste partij geen remise kon houden. Waar lag die plotselinge koers wijziging aan? Dat is snel ver klaard: aan de inhoud van Kasparovs autobiografie "Hoog spel" (Nederlandse uitgave bij Het Spectrum, Utrecht, prijs f 34.90) die verscheen vlak voor de strijd in Sevilla losbarstte. Dat boek lijkt meer op propagandis tisch stuntwerk (voor hemzelf) dan op een serieuze levensbe schrijving. Vele weken geleden al heb ik het gelezen en nog staat het me zo tegen dat ik er moeite mee heb er iets over te schrijven. Maar het is nu of nooit. Zwart-wit Kasparov toont zich in zijn biografie zeer van zichzelf ver vuld en zeer met zichzelf ingeno men. Hij, Kasparov, staat voor het nieuwe, de eerlijkheid, de openheid, zich daarbij behaag lijk schurkend aan Gorbatsjov. Karpov zet hij in de hoek van het GARY KASPAROV beduimelde verleden, het gekuip, de duistere machinaties, de be denkelijke een-tweetjes met de hogere (Russische) officials. Er zal ongetwijfeld wel het een en ander van waar zijn, maar ik weiger te geloveii dat de wereld (en ook de Sovjetunie) zó zwart wit, zo zonder grijstinten, in el kaar zit. Kasparovs zelfoverschatting neemt hier en daar ook lachwek kende vormen aan. Op zeker mo ment schrijft hij doodernstig: 'Tk geloof dat ik betrokken ben ge raakt bij een strijd voor univer sele principes die in Oost en West gelijkelijk opgaan. Het is een lange, eenzame kruistocht". Hoe je jezelf ook kunt overschatten. Nu weet ik wel dat vrijwel alle wereldkampioenen schaken ego centrische lieden waren. Kaspar ov past gewoon in het rijtje Stei- nitz, Lasker, Capablanca, Alje- chin enz. Zonder die instelling haal je de top ook niet. Euwe en Spasski vormden de grote uitzon deringen. Vandaar wellicht dat zij de titel slechts heel kort droe gen. Maar het gedrens rond de ei gen persoon van Kasparov neemt bijkans karikaturale vormen Het markante aan het boek is wel dat het óp déze wijze door een Rus kon worden geschreven. Tien jaar geleden zou er geen sprake van zijn geweest dat hij dit ver haal, met zijn onverbloemde kri tiek en beschuldigingen, straffe loos aan de drukpers had. kunnen toevertrouwen. Verraad Over de praktijken van "Kar pov en zijn kliek" praat Kaspar ov honderduit, maar hoe keurig en strikt is hij zelf nu eigenlijk? Afgaande op hoofdstuk 13 ("Ver raad") heb ik daarover mijn twijfel. Het gaat om de twee kamp die aan de zojuist beëin digde vooraf gang. Op zeker mo ment komt Kasparov met drie punten voor en de strijd lijkt ge streden. Dan boekt Karpov drie overwinningen op rij. Dat kan volgens Kasparov geen zuivere koffie zijn. "Hoe verklaar je dat? Dan ligt het toch voor de hand te veronderstellen dat hij van tevo ren wist welke openingen ik mij had voorgenomen en welke stra tegie ik had gekozen?" Dit is typisch Kasparov. Drie keer achtereen verliezen kan niet aan hem liggen. Nu is zoiets in een match om de hoogste titel ook ongewoon, maar het is eerder voorgekomen. In de jaren vijftig overkwam het Smyslov tot twee keer toe in zijn duels met Botwin- nik. Kasparov onderzoekt de zaak en vat verdenking op tegen een van zijn secondanten, Vladimi rov. Deze moet zijn openingsre pertoire aan het kamp van Kar pov hebben doorgespeeld. Waar om? Volgens Kasparov uit jaloe zie. "Vladimirov was zelf een be gaafd schaakmeester. In zijn jeugd was hij een veelbelovend talent. Maar door tekortkomin gen op het persoonlijke vlak was zijn carrière niet van de grond gekomen. Er waren tijden dat hij veel dronk. Hij had nogal eens problemen met vrouwen en at vaak ongezond veel Diep in zijn Itart verzette hij zich tegen mijn succesVerder had Vladi mirov connecties met het leger en dat was de sponsor van Karpov. Men ziet het: een hoop ver dachtmakingen en roddel. Maar kan Kasparov nu enig bewijs aanvoeren dat Vladimirov ope ningsgeheimen doorgaf aan Karpov? Nee, geen enkel. Dat zegt hij ook een paar keer. "Ik be schik niet over directe bewijzen, maar mijn schaakintuïtieIk vind het een uiterst bedenkelijke manier van doen. Nogal wat drukte maakt hij over het feit dat op Vladimirovs kamer copieën van Kasparovs openingsrepertoire worden ge vonden. Ik begrijp dat niet goed, want het lijkt me nogal logisch dat een secondant die bezit. Vla dimirov verlaat het team van Kasparov na eerst nog een ver klaring te hebben afgelegd dat hij geen informatie aan het kamp van Karpov heeft doorge speeld. Zonder spoor van bewijs ie mand als verrader brandmerken - het is de andere kant van Gary Kasparov en géén aangename. RUUD PAAUW HAARLEM (ANP) - Steeds meer dringt de vraag op waar de grens aan de mogelijkheden van het Nederlandse man- nenvolleybalteam ligt. Na de duidelijke overwinningen op Aziatisch kampioen Japan en op Griekenland, nummer drie van Europa, volgde op de derde dag van de Haarlemse volleybalweek een indrukwekkend optreden tegen Cuba. Twee duidelijke nederlagen, een week voor Haarlem bij oefenduels in België (0-3), gingen vooraf aan de gisteren in de Kennemersporthal behaalde verrassende overwinning: 3-2. Zo er al aanmerkingen konden worden gemaakt op het optreden van Oranje, dan betroffen die de eerste twee sets. In de eerste reeks liet de ploeg een zwaar bevochten voorsprong (12-9) schieten op een manier die het eerste gedeelte van de set onwaardig was. Van 9-9 werd het door drie directe punten van de opslag van Ron Zwerver 12-9 in Ne- kwam op 11-8 door goed eigen spel en gaf die voordelige stand binnen korte tijd door eigen falen weer uit handen. Daarna bleef het tot 13-13 een uitermate spannende, gelijk opgaande strijd. In die slotfase, bij 13-13, werden persoonlijke fouten Oranje weer fataal. Peter Blangé tikte een tweede bal onnodig door waardoor het 13-14 werd, het vijf- derlands voordeel. Lang hield die tiende punt kwam door een stop marge niet stand. Domme fouten waren de oorzaak. Twee uitgesla gen smashes van Zwerver, een bal in het blok door Leeuwerink, een stopfout van dezelfde speler, brachten de Cubanen in korte tijd langszij Drie volgende stopfouten op de opslag van de Cubanen kost ten Oranje op een te eenvoudige wijze de eerste reeks. Ook in de tweede set was het krachtsverschil zeer gering. Tot 8-8 fout van Marco Brouwers. De achterstand bleek de ploeg niet te hebben aangeslagen. Want in de derde reeks kreeg Cuba vol leyballes. Alles verliep aan Neder landse zijde van het veld naar wens. Misschien speelde daarbij een rol dat de concentratie bij de Cubanen verslapte. Het deed ech ter weinig af aan de voortreffelijke prestatie van Oranje. Met 15-4 werd de derde reeks, binnen twintig mi- ging de strijd gelijk op zonder dat nuten, gewonnen. beide teams sprong van meer dan twee punten nam. Het scenario van de eerste set werd vrijwel gecopieerd. Oranje In de vierde set zette Oranje het vrijwel perfecte spel voort. De Cu baanse coach mocht dan wel later reppen over een slecht duel van KATWIJK - Uitgerekend Cleijn Duin is er gisteravond in ge slaagd om koploper en plaatsge noot Van der Plas en halt toe te roepen. Cleijn Duin won in de Katwijkse sporthal het zaalvoet- baltreffen in de hoofdklasse ver diend met 6-4. In de interregiona le competitie boekte Glasbergen De Best de eerste uitoverwin- ning op Datagold: 1-2. Cleijn Duin - Van der Plas 6- 4. De eerdere oorwassing nog in gedachten (2-12) ging Cleijn Duin voortvarend van start tegen het ongeslagen BMW/Van der Plas. De wedstrijd was nauwe lijks begonnen Leen van der Plas bracht de 1-0 op het scorebord. Peter Gijsman had het antwoord voor de 'bezoekers' snel klaar en halverwege de derby leek er geen vuiltje meer aan de lucht: 1- 3. Cleijn Duin dacht er anders over en begon na de pauze aan een geslaagde inhaalrace. Leen van der Plas (2-3) en Fred Eijs- berg (3-3) zorgden voor anslui- ting, waarna andermaal Leen van der Plas en Johan Jonker (2x) de Katwijkers toch wel ver rassend buiten bereik van BMW brachten: 6-3. In de slotfase ver zilverde doelman Arthur Wil- moet een strafschop voor de lijst aanvoerder, die daardoor op 6-4 bleef steken en de eerste neder laag van dit seizoen moest incas- Datagold - Glasbergen 1-2. Doelpunten zijn schaars in Moordrecht. Datagold heeft een solide verdediging, die slechts sporadisch kansen weggeeft. Ook Glasbergen, dat bij Data gold nog nooit had gewonnen, geeft de punten niet cadeau, zo dat het publiek in de eerste helft verstoken bleef van goals. Gert Aandewiel brak de ban na twaalf minuten in de tweede helft, vijf minuten voor tijd voegde de im mer creatieve Peter Hogewoning er met een fraai schot een tweede treffer aan toe: 0-2. Het pechdui- veltje, dat de bal op de hak van Bennie de Roo deed belanden, zorgde ervoor dat doelman Gijs Guyt vlak voor tijd toch nog ge passeerd werd: 1-2. zijn ploeg, die opmerking deed de prestatie van Nederland te kort. De sprong-opslagen van van Zoodsma en Zwerver stonden opnieuw ga rant voor een groot aantal punten. Maar ook verdedigend klopte het goed. De pass kwam vaak op cor recte wijze bij Blangé, die met Zwerver en ook Brouwers, verde digend sterk, aan de buitenkant veel mogelijkheden had. Dreiging De Cubanen kwamen vooral in de problemen door het spel van Jan Posthuma. Hij was in het blok soms onpasseerbaar en zorgde op midden voor zoveel dreiging dat de keuze voor de Cubanen vaak ver keerd uitpakte. Alleen Blangés doortikballen mislukten een paar keer. Dat ontlokte niet alleen de spelverdeler een hardgrondige vloek, ook coach Arie Selinger toonde duidelijk zijn ongenoegen over die 'grapjes'. Gelukkig waren die foutjes niet beslissend voor de set. Weer binnen twintig minuten trokken de spelers van Selinger de stand in sets gelijk: 15-7. Daarna was het duidelijk dat al les mogelijk was. De Cubanen kon den zich een nederlaag, ook in een oefenduel, tegen Nederland niet permitteren en Oranje was in de winning-mood. Er zijn van de ba- sisploeg voor de Olympische Spe len dan wel vier spelers afwezig, de acht tickets die er nog zijn te verde len nopen de rest te dwingende prestaties. In de vijfde reeks nam Nederland een voorsprong van 7-5. Door fouten van Edwin Benne, die de vorm van de Europese titelstrijd nog niet heeft, kwam Cuba echter op 7-8. Drie keer werd hij aangespeeld door Blangé, steeds ging het fout. Een ingreep van de kant bleef ech ter uit. De ploeg is nu zover dat het redelijk zelfstandig problemen kan oplossen. Dat de strijd pas bij het zesde wedstrijd-punt werd beslist, kwam door de alles-of-niets-tactiek van de Cubanen. Wonderkind Des- paigne werd vier keer in stelling gebracht en faalde geen enkele maal. De Cubanen kwamen mede daardoor terug tot 14-11. Het noop te Selinger tot een time-out en een wissel. Die pakten goed uit. Goed koop, voor Posthuma, zorgde met zijn sprongservice voor druk op de Cubaanse verdediging. Het blok van Benne was daarna beslissend. „Het is een leuk Kerst-cadeau. Maar duidelijk is dat het gat met de wereldtop kleiner wordt. Als wij in deze fase twee van de acht ontmoe tingen winnen, is het goed". Lang hoeft Selinger niet op een nieuwe kans te wachten. Morgen treffen de teams elkaar weer in de finale. OOST-BERLIJN (DPA) - In na volging van Hongarije heeft het Olympisch comité van de DDR zich gistermiddag aangemeld voor de Spelen van de 24e Olympiade in Korea. Met de inschrijving van de DDR komt het aantal deelnemen de landen aan de Zomerspelen op 115. Het Oostduitse Olympische co mité verbindt aan zijn inschrijving de verwachting dat de spelen, met als basis de principes van het Olympisch handvest, een bijdrage zullen vormen voor de eenheid in de Olympische beweging. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van lotto 51 is door geen van de deelnemers juist voorspeld. De toto was eenvoudiger. De hoofdprijs wordt door 46 deelnemers gedeeld. De resultaten van de diver se sportprijsvragen zijn: Lotto nr. 51 Eerste pri|s: geen winnaar. Tweede prijs: 2 win naars, die elk bruto 1150.000,- ontvangen. Derde pri|S 78 winnaars, die elk bruto f3.590,90 ont vangen. Vierde prijs: 4.311 keer f64,90. Vijfde prijs: 71.454 keer f5,00. Cijferspel nr. 51 (vaste prijzen): Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf cijfers goed: geen winnaar. Vier ci|fers goed: 26 deelnemers. Drie cijfers goed: 215 deelne mers. Twee cijfers goed: 2.244 deelnemers. Toto nr. 51: Eerste prijs: 46 keer f510,10. Tweede prijs: 737 keer f 21,20. Derde prijs: 5.075 keer f 7,70. Toto-gelijk nr. 51: Eerste prijs: geen winnaar. Derde prijs: 1 keer f 360,90. Vierde prijs: 28 keer f 64,40. Vijlde prijs. 463 keer f6,20. TONGEREN (ANP) - Het Nederlands vrouwenvolleybalteam heeft op de eerste dag van een internationaal toernooi in België met 1-3 verloren van Cuba. Onder leiding van assistent-bondscoach Martje de Vries won Nederland de eerste set (15-13) en zakte vervolgens langzaam door de knieén: 11-15, 3-15, 2-15. De Vries verving bondstrainer Pang. Doordat ook het meisjesteam in actie kwam, moest de nieuwbakken coach het met acht speelsters stellen. Helena van Eijkeren en Ingrid Piersma waren de bekendste troeven in de smalle basis. Nadat Nederland in de tweede set van 4-14 terugkwam tot 11-14, drukte Cuba snel door. Ne derland treft vandaag Zuidkorea, dat op de openingsdag in drie sets kans loos van de Franse kampioen Racing Club de Paris verloor. DINSDAG 14.00-14.30 SKY: Motorsport News. 22.00-23.00 SKY: Nederlands com petitievoetbal met o.a. de wedstrijd van de week. 22.30-22.35 SCH: Gillette Soccer 22.35-23.40 SCH: Super Sport. 23.00-24.00 SKY: US CoUege Footb all 1987/'88. 23.05-23.35 Ned 2: Studio Sport met een terugblik op de schaakmatch tussen Karpov en Kasparov

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14