Introdans redelijk onderhoudend Kerstconcert op z'n Engels 'Parking': eerlijk amusement KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Amsterdam Den Haag Rotterdam Introdans Programma: 'Cellen' van Ton Wiggers/Maurice Horsthuis; 'Nono' van Ed Wubbe/Plublic Image Limited (P.I.L.); Car- mina Burana' van Ed Wubbe/Carl Orff. Leidse Schouwburg, gezien op 17 decem ber. LEIDEN - Ed Wubbe is sinds kort huischoreograaf van het Arnhemse dansgezelschap Intro dans, één van de grotere gezel schappen van Nederland. Daar voor heeft hij gedanst bij o.m. het Nederlands Danstheater en getuige zijn twee choreografieën van deze avond, Nono en Carmi- na Burana, heeft hij de nodige ar tistieke bagage uit Den Haag meegenomen. Nono en Carmina Burana zijn twee zeer verschil lende balletten, geheel in de lijn van choreograaf Jiri Kylian, die eveneens de meest uiteenlopen de stijlen beheerst. Nono is een choreografie op muziek van de new wave punk band Public Image Limited. Voor een punkband is de muziek van P.I.L. vrij melodieus en toe gankelijk. Wubbe vertaalde deze relatieve harmonie in een strak gestructureerd en vloeiend lij nenspel. In fel gekleurde pakken maken de dansers zeer gecontro leerde en 'eenvoudige' klassieke bewegingen. Maar ondanks die controle en uiterlijke rust, heeft Nono een onderhuidse dyna miek. De kracht van de choreo grafie ligt dan ook in de abstrac tie en de concentratie. Wubbe ontloopt het gevaar teveel margi nale bewegingen te willen ma ken, op één gedeelte na wanneer de dansers zwaaiend met vlag gen door de ruimte lopen en dan sen. Op dat moment krijgt Nono iets concreets en misplaatst strijdbaars. Maar verder is Nono als tegenspel van de punky mu ziek in alle beheersing een lust voor het oog. Carmina Burana toont de an dere kant van Wubbe's choreo grafische capaciteiten: die van het theatrale effect. De Carmina Burana zijn minnezangen, drink en speelliederen uit de 12de eeuw die door Carl Orff (1895— 1982) van muziek zijn voorzien. De beeldvorming van de Midde leeuwen krijgt hierin op cliché matige maar lachwekkende wij ze gestalte: toespelingen op de dierlijke mens (lees: drank, agressie, seks etc.) vormen de hoofdmoot. In een door Pamela Homoet prachtig vormgegeven decor van een levensgrote vrou wenpop in bloederig verband. Peter Rombouts Met drie choreografieën worden deze dierlijke aspekten in de mens theatraal aangezet. Zwangere vrouwen bespringen de oude, miserabele man, die even later gevierendeeld wordt om vervolgens vaag verliefd te worden op een melaats meisje. Dansers kastijden zichzelf, een 'deerne' bedrijft de daad met de oude man onder 'toezicht' van de andere dames. Wubbe's beelden zijn kortom plastisch en vaak van elke poëzie ontdaan. Hoewel Carmina Burana onderhoudend is, mist het de scherpte en het zo genaamde 'Fingerspitzengefühl' van een vergelijkbaar verhalend en grotesk ballet als Kylian's L'Histoire du Soldat. Wat cho reografie betreft is Carmina Burana vrij magertjes, maar als theatraal spektakel heeft het heel wat amusementswaarde; er ge beurt een hoop. Tenslotte nog iets over 'Cellen' van Tom Wiggers. Volgens het programma gaat het over 'men sen die het allemaal wat te veel geworden is'. Hij verliest zich in te kleine en te gedetailleerde ge baren en hij laat de dansers voortdurend naar het hoofd grij pen of kronkelen. De mengeling van abstracte en meer realisti sche bewegingen is niet in ba lans en dit maakt Cellen niet sterk. Het hinkt een beetje op twee gedachten alsof Wiggers te veel heeft willen vertellen met te veel middelen, waardoor de zeg gingskracht van enkele fraaie be wegingssequenties verloren gaat. Het programma van Introdans is al met ai redelijk onderhou dend. Het gezelschap is in het be zit van goede dansers en in een abstract ballet als Nono is Intro dans wat mij betreft op z'n best. Gewoon goed. Christmas Carol Concert, uitgevoerd door het Leiden English Choir o.l.v. Colin Ewen, met medewerking van de mezzo-sopraan Anke Zuithoff en het Leiden English Cham ber Orchestra. Gehoord op 17 december in de Evangelisch-Lutherse Kerk. LEIDEN - Op de overwegend oerhollandse namen van de koorleden na, was het program ma-boekje van het Leiden Eng lish Choir geheel in 'the English language'. Een goedwillende eenvoudige Hollander zou niet eens donateur kunnen worden, om de doodeenvoudige reden dat hij die bede zelfs niet had kunnen lezen. Maar waarschijn lijk gaat dit gezelschap er van uit dat d'eenvoudigen geen Engelse carols beluiseren. Maar 'to the point': ongetwij feld heeft dit koor grote capaci teiten. Een koor waarin de (te weinig) mannen zich uitstekend handhaafden soms zelfs over heersten in dit typisch Engelse klankgebeuren. De alten zowel als de sopranen hebben beiden een glashelder en vibratieloze toon, voor mij met iets te weinig emotie en soms wat scherp van klank. Over het algemeen wer den de gevarieerde liederen met groot elan gezongen en kon de liefhebber van deze zo specifieke koorzang maximaal genieten. Onder leiding van Colin Ewen verraste het koor menigmaal; dan weer door het tempo span nend op te voeren zoals in 'I saw three ships come sailing in', dan door fel aanvallend de ene strofe op de andere te laten volgen als in 'Hodie Christus natus est' van Poulenc, een werk met extreem dynamische tempowisselingen en een obsederend ritme. Vóór de pauze was zonder meer voor een bijzonder programma geko zen. Ook de 'Fantasia on Christ mas carols' van Vaughan Willi ams getuigde van originaliteit. een der toppers van deze grote componist, tevens samensteller van het beroemde Oxford Book of Carols. In drie van de vier liederen zong de mezzo-sopraan Anke Zu ithoff. Hoewel ik niets op of aan te merken heb op deze stem was de combinatie koor-soliste onge lukkig gekozen; de zeer klank volle soms wat harde stem van Zuithoff mengde niet met het koor, vulde niet aan, vormde geen eenheid, klanksferen lagen te ver uit elkaar. Ondersteund en begeleid door het Leiden English Chamber Or chestra (het Leids Kamerorkest dus) werd de samenzang een waar feest. Ook in 'Sir Christe- mas' en 'Shepherd's pipe carol' speelde het orkest een belangrij ke muzikale rol. LIDY VAN DER SPEK Rood en Gerard Thoolen. Rood. Decor: Alex van Warmerdam. Mu ziek: Gerard Atema. Gezien in hel LAK- Theater op 17 december. Volgende voor stellingen op 18 en 19 december. LEIDEN - Het decor is een par keerplaats en de personages zijn twee ietwat armoedige en lichte lijk ordinaire dames op leeftijd, die even doen denken aan Myra Ward en Anny de Lange in 'Mooi weer vandaag', destijds een top per bij de Haagse Comedie. Al snel wordt echter duidelijk dat het clowneske element hier geen navrant bijverschijnsel maar eer der doel op zich geworden is, en dat deze door Orkater uitge brachte produktie van Loes Lu- ca en Olga Zuiderhoek dus alle kanten uit kan gaan. En het gaat dus ook alle kanten op, bijna an derhalf uur lang, met dialogen en situaties die een aaneenschake ling van komische sketches voor twee dames lijken en die het midden houden tussen circushu mor, cabaret en een revue van André van Duin. De twee vrou wen blijken ooit de grond te heb ben gekocht waarop ze nu deze parkeerplaats exploiteren en in een aaneenschakeling van losse scenes blijkt langzaam maar ze ker hoe het zover gekomen is. Of hun herinneringen aan o.a. een bankoverval, gevangenisavontu- ren, een reisje naar de Canari- sche Eilanden en de mishande ling van een onwillige schuldei ser op waarheid berusten, of dat het verleden evenzeer op fanta sie berust als de regelmatig door hen verzonnen nieuwsberichten, blijkt echter in het ortgewisse. Maar het op aankomt, is een wis selwerking die in hoog tempo het ene komische moment na het andere oplevert. Het is een soort humor waar je als toeschouwer vatbaar voor moet zijn dat zeker, maar Loes Luca en Olga Zuider hoek zijn wel aan elkaar ge waagd en dat levert een voorstel ling op, waarvan je weet dat door het wederzijds opstuwen de vol gende waarschijnlijk weer beter wordt dan de vorige. Geen diep zinnigheid of moeilijk gedoe, dat blijkt ook uit de lekker in het ge hoor liggende muziek van Ge rard Atema, maar eerlijk en pre tentieloos amusement van men sen die graag theater maken. Dat moet ook kunnen. PAUL KORENHOF Circus in Carré AMSTERDAM (ANP) - Met een tot in de nok toe gevulde zaal is gister avond in het Amsterdamse Carré een serie circusvoorstellingen be gonnen die het eeuwfeest van het theater moeten afsluiten. Het is de laatste jaren al traditie geworden dat Carré het jaar beëindigt met cir cus. Dit jaar heeft het theater sa men met het Nederlands Theater- bureau een eigen produktie ge maakt van hoogtepunten uit cir cussen uit verschillende delen van de wereld. Het werd een flitsend circusprogramma dat geheel in stijl (Carré werd geëerd met het predikaat koninklijk) werd opge voerd onder de naam 'Koninklijk circus Carré'. Het optreden van de hogeschool van circus Knie liep als een rode draad door het programma. Freddy Knie, die ook de regie van de hele voorstelling in handen heeft, en an dere leden van de Knie-familie lie ten staaltjes topdressuur zien met onder meer Lipizzaners, Hongaar se Arabieren en zebra's. De voorstelling van donderdag avond was voornamelijk voor ge nodigden en pers. Iedereen moest de prijs betalen van honderd jaar geleden en dat betekende één tot anderhalve gulden voor de duurste rangen. Ook de consumpties waren in stijl: voor een kop koffie hoefde men bij voorbeeld maar een dub beltje neer te leggen. Die prijzen golden alleen voor de premiere. Voor de rest van de voor stellingen -het circus is nog tot en met 3 januari te zien in de piste van Carré- moet weer de 'gewone' toe gangsprijs worden betaald. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Singel 28-32, 'Leidse Ateliers Vil', met werk van Peter Duivenvoor den, Herby Nijenhuis en Rob van 't Zelfde, t/m 18/1; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera' en 'Chimü, pre- Spaans aardewerk uit Peru', tot 11/4 '88; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie: Vijf eeuwen mode di. t/m za. 10-16 uur, LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, schilderijen, grafiek en zeefdrukken op textiel van Marina Strumphler; t/m 18/12; ma. t/m vr. 10-22 uur. Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, Marjan van den Bosch met 'speelse grafiek' en diverse gedich tenbundeltjes met eigen tekst en illu stratie in de vorm van een litho, gast- exposanten o.a. Sylvia Borreman, te keningen en lino's; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkeramiek, t/m eind jan.; wo.vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Demse Stephan, Bakkersteeg 18-20, Arthur Stam. gemengde tech nieken en Rien Jansen, schilderijen, tot 20/12; vr. za. en zo. van 13.30-17.30 Galerie Fotomania, Koppenhink- steeg 6, foto's van abstracte composi ties in het platte vlak van Ruurd van der Noord, van 19/12 t/m 16/1; wo t/m za van 13-17 uur, beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag gesloten. 'Piggelmee' - Jan Vossensteeg 59, werk van de Haagse fotograaf Peter Foppe, t/m 31/12; dag.(beh. ma.) van 9- 18 uur. Holiday Inn (Blauwe gang) - olieverf schilderijen van Anton Maaskant tot 12/1 '88. 'De Bange Duivel' - Rijndijkstraat 4, acrylschilderijen van Kees Passchier en Jolanda Prinsen, tot 20/12; do. 13- 17 en 19.30-22 uur. za. en zo. 13-17 uur. Antiquariaat van Paddenburg - Dief- steeg 14, Japanse prenten, fm 14/1; woe. t/m vr. 13-18 uur. do. 19-21 uur. Pand Caecilia - Caeciliastraat 18, aquarelle van Els de Haas, associaties met touw van Edith Smit en grafiek iquarellen 6/1; Ars Studio - Pieterskerkgracht 9, olie verfschilderijen en etsen van Marjo- lijn Groustra, t/m 18/12; za. en zo. 14- 17 uur, ma. t/m do. 19-21.30 uur di en di. 10-12 uur. vr. 15.30-17.30 uur Brume Boon - hoek Rijnsburgersm- gel/Stationsweg. symbolische pente keningen van J.D. Bakhuijzen van den Brink, tot half januari. Openbare bibliotheek - Nieuwstraat 4, fototentoonstelling met het motto 'Het Kind Centraal' ism Terre des Hommes, tot eind dec., ma. t/m vr. 10- 17 uur, za. 10-13 uur. ma.wo.do. 19-21 Romanenzaal Hartebrugkerk - Haar lemmerstraat 106, ingang achterzijde, olieverfschilderijen van verschillen de schilders uit diverse landen, za 19/12 van 10-17 uur. zo 20/12 van 11-17 Alphen Rijnkade elf - Rijnkade 11, kleuretsen van Willy Belinfante, gouaches van Hendrik Jan Visser en schilderijen en Lucie Meulendijks etsen en Aquarel- zeefdruk op linnen, Nell Heins vogels langs de waterkant,, di. t/m za. 10-17 uur, vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Lia van Rhijn, keramiek en Han van Hagen, etsen, tekeningen en aquarel len, t/m 10/1; vr. za. zo. 10-20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Ate lier Mabe, gouaches; ma. t/m vr. 9-17 Verpleeghuis Leythenrode - Hoog- madeseweg 55, linoleumsnede en te keningen van Alice Gaykema-Pels, tot 7/1; dag. van 10-20 uur. otel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, zeefdrukken en aquarellen van Jan Pieterse, t/m 24/1; di. t/m zo. vanaf 12.00 uur. Noord wij k Petjt Royal - Voorstraat 76, Tiny van Eethuis-cafe 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek, Mardie Spie renburg-Kramer met keramiek en El len Slingerland-Salman met schilde rijen, t/m 6/1; ma.wo.vr. 14-17 en 19-21 uur, do. 10-12 uur, za. 10-12.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur, za 10-16 uur. Klassiek De fluitiste Machiko Takahashi treedt vanavond in de Kapelzaal van K&O op. Ze zal worden begeleid door de pianiste Danièle Dechenne. Het duo zal composities vertolken van o.a. Bach, Debussy en Schubert. Aanvang 20.15 uur. De Schola Cantorum uit Oxford geeft vanavond in de Willibrorduskerk een kerstconcert voor K&O-Oegstgeest Er zullen onder leiding van Howard Moody composities worden uitge voerd van o.a. Debussy, Brahms. Ra vel. Poulenc, Bach en Alban Berg. Aanvang 20.15 uur Kerk. Er zal werk worden uitgevoerd van o.a. Vaughan Williams (Fantasia on Christmas Carols) en Poulenc (Mo tets pour le Temps de Noel). Aanvang 20.15 uur. Last train from Drugbill, zaterdagavond in hetLVC Het Nederlands Kamerkoor geeft vanavond een concert in de Ned. Herv. Kerk van Noord wijk. Het pro gramma vermeldt werken van Swee- linck, Huygens, Verrijt Hollander en van Monteverdi (Beatus Vir, in een re constructie door Frits Noske naar een bericht van Huygens). Het Neder lands Kamerkoor staat onder leiding van Gustav Leonhardt. Medewerking wordt verleend door de clavecinist Bob van Asperen. Aanvang 20.15 uur. Het Rijnlands Christelijk Mannen koor 'Vox Humana' geeft zijn jaarlijk se kerstconcerten op zaterdagavond 19 en maandagavond 21 december in de Leidse Stadsgehoorzaal. Ze zullen worden geleid door de dirigent San- der van Marion. Er is de medewer king van een aantal solisten en er is ook samenzang. Aanvang 20.00 uur. De Zwitserse pianiste Emmy Henz- Diemand geeft zaterdagavond een re cital in de Burcht. Ze brengt een pro gramma van hedendaagse muziek. Het programma bevat drie werken van John Cage (voor geprepareerde piano) en enkele nieuwe werken van Zwitserse componisten. Aanvang 21.00 uur. Het gemengd koor 'Hagacantare' op zondagavond door het Leidsch/Al- phens Dagblad in de Pieterskerk wordt georganiseerd. Aan het con cert, dat wordt geleid door René Ver- hoeff, werken tal van solisten mee. Zo zullen Louis vén Dijk en de bariton Bernhard Kruysen van de partij zijn. Op het programma staan werken van o.a. Mozart. Handel en Saint Saens. De schrijver Maarten Biesheuvel zal een gedeelte uit het kerstevangelie voordragen. Aanvang 20.00 uur. De Leidse Cantorij zingt, t zondagavond, in de Hooglandse Kerk. Er zullen onder leiding van Joop Brons naast Anglicaanse chants hymns en Christmas carols ook enke le oud-Nederlandse en oud-Franse kerstliederen ten gehore worden ge bracht. Tevens worden composities uitgevoerd an Byrd Pearsall en No ble Medewerking wordt verleend door de hoboist Han Kapaan. Aan vang 20.15 uur. Het strijkorkest 'Striking Strings' treedt zondagochtend onder leiding van Thijs Kramer in 'In den Leids- S.vmphony), Janacek (Suite) en Men delssohn (Vioolconcert in D kl.) wor den uitgevoerd. Medewerking wordt v erleend door de 12-jarige violiste Mi- chèle Bruil. Aanvang 11.30 uur. In het kader van K&O's le pianistenserie geeft de meesterpia- nist Christopher Czaja Sager (in New York uit Pools-Amerikanse ouders geboren) maandagavond een recital in de Kapelzaal van K&O. Hij zal werk vertolken van Bach (Fantasia in C kl.t.) Mozart (Sonate in C gr.t.), Cle- menti (Sonate in fis kl.t.) Beethoven (Sonate in C gr.t.Waldstein), Debus sy (twee preludes), Schonberg (Seghs kleine Klavierstücke) en Chopin (wal sen). Aanvang 20.15 uur. De chr. oratoriumvereniging 'Exulta- te Deo' geeft woensdagavond samen met het Rijnlands Christelijk Man nenkoor 'Vox Humana' een kerstcon cert in de sporthal 'De Vliethorst' in Voorschoten. De leiding berust bij Jeroen de Vaal, de gebroeders Brou wer (trompet), Addie de Jong (orgel) en Jan Rietmulder (declamatie). Aan vang 20.15 uur. Het Leiderdorps Kamerkoor geeft woensdagavond onder leiding van Wim van Meeuwen een kerstconcert voor K&O in de Kapelzaal. Op het programma staan Christmas carols, Nederlandse kerstliedjes van Rönt gen, Strategier en Verhulst en compo sities van De Falla, Vaughan Willi ams, Reger, Bach en Sweelinck. De alt-mezzo Anke Zuithoff en de pianist Peter Entzinger zullen hun medewer king verlenen. Aanvang 20.15 uur. Het Bachkoor Holland geeft op woensdagavond 30 december een uit voering van het Weihnachtsoratori- um in de Pieterskerk. De leiding is in handen van Charles de Wolff. Aan vang 19.30 uur. Pop De Amsterdamse popgroep 'Last train from drughill' deed voor het eerst van zich spreken tijdens de fina le van de Grote Prijs 1986 in Paradiso. 'Last train' won niet, maar kreeg het publiek wel op zijn hand. De muziek is met een stortvloed van invloeden nauwelijks te omschrijven. Wie nieuwsgierig is geworden, dient zich zelf dus morgenavond in het LVC op de hoogte te stellen. Mocht het tegen vallen, dan bieden de Plastic Dolls wellicht soelaas. Zij bieden rauwe blues-muziek die na het optreden van 'Last train' zal worden vertolkt. Volgende week zaterdag, tweede kerstdag, is er kerstswing in het LVC. Vanaf 22.00 uur kunnen de beentjes van de vloer. Wie voor één uur 's nachts binnen is, kan tot diep in de nacht dansen. Morgenavond treedt de Leidse pop groep 'Can't beat the system' op in het Noordwijkse Join-centrum. Het ant woord op de vraag hoe de muziek van deze groep in elkaar steekt, laat 'Can't beat the system' wijselijk aan de luis teraar over. Er wordt echter een indi catie gegeven: dynamische rock met een knipoog naar jazz en funk. Aan vang in het Join-centrum (Wetering- kade 2): 21.00 uur. Hot House biedt morgenavond i i saxofonist Maarten van Norden en gitarist Jan Kuiper. Hier wordt ge sproken van een opwindende ritmiek van funk latin en jazz. Er worden al leen eigen stukken gespeeld. Hot House is te vinden in De Waag (Aal markt 21) in Leiden. De aanvang is 21.30 uur. Art Center Droomfabriek (Oude Sin gel 56) heeft morgenavond het 'Slegte Jazz-ensemble' in huis. Aanvang Leidse Schouwburg vr 18, za 19, 20.15 uur; 'Drie is teveel' een klucht door Jan Blaaser met o.a. Joop Doderer, Hans Boskamp en Dia ne Dobbelman. ma 21,19.00 uur; familievoorstelling 'De liefde voor drie sinaasappelen', di 22, wo 23, 14.30 uur; kindervoor stelling 'Broertjes op stap', di 22, 20.15 uur; Concert door de Ar gentijnse zanger Atahualpa Yupan- 'Parking' met Loes Luca en Olga Zui derhoek. Micro-Theater za 19, ma 21, di 22, wo 23, do 24, 20.30 uur; Theatergroep Imperium met de voorstelling 'Scrooge en Marley', van Charles Dickens, regie Ans Alting. 'Champagne, rozen en i di 22,20.15 uur; Ensemble Les Fideles Sujets, werken van o.a. Da Palestrina, Sweelinck en Monteverdi. werken van o.a. Brahms, Wolff, Strauss en Debussy, za 26, 14.30 uur; Daniël Wayenberg (piano) met werken van Chopin en Koninklijke Schouwburg vr 18, 20.15 uur; De Haagse Comedie met 'De min in 't lazarushuis' van W.G. van Focquenbroch. za 19, 20.15 uur, zo 20,14.00 uur; voor stelling 'Mijn zuster en ik' van Jos Brink, met o.a Josephine van Gaste ren en Sacco van der Made. za 19, ma 21, (}i 22 (première), wo 23, vr 25,20.15 uur, zo 20.14.00 uur; voorpre mière van 'Woutertje Pieterse'. vr 25,14.00 uur; Haagse Comedie met 'Een bijzondere dag' van Ettore Sco- la. za 26, 14.00 en 20.15 uur; De Haagse Comedie met 'De min in 't lazarus- Muziektheater vr 18, 20.00 uur; Nederlandse Opera met 'Cendrillon' van Massenet, za 19, zo 20. 20.15 uur; Residentie Or kest olv Kent Nagano, mmv Daniël Wayenberg, piano, met Gershwin- programma. Nederlands Congresgebouw wo 23, 20.15 uur; optreden van de groep BZN. za 26, 14.00 uur; Westnederlandse Operastichting olv Coen Ruiven kamp, mmv Verdi-koor en het Am sterdams Promenade Orkest met 'La Traviata' van Verdi. van vr 18/12 t/m vr 1/1, verschillende aanvangstijden; 'Circus Carré'. Concertgebouw vr 18, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Semyon Bychkov mmv Katia en Mariëlla Labèque, piano, za 19,20.15 uur; NedPho symfonie or kest olv Henry Lewis mmv Robert Cohen, cello. zo 20, 20.15 uur; Chr. Oratoriumvere niging Groot Noord Nederlands Ba- chorkest olv Willem Wiesehahn mmv Hilary Reynolds, Margareth Beun- vr 25, 14.45 uur; Concertgebouwor kest olv Bernard Haitink, (tv-uitzen- ding). za 26, di 29,20.15 uur; NedPho kamer orkest olv Anton Kersjes mmv Ada Brussen (harp). Hans Meijer (hobo) en Emiel Kleymeer (klarinet) e.a. wo 30, 20.15 uur; Strauss-orkest Boedapest olv Laszló Maklary i Boedapest. C.C. Amstelveen vr 18, za 19, 20.15 uur; Theaterpro gramma van Seth Gaaikema met Staatscircus, ma 21. di 22, wo 23,20.15 uur; Paul van Vbet met 'Over leven', za 26, 15.00 uur; familiematinee: Sca- pino Ballet met 'De Notenkraker'. 30, 20.15 uur; Mary Dresselhuys, Paul Haenen. Nieuwe de la Martheatcr vr 18, za 19.20.15 uur, zo 20,14.00 uur; 'Een bijzonder prettig vergezicht' van Paul Haenen. van di 22 tot wo 30, beh do 24, ver schillende aanvangstijden; Nelly Frijda, Sylvia de Leur e.a. in 'Non sens' van Dan Goggin. Stadsschouwburg za 19, 19.30 uur; Amandla Cultural Ensemble. South Africa, zo 20, zo 27,15.00 uur; Scapino Ballet met de 'Notenkraker, ma 21 t/m za 26, di 29, wo 30,20.15 uur; Freek de Jonge met 'De Pretentie', ma 28, 20.15 uur; Toneelgroep Thea ter met Twee vliegen in één klap', 'Tussenspel' en 'Kortsluiting' Appcltheatcr vr 18, za 19, wo 23, do 24, za 26, 20.30 uur; Toneelgroep De Appel met 'Faë ton' van Vondel en 'Niemandsland' van Harold Pinter, Circustheater dag. beh. do, t/m za 26. 20.15 uur, zo ook 14.30 uur; Shochiku Revue. Diligentia vr 18,20.15 uur; Polo de Haas en Mar garet Krill. za 19,20.15 uur; Gerard Cox en Rients Gratema met 'Beperkte dijkbewa king'. zo 20, 11.30 uur; Marijn Mijnders (viool) en Andrew Wisse (Piano); 14.30 uur; Jörg Demus (piano), di 22, 12.45 uur; Dorine van der Klei en Dirk van der Stoep (piano) met Dc Doelen vr 18, 20.15 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv James Colon mmv Young Uck Kim, viool, werk van Webern, Berg en Dvorak, za 19. 20 15 uur. zo 14.15 uur. Kerst- promenadeconcert van het Rotter dams Philharmonisch Orkest olv Ja mes Colon mmv Cristina Ortiz (piano) en Edward Carroll (trompet) met werk van Bach, Purcell, Sjostakowit- sj en Tsjaikiwski. di 22,12.45 uur, wo 23. 20.15 uur; Deo Cantemus, Song of Praise kerstcon- Jubilans uit Waddinxveen olv Pieter Stolk met diverse solisten, zo 27, 19.30 uur; Nederlands Philhar monisch Orkest olv Anton Kersjes. Luxor Theater vr 18, za 19, zo 20, di 22, wo 23, vr 25. za 26, zo 27, ma 28. di 29, wo 30,20.15 uur; Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink en Frank Sanders. Theater Zuidplcin vr 18. 20.15 uur; Jules Deelder met zijn tweede theatershow 'Ja Deelder'. za 19, 20.15 uur; toneelstuk 'Hedda Gabler' van Henrik Ibsen met Pleuni Touw en Hugo Metsers, zo 20, 20.15 uur; toneelvoorstelling 'Benjamin in het leger' van Neil Si mon. met o.a. Paul Rottger. John Led- dy en Huub Stapel, di 22, 20.15 uur; muzikale show met Greetje Kauffeld met 'The Song is You' wo 23, 20.15 uur; 'De getemde Feeks' van Shakespaere door Theater Mal- pertuis uit Belgie.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 29